FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S RUGBY UNION - 2010 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
18.12 Les Abymes Guadeloupe 18-15 Martinique Friendly
15.12 Stavanger Norway 17-59 Hong Kong Friendly
11.12 Heidelberg Germany 34-13 Hong Kong Friendly
04.12 Mata de Platano Costa Rica 26-0 Panama Copa Tres Naciones
28.11 Dublin Ireland 29-9 Argentina Friendly
27.11 Cardiff Wales 25-37 New Zealand Friendly
27.11 Madrid Spain 33-20 Namibia Friendly
27.11 Aberdeen Scotland 19-16 Samoa Friendly
27.11 Lisbon Portugal 20-23 Canada Friendly
27.11 Modena Italy 24-16 Fiji Friendly
27.11 Tbilisi Georgia 19-17 USA Friendly
27.11 Saint-Denis France 16-59 Australia Friendly
27.11 London England 11-21 South Africa Friendly
27.11 Amsterdam Netherlands 10-29 Germany European Nations Cup Division 1B
27.11 Bucharest Romania 39-12 Uruguay World Cup Qualifier Play-off Final, 2nd Leg
26.11 Kigali Rwanda 19-6 Burundi CAR Development Trophy Central
24.11 Kigali Rwanda 39-13 Burundi CAR Development Trophy Central
20.11 Edinburgh Scotland 21-17 South Africa Friendly
20.11 Coimbra Portugal 24-12 Namibia Friendly
20.11 Florence Italy 14-32 Australia Friendly
20.11 Dublin Ireland 18-38 New Zealand Friendly
20.11 Tbilisi Georgia 22-15 Canada Friendly
20.11 Montpellier France 15-9 Argentina Friendly
20.11 London England 26-13 Samoa Friendly
20.11 Athens Greece 13-33 Cyprus European Nations Cup Division 2D
20.11 Belgrade Serbia 18-15 Switzerland European Nations Cup Division 2B
20.11 Frankfurt am Main Germany 17-22 Poland European Nations Cup Division 1B
20.11 Amsterdam Netherlands 13-25 Czech Republic European Nations Cup Division 1B
19.11 Cardiff Wales 16-16 Fiji Friendly
14.11 Posadas (Argentina) Paraguay 20-17 Brazil Cross Border Norte 3rd Place Match
13.11 Cardiff Wales 25-29 South Africa Friendly
13.11 Madrid Spain 22-60 Canada Friendly
13.11 Edinburgh Scotland 3-49 New Zealand Friendly
13.11 Lisbon Portugal 17-22 USA Friendly
13.11 Verona Italy 16-22 Argentina Friendly
13.11 Dublin Ireland 20-10 Samoa Friendly
13.11 Nantes France 34-12 Fiji Friendly
13.11 London England 35-18 Australia Friendly
13.11 Luxembourg Luxembourg 8-18 Bulgaria European Nations Cup Division 2D
13.11 Abovyan Armenia 15-12 Andorra European Nations Cup Division 2B
13.11 Gdynia Poland 25-36 Moldova European Nations Cup Division 1B
13.11 Prague Czech Republic 12-24 Belgium European Nations Cup Division 1B
13.11 Montevideo Uruguay 21-21 Romania World Cup Qualifier Play-off Final, 1st Leg
06.11 Cardiff Wales 16-25 Australia Friendly
06.11 Tokyo Japan 75-3 Russia Friendly
06.11 Dublin Ireland 21-23 South Africa Friendly
06.11 London England 16-26 New Zealand Friendly
06.11 Brussels Belgium 12-43 Canada Friendly
06.11 Pernik Bulgaria 25-22 Greece European Nations Cup Division 2D
06.11 Odense Denmark 21-20 Hungary European Nations Cup Division 2C
06.11 Vienna Austria 15-9 Norway European Nations Cup Division 2C
06.11 Trelleborg Sweden 26-22 Lithuania European Nations Cup Division 2A
06.11 Paola Malta 26-33 Latvia European Nations Cup Division 2A
31.10 Zenica Bosnia & Herzegovina 38-17 Azerbaijan European Nations Cup Division 3
30.10 Marigot Saint Martin 7-5 British Virgin Islands Friendly
30.10 Tokyo Japan 10-13 Samoa Friendly
30.10 Hong Kong (Hong Kong) Australia 26-24 New Zealand Friendly
30.10 Medellín (Colombia) Peru 61-5 Costa Rica CONSUR B Championship
30.10 Netanya Israel 23-14 Hungary European Nations Cup Division 2C
30.10 Šiauliai Lithuania 9-6 Malta European Nations Cup Division 2A
30.10 Riga Latvia 12-14 Croatia European Nations Cup Division 2A
30.10 Medellín Colombia 26-28 Venezuela CONSUR B Championship
29.10 Cairo (Egypt) Mauritania 10-5 Libya CAR Development Trophy North, 3rd Place Match
29.10 Cairo Egypt 0-50 Algeria CAR Development Trophy North, Final
28.10 Zenica (Bosnia & Herzegovina) Slovakia 25-5 Azerbaijan European Nations Cup Division 3
27.10 Cairo Egypt 10-5 Mauritania CAR Development Trophy North, Semi-Final
27.10 Cairo (Egypt) Algeria 50-0 Libya CAR Development Trophy North, Semi-Final
27.10 Medellín (Colombia) Venezuela 29-6 Costa Rica CONSUR B Championship
27.10 Medellín Colombia 7-21 Peru CONSUR B Championship
25.10 Medellín (Colombia) Peru 13-5 Venezuela CONSUR B Championship
25.10 Zenica Bosnia & Herzegovina 45-21 Slovakia European Nations Cup Division 3
24.10 Medellín Colombia 61-6 Costa Rica CONSUR B Championship
23.10 Ljubljana Slovenia 33-3 Serbia European Nations Cup Division 2B
23.10 Split Croatia 13-32 Sweden European Nations Cup Division 2A
16.10 Oslo Norway 14-14 Denmark European Nations Cup Division 2C
16.10 Budapest Hungary 22-16 Austria European Nations Cup Division 2C
09.10 Jyväskylä Finland 10-18 Luxembourg European Nations Cup Division 2D
09.10 Andorra la Vella Andorra 22-7 Slovenia European Nations Cup Division 2B
09.10 Prague Czech Republic 20-15 Poland European Nations Cup Division 1B
02.10 Helsinki Finland 55-5 Estonia Friendly
02.10 Lausanne Switzerland 30-27 Armenia European Nations Cup Division 2B
29.09 Santiago Chile 30-32 Tonga Friendly
11.09 Sydney Australia 22-23 New Zealand Tri Nations
04.09 Bloemfontein South Africa 39-41 Australia Tri Nations
28.08 Pretoria South Africa 44-31 Australia Tri Nations
21.08 Johannesburg South Africa 22-29 New Zealand Tri Nations
07.08 Christchurch New Zealand 20-10 Australia Tri Nations
31.07 Melbourne Australia 28-49 New Zealand Tri Nations
24.07 Niamey (Niger) Congo 53-17 Benin CAR Trophy (North) 7th Place Match
24.07 Niamey (Niger) Burkina Faso 17-0 Togo CAR Trophy (North) 5th Place Match
24.07 Niamey (Niger) Mali 17-8 Ghana CAR Trophy (North) 3rd Place Match
24.07 Niamey Niger 6-13 Senegal 'B' CAR Trophy (North) Final
24.07 Brisbane Australia 30-13 South Africa Tri Nations
21.07 Niamey (Niger) Senegal 'B' 38-0 Ghana CAR Trophy (North) Semi-Final
21.07 Niamey Niger 6-3 Mali CAR Trophy (North) Semi-Final
20.07 Niamey (Niger) Togo 12-5 Benin CAR Trophy (North) 5th-8th Place Semi-Final
20.07 Niamey (Niger) Burkina Faso 21-0 Congo CAR Trophy (North) 5th-8th Place Semi-Final
18.07 Bogotá (Colombia) Peru 22-5 Venezuela Ibero-American Tournament 3rd Place
18.07 Niamey (Niger) Senegal 'B' 65-0 Togo CAR Trophy (North) Quarter-Final
18.07 Niamey (Niger) Ghana 31-0 Benin CAR Trophy (North) Quarter-Final
17.07 Bogotá Colombia 58-3 Venezuela Ibero-American Tournament Semi-Final
17.07 Harare Zimbabwe 18-23 Kenya Victoria Cup
17.07 Niamey Niger 23-6 Congo CAR Trophy (North) Quarter-Final
17.07 Niamey (Niger) Mali 20-3 Burkina Faso CAR Trophy (North) Quarter-Final
17.07 Wellington New Zealand 31-17 South Africa Tri Nations
17.07 Montevideo Uruguay 44-7 Kazakhstan World Cup Qualifier Play-off, Semi-Final
17.07 Buzău Romania 56-13 Tunisia World Cup Qualifier Play-off, Semi-Final
10.07 Nairobi Kenya 21-5 Uganda Victoria Cup/Elgon Cup
10.07 Auckland New Zealand 32-12 South Africa Tri Nations
03.07 Kampala Uganda 25-33 Kenya Victoria Cup/Elgon Cup
03.07 Bulawayo (Zimbabwe) Zambia 27-14 Botswana CAR African Cup Group C, 3rd Place Match
03.07 Bulawayo Zimbabwe 28-22 Madagascar CAR African Cup Group C, Final
30.06BulawayoZimbabwe 84-10 BotswanaCAR African CupGroup C, Semi-Final
30.06Bulawayo (Zimbabwe)Madagascar 36-16 ZambiaCAR African CupGroup C, Semi-Final
26.06East LondonSouth Africa 55-11 ItalyFriendly
26.06ApiaSamoa 31-9 FijiPacific Nations Cup
26.06HamiltonNew Zealand 29-10 WalesFriendly
26.06Apia (Samoa)Japan 26-23 TongaPacific Nations Cup
26.06Phnom PenhCambodia 3-12 LaosAsian 5 NationsSouth East Asia
26.06BrisbaneAustralia 22-15 IrelandFriendly
26.06Buenos AiresArgentina 41-13 FranceFriendly
23.06Phnom Penh (Cambodia)Laos 23-5 BruneiAsian 5 NationsSouth East Asia
20.06Bucharest (Romania)Namibia 21-16 GeorgiaIRB Nations Cup
20.06Phnom PenhCambodia 9-10 BruneiAsian 5 NationsSouth East Asia
19.06KampalaUganda 24-15 ZimbabweVictoria Cup
19.06TunisTunisia 6-29 MoroccoCAR African CupDivision A North, Final
19.06ArushaTanzania 13-21 MauritiusCAR Trophy South
19.06WitbankSouth Africa 29-13 ItalyFriendly
19.06Tunis (Tunisia)Senegal 21-6 Ivory CoastCAR African CupDivision A North, 3rd Place Match
19.06ApiaSamoa 23-31 JapanPacific Nations Cup
19.06Harrison (USA)Russia 38-19 UruguayChurchill Cup5th Place Match
19.06DunedinNew Zealand 42-9 WalesFriendly
19.06Apia (Samoa)Fiji 41-38 TongaPacific Nations Cup
19.06SydneyAustralia 20-21 EnglandFriendly
19.06Mar del PlataArgentina 9-13 ScotlandFriendly
15.06TunisTunisia 12-11 SenegalCAR African CupDivision A North, Semi-Final
15.06Tunis (Tunisia)Morocco 60-3 Ivory CoastCAR African CupDivision A North, Semi-Final
12.06Cape TownSouth Africa 42-17 FranceFriendly
12.06ApiaSamoa 24-23 TongaPacific Nations Cup
12.06New PlymouthNew Zealand 66-28 IrelandFriendly
12.06NairobiKenya 11-10 ZimbabweVictoria Cup
12.06Almaty (Kazakhstan)Jordan 28-3 UzbekistanAsian 5 NationsDivision IV, Final
12.06Jakarta (Indonesia)Iran 22-3 PakistanAsian 5 NationsDivision III, Final
12.06JakartaIndonesia 12-49 GuamAsian 5 NationsDivision III, 3rd Place Match
12.06HelsinkiFinland 6-13 IsraelEuropean Nations CupDivision 3C
12.06LautokaFiji 22-8 JapanPacific Nations Cup
12.06PerthAustralia 27-17 EnglandFriendly
12.06San Miguel de TucumánArgentina 16-24 ScotlandFriendly
11.06BucharestRomania 17-21 NamibiaIRB Nations Cup
09.06Almaty (Kazakhstan)Jordan 29-21 MongoliaAsian 5 NationsDivision IV, Semi-Final
09.06Jakarta (Indonesia)Iran 44-11 GuamAsian 5 NationsDivision III, Semi-Final
09.06JakartaIndonesia 11-13 PakistanAsian 5 NationsDivision III, Semi-Final
05.06CardiffWales 31-34 South AfricaFriendly
05.06GlendaleUSA 39-22 RussiaChurchill CupPool B
05.06Delhi (India)Thailand 56-3 ChinaAsian 5 NationsDivision II, 3rd Place Match
05.06BotoşaniRomania 61-7 UkraineEuropean Nations CupChampions Play-Off Round 5, 2nd Leg
05.06DelhiIndia 12-34 PhilippinesAsian 5 NationsDivision II, Final
05.06Glendale (USA)Canada 48-6 UruguayChurchill CupPool A
05.06CanberraAustralia 49-3 FijiFriendly
02.06Delhi (India)Philippines 53-33 ThailandAsian 5 NationsDivision II, Semi-Final
02.06DelhiIndia 94-5 ChinaAsian 5 NationsDivision II, Semi-Final
23.05SantiagoChile 9-48 Argentina 'B'CONSUR A ChampionshipPhase 2
22.05KievUkraine 3-33 RomaniaEuropean Nations CupChampions Play-Off Round 5, 1st Leg
22.05IncheonSouth Korea 25-32 KazakhstanAsian 5 NationsTop Division
22.05ÅlesundNorway 13-16 SloveniaEuropean Nations CupDivision 3B
22.05TokyoJapan 94-5 Hong KongAsian 5 NationsTop Division
22.05ViimsiEstonia 15-22 FinlandFriendly
21.05Santiago (Chile)Argentina 'B' 38-0 UruguayCONSUR A ChampionshipPhase 2
19.05SantiagoUruguay 36-19 ChileCONSUR A ChampionshipPhase 1
19.05Santiago (Chile)Brazil 23-18 ParaguayCONSUR A ChampionshipPhase 1
16.05Santiago (Chile)Uruguay 47-14 ParaguayCONSUR A ChampionshipPhase 1
16.05SantiagoChile 31-8 BrazilCONSUR A ChampionshipPhase 1
15.05LjubljanaSlovenia 14-12 DenmarkEuropean Nations CupDivision 3B
15.05VientianeLaos 16-14 CambodiaMekong Cup1st Leg
15.05TokyoJapan 101-7 KazakhstanAsian 5 NationsTop Division
15.05ViennaAustria 19-17 HungaryEuropean Nations CupDivision 3B
14.05Dubai (United Arab Emirates)Lebanon 27-8 JordanFriendly
14.05Dubai (United Arab Emirates)Arabian Gulf 21-19 South KoreaAsian 5 NationsTop Division
13.05Santiago (Chile)Uruguay 26-10 BrazilCONSUR A ChampionshipPhase 1
13.05SantiagoChile 42-6 ParaguayCONSUR A ChampionshipPhase 1
08.05VilniusLithuania 16-27 UkraineEuropean Nations CupChampions Play-Off Round 4
08.05TokyoJapan 60-5 Arabian GulfAsian 5 NationsTop Division
08.05Hong KongHong Kong 19-15 KazakhstanAsian 5 NationsTop Division
08.05BridgetownBarbados 'B' 26-17 British Virgin IslandsFriendly
08.05Andorra la VellaAndorra 10-0 SwitzerlandEuropean Nations CupDivision 3A
01.05EnköpingSweden 17-14 CroatiaEuropean Nations CupDivision 2B
01.05DaeguSouth Korea 13-71 JapanAsian 5 NationsTop Division
01.05LuxembourgLuxembourg 17-19 IsraelEuropean Nations CupDivision 3C
01.05EsztergomHungary 34-17 NorwayEuropean Nations CupDivision 3B
01.05George TownCayman Islands 15-26 BermudaFriendly
30.04Manama (Bahrain)Arabian Gulf 16-9 Hong KongAsian 5 NationsTop Division
24.04PančevoSerbia 5-77 LithuaniaEuropean Nations CupDivision 3A
24.04Anenii NoiMoldova 28-19 UkraineEuropean Nations CupDivision 2A
24.04PaolaMalta 27-10 LatviaEuropean Nations CupDivision 2B
24.04AlmatyKazakhstan 43-28 Arabian GulfAsian 5 NationsTop Division
24.04Hong KongHong Kong 32-8 South KoreaAsian 5 NationsTop Division
24.04OdenseDenmark 24-13 AustriaEuropean Nations CupDivision 3B
24.04SplitCroatia 16-14 NetherlandsEuropean Nations CupDivision 2B
24.04PernikBulgaria 18-15 GreeceEuropean Nations CupDivision 3C
24.04BrusselsBelgium 29-8 PolandEuropean Nations CupDivision 2A
17.04SingaporeSingapore 16-23 Sri LankaAsian 5 NationsDivision I, Final
17.04AmsterdamNetherlands 19-0 MaltaEuropean Nations CupDivision 2B
17.04Singapore (Singapore)Malaysia 35-8 TaiwanAsian 5 NationsDivision I, 3rd Place Match
17.04RigaLatvia 31-27 SwedenEuropean Nations CupDivision 2B
17.04NetanyaIsrael 39-0 GreeceEuropean Nations CupDivision 3C
14.04Singapore (Singapore)Sri Lanka 37-7 TaiwanAsian 5 NationsDivision I, Semi-Final
14.04SingaporeSingapore 22-20 MalaysiaAsian 5 NationsDivision I, Semi-Final
10.04ValmieraLatvia 3-41 LithuaniaBaltic Cup2nd Leg
10.04NetanyaIsrael 50-10 BulgariaEuropean Nations CupDivision 3C
10.04PragueCzech Republic 27-16 UkraineEuropean Nations CupDivision 2A
10.04AbovianArmenia 20-19 SerbiaEuropean Nations CupDivision 3A
09.04TunisTunisia 25-22 Arabian GulfFriendly
04.04CopenhagenDenmark 15-37 SwedenFriendly
03.04KlaipėdaLithuania 51-12 LatviaBaltic Cup1st Leg
03.04PragueCzech Republic 16-19 BelgiumEuropean Nations CupDivision 2A
03.04AbovyanArmenia 26-17 AndorraEuropean Nations CupDivision 3A
27.03BucharestRomania 48-3 SpainEuropean Nations CupDivision 1
27.03PaphosCyprus 15-0 Bosnia & HerzegovinaEuropean Nations CupDivision 3D
20.03CardiffWales 33-10 Italy 6 Nations Championship
20.03LisbonPortugal 9-20 RomaniaEuropean Nations CupDivision 1
20.03DublinIreland 20-23 Scotland 6 Nations Championship
20.03HeidelbergGermany 17-21 SpainEuropean Nations CupDivision 1
20.03Trabzon (Turkey)Georgia 38-6 RussiaEuropean Nations CupDivision 1
20.03Saint-DenisFrance 12-10 England 6 Nations Championship
14.03Saint-DenisFrance 46-20 Italy 6 Nations Championship
13.03MadridSpain 15-33 PortugalEuropean Nations CupDivision 1
13.03EdinburghScotland 15-15 England 6 Nations Championship
13.03SochiRussia 48-11 GermanyEuropean Nations CupDivision 1
13.03BucharestRomania 22-10 GeorgiaEuropean Nations CupDivision 1
13.03DublinIreland 27-12 Wales 6 Nations Championship
13.03AthensGreece 17-9 LuxembourgEuropean Nations CupDivision 3C
06.03PaphosCyprus 58-0 AzerbaijanEuropean Nations CupDivision 3D
27.02SochiRussia 21-21 RomaniaEuropean Nations CupDivision 1
27.02RomeItaly 16-12 Scotland 6 Nations Championship
27.02PatrasGreece 31-10 FinlandEuropean Nations CupDivision 3C
27.02HeusenstammGermany 0-69 PortugalEuropean Nations CupDivision 1
27.02TbilisiGeorgia 17-9 SpainEuropean Nations CupDivision 1
27.02LondonEngland 16-20 Ireland 6 Nations Championship
26.02CardiffWales 20-26 France 6 Nations Championship
23.02BrazzavilleCongo 9-37 DR CongoFriendly
14.02RomeItaly 12-17 England 6 Nations Championship
13.02CardiffWales 31-24 Scotland 6 Nations Championship
13.02MadridSpain 20-38 RussiaEuropean Nations CupDivision 1
13.02ConstanţaRomania 67-5 GermanyEuropean Nations CupDivision 1
13.02LisbonPortugal 10-16 GeorgiaEuropean Nations CupDivision 1
13.02Saint-DenisFrance 33-10 Ireland 6 Nations Championship
07.02EdinburghScotland 9-18 France 6 Nations Championship
06.02SochiRussia 14-10 PortugalEuropean Nations CupDivision 1
06.02DublinIreland 29-11 Italy 6 Nations Championship
06.02TbilisiGeorgia 77-3 GermanyEuropean Nations CupDivision 1
06.02LondonEngland 30-17 Wales 6 Nations Championship
23.01WindhoekNamibia 15-30 RussiaFriendly