LAST UPDATE: Sunday, 19 May 2019, 14:16:43

FootballFIFA FutsalAMF FutsalBeach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag Football
Beach Flag FootballRugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandy
Field HockeyIndoor HockeyFloorball
Roller HockeyInline HockeyIIHF Inline HockeySkater Hockey
Ball HockeyWBHF Ball HockeyShintyLacrosseBox LacrosseIntercrosseRingette
Water PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballCricketIndoor CricketBaseball
SoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGutsVolleyballFistball
Basketball3x3 BasketballNetballKorfballBeach KorfballHandballBeach Handball
RollballTchoukballBeach TchoukballUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingQuidditch
Sepak TakrawBeach Sepak TakrawKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosse
HorseballFutnetRoller DerbyPétanqueIce StockSnow PoloUnderwater Ice Hockey
MEN'S RUGBY UNION - 2019 RESULTS

Results  MenWomen
Fixtures  MenWomen
Rankings  MenWomen

Men's Archive201820172016201520142013201220112010
Women's Archive201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
19.05 Odessa Ukraine 23-14 Sweden Rugby Europe Conference 1 North  
18.05 Andorra la Vella Andorra 33-0 Serbia Rugby Europe Conference 2 South  
18.05 Ljubljana Slovenia 91-5 Slovakia Rugby Europe Conference 2 South  
18.05 Incheon South Korea 52-14 Malaysia Asian Championship  
18.05 Phasuk (Thailand) Kazakhstan 17-8 Guam Asian Championship Division 2, 3rd Place Match
18.05 Phasuk Thailand 12-50 United Arab Emirates Asian Championship Division 2, Final
18.05 San Miguel de Tucumán Argentina 'B' 55-3 Chile South American 6 Nations  
18.05 São Paulo Brazil 19-38 Uruguay 'B' South American 6 Nations  
18.05 Medellín Colombia 43-13 Paraguay South American 6 Nations  
15.05PhasukThailand 38-20 Kazakhstan Asian ChampionshipDivision 2, Semi-Final
15.05Phasuk (Thailand)United Arab Emirates 82-7 Guam Asian ChampionshipDivision 2, Semi-Final
11.05 Norrköping Sweden 36-27 Hungary Rugby Europe Conference 1 North  
11.05 Sofia Bulgaria 41-20 Andorra Rugby Europe Conference 2 South  
11.05 Starčevo Serbia 35-27 Slovenia Rugby Europe Conference 2 South  
11.05 Chicureo Chile 32-39 Uruguay 'B' South American 6 Nations  
11.05 Medellín Colombia 3-79 Argentina 'B' South American 6 Nations  
11.05 Luque Paraguay 10-66 Brazil South American 6 Nations  
11.05 Elmina Ghana 22-23 Côte d'Ivoire Friendly 
11.05 Singapore Singapore 7-36 Hong Kong 'B' Friendly 
04.05 Százhalombatta Hungary 15-18 Luxembourg Rugby Europe Conference 1 North  
04.05 Baldone Latvia 38-3 Denmark Rugby Europe Conference 2 North  
04.05 Road Town British Virgin Islands 12-31 Turks & Caicos Islands Americas North Championship North Cup
04.05 Villamoura (Portugal) Gibraltar 31-26 Sweden Friendly 
04.05 Kuala Lumpur Malaysia 31-26 Sri Lanka Friendly 
01.05 Lahore Pakistan 24-38 Uzbekistan Asian Championship Division 3 Central
28.04 Lahore Pakistan 44-13 Uzbekistan Asian Championship Division 3 Central
27.04 Tårnby Denmark 37-7 Austria Rugby Europe Conference 2 North  
27.04 Georgetown Guyana 5-19 Guadeloupe Americas North Championship South Championship
27.04BangkokThailand 17-43 Singapore Friendly 
20.04 Drochia Moldova 17-13 Ukraine Rugby Europe Conference 1 North  
20.04 Piešťany Slovakia 24-36 Bulgaria Rugby Europe Conference 2 South  
20.04 İstanbul Turkey 61-20 Estonia Rugby Europe Development Championship  
13.04 Schaffhausen Switzerland 34-24 Lithuania Rugby Europe Trophy  
13.04 Luxembourg Luxembourg 23-10 Moldova Rugby Europe Conference 1 North  
13.04 Paola Malta 18-18 Croatia Rugby Europe Conference 1 South  
13.04 Grace Bay Turks & Caicos Islands 24-20 Dominican Republic Americas North Championship North Cup
13.04 Tårnby Denmark 26-22 Gibraltar Friendly 
06.04 Jurbarkas Lithuania 7-48 Portugal Rugby Europe Trophy  
06.04 Zenica Bosnia & Herzegovina 22-23 Cyprus Rugby Europe Conference 1 South  
06.04 Bridgetown Barbados 55-7 Curaçao Americas North Championship South Cup
05.04 Doha Qatar 13-10 Lebanon Asian Championship Division 3 West
02.04 Doha (Qatar) Lebanon 71-6 Jordan Asian Championship Division 3 West
30.03 Vienna Austria 29-32 Finland Rugby Europe Conference 2 North  
30.03 Doha Qatar 77-0 Jordan Asian Championship Division 3 West
23.03 Łódź Poland 25-28 Switzerland Rugby Europe Trophy  
23.03 Lisbon Portugal 93-0 Czechia Rugby Europe Trophy  
23.03 Paphos Cyprus 10-37 Malta Rugby Europe Conference 1 South  
23.03 Le Diamant Martinique 39-0 Curaçao Americas North Championship South Cup
17.03 Brussels Belgium 17-43 Romania Rugby Europe Championship  
17.03 Cologne Germany 10-33 Spain Rugby Europe Championship  
17.03 Krasnodar Russia 6-22 Georgia Rugby Europe Championship  
16.03 London England 38-38 Scotland 6 Nations Championship  
16.03 Rome Italy 14-25 France 6 Nations Championship  
16.03 Cardiff Wales 25-7 Ireland 6 Nations Championship  
16.03 Prague Czechia 22-24 Netherlands Rugby Europe Trophy  
16.03 Nyon Switzerland 14-48 Portugal Rugby Europe Trophy  
16.03 Netanya Israel 40-0 Bosnia & Herzegovina Rugby Europe Conference 1 South  
16.03 Le Diamant Martinique 43-19 Barbados Americas North Championship South Cup
10.03 Dublin Ireland 26-14 France 6 Nations Championship  
10.03 Kutaisi Georgia 52-3 Germany Rugby Europe Championship  
10.03 Madrid Spain 47-9 Belgium Rugby Europe Championship  
09.03 London England 57-14 Italy 6 Nations Championship  
09.03 Edinburgh Scotland 11-18 Wales 6 Nations Championship  
09.03 Botoşani Romania 22-20 Russia Rugby Europe Championship  
09.03 Amsterdam Netherlands 5-18 Portugal Rugby Europe Trophy  
09.03 Santiago Chile 10-85 Argentina 'B' Americas Championship  
09.03 Montevideo Uruguay 42-20 Brazil Americas Championship  
09.03 North Shore Village Bermuda 43-14 Jamaica Americas North Championship North Championship
08.03 Seattle USA 30-25 Canada Americas Championship  
03.03 Madrid Spain 21-18 Romania Rugby Europe Championship  
02.03 Brussels Belgium 6-46 Georgia Rugby Europe Championship  
02.03 Heidelberg Germany 18-26 Russia Rugby Europe Championship  
02.03 Jundiaí Brazil 15-10 Chile Americas Championship  
02.03 Seattle USA 25-32 Uruguay Americas Championship  
01.03 Langford Canada 23-39 Argentina 'B' Americas Championship  
24.02 Rome Italy 16-26 Ireland 6 Nations Championship  
24.02 Vessy Switzerland 6-6 Côte d'Ivoire Friendly  
23.02 Saint-Denis France 27-10 Scotland 6 Nations Championship  
23.02 Cardiff Wales 21-13 England 6 Nations Championship  
23.02 Buenos Aires Argentina 'B' 35-10 Uruguay Americas Championship  
23.02 Houston USA 33-28 Brazil Americas Championship  
22.02 Langford Canada 56-0 Chile Americas Championship  
17.02 Tbilisi Georgia 22-10 Spain Rugby Europe Championship  
16.02 Botoşani Romania 38-10 Germany Rugby Europe Championship  
16.02 Sochi Russia 64-7 Belgium Rugby Europe Championship  
16.02 Setúbal Portugal 65-5 Poland Rugby Europe Trophy  
10.02 London England 44-8 France 6 Nations Championship  
10.02 Madrid Spain 16-14 Russia Rugby Europe Championship  
09.02 Rome Italy 15-26 Wales 6 Nations Championship  
09.02 Edinburgh Scotland 13-22 Ireland 6 Nations Championship  
09.02 Brussels Belgium 29-22 Germany Rugby Europe Championship  
09.02 Cluj-Napoca Romania 9-18 Georgia Rugby Europe Championship  
09.02 Río Negro Argentina 'B' 45-14 USA Americas Championship  
09.02 São Paulo Brazil 18-10 Canada Americas Championship  
09.02 George Town Cayman Islands 58-14 Guyana Americas Challenge Play-Off  
08.02 Montevideo Uruguay 20-5 Chile Americas Championship  
02.02 Dublin Ireland 20-32 England 6 Nations Championship  
02.02 Edinburgh Scotland 33-20 Italy 6 Nations Championship  
02.02 Neuquén Argentina 'B' 54-3 Brazil Americas Championship  
02.02 Santiago Chile 8-71 USA Americas Championship  
02.02 Montevideo Uruguay 20-17 Canada Americas Championship  
01.02 Saint-Denis France 19-24 Wales 6 Nations Championship  
23.01 San Isidro Argentina 'B' 47-14 Chile Friendly