FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S RUGBY UNION - 2017 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATEVENUEMATCHCOMPETITIONSTAGE
19.08 Sydney Australia 34-54 New Zealand Rugby Championship  
19.08 Port Elizabeth South Africa 37-15 Argentina Rugby Championship  
13.08 Guatemala CityGuatemala 114-0 El SalvadorFriendly  
05.08 Monastir Tunisia 26-18 Senegal Africa Cup Gold Cup
05.08 Kampala Uganda 38-12 Zimbabwe Africa Cup Gold Cup
04.08 Nikao Cook Islands 9-13 Tahiti Oceania Cup 
29.07 WindhoekNamibia 45-7 Kenya Africa CupGold Cup
29.07 HarareZimbabwe 23-31 Tunisia Africa CupGold Cup
29.07 Providence Guyana 19-23 USA South Rugby Americas North Championship Final
22.07 KampalaUganda 24-48 Namibia Africa CupGold Cup
22.07 BulawayoZimbabwe 22-41 Kenya Africa CupGold Cup
15.07 Apia Samoa 16-38 Fiji Pacific Nations Cup  
15.07 Nairobi Kenya 45-25 Senegal Africa Cup Gold Cup
15.07 Windhoek Namibia 31-26 Zimbabwe Africa Cup Gold Cup
15.07 Kampala Uganda 78-17 Tunisia Africa Cup Gold Cup
08.07 Nuku'alofa Tonga 10-14 Fiji Pacific Nations Cup  
08.07 Nairobi Kenya 100-10 Tunisia Africa Cup Gold Cup
08.07 Windhoek Namibia 95-0 Senegal Africa Cup Gold Cup
08.07 Casablanca (Morocco) Madagascar 47-24 Botswana Africa Cup Silver Cup, 3rd Place Match
08.07 Casablanca Morocco 8-3 Ivory Coast Africa Cup Silver Cup, Final
05.07 Casablanca (Morocco) Ivory Coast 58-25 Botswana Africa Cup Silver Cup, Semi-Final
05.07 Casablanca Morocco 57-33 Madagascar Africa Cup Silver Cup, Semi-Final
01.07 San Diego USA 52-16 Canada World Cup Qualifier Americas, Round 3B, 2nd Leg
01.07 Nuku'alofa Tonga 30-26 Samoa Pacific Nations Cup  
01.07 Dakar Senegal 16-17 Uganda Africa Cup Gold Cup
01.07 Monastir Tunisia 7-53 Namibia Africa Cup Gold Cup
24.06 Hamilton Canada 28-28 USA World Cup Qualifier Americas, Round 3B, 1st Leg
24.06 Nairobi Kenya 33-33 Uganda Africa Cup Gold Cup (doubles as Elgon Cup, 2nd Leg)
24.06 Dakar Senegal 16-28 Zimbabwe Africa Cup Gold Cup
24.06 Jujuy Argentina 45-29 Georgia Friendly 
24.06 Brisbane Australia 40-27 Italy Friendly 
24.06 Suva Fiji 27-22 Scotland Friendly 
24.06 Tokyo Japan 13-35 Ireland Friendly 
24.06 Bucharest Romania 56-5 Brazil Friendly 
24.06 Johannesburg South Africa 35-12 France Friendly 
23.06 ApiaSamoa 17-19 Wales Friendly 
18.06 Montevideo (Uruguay) Argentina 'B' 15-10 Italy Emerging Nations Cup 
18.06 Montevideo (Uruguay) Russia 31-10 Namibia Nations Cup 
18.06 Montevideo Uruguay 24-14 Spain Nations Cup 
17.06 George Town Cayman Islands 39-17 Mexico Rugby Americas North Championship North Zone, Championship
17.06 Atlanta USA South n/p Bermuda
Cancelled - awarded to USA South
Rugby Americas North Championship North Zone, Championship
17.06 Santa Fe Argentina 25-35 England Friendly 
17.06 Sydney Australia 19-24 Scotland Friendly 
17.06 Edmonton Canada 9-25 Romania Friendly 
17.06 Suva Fiji 22-19 Italy Friendly 
17.06 Shizuoka Japan 22-50 Ireland Friendly 
17.06 Durban South Africa 37-15 France Friendly 
17.06 Kennesaw USA 17-21 Georgia Friendly 
16.06 Auckland New Zealand 78-0 Samoa Friendly 
16.06 Auckland (New Zealand) Wales 24-6 Tonga Friendly 
14.06 Montevideo (Uruguay) Argentina 'B' 37-5 Spain Nations Cup 
14.06 Montevideo (Uruguay) Namibia 38-22 Italy Emerging Nations Cup 
14.06 Montevideo Uruguay 32-29 Russia Nations Cup 
10.06 Georgetown Guyana 24-17 Trinidad & Tobago Rugby Americas North Championship South Zone, Championship
10.06 Montevideo (Uruguay) Russia 39-38 Argentina 'B' Nations Cup 
10.06 Montevideo (Uruguay) Spain 15-13 Namibia Nations Cup 
10.06 Montevideo Uruguay 30-21 Italy Emerging Nations Cup 
10.06 Kampala Uganda 18-23 Kenya Elgon Cup 1st Leg
10.06 San Juan Argentina 34-38 England Friendly 
10.06 Melbourne Australia 37-14 Fiji Friendly 
10.06 São Paulo Brazil 25-21 Portugal Friendly 
10.06 Calgary Canada 0-13 Georgia Friendly 
10.06 Kumamoto Japan 33-21 Romania Friendly 
10.06 Singapore (Singapore) Scotland 34-13 Italy Friendly 
10.06 Pretoria South Africa 37-14 France Friendly 
10.06 Harrison USA 19-55 Ireland Friendly 
03.06 Santiago Chile 15-31 Argentina 'B' South American Cup  
03.06 North Shore Village Bermuda 15-28 Cayman Islands Rugby Americas North Championship North Zone, Championship
03.06 Hong KongHong Kong 39-9 South KoreaAsian ChampionshipTop 3
03.06 Santo Domingo Dominican Republic 5-42 Bahamas Rugby Americas North Championship North Zone, Cup
03.06 Harare Zimbabwe 64-3 Zambia Friendly 
27.05 Prague Czech Republic 47-19 Hungary Rugby World Cup Qualifier Europe, Round 3 Final
27.05 Montevideo Uruguay 27-11 Chile South American Championship Division A
27.05 Puebla Mexico 36-29 USA South Rugby Americas North Championship North Zone, Championship
27.05 Marabella Trinidad & Tobago 36-16 Barbados Rugby Americas North Championship South Zone, Championship
27.05 Yesan South Korea 17-43 Hong KongAsian Championship Top 3
27.05 Gaborone Botswana 19-20 Zimbabwe 'B' Friendly 
27.05 Nairobi Kenya 29-30 Germany Friendly 
26.05 São Paulo Brazil 57-6 Paraguay South American Championship Division A
24.05 Niamey Niger 5-18 Mali Africa CupRegional Challenge, West 2
21.05 Niamey (Niger) Burkina Faso 14-8 Mali Africa CupRegional Challenge, West 2
20.05 Santiago Chile 66-7 Paraguay South American Championship Division A
20.05 Montevideo Uruguay 41-27 Brazil South American Championship Division A
20.05 Ipoh Malaysia 22-9 Sri LankaAsian Championship Division 1
20.05 Ipoh (Malaysia) Philippines 34-26 United Arab Emirates Asian Championship Division 1
20.05 Brussels Belgium 29-18 Portugal Rugby Europe Championship Promotion/Relegation
20.05 Prague Czech Republic 48-14 Malta Rugby World Cup Qualifier Europe, Round 2 Final
20.05 Esztergom Hungary 19-17 Bosnia & Herzegovina Rugby World Cup Qualifier Europe, Round 1 Final
20.05 Tivat Montenegro 42-19 Bulgaria Rugby Europe Development Championship  
20.05 Nassau Bahamas 19-26 Turks & Caicos Islands Rugby Americas North Championship North Zone, Cup
19.05 AmmanJordan 10-58 Saudi Arabia SelectFriendly 
18.05 NiameyNiger 10-10 Burkina FasoAfrica CupRegional Challenge, West 2
17.05 Ipoh Malaysia 40-8 PhilippinesAsian Championship Division 1
17.05 Ipoh (Malaysia) Sri Lanka 33-17 United Arab Emirates Asian Championship Division 1
17.05 Tivat (Montenegro) Bulgaria 22-20 SlovakiaRugby Europe Development Championship  
14.05 Marietta USA South 39-5 Cayman Islands Rugby Americas North Championship North Zone, Championship
14.05 Ipoh Malaysia 36-22 United Arab Emirates Asian Championship Division 1
14.05 Ipoh (Malaysia) Sri Lanka 24-13 Philippines Asian Championship Division 1
14.05 Tivat Montenegro 20-32 SlovakiaRugby Europe Development Championship  
13.05 Santiago Chile 15-10 Brazil South American Championship Division A
13.05 Asunción Paraguay 19-45 Uruguay South American Championship Division A
13.05 North Shore Village Bermuda 7-59 Mexico Rugby Americas North Championship North Zone, Championship
13.05 Bridgetown Barbados 26-34 Guyana Rugby Americas North Championship South Zone, Championship
13.05 Hong Kong Hong Kong 0-16 Japan Asian Championship Top 3
07.05 Accra Ghana 10-0 Togo Africa CupRegional Challenge, West 1
06.05 Tokyo Japan 29-17 Hong Kong Asian Championship Top 3
06.05 Luxembourg Luxembourg 3-33 Czech RepublicRugby Europe Conference 1 North  
06.05 Enköping Sweden 14-52 Lithuania Rugby Europe Conference 1 North  
06.05 Paphos Cyprus 27-29 Croatia Rugby Europe Conference 1 South  
06.05 Helsinki Finland 5-37 Hungary Rugby Europe Conference 2 North  
06.05 Stavanger Norway 43-16 Estonia Rugby Europe Conference 2 North  
06.05 Grace Bay Turks & Caicos Islands 24-15 Dominican Republic Rugby Americas North Championship North Zone, Cup
03.05 Accra (Ghana) Benin 14-12 Togo Africa CupRegional Challenge, West 1
30.04 Accra Ghana 46-5 Benin Africa CupRegional Challenge, West 1
29.04 Tokyo Japan 80-10 South Korea Asian Championship Top 3
29.04 Valmiera Latvia 16-9 Sweden Rugby Europe Conference 1 North  
29.04 Zagreb Croatia 14-14 Malta Rugby Europe Conference 1 South  
29.04 Tallinn Estonia 12-75 Denmark
Abandoned at 65' due to snow
Rugby Europe Conference 2 North  
29.04 Belgrade Serbia 29-12 Austria Rugby Europe Conference 2 South  
29.04 Lusaka Zambia 92-3 Rwanda Africa Cup Bronze Cup South
27.04 Conakry Guinea 0-8 Sierra Leone Friendly  
26.04 Lusaka (Zambia) Rwanda 24-12 Mauritius Africa Cup Bronze Cup South
23.04 Lusaka Zambia 69-3 Mauritius Africa Cup Bronze Cup South
22.04 Incheon South Korea 29-47 Japan Asian Championship Top 3
22.04 Warsaw Poland 12-22 Switzerland Rugby Europe Trophy 
22.04 Vilnius Lithuania 24-12 LuxembourgRugby Europe Conference 1 North  
22.04 Paola Malta 39-17 Israel Rugby Europe Conference 1 South  
22.04 Odense Denmark 53-5 Finland Rugby Europe Conference 2 North  
22.04 Esztergom Hungary 42-7 Norway Rugby Europe Conference 2 North  
22.04 Vienna Austria 13-0 Slovenia Rugby Europe Conference 2 South  
22.04 Zenica Bosnia & Herzegovina 21-10 SerbiaRugby Europe Conference 2 South  
22.04 Santo Domingo Dominican Republic 31-7 Curaçao Friendly  
15.04PragueCzech Republic 54-3 LatviaRugby Europe Conference 1 North 
08.04 Warsaw Poland 14-13 Netherlands Rugby Europe Trophy 
08.04 Netanya Israel 57-17 Andorra Rugby Europe Conference 1 South  
08.04 Ljubljana Slovenia 15-22 Bosnia & HerzegovinaRugby Europe Conference 2 South  
08.04 Gibraltar Gibraltar 22-17 Finland Friendly 
01.04 Odessa Ukraine 7-31 Portugal Rugby Europe Trophy 
31.03 Tashkent Uzbekistan 24-24 Lebanon Asian Championship Division 3 West
28.03 Tashkent (Uzbekistan) Lebanon 25-24 Iran Asian Championship Division 3 West
25.03 Tashkent Uzbekistan 13-13 Iran Asian Championship Division 3 West
19.03 Bucharest Romania 8-7 Georgia Rugby Europe Championship 
19.03 SochiRussia 52-25 GermanyRugby Europe Championship 
18.03 Saint-Denis France 20-18 Wales 6 Nations Championship 
18.03 Dublin Ireland 13-9 England 6 Nations Championship 
18.03 Edinburgh Scotland 29-0 Italy 6 Nations Championship 
18.03 Madrid Spain 30-0 Belgium Rugby Europe Championship 
18.03 Bălți Moldova 3-15 Poland Rugby Europe Trophy 
18.03 Amsterdam Netherlands 38-25 Switzerland Rugby Europe Trophy  
12.03 Tbilisi Georgia 28-14 Russia Rugby Europe Championship 
12.03 Plan-les-OuatesSwitzerland 54-18 UkraineRugby Europe Trophy 
11.03 London England 61-21 Scotland 6 Nations Championship 
11.03 Rome Italy 18-40 France 6 Nations Championship 
11.03 Brussels Belgium 17-33 Romania Rugby Europe Championship 
11.03 Cologne Germany 15-32 Spain Rugby Europe Championship 
11.03 Oeiras Portugal 59-0 Moldova Rugby Europe Trophy 
10.03 Cardiff Wales 22-9 Ireland 6 Nations Championship 
04.03 Comodoro Rivadavia Argentina 'B' 27-27 USA Americas Championship  
04.03 Montevideo Uruguay 45-14 Chile Americas Championship  
04.03 Offenbach Germany 34-29 Belgium Rugby Europe Championship 
04.03 Sochi Russia 10-30 Romania Rugby Europe Championship 
04.03 Medina del Campo Spain 10-20 Georgia Rugby Europe Championship 
04.03 Amsterdam Netherlands 10-26 Portugal Rugby Europe Trophy  
03.03 São Paulo Brazil 24-23 Canada Americas Championship  
26.02 London England 36-15 Italy 6 Nations Championship 
25.02 Dublin Ireland 19-9 France 6 Nations Championship 
25.02 Edinburgh Scotland 29-13 Wales 6 Nations Championship 
25.02 Ushuaia Argentina 'B' 79-7 Brazil Americas Championship  
25.02 Santiago Chile 9-57 USA Americas Championship  
25.02 Maldonado Uruguay 17-13 Canada Americas Championship  
19.02 Rustavi Georgia 50-6 Germany Rugby Europe Championship 
18.02BurnabyCanada 34-51 USAAmericas Championship 
18.02TalcahuanoChile 10-45 Argentina 'B' Americas Championship 
18.02MaldonadoUruguay 23-12 BrazilAmericas Championship 
18.02BrusselsBelgium 18-25 RussiaRugby Europe Championship 
18.02IașiRomania 13-3 SpainRugby Europe Championship 
18.02LisbonPortugal 35-10 PolandRugby Europe Trophy 
18.02CastriesSaint Lucia 48-19 Saint Vincent & the Grenadines FriendlySVG team not full, borrowed some St. Lucia players
12.02 Saint-DenisFrance 22-16 Scotland6 Nations Championship 
11.02 Rome Italy 10-63 Ireland 6 Nations Championship 
11.02 Cardiff Wales 16-21 England 6 Nations Championship 
11.02 Bahía Blanca Argentina 'B' 57-12 Uruguay Americas Championship  
11.02 Langford Canada 36-15 Chile Americas Championship  
11.02 Round Rock USA 51-3 Brazil Americas Championship  
11.02 Brussels Belgium 6-31 Georgia Rugby Europe Championship 
11.02 Offenbach Germany 41-38 Romania Rugby Europe Championship 
11.02 Madrid Spain 16-6 Russia Rugby Europe Championship 
11.02 Andorra la Vella Andorra 15-14 CyprusRugby Europe Conference 1 South  
05.02 Rome Italy 7-33 Wales 6 Nations Championship 
04.02 London England 19-16 France 6 Nations Championship 
04.02 Edinburgh Scotland 27-22 Ireland 6 Nations Championship 
04.02 Langford Canada 6-20 Argentina 'B' Americas Championship  
04.02 San Antonio USA 29-23 Uruguay Americas Championship  
03.02 São Paulo Brazil 17-3 Chile Americas Championship