LAST UPDATE: Friday, 29 January 2021, 17:49:11

FOOTBALLFIFA FUTSALAMF FUTSALBEACH SOCCERJORKYBALL
AUSTRALIAN FOOTBALLAMERICAN FOOTBALLFLAG FOOTBALLBEACH FLAG FOOTBALLRUGBY UNION
RUGBY SEVENSBEACH RUGBYSNOW RUGBYRUGBY XRUGBY LEAGUE
RUGBY LEAGUE NINESTOUCHICE HOCKEYBANDYFIELD HOCKEY
INDOOR HOCKEYFLOORBALLROLLER HOCKEYINLINE HOCKEYIIHF INLINE HOCKEY
SKATER HOCKEYBALL HOCKEYWBHF BALL HOCKEYSHINTYLACROSSE
BOX LACROSSEINTERCROSSERINGETTEWATER POLOBEACH WATER POLO
CANOE POLOCYCLEBALLCYCLE POLOCRICKETINDOOR CRICKET
BASEBALLBASEBALL5FASTPITCH SOFTBALLSLOWPITCH SOFTBALLPESÄPALLO
BASKETBALL3X3 BASKETBALLNETBALLFAST5 NETBALLINDOOR NETBALL
KORFBALLBEACH KORFBALLROLLBALLVOLLEYBALLFISTBALL
HANDBALLBEACH HANDBALLTCHOUKBALLBEACH TCHOUKBALLQUIDDITCH
ULTIMATEBEACH ULTIMATEGUTSCURLINGICE STOCK
SEPAK TAKRAWBEACH SEPAK TAKRAWFUTNETUNDERWATER HOCKEYUNDERWATER RUGBY
UNDERWATER ICE HOCKEYKABADDIINDOOR KABADDIBEACH KABADDIROLLER DERBY
PÉTANQUEPOLOPOLOCROSSEHORSEBALLSNOW POLO

MEN'S CANOE POLO - 2019 RESULTS

Results  MenWomen
Fixtures  MenWomen
Rankings  MenWomen

Men's Archive  20202019201820172016201520142013201220112010
Women's Archive  20202019201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
24.11 São Miguel Arcanjo (Brazil) Canada 5-1 Argentina Pan American Championship 3rd Place Match
24.11 São Miguel Arcanjo Brazil 1-2 USA
After extra time
Pan American Championship Final
23.11 São Miguel Arcanjo Brazil 3-1 USA Pan American Championship Group Stage
23.11 São Miguel Arcanjo (Brazil) Canada 7-0 Argentina Pan American Championship Group Stage
23.11 São Miguel Arcanjo (Brazil) Brazil 4-3 Canada Pan American Championship Page 1-2
23.11 São Miguel Arcanjo (Brazil) USA 8-1 Argentina Pan American Championship Page 3-4
23.11 São Miguel Arcanjo (Brazil) USA 5-2 Canada Pan American Championship Semi-Final
22.11 São Miguel Arcanjo Brazil 10-3 Argentina Pan American Championship Group Stage
22.11 São Miguel Arcanjo (Brazil) Canada 1-1 USA Pan American Championship Group Stage
22.11 São Miguel Arcanjo Brazil 3-2 Canada Pan American Championship Group Stage
22.11 São Miguel Arcanjo (Brazil) USA 8-1 Argentina Pan American Championship Group Stage
27.10 Deqing (China) Iran 6-0 Malaysia Asian Championship Semi-Final
27.10 Deqing (China) Japan 6-5 Taiwan Asian Championship Semi-Final
27.10 Deqing (China) Taiwan 7-2 Malaysia Asian Championship 3rd Place Match
27.10 Deqing (China) Japan 7-4 Iran Asian Championship Final
26.10 Deqing (China) Macau 4-3 Cambodia Asian Championship 7th-9th Place Group
26.10 Deqing (China) Malaysia 15-2 Hong Kong Asian Championship 1st-6th Place Group
26.10 Deqing (China) Iran 3-3 Taiwan Asian Championship 1st-6th Place Group
26.10 Deqing (China) Iran 10-1 Singapore Asian Championship 1st-6th Place Group
26.10 Deqing (China) Japan 14-0 Hong Kong Asian Championship 1st-6th Place Group
26.10 Deqing (China) Taiwan 7-0 Malaysia Asian Championship 1st-6th Place Group
26.10 Deqing (China) Singapore 8-0 Hong Kong Asian Championship 1st-6th Place Group
25.10 Deqing China 14-0 Cambodia Asian Championship 7th-9th Place Group
25.10 Deqing China 11-0 Macau Asian Championship 7th-9th Place Group
25.10 Deqing (China) Iran 8-2 Malaysia Asian Championship 1st-6th Place Group
25.10 Deqing (China) Japan 9-2 Singapore Asian Championship 1st-6th Place Group
25.10 Deqing (China) Taiwan 11-1 Hong Kong Asian Championship 1st-6th Place Group
25.10 Deqing (China) Taiwan 4-3 Singapore Asian Championship 1st-6th Place Group
25.10 Deqing (China) Iran 10-1 Hong Kong Asian Championship 1st-6th Place Group
25.10 Deqing (China) Japan 6-3 Malaysia Asian Championship 1st-6th Place Group
25.10 Deqing (China) Iran 6-5 Japan Asian Championship 1st-6th Place Group
25.10 Deqing (China) Malaysia 4-4 Singapore Asian Championship 1st-6th Place Group
25.10 Deqing (China) Taiwan 7-6 Japan Asian Championship 1st-6th Place Group
24.10 Deqing (China) Iran 7-1 Hong Kong Asian Championship Group A
24.10 Deqing China 0-12 Iran Asian Championship Group A
24.10 Deqing China 3-5 Hong Kong Asian Championship Group A
24.10 Deqing (China) Japan 9-3 Malaysia Asian Championship Group B
24.10 Deqing (China) Japan 21-1 Cambodia Asian Championship Group B
24.10 Deqing (China) Malaysia 19-0 Cambodia Asian Championship Group B
24.10 Deqing (China) Singapore 19-0 Macau Asian Championship Group C
24.10 Deqing (China) Taiwan 5-1 Singapore Asian Championship Group C
24.10 Deqing (China) Taiwan 10-0 Macau Asian Championship Group C
23.09 Knysna South Africa 4-3 Namibia World Championship Qualifier Africa, Match 3
23.09 Knysna South Africa 'B' 1-8 Namibia African Championship Pool A
23.09 Knysna South Africa U-21 8-2 South Africa Women African Championship Pool A
23.09 Knysna South Africa U-21 Women 4-3 South Africa Women African Championship 7th-9th Place Semi-Final
23.09 Knysna South Africa U-21 3-2 Knysna Masters (South Africa) African Championship 5th-8th Place Qualifier
23.09 Knysna South Africa U-21 'B' 3-4 Knysna Masters (South Africa) African Championship 5th-8th Place Qualifier
23.09 Knysna (South Africa) Namibia 5-3 Namibia U-21 African Championship Semi-Final
23.09 Knysna South Africa 8-1 South Africa 'B' African Championship Semi-Final
23.09 Knysna South Africa U-21 Women 4-3 South Africa U-21 'B' African Championship 7th Place Match
23.09 Knysna South Africa U-21 2-0 Knysna Masters (South Africa) African Championship 5th Place Match
23.09 Knysna South Africa 'B' 1-6 Namibia U-21 African Championship 3rd Place Match
23.09 Knysna South Africa 4-3 Namibia African Championship Final
22.09 Knysna South Africa 6-4 Namibia World Championship Qualifier Africa, Match 1
22.09 Knysna South Africa 4-3 Namibia World Championship Qualifier Africa, Match 2
22.09 Knysna South Africa U-21 'B' 0-5 Namibia African Championship Pool A
22.09 Knysna South Africa 'B' 3-2 South Africa U-21 African Championship Pool A
22.09 Knysna South Africa U-21 5-1 South Africa U-21 'B' African Championship Pool A
22.09 Knysna South Africa 'B' 7-1 South Africa Women African Championship Pool A
22.09 Knysna South Africa Women 0-6 Namibia African Championship Pool A
22.09 Knysna South Africa 'B' 2-2 South Africa U-21 'B' African Championship Pool A
22.09 Knysna South Africa U-21 1-4 Namibia African Championship Pool A
22.09 Knysna South Africa U-21 'B' 6-0 South Africa Women African Championship Pool A
22.09 Knysna South Africa 7-0 Knysna Masters (South Africa) African Championship Pool B
22.09 Knysna South Africa U-21 Women 1-6 Namibia U-21 African Championship Pool B
22.09 Knysna South Africa 10-0 South Africa U-21 Women African Championship Pool B
22.09 Knysna Knysna Masters (South Africa) 3-4 Namibia U-21 African Championship Pool B
22.09 Knysna South Africa 7-3 Namibia U-21 African Championship Pool B
22.09 Knysna South Africa U-21 Women 3-4 Knysna Masters (South Africa) African Championship Pool B
01.09 Coimbra (Portugal) Great Britain 4-3 Italy European Championship Group E (1st-8th Place)
01.09 Coimbra (Portugal) Poland 4-2 France European Championship Group F (1st-8th Place)
01.09 Coimbra (Portugal) Spain 7-5 Denmark European Championship Group G (9th-15th Place)
01.09 Coimbra Portugal 3-0 Sweden European Championship Group H (9th-15th Place)
01.09 Coimbra (Portugal) Russia 12-4 Austria European Championship 13th-15th Place Group
01.09 Coimbra (Portugal) Russia 6-2 Finland European Championship 13th-15th Place Group
01.09 Coimbra (Portugal) Austria 4-1 Finland European Championship 13th-15th Place Group
01.09 Coimbra Portugal 1-5 Denmark European Championship 9th-12th Place Semi-Final
01.09 Coimbra (Portugal) Sweden 2-1 Spain
After extra time
European Championship 9th-12th Place Semi-Final
01.09 Coimbra (Portugal) Belgium 3-2 Netherlands European Championship 5th-8th Place Semi-Final
01.09 Coimbra (Portugal) Switzerland 4-2 France European Championship 5th-8th Place Semi-Final
01.09 Coimbra (Portugal) Germany 4-3 Italy European Championship Semi-Final
01.09 Coimbra (Portugal) Great Britain 7-2 Poland European Championship Semi-Final
01.09 Coimbra Portugal 2-3 Spain European Championship 11th Place Match
01.09 Coimbra (Portugal) Denmark 1-0 Sweden European Championship 9th Place Match
01.09 Coimbra (Portugal) France 5-2 Netherlands European Championship 7th Place Match
01.09 Coimbra (Portugal) Switzerland 4-1 Belgium European Championship 5th Place Match
01.09 Coimbra (Portugal) Italy 6-2 Poland European Championship 3rd Place Match
01.09 Coimbra (Portugal) Germany 2-1 Great Britain European Championship Final
31.08 Coimbra (Portugal) Great Britain 6-1 Belgium European Championship Group E (1st-8th Place)
31.08 Coimbra (Portugal) Italy 6-2 Switzerland European Championship Group E (1st-8th Place)
31.08 Coimbra (Portugal) Switzerland 7-5 Belgium European Championship Group E (1st-8th Place)
31.08 Coimbra (Portugal) Germany 2-0 France European Championship Group F (1st-8th Place)
31.08 Coimbra (Portugal) Netherlands 5-5 Poland European Championship Group F (1st-8th Place)
31.08 Coimbra (Portugal) Germany 6-3 Netherlands European Championship Group F (1st-8th Place)
31.08 Coimbra (Portugal) Denmark 3-2 Russia European Championship Group G (9th-15th Place)
31.08 Coimbra (Portugal) Spain 11-2 Finland European Championship Group G (9th-15th Place)
31.08 Coimbra (Portugal) Russia 7-2 Finland European Championship Group G (9th-15th Place)
31.08 Coimbra Portugal 8-1 Austria European Championship Group H (9th-15th Place)
30.08 Coimbra (Portugal) Spain 4-3 France European Championship Group A
30.08 Coimbra (Portugal) Germany 4-3 Belgium European Championship Group B
30.08 Coimbra Portugal 12-1 Finland European Championship Group B
30.08 Coimbra (Portugal) Denmark 9-0 Austria European Championship Group C
30.08 Coimbra (Portugal) Poland 5-3 Italy European Championship Group C
30.08 Coimbra (Portugal) Netherlands 4-4 Russia European Championship Group D
30.08 Coimbra (Portugal) Switzerland 5-3 Sweden European Championship Group D
30.08 Coimbra (Portugal)Great Britain 2-2 Switzerland European ChampionshipGroup E (1st-8th Place)
30.08 Coimbra (Portugal)Italy 8-2 Belgium European ChampionshipGroup E (1st-8th Place)
30.08 Coimbra (Portugal)France 4-4 Netherlands European ChampionshipGroup F (1st-8th Place)
30.08 Coimbra (Portugal) Germany 7-2 Poland European ChampionshipGroup F (1st-8th Place)
30.08 Coimbra (Portugal)Spain 7-6 Russia European ChampionshipGroup G (9th-15th Place)
30.08 Coimbra (Portugal)Denmark 10-0 Finland European ChampionshipGroup G (9th-15th Place)
30.08 Coimbra (Portugal)Sweden 6-3 Austria European ChampionshipGroup H (9th-15th Place)
29.08 Coimbra (Portugal) France 3-2 Great Britain European Championship Group A
29.08 Coimbra (Portugal) Great Britain 4-2 Spain European Championship Group A
29.08 Coimbra (Portugal) Germany 7-1 Finland European Championship Group B
29.08 Coimbra Portugal 2-2 Belgium European Championship Group B
29.08 Coimbra (Portugal) Belgium 9-2 Finland European Championship Group B
29.08 Coimbra Portugal 1-7 Germany European Championship Group B
29.08 Coimbra (Portugal) Italy 12-1 Austria European Championship Group C
29.08 Coimbra (Portugal) Poland 2-1 Denmark European Championship Group C
29.08 Coimbra (Portugal) Italy 4-0 Denmark European Championship Group C
29.08 Coimbra (Portugal) Poland 12-3 Austria European Championship Group C
29.08 Coimbra (Portugal) Netherlands 4-3 Sweden European Championship Group D
29.08 Coimbra (Portugal) Russia 2-2 Switzerland European Championship Group D
29.08 Coimbra (Portugal) Sweden 7-0 Russia European Championship Group D
29.08 Coimbra (Portugal) Netherlands 2-2 Switzerland European Championship Group D
27.04 Penrith Australia 6-2 New Zealand 'B' Oceania Championship Semi-Final
27.04 Penrith Australia 'B' 1-10 New Zealand Oceania Championship Semi-Final
27.04 Penrith Australia 'B' 2-4 New Zealand 'B' Oceania Championship 3rd Place Match
27.04 Penrith Australia 2-3 New Zealand Oceania Championship Final
26.04 Penrith Australia 'B' 0-7 New Zealand Oceania Championship Group Stage
26.04 Penrith Australia 2-2 New Zealand 'B' Oceania Championship Group Stage
26.04 Penrith Australia 'B' 3-5 New Zealand 'B' Oceania Championship Group Stage
26.04 Penrith Australia 3-2 New Zealand Oceania Championship Group Stage
26.04 Penrith Australia 5-6 New Zealand 'B' Oceania Championship Group Stage
26.04 Penrith Australia 'B' 1-12 New Zealand Oceania Championship Group Stage
25.04 PenrithAustralia 3-4 New Zealand Oceania ChampionshipGroup Stage
25.04 Penrith (Australia) New Zealand 7-1 New Zealand 'B' Oceania ChampionshipGroup Stage
25.04 Penrith Australia 8-1 Australia 'B' Oceania ChampionshipGroup Stage
25.04 Penrith Australia 6-1 Australia 'B' Oceania ChampionshipGroup Stage
25.04 Penrith (Australia) New Zealand 4-0 New Zealand 'B' Oceania ChampionshipGroup Stage
25.04 Penrith Australia 'B' 2-6 New Zealand 'B' Oceania ChampionshipGroup Stage