|
MEN
WOMEN |
MEN'S FUTSAL - FIXTURES |
RESULTSFIXTURESRANKINGSArchive20232022202120202019201820172016201520142013201220112010 |
DATE | VENUE | MATCH | COMPETITION | STAGE |
20.03 | Caracas | Venezuela - Cuba | Friendly | |
22.03 | Caracas | Venezuela - Cuba | Friendly | |
28.03 | Ho Chi Minh City (Vietnam) | Iran - Morocco | 4-Nation Tournament | |
28.03 | Ho Chi Minh City | Vietnam - New Zealand | 4-Nation Tournament | |
30.03 | Ho Chi Minh City (Vietnam) | Iran - New Zealand | 4-Nation Tournament | |
30.03 | Ho Chi Minh City | Vietnam - Morocco | 4-Nation Tournament | |
31.03 | Ho Chi Minh City (Vietnam) | Morocco - New Zealand | 4-Nation Tournament | |
31.03 | Ho Chi Minh City | Vietnam - Iran | 4-Nation Tournament | |
??.?? | TBD (TBD) | Argentina - Brazil | Liga Evolución | Final |
??.??- ??.?? |
TBD (Iraq) | Teams to be decided | WAFF Championship | |
06.04 | TBD | Vietnam - Malaysia | Friendly | |
08.04 | TBD (TBD) | Malta - Scotland | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group C |
08.04 | TBD (TBD) | Switzerland - Gibraltar | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group C |
08.04 | TBD | Montenegro - France | Friendly | |
08.04 | TBD | Thailand - Kuwait | Friendly | |
08.04 | Tashkent | Uzbekistan - Kazakhstan | Friendly | |
08.04 | TBD | Vietnam - Malaysia | Friendly | |
09.04 | Engomi (Cyprus) | Andorra - Northern Ireland | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group A |
09.04 | Engomi | Cyprus - Estonia | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group A |
09.04 | TBD (TBD) | Austria - Israel | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group B |
09.04 | TBD (TBD) | Bulgaria - San Marino | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group B |
09.04 | TBD (TBD) | Malta - Gibraltar | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group C |
09.04 | TBD (TBD) | Switzerland - Scotland | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group C |
09.04 | TBD | Montenegro - France | Friendly | |
10.04 | Engomi (Cyprus) | Andorra - Estonia | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group A |
10.04 | Engomi | Cyprus - Northern Ireland | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group A |
10.04 | TBD (TBD) | Austria - Bulgaria | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group B |
10.04 | TBD (TBD) | Israel - San Marino | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group B |
10.04 | Tashkent | Uzbekistan - Kazakhstan | Friendly | |
11.04 | TBD (TBD) | Gibraltar - Scotland | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group C |
11.04 | TBD (TBD) | Switzerland - Malta | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group C |
11.04 | Rabat | Morocco - Angola | Africa Cup of Nations | Group A |
11.04 | Rabat (Morocco) | Zambia - Ghana | Africa Cup of Nations | Group A |
11.04 | Odivelas | Portugal - Slovenia | Friendly | |
11.04 | TBD | Thailand - Japan | Friendly | |
12.04 | Koszalin | Poland - Croatia | World Cup Qualifier | Europe, Elite Round, Play-Offs, 1st Leg |
12.04 | TBD (TBD) | Austria - San Marino | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group B |
12.04 | TBD (TBD) | Bulgaria - Israel | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group B |
12.04 | Engomi | Cyprus - Andorra | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group A |
12.04 | Engomi (Cyprus) | Estonia - Northern Ireland | European Championship Qualifier | Preliminary Round, Group A |
12.04 | Rabat (Morocco) | Egypt - Libya | Africa Cup of Nations | Group B |
12.04 | Rabat (Morocco) | Mauritania - Namibia | Africa Cup of Nations | Group B |
12.04 | Šamorín (Slovakia) | France - Czechia | Futsal Fever Days | |
12.04 | Bratislava | Slovakia - Sweden | Futsal Fever Days | |
13.04 | Almere | Netherlands - Finland | World Cup Qualifier | Europe, Elite Round, Play-Offs, 1st Leg |
13.04 | Salou (Spain) | Argentina - France | Spain 4-Nations Tournament | |
13.04 | Salou (Spain) | Brazil - Ukraine | Spain 4-Nations Tournament | |
13.04 | Managua (Nicaragua) | Costa Rica - Haiti | CONCACAF Championship | Group A |
13.04 | Managua (Nicaragua) | Mexico - Suriname | CONCACAF Championship | Group A |
13.04 | Managua (Nicaragua) | Canada - Cuba | CONCACAF Championship | Group B |
13.04 | Managua | Nicaragua - Panama | CONCACAF Championship | Group B |
13.04 | Managua (Nicaragua) | Guatemala - Dominican Republic | CONCACAF Championship | Group C |
13.04 | Managua (Nicaragua) | USA - Trinidad & Tobago | CONCACAF Championship | Group C |
13.04 | Rabat (Morocco) | Angola - Zambia | Africa Cup of Nations | Group A |
13.04 | Rabat | Morocco - Ghana | Africa Cup of Nations | Group A |
13.04 | Bratislava | Slovakia - Serbia | Futsal Fever Days | |
13.04 | Odivelas | Portugal - Slovenia | Friendly | |
14.04 | Managua (Nicaragua) | Costa Rica - Suriname | CONCACAF Championship | Group A |
14.04 | Managua (Nicaragua) | Mexico - Haiti | CONCACAF Championship | Group A |
14.04 | Managua (Nicaragua) | Canada - Panama | CONCACAF Championship | Group B |
14.04 | Managua | Nicaragua - Cuba | CONCACAF Championship | Group B |
14.04 | Managua (Nicaragua) | Guatemala - Trinidad & Tobago | CONCACAF Championship | Group C |
14.04 | Managua (Nicaragua) | USA - Dominican Republic | CONCACAF Championship | Group C |
14.04 | Rabat (Morocco) | Egypt - Namibia | Africa Cup of Nations | Group B |
14.04 | Rabat (Morocco) | Libya - Mauritania | Africa Cup of Nations | Group B |
14.04 | Šamorín (Slovakia) | Czechia - Serbia | Futsal Fever Days | |
14.04 | Šamorín (Slovakia) | France - Sweden | Futsal Fever Days | |
14.04 | Salou (Spain) | Brazil - Argentina | Spain 4-Nations Tournament | |
14.04 | Salou (Spain) | Ukraine - France | Spain 4-Nations Tournament | |
14.04 | TBD | Georgia - Azerbaijan | Friendly | |
15.04 | Managua (Nicaragua) | Costa Rica - Mexico | CONCACAF Championship | Group A |
15.04 | Managua (Nicaragua) | Haiti - Suriname | CONCACAF Championship | Group A |
15.04 | Managua | Nicaragua - Canada | CONCACAF Championship | Group B |
15.04 | Managua (Nicaragua) | Panama - Cuba | CONCACAF Championship | Group B |
15.04 | Managua (Nicaragua) | Trinidad & Tobago - Dominican Republic | CONCACAF Championship | Group C |
15.04 | Managua (Nicaragua) | USA - Guatemala | CONCACAF Championship | Group C |
15.04 | Rabat (Morocco) | Angola - Ghana | Africa Cup of Nations | Group A |
15.04 | Rabat | Morocco - Zambia | Africa Cup of Nations | Group A |
15.04 | Šamorín (Slovakia) | Czechia - Sweden | Futsal Fever Days | |
15.04 | Šamorín (Slovakia) | France - Serbia | Futsal Fever Days | |
16.04 | Zagreb | Croatia - Poland | World Cup Qualifier | Europe, Elite Round, Play-Offs, 2nd Leg |
16.04 | Rabat (Morocco) | Egypt - Mauritania | Africa Cup of Nations | Group B |
16.04 | Rabat (Morocco) | Libya - Namibia | Africa Cup of Nations | Group B |
16.04 | Salou (Spain) | Argentina - Ukraine | Spain 4-Nations Tournament | |
16.04 | Salou (Spain) | Brazil - France | Spain 4-Nations Tournament | |
16.04 | TBD | Georgia - Azerbaijan | Friendly | |
17.04 | Vantaa | Finland - Netherlands | World Cup Qualifier | Europe, Elite Round, Play-Offs, 2nd Leg |
17.04 | Bangkok | Thailand - China | Asian Cup | Group A |
17.04 | Bangkok (Thailand) | Vietnam - Myanmar | Asian Cup | Group A |
17.04 | Bangkok (Thailand) | Iraq - Saudi Arabia | Asian Cup | Group B |
17.04 | Bangkok (Thailand) | Uzbekistan - Australia | Asian Cup | Group B |
17.04 | Managua (Nicaragua) | 1st Group A - 3rd Group B/C | CONCACAF Championship | Quarter-Final |
17.04 | Managua (Nicaragua) | 1st Group B - 3rd Group A/C | CONCACAF Championship | Quarter-Final |
17.04 | Managua (Nicaragua) | 1st Group C - 2nd Group A | CONCACAF Championship | Quarter-Final |
17.04 | Managua (Nicaragua) | 2nd Group B - 2nd Group C | CONCACAF Championship | Quarter-Final |
18.04 | Bangkok (Thailand) | Japan - Kyrgyzstan | Asian Cup | Group C |
18.04 | Bangkok (Thailand) | Tajikistan - South Korea | Asian Cup | Group C |
18.04 | Bangkok (Thailand) | Iran - Afghanistan | Asian Cup | Group D |
18.04 | Bangkok (Thailand) | Kuwait - Bahrain | Asian Cup | Group D |
18.04 | Managua (Nicaragua) | Winner 1A/3BC - Winner 2B/2C | CONCACAF Championship | Semi-Final |
18.04 | Managua (Nicaragua) | Winner 1B/3AC - Winner 1C/2A | CONCACAF Championship | Semi-Final |
19.04 | Bangkok | Thailand - Myanmar | Asian Cup | Group A |
19.04 | Bangkok (Thailand) | Vietnam - China | Asian Cup | Group A |
19.04 | Bangkok (Thailand) | Australia - Saudi Arabia | Asian Cup | Group B |
19.04 | Bangkok (Thailand) | Uzbekistan - Iraq | Asian Cup | Group B |
19.04 | Rabat (Morocco) | 1st Group A - 2nd Group B | Africa Cup of Nations | Semi-Final |
19.04 | Rabat (Morocco) | 1st Group B - 2nd Group A | Africa Cup of Nations | Semi-Final |
20.04 | Bangkok (Thailand) | Japan - South Korea | Asian Cup | Group C |
20.04 | Bangkok (Thailand) | Kyrgyzstan - Tajikistan | Asian Cup | Group C |
20.04 | Bangkok (Thailand) | Iran - Bahrain | Asian Cup | Group D |
20.04 | Bangkok (Thailand) | Kuwait - Afghanistan | Asian Cup | Group D |
20.04 | Managua (Nicaragua) | Loser SF1 - Loser SF2 | CONCACAF Championship | 3rd Place Match |
20.04 | Managua (Nicaragua) | Winner SF1 - Winner SF2 | CONCACAF Championship | Final |
21.04 | Bangkok (Thailand) | China - Myanmar | Asian Cup | Group A |
21.04 | Bangkok (Thailand) | Thailand - Vietnam | Asian Cup | Group A |
21.04 | Bangkok (Thailand) | Iraq - Australia | Asian Cup | Group B |
21.04 | Bangkok (Thailand) | Uzbekistan - Saudi Arabia | Asian Cup | Group B |
21.04 | Rabat (Morocco) | Loser 1A/2B - Loser 1B/2A | Africa Cup of Nations | 3rd Place Match |
21.04 | Rabat (Morocco) | Winner 1A/2B - Winner 1B/2A | Africa Cup of Nations | Final |
22.04 | Bangkok (Thailand) | Japan - Tajikistan | Asian Cup | Group C |
22.04 | Bangkok (Thailand) | Kyrgyzstan - South Korea | Asian Cup | Group C |
22.04 | Bangkok (Thailand) | Bahrain - Afghanistan | Asian Cup | Group D |
22.04 | Bangkok (Thailand) | Iran - Kuwait | Asian Cup | Group D |
24.04 | Bangkok (Thailand) | 1st Group A - 2nd Group B | Asian Cup | Group D |
24.04 | Bangkok (Thailand) | 1st Group C - 2nd Group D | Asian Cup | Group D |
24.04 | Bangkok (Thailand) | 1st Group B - 2nd Group A | Asian Cup | Group D |
24.04 | Bangkok (Thailand) | 1st Group D - 2nd Group C | Asian Cup | Group D |
26.04 | Bangkok (Thailand) | Loser 1A/2B - Loser 1C/2D | Asian Cup | 5th-8th Place Semi-Final |
26.04 | Bangkok (Thailand) | Loser 1B/2A - Loser 1D/2C | Asian Cup | 5th-8th Place Semi-Final |
26.04 | Bangkok (Thailand) | Winner 1A/2B - Winner 1C/2D | Asian Cup | Semi-Final |
26.04 | Bangkok (Thailand) | Winner 1B/2A - Winner 1D/2C | Asian Cup | Semi-Final |
28.04 | Bangkok (Thailand) | Winner 5-8 SF1 - Winner 5-8 SF2 | Asian Cup | 5th Place Match |
28.04 | Bangkok (Thailand) | Loser SF1 - Loser SF2 | Asian Cup | 3rd Place Match |
28.04 | Bangkok (Thailand) | Winner SF1 - Winner SF2 | Asian Cup | Final |
11.05- 19.05 | TBD (Thailand) | Teams to be decided | AFF Championship | |
??.07 | TBD | Micronesia - Marshall Islands | Friendly | |
??.07 | TBD | Micronesia - Marshall Islands | Friendly | |
14.09- 06.10 | TBD (Uzbekistan) |
Argentina, Brazil, France,
Kazakhstan, New Zealand, Paraguay, Portugal, Spain, Ukraine, Uzbekistan, Venezuela + 13 teams | World Cup | |
21.11- 30.11 | TBD (Thailand) | Teams to be decided | Asian Indoor & Martial Arts Games |