FootballFIFA FutsalAMF FutsalBeach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline HockeyIIHF Inline HockeySkater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S FIFA FUTSAL - 2017 RESULTS

Results  Men Women
Fixtures  Men Women
Rankings  Men Women

Men's Archive 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010
Women's Archive 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

DATEVENUEMATCHCOMPETITIONSTAGE
27.12 Dushanbe Tajikistan 1-2 Turkey Friendly  
26.12 Dushanbe Tajikistan 1-1 Turkey Friendly 
17.12 Managua Nicaragua 2-2 Honduras
3-1 pens
Central American Games 3rd Place Match
17.12 Managua (Nicaragua) Panama 4-0 Costa Rica Central American Games Final
16.12 Managua Nicaragua 2-5 Costa Rica Central American Games Group Stage
16.12 Managua (Nicaragua) Panama 6-4 Honduras Central American Games Group Stage
14.12 Managua (Nicaragua) Costa Rica 7-2 Honduras Central American Games Group Stage
14.12 Managua Nicaragua 2-3 Panama Central American Games Group Stage
13.12 Managua Nicaragua 1-7 Honduras Central American Games Group Stage
13.12 Managua (Nicaragua) Panama 1-0 Costa Rica Central American Games Group Stage
09.12 Stjørdal (Norway) Finland 4-3 Denmark Nordic Cup 
09.12 Stjørdal Norway 3-3 Greenland Nordic Cup 
08.12 Stjørdal (Norway) Denmark 2-2 Greenland Nordic Cup 
08.12 Stjørdal Norway 3-1 Sweden Nordic Cup 
07.12 Stjørdal Norway 1-3 Finland Nordic Cup 
07.12 Stjørdal (Norway) Sweden 5-3 Greenland Nordic Cup 
07.12 Šiauliai Lithuania 3-2 Latvia Baltic Cup 
07.12 Sofia Bulgaria 2-1 Cyprus Friendly 
06.12 Stjørdal (Norway) Denmark 4-3 Sweden Nordic Cup 
06.12 Stjørdal (Norway) Finland 4-1 Greenland Nordic Cup 
06.12 Šiauliai (Lithuania) Latvia 3-2 Estonia Baltic Cup 
06.12 Isfahan (Iran) Azerbaijan 3-3 Kazakhstan 4-Nations Tournament  
06.12 Isfahan Iran 4-0 Russia 4-Nations Tournament  
06.12 Sofia Bulgaria 2-2 Cyprus Friendly 
06.12 Miskolc Hungary 1-4 France Friendly 
06.12 Ciorescu Moldova 3-1 Turkey Friendly 
06.12 Lučenec Slovakia 6-0 Serbia Friendly 
06.12 Ljubljana Slovenia 4-6 Portugal Friendly 
06.12 Kharkiv Ukraine 1-2 Italy Friendly 
05.12 Stjørdal (Norway) Finland 6-1 Sweden Nordic Cup 
05.12 Stjørdal Norway 0-1 Denmark Nordic Cup 
05.12 Šiauliai Lithuania 2-2 Estonia Baltic Cup 
05.12 Dresden Germany 2-5 Czechia Friendly  
05.12 Miskolc Hungary 1-4 France Friendly 
05.12 Ciorescu Moldova 5-2 Turkey Friendly 
05.12 Częstochowa Poland 3-1 Georgia Friendly 
05.12 Lučenec Slovakia 3-3 Serbia Friendly 
05.12 Litija Slovenia 0-2 Portugal Friendly 
05.12 Crevillent Spain 2-0 Belgium Friendly 
05.12 Kharkiv Ukraine 3-2 Italy Friendly 
04.12 Isfahan Iran 2-1 Kazakhstan 4-Nations Tournament  
04.12 Isfahan (Iran) Russia 4-3 Azerbaijan 4-Nations Tournament  
04.12 The Hague Netherlands 1-1 Romania Friendly  
04.12 Bełchatów Poland 4-2 Georgia Friendly 
04.12 La Nucía Spain 5-2 Belgium Friendly 
03.12 Edinburgh Scotland 0-5 England Home Nations Championship  
03.12 Edinburgh (Scotland) Wales 8-0 Northern Ireland Home Nations Championship  
03.12 Isfahan Iran 3-3 Azerbaijan 4-Nations Tournament  
03.12 Isfahan (Iran) Kazakhstan 3-3 Russia 4-Nations Tournament 
03.12 Plzeň Czechia 13-2 Germany Friendly  
03.12 Rotterdam Netherlands 2-2 Romania Friendly  
02.12 Edinburgh (Scotland) England 5-1 Northern Ireland Home Nations Championship  
02.12 Edinburgh Scotland 3-3 Wales Home Nations Championship  
01.12 Edinburgh (Scotland) England 3-0 Wales Home Nations Championship  
01.12 Edinburgh Scotland 4-1 Northern Ireland Home Nations Championship  
25.11 Santa Marta (Colombia) Peru 4-3 VenezuelaBolivarian Games3rd Place Match
25.11 Santa Marta Colombia 5-2 EcuadorBolivarian GamesFinal
25.11 Gibraltar Gibraltar 3-1 Northern Ireland Friendly  
24.11 Santa Marta Colombia 2-2 Venezuela Bolivarian Games Group Stage
24.11 Santa Marta (Colombia) Ecuador 4-1 Bolivia Bolivarian Games Group Stage
24.11 Santa Marta (Colombia) Panama 2-1 Peru Bolivarian Games Group Stage
24.11 Gibraltar Gibraltar 6-5 Northern Ireland Friendly  
23.11 Santa Marta Colombia 2-0 Peru Bolivarian Games Group Stage
23.11 Santa Marta (Colombia) Ecuador 4-3 Venezuela Bolivarian Games Group Stage
23.11 Santa Marta (Colombia) Panama 4-2 Bolivia Bolivarian Games Group Stage
22.11 Santa Marta Colombia 4-3 Bolivia Bolivarian Games Group Stage
22.11 Santa Marta (Colombia) Ecuador 4-2 Panama Bolivarian Games Group Stage
22.11 Santa Marta (Colombia) Peru 3-3 Venezuela Bolivarian Games Group Stage
21.11 Santa Marta Colombia 7-1 Ecuador Bolivarian Games Group Stage
21.11 Santa Marta (Colombia) Peru 4-1 Bolivia Bolivarian Games Group Stage
21.11 Santa Marta (Colombia) Venezuela 4-0 Panama Bolivarian Games Group Stage
20.11 Santa Marta Colombia 5-0 Panama Bolivarian Games Group Stage
20.11 Santa Marta (Colombia) Peru 4-2 Ecuador Bolivarian Games Group Stage
20.11 Santa Marta (Colombia) Venezuela 2-0 Bolivia Bolivarian Games Group Stage
19.11 Cuiabá Brazil 5-1 Costa Rica Friendly 
17.11 Campo Verde Brazil 3-1 Costa RicaFriendly 
14.11 Laško Slovenia 3-1 Poland Friendly 
13.11 Zagorje ob Savi Slovenia 6-6 Poland Friendly 
12.11 Bangkok (Thailand) Bahrain 4-1 United Arab EmiratesAsian Championship Qualifier West Zone, Group A
12.11 Bangkok (Thailand) Iraq 5-5 Saudi ArabiaAsian Championship Qualifier West Zone, Group A
12.11 Bangkok (Thailand) Lebanon 3-1 QatarAsian Championship Qualifier West Zone, Group B
12.11 Novigrad Croatian Stars n/p Netherlands
Match cancelled
Futsal Week Autumn Cup  
12.11 Novigrad (Croatia) Montenegro 2-0 Switzerland Futsal Week Autumn Cup  
12.11 Tegucigalpa Honduras 5-1 Nicaragua Friendly  
12.11 Eskilstuna Sweden 5-4 HungaryFriendly 
11.11 Bangkok (Thailand) Bahrain 1-1 Saudi Arabia Asian Championship Qualifier West Zone, Group A
11.11 Bangkok (Thailand) Iraq 2-0 United Arab Emirates Asian Championship Qualifier West Zone, Group A
11.11 Bangkok (Thailand) Lebanon 3-1 Jordan Asian Championship Qualifier West Zone, Group B
11.11 Novigrad Croatian Stars n/p Montenegro
Match cancelled
Futsal Week Autumn Cup  
11.11 Novigrad (Croatia) Netherlands 6-1 Switzerland Futsal Week Autumn Cup  
11.11 Tegucigalpa Honduras 2-4 Nicaragua Friendly Match 1
11.11 Tegucigalpa Honduras 5-2 Nicaragua Friendly Match 2
11.11 Norrköping Sweden 1-3 Hungary Friendly 
10.11 Bangkok (Thailand) Bahrain 3-2 Iraq Asian Championship Qualifier West Zone, Group A
10.11 Bangkok (Thailand) Saudi Arabia 1-1 United Arab Emirates Asian Championship Qualifier West Zone, Group A
10.11 Bangkok (Thailand) Jordan 3-1 Qatar Asian Championship Qualifier West Zone, Group B
10.11 Novigrad Croatian Stars 2-8 Switzerland Futsal Week Autumn Cup  
10.11 Novigrad (Croatia) Netherlands 4-2 Montenegro Futsal Week Autumn Cup  
10.11 Tegucigalpa Honduras 4-1 Nicaragua Friendly  
08.11 Bangkok (Thailand) China 2-2 Taiwan
3-2 pens
Asian Championship Qualifier East Zone, Qualification Play-Off
06.11 Bangkok (Thailand) Japan 8-1 Taiwan Asian Championship Qualifier East Zone, Group A
06.11 Bangkok (Thailand) Mongolia 6-2 Macau Asian Championship Qualifier East Zone, Group A
06.11 Bangkok (Thailand) South Korea 5-2 China Asian Championship Qualifier East Zone, Group B
05.11 Bangkok (Thailand) Japan 11-0 Macau Asian Championship Qualifier East Zone, Group A
05.11 Bangkok (Thailand) Taiwan 6-2 Mongolia Asian Championship Qualifier East Zone, Group A
05.11 Bangkok (Thailand) South Korea 3-2 Hong Kong Asian Championship Qualifier East Zone, Group B
05.11 Burton upon Trent England 2-2 Wales Friendly 
04.11Bangkok (Thailand) Japan 5-1 MongoliaAsian Championship Qualifier East Zone, Group A
04.11Bangkok (Thailand) Taiwan 6-0 MacauAsian Championship Qualifier East Zone, Group A
04.11Bangkok (Thailand) China 5-0 Hong KongAsian Championship Qualifier East Zone, Group B
04.11Burton upon Trent England 2-1 WalesFriendly 
03.11 Ho Chi Minh City Vietnam 2-2 Myanmar
3-4 pens
AFF Championship 3rd Place Match
03.11 Ho Chi Minh City (Vietnam) Thailand 4-3 Malaysia
After extra time
AFF Championship Final
03.11 Sharjah United Arab Emirates 0-4 Uzbekistan Friendly  
02.11 Sharjah United Arab Emirates 4-5 Uzbekistan Friendly  
01.11 Ho Chi Minh City (Vietnam) Thailand 8-3 MyanmarAFF Championship Semi-Final
01.11 Ho Chi Minh City Vietnam 1-5 MalaysiaAFF Championship Semi-Final
30.10 Ho Chi Minh City (Vietnam) Brunei 5-0 Philippines AFF Championship Group A
30.10 Ho Chi Minh City Vietnam 3-0 Myanmar AFF Championship Group A
29.10 Ho Chi Minh City (Vietnam) Myanmar 3-2 Indonesia AFF Championship Group A
29.10 Ho Chi Minh City Vietnam 18-0 Brunei AFF Championship Group A
28.10 Ho Chi Minh City (Vietnam) Laos 6-4 Timor-Leste AFF Championship Group B
28.10 Ho Chi Minh City (Vietnam) Thailand 6-3 Malaysia AFF Championship Group B
28.10 Ho Chi Minh City (Vietnam) Myanmar 25-0 Philippines AFF Championship Group A
28.10 Ho Chi Minh City Vietnam 4-3 Indonesia AFF Championship Group A
27.10 Ho Chi Minh City (Vietnam) Indonesia 9-0 Brunei AFF Championship Group A
27.10 Ho Chi Minh City Vietnam 24-0 Philippines AFF Championship Group A
27.10 Ho Chi Minh City (Vietnam) Malaysia 6-3 Laos AFF Championship Group B
27.10 Ho Chi Minh City (Vietnam) Thailand 17-2 Timor-Leste AFF Championship Group B
26.10 Ho Chi Minh City (Vietnam) Myanmar 13-0 Brunei AFF Championship Group A
26.10 Ho Chi Minh City (Vietnam) Indonesia 21-0 Philippines AFF Championship Group A
26.10 Ho Chi Minh City (Vietnam) Malaysia 7-2 Timor-Leste AFF Championship Group B
26.10 Ho Chi Minh City (Vietnam) Thailand 14-0 Laos AFF Championship Group B
22.10 Changshu China 0-3 Croatia CFA International Tournament  
22.10 Changshu (China) Netherlands 2-2 Vietnam CFA International Tournament  
21.10 Changshu China 3-4 Vietnam CFA International Tournament  
21.10 Changshu (China) Croatia 0-0 Netherlands CFA International Tournament  
20.10 Changshu China 1-2 Netherlands CFA International Tournament  
20.10 Changshu (China) Croatia 3-1 Vietnam CFA International Tournament  
17.10Tabriz (Iran) Turkmenistan 9-3 NepalAsian Championship Qualifier Central/South Zone, Group A
17.10Tabriz (Iran) Uzbekistan 4-3 KyrgyzstanAsian Championship Qualifier Central/South Zone, Group A
17.10Tabriz Iran 12-2 TajikistanAsian Championship Qualifier Central/South Zone, Group B
16.10Tabriz (Iran) Kyrgyzstan 5-0 NepalAsian Championship Qualifier Central/South Zone, Group A
16.10Tabriz (Iran) Uzbekistan 4-2 TurkmenistanAsian Championship Qualifier Central/South Zone, Group A
16.10Tabriz (Iran) Tajikistan 4-3 AfghanistanAsian Championship Qualifier Central/South Zone, Group B
15.10Tabriz (Iran) Kyrgyzstan 5-3 TurkmenistanAsian Championship Qualifier Central/South Zone, Group A
15.10Tabriz (Iran) Uzbekistan 14-1 NepalAsian Championship Qualifier Central/South Zone, Group A
15.10Tabriz Iran 8-2 AfghanistanAsian Championship Qualifier Central/South Zone, Group B
15.10Doha Qatar 4-5 MalaysiaFriendly  
13.10Amman Jordan 5-3 IraqFriendly  
13.10Doha Qatar 1-1 MalaysiaFriendly  
11.10Amman Jordan 2-3 IraqFriendly  
09.10Amman Jordan 9-4 IraqFriendly  
30.09 Bogotá Colombia 2-3 Brazil Liga SudamericanaNorth Zone
30.09 Bogotá (Colombia) Peru 5-2 Ecuador Liga SudamericanaNorth Zone
28.09 Bogotá (Colombia) Brazil 5-3 Ecuador Liga Sudamericana North Zone
28.09 Bogotá Colombia 5-0 Peru Liga Sudamericana North Zone
27.09 Bogotá (Colombia) Brazil 3-1 Peru Liga Sudamericana North Zone
27.09 Bogotá Colombia 1-1 Ecuador Liga Sudamericana North Zone
27.09 Trnava Slovakia 1-4 Italy Friendly 
26.09 Dubrovnik Croatia 4-5 France European Championship Qualifier Play-Off, 2nd Leg
26.09 Tbilisi Georgia 4-7 Romania European Championship Qualifier Play-Off, 2nd Leg
26.09 Koszalin Poland 6-4 Hungary European Championship Qualifier Play-Off, 2nd Leg
26.09 Niš Serbia 4-4 Czechia European Championship Qualifier Play-Off, 2nd Leg
26.09 Ashgabat (Turkmenistan) Afghanistan 1-1 Japan
After extra time, 1-3 pens
Asian Indoor & Martial Arts Games 3rd Place Match
26.09 Ashgabat (Turkmenistan) Iran 7-1 Uzbekistan Asian Indoor & Martial Arts Games Final
26.09 Manama Bahrain 0-5 Egypt Friendly 
26.09 Shchyolkovo Russia 7-3 Portugal Friendly 
26.09 Kidričevo Slovenia 5-1 Germany Friendly 
26.09 Bratislava (Slovakia) Spain 4-0 Italy 3-Nations Tournament 
25.09 Manama Bahrain 4-3 Egypt Friendly 
25.09 Shchyolkovo Russia 3-3 Portugal Friendly 
25.09 Maribor Slovenia 4-0 Germany Friendly 
25.09 Bratislava Slovakia 2-3 Spain 3-Nations Tournament 
24.09 Ashgabat (Turkmenistan)Iran 8-2 AfghanistanAsian Indoor & Martial Arts Games Semi-Final
24.09 Ashgabat (Turkmenistan)Japan 3-3 Uzbekistan
After extra time, 2-3 pens
Asian Indoor & Martial Arts Games Semi-Final
24.09 Uberaba Brazil 7-1 UruguayFriendly 
24.09 Visby Sweden 2-2 WalesFriendly 
23.09Ashgabat (Turkmenistan)Iran 10-4 ThailandAsian Indoor & Martial Arts Games Quarter-Final
23.09 Ashgabat (Turkmenistan) Japan 4-1 Jordan Asian Indoor & Martial Arts Games Quarter-Final
23.09 Ashgabat Turkmenistan 5-5 Afghanistan
After extra time, 5-6 pens
Asian Indoor & Martial Arts Games Quarter-Final
23.09 Ashgabat (Turkmenistan) Uzbekistan 2-0 VietnamAsian Indoor & Martial Arts Games Quarter-Final
23.09 Visby Sweden 2-3 Wales Friendly 
22.09 Uberaba Brazil 1-0 Uruguay Friendly 
22.09 Cairo Egypt 5-5 Saudi Arabia Friendly  
21.09 Ashgabat (Turkmenistan) Hong Kong 5-2 TaiwanAsian Indoor & Martial Arts Games Group A
21.09 Ashgabat Turkmenistan 0-1 Vietnam Asian Indoor & Martial Arts Games Group A
21.09 Ashgabat (Turkmenistan) Afghanistan 4-3 United Arab Emirates Asian Indoor & Martial Arts Games Group B
21.09 Ashgabat (Turkmenistan) China 4-4 UzbekistanAsian Indoor & Martial Arts Games Group B
21.09 Ashgabat (Turkmenistan) Japan 6-4 ThailandAsian Indoor & Martial Arts Games Group C
21.09 Ashgabat (Turkmenistan) Iran 10-0 KyrgyzstanAsian Indoor & Martial Arts Games Group D
21.09 Ashgabat (Turkmenistan) Jordan 3-0 Tahiti Asian Indoor & Martial Arts Games Group D
20.09 Ashgabat Turkmenistan 5-1 Taiwan Asian Indoor & Martial Arts Games Group A
20.09 Ashgabat (Turkmenistan) Vietnam 2-1 Solomon IslandsAsian Indoor & Martial Arts Games Group A
20.09 Ashgabat (Turkmenistan) Afghanistan 4-2 UzbekistanAsian Indoor & Martial Arts Games Group B
20.09 Ashgabat (Turkmenistan) China 9-3 MaldivesAsian Indoor & Martial Arts Games Group B
19.09AshgabatTurkmenistan 4-2 Solomon IslandsAsian Indoor & Martial Arts Games Group A
19.09Ashgabat (Turkmenistan)Vietnam 8-0 Hong KongAsian Indoor & Martial Arts GamesGroup A
19.09Ashgabat (Turkmenistan)United Arab Emirates 5-1 ChinaAsian Indoor & Martial Arts GamesGroup B
19.09Ashgabat (Turkmenistan)Uzbekistan 9-1 MaldivesAsian Indoor & Martial Arts GamesGroup B
19.09Ashgabat (Turkmenistan)Thailand 5-2 LebanonAsian Indoor & Martial Arts GamesGroup C
19.09Ashgabat (Turkmenistan)Iran 7-3 JordanAsian Indoor & Martial Arts Games Group D
19.09Ashgabat (Turkmenistan)Kyrgyzstan 4-2 TahitiAsian Indoor & Martial Arts GamesGroup D
19.09 CairoEgypt 2-5 Saudi Arabia Friendly 
18.09 Ashgabat (Turkmenistan) Solomon Islands 4-3 TaiwanAsian Indoor & Martial Arts Games Group A
18.09 Ashgabat Turkmenistan 7-1 Hong Kong Asian Indoor & Martial Arts Games Group A
18.09 Ashgabat (Turkmenistan) Afghanistan 6-1 MaldivesAsian Indoor & Martial Arts Games Group B
18.09 Ashgabat (Turkmenistan) Uzbekistan 5-1 United Arab EmiratesAsian Indoor & Martial Arts Games Group B
18.09 Ashgabat (Turkmenistan) Japan 5-2 Lebanon Asian Indoor & Martial Arts Games Group C
18.09 Ashgabat (Turkmenistan) Iran 16-1 Tahiti Asian Indoor & Martial Arts Games Group D
18.09 Ashgabat (Turkmenistan) Jordan 7-1 KyrgyzstanAsian Indoor & Martial Arts Games Group D
17.09 Ashgabat (Turkmenistan) Japan 2-2 Uzbekistan Friendly Training Match
16.09 Ashgabat (Turkmenistan) Solomon Islands 4-1 Hong KongAsian Indoor & Martial Arts Games Group A
16.09 Ashgabat (Turkmenistan) Taiwan 2-1 VietnamAsian Indoor & Martial Arts Games Group A
16.09 Ashgabat (Turkmenistan) Afghanistan 6-1 ChinaAsian Indoor & Martial Arts Games Group B
16.09 Ashgabat (Turkmenistan) United Arab Emirates 3-1 Maldives Asian Indoor & Martial Arts Games Group B
16.09 Ashgabat Turkmenistan 1-1 Japan Friendly Training Match
14.09 Tauranga New Zealand 3-1 New Caledonia Trans-Pacific Series Match 3
13.09 Tauranga New Zealand 7-4 New CaledoniaTrans-Pacific SeriesMatch 2
12.09 Chomutov Czechia 3-4 Serbia European Championship Qualifier Play-Off, 1st Leg
12.09 Orchies France 1-1 Croatia European Championship Qualifier Play-Off, 1st Leg
12.09 Miskolc Hungary 2-1 Poland European Championship Qualifier Play-Off, 1st Leg
12.09 Deva Romania 2-2 Georgia European Championship Qualifier Play-Off, 1st Leg
12.09 Tauranga New Zealand 3-1 New Caledonia Trans-Pacific Series Match 1
12.09 Bangkok (Thailand) Kazakhstan 4-2 Mozambique Thailand 5  
12.09 Bangkok Thailand 1-2 Argentina Thailand 5 
11.09 Ulm (Germany) Turkey 4-2 Switzerland4-Nations Cup 3rd Place Match
11.09 Ulm Germany 5-10 Belgium4-Nations Cup Final
11.09 Sharjah United Arab Emirates 2-4 TajikistanFriendly 
10.09 Bangkok (Thailand) Argentina 9-1 MozambiqueThailand 5 
10.09 Bangkok Thailand 1-2 KazakhstanThailand 5 
10.09 Ulm (Germany) Belgium 7-2 Switzerland 4-Nations Cup Semi-Final
10.09 Ulm Germany 3-2 Turkey4-Nations CupSemi-Final
09.09 Bangkok (Thailand) Argentina 0-0 KazakhstanThailand 5 
09.09 Bangkok Thailand 6-3 MozambiqueThailand 5 
08.09 Sharjah United Arab Emirates 4-1 OmanFriendly 
07.09 Sharjah United Arab Emirates 3-1 Oman Friendly 
03.09 Ivanić-Grad (Croatia) Finland 4-1 Hungary Futsal Week Summer Cup  
02.09 Ivanić-Grad (Croatia) Hungary 2-1 China Futsal Week Summer Cup  
01.09 Ivanić-Grad (Croatia) Finland 5-1 ChinaFutsal Week Summer Cup 
31.08 Ivanić-Grad (Croatia) Hungary 3-0 China Friendly  
27.08 Shah Alam (Malaysia) Myanmar 3-2 Indonesia Southeast Asian Games  
27.08 Shah Alam Malaysia 3-4 Thailand Southeast Asian Games  
26.08 Koszalin Poland 3-4 France Friendly  
25.08 Shah Alam (Malaysia) Thailand 10-2 Myanmar Southeast Asian Games  
25.08 Shah Alam (Malaysia) Vietnam 4-1 IndonesiaSoutheast Asian Games  
22.08 Shah Alam Malaysia 5-0 Indonesia Southeast Asian Games  
22.08 Shah Alam (Malaysia) Vietnam 6-1 Myanmar Southeast Asian Games  
20.08 Buenos Aires Argentina 2-2 Paraguay Liga SudamericanaSouth Zone
20.08 Buenos Aires (Argentina) Uruguay 2-1 Chile Liga SudamericanaSouth Zone
20.08 Shah Alam (Malaysia)Indonesia 4-2 ThailandSoutheast Asian Games 
20.08 Shah AlamMalaysia 1-1 VietnamSoutheast Asian Games 
19.08 Buenos Aires Argentina 6-1 Chile Liga SudamericanaSouth Zone
19.08 Buenos Aires (Argentina) Paraguay 7-4 Bolivia Liga SudamericanaSouth Zone
18.08 Buenos Aires (Argentina) Bolivia 3-3 Uruguay Liga SudamericanaSouth Zone
18.08 Buenos Aires (Argentina) Paraguay 4-2 Chile Liga SudamericanaSouth Zone
18.08 Shah Alam Malaysia 5-4 Myanmar Southeast Asian Games  
18.08 Shah Alam (Malaysia) Thailand 4-1 Vietnam Southeast Asian Games  
17.08 Buenos Aires Argentina 7-1 Uruguay Liga SudamericanaSouth Zone
17.08 Buenos Aires (Argentina) Chile 3-0 Bolivia Liga SudamericanaSouth Zone
16.08 Buenos Aires Argentina 6-0 Bolivia Liga SudamericanaSouth Zone
16.08 Buenos Aires (Argentina) Paraguay 5-3 Uruguay Liga SudamericanaSouth Zone
13.08 Shah Alam Malaysia 7-1 Mongolia Friendly 
12.08 Shah Alam Malaysia 3-1 Mongolia Friendly 
06.08 Gulistan Tajikistan 5-3 Uzbekistan Friendly  
05.08 Kaohsiung Taiwan 4-2 Macau Friendly  
05.08 Gulistan Tajikistan 4-5 Uzbekistan Friendly  
03.08 Kaohsiung Taiwan 5-1 Macau Friendly  
01.08 Bangkok Thailand 3-1 Malaysia Friendly  
26.07 Honiara Solomon Islands 4-2 Solomon Islands U-17 Friendly  
26.07 Bangkok Thailand 7-4 Myanmar Friendly  
25.06 Changsha China 3-5 Czechia 4-Nation Tournament  
25.06 Changsha (China) England 5-0 Malaysia 4-Nation Tournament  
24.06 Changsha China 4-5 Malaysia 4-Nation Tournament  
24.06 Changsha (China) Czechia 5-4 England4-Nation Tournament  
23.06 ChangshaChina 0-5 England4-Nation Tournament 
23.06 Changsha (China)Czechia 3-3 Malaysia4-Nation Tournament 
02.06 Kobe Japan U-25 3-3 Turkmenistan Kobe Festa Group A
01.06 Kobe (Japan) Turkmenistan 1-0 Croatia U-25 Kobe Festa Group A
18.05 Vrbas Serbia 4-3 Montenegro Friendly  
17.05 Belgrade Serbia 5-1 Montenegro Friendly  
14.05 Serravalle San Marino 0-1 Northern IrelandFriendly  
13.05 Serravalle San Marino 2-1 Northern IrelandFriendly  
03.05 Tashkent Uzbekistan 1-1 TurkmenistanFriendly  
02.05 Tashkent Uzbekistan 5-6 TurkmenistanFriendly  
29.04 Taipa Macau 1-0 Hong Kong U-20Friendly  
12.04 San Juan (Argentina) Paraguay 4-3 Uruguay Copa América 3rd Place Match
12.04 San Juan Argentina 2-4 Brazil
After extra time
Copa América Final
11.04 San Juan (Argentina) Peru 5-1 Chile Copa América 9th Place Match
11.04 San Juan (Argentina) Bolivia 3-1 Ecuador Copa América 7th Place Match
11.04 San Juan (Argentina) Colombia 6-4 Venezuela Copa América 5th Place Match
11.04 San Juan Argentina 3-1 Uruguay Copa América Semi-Final
11.04 San Juan (Argentina) Brazil 5-2 Paraguay Copa América Semi-Final
11.04 Tbilisi (Georgia) Belarus 3-3 Netherlands European Championship Qualifier Main Round, Group A
11.04 Tbilisi Georgia 2-2 Italy European Championship Qualifier Main Round, Group A
11.04 Baku (Azerbaijan) Albania 6-6 Bosnia & HerzegovinaEuropean Championship Qualifier Main Round, Group B
11.04 Baku Azerbaijan 6-1 Hungary European Championship Qualifier Main Round, Group B
11.04 Kiev (Ukraine) Belgium 2-1 Montenegro European Championship Qualifier Main Round, Group C
11.04 Kiev Ukraine 2-1 Croatia European Championship Qualifier Main Round, Group C
11.04 Călărași (Romania) Finland 4-3 Latvia European Championship QualifierMain Round, Group D
11.04 Călărași Romania 0-4 Portugal European Championship QualifierMain Round, Group D
11.04 Elbląg Poland 1-1 Spain European Championship Qualifier Main Round, Group E
11.04 Elbląg (Poland) Serbia 7-3 Moldova European Championship Qualifier Main Round, Group E
11.04 Almaty Kazakhstan 3-0 Czechia European Championship Qualifier Main Round, Group F
11.04 Almaty (Kazakhstan) Macedonia 4-3 Denmark European Championship Qualifier Main Round, Group F
11.04 İzmit (Turkey) France 4-1 Slovakia European Championship Qualifier Main Round, Group G
11.04 İzmit Turkey 0-4 Russia European Championship Qualifier Main Round, Group G
09.04 San Juan Argentina 7-1 Chile Copa América Group A
09.04 San Juan (Argentina) Brazil 6-3 Venezuela Copa América Group A
09.04 San Juan (Argentina) Peru 6-3 Colombia Copa América Group B
09.04 San Juan (Argentina) Uruguay 6-4 Paraguay Copa América Group B
09.04 Tbilisi Georgia 1-1 Belarus European Championship Qualifier Main Round, Group A
09.04 Tbilisi (Georgia) Italy 4-2 Netherlands European Championship Qualifier Main Round, Group A
09.04 Baku Azerbaijan 5-0 Albania European Championship Qualifier Main Round, Group B
09.04 Baku (Azerbaijan) Bosnia & Herzegovina 2-2 HungaryEuropean Championship Qualifier Main Round, Group B
09.04 Kiev (Ukraine) Croatia 6-1 Belgium European Championship Qualifier Main Round, Group C
09.04 Kiev Ukraine 4-2 Montenegro European Championship Qualifier Main Round, Group C
09.04 Călărași (Romania) Portugal 5-1 Finland European Championship QualifierMain Round, Group D
09.04 Călărași Romania 3-1 Latvia European Championship QualifierMain Round, Group D
09.04 Elbląg Poland 4-2 Moldova European Championship Qualifier Main Round, Group E
09.04 Elbląg (Poland) Spain 6-0 Serbia European Championship Qualifier Main Round, Group E
09.04 Almaty (Kazakhstan) Czechia 7-3 MacedoniaEuropean Championship Qualifier Main Round, Group F
09.04 Almaty Kazakhstan 5-0 Denmark European Championship Qualifier Main Round, Group F
09.04 İzmit (Turkey) Russia 1-0 Slovakia European Championship Qualifier Main Round, Group G
09.04 İzmit Turkey 1-5 France European Championship Qualifier Main Round, Group G
08.04 San Juan Argentina 0-0 Brazil Copa América Group A
08.04 San Juan (Argentina) Bolivia 2-1 Chile Copa América Group A
08.04 San Juan (Argentina) Colombia 5-5 Paraguay Copa América Group B
08.04 San Juan (Argentina) Ecuador 3-3 Uruguay Copa América Group B
08.04 Tbilisi Georgia 1-1 Netherlands European Championship Qualifier Main Round, Group A
08.04 Tbilisi (Georgia) Italy 2-1 Belarus European Championship Qualifier Main Round, Group A
08.04 Baku Azerbaijan 5-4 Bosnia & Herzegovina European Championship Qualifier Main Round, Group B
08.04 Baku (Azerbaijan) Hungary 4-3 Albania European Championship Qualifier Main Round, Group B
08.04 Kiev (Ukraine) Croatia 4-0 Montenegro European Championship Qualifier Main Round, Group C
08.04 Kiev Ukraine 1-0 Belgium European Championship Qualifier Main Round, Group C
08.04 Călărași (Romania) Portugal 2-1 Latvia European Championship QualifierMain Round, Group D
08.04 Călărași Romania 5-5 Finland European Championship QualifierMain Round, Group D
08.04 Elbląg Poland 0-4 Serbia European Championship Qualifier Main Round, Group E
08.04 Elbląg (Poland) Spain 7-0 Moldova European Championship Qualifier Main Round, Group E
08.04 Almaty (Kazakhstan) Czechia 5-4 DenmarkEuropean Championship Qualifier Main Round, Group F
08.04 Almaty Kazakhstan 3-0 Macedonia European Championship Qualifier Main Round, Group F
08.04 İzmit (Turkey) Russia 5-0 France European Championship Qualifier Main Round, Group G
08.04 İzmit Turkey 1-8 Slovakia European Championship Qualifier Main Round, Group G
07.04 San Juan (Argentina) Brazil 8-0 Chile Copa América Group A
07.04 San Juan (Argentina) Venezuela 3-1 Bolivia Copa América Group A
07.04 San Juan (Argentina) Colombia 3-3 Uruguay Copa América Group B
07.04 San Juan (Argentina) Ecuador 4-3 Peru Copa América Group B
06.04 San Juan Argentina 8-2 Venezuela Copa América Group A
06.04 San Juan (Argentina) Brazil 9-0 Bolivia Copa América Group A
06.04 San Juan (Argentina) Colombia 9-1 Ecuador Copa América Group B
06.04 San Juan (Argentina) Paraguay 6-2 Peru Copa América Group B
06.04 Laško Slovenia 3-0 Japan Friendly 
05.04 San Juan Argentina 6-1 Bolivia Copa América Group A
05.04 San Juan (Argentina) Venezuela 2-1 Chile Copa América Group A
05.04 San Juan (Argentina) Paraguay 3-0 Ecuador Copa América Group B
05.04 San Juan (Argentina) Uruguay 6-3 Peru Copa América Group B
04.04 Kupari Croatia 1-1 Iran Friendly 
04.04 Velenje Slovenia 2-2 Japan Friendly 
03.04 Kupari Croatia 4-2 Iran Friendly 
03.04 Ciorescu Moldova 1-3 Latvia Friendly 
03.04 Kidričevo Slovenia 5-2 Japan Friendly 
31.03 Kecskemét Hungary 0-3 Japan Friendly 
30.03 Baku Azerbaijan 3-2 Moldova Friendly 
30.03 Koszalin Poland 6-0 Belarus Friendly 
29.03 Baku Azerbaijan 6-1 Moldova Friendly 
29.03 Kecskemét Hungary 1-1 Japan Friendly 
26.03 Rio de Janeiro Brazil 3-2 Colombia Friendly 
26.03 Veles Macedonia 0-3 Croatia Friendly 
24.03 Veles Macedonia 2-2 Croatia Friendly 
21.03 Almere Netherlands 2-3 Belgium Friendly  
20.03 Almere Netherlands 6-3 Belgium Friendly  
16.03 Tbilisi Georgia 1-1 Turkey Friendly 
15.03 Tbilisi Georgia 1-0 Turkey Friendly 
12.03 Shiraz Iran 9-3 Iraq Friendly 
11.03 Shiraz Iran 3-2 Iraq Friendly 
07.03 Minsk Belarus 3-2 Slovakia Friendly 
06.03 Minsk Belarus 2-1 Slovakia Friendly 
02.03 Lima Peru 4-0 Uruguay Copa Inka2nd leg
01.03 Lima Peru 0-3 Uruguay Copa Inka1st Leg
23.02 Yalova Turkey 3-2 Tajikistan Friendly 
22.02 Zalaegerszeg Hungary 0-5 Slovenia Friendly 
22.02 Yalova Turkey 5-4 TajikistanFriendly 
09.02 Ústí nad Labem Czechia 2-3 Romania Friendly  
08.02 Kadaň Czechia 4-2 Romania Friendly  
08.02 Almaty Kazakhstan 3-0 Belarus Friendly 
06.02 Almaty Kazakhstan 0-1 Belarus Friendly 
02.02 Nicosia Cyprus 4-4 Norway European Championship Qualifier Preliminary Round, Group E
02.02 Nicosia (Cyprus) Denmark 2-1 Kosovo European Championship Qualifier Preliminary Round, Group E
31.01 Nicosia Cyprus 1-3 Kosovo European Championship Qualifier Preliminary Round, Group E
31.01 Nicosia (Cyprus) Denmark 2-1 Norway European Championship Qualifier Preliminary Round, Group E
31.01 Tychy Poland 3-1 Bosnia & Herzegovina 4-Nation Friendly Tournament  
31.01 Tychy (Poland) Slovenia 3-2 Finland 4-Nation Friendly Tournament  
31.01 Sabadell Catalonia 2-4 Brazil Friendly 
31.01 Villorba Italy 4-3 Serbia Friendly 
30.01 Nicosia Cyprus 3-2 Denmark European Championship Qualifier Preliminary Round, Group E
30.01 Nicosia (Cyprus) Kosovo 5-1 Norway European Championship Qualifier Preliminary Round, Group E
30.01 Gibraltar Gibraltar 1-5 Sweden European Championship Qualifier Preliminary Round, Group G
30.01 Arzignano Italy 3-0 Serbia Friendly 
29.01 Hereford (England) Moldova 6-0 San Marino European Championship Qualifier Preliminary Round, Group B
29.01 Hereford (England) Wales 2-2 Greece European Championship Qualifier Preliminary Round, Group B
29.01 Jelgava (Latvia) Germany 5-4 Estonia European Championship Qualifier Preliminary Round, Group C
29.01 Jelgava Latvia 4-1 Armenia European Championship Qualifier Preliminary Round, Group C
29.01 Vilnius Lithuania 1-3 France European Championship Qualifier Preliminary Round, Group F
29.01 Gibraltar (Gibraltar) Montenegro 11-4 SwedenEuropean Championship Qualifier Preliminary Round, Group G
29.01 Bangkok (Thailand) Malaysia 8-1 Timor-Leste AFF Championship 3rd Place Match
29.01 Bangkok Thailand 8-1 Myanmar AFF Championship Final
29.01 Tychy (Poland) Bosnia & Herzegovina 2-2 Finland 4-Nation Friendly Tournament  
29.01 Tychy Poland 6-6 Slovenia 4-Nation Friendly Tournament  
29.01 Poreč Croatian Stars 0-7 Belgium Futsal Week Tournament  
29.01 Poreč (Croatia) Slovakia 3-1 Hungary Futsal Week Tournament  
29.01 Granollers Catalonia 0-4 Brazil Friendly 
29.01 Torre da Marinha Portugal 2-2 Russia Friendly 
29.01 Kiev Ukraine 2-4 Spain Friendly 
28.01 Vilnius (Lithuania) France 5-0 Andorra European Championship Qualifier Preliminary Round, Group F
28.01 Gibraltar Gibraltar 1-8 Montenegro European Championship Qualifier Preliminary Round, Group G
28.01 Tychy Poland 2-3 Finland 4-Nation Friendly Tournament  
28.01 Tychy (Poland) Slovenia 6-3 Bosnia & Herzegovina 4-Nation Friendly Tournament  
28.01 Poreč Croatian Stars 0-8 Slovakia Futsal Week Tournament  
28.01 Poreč (Croatia) Hungary 7-6 Belgium Futsal Week Tournament  
28.01 Kiev Ukraine 1-1 Spain Friendly 
27.01 Tbilisi Georgia 6-3 Switzerland European Championship Qualifier Preliminary Round, Group A
27.01 Hereford (England) Moldova 4-0 Greece European Championship Qualifier Preliminary Round, Group B
27.01 Hereford (England) Wales 8-1 San Marino European Championship Qualifier Preliminary Round, Group B
27.01 Tbilisi (Georgia) Israel 6-2 Scotland European Championship Qualifier Preliminary Round, Group A
27.01 Jelgava (Latvia) Armenia 5-1 Estonia European Championship Qualifier Preliminary Round, Group C
27.01 Jelgava Latvia 3-3 Germany European Championship Qualifier Preliminary Round, Group C
27.01 Varna (Bulgaria) Albania 3-2 Malta European Championship Qualifier Preliminary Round, Group D
27.01 Varna Bulgaria 1-4 England European Championship Qualifier Preliminary Round, Group D
27.01 Vilnius Lithuania 5-1 Andorra European Championship Qualifier Preliminary Round, Group F
27.01 Bangkok (Thailand) Myanmar 8-3 Timor-Leste AFF Championship Semi-Final
27.01 Bangkok Thailand 5-3 Malaysia AFF Championship Semi-Final
27.01 Poreč (Croatia) Belgium 3-2 Slovakia Futsal Week Tournament  
27.01 Poreč Croatian Stars 0-3 Hungary Futsal Week Tournament  
27.01 Zadar Croatia 4-3 Italy Friendly 
27.01 Torre da Marinha Portugal 2-3 Russia Friendly 
26.01 Hereford (England) Greece 3-2 San Marino European Championship Qualifier Preliminary Round, Group B
26.01 Hereford (England) Wales 1-6 Moldova European Championship Qualifier Preliminary Round, Group B
26.01 Jelgava (Latvia) Armenia 5-3 Germany European Championship Qualifier Preliminary Round, Group C
26.01 Jelgava Latvia 4-2 Estonia European Championship Qualifier Preliminary Round, Group C
26.01 Zadar Croatia 2-1 Italy Friendly 
25.01 Tbilisi Georgia 11-0 Scotland European Championship Qualifier Preliminary Round, Group A
25.01 Tbilisi (Georgia) Switzerland 3-0 Israel European Championship Qualifier Preliminary Round, Group A
25.01 Varna (Bulgaria) Albania 5-1 England European Championship Qualifier Preliminary Round, Group D
25.01 Varna Bulgaria 6-1 Malta European Championship Qualifier Preliminary Round, Group D
25.01 Bangkok Thailand 17-2 Brunei AFF Championship Group A
25.01 Bangkok (Thailand) Myanmar 5-3 Malaysia AFF Championship Group B
25.01 Bangkok (Thailand) Indonesia 19-1 Laos AFF Championship Group B
24.01 Tbilisi Georgia 3-0 Israel European Championship Qualifier Preliminary Round, Group A
24.01 Tbilisi (Georgia) Switzerland 6-2 ScotlandEuropean Championship Qualifier Preliminary Round, Group A
24.01 Varna Bulgaria 1-7 Albania European Championship Qualifier Preliminary Round, Group D
24.01 Varna (Bulgaria) England 6-1 Malta European Championship Qualifier Preliminary Round, Group D
24.01 Bangkok (Thailand) Timor-Leste 8-6 Brunei AFF Championship Group A
24.01 Bangkok (Thailand) Myanmar 6-3 Indonesia AFF Championship Group B
24.01 Bangkok (Thailand) Malaysia 13-1 Laos AFF Championship Group B
24.01 Zwolle Netherlands 0-1 Russia Friendly 
24.01 Boadilla del Monte Spain 5-0 Montenegro Friendly 
23.01BangkokThailand 11-2 Timor-Leste AFF Championship Group A
23.01Bangkok (Thailand)Myanmar 6-1 Laos AFF Championship Group B
23.01Bangkok (Thailand)Malaysia 6-5 Indonesia AFF Championship Group B
23.01 Zwolle Netherlands 1-4 Russia Friendly 
21.01 Siggenthal Station Switzerland 5-1 Gibraltar Friendly  
20.01 Siggenthal Station Switzerland 13-0 Gibraltar Friendly  
19.01 Călăraşi Romania 3-5 Turkey Friendly 
19.01 Bangkok Thailand 8-1 Laos Friendly 
18.01 Călăraşi Romania 3-2 Turkey Friendly 
15.01 Escaldes-Engordany Andorra 1-1 Greece Friendly 
14.01 Escaldes-Engordany Andorra 5-4 Greece Friendly 
10.01 Hradec Králové Czechia 3-7 Croatia Friendly  
09.01 Chrudim Czechia 1-2 Croatia Friendly  
09.01 Burton upon Trent England 4-9 Netherlands Friendly  
08.01 Poreč Croatian Stars 0-4 Israel Futsal Week Winter Cup  
08.01 Poreč (Croatia) Denmark 4-0 San Marino Futsal Week Winter Cup  
08.01 Burton upon Trent England 0-7 Netherlands Friendly  
07.01 Poreč Croatian Stars 4-5 San Marino Futsal Week Winter Cup  
07.01 Poreč (Croatia) Israel 2-0 Denmark Futsal Week Winter Cup  
06.01 Poreč Croatian Stars 2-7 Denmark Futsal Week Winter Cup  
06.01 Poreč (Croatia) Israel 4-0 San Marino Futsal Week Winter Cup  
05.01 Yalova Turkey 4-1 Moldova Friendly 
04.01 Yalova Turkey 2-5 Moldova Friendly