FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S FUTSAL (FIFA) - 2012 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
23.12 Riga Latvia 0-5 Belarus Friendly
22.12 Bihać Bosnia & Herzegovina 2-1 Croatia Friendly
22.12 Riga Latvia 2-2 Belarus Friendly
21.12 Bihać Bosnia & Herzegovina 2-2 Croatia Friendly Unofficial training match (3 x 25 mins)
20.12 Goražde Bosnia & Herzegovina 5-6 Montenegro Friendly
18.12 Sokolac Bosnia & Herzegovina 6-2 Montenegro Friendly
12.12 Gothenburg Sweden 3-5 France Friendly
11.12 Gothenburg Sweden 2-3 France Friendly
07.12 Bodø Norway 1-1 England 3-Nations Friendly Tournament
06.12 Bodø (Norway) England 3-2 Denmark 3-Nations Friendly Tournament
06.12 Tivat Montenegro 2-4 Romania Friendly
06.12 Krosno Poland 0-0 Moldova Friendly
05.12 Bodø Norway 8-3 Denmark 3-Nations Friendly Tournament
05.12 Tivat Montenegro 1-4 Romania Friendly
05.12 Rzeszów Poland 6-0 Moldova Friendly
29.11 Tivat Montenegro 1-2 Bosnia & Herzegovina Friendly
27.11 Palmas Brazil 3-0 Colombia Friendly
27.11 Tivat Montenegro 0-1 Bosnia & Herzegovina Friendly
25.11 São Bernardo do Campo Brazil 2-0 Colombia Friendly
18.11 Bangkok (Thailand) Brazil 3-2 Spain
After extra time
World Cup Final
18.11 Bangkok (Thailand) Italy 3-0 Colombia World Cup 3rd Place Match
18.11 Viimsi Estonia 0-3 Finland Friendly
16.11 Bangkok (Thailand) Brazil 3-1 Colombia World Cup Semi-Final
16.11 Bangkok (Thailand) Spain 4-1 Italy World Cup Semi-Final
14.11 Bangkok (Thailand) Italy 4-3 Portugal
After extra time
World Cup Quarter-Final
14.11 Bangkok (Thailand) Spain 3-2 Russia World Cup Quarter-Final
14.11 Bangkok (Thailand) Brazil 3-2 Argentina
After extra time
World Cup Quarter-Final
14.11 Bangkok (Thailand) Colombia 3-1 Ukraine World Cup Quarter-Final
13.11 Tetovo (Macedonia) Albania 6-4 Kosovo Friendly Tournament  
12.11 Bangkok (Thailand) Argentina 2-1 Serbia World Cup 2nd Round
12.11 Bangkok (Thailand) Russia 3-0 Czech Republic World Cup 2nd Round
12.11 Nakhon Ratchasima (Thailand) Brazil 16-0 Panama World Cup 2nd Round
12.11 Nakhon Ratchasima (Thailand) Italy 5-1 Egypt World Cup 2nd Round
11.11 Bangkok (Thailand) Ukraine 6-3 Japan World Cup 2nd Round
11.11 Bangkok Thailand 1-7 Spain World Cup 2nd Round
11.11 Bangkok (Thailand) Portugal 4-1 Paraguay World Cup 2nd Round
11.11 Bangkok (Thailand) Colombia 2-1 Iran World Cup 2nd Round
09.11 Bangkok (Thailand) Czech Republic 2-2 Serbia World Cup Group E
09.11 Bangkok (Thailand) Kuwait 4-3 Egypt World Cup Group E
09.11 Bangkok (Thailand) Russia 2-0 Colombia World Cup Group F
09.11 Bangkok (Thailand) Solomon Islands 4-3 Guatemala World Cup Group F
08.11 Bangkok (Thailand) Iran 4-3 Panama World Cup Group B
08.11 Bangkok (Thailand) Spain 5-1 Morocco World Cup Group B
08.11 Bangkok (Thailand) Argentina 7-1 Australia World Cup Group D
08.11 Bangkok (Thailand) Italy 5-2 Mexico World Cup Group D
07.11 Bangkok Thailand 2-3 Paraguay World Cup Group A
07.11 Nakhon Ratchasima (Thailand) Ukraine 6-1 Costa Rica World Cup Group A
07.11 Nakhon Ratchasima (Thailand) Brazil 3-1 Portugal World Cup Group C
07.11 Bangkok (Thailand) Japan 4-2 Libya World Cup Group C
07.11 Iaşi Romania 5-2 Catalonia Friendly
06.11 Bangkok (Thailand) Egypt 7-2 Czech Republic World Cup Group E
06.11 Bangkok (Thailand) Serbia 7-2 Kuwait World Cup Group E
06.11 Bangkok (Thailand) Colombia 11-3 Solomon Islands World Cup Group F
06.11 Bangkok (Thailand) Russia 9-0 Guatemala World Cup Group F
06.11 Iaşi Romania 2-5 Catalonia Friendly
05.11 Bangkok (Thailand) Iran 2-1 Morocco World Cup Group B
05.11 Bangkok (Thailand) Spain 8-3 Panama World Cup Group B
05.11 Bangkok (Thailand) Italy 3-2 Argentina World Cup Group D
05.11 Bangkok (Thailand) Australia 3-1 Mexico World Cup Group D
04.11 Bangkok (Thailand) Costa Rica 6-3 Paraguay World Cup Group A
04.11 Bangkok Thailand 3-5 Ukraine World Cup Group A
04.11 Nakhon Ratchasima (Thailand) Brazil 13-0 Libya World Cup Group C
04.11 Nakhon Ratchasima (Thailand) Japan 5-5 Portugal World Cup Group C
03.11 Bangkok (Thailand) Czech Republic 3-2 Kuwait World Cup Group E
03.11 Bangkok (Thailand) Serbia 3-1 Egypt World Cup Group E
03.11 Bangkok (Thailand) Guatemala 5-2 Colombia World Cup Group F
03.11 Bangkok (Thailand) Russia 16-0 Solomon Islands World Cup Group F
02.11 Bangkok (Thailand) Iran 2-2 Spain World Cup Group B
02.11 Bangkok (Thailand) Panama 8-3 Morocco World Cup Group B
02.11 Bangkok (Thailand) Argentina 5-1 Mexico World Cup Group D
02.11 Bangkok (Thailand) Italy 9-1 Australia World Cup Group D
01.11 Bangkok (Thailand) Paraguay 3-3 Ukraine World Cup Group A
01.11 Bangkok Thailand 3-1 Costa Rica World Cup Group A
01.11 Nakhon Ratchasima (Thailand) Brazil 4-1 Japan World Cup Group C
01.11 Nakhon Ratchasima (Thailand) Portugal 5-1 Libya World Cup Group C
31.10 Bangkok (Thailand) Kuwait 4-4 Malaysia Friendly
30.10 Bangkok (Thailand) Australia 0-0 Iran Friendly
30.10 Bangkok (Thailand) Mexico 2-1 Malaysia Friendly
30.10 Sittard Netherlands 4-4 Belgium Friendly
29.10 Bangkok (Thailand) Colombia 2-1 Costa Rica Friendly
29.10 Bangkok (Thailand) Panama 3-2 Czech Republic Friendly
29.10 Bangkok (Thailand) Spain 15-0 Malaysia Friendly
28.10 Bangkok (Thailand) Australia 2-2 Morocco Friendly (2 x 25 mins - no stop clock)
28.10 Bangkok (Thailand) Colombia 3-2 Panama Friendly
28.10 Ho Chi Minh City Vietnam 3-1 Kuwait Friendly
27.10 Ho Chi Minh City (Vietnam) Italy 6-0 Uzbekistan Ho Chi Minh City Tournament
27.10 Ho Chi Minh City Vietnam 4-2 Kuwait Ho Chi Minh City Tournament
27.10 Bangkok (Thailand) Australia 2-0 Panama Friendly Closed-door training match
27.10 Bangkok (Thailand) Colombia 12-1 Malaysia Friendly
27.10 Asahikawa Japan 3-1 Ukraine Friendly
25.10 Ho Chi Minh City (Vietnam) Kuwait 3-3 Uzbekistan
3-1 on pens
Ho Chi Minh City Tournament
25.10 Ho Chi Minh City Vietnam 0-9 Italy Ho Chi Minh City Tournament
25.10 Bangkok (Thailand) Australia 10-3 Solomon Islands Friendly
25.10 Bangkok (Thailand) Egypt 7-3 Malaysia Friendly
25.10 Rio Maior Portugal 8-0 Georgia Friendly
25.10 Bangkok Thailand 5-7 Panama Friendly
24.10 Angers France 3-1 Belarus Friendly
24.10 Tokyo Japan 3-3 Brazil Friendly
24.10 Caldas da Rainha Portugal 2-4 Georgia Friendly
24.10 Arganda del Rey Spain 6-1 Costa Rica Friendly
24.10 Bangkok (Thailand) Panama 4-1 Malaysia Friendly
24.10 Bangkok Thailand 3-4 Solomon Islands Friendly
24.10 Ho Chi Minh City Vietnam 6-5 Uzbekistan Friendly
23.10 Bangkok (Thailand) Egypt 5-1 Australia Friendly
23.10 Angers France 9-5 Belarus Friendly
22.10 Bangkok Thailand 4-5 Australia Friendly
21.10 Belgrade Serbia 10-4 Slovenia Friendly
21.10 Bangkok Thailand 4-3 Egypt Friendly
20.10 Shah Alam Malaysia 3-4 Guatemala Friendly
20.10 Belgrade Serbia 3-2 Slovenia Friendly
20.10 Guadalajara Spain 9-0 Solomon Islands Friendly
19.10 Shah Alam Malaysia 2-8 Guatemala Friendly
11.10 Rabat Morocco 2-2 Egypt Friendly
10.10 Crestmead Australia 7-0 Solomon Islands Friendly  
09.10 Rabat Morocco 1-2 Egypt Friendly
07.10 Ceilândia Brazil 3-1 Argentina South American Circuit
07.10 Ceilândia (Brazil) Uruguay 4-3 Chile South American Circuit
06.10 Ceilândia (Brazil) Argentina 3-2 Uruguay South American Circuit
06.10 Ceilândia Brazil 7-1 Chile South American Circuit
06.10 Cairo Egypt 2-2 Libya Friendly  
05.10 Ceilândia (Brazil) Argentina 2-0 Chile South American Circuit
05.10 Ceilândia Brazil 6-2 Uruguay South American Circuit
05.10 Cairo Egypt 4-1 Libya Friendly  
03.10 Vantaa Finland 0-2 Belgium Friendly Tournament
02.10 Loimaa (Finland) Belgium 5-1 Latvia Friendly Tournament
01.10 Salo Finland 4-2 Latvia Friendly Tournament
30.09 Púchov (Slovakia) Czech Republic 3-2 Poland 4-Nations Tournament  
30.09 Púchov Slovakia 4-1 Hungary 4-Nations Tournament  
29.09 Púchov (Slovakia) Czech Republic 5-1 Hungary 4-Nations Tournament  
29.09 Púchov Slovakia 4-4 Poland 4-Nations Tournament  
28.09 Púchov (Slovakia) Hungary 5-3 Poland 4-Nations Tournament  
28.09 Púchov Slovakia 6-3 Czech Republic 4-Nations Tournament  
26.09 Rabat Morocco 4-2 France Friendly  
26.09 İstanbul Turkey 5-3 Libya Friendly  
25.09 Rabat Morocco 2-2 France Friendly  
25.09 İstanbul Turkey 2-3 Libya Friendly  
23.09 Auckland New Zealand 2-6 Australia Trans Tasman Cup Match 3
22.09 Auckland New Zealand 1-6 Australia Trans Tasman Cup Match 2
21.09 Auckland New Zealand 0-3 Australia Trans Tasman Cup Match 1
19.09 Genzano di Roma Italy 3-2 Serbia Friendly
19.09 Vila Real Portugal 3-1 Uzbekistan Friendly
18.09 Isfahan Iran 3-3 Russia Friendly
18.09 Genzano di Roma Italy 2-1 Serbia Friendly
18.09 Peso da Régua Portugal 5-2 Uzbekistan Friendly
17.09 Hasselt Belgium 6-1 Switzerland Friendly
17.09 Isfahan Iran 1-2 Russia Friendly
16.09 Herstal Belgium 4-1 Switzerland Friendly
03.09 Escaldes-Engordany Andorra 2-1 Wales Friendly
02.09 Escaldes-Engordany Andorra 2-1 Wales Friendly
29.08 Pale Bosnia & Herzegovina 1-1 Serbia Friendly
26.08 Nakhon Ratchasima Thailand 4-6 Spain Friendly
24.08 Bangkok Thailand 0-8 Spain Friendly
15.07 Vitória Brazil 9-1 Poland Friendly
13.07 Natal Brazil 2-0 Poland Friendly  
11.07 Mossoró Brazil 3-1 Poland Friendly  
08.07 Guatemala City Guatemala 2-3 Costa Rica CONCACAF Championship Final
08.07 Guatemala City (Guatemala) Panama 6-4 Mexico
After extra time
CONCACAF Championship 3rd Place Match
06.07 Guatemala City Guatemala 3-0 Mexico CONCACAF Championship Semi-Final
06.07 Guatemala City (Guatemala) Costa Rica 4-1 Panama CONCACAF Championship Semi-Final
04.07 Guatemala City Guatemala 2-1 USA CONCACAF Championship Group A
04.07 Guatemala City (Guatemala) Panama 8-5 Canada CONCACAF Championship Group A
04.07 Guatemala City (Guatemala) Costa Rica 7-1 Saint Kitts & Nevis CONCACAF Championship Group B
04.07 Guatemala City (Guatemala) Mexico 5-1 Cuba CONCACAF Championship Group B
03.07 Guatemala City Guatemala 5-2 Panama CONCACAF Championship Group A
03.07 Guatemala City (Guatemala) USA 3-2 Canada CONCACAF Championship Group A
03.07 Guatemala City (Guatemala) Costa Rica 2-1 Cuba CONCACAF Championship Group B
03.07 Guatemala City (Guatemala) Mexico 5-4 Saint Kitts & Nevis CONCACAF Championship Group B
02.07 Guatemala City Guatemala 7-3 Canada CONCACAF Championship Group A
02.07 Guatemala City (Guatemala) Panama 5-2 USA CONCACAF Championship Group A
02.07 Guatemala City (Guatemala) Costa Rica 4-4 Mexico CONCACAF Championship Group B
02.07 Guatemala City (Guatemala) Cuba 10-0 Saint Kitts & Nevis CONCACAF Championship Group B
29.06 Guatemala City (Guatemala) Canada 6-2 El Salvador CONCACAF Championship Qualifier 2nd Leg
28.06 Guatemala City (Guatemala) El Salvador 4-1 Canada CONCACAF Championship Qualifier 1st Leg
24.06 Heredia Costa Rica 4-0 Canada Friendly  
24.06 Lagos Nigeria n/p Egypt
Nigeria withdrew from 2nd Leg
World Cup Qualifier Africa, 3rd Round, 2nd Leg
23.06 Rabat Morocco 1-4 Mozambique World Cup Qualifier Africa, 3rd Round, 2nd Leg
23.06 Nasrec South Africa 4-6 Libya World Cup Qualifier Africa, 3rd Round, 2nd Leg
23.06 Heredia Costa Rica 2-1 Canada Friendly  
23.06 Havana Cuba 4-2 Panama Friendly  
22.06 Havana Cuba 2-2 Panama Friendly  
21.06 Havana Cuba 4-4 Panama Friendly  
17.06 Rio Branco Brazil 3-1 Guatemala Friendly
15.06 Marabá Brazil 8-1 Guatemala Friendly
09.06 La Goulette (Tunisia) Libya 4-0 South Africa World Cup Qualifier Africa, 3rd Round, 1st Leg
09.06 Maputo Mozambique 2-6 Morocco World Cup Qualifier Africa, 3rd Round, 1st Leg
09.06 San José Costa Rica 6-2 El Salvador Friendly  
08.06 Cairo Egypt 8-2 Nigeria World Cup Qualifier Africa, 3rd Round, 1st Leg
07.06 Heredia Costa Rica 10-0 El Salvador Friendly  
01.06 Dubai (United Arab Emirates) Japan 6-1 Thailand Asian Championship Final
01.06 Dubai (United Arab Emirates) Iran 4-0 Australia Asian Championship 3rd Place Match
30.05 Dubai (United Arab Emirates) Thailand 5-4 Iran
After extra time
Asian Championship Semi-Final
30.05 Dubai (United Arab Emirates) Japan 3-0 Australia Asian Championship Semi-Final
29.05 Dubai (United Arab Emirates) Thailand 5-3 Lebanon Asian Championship Quarter-Final
29.05 Dubai (United Arab Emirates) Japan 1-0 Kyrgyzstan Asian Championship Quarter-Final
29.05 Dubai (United Arab Emirates) Iran 6-3 Uzbekistan Asian Championship Quarter-Final
29.05 Dubai (United Arab Emirates) Australia 3-2 Kuwait
After extra time
Asian Championship Quarter-Final
27.05 Dubai (United Arab Emirates) Kyrgyzstan 2-1 Turkmenistan Asian Championship Group A
27.05 Dubai United Arab Emirates 2-4 Thailand Asian Championship Group A
27.05 Dubai (United Arab Emirates) Japan 6-1 Taiwan Asian Championship Group B
27.05 Dubai (United Arab Emirates) Lebanon 2-1 Tajikistan Asian Championship Group B
27.05 Dubai (United Arab Emirates) Qatar 6-3 South Korea Asian Championship Group C
27.05 Dubai (United Arab Emirates) Iran 9-0 Australia Asian Championship Group C
27.05 Dubai (United Arab Emirates) Kuwait 5-0 China Asian Championship Group D
27.05 Dubai (United Arab Emirates) Uzbekistan 9-1 Indonesia Asian Championship Group D
26.05 Dubai (United Arab Emirates) Thailand 5-1 Turkmenistan Asian Championship Group A
26.05 Dubai United Arab Emirates 1-3 Kyrgyzstan Asian Championship Group A
26.05 Dubai (United Arab Emirates) Japan 6-1 Tajikistan Asian Championship Group B
26.05 Dubai (United Arab Emirates) Lebanon 3-2 Taiwan Asian Championship Group B
26.05 Dubai (United Arab Emirates) Australia 6-0 South Korea Asian Championship Group C
26.05 Dubai (United Arab Emirates) Iran 8-0 Qatar Asian Championship Group C
26.05 Dubai (United Arab Emirates) Kuwait 9-3 Indonesia Asian Championship Group D
26.05 Dubai (United Arab Emirates) Uzbekistan 2-1 China Asian Championship Group D
26.05 London England 3-0 Denmark Friendly
25.05 Dubai (United Arab Emirates) Thailand 2-0 Kyrgyzstan Asian Championship Group A
25.05 Dubai United Arab Emirates 3-1 Turkmenistan Asian Championship Group A
25.05 Dubai (United Arab Emirates) Japan 3-2 Lebanon Asian Championship Group B
25.05 Dubai (United Arab Emirates) Tajikistan 6-4 Taiwan Asian Championship Group B
25.05 Dubai (United Arab Emirates) Australia 3-1 Qatar Asian Championship Group C
25.05 Dubai (United Arab Emirates) Iran 14-1 South Korea Asian Championship Group C
25.05 Dubai (United Arab Emirates) China 5-2 Indonesia Asian Championship Group D
25.05 Dubai (United Arab Emirates) Kuwait 1-1 Uzbekistan Asian Championship Group D
25.05 London England 1-5 Denmark Friendly
22.05 Dubai (United Arab Emirates) Lebanon 4-2 Qatar Friendly
22.05 Dubai (United Arab Emirates) South Korea 1-0 Indonesia Friendly
21.05 Dubai (United Arab Emirates) Lebanon 5-1 South Korea Friendly
20.05 Lusaka Zambia 1-3 Mozambique
After extra time, 4-5 pens
World Cup Qualifier Africa, 2nd Round, 2nd Leg
20.05 Bangkok Thailand 4-2 Australia Friendly
19.05 Turffontein South Africa 1-1 Zimbabwe World Cup Qualifier Africa, 2nd Round, 2nd Leg
19.05 Sharjah United Arab Emirates 4-0 Tajikistan Friendly
18.05 Cairo Egypt 5-2 Tunisia World Cup Qualifier Africa, 2nd Round, 2nd Leg
18.05 Suphanburi Thailand 4-3 Australia Friendly
18.05 Sharjah United Arab Emirates 5-3 Qatar Friendly
16.05 Nicosia Cyprus 1-1 Lebanon Friendly
16.05 Aljustrel Portugal 2-4 Belgium Friendly
15.05 Maceió Brazil 5-2 Costa Rica Friendly
15.05 Serpa Portugal 3-1 Belgium Friendly
14.05 Nicosia Cyprus 2-1 Lebanon Friendly
13.05 Hangzhou China 3-2 Japan Hangzhou Tournament
13.05 Hangzhou (China) Romania 4-2 Iran Hangzhou Tournament
12.05 Hangzhou China 2-3 Romania Hangzhou Tournament
12.05 Hangzhou (China) Iran 2-2 Japan Hangzhou Tournament
12.05 Recife Brazil 5-0 Costa Rica Friendly
11.05 Hangzhou China 1-3 Iran Hangzhou Tournament
11.05 Hangzhou (China) Japan 3-3 Romania Hangzhou Tournament
06.05 La Goulette Tunisia 1-4 Egypt World Cup Qualifier Africa, 2nd Round, 1st Leg
06.05 Tashkent Uzbekistan 1-1 Azerbaijan Friendly
05.05 Maputo Mozambique 1-3 Zambia World Cup Qualifier Africa, 2nd Round, 1st Leg
05.05 Turffontein South Africa 4-2 Zimbabwe World Cup Qualifier Africa, 2nd Round, 1st Leg
05.05 Tashkent Uzbekistan 1-2 Azerbaijan Friendly
02.05 Urmia Iran 5-0 Jordan West Asian Championship
02.05 Urmia (Iran) Iraq 7-4 Palestine West Asian Championship
01.05 Urmia Iran 7-3 Iraq West Asian Championship
01.05 Urmia (Iran) Kuwait 4-3 Palestine West Asian Championship
29.04 Urmia Iran 19-1 Palestine West Asian Championship
29.04 Urmia (Iran) Jordan 4-4 Kuwait West Asian Championship
28.04 Urmia (Iran) Iraq 5-4 Kuwait West Asian Championship
28.04 Urmia (Iran) Jordan 6-1 Palestine West Asian Championship
27.04 Bangkok Thailand 9-4 Vietnam Southeast Asian Championship Final
27.04 Bangkok (Thailand) Indonesia 4-2 Malaysia Southeast Asian Championship 3rd Place Match
27.04 Urmia Iran 9-2 Kuwait West Asian Championship
27.04 Urmia (Iran) Jordan 8-4 Iraq West Asian Championship
27.04 Beirut Lebanon 3-3 United Arab Emirates Friendly
26.04 Beirut Lebanon 5-1 United Arab Emirates Friendly
25.04 Bangkok Thailand 12-1 Malaysia Southeast Asian Championship Semi-Final
25.04 Bangkok (Thailand) Vietnam 5-3 Indonesia Southeast Asian Championship Semi-Final
23.04 Bangkok (Thailand) Cambodia 9-5 Philippines Southeast Asian Championship Group A
23.04 Bangkok (Thailand) Vietnam 7-2 Malaysia Southeast Asian Championship Group A
23.04 Bangkok (Thailand) Brunei 5-4 East Timor Southeast Asian Championship Group B
23.04 Bangkok Thailand 6-1 Indonesia Southeast Asian Championship Group B
22.04 Gramado (Brazil) Argentina 1-1 Paraguay
After extra time, 8-7 pens
World Cup Qualifier South America, Final
22.04 Gramado Brazil 5-1 Colombia World Cup Qualifier South America, 3rd Place Match
22.04 Gramado (Brazil) Uruguay 3-1 Chile World Cup Qualifier South America, 5th Place Match
22.04 Bangkok (Thailand) Malaysia 5-0 Burma Southeast Asian Championship Group A
22.04 Bangkok (Thailand) Vietnam 4-1 Cambodia Southeast Asian Championship Group A
22.04 Bangkok (Thailand) Indonesia 12-2 Laos Southeast Asian Championship Group B
22.04 Bangkok Thailand 19-1 East Timor Southeast Asian Championship Group B
21.04 Gramado (Brazil) Argentina 1-0 Colombia World Cup Qualifier South America, Semi-Final
21.04 Gramado Brazil 3-5 Paraguay
After extra time
World Cup Qualifier South America, Semi-Final
21.04 Gramado (Brazil) Peru 5-3 Venezuela World Cup Qualifier South America, 7th Place Match
21.04 Gramado (Brazil) Bolivia 5-4 Ecuador World Cup Qualifier South America, 9th Place Match
21.04 Bangkok (Thailand) Malaysia 4-1 Philippines Southeast Asian Championship Group A
21.04 Bangkok (Thailand) Vietnam 3-0 Burma Southeast Asian Championship Group A
21.04 Bangkok (Thailand) Indonesia 9-2 Brunei Southeast Asian Championship Group B
21.04 Bangkok Thailand 26-2 Laos Southeast Asian Championship Group B
21.04 Lübeck Germany All-Stars 4-4 Denmark Friendly
20.04 La Goulette Tunisia 1-2 Morocco Friendly
20.04 Bangkok (Thailand) Burma 7-6 Cambodia Southeast Asian Championship Group A
20.04 Bangkok (Thailand) Vietnam 6-1 Philippines Southeast Asian Championship Group A
20.04 Bangkok (Thailand) East Timor 4-3 Laos Southeast Asian Championship Group B
20.04 Bangkok Thailand 22-0 Brunei Southeast Asian Championship Group B
19.04 Bangkok (Thailand) Laos 8-6 Brunei Southeast Asian Championship Group B
19.04 Bangkok (Thailand) Indonesia 16-1 East Timor Southeast Asian Championship Group B
19.04 Bangkok (Thailand) Philippines 5-4 Burma Southeast Asian Championship Group A
19.04 Bangkok (Thailand) Malaysia 8-0 Cambodia Southeast Asian Championship Group A
19.04 Gramada (Brazil) Paraguay 4-2 Uruguay World Cup Qualifier South America, Group B
19.04 Gramada (Brazil) Colombia 5-0 Ecuador World Cup Qualifier South America, Group B
19.04 Gramada (Brazil) Peru 5-3 Bolivia World Cup Qualifier South America, Group A
19.04 Gramada Brazil 10-0 Chile World Cup Qualifier South America, Group A
18.04 Aryanah Tunisia 1-5 Morocco Friendly
18.04 Gramada (Brazil) Venezuela 6-5 Ecuador World Cup Qualifier South America, Group B
18.04 Gramada (Brazil) Colombia 7-2 Paraguay World Cup Qualifier South America, Group B
18.04 Gramada (Brazil) Chile 7-0 Bolivia World Cup Qualifier South America, Group A
18.04 Gramada (Brazil) Argentina 4-0 Peru World Cup Qualifier South America, Group A
17.04 Bandar-Abbas Iran 4-1 Uzbekistan Friendly
17.04 Gramada (Brazil) Venezuela 5-4 Colombia World Cup Qualifier South America, Group B
17.04 Gramada (Brazil) Uruguay 8-4 Ecuador World Cup Qualifier South America, Group B
17.04 Gramada (Brazil) Chile 4-4 Peru World Cup Qualifier South America, Group A
17.04 Gramada Brazil 3-0 Argentina World Cup Qualifier South America, Group A
16.04 Gramada (Brazil) Paraguay 6-0 Venezuela World Cup Qualifier South America, Group B
16.04 Gramada (Brazil) Colombia 3-1 Uruguay World Cup Qualifier South America, Group B
16.04 Gramada Brazil 9-0 Peru World Cup Qualifier South America, Group A
16.04 Gramada (Brazil) Argentina 6-2 Bolivia World Cup Qualifier South America, Group A
15.04 Queensferry Wales 6-8 England 'B' Friendly
15.04 Maputo Mozambique 7-4 South Africa Friendly
15.04 Tivat Montenegro 3-2 Poland Friendly
15.04 Bandar-Abbas Iran 2-2 Uzbekistan Friendly
15.04 Gramada (Brazil) Uruguay 2-1 Venezuela World Cup Qualifier South America, Group B
15.04 Gramada (Brazil) Paraguay 3-0 Ecuador World Cup Qualifier South America, Group B
15.04 Gramada Brazil 15-1 Bolivia World Cup Qualifier South America, Group A
15.04 Gramada (Brazil) Argentina 6-0 Chile World Cup Qualifier South America, Group A
14.04 Maputo Mozambique 4-1 South Africa Friendly
14.04 Tivat Montenegro 0-3 Poland Friendly
12.04 Montevideo Uruguay 4-1 Chile Friendly
11.04 Montevideo Uruguay 3-2 Chile Friendly
11.04 Conversano Italy 2-0 Norway World Cup Qualifier European Play-Off, 2nd Leg
11.04 Prague Czech Republic 4-1 Slovenia World Cup Qualifier European Play-Off, 2nd Leg
10.04 Palma de Mallorca Spain 8-0 Slovakia World Cup Qualifier European Play-Off, 2nd Leg
10.04 Lisbon Portugal 4-1 Belarus World Cup Qualifier European Play-Off, 2nd Leg
09.04 Tyumen Russia 2-2 Azerbaijan World Cup Qualifier European Play-Off, 2nd Leg
08.04 Chitungwiza Zimbabwe 5-2 Sudan World Cup Qualifier Africa, 1st Round, 1st Leg
08.04 Kharkiv Ukraine 1-4 Romania World Cup Qualifier European Play-Off, 2nd Leg
08.04 Belgrade Serbia 6-1 Hungary World Cup Qualifier European Play-Off, 2nd Leg
07.04 Libreville Gabon w/o Guinea
Guinea withdrew
World Cup Qualifier Africa, 1st Round, 1st Leg
28.03 Stjørdal Norway 0-5 Italy World Cup Qualifier European Play-Off, 1st Leg
27.03 Eindhoven Netherlands 4-2 Poland Friendly
27.03 Târgu Mureş Romania 0-4 Ukraine World Cup Qualifier European Play-Off, 1st Leg
27.03 Baku Azerbaijan 2-3 Russia World Cup Qualifier European Play-Off, 1st Leg
26.03 Velenje Slovenia 2-0 Czech Republic World Cup Qualifier European Play-Off, 1st Leg
26.03 Bratislava Slovakia 0-4 Spain World Cup Qualifier European Play-Off, 1st Leg
26.03 Minsk Belarus 1-7 Portugal World Cup Qualifier European Play-Off, 1st Leg
25.03 Gyöngyös Hungary 1-0 Serbia World Cup Qualifier European Play-Off, 1st Leg
22.03 Târgu Mureş Romania 7-1 Greece Friendly
21.03 Târgu Mureş Romania 4-3 Greece Friendly
19.03 Szombathely Hungary 4-3 Norway Friendly
17.03 Ikrény Hungary 4-1 Norway Friendly
16.03 Istanbul Turkey 1-2 Azerbaijan Friendly
15.03 Istanbul Turkey 3-3 Azerbaijan Friendly
11.03 Laško Slovenia 5-4 Montenegro Friendly
10.03 Litija Slovenia 1-1 Montenegro Friendly
10.03 Hereford England 4-1 Switzerland Friendly
09.03 Hereford England 3-1 Switzerland Friendly
02.03 San José Costa Rica 6-0 Mexico Friendly
29.02 Heredia Costa Rica 4-0 Mexico Friendly
26.02 Maputo Mozambique 1-2 Guatemala Friendly
26.02 Bangkok (Thailand) Australia 4-3 Vietnam AFC Championship Qualifier ASEAN Zone, 3rd Place Match
26.02 Bangkok Thailand 3-1 Indonesia AFC Championship Qualifier ASEAN Zone, Final
25.02 Maputo Mozambique 1-6 Guatemala Friendly
25.02 Bangkok Thailand 7-0 Australia AFC Championship Qualifier ASEAN Zone, Semi-Final
25.02 Bangkok (Thailand) Indonesia 2-1 Vietnam
After extra time
AFC Championship Qualifier ASEAN Zone, Semi-Final
23.02 Bangkok (Thailand) Malaysia 14-3 Cambodia AFC Championship Qualifier ASEAN Zone, Group B
23.02 Bangkok (Thailand) Australia 2-2 Vietnam AFC Championship Qualifier ASEAN Zone, Group B
23.02 Bangkok Thailand 5-2 Indonesia AFC Championship Qualifier ASEAN Zone, Group A
23.02 Bangkok (Thailand) Philippines 2-1 Burma AFC Championship Qualifier ASEAN Zone, Group A
22.02 Bangkok (Thailand) Vietnam 7-1 Cambodia AFC Championship Qualifier ASEAN Zone, Group B
22.02 Bangkok (Thailand) Australia 4-4 Malaysia AFC Championship Qualifier ASEAN Zone, Group B
22.02 Bangkok Thailand 17-2 Philippines AFC Championship Qualifier ASEAN Zone, Group A
22.02 Bangkok (Thailand) Indonesia 6-2 Burma AFC Championship Qualifier ASEAN Zone, Group A
21.02 Bangkok (Thailand) Vietnam 4-0 Malaysia AFC Championship Qualifier ASEAN Zone, Group B
21.02 Bangkok (Thailand) Australia 15-0 Cambodia AFC Championship Qualifier ASEAN Zone, Group B
21.02 Bangkok Thailand 13-0 Burma AFC Championship Qualifier ASEAN Zone, Group A
21.02 Bangkok (Thailand) Indonesia 12-0 Philippines AFC Championship Qualifier ASEAN Zone, Group A
16.02 Tunis Tunisia 2-2 Libya Arab Spring Tournament
15.02 Ariana (Tunisia) Qatar n/p United Arab Emirates
United Arab Emirates awarded 3-0 win
Arab Spring Tournament
14.02 Ariana (Tunisia) Libya 3-3 Qatar Arab Spring Tournament
12.02 La Goulette Tunisia 4-4 United Arab Emirates Arab Spring Tournament
12.02 Montcada i Reixac Catalonia 5-3 Uzbekistan Friendly  
11.02 La Goulette Tunisia 7-7 Qatar Arab Spring Tournament
11.02 Zagreb Croatia 1-3 Italy European Championship 3rd Place Match
11.02 Zagreb (Croatia) Spain 3-1 Russia
After extra time
European Championship Final
11.02 Martorell Catalonia 5-0 Uzbekistan Friendly  
10.02 Tunis (Tunisia) Libya 8-0 United Arab Emirates Arab Spring Tournament
09.02 Zagreb (Croatia) Spain 1-0 Italy European Championship Semi-Final
09.02 Zagreb Croatia 2-4 Russia European Championship Semi-Final
07.02 Split (Croatia) Russia 2-1 Serbia European Championship Quarter-Final
07.02 Zagreb (Croatia) Italy 3-1 Portugal European Championship Quarter-Final
06.02 Zagreb (Croatia) Spain 8-3 Romania European Championship Quarter-Final
06.02 Split Croatia 1-1 Ukraine
After extra time, 3-1 pens
European Championship Quarter-Final
05.02 Tehran Iran U-23 4-1 Indonesia Friendly
05.02 Zagreb (Croatia) Portugal 2-1 Serbia European Championship Group D
05.02 Split (Croatia) Italy 2-2 Russia European Championship Group C
04.02 Zagreb (Croatia) Spain 4-1 Ukraine European Championship Group B
04.02 Split Croatia 5-4 Czech Republic European Championship Group A
03.02 Zagreb (Croatia) Serbia 9-8 Azerbaijan European Championship Group D
03.02 Split (Croatia) Russia 5-0 Turkey European Championship Group C
02.02 Zagreb (Croatia) Ukraine 6-3 Slovenia European Championship Group B
02.02 Split (Croatia) Romania 3-1 Czech Republic European Championship Group A
01.02 Zagreb (Croatia) Portugal 4-1 Azerbaijan European Championship Group D
01.02 Split (Croatia) Italy 3-1 Turkey European Championship Group C
31.01 Zagreb (Croatia) Spain 4-2 Slovenia European Championship Group B
31.01 Split Croatia 2-1 Romania European Championship Group A
25.01 Chiajna Romania 6-3 Finland Friendly
25.01 Lorient France 5-3 England Friendly
24.01 Chiajna Romania 2-1 Finland Friendly
24.01 Lorient France 3-1 England Friendly
22.01 Guatemala City Guatemala 1-3 Brazil Friendly
21.01 Lorca Spain 9-1 Latvia Friendly
20.01 Águilas Spain 6-1 Latvia Friendly
20.01 Guatemala City Guatemala 1-3 Brazil Friendly
19.01 Jelsa Croatia 1-2 Iran Friendly
17.01 Split Croatia 1-2 Iran Friendly
16.01 Pniewy Poland 5-3 Belgium Friendly
16.01 Baku (Azerbaijan) Ukraine 2-1 Uzbekistan Friendly Tournament
16.01 Baku Azerbaijan 2-2 Turkey Friendly Tournament
15.01 Pniewy Poland 4-1 Belgium Friendly
15.01 Baku (Azerbaijan) Turkey 0-0 Uzbekistan Friendly Tournament
15.01 Baku Azerbaijan 2-3 Ukraine Friendly Tournament
14.01 Baku (Azerbaijan) Ukraine 5-1 Turkey Friendly Tournament
14.01 Baku Azerbaijan 3-2 Uzbekistan Friendly Tournament
13.01 Novigrad Croatia 1-1 Russia Friendly
11.01 Litija Slovenia 1-3 Russia Friendly
10.01 Velenje Slovenia 1-2 Russia Friendly