FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S FUTSAL (FIFA) - 2010 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
18.12 Asunción Paraguay 1-5 Argentina Friendly
18.12 Bern Switzerland 4-3 Malta Bern Tournament 3rd Place Match
18.12 Bern (Switzerland) Belgium 4-0 South Germany Select Bern Tournament Final
17.12 Asunción Paraguay 1-5 Argentina Friendly
17.12 Bern Switzerland 1-5 South Germany Select Bern Tournament Semi-Final
17.12 Bern (Switzerland) Belgium 13-0 Malta Bern Tournament Semi-Final
15.12 Târgu Mureş Romania 2-7 Portugal Friendly
15.12 Aversa Italy 1-4 Spain Friendly
15.12 Solin Dalmatia Select 3-5 Croatia Friendly
15.12 Plzeň (Czech Republic) Hungary 3-1 Poland Visegrad Cup
15.12 Plzeň Czech Republic 5-2 Slovakia Visegrad Cup
15.12 Riga Latvia 3-2 Lithuania Baltic Cup
14.12 Smederevo Serbia 4-1 Belarus Friendly
14.12 Târgu Mureş Romania 1-1 Portugal Friendly
14.12 Naples Italy 2-2 Spain Friendly
14.12 Jyväskylä Finland 8-2 Ireland Friendly
14.12 Plzeň (Czech Republic) Poland 3-2 Slovakia Visegrad Cup
14.12 Plzeň Czech Republic 6-2 Hungary Visegrad Cup
14.12 Riga (Latvia) Lithuania 4-1 Estonia Baltic Cup
13.12 Kherson Ukraine 8-2 Moldova Friendly
13.12 Belgrade Serbia 3-4 Belarus Friendly
13.12 Tampere Finland 5-0 Ireland Friendly
13.12 Kherson Ukraine 8-2 Moldova Friendly
13.12 Plzeň (Czech Republic) Hungary 5-2 Slovakia Visegrad Cup
13.12 Plzeň Czech Republic 2-3 Poland Visegrad Cup
13.12 Ogre Latvia 6-1 Estonia Baltic Cup
12.12 Kherson Ukraine 3-0 Moldova Friendly
12.12 Bangkok Thailand 2-0 Japan Friendly
12.12 Serravalle San Marino 0-13 Montenegro Friendly
12.12 Blagoevgrad Bulgaria 3-3 Macedonia Friendly
11.12 Bangkok Thailand 3-4 Japan Friendly
11.12 Serravalle San Marino 3-9 Montenegro Friendly
11.12 Blagoevgrad Bulgaria 3-0 Macedonia
Abandoned after 27 mins
Friendly
10.12 Bangkok (Thailand) Japan 5-2 Vietnam Friendly
09.12 Bangkok Thailand 7-0 Vietnam Friendly
07.12 Bangkok Thailand 9-1 Vietnam Friendly
06.12 Vinica Macedonia 1-4 Slovenia Friendly
05.12 Vinica Macedonia 2-2 Slovenia Friendly
01.12 Le Puy-en-Velay France 9-1 Switzerland Friendly
30.11 Le Puy-en-Velay France 7-2 Switzerland Friendly
14.11 Hanoi Vietnam 3-1 Qatar Hanoi Tournament
14.11 Hanoi (Vietnam) Thai League All-Stars 4-3 Taiwan Hanoi Tournament
13.11 Loughborough England 5-0 Andorra Friendly
13.11 Hanoi Vietnam 2-0 Taiwan Hanoi Tournament
13.11 Hanoi (Vietnam) Qatar 5-4 Thai League All-Stars Hanoi Tournament
12.11 Loughborough England 3-1 Andorra Friendly
12.11 Hanoi Vietnam 3-2 Thai League All-Stars Hanoi Tournament
12.11 Hanoi (Vietnam) Qatar 7-3 Taiwan Hanoi Tournament
10.11 Deva Romania 3-3 Macedonia Friendly
10.11 Isfahan Iran 5-3 Russia Friendly
10.11 Tripoli (Libya) Bosnia & Herzegovina 5-2 Tunisia Mediterranean Cup 7th Place Match
10.11 Tripoli (Libya) Morocco 6-2 Lebanon Mediterranean Cup 5th Place Match
10.11 Tripoli (Libya) Slovenia 4-2 France Mediterranean Cup 3rd Place Match
10.11 Tripoli Libya 1-1 Croatia
After extra time, 0-2 pens
Mediterranean Cup Final
09.11 Deva Romania 5-0 Macedonia Friendly
09.11 Isfahan Iran 3-3 Russia Friendly
09.11 Joinville Brazil 6-0 Hungary Friendly
09.11 Tripoli (Libya) Malta 4-1 Palestine Mediterranean Cup 15th Place Match
09.11 Tripoli (Libya) Cyprus 6-6 Syria
2-3 pens
Mediterranean Cup 13th Place Match
09.11 Tripoli (Libya) Albania 3-1 Algeria Mediterranean Cup 11th Place Match
09.11 Tripoli (Libya) Greece 3-3 Turkey
7-8 pens
Mediterranean Cup 9th Place Match
08.11 Tripoli (Libya) Syria 17-6 Malta Mediterranean Cup 13th-16th Place Semi-Final
08.11 Tripoli (Libya) Cyprus 3-3 Tunisia
3-1 pens
Mediterranean Cup 13th-16th Place Semi-Final
08.11 Tripoli (Libya) Turkey 5-4 Algeria Mediterranean Cup 9th-12th Place Semi-Final
08.11 Tripoli (Libya) Greece 2-1 Albania Mediterranean Cup 9th-12th Place Semi-Final
08.11 Tripoli (Libya) Morocco 5-3 Bosnia & Herzegovina Mediterranean Cup 5th-8th Place Semi-Final
08.11 Tripoli (Libya) Lebanon 2-2 Tunisia
4-2 pens
Mediterranean Cup 5th-8th Place Semi-Final
08.11 Tripoli (Libya) Croatia 7-3 Slovenia Mediterranean Cup Semi-Final
08.11 Tripoli Libya 2-1 France Mediterranean Cup Semi-Final
07.11 Cuiabá Brazil 4-2 Hungary Friendly
07.11 Tripoli (Libya) Slovenia 6-1 Bosnia & Herzegovina Mediterranean Cup Quarter-Final
07.11 Tripoli Libya 3-2 Lebanon Mediterranean Cup Quarter-Final
07.11 Tripoli (Libya) France 5-1 Tunisia Mediterranean Cup Quarter-Final
07.11 Tripoli (Libya) Croatia 5-1 Morocco Mediterranean Cup Quarter-Final
06.11 Tripoli (Libya) Turkey 14-9 Syria Mediterranean Cup 9th-16th Place Quarter-Final
06.11 Tripoli (Libya) Greece 3-2 Palestine Mediterranean Cup 9th-16th Place Quarter-Final
06.11 Tripoli (Libya) Algeria 2-1 Malta Mediterranean Cup 9th-16th Place Quarter-Final
06.11 Tripoli (Libya) Albania 4-3 Cyprus Mediterranean Cup 9th-16th Place Quarter-Final
05.11 Tripoli (Libya) Lebanon 11-1 Palestine Mediterranean Cup Group D
05.11 Tripoli (Libya) Croatia 3-2 Turkey Mediterranean Cup Group D
05.11 Tripoli (Libya) Tunisia 4-1 Malta Mediterranean Cup Group C
05.11 Tripoli (Libya) Bosnia & Herzegovina 4-2 Cyprus Mediterranean Cup Group C
05.11 Tripoli (Libya) Slovenia 3-1 France Mediterranean Cup Group B
05.11 Tripoli (Libya) Algeria 6-2 Albania Mediterranean Cup Group B
05.11 Tripoli (Libya) Morocco 9-1 Syria Mediterranean Cup Group A
05.11 Tripoli Libya 3-1 Greece Mediterranean Cup Group A
03.11 Tripoli (Libya) Turkey 6-3 Palestine Mediterranean Cup Group D
03.11 Tripoli (Libya) Croatia 5-1 Lebanon Mediterranean Cup Group D
03.11 Tripoli (Libya) Tunisia 6-5 Bosnia & Herzegovina Mediterranean Cup Group C
03.11 Tripoli (Libya) Cyprus 5-0 Malta Mediterranean Cup Group C
03.11 Tripoli (Libya) Slovenia 11-1 Algeria Mediterranean Cup Group B
03.11 Tripoli (Libya) France 5-2 Albania Mediterranean Cup Group B
03.11 Tripoli Libya 7-4 Morocco Mediterranean Cup Group A
03.11 Tripoli (Libya) Greece 4-3 Syria Mediterranean Cup Group A
02.11 Tripoli (Libya) Lebanon 4-2 Turkey Mediterranean Cup Group D
02.11 Tripoli (Libya) Croatia 8-1 Palestine Mediterranean Cup Group D
02.11 Tripoli (Libya) Tunisia 7-1 Cyprus Mediterranean Cup Group C
02.11 Tripoli (Libya) Bosnia & Herzegovina 8-1 Malta Mediterranean Cup Group C
02.11 Tripoli (Libya) Slovenia 5-0 Albania Mediterranean Cup Group B
02.11 Tripoli (Libya) France 4-0 Algeria Mediterranean Cup Group B
02.11 Tripoli (Libya) Greece 1-1 Morocco Mediterranean Cup Group A
01.11 Tripoli Libya 16-2 Syria Mediterranean Cup Group A
24.10 Anápolis Brazil 1-2 Spain Grand Prix Final
23.10 Anápolis (Brazil) Zambia 6-3 Qatar Grand Prix 15th Place Match
23.10 Anápolis (Brazil) Netherlands 3-1 Romania Grand Prix 13th Place Match
23.10 Anápolis (Brazil) Guatemala 3-1 Costa Rica Grand Prix 11th Place Match
23.10 Anápolis (Brazil) Russia 2-0 Libya Grand Prix 9th Place Match
23.10 Anápolis (Brazil) Argentina 2-1 Czech Republic Grand Prix 7th Place Match
23.10 Anápolis (Brazil) Italy 3-0 Portugal Grand Prix 5th Place Match
23.10 Anápolis (Brazil) Paraguay 5-3 Iran
After extra time
Grand Prix 3rd Place Match
22.10 Anápolis (Brazil) Romania 4-1 Qatar Grand Prix 13th-16th Place Semi-Final
22.10 Anápolis (Brazil) Netherlands 8-2 Zambia Grand Prix 13th-16th Place Semi-Final
22.10 Anápolis (Brazil) Russia 7-4 Guatemala
After extra time
Grand Prix 9th-12th Place Semi-Final
22.10 Anápolis (Brazil) Libya 5-2 Costa Rica Grand Prix 9th-12th Place Semi-Final
22.10 Anápolis (Brazil) Italy 2-1 Argentina Grand Prix 5th-8th Place Semi-Final
22.10 Anápolis (Brazil) Italy 4-2 Czech Republic Grand Prix 5th-8th Place Semi-Final
22.10 Anápolis (Brazil) Spain 6-4 Iran Grand Prix Semi-Final
22.10 Anápolis Brazil 5-3 Paraguay Grand Prix Semi-Final
21.10 Anápolis (Brazil) Russia 9-2 Qatar Grand Prix 9th-16th Place Quarter-Final
21.10 Anápolis (Brazil) Libya 1-0 Zambia Grand Prix 9th-16th Place Quarter-Final
21.10 Anápolis (Brazil) Guatemala 3-2 Romania Grand Prix 9th-16th Place Quarter-Final
21.10 Anápolis (Brazil) Costa Rica 4-2 Netherlands Grand Prix 9th-16th Place Quarter-Final
21.10 Anápolis (Brazil) Spain 3-1 Portugal Grand Prix Quarter-Final
21.10 Anápolis (Brazil) Paraguay 7-2 Czech Republic Grand Prix Quarter-Final
21.10 Anápolis (Brazil) Iran 2-0 Argentina
After extra time
Grand Prix Quarter-Final
21.10 Anápolis Brazil 6-1 Italy Grand Prix Quarter-Final
20.10 Minsk Belarus 3-2 Moldova Friendly
19.10 Dol pri Hrastniku Slovenia 3-0 Andorra Friendly
19.10 Skopje Macedonia 5-1 England Friendly
19.10 Minsk Belarus 3-1 Moldova Friendly
19.10 Anápolis (Brazil) Russia 7-0 Guatemala Grand Prix Group D
19.10 Anápolis (Brazil) Iran 5-3 Portugal Grand Prix Group D
19.10 Anápolis (Brazil) Paraguay 2-1 Italy Grand Prix Group C
19.10 Anápolis (Brazil) Netherlands 7-1 Zambia Grand Prix Group C
19.10 Anápolis (Brazil) Spain 7-1 Romania Grand Prix Group B
19.10 Anápolis (Brazil) Argentina 5-1 Qatar Grand Prix Group B
19.10 Anápolis (Brazil) Czech Republic 7-2 Costa Rica Grand Prix Group A
19.10 Anápolis Brazil 2-1 Libya Grand Prix Group A
18.10 Rogatec Slovenia 7-1 Andorra Friendly
18.10 Skopje Macedonia 4-0 England Friendly
18.10 Anápolis (Brazil) Portugal 2-1 Russia Grand Prix Group D
18.10 Anápolis (Brazil) Iran 6-1 Guatemala Grand Prix Group D
18.10 Anápolis (Brazil) Paraguay 6-0 Zambia Grand Prix Group C
18.10 Anápolis (Brazil) Italy 3-1 Netherlands Grand Prix Group C
18.10 Anápolis (Brazil) Spain 4-2 Argentina Grand Prix Group B
18.10 Anápolis (Brazil) Romania 4-1 Qatar Grand Prix Group B
18.10 Anápolis (Brazil) Czech Republic 2-2 Libya Grand Prix Group A
18.10 Anápolis Brazil 8-0 Costa Rica Grand Prix Group A
17.10 Anápolis (Brazil) Portugal 2-0 Guatemala Grand Prix Group D
17.10 Anápolis (Brazil) Iran 2-2 Russia Grand Prix Group D
17.10 Anápolis (Brazil) Paraguay 5-1 Netherlands Grand Prix Group C
17.10 Anápolis (Brazil) Italy 2-0 Zambia Grand Prix Group C
17.10 Anápolis (Brazil) Spain 13-0 Qatar Grand Prix Group B
17.10 Anápolis (Brazil) Argentina 2-2 Romania Grand Prix Group B
17.10 Anápolis (Brazil) Costa Rica 3-3 Libya Grand Prix Group A
17.10 Anápolis Brazil 9-2 Czech Republic Grand Prix Group A
15.10 Cospicua Malta 0-10 Finland Friendly
14.10 Cospicua Malta 0-7 Finland Friendly
26.09 Misurata Libya 4-3 Morocco UNAF Championship
25.09 Misurata (Libya) Palestine 11-1 Algeria UNAF Championship
25.09 Misurata (Libya) Morocco 4-0 Tunisia UNAF Championship
24.09 Zgierz Poland 0-4 Russia Friendly
24.09 Misurata (Libya) Tunisia 6-4 Palestine UNAF Championship
24.09 Misurata Libya 12-2 Algeria UNAF Championship
23.09 Zgierz Poland 2-3 Russia Friendly
23.09 Misurata (Libya) Morocco 7-1 Palestine UNAF Championship
23.09 Misurata (Libya) Tunisia 4-2 Algeria UNAF Championship
22.09 Târgu Mureş Romania 1-7 Brazil Friendly
22.09 Chieti Italy 13-1 China Friendly
21.09 L'Hospitalet de Llobregat Spain 10-3 Guatemala Friendly
21.09 Târgu Mureş Romania 3-6 Brazil Friendly
21.09 Misurata (Libya) Morocco 7-0 Algeria UNAF Championship
21.09 Misurata Libya 6-1 Tunisia UNAF Championship
20.09 Santa Coloma de Gramenet Spain 11-1 Guatemala Friendly
20.09 Chieti Italy 8-1 China Friendly
20.09 Misurata Libya 12-0 Palestine UNAF Championship
24.08 Anápolis Brazil 6-1 Argentina Friendly
22.08 Manaus Brazil 6-1 Argentina Friendly
14.08 Suva (Fiji) Solomon Islands 21-2 Tuvalu Oceania Championship
14.08 Suva (Fiji) New Caledonia 6-4 New Zealand Oceania Championship
14.08 Suva Fiji 4-0 Vanuatu Oceania Championship
13.08 Suva (Fiji) Vanuatu 4-2 Tahiti Oceania Championship
13.08 Suva (Fiji) New Zealand 7-1 Tuvalu Oceania Championship
13.08 Suva Fiji 3-7 Solomon Islands Oceania Championship
12.08 Suva (Fiji) Solomon Islands 6-2 Tahiti Oceania Championship
12.08 Suva (Fiji) New Caledonia 9-2 Tuvalu Oceania Championship
12.08 Suva Fiji 4-6 New Zealand Oceania Championship
11.08 Suva (Fiji) Solomon Islands 8-3 Vanuatu Oceania Championship
11.08 Suva (Fiji) New Zealand 2-1 Tahiti Oceania Championship
11.08 Suva Fiji 6-2 New Caledonia Oceania Championship
10.08 Suva (Fiji) Tahiti 3-2 New Caledonia Oceania Championship
10.08 Suva (Fiji) New Zealand 3-2 Vanuatu Oceania Championship
10.08 Suva Fiji 5-1 Tuvalu Oceania Championship
09.08 Suva (Fiji) Vanuatu 5-4 New Caledonia Oceania Championship
09.08 Suva (Fiji) Tahiti 4-0 Tuvalu Oceania Championship
09.08 Suva (Fiji) Solomon Islands 8-4 New Zealand Oceania Championship
08.08 Suva (Fiji) Vanuatu 7-1 Tuvalu Oceania Championship
08.08 Suva (Fiji) Solomon Islands 9-2 New Caledonia Oceania Championship
08.08 Suva Fiji 2-0 Tahiti Oceania Championship
10.06HangzhouChina 0-5 Brazil Hangzhou Tournament
09.06Baia MareRomania 3-4 SerbiaFriendly
09.06Hangzhou (China)Brazil 9-2 Japan Hangzhou Tournament
08.06HangzhouChina 1-7 Japan Hangzhou Tournament
08.06Baia MareRomania 2-1 SerbiaFriendly
06.06BenghaziLibya 6-1 Belarus Benghazi Tournament
05.06Benghazi (Libya)Czech Republic 7-1 Greece Benghazi Tournament
04.06BenghaziLibya 6-1 Greece Benghazi Tournament
03.06Benghazi (Libya)Czech Republic 5-3 Belarus Benghazi Tournament
02.06Benghazi (Libya)Belarus 5-3 Greece Benghazi Tournament
01.06BenghaziLibya 4-5 Czech Republic Benghazi Tournament
30.05TashkentUzbekistan 3-8 IranAsian ChampionshipFinal
30.05Tashkent (Uzbekistan)Japan 6-1 ChinaAsian Championship3rd Place Match
28.05TashkentUzbekistan 4-3 ChinaAsian ChampionshipSemi-Final
28.05Tashkent (Uzbekistan)Iran 7-0 JapanAsian ChampionshipSemi-Final
27.05TashkentUzbekistan 5-3 AustraliaAsian ChampionshipQuarter-Final
27.05Tashkent (Uzbekistan)Iran 7-1 LebanonAsian ChampionshipQuarter-Final
27.05Tashkent (Uzbekistan)Japan 4-0 KyrgyzstanAsian ChampionshipQuarter-Final
27.05Tashkent (Uzbekistan)China 9-2 ThailandAsian ChampionshipQuarter-Final
26.05MichalovceSlovakia 3-3 FranceFriendly
25.05KošiceSlovakia 10-6 FranceFriendly
25.05Tashkent (Uzbekistan)Lebanon 4-2 IndonesiaAsian ChampionshipGroup A
25.05TashkentUzbekistan 4-1 TaiwanAsian ChampionshipGroup A
25.05Tashkent (Uzbekistan)South Korea 4-4 KyrgyzstanAsian ChampionshipGroup C
25.05Tashkent (Uzbekistan)Thailand 5-2 VietnamAsian ChampionshipGroup C
25.05Tashkent (Uzbekistan)Australia 5-4 TajikistanAsian ChampionshipGroup B
25.05Tashkent (Uzbekistan)Iran 7-0 KuwaitAsian ChampionshipGroup B
25.05Tashkent (Uzbekistan)China 7-6 IraqAsian ChampionshipGroup D
25.05Tashkent (Uzbekistan)Japan 1-0 TurkmenistanAsian ChampionshipGroup D
24.05Tashkent (Uzbekistan)Thailand 10-3 South KoreaAsian ChampionshipGroup C
24.05Tashkent (Uzbekistan)Kyrgyzstan 4-2 VietnamAsian ChampionshipGroup C
24.05Tashkent (Uzbekistan)Lebanon 6-4 TaiwanAsian ChampionshipGroup A
24.05TashkentUzbekistan 4-2 IndonesiaAsian ChampionshipGroup A
24.05Tashkent (Uzbekistan)Japan 10-1 IraqAsian ChampionshipGroup D
24.05Tashkent (Uzbekistan)China 6-2 TurkmenistanAsian ChampionshipGroup D
24.05Tashkent (Uzbekistan)Tajikistan 4-3 KuwaitAsian ChampionshipGroup B
24.05Tashkent (Uzbekistan)Iran 9-3 AustraliaAsian ChampionshipGroup B
23.05TashkentUzbekistan 3-1 LebanonAsian ChampionshipGroup A
23.05Tashkent (Uzbekistan)Vietnam 7-3 South KoreaAsian ChampionshipGroup C
23.05Tashkent (Uzbekistan)Thailand 4-2 KyrgyzstanAsian ChampionshipGroup C
23.05Tashkent (Uzbekistan)Japan 5-1 ChinaAsian ChampionshipGroup D
23.05Tashkent (Uzbekistan)Iraq 5-3 TurkmenistanAsian ChampionshipGroup D
23.05Tashkent (Uzbekistan)Iran 19-2 TajikistanAsian ChampionshipGroup B
23.05Tashkent (Uzbekistan)Indonesia 6-1 TaiwanAsian ChampionshipGroup A
23.05Tashkent (Uzbekistan)Australia 4-2 KuwaitAsian ChampionshipGroup B
19.05TashkentUzbekistan 4-2 AzerbaijanFriendly
19.05BeirutLebanon 3-3 IraqFriendly
18.05BangkokThailand 8-1 AustraliaFriendly
18.05TashkentUzbekistan 3-3 AzerbaijanFriendly
18.05BeirutLebanon 4-2 IraqFriendly
15.05KobeJapan 1-5 RussiaFriendly
12.05TokyoJapan 4-7 RussiaFriendly
11.05BeirutLebanon 2-3 EgyptFriendly
10.05BeirutLebanon 2-4 EgyptFriendly
14.04BuzăuRomania 9-1 BulgariaFriendly
13.04GramadoBrazil 5-0 ParaguayFriendly
13.04BuzăuRomania 5-1 BulgariaFriendly
11.04CampinasBrazil 5-0 ParaguayFriendly
11.04Ho Chi Minh City (Vietnam)Indonesia 5-0 MalaysiaAFF ChampionshipFinal
10.04Udon ThaniThailand 3-1 UzbekistanThailand 5s
10.04Udon Thani (Thailand)Iran 3-1 ArgentinaThailand 5s
09.04Ho Chi Minh City (Vietnam)Indonesia 4-0 PhilippinesAFF ChampionshipGroup Stage
09.04Ho Chi Minh CityVietnam 0-2 MalaysiaAFF ChampionshipGroup Stage
09.04Udon Thani (Thailand)Uzbekistan 5-2 ArgentinaThailand 5s
09.04Udon ThaniThailand 3-4 IranThailand 5s
08.04Udon ThaniThailand 1-4 ArgentinaThailand 5s
08.04Udon Thani (Thailand)Iran 2-1 UzbekistanThailand 5s
08.04Ho Chi Minh City (Vietnam)Malaysia 2-0 BurmaAFF ChampionshipGroup Stage
08.04Ho Chi Minh CityVietnam 1-2 IndonesiaAFF ChampionshipGroup Stage
07.04Ho Chi Minh City (Vietnam)Philippines 5-2 BurmaAFF ChampionshipGroup Stage
07.04Ho Chi Minh City (Vietnam)Indonesia 6-0 MalaysiaAFF ChampionshipGroup Stage
06.04Ho Chi Minh City (Vietnam)Indonesia 7-4 BurmaAFF ChampionshipGroup Stage
06.04Ho Chi Minh CityVietnam 4-0 PhilippinesAFF ChampionshipGroup Stage
05.04Ho Chi Minh CityVietnam 8-1 BurmaAFF ChampionshipGroup Stage
05.04Ho Chi Minh City (Vietnam)Malaysia 5-3 PhilippinesAFF ChampionshipGroup Stage
03.04HerefordEngland 3-4 Turkey Hereford TournamentFinal
03.04Hereford (England)Finland 3-0 Malta Hereford Tournament3rd Place Match
03.04Arnedo (Spain)Romania 1-0 Japan Arnedo Tournament
03.04ArnedoSpain 5-3 Italy Arnedo Tournament
02.04Hereford (England)Turkey 3-2 Finland Hereford TournamentSemi-Final
02.04HerefordEngland 5-0 Malta Hereford TournamentSemi-Final
02.04Arnedo (Spain)Italy 9-2 Japan Arnedo Tournament
02.04ArnedoSpain 3-2 Romania Arnedo Tournament
01.04Arnedo (Spain)Italy 5-3 Romania Arnedo Tournament
01.04ArnedoSpain 4-1 Japan Arnedo Tournament
31.03TallaghtIreland 1-2 NorwayFriendly
31.03BiałystokPoland 3-0 LithuaniaFriendly
31.03MonastirTunisia 3-3 Libya 'B'Friendly
30.03TallaghtIreland 1-2 NorwayFriendly
30.03SokółkaPoland 3-3 LithuaniaFriendly
30.03BratislavaSlovakia 7-3 NetherlandsFriendly
29.03Nové ZámkySlovakia 7-2 NetherlandsFriendly
27.03CottbusGermany Select 0-4 PolandFriendly
26.03Bello (Colombia)Brazil 6-0 UruguaySouth American GamesFinal
26.03BelloColombia 3-0 ArgentinaSouth American Games3rd Place Match
26.03Bello (Colombia)Bolivia 4-2 EcuadorSouth American Games5th-7th Place Group
25.03Bello (Colombia)Ecuador 5-0 ChileSouth American Games5th-7th Place Group
24.03Bello (Colombia)Uruguay 7-3 ArgentinaSouth American GamesSemi-Final
24.03BelloColombia 2-6 BrazilSouth American GamesSemi-Final
24.03Bello (Colombia)Bolivia 12-4 ChileSouth American Games5th-7th Place Group
22.03BelloColombia 3-4 ArgentinaSouth American GamesGroup A
22.03Bello (Colombia)Ecuador 6-4 BoliviaSouth American GamesGroup B
22.03Bello (Colombia)Brazil 6-0 UruguaySouth American GamesGroup B
21.03BelloColombia 9-2 ChileSouth American GamesGroup A
21.03Bello (Colombia)Brazil 8-0 EcuadorSouth American GamesGroup B
21.03Bello (Colombia)Uruguay 10-3 BoliviaSouth American GamesGroup B
20.03Bello (Colombia)Ecuador 3-3 UruguaySouth American GamesGroup B
20.03Bello (Colombia)Brazil 6-0 BoliviaSouth American GamesGroup B
20.03Bello (Colombia)Argentina 8-2 ChileSouth American GamesGroup A
06.03SabhaLibya 7-4 Ukraine Sabha Tournament
05.03Sabha (Libya)Jordan 4-1 Cameroon Sabha Tournament
05.03PristinaKosovo 6-2 Montenegro Pristina TournamentFinal
05.03PristinaKosovo 4-2 Albania Pristina TournamentSemi-Final
04.03Sabha (Libya)Ukraine 3-1 Jordan Sabha Tournament
04.03SabhaLibya 8-1 Cameroon Sabha Tournament
03.03Sabha (Libya)Ukraine 12-5 Cameroon Sabha Tournament
03.03SkopjeMacedonia 4-1 MontenegroFriendly
02.03SabhaLibya 6-1 JordanSabha Tournament
02.03KumanovoMacedonia 3-1 MontenegroFriendly
28.02Guatemala CityGuatemala 6-4 Costa RicaFriendly
25.02JakartaIndonesia 0-3 AustraliaAsian Championship QualifierASEAN Zone, Final
25.02Jakarta (Indonesia)Vietnam 6-3 MalaysiaAsian Championship QualifierASEAN Zone, 3rd Place Match
24.02Jakarta (Indonesia)Australia 4-1 VietnamAsian Championship QualifierASEAN Zone, Semi-Final
24.02JakartaIndonesia 5-3 MalaysiaAsian Championship QualifierASEAN Zone, Semi-Final
24.02TripoliLibya 10-3 CameroonFriendly
24.02Târgu SecuiescRomania 3-4 SloveniaFriendly
23.02TripoliLibya 'B' 3-0 CameroonFriendly
23.02Târgu SecuiescRomania 2-0 SloveniaFriendly
22.02TripoliLibya 6-2 CameroonFriendly
22.02Jakarta (Indonesia)Philippines 8-4 CambodiaAsian Championship QualifierASEAN Zone, Group B
22.02Jakarta (Indonesia)Malaysia 2-2 VietnamAsian Championship QualifierASEAN Zone, Group B
22.02JakartaIndonesia 1-4 AustraliaAsian Championship QualifierASEAN Zone, Group A
21.02JakartaIndonesia 7-1 BurmaAsian Championship QualifierASEAN Zone, Group A
21.02Jakarta (Indonesia)Vietnam 4-1 PhilippinesAsian Championship QualifierASEAN Zone, Group B
21.02Jakarta (Indonesia)Malaysia 13-1 CambodiaAsian Championship QualifierASEAN Zone, Group B
20.02Jakarta (Indonesia)Vietnam 12-2 CambodiaAsian Championship QualifierASEAN Zone, Group B
20.02Jakarta (Indonesia)Australia 6-1 BurmaAsian Championship QualifierASEAN Zone, Group A
20.02Jakarta (Indonesia)Malaysia 4-1 PhilippinesAsian Championship QualifierASEAN Zone, Group B
07.02SkopjeMacedonia 3-2 BulgariaFriendly
06.02SkopjeMacedonia 1-1 BulgariaFriendly
06.02NicosiaCyprus 3-1 EnglandFriendly
06.02PaolaMalta 1-5 TurkeyFriendly
05.02LimassolCyprus 3-0 EnglandFriendly
05.02PaolaMalta 1-6 TurkeyFriendly
02.02TampereFinland 4-2 SlovakiaFriendly
01.02VantaaFinland 6-1 SlovakiaFriendly
30.01Debrecen (Hungary)Spain 4-2 PortugalEuropean ChampionshipFinal
30.01Debrecen (Hungary)Czech Republic 5-3 AzerbaijanEuropean Championship3rd Place Match
28.01Debrecen (Hungary)Spain 8-1 Czech RepublicEuropean ChampionshipSemi-Final
28.01Debrecen (Hungary)Azerbaijan 3-3 Portugal
After extra time, 3-5 pens
European ChampionshipSemi-Final
27.01OrléansFrance 1-1 GreeceFriendly
26.01OrléansFrance 6-0 GreeceFriendly
26.01Budapest (Hungary)Portugal 5-1 SerbiaEuropean ChampionshipQuarter-Final
26.01Debrecen (Hungary)Spain 0-0 Russia
After extra time, 7-6 pens
European ChampionshipQuarter-Final
25.01Debrecen (Hungary)Czech Republic 3-3 Italy
After extra time, 3-1 pens
European ChampionshipQuarter-Final
25.01Budapest (Hungary)Azerbaijan 3-3 Ukraine
After extra time, 4-2 pens
European ChampionshipQuarter-Final
24.01Budapest (Hungary)Serbia 4-3 RussiaEuropean ChampionshipGroup C
24.01Debrecen (Hungary)Spain 6-1 PortugalEuropean ChampionshipGroup D
23.01BudapestHungary 5-6 Czech RepublicEuropean ChampionshipGroup A
23.01Debrecen (Hungary)Italy 4-2 UkraineEuropean ChampionshipGroup B
22.01Debrecen (Hungary)Belarus 5-5 PortugalEuropean ChampionshipGroup D
22.01Budapest (Hungary)Serbia 2-0 SloveniaEuropean ChampionshipGroup C
21.01Debrecen (Hungary)Ukraine 4-2 BelgiumEuropean ChampionshipGroup B
21.01Budapest (Hungary)Azerbaijan 6-1 Czech RepublicEuropean ChampionshipGroup A
20.01Debrecen (Hungary)Spain 9-1 BelarusEuropean ChampionshipGroup D
20.01Budapest (Hungary)Russia 5-1 SloveniaEuropean ChampionshipGroup C
19.01BudapestHungary 1-3 AzerbaijanEuropean ChampionshipGroup A
19.01Debrecen (Hungary)Italy 4-0 BelgiumEuropean ChampionshipGroup B
17.01BeirutLebanon 7-6 SyriaFriendly
16.01BeirutLebanon 4-1 SyriaFriendly
15.01LommelBelgium 0-5 IranFriendly
14.01LommelBelgium 4-4 IranFriendly
14.01KobaridSlovenia 5-1 RomaniaFriendly
13.01El EscorialSpain 7-1 NetherlandsFriendly
13.01NyíregyházaHungary 5-0 FinlandFriendly
13.01TolminSlovenia 4-4 RomaniaFriendly
12.01LvivUkraine 4-1 PolandFriendly
12.01DebrecenHungary 5-5 FinlandFriendly
11.01LvivUkraine 4-2 PolandFriendly