FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S FUTSAL (FIFA) - 2015 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
20.12 Changshu (China) Burma 5-3 Mexico CFA Tournament  
20.12 Changshu China 3-3 Iran CFA Tournament  
19.12 Changshu China 4-3 Burma CFA Tournament  
19.12 Changshu (China) Iran 5-1 Mexico CFA Tournament  
18.12 Auckland New Zealand 4-1 Fiji Trans Pacific Cup Match 3
18.12 Changshu China 3-3 Mexico CFA Tournament  
18.12 Changshu (China) Iran 15-2 Burma CFA Tournament  
16.12 Auckland New Zealand 7-2 Fiji Trans Pacific Cup Match 2
15.12 Auckland New Zealand 8-0 Fiji Trans Pacific Cup Match 1
15.12 Al Wakrah Qatar 4-3 Malaysia Friendly  
14.12 Al Wakrah Qatar 6-2 Malaysia Friendly  
13.12 Győr (Hungary) Belgium 4-0 England World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 1
13.12 Győr Hungary 3-5 Ukraine World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 1
13.12 Osijek (Croatia) Belarus 2-2 Sweden World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 2
13.12 Osijek Croatia 4-4 Azerbaijan World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 2
13.12 İzmir (Turkey) Serbia 2-1 Finland World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 3
13.12 İzmir Turkey 1-7 Russia World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 3
13.12 Eindhoven (Netherlands) Bosnia & Herzegovina 5-2 Latvia World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 4
13.12 Eindhoven Netherlands 1-7 Spain World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 4
13.12 Chomutov Czech Republic 2-3 Slovenia World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 5
13.12 Chomutov (Czech Republic) Kazakhstan 4-2 France World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 5
13.12 Póvoa de Varzim (Portugal) Poland 3-2 Norway World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 6
13.12 Póvoa de Varzim Portugal 5-0 Romania World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 6
13.12 Bisceglie Italy 1-2 Slovakia World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 7
13.12 Bisceglie (Italy) Macedonia 5-2 Moldova World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 7
13.12 Luanda Angola 7-1 Cameroon Africa Cup of Nations Qualifier 2nd Leg
13.12 Malabo Equatorial Guinea 7-5 Zambia
After extra time
(Extra time declared void - score at full-time was 4-3)
Africa Cup of Nations Qualifier 2nd Leg
13.12 Monastir (Tunisia) Libya 5-0 Sudan Africa Cup of Nations Qualifier 2nd Leg
13.12 Kenitra Morocco 5-0 Ivory Coast Africa Cup of Nations Qualifier 2nd Leg
13.12 Maputo Mozambique 10-3 Madagascar Africa Cup of Nations Qualifier 2nd Leg
11.12 Győr Hungary 5-4 England World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 1
11.12 Győr (Hungary) Ukraine 6-2 Belgium World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 1
11.12 Osijek (Croatia) Azerbaijan 7-2 Belarus World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 2
11.12 Osijek Croatia 5-1 Sweden World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 2
11.12 İzmir (Turkey) Russia 2-1 Serbia World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 3
11.12 İzmir Turkey 2-8 Finland World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 3
11.12 Eindhoven Netherlands 3-2 Latvia World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 4
11.12 Eindhoven (Netherlands) Spain 8-1 Bosnia & Herzegovina World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 4
11.12 Chomutov Czech Republic 3-2 France World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 5
11.12 Chomutov (Czech Republic) Kazakhstan 2-2 Slovenia World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 5
11.12 Póvoa de Varzim (Portugal) Poland 8-1 Romania World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 6
11.12 Póvoa de Varzim Portugal 6-1 Norway World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 6
11.12 Bari Italy 3-1 Moldova World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 7
11.12 Bari (Italy) Macedonia 2-1 Slovakia World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 7
10.12 Győr Hungary 5-2 Belgium World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 1
10.12 Győr (Hungary) Ukraine 7-0 England World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 1
10.12 Osijek (Croatia) Azerbaijan 8-2 Sweden World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 2
10.12 Osijek Croatia 4-7 Belarus World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 2
10.12 İzmir (Turkey) Russia 3-0 Finland World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 3
10.12 İzmir Turkey 0-6 Serbia World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 3
10.12 Eindhoven Netherlands 4-3 Bosnia & Herzegovina World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 4
10.12 Eindhoven (Netherlands) Spain 7-0 Latvia World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 4
10.12 Chomutov Czech Republic 1-3 Kazakhstan World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 5
10.12 Chomutov (Czech Republic) France 2-2 Slovenia World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 5
10.12 Póvoa de Varzim Portugal 6-2 Poland World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 6
10.12 Póvoa de Varzim (Portugal) Romania 5-1 Norway World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 6
10.12 Bari Italy 6-1 Macedonia World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 7
10.12 Bari (Italy) Slovakia 3-1 Moldova World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 7
09.12 Al Wakrah Qatar 2-3 Uzbekistan Friendly  
07.12 Kadaň Czech Republic 2-3 Japan Friendly  
07.12 Al Wakrah Qatar 5-4 Uzbekistan Friendly  
06.12 Yaoundé Cameroon 3-5 Angola Africa Cup of Nations Qualifier 1st Leg
06.12 Abidjan Ivory Coast 2-7 Morocco Africa Cup of Nations Qualifier 1st Leg
06.12 Antananarivo Madagascar 1-7 Mozambique Africa Cup of Nations Qualifier 1st Leg
06.12 Khartoum Sudan 4-9 Libya Africa Cup of Nations Qualifier 1st Leg
06.12 Tunis Tunisia n/p Nigeria
Nigeria withdrew
Africa Cup of Nations Qualifier 1st Leg
06.12 Lusaka Zambia 3-2 Equatorial Guinea Africa Cup of Nations Qualifier 1st Leg
06.12 Chomutov Czech Republic 4-5 Japan Friendly  
05.12 Lima Peru 5-3 Cuba Friendly  
03.12 Borisov Belarus 3-5 Uzbekistan Friendly  
03.12 Lima Peru 6-3 Cuba Friendly  
02.12 Minsk Belarus 4-2 Uzbekistan Friendly  
01.12 Osijek Croatia 4-0 Japan Friendly  
29.11 Kiili Estonia 0-1 Finland Baltic Cup  
29.11 Kiili (Estonia) Lithuania 6-2 Latvia Baltic Cup  
29.11 Varaždin Croatia 4-3 Japan Friendly  
28.11 Kiili Estonia 0-6 Latvia Baltic Cup  
28.11 Kiili (Estonia) Finland 5-1 Lithuania Baltic Cup  
27.11 Kiili Estonia 5-4 Lithuania Baltic Cup  
27.11 Kiili (Estonia) Finland 3-3 Latvia Baltic Cup  
26.11 Timișoara Romania 1-5 Serbia Friendly  
25.11 Borgo France 4-2 Montenegro Friendly  
24.11 Borgo France 1-1 Montenegro Friendly  
22.11 Oslo Norway 3-4 Sweden Friendly  
21.11 Amman Jordan 3-4 Lebanon Friendly  
21.11 Oslo Norway 2-2 Sweden Friendly  
20.11 Amman Jordan 3-5 Lebanon Friendly  
19.11 Ulaanbaatar (Mongolia) China 3-3 South Korea Asian Championship Qualifier East Zone
19.11 Ulaanbaatar Mongolia 3-5 Taiwan Asian Championship Qualifier East Zone
18.11 Ulaanbaatar Mongolia 1-4 China Asian Championship Qualifier East Zone
18.11 Ulaanbaatar (Mongolia) Taiwan 6-5 Hong Kong Asian Championship Qualifier East Zone
16.11 Khujand (Tajikistan) Afghanistan 5-3 Turkmenistan Asian Championship Qualifier Central Zone
16.11 Khujand Tajikistan 2-3 Kyrgyzstan Asian Championship Qualifier Central Zone
16.11 Ulaanbaatar (Mongolia) China 3-1 Taiwan Asian Championship Qualifier East Zone
16.11 Ulaanbaatar (Mongolia) South Korea 7-2 Hong Kong Asian Championship Qualifier East Zone
15.11 Khujand (Tajikistan) Afghanistan 2-2 Kyrgyzstan Asian Championship Qualifier Central Zone
15.11 Khujand Tajikistan 3-3 Turkmenistan Asian Championship Qualifier Central Zone
15.11 Ulaanbaatar (Mongolia) China 5-0 Hong Kong Asian Championship Qualifier East Zone
15.11 Ulaanbaatar Mongolia 3-7 South Korea Asian Championship Qualifier East Zone
15.11 Burton upon Trent England 1-6 Poland Friendly  
14.11 Khujand (Tajikistan) Kyrgyzstan 1-1 Turkmenistan Asian Championship Qualifier Central Zone
14.11 Khujand Tajikistan 6-5 Afghanistan Asian Championship Qualifier Central Zone
14.11 Ulaanbaatar Mongolia 8-3 Hong Kong Asian Championship Qualifier East Zone
14.11 Ulaanbaatar (Mongolia) Taiwan 6-4 South Korea Asian Championship Qualifier East Zone
14.11 Burton upon Trent England 1-2 Poland Friendly  
11.11 Nagoya Japan 4-4 Uzbekistan Friendly  
10.11 Nagoya Japan 3-0 Uzbekistan Friendly  
08.11 Uberaba (Brazil) Colombia 1-0 Paraguay Grand Prix 3rd Place Match
08.11 Uberaba Brazil 4-3 Iran Grand Prix Final
08.11 San José Costa Rica 6-2 USA International Challenge  
08.11 San José (Costa Rica) Panama 6-4 Venezuela International Challenge  
08.11 Nuuk Greenland 5-4 Denmark Friendly  
07.11 Uberaba Brazil 5-0 Colombia Grand Prix Semi-Final
07.11 Uberaba (Brazil) Iran 2-0 Paraguay Grand Prix Semi-Final
07.11 Uberaba (Brazil) Angola 5-1 Zambia Grand Prix 7th Place Match
07.11 Uberaba (Brazil) Uruguay 2-0 Guatemala Grand Prix 5th Place Match
07.11 San José Costa Rica 6-4 Panama International Challenge  
07.11 San José (Costa Rica) Venezuela 4-2 USA International Challenge  
07.11 Nuuk Greenland 2-2 Denmark Friendly  
06.11 Uberaba Brazil 3-1 Paraguay Grand Prix Group A
06.11 Uberaba (Brazil) Zambia 5-3 Guatemala Grand Prix Group A
06.11 Uberaba (Brazil) Colombia 1-0 Angola Grand Prix Group B
06.11 Uberaba (Brazil) Iran 7-3 Uruguay Grand Prix Group B
06.11 San José Costa Rica 2-2 Venezuela International Challenge  
06.11 San José (Costa Rica) Panama 4-3 USA International Challenge  
05.11 Uberaba Brazil 9-0 Guatemala Grand Prix Group A
05.11 Uberaba (Brazil) Paraguay 6-2 Zambia Grand Prix Group A
05.11 Uberaba (Brazil) Colombia 6-2 Uruguay Grand Prix Group B
05.11 Uberaba (Brazil) Iran 7-0 Angola Grand Prix Group B
04.11 Uberaba Brazil 11-2 Zambia Grand Prix Group A
04.11 Uberaba (Brazil) Guatemala 6-3 Paraguay Grand Prix Group A
04.11 Uberaba (Brazil) Iran 4-1 Colombia Grand Prix Group B
04.11 Uberaba (Brazil) Uruguay 4-2 Angola Grand Prix Group B
25.10 Ciorescu (Moldova) Andorra 4-2 Gibraltar World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group A
25.10 Ciorescu Moldova 2-2 Georgia World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group A
25.10 Uddevalla (Sweden) Montenegro 3-0 San Marino World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group B
25.10 Uddevalla Sweden 4-1 Greece World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group B
25.10 Kaunas (Lithuania) Albania 6-3 Malta World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group C
25.10 Kaunas Lithuania 0-6 France World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group C
25.10 Nicosia (Cyprus) Estonia 2-1 Armenia World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group D
25.10 Nicosia Cyprus 2-4 Latvia World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group D
25.10 Ramat Gan (Israel) Denmark 5-1 Wales World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group E
25.10 Ramat Gan Israel 1-3 England World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group E
25.10 Espoo Finland 0-0 Bulgaria World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group F
24.10 Espoo (Finland) Bulgaria 2-2 Switzerland World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group F
23.10 Ciorescu (Moldova) Georgia 3-1 Andorra World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group A
23.10 Ciorescu Moldova 12-2 Gibraltar World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group A
23.10 Uddevalla (Sweden) Greece 5-3 Montenegro World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group B
23.10 Uddevalla Sweden 9-4 San Marino World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group B
23.10 Kaunas (Lithuania) France 1-0 Albania World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group C
23.10 Kaunas Lithuania 2-1 Malta World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group C
23.10 Nicosia Cyprus 4-1 Estonia World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group D
23.10 Nicosia (Cyprus) Latvia 4-3 Armenia World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group D
23.10 Ramat Gan (Israel) England 5-4 Denmark World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group E
23.10 Ramat Gan Israel 3-6 Wales World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group E
23.10 Espoo Finland 3-0 Switzerland World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group F
22.10 Ciorescu (Moldova) Georgia 15-1 Gibraltar World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group A
22.10 Ciorescu Moldova 7-0 Andorra World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group A
22.10 Uddevalla (Sweden) Greece 2-1 San Marino World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group B
22.10 Uddevalla Sweden 3-3 Montenegro World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group B
22.10 Kaunas (Lithuania) France 8-2 Malta World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group C
22.10 Kaunas Lithuania 2-5 Albania World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group C
22.10 Nicosia Cyprus 3-2 Armenia World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group D
22.10 Nicosia (Cyprus) Latvia 6-2 Estonia World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group D
22.10 Ramat Gan (Israel) England 4-2 Wales World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group E
22.10 Ramat Gan Israel 4-6 Denmark World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group E
21.10 Prato Italy 3-2 Iran Friendly  
20.10 Prato Italy 2-0 Iran Friendly  
20.10 Rotterdam Netherlands 2-1 Portugal Friendly  
20.10 Sremska Mitrovica Serbia 3-3 Czech Republic Friendly  
20.10 Plasencia Spain 8-0 Macedonia Friendly  
20.10 Brovary Ukraine 1-1 Slovenia Friendly  
19.10 Rotterdam Netherlands 2-4 Portugal Friendly  
19.10 Ruma Serbia 6-4 Czech Republic Friendly  
19.10 Cáceres Spain 10-2 Macedonia Friendly  
19.10 Brovary Ukraine 3-1 Slovenia Friendly  
18.10 Saran France 1-4 Belgium Friendly  
17.10 Viimsi Estonia 0-2 England Friendly  
16.10 Bangkok (Thailand) Malaysia 6-5 Vietnam AFF Championship 3rd Place Match
16.10 Bangkok Thailand 5-3 Australia AFF Championship Final
16.10 Nicosia Cyprus 1-1 Lebanon Friendly  
16.10 Tallinn Estonia 3-3 England Friendly  
15.10 Nicosia Cyprus 3-3 Lebanon Friendly  
15.10 İzmir Turkey 6-2 Denmark Friendly  
14.10 Bangkok (Thailand) Australia 6-2 Malaysia AFF Championship Semi-Final
14.10 Bangkok Thailand 6-0 Vietnam AFF Championship Semi-Final
14.10 Minsk Belarus 6-0 Moldova Friendly  
14.10 İzmir Turkey 5-6 Denmark Friendly  
13.10 Minsk Belarus 4-0 Moldova Friendly  
12.10 Bangkok (Thailand) Malaysia 5-0 Singapore AFF Championship Group A
12.10 Bangkok Thailand 15-2 East Timor AFF Championship Group A
12.10 Bangkok (Thailand) Australia 6-5 Vietnam AFF Championship Group B
12.10 Bangkok (Thailand) Burma 12-4 Laos AFF Championship Group B
11.10 Bangkok (Thailand) Malaysia 7-2 East Timor AFF Championship Group A
11.10 Bangkok Thailand 12-2 Brunei AFF Championship Group A
11.10 Bangkok (Thailand) Australia 15-2 Laos AFF Championship Group B
11.10 Bangkok (Thailand) Vietnam 19-1 Philippines AFF Championship Group B
11.10 Urmia Iran 2-2 Russia Friendly  
10.10 Bangkok (Thailand) Brunei 2-1 Singapore AFF Championship Group A
10.10 Bangkok Thailand 6-1 Malaysia AFF Championship Group A
10.10 Bangkok (Thailand) Australia 13-0 Philippines AFF Championship Group B
10.10 Bangkok (Thailand) Vietnam 2-1 Burma AFF Championship Group B
10.10 Urmia Iran 3-1 Russia Friendly  
09.10 Bangkok (Thailand) East Timor 6-5 Brunei AFF Championship Group A
09.10 Bangkok Thailand 8-0 Singapore AFF Championship Group A
09.10 Bangkok (Thailand) Australia 3-1 Burma AFF Championship Group B
09.10 Bangkok (Thailand) Laos 10-3 Philippines AFF Championship Group B
08.10 Bangkok (Thailand) East Timor 6-3 Singapore AFF Championship Group A
08.10 Bangkok (Thailand) Malaysia 9-1 Brunei AFF Championship Group A
08.10 Bangkok (Thailand) Burma 13-0 Philippines AFF Championship Group B
08.10 Bangkok (Thailand) Vietnam 13-1 Laos AFF Championship Group B
07.10 Nagoya Japan 2-0 Kuwait Friendly  
07.10 Macedo de Cavaleiros Portugal U-21 7-0 Andorra Friendly  
06.10 Nagoya Japan 7-1 Kuwait Friendly  
06.10 Bragança Portugal U-21 5-0 Andorra Friendly  
04.10 Guatemala City Guatemala 0-2 Colombia Copa Guatemala  
04.10 Guatemala City Guatemala U-23 1-10 Paraguay Copa Guatemala  
03.10 Nilai (Malaysia) Jordan 7-3 Bahrain Asian Championship Qualifier West Zone, Group A
03.10 Nilai (Malaysia) Lebanon 5-2 Saudi Arabia Asian Championship Qualifier West Zone, Group A
03.10 Nilai (Malaysia) Qatar 2-1 Iraq Asian Championship Qualifier West Zone, Group B
03.10 Guatemala City Guatemala 4-4 Paraguay Copa Guatemala  
03.10 Guatemala City Guatemala U-23 0-2 Colombia Copa Guatemala  
02.10 Nilai (Malaysia) Jordan 2-0 Saudi Arabia Asian Championship Qualifier West Zone, Group A
02.10 Nilai (Malaysia) Lebanon 6-2 Bahrain Asian Championship Qualifier West Zone, Group A
02.10 Nilai (Malaysia) Qatar 2-1 United Arab Emirates Asian Championship Qualifier West Zone, Group B
02.10 Guatemala City (Guatemala) Colombia 2-2 Paraguay Copa Guatemala  
02.10 Guatemala City Guatemala 2-1 Guatemala U-23 Copa Guatemala  
02.10 Bangkok Thailand 6-1 Burma Friendly  
01.10 Nilai (Malaysia) Bahrain 2-2 Saudi Arabia Asian Championship Qualifier West Zone, Group A
01.10 Nilai (Malaysia) Lebanon 5-2 Jordan Asian Championship Qualifier West Zone, Group A
01.10 Nilai (Malaysia) Iraq 3-1 United Arab Emirates Asian Championship Qualifier West Zone, Group B
28.09 Shah Alam (Malaysia) Malaysia 5-0 Lebanon Friendly  
27.09 Kuala Lumpur (Malaysia) Iraq 3-1 Lebanon Friendly  
27.09 Shah Alam Malaysia 6-0 United Arab Emirates Friendly  
27.09 Serravalle San Marino 3-5 Malta Friendly  
26.09 Subang Jaya (Malaysia) Iraq 4-4 Saudi Arabia Friendly  
26.09 Serravalle San Marino 1-5 Malta Friendly  
26.09 Samut Sakhon Thailand 7-0 Bahrain Friendly  
25.09 Shah Alam Malaysia 3-5 Saudi Arabia Friendly  
25.09 Bangkok (Thailand) Qatar 2-1 Bahrain Friendly  
24.09 Bangkok Thailand 4-3 Qatar Friendly  
23.09 Opatija Croatia 2-2 Italy Friendly  
23.09 Shah Alam Malaysia 8-4 Saudi Arabia Friendly  
23.09 Podčetrtek Slovenia 2-2 Serbia Friendly  
22.09 Minsk Belarus 1-1 Czech Republic European Championship Qualifier Play-Off, 2nd Leg
22.09 Debrecen Hungary 4-3 Romania
After extra time
European Championship Qualifier Play-Off, 2nd Leg
22.09 Almaty Kazakhstan 4-0 Bosnia & Herzegovina European Championship Qualifier Play-Off, 2nd Leg
22.09 Trnava Slovakia 1-1 Azerbaijan European Championship Qualifier Play-Off, 2nd Leg
22.09 Fortaleza Brazil 2-1 Portugal Friendly  
22.09 Novigrad Croatia 1-2 Italy Friendly  
22.09 Rīga Latvia 1-8 Spain Friendly  
22.09 Brežice Slovenia 4-5 Serbia Friendly  
22.09 Newport Wales 3-5 Netherlands Friendly  
21.09 Rīga Latvia 1-5 Spain Friendly  
21.09 Newport Wales 3-7 Netherlands Friendly  
19.09 Sofia Bulgaria 3-6 Moldova Friendly  
19.09 Sofia Bulgaria 1-3 Moldova Friendly  
19.09 Dubai United Arab Emirates 1-2 Georgia Friendly  
18.09 Dubai United Arab Emirates 2-5 Georgia Friendly  
16.09 Bursa Turkey 5-3 Sweden Friendly  
15.09 Baku Azerbaijan 3-1 Slovakia European Championship Qualifier Play-Off, 1st Leg
15.09 Zenica Bosnia & Herzegovina 0-5 Kazakhstan European Championship Qualifier Play-Off, 1st Leg
15.09 Prague Czech Republic 2-1 Belarus European Championship Qualifier Play-Off, 1st Leg
15.09 Buzău Romania 2-2 Hungary European Championship Qualifier Play-Off, 1st Leg
15.09 Bursa Turkey 4-4 Sweden Friendly  
09.09 Beppu Japan 7-1 Malaysia Friendly  
08.09 Beppu Japan 6-5 Malaysia Friendly  
04.09 Tychy (Poland) Czech Republic 6-0 Hungary 4-Nations Tournament  
04.09 Tychy Poland 1-1 Slovakia 4-Nations Tournament  
03.09 Tychy Poland 6-2 Hungary 4-Nations Tournament  
03.09 Tychy (Poland) Slovakia 3-0 Czech Republic 4-Nations Tournament  
02.09 Tychy (Poland) Hungary 3-1 Slovakia 4-Nations Tournament  
02.09 Tychy Poland 2-5 Czech Republic 4-Nations Tournament  
02.09 Baku Azerbaijan 2-1 Belarus Friendly  
02.09 Belgrade Serbia 4-2 Bosnia & Herzegovina Friendly  
01.09 Belgrade Serbia 2-1 Bosnia & Herzegovina Friendly  
31.08 Baku Azerbaijan 5-2 Belarus Friendly  
30.08 Portoviejo (Ecuador) Brazil 5-1 Colombia Copa América 3rd Place Match
30.08 Portoviejo (Ecuador) Argentina 4-1 Paraguay Copa América Final
29.08 Portoviejo (Ecuador) Venezuela 7-2 Peru Copa América 7th Place Match
29.08 Portoviejo (Ecuador) Chile 2-0 Uruguay Copa América 5th Place Match
29.08 Portoviejo (Ecuador) Argentina 2-2 Brazil
After extra time, 3-2 pens
Copa América Semi-Final
29.08 Portoviejo (Ecuador) Paraguay 3-1 Colombia Copa América Semi-Final
27.08 Portoviejo Ecuador 1-5 Argentina Copa América Group A
27.08 Portoviejo (Ecuador) Paraguay 5-2 Chile Copa América Group A
27.08 Portoviejo (Ecuador) Brazil 5-1 Venezuela Copa América Group B
27.08 Portoviejo (Ecuador) Colombia 3-2 Uruguay Copa América Group B
27.08 Baku Azerbaijan 6-2 Turkmenistan Friendly  
26.08 Portoviejo Ecuador 1-7 Paraguay Copa América Group A
26.08 Portoviejo (Ecuador) Peru 3-2 Argentina Copa América Group A
26.08 Baku Azerbaijan 5-0 Turkmenistan Friendly  
25.08 Portoviejo (Ecuador) Argentina 3-3 Paraguay Copa América Group A
25.08 Portoviejo (Ecuador) Chile 5-2 Peru Copa América Group A
25.08 Portoviejo (Ecuador) Brazil 2-0 Colombia Copa América Group B
25.08 Portoviejo (Ecuador) Uruguay 2-2 Venezuela Copa América Group B
24.08 Portoviejo (Ecuador) Argentina 4-1 Chile Copa América Group A
24.08 Portoviejo Ecuador 1-1 Peru Copa América Group A
24.08 Portoviejo (Ecuador) Colombia 2-0 Venezuela Copa América Group B
24.08 Portoviejo (Ecuador) Brazil 4-1 Uruguay Copa América Group B
23.08 Portoviejo Ecuador 2-2 Chile Copa América Group A
23.08 Portoviejo (Ecuador) Paraguay 5-1 Peru Copa América Group A
15.08 Kuwait City Kuwait U-21 3-1 Tajikistan Friendly  
13.08 Kuwait City Kuwait U-21 3-5 Tajikistan Friendly  
08.08 Dubai United Arab Emirates 3-3 Tajikistan Friendly  
06.08 Dubai United Arab Emirates 5-3 Tajikistan Friendly  
19.07 Benavidez Argentina 1-2 Uruguay Friendly  
18.07 Benavidez Argentina 2-1 Uruguay Friendly  
12.07 Wellington (New Zealand) Australia 1-0 Malaysia Commonwealth Cup  
12.07 Wellington New Zealand 10-4 Vanuatu Commonwealth Cup  
11.07 Wellington (New Zealand) Australia 10-2 Vanuatu Commonwealth Cup  
11.07 Wellington New Zealand 2-5 Malaysia Commonwealth Cup  
11.07 San Justo Argentina 3-3 Paraguay Friendly  
10.07 Wellington (New Zealand) Malaysia 7-3 Vanuatu Commonwealth Cup  
10.07 Wellington New Zealand 2-3 Australia Trans-Tasman Cup/Commonwealth Cup Match 3
10.07 San Justo Argentina 7-1 Paraguay Friendly  
09.07 Wellington New Zealand 1-6 Australia Trans-Tasman Cup Match 2
08.07 Wellington New Zealand 2-4 Australia Trans-Tasman Cup Match 1
30.06 Prishtina Kosovo 3-2 Albania Friendly  
28.06 Guatemala City Guatemala 4-4 Argentina Friendly  
27.06 Guatemala City Guatemala 1-5 Argentina Friendly  
27.06 Tashkent Uzbekistan 3-3 Georgia Friendly  
26.06 Oviedo Spain 5-2 Serbia Friendly  
26.06 Tashkent Uzbekistan 3-0 Georgia Friendly  
25.06 Langreo Spain 4-1 Serbia Friendly  
23.06 Tondela Portugal 3-0 Portugal 'B' Friendly  
22.06 Viseu Portugal 4-0 Portugal 'B' Friendly  
21.06 Tashkent Uzbekistan 5-3 Kyrgyzstan Friendly  
20.06 Tashkent Uzbekistan 3-2 Kyrgyzstan Friendly  
19.06 Tashkent Uzbekistan 4-0 Kyrgyzstan Friendly  
10.06 Chiba Japan 7-2 Vietnam Friendly  
09.06 Chiba Japan 2-1 Vietnam Friendly  
16.05 Gibraltar Gibraltar 2-0 Switzerland Friendly  
15.05 Gibraltar Gibraltar 1-2 Switzerland Friendly  
23.04 Ciorescu (Moldova) Greece 5-5 Moldova Region (Romania)
3-1 pens
FMF Cup 3rd Place Match
23.04 Ciorescu Moldova 1-1 Azerbaijan
1-0 pens
FMF Cup Final
22.04 Ciorescu (Moldova) Azerbaijan 6-3 Moldova Region (Romania) FMF Cup Semi-Final
22.04 Ciorescu Moldova 5-1 Greece FMF Cup Semi-Final
05.04 Veliko Tarnovo Bulgaria 1-3 Serbia Friendly  
04.04 Veliko Tarnovo Bulgaria 2-4 Serbia Friendly  
21.03 Sarajevo Bosnia & Herzegovina 1-2 Russia European Championship Qualifier Main Round, Group 1
21.03 Sarajevo (Bosnia & Herzegovina) Latvia 3-3 Netherlands European Championship Qualifier Main Round, Group 1
21.03 Skopje (Macedonia) Hungary 8-2 Switzerland European Championship Qualifier Main Round, Group 2
21.03 Skopje Macedonia 1-7 Spain European Championship Qualifier Main Round, Group 2
21.03 Krosno (Poland) Belarus 2-0 Finland European Championship Qualifier Main Round, Group 3
21.03 Krosno Poland 3-6 Italy European Championship Qualifier Main Round, Group 3
21.03 Baku Azerbaijan 2-3 Ukraine European Championship Qualifier Main Round, Group 4
21.03 Baku (Azerbaijan) Belgium 5-3 Denmark European Championship Qualifier Main Round, Group 4
21.03 Laško (Slovenia) France 3-1 Norway European Championship Qualifier Main Round, Group 5
21.03 Laško Slovenia 3-1 Czech Republic European Championship Qualifier Main Round, Group 5
21.03 Dubrovnik Croatia 3-2 Slovakia European Championship Qualifier Main Round, Group 6
21.03 Dubrovnik (Croatia) Turkey 7-3 Armenia European Championship Qualifier Main Round, Group 6
21.03 Călărași (Romania) Kazakhstan 4-0 Georgia European Championship Qualifier Main Round, Group 7
21.03 Călărași Romania 1-4 Portugal European Championship Qualifier Main Round, Group 7
21.03 Matoury (French Guiana) Amapá (Brazil) 10-4 Suriname Futsal Day Tournament  
21.03 Matoury French Guiana 2-5 France U-21 Futsal Day Tournament  
20.03 Matoury (French Guiana) France U-21 2-1 Amapá (Brazil) Futsal Day Tournament  
20.03 Matoury French Guiana 2-4 Suriname Futsal Day Tournament  
19.03 Sarajevo Bosnia & Herzegovina 7-3 Latvia European Championship Qualifier Main Round, Group 1
19.03 Sarajevo (Bosnia & Herzegovina) Russia 3-0 Netherlands European Championship Qualifier Main Round, Group 1
19.03 Skopje Macedonia 7-6 Switzerland European Championship Qualifier Main Round, Group 2
19.03 Skopje (Macedonia) Spain 5-0 Hungary European Championship Qualifier Main Round, Group 2
19.03 Krosno (Poland) Italy 2-1 Belarus European Championship Qualifier Main Round, Group 3
19.03 Krosno Poland 2-3 Finland European Championship Qualifier Main Round, Group 3
19.03 Baku Azerbaijan 11-2 Denmark European Championship Qualifier Main Round, Group 4
19.03 Baku (Azerbaijan) Ukraine 9-2 Belgium European Championship Qualifier Main Round, Group 4
19.03 Laško (Slovenia) Czech Republic 4-0 Norway European Championship Qualifier Main Round, Group 5
19.03 Laško Slovenia 11-2 France European Championship Qualifier Main Round, Group 5
19.03 Dubrovnik Croatia 8-0 Armenia European Championship Qualifier Main Round, Group 6
19.03 Dubrovnik (Croatia) Slovakia 5-1 Turkey European Championship Qualifier Main Round, Group 6
19.03 Călărași (Romania) Kazakhstan 3-1 Portugal European Championship Qualifier Main Round, Group 7
19.03 Călărași Romania 4-1 Georgia European Championship Qualifier Main Round, Group 7
19.03 Matoury (French Guiana) France U-21 7-1 Suriname Futsal Day Tournament  
19.03 Matoury French Guiana 2-3 Amapá (Brazil) Futsal Day Tournament  
18.03 Sarajevo Bosnia & Herzegovina 2-1 Netherlands European Championship Qualifier Main Round, Group 1
18.03 Sarajevo (Bosnia & Herzegovina) Russia 5-0 Latvia European Championship Qualifier Main Round, Group 1
18.03 Skopje Macedonia 3-3 Hungary European Championship Qualifier Main Round, Group 2
18.03 Skopje (Macedonia) Spain 9-1 Switzerland European Championship Qualifier Main Round, Group 2
18.03 Krosno (Poland) Italy 3-0 Finland European Championship Qualifier Main Round, Group 3
18.03 Krosno Poland 0-0 Belarus European Championship Qualifier Main Round, Group 3
18.03 Baku Azerbaijan 3-1 Belgium European Championship Qualifier Main Round, Group 4
18.03 Baku (Azerbaijan) Ukraine 5-2 Denmark European Championship Qualifier Main Round, Group 4
18.03 Laško (Slovenia) Czech Republic 5-3 France European Championship Qualifier Main Round, Group 5
18.03 Laško Slovenia 4-0 Norway European Championship Qualifier Main Round, Group 5
18.03 Dubrovnik Croatia 10-0 Turkey European Championship Qualifier Main Round, Group 6
18.03 Dubrovnik (Croatia) Slovakia 7-1 Armenia European Championship Qualifier Main Round, Group 6
18.03 Călărași (Romania) Portugal 7-0 Georgia European Championship Qualifier Main Round, Group 7
18.03 Călărași Romania 6-4 Kazakhstan European Championship Qualifier Main Round, Group 7
18.03 Isa Town (Bahrain) United Arab Emirates 3-2 Oman Gulf Championship 3rd Place Match
18.03 Isa Town (Bahrain) Kuwait 5-2 Qatar Gulf Championship Final
17.03 Isa Town (Bahrain) Kuwait 5-0 Oman Gulf Championship Semi-Final
17.03 Isa Town (Bahrain) Qatar 4-3 United Arab Emirates Gulf Championship Semi-Final
15.03 Isa Town Bahrain 1-3 Oman Gulf Championship Group Stage
15.03 Isa Town (Bahrain) Kuwait 4-2 Qatar Gulf Championship Group Stage
15.03 Isa Town (Bahrain) Saudi Arabia 2-2 United Arab Emirates Gulf Championship Group Stage
14.03 Isa Town Bahrain 1-6 Kuwait Gulf Championship Group Stage
14.03 Isa Town (Bahrain) Oman 5-3 Saudi Arabia Gulf Championship Group Stage
14.03 Isa Town (Bahrain) Qatar 2-2 United Arab Emirates Gulf Championship Group Stage
12.03 Isa Town Bahrain 0-2 Qatar Gulf Championship Group Stage
12.03 Isa Town (Bahrain) Kuwait 4-4 Saudi Arabia Gulf Championship Group Stage
12.03 Isa Town (Bahrain) United Arab Emirates 2-0 Oman Gulf Championship Group Stage
11.03 Isa Town Bahrain 4-2 Saudi Arabia Gulf Championship Group Stage
11.03 Isa Town (Bahrain) Kuwait 3-1 United Arab Emirates Gulf Championship Group Stage
11.03 Isa Town (Bahrain) Qatar 4-3 Oman Gulf Championship Group Stage
11.03 Kladno Czech Republic 3-5 Kazakhstan Friendly Training match
11.03 Nové Zámky Slovakia 2-2 Montenegro Friendly  
10.03 Isa Town Bahrain 0-1 United Arab Emirates Gulf Championship Group Stage
10.03 Isa Town (Bahrain) Kuwait 6-4 Oman Gulf Championship Group Stage
10.03 Isa Town (Bahrain) Qatar 4-1 Saudi Arabia Gulf Championship Group Stage
10.03 Nové Zámky Slovakia 6-3 Montenegro Friendly  
07.03 Dunajská Streda Slovakia 3-1 Hungary Friendly  
06.03 Isa Town Bahrain 4-5 Oman Friendly  
04.03 Belgrade Serbia 4-4 Croatia Friendly Training match
03.03 Isa Town Bahrain 2-4 Morocco Friendly  
03.03 Belgrade Serbia 2-2 Croatia Friendly Training match
03.03 Dubai United Arab Emirates 2-5 Iraq Friendly  
02.03 Dubai United Arab Emirates 1-1 Iraq Friendly  
01.03 Isa Town Bahrain 0-2 Morocco Friendly  
28.02 London England 7-3 Sweden Friendly  
27.02 Dubai United Arab Emirates 3-5 Oman Friendly  
27.02 London England 1-3 Sweden Friendly  
25.02 Dubai United Arab Emirates 1-2 Saudi Arabia Friendly  
19.02 İzmit Turkey 3-6 Romania Friendly  
18.02 Minsk Belarus 2-2 Azerbaijan Friendly  
18.02 İzmit Turkey 0-3 Romania Friendly  
17.02 Minsk Belarus 2-1 Azerbaijan Friendly  
14.02 Dubai United Arab Emirates 1-1 Greece Friendly  
13.02 Dubai United Arab Emirates 1-2 Greece Friendly  
12.02 Novigrad Croatia 8-3 Vietnam Friendly  
11.02 Novigrad Croatia 5-1 France Friendly  
11.02 Bragança Portugal 6-1 Kuwait Friendly  
11.02 Ub Serbia 5-2 Italy Friendly  
11.02 Laško Slovenia 1-2 Iran Friendly  
11.02 Novigrad (Croatia) Vietnam 6-4 Slovenia U-21 Friendly  
10.02 Salo Finland 1-0 Hungary Friendly  
10.02 Skopje Macedonia 2-1 Georgia Friendly  
10.02 Sittard Netherlands 4-1 Slovakia Friendly  
10.02 Stargard Szczeciński Poland 0-6 Russia Friendly  
10.02 Bragança Portugal 8-2 Kuwait Friendly  
10.02 Novi Sad Serbia 1-5 Italy Friendly  
10.02 Kidričevo Slovenia 2-4 Iran Friendly  
10.02 Cornellà de Llobregat Spain 3-2 Argentina Friendly  
10.02 Lviv Ukraine 3-4 Czech Republic Friendly  
09.02 Novigrad Croatia 6-3 Vietnam Friendly  
09.02 Salo Finland 0-2 Hungary Friendly  
09.02 Skopje Macedonia 9-4 Georgia Friendly  
09.02 Sittard Netherlands 3-3 Slovakia Friendly  
09.02 Szczecin Poland 0-6 Russia Friendly  
09.02 Leganés Spain 6-2 Argentina Friendly  
09.02 Lviv Ukraine 5-1 Czech Republic Friendly  
08.02 Rīga Latvia 2-3 Uzbekistan Friendly  
07.02 Jelgava Latvia 2-4 Uzbekistan Friendly  
26.01 Podčetrtek Slovenia 0-1 Bosnia & Herzegovina Friendly  
25.01 Krško Slovenia 2-1 Bosnia & Herzegovina Friendly  
17.01 Blagoevgrad Bulgaria 3-2 Greece European Championship Qualifier Preliminary Round, Group A
17.01 Blagoevgrad (Bulgaria) Denmark 9-1 Gibraltar European Championship Qualifier Preliminary Round, Group A
17.01 Podgorica Montenegro 0-2 Finland European Championship Qualifier Preliminary Round, Group B
17.01 Podgorica (Montenegro) Wales 2-1 Cyprus European Championship Qualifier Preliminary Round, Group B
17.01 Vilnius Lithuania 2-8 Georgia European Championship Qualifier Preliminary Round, Group C
17.01 Vilnius (Lithuania) Switzerland 7-5 Estonia European Championship Qualifier Preliminary Round, Group C
17.01 Ciorescu (Moldova) Albania 11-0 San Marino European Championship Qualifier Preliminary Round, Group D
17.01 Ciorescu Moldova 2-4 France European Championship Qualifier Preliminary Round, Group D
17.01 Paola (Malta) England 3-2 Andorra European Championship Qualifier Preliminary Round, Group E
17.01 Paola Malta 0-8 Latvia European Championship Qualifier Preliminary Round, Group E
17.01 Skövde (Sweden) Armenia 6-1 Scotland European Championship Qualifier Preliminary Round, Group F
17.01 Skövde Sweden 4-0 Israel European Championship Qualifier Preliminary Round, Group F
15.01 Blagoevgrad Bulgaria 3-1 Gibraltar European Championship Qualifier Preliminary Round, Group A
15.01 Blagoevgrad (Bulgaria) Denmark 4-0 Greece European Championship Qualifier Preliminary Round, Group A
15.01 Podgorica (Montenegro) Finland 5-0 Cyprus European Championship Qualifier Preliminary Round, Group B
15.01 Podgorica Montenegro 2-1 Wales European Championship Qualifier Preliminary Round, Group B
15.01 Vilnius (Lithuania) Georgia 1-1 Switzerland European Championship Qualifier Preliminary Round, Group C
15.01 Vilnius Lithuania 5-2 Estonia European Championship Qualifier Preliminary Round, Group C
15.01 Ciorescu (Moldova) France 5-2 Albania European Championship Qualifier Preliminary Round, Group D
15.01 Ciorescu Moldova 7-0 San Marino European Championship Qualifier Preliminary Round, Group D
15.01 Paola (Malta) England 2-2 Latvia European Championship Qualifier Preliminary Round, Group E
15.01 Paola Malta 0-4 Andorra European Championship Qualifier Preliminary Round, Group E
15.01 Skövde (Sweden) Armenia 2-2 Israel European Championship Qualifier Preliminary Round, Group F
15.01 Skövde Sweden 13-0 Scotland European Championship Qualifier Preliminary Round, Group F
14.01 Blagoevgrad Bulgaria 2-2 Denmark European Championship Qualifier Preliminary Round, Group A
14.01 Blagoevgrad (Bulgaria) Greece 3-0 Gibraltar European Championship Qualifier Preliminary Round, Group A
14.01 Podgorica (Montenegro) Finland 3-0 Wales European Championship Qualifier Preliminary Round, Group B
14.01 Podgorica Montenegro 4-0 Cyprus European Championship Qualifier Preliminary Round, Group B
14.01 Vilnius (Lithuania) Georgia 6-3 Estonia European Championship Qualifier Preliminary Round, Group C
14.01 Vilnius Lithuania 3-5 Switzerland European Championship Qualifier Preliminary Round, Group C
14.01 Ciorescu (Moldova) France 5-1 San Marino European Championship Qualifier Preliminary Round, Group D
14.01 Ciorescu Moldova 4-2 Albania European Championship Qualifier Preliminary Round, Group D
14.01 Paola (Malta) Latvia 3-2 Andorra European Championship Qualifier Preliminary Round, Group E
14.01 Paola Malta 0-3 England European Championship Qualifier Preliminary Round, Group E
14.01 Skövde (Sweden) Israel 6-1 Scotland European Championship Qualifier Preliminary Round, Group F
14.01 Skövde Sweden 3-4 Armenia European Championship Qualifier Preliminary Round, Group F
10.01 Rīga Latvia 2-2 Belarus Friendly  
10.01 Bern Switzerland 6-1 United Arab Emirates Friendly  
09.01 Bern Switzerland 3-1 United Arab Emirates Friendly  
08.01 Malmö Sweden 0-3 Turkey Friendly  
07.01 Tychy (Poland) Estonia 3-3 Moldova Friendly Tournament  
07.01 Tychy Poland 3-2 Macedonia Friendly Tournament  
07.01 Novigrad Croatia 0-2 Iran Friendly  
07.01 Mulhouse France 5-4 Finland Friendly  
07.01 Bari Italy 2-0 Czech Republic Friendly  
07.01 Nazaré Portugal 3-1 Hungary Friendly  
07.01 Malmö Sweden 4-0 Turkey Friendly  
06.01 Pazin Croatia 1-4 Iran Friendly  
06.01 Sélestat France 5-2 Finland Friendly  
06.01 Bari Italy 1-2 Czech Republic Friendly  
06.01 Almere Netherlands 2-3 Serbia Friendly  
06.01 Oslo Norway 4-8 Slovenia Friendly  
06.01 Nazaré Portugal 6-1 Hungary Friendly  
06.01 Ferrol Spain 4-3 Ukraine Friendly  
05.01 Tychy (Poland) Macedonia 5-1 Estonia Friendly Tournament  
05.01 Tychy Poland 2-0 Moldova Friendly Tournament  
05.01 Almere Netherlands 1-2 Serbia Friendly  
05.01 Oslo Norway 0-2 Slovenia Friendly  
05.01 Burela Spain 4-0 Ukraine Friendly  
04.01 Tychy (Poland) Macedonia 3-3 Moldova Friendly Tournament  
04.01 Tychy Poland 6-1 Estonia Friendly Tournament