MEN
FOOTBALLRUGBY UNIONICE HOCKEYBASKETBALL
FUTSALRUGBY SEVENSFIELD HOCKEYHANDBALLBEACH SOCCERCRICKETWATER POLOVOLLEYBALL
WOMEN
FOOTBALLRUGBY UNIONICE HOCKEYBASKETBALL
FUTSALRUGBY SEVENSFIELD HOCKEYHANDBALLBEACH SOCCERCRICKETWATER POLOVOLLEYBALL

SCOT SCORES 80 SPORTS ARCHIVE

MEN'S WATER POLO - 2019 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSArchive202120202019201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
29.12 Belgrade Serbia 15-11 Croatia World League Qualifier Europe, Group C
17.12 Civitavecchia Italy 14-3 Georgia World League Qualifier Europe, Group A
17.12 Ruza Russia 8-8 France
5-4 pens
World League Qualifier Europe, Group B
01.12 New Clark CityPhilippines 14-11 Malaysia Southeast Asian Games 
01.12 New Clark City (Philippines)Singapore 14-7 Thailand Southeast Asian Games 
29.11 New Clark City (Philippines)Indonesia 14-7 Malaysia Southeast Asian Games 
29.11 New Clark CityPhilippines 6-6 Singapore Southeast Asian Games 
28.11 New Clark City (Philippines)Indonesia 7-5 Singapore Southeast Asian Games 
28.11 New Clark CityPhilippines 7-4 Thailand Southeast Asian Games 
27.11 New Clark City (Philippines) Indonesia 17-12 Thailand Southeast Asian Games  
27.11 New Clark City (Philippines) Singapore 17-5 Malaysia Southeast Asian Games  
26.11 New Clark CityPhilippines 6-6 Indonesia Southeast Asian Games 
26.11 New Clark City (Philippines)Thailand 19-5 Malaysia Southeast Asian Games 
25.11 Terrassa Spain 20-8 Ukraine World League Qualifier Europe, Group D
12.11 Athens Greece 6-9 Italy World League Qualifier Europe, Group A
12.11 Budapest Hungary 14-6 Russia World League Qualifier Europe, Group B
12.11 The Hague Netherlands 7-12 Serbia World League Qualifier Europe, Group C
12.11 Nikšić Montenegro 23-3 Ukraine World League Qualifier Europe, Group D
13.10 Tbilisi Georgia 24-7 Switzerland European Championship Qualifier Group A
13.10 Nováky (Slovakia) Belarus 10-7 Ukraine European Championship Qualifier Group B
13.10 Nováky Slovakia 9-6 France European Championship Qualifier Group B
13.10 Gżira Malta 7-13 Romania European Championship Qualifier Group C
13.10 Utrecht Netherlands 8-8 Turkey European Championship Qualifier Group D
13.10 Singapore (Singapore) Zimbabwe 30-3 Taiwan FINA Challengers' Cup 9th Place Match
13.10 Singapore (Singapore) India 13-8 Malaysia FINA Challengers' Cup 7th Place Match
13.10 Singapore (Singapore) Philippines 13-8 Hong Kong FINA Challengers' Cup 5th Place Match
13.10 Singapore (Singapore) Indonesia 14-9 Ireland FINA Challengers' Cup 3rd Place Match
13.10 Singapore Singapore 8-5 Austria FINA Challengers' Cup Final
12.10 Tbilisi Georgia 9-7 Germany European Championship Qualifier Group A
12.10 Nováky (Slovakia) France 22-6 Belarus European Championship Qualifier Group B
12.10 Nováky Slovakia 16-5 Ukraine European Championship Qualifier Group B
12.10 Gżira Malta 12-10 Portugal European Championship Qualifier Group C
12.10 Utrecht (Netherlands) Turkey 24-7 Lithuania European Championship Qualifier Group D
12.10 Singapore (Singapore) Malaysia 21-8 Zimbabwe FINA Challengers' Cup Group A
12.10 Singapore Singapore 11-8 Ireland FINA Challengers' Cup Group A
12.10 Singapore (Singapore) Austria 17-7 India FINA Challengers' Cup Group B
12.10 Singapore (Singapore) Hong Kong 30-14 Taiwan FINA Challengers' Cup Group B
11.10 Tbilisi (Georgia) Germany 18-7 Switzerland European Championship Qualifier Group A
11.10 Nováky (Slovakia) France 20-5 Ukraine European Championship Qualifier Group B
11.10 Nováky Slovakia 19-4 Belarus European Championship Qualifier Group B
11.10 Gżira (Malta) Romania 15-7 Portugal European Championship Qualifier Group C
11.10 Utrecht Netherlands 21-4 Lithuania European Championship Qualifier Group D
11.10 Singapore (Singapore) Ireland 15-7 Malaysia FINA Challengers' Cup Group A
11.10 Singapore Singapore 11-7 Philippines FINA Challengers' Cup Group A
11.10 Singapore (Singapore) Austria 11-9 Indonesia FINA Challengers' Cup Group B
11.10 Singapore (Singapore) Hong Kong 17-13 India FINA Challengers' Cup Group B
10.10 Singapore (Singapore) Ireland 17-6 Zimbabwe FINA Challengers' Cup Group A
10.10 Singapore (Singapore) Philippines 11-8 Malaysia FINA Challengers' Cup Group A
10.10 Singapore (Singapore) India 33-6 Taiwan FINA Challengers' Cup Group B
10.10 Singapore (Singapore) Indonesia 15-7 Hong Kong FINA Challengers' Cup Group B
09.10 Singapore (Singapore) Philippines 18-2 Zimbabwe FINA Challengers' Cup Group A
09.10 Singapore Singapore 20-5 Malaysia FINA Challengers' Cup Group A
09.10 Singapore (Singapore) Austria 19-6 Hong Kong FINA Challengers' Cup Group B
09.10 Singapore (Singapore) Indonesia 31-15 Taiwan FINA Challengers' Cup Group B
08.10 Singapore (Singapore) Ireland 12-8 Philippines FINA Challengers' Cup Group A
08.10 Singapore Singapore 26-5 Zimbabwe FINA Challengers' Cup Group A
08.10 Singapore (Singapore) Austria 32-5 Taiwan FINA Challengers' Cup Group B
08.10 Singapore (Singapore) Indonesia 23-10 India FINA Challengers' Cup Group B
18.08 Hong Kong (Hong Kong) Taiwan 11-3 Taiwan 'B' Asia-Pacific Tournament 9th-11th Place Group (4 x 7 mins)
18.08 Hong Kong Hong Kong 'B' 9-5 Hong Kong Beach Water Polo Asia-Pacific Tournament 5th-8th Place Semi-Final (4 x 7 mins)
18.08 Hong Kong Hong Kong 'B' 3-17 Philippines Asia-Pacific Tournament 5th Place Match (4 x 7 mins)
17.08 Hong Kong Hong Kong 'B' 12-4 Taiwan 'B' Asia-Pacific Tournament Group C (4 x 7 mins)
17.08 Hong Kong (Hong Kong) Philippines 7-5 Indonesia Asia-Pacific Tournament Group C (4 x 7 mins)
17.08 Hong Kong Hong Kong 8-7 Philippines Asia-Pacific Tournament Quarter-Final (4 x 7 mins)
17.08 Hong Kong Hong Kong Beach Water Polo 5-14 Indonesia Asia-Pacific Tournament Quarter-Final (4 x 7 mins)
16.08 Hong Kong Hong Kong Beach Water Polo 12-5 Taiwan Asia-Pacific Tournament Group B (4 x 7 mins)
16.08 Hong Kong (Hong Kong) Hong Kong 'B' 4-14 Philippines Asia-Pacific Tournament Group C (4 x 7 mins)
16.08 Hong Kong (Hong Kong) Indonesia 21-1 Taiwan 'B' Asia-Pacific Tournament Group C (4 x 7 mins)
16.08 Hong Kong (Hong Kong) Hong Kong 'B' 2-10 Indonesia Asia-Pacific Tournament Group C (4 x 7 mins)
16.08 Hong Kong (Hong Kong) Philippines 25-1 Taiwan 'B' Asia-Pacific Tournament Group C (4 x 7 mins)
10.08 Lima Peru 5-16 Mexico Pan American Games 7th Place Match
10.08 Lima (Peru) Cuba 8-7 Puerto Rico Pan American Games 5th Place Match
10.08 Lima (Peru) Brazil 9-6 Argentina Pan American Games 3rd Place Match
10.08 Lima (Peru) USA 18-6 Canada Pan American Games Final
09.08 Lima (Peru) Mexico 13-13 Puerto Rico
1-2 pens
Pan American Games 5th-8th Place Semi-Final
09.08 Lima Peru 5-17 Cuba Pan American Games 5th-8th Place Semi-Final
09.08 Lima (Peru) Canada 8-7 Brazil Pan American Games Semi-Final
09.08 Lima (Peru) USA 17-1 Argentina Pan American Games Semi-Final
08.08 Lima (Peru) Argentina 9-7 Cuba Pan American Games Quarter-Final
08.08 Lima (Peru) Brazil 15-4 Puerto Rico Pan American Games Quarter-Final
08.08 Lima (Peru) Canada 13-11 Mexico Pan American Games Quarter-Final
08.08 Lima Peru 2-24 USA Pan American Games Quarter-Final
06.08 Lima (Peru) Canada 20-11 CubaPan American Games Group A
06.08 Lima (Peru) USA 24-1 Puerto RicoPan American Games Group A
06.08 Lima (Peru) Brazil 12-7 ArgentinaPan American Games Group B
06.08 Lima Peru 8-14 Mexico Pan American Games Group B
05.08 Lima (Peru) Cuba 10-8 Puerto RicoPan American Games Group A
05.08 Lima (Peru) USA 13-11 CanadaPan American Games Group A
05.08 Lima (Peru) Brazil 10-5 MexicoPan American Games Group B
05.08 Lima Peru 6-12 Argentina Pan American Games Group B
04.08Lima (Peru)Canada 20-7 Puerto RicoPan American GamesGroup A
04.08Lima (Peru)USA 21-6 CubaPan American GamesGroup A
04.08Lima (Peru)Argentina 13-11 MexicoPan American GamesGroup B
04.08LimaPeru 2-14 BrazilPan American Games Group B
27.07 Gwangju (South Korea) Greece 11-6 Germany World Aquatics Championship 7th Place Match
27.07 Gwangju (South Korea) Serbia 13-9 Australia World Aquatics Championship 5th Place Match
27.07 Gwangju (South Korea) Croatia 10-7 Hungary World Aquatics Championship 3rd Place Match
27.07 Gwangju (South Korea) Italy 10-5 Spain World Aquatics Championship Final
25.07 Gwangju (South Korea) Japan 15-5 South Africa World Aquatics Championship 11th Place Match
25.07 Gwangju (South Korea) USA 15-14 Montenegro World Aquatics Championship 9th Place Match
25.07 Gwangju (South Korea) Australia 9-8 Greece World Aquatics Championship 5th-8th Place Semi-Final
25.07 Gwangju (South Korea) Germany 12-12 Serbia
4-5 pens
World Aquatics Championship 5th-8th Place Semi-Final
25.07 Gwangju (South Korea) Italy 12-10 Hungary World Aquatics Championship Semi-Final
25.07 Gwangju (South Korea) Spain 6-5 Croatia World Aquatics Championship Semi-Final
23.07 Gwangju South Korea 12-12 New Zealand
5-4 pens
World Aquatics Championship 15th Place Match
23.07 Gwangju (South Korea) Brazil 9-8 Kazakhstan World Aquatics Championship 13th Place Match
23.07 Gwangju (South Korea) Montenegro 14-7 Japan World Aquatics Championship 9th-12th Place Semi-Final
23.07 Gwangju (South Korea) USA 20-3 South Africa World Aquatics Championship 9th-12th Place Semi-Final
23.07 Gwangju (South Korea) Croatia 11-8 Germany World Aquatics Championship Quarter-Final
23.07 Gwangju (South Korea) Hungary 10-9 Australia World Aquatics Championship Quarter-Final
23.07 Gwangju (South Korea) Italy 7-6 Greece World Aquatics Championship Quarter-Final
23.07 Gwangju (South Korea) Spain 12-9 Serbia World Aquatics Championship Quarter-Final
21.07Gwangju South Korea 4-17 KazakhstanWorld Aquatics Championship 13th-16th Place Semi-Final
21.07 Gwangju (South Korea) Australia 9-9 Montenegro
4-2 pens
World Aquatics Championship Quarter-Final Qualifier
21.07 Gwangju (South Korea) Brazil 12-8 New Zealand World Aquatics Championship 13th-16th Place Semi-Final
21.07 Gwangju (South Korea) Germany 25-5 South Africa World Aquatics Championship Quarter-Final Qualifier
21.07 Gwangju (South Korea) Greece 11-9 USA World Aquatics Championship Quarter-Final Qualifier
21.07 Gwangju (South Korea) Spain 15-7 Japan World Aquatics Championship Quarter-Final Qualifier
19.07 Gwangju (South Korea) Serbia 9-3 Greece World Aquatics Championship Group A
19.07 Gwangju South Korea 6-24 MontenegroWorld Aquatics Championship Group A
19.07 Gwangju (South Korea) Croatia 21-5 Kazakhstan World Aquatics Championship Group B
19.07 Gwangju (South Korea) USA 12-11 Australia World Aquatics Championship Group B
19.07 Gwangju (South Korea) Hungary 23-5 South Africa World Aquatics Championship Group C
19.07 Gwangju (South Korea) Spain 23-3 New Zealand World Aquatics Championship Group C
19.07 Gwangju (South Korea) Italy 8-7 Germany World Aquatics Championship Group D
19.07 Gwangju (South Korea) Japan 11-9 Brazil World Aquatics Championship Group D
17.07 Gwangju (South Korea) Greece 10-10 Montenegro World Aquatics Championship Group A
17.07 Gwangju South Korea 2-22 SerbiaWorld Aquatics Championship Group A
17.07Gwangju (South Korea) Australia 17-8 KazakhstanWorld Aquatics ChampionshipGroup B
17.07 Gwangju (South Korea) Croatia 17-7 USA World Aquatics Championship Group B
17.07 Gwangju (South Korea) Hungary 13-11 Spain World Aquatics Championship Group C
17.07 Gwangju (South Korea) New Zealand 8-8 South Africa World Aquatics Championship Group C
17.07 Gwangju (South Korea) Germany 15-8 Brazil World Aquatics Championship Group D
17.07 Gwangju (South Korea) Italy 9-7 Japan World Aquatics Championship Group D
15.07 Gwangju (South Korea) Montenegro 10-10 Serbia World Aquatics Championship Group A
15.07 Gwangju South Korea 3-26 GreeceWorld Aquatics Championship Group A
15.07 Gwangju (South Korea) Croatia 14-4 Australia World Aquatics Championship Group B
15.07 Gwangju (South Korea) USA 16-7 Kazakhstan World Aquatics Championship Group B
15.07 Gwangju (South Korea) Hungary 24-4 New Zealand World Aquatics Championship Group C
15.07 Gwangju (South Korea) Spain 23-3 South Africa World Aquatics Championship Group C
15.07 Gwangju (South Korea) Germany 9-9 Japan World Aquatics Championship Group D
15.07 Gwangju (South Korea) Italy 14-5 Brazil World Aquatics Championship Group D
23.06 Belgrade (Serbia) Canada 13-13 Kazakhstan
3-4 pens
World League Superfinal, 7th Place Match
23.06 Belgrade (Serbia) Hungary 15-13 Japan World League Superfinal, 5th Place Match
23.06 Belgrade (Serbia) Australia 11-10 Spain World League Superfinal, 3rd Place Match
23.06 Belgrade Serbia 12-11 Croatia World League Superfinal, Final
23.06 Brno (Czechia) Wales 19-9 Luxembourg EU Nations Cup 11th Place Match
23.06 Brno (Czechia) England 8-7 SingaporeEU Nations Cup 9th Place Match
23.06 Brno Czechia 12-9 Austria EU Nations Cup 7th Place Match
23.06 Brno (Czechia) Switzerland 11-8 South AfricaEU Nations Cup 5th Place Match
23.06 Brno (Czechia) Belgium 15-8 Lithuania EU Nations Cup 3rd Place Match
23.06 Brno (Czechia) Los Angeles Athletic Club (USA) 11-11 Portugal
1-2 pens
EU Nations Cup Final
22.06Belgrade (Serbia) Hungary 15-8 CanadaWorld LeagueSuperfinal, 5th-8th Place Semi-Final
22.06Belgrade (Serbia) Japan 13-12 KazakhstanWorld LeagueSuperfinal, 5th-8th Place Semi-Final
22.06Belgrade (Serbia) Croatia 10-8 SpainWorld LeagueSuperfinal, Semi-Final
22.06Belgrade Serbia 16-11 AustraliaWorld LeagueSuperfinal, Semi-Final
22.06Brno (Czechia)England 28-8 WalesEU Nations Cup9th-12th Place Semi-Final
22.06Brno (Czechia)Singapore 24-4 LuxembourgEU Nations Cup9th-12th Place Semi-Final
22.06BrnoCzechia 9-10 SwitzerlandEU Nations Cup5th-8th Place Semi-Final
22.06Brno (Czechia)South Africa 12-9 AustriaEU Nations Cup5th-8th Place Semi-Final
22.06 Brno (Czechia) Los Angeles Athletic Club (USA) 12-9 Belgium EU Nations Cup Semi-Final
22.06Brno (Czechia)Portugal 11-6 LithuaniaEU Nations CupSemi-Final
21.06 Belgrade (Serbia) Australia 10-10 Hungary
6-5 pens
World League Superfinal, Quarter-Final
21.06 Belgrade (Serbia) Croatia 20-13 Japan World League Superfinal, Quarter-Final
21.06 Belgrade Serbia 20-5 Canada World League Superfinal, Quarter-Final
21.06 Belgrade (Serbia) Spain 19-10 Kazakhstan World League Superfinal, Quarter-Final
21.06 Brno Czechia 7-8 South AfricaEU Nations Cup Group A
21.06 Brno (Czechia) Portugal 16-8 Singapore EU Nations Cup Group A
21.06 Brno (Czechia) Belgium 23-4 Wales EU Nations Cup Group A
21.06 Brno (Czechia) Portugal 31-2 Wales EU Nations Cup Group A
21.06 Brno (Czechia) South Africa 12-10 Singapore EU Nations Cup Group A
21.06 Brno Czechia 11-10 BelgiumEU Nations Cup Group A
21.06 Brno (Czechia) Los Angeles Athletic Club (USA) 19-8 EnglandEU Nations Cup Group B
21.06 Brno (Czechia) Austria 25-4 Luxembourg EU Nations Cup Group B
21.06 Brno (Czechia) Lithuania 8-6 Switzerland EU Nations Cup Group B
21.06 Brno (Czechia) Switzerland 19-3 Austria EU Nations Cup Group B
21.06 Brno (Czechia) England 23-5 Luxembourg EU Nations Cup Group B
21.06 Brno (Czechia) Los Angeles Athletic Club (USA) - LithuaniaEU Nations Cup Group B
20.06 Belgrade (Serbia) Hungary 13-9 Japan World League Superfinal, Group A
20.06 Belgrade (Serbia) Spain 12-5 Canada World League Superfinal, Group A
20.06 Belgrade (Serbia) Croatia 11-9 Australia World League Superfinal, Group B
20.06 Belgrade Serbia 20-6 KazakhstanWorld League Superfinal, Group B
20.06 Brno Czechia 20-8 Wales EU Nations Cup Group A
20.06 Brno (Czechia) Belgium 19-7 Singapore EU Nations Cup Group A
20.06 Brno (Czechia) Portugal 19-7 South Africa EU Nations Cup Group A
20.06Brno (Czechia)Los Angeles Athletic Club (USA) 28-2 LuxembourgEU Nations CupGroup B
20.06 Brno (Czechia) Switzerland 9-8 England EU Nations Cup Group B
20.06 Brno (Czechia) Lithuania 14-6 Austria EU Nations Cup Group B
20.06 Brno (Czechia) Los Angeles Athletic Club (USA) 12-4 SwitzerlandEU Nations Cup Group B
20.06 Brno (Czechia) Lithuania 22-6 Luxembourg EU Nations Cup Group B
20.06 Brno (Czechia) Austria 7-6 England EU Nations Cup Group B
19.06 Belgrade (Serbia) Hungary 11-11 Spain
4-1 pens
World League Superfinal, Group A
19.06 Belgrade (Serbia) Japan 17-7 Canada World League Superfinal, Group A
19.06 Belgrade (Serbia) Australia 14-5 Kazakhstan World League Superfinal, Group B
19.06 Belgrade Serbia 11-10 CroatiaWorld League Superfinal, Group B
19.06 Brno Czechia 4-17 PortugalEU Nations Cup Group A
19.06 Brno (Czechia) Singapore 24-8 WalesEU Nations Cup Group A
19.06 Brno (Czechia) Belgium 16-13 South AfricaEU Nations Cup Group A
19.06 Brno Czechia 9-8 SingaporeEU Nations Cup Group A
19.06 Brno (Czechia) South Africa 27-10 WalesEU Nations Cup Group A
19.06 Brno (Czechia) Portugal 11-10 Belgium EU Nations Cup Group A
19.06 Brno (Czechia) Lithuania 18-13 England EU Nations Cup Group B
19.06 Brno (Czechia) Los Angeles Athletic Club (USA) 13-5 AustriaEU Nations Cup Group B
19.06 Brno (Czechia) Switzerland 20-1 Luxembourg EU Nations Cup Group B
18.06 Belgrade (Serbia) Canada 10-9 Hungary World League Superfinal, Group A
18.06 Belgrade (Serbia) Spain 18-10 Japan World League Superfinal, Group A
18.06 Belgrade (Serbia) Croatia 20-4 Kazakhstan World League Superfinal, Group B
18.06 Belgrade Serbia 12-8 AustraliaWorld League Superfinal, Group B
07.04 Zagreb (Croatia) Greece 15-14 Russia Europa Cup Superfinal, 7th Place Match
07.04 Zagreb (Croatia) Montenegro 16-14 Serbia Europa Cup Superfinal, 5th Place Match
07.04 Zagreb (Croatia) Spain 9-7 Italy Europa Cup Superfinal, 3rd Place Match
07.04 Zagreb Croatia 8-10 Hungary Europa Cup Superfinal, Final
06.04 Zagreb (Croatia) Montenegro 15-9 Russia Europa Cup Superfinal, 5th-8th Place Semi-Final
06.04 Zagreb (Croatia) Serbia 14-10 Greece Europa Cup Superfinal, 5th-8th Place Semi-Final
06.04 Zagreb Croatia 12-9 Spain Europa Cup Superfinal, Semi-Final
06.04 Zagreb (Croatia) Hungary 12-11 Italy Europa Cup Superfinal, Semi-Final
05.04 Zagreb Croatia 13-11 Greece Europa Cup Superfinal, Quarter-Final
05.04 Zagreb (Croatia) Hungary 11-7 Montenegro Europa Cup Superfinal, Quarter-Final
05.04 Zagreb (Croatia) Italy 11-9 Russia Europa Cup Superfinal, Quarter-Final
05.04 Zagreb (Croatia) Spain 13-12 Serbia Europa Cup Superfinal, Quarter-Final
31.03 Perth (Australia) New Zealand 10-8 South Africa World League Qualifier Intercontinental, 7th Place Match
31.03 Perth (Australia) Argentina 7-5 China World League Qualifier Intercontinental, 5th Place Match
31.03 Perth (Australia) Canada 9-4 Kazakhstan World League Qualifier Intercontinental, 3rd Place Match
31.03 Perth Australia 10-8 Japan World League Qualifier Intercontinental, Final
30.03 Perth (Australia) Argentina 12-6 South Africa World League Qualifier Intercontinental, 5th-8th Place Semi-Final
30.03 Perth (Australia) China 11-8 New Zealand World League Qualifier Intercontinental, 5th-8th Place Semi-Final
30.03 Perth Australia 14-7 Canada World League Qualifier Intercontinental, Semi-Final
30.03 Perth (Australia) Japan 12-7 Kazakhstan World League Qualifier Intercontinental, Semi-Final
29.03 Perth Australia 15-4 New ZealandWorld League Qualifier Intercontinental, Quarter-Final
29.03 Perth (Australia) Canada 11-10 China World League Qualifier Intercontinental, Quarter-Final
29.03 Perth (Australia) Japan 13-8 Argentina World League Qualifier Intercontinental, Quarter-Final
29.03 Perth (Australia) Kazakhstan 14-8 South Africa World League Qualifier Intercontinental, Quarter-Final
28.03 Perth Australia 19-6 South AfricaWorld League Qualifier Intercontinental, Group A
28.03 Perth (Australia) Japan 13-10 Canada World League Qualifier Intercontinental, Group A
28.03 Perth (Australia) Argentina 14-9 New Zealand World League Qualifier Intercontinental, Group B
28.03 Perth (Australia) China 9-9 Kazakhstan
7-6 pens
World League Qualifier Intercontinental, Group B
27.03 Perth Australia 12-12 Japan
5-3 pens
World League Qualifier Intercontinental, Group A
27.03 Perth (Australia) Canada 18-4 South Africa World League Qualifier Intercontinental, Group A
27.03 Perth (Australia) China 14-7 New Zealand World League Qualifier Intercontinental, Group B
27.03 Perth (Australia) Kazakhstan 11-5 Argentina World League Qualifier Intercontinental, Group B
26.03 Perth Australia 9-8 CanadaWorld League Qualifier Intercontinental, Group A
26.03 Perth (Australia) Japan 19-14 South Africa World League Qualifier Intercontinental, Group A
26.03 Perth (Australia) Argentina 9-9 China
5-4 pens
World League Qualifier Intercontinental, Group B
26.03 Perth (Australia) Kazakhstan 12-11 New Zealand World League Qualifier Intercontinental, Group B
12.03 Hamm Germany 10-18 Russia Europa Cup Qualifier Group A
12.03 Gżira Malta 8-24 Hungary Europa Cup Qualifier Group A
12.03 Castellón de la Plana Spain 14-7 Netherlands Europa Cup Qualifier Group B
12.03 Kharkiv Ukraine 5-24 Greece Europa Cup Qualifier Group B
12.03 Nikšić Montenegro 10-8 France Europa Cup Qualifier Group C
12.03 Sisak Croatia 12-9 Serbia Europa Cup Qualifier Group D
19.02 Győr Hungary 10-8 Russia Europa Cup Qualifier Group A
19.02 Gżira Malta 9-18 Germany Europa Cup Qualifier Group A
19.02 Amersfoort Netherlands 6-12 Greece Europa Cup Qualifier Group B
19.02 Barcelona Spain 17-2 Ukraine Europa Cup Qualifier Group B
19.02 Marseille France 4-6 Italy Europa Cup Qualifier Group C
19.02 Subotica Serbia 13-6 Romania Europa Cup Qualifier Group D
29.01DresdenGermany 12-12 Hungary
4-5 pens
Europa Cup QualifierGroup A
29.01RuzaRussia 23-4 Malta Europa Cup QualifierGroup A
29.01PiraeusGreece 4-7 Spain Europa Cup QualifierGroup B
29.01 Kharkiv Ukraine 5-15 Netherlands Europa Cup Qualifier Group B
29.01PalermoItaly 11-10 Montenegro Europa Cup QualifierGroup C
29.01IzvoraniRomania 7-11 Croatia Europa Cup QualifierGroup D
26.01 São Paulo Brazil 15-5 Canada UANA Cup Semi-Final
26.01 São Paulo (Brazil) USA 21-2 Argentina UANA Cup Semi-Final
26.01 São Paulo (Brazil) Canada 10-6 Argentina UANA Cup 3rd Place Match
26.01 São Paulo Brazil 9-9 USA
3-1 pens
UANA Cup Final
24.01 São Paulo Brazil 13-3 Argentina UANA Cup Group Stage
24.01 São Paulo (Brazil) USA 18-9 Canada UANA Cup Group Stage
23.01 São Paulo Brazil 4-15 USA UANA Cup Group Stage
23.01 São Paulo (Brazil) Canada 12-4 Argentina UANA Cup Group Stage
22.01 São Paulo Brazil 12-15 Canada UANA Cup Group Stage
22.01 São Paulo (Brazil) USA 22-7 Argentina UANA Cup Group Stage