MEN
FOOTBALLRUGBY UNIONICE HOCKEYBASKETBALL
FUTSALRUGBY SEVENSFIELD HOCKEYHANDBALLBEACH SOCCERCRICKETWATER POLOVOLLEYBALL
WOMEN
FOOTBALLRUGBY UNIONICE HOCKEYBASKETBALL
FUTSALRUGBY SEVENSFIELD HOCKEYHANDBALLBEACH SOCCERCRICKETWATER POLOVOLLEYBALL

SCOT SCORES 80 SPORTS ARCHIVE

MEN'S WATER POLO - 2014 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSArchive202120202019201820172016201520142013201220112010

DATEVENUEMATCHCOMPETITIONSTAGE
29.12RijekaCroatia 14-8 MontenegroWorld League QualifierEurope, Group C
10.12MiskolcHungary 20-10 RomaniaWorld League QualifierEurope, Group A
09.12NovákySlovakia 10-16 GreeceWorld League QualifierEurope, Group A
09.12HamburgGermany 10-19 SerbiaWorld League QualifierEurope, Group B
09.12TerrassaSpain 11-14 RussiaWorld League QualifierEurope, Group B
09.12MontpellierFrance 7-14 CroatiaWorld League QualifierEurope, Group C
09.12BudvaMontenegro 11-11 Italy
2-4 pens
World League QualifierEurope, Group C
29.11Boca del Río (Mexico)Puerto Rico 13-12 Trinidad & TobagoCentral American & Caribbean Games5th Place Match
29.11Boca del Río (Mexico)Cuba 7-7 Colombia
5-3 pens
Central American & Caribbean Games3rd Place Match
29.11Boca del RíoMexico 7-6 VenezuelaCentral American & Caribbean GamesFinal
28.11Boca del Río (Mexico)Colombia 10-10 CubaCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
28.11Boca del RíoMexico 13-4 Puerto RicoCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
28.11Boca del Río (Mexico)Trinidad & Tobago 19-3 GuatemalaCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
27.11Boca del Río (Mexico)Cuba 10-7 VenezuelaCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
27.11Boca del RíoMexico 19-10 Trinidad & TobagoCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
27.11Boca del Río (Mexico)Puerto Rico 14-2 GuatemalaCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
26.11Boca del Río (Mexico)Colombia 18-3 GuatemalaCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
26.11Boca del Río (Mexico)Cuba 16-4 Trinidad & TobagoCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
26.11Boca del RíoMexico 5-6 VenezuelaCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
25.11Boca del Río (Mexico)Cuba 14-8 Puerto RicoCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
25.11Boca del RíoMexico 12-11 ColombiaCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
25.11Boca del Río (Mexico)Venezuela 18-3 GuatemalaCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
24.11Boca del Río (Mexico)Colombia 13-8 Puerto RicoCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
24.11Boca del RíoMexico 15-11 CubaCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
24.11Boca del Río (Mexico)Venezuela 11-5 Trinidad & TobagoCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
23.11Boca del Río (Mexico)Colombia 16-4 Trinidad & TobagoCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
23.11Boca del Río (Mexico)Cuba 29-0 GuatemalaCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
23.11Boca del Río (Mexico)Venezuela 10-8 Puerto RicoCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
22.11Boca del RíoMexico 29-3 GuatemalaCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
22.11Boca del Río (Mexico)Puerto Rico 16-9 Trinidad & TobagoCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
22.11Boca del Río (Mexico)Venezuela 6-5 ColombiaCentral American & Caribbean GamesGroup Stage
18.11PiraeusGreece 15-8 RomaniaWorld League QualifierEurope, Group A
18.11DebrecenHungary 13-6 SlovakiaWorld League QualifierEurope, Group A
18.11VolgogradRussia 12-9 GermanyWorld League QualifierEurope, Group B
18.11NišSerbia 9-1 SpainWorld League QualifierEurope, Group B
18.11ZagrebCroatia 13-3 TurkeyWorld League QualifierEurope, Group C
18.11Aix-en-ProvenceFrance 9-15 ItalyWorld League QualifierEurope, Group C
11.10Mar del Plata (Argentina)Chile 14-13 PeruSouth American Aquatics Championship7th Place Match
11.10Mar del Plata (Argentina)Ecuador 14-13 UruguaySouth American Aquatics Championship5th Place Match
11.10Mar del Plata (Argentina)Venezuela 7-6 ColombiaSouth American Aquatics Championship3rd Place Match
11.10Mar del PlataArgentina 6-14 BrazilSouth American Aquatics ChampionshipFinal
10.10Mar del Plata (Argentina)Ecuador 9-4 PeruSouth American Aquatics Championship5th-8th Place Semi-Final
10.10Mar del Plata (Argentina)Uruguay 13-7 ChileSouth American Aquatics Championship5th-8th Place Semi-Final
10.10Mar del PlataArgentina 11-9 ColombiaSouth American Aquatics ChampionshipSemi-Final
10.10Mar del Plata (Argentina)Brazil 13-2 VenezuelaSouth American Aquatics ChampionshipSemi-Final
09.10Mar del PlataArgentina 31-2 ChileSouth American Aquatics ChampionshipGroup A
09.10Mar del Plata (Argentina)Venezuela 7-2 EcuadorSouth American Aquatics ChampionshipGroup A
09.10Mar del Plata (Argentina)Brazil 26-4 ColombiaSouth American Aquatics ChampionshipGroup B
09.10Mar del Plata (Argentina)Uruguay 7-3 PeruSouth American Aquatics ChampionshipGroup B
08.10Mar del PlataArgentina 12-3 EcuadorSouth American Aquatics ChampionshipGroup A
08.10Mar del Plata (Argentina)Venezuela 15-2 ChileSouth American Aquatics ChampionshipGroup A
08.10Mar del Plata (Argentina)Brazil 30-1 UruguaySouth American Aquatics ChampionshipGroup B
08.10Mar del Plata (Argentina)Colombia 14-7 PeruSouth American Aquatics ChampionshipGroup B
07.10Mar del PlataArgentina 18-5 VenezuelaSouth American Aquatics ChampionshipGroup A
07.10Mar del Plata (Argentina)Ecuador 8-4 ChileSouth American Aquatics ChampionshipGroup A
07.10Mar del Plata (Argentina)Brazil 33-1 PeruSouth American Aquatics ChampionshipGroup B
07.10Mar del Plata (Argentina)Colombia 16-5 UruguaySouth American Aquatics ChampionshipGroup B
01.10IncheonSouth Korea 6-14 ChinaAsian Games3rd Place Match
01.10Incheon (South Korea)Kazakhstan 7-6 JapanAsian GamesFinal
30.09Incheon (South Korea)Singapore 10-6 KuwaitAsian Games5th Place Match
30.09Incheon (South Korea)China 6-6 Kazakhstan
3-5 pens
Asian GamesSemi-Final
30.09IncheonSouth Korea 5-13 JapanAsian GamesSemi-Final
29.09Incheon (South Korea)China 25-5 SingaporeAsian GamesQuarter-Final
29.09IncheonSouth Korea 11-9 KuwaitAsian GamesQuarter-Final
27.09Incheon (South Korea)Kazakhstan 20-9 SingaporeAsian GamesGroup A
27.09IncheonSouth Korea 15-6 Hong KongAsian GamesGroup A
27.09Incheon (South Korea)China 18-4 KuwaitAsian GamesGroup B
26.09Incheon (South Korea)Kazakhstan 24-0 Hong KongAsian GamesGroup A
26.09IncheonSouth Korea 9-8 SingaporeAsian GamesGroup A
26.09Incheon (South Korea)Japan 21-8 KuwaitAsian GamesGroup B
25.09Incheon (South Korea)Singapore 13-4 Hong KongAsian GamesGroup A
25.09IncheonSouth Korea 6-18 KazakhstanAsian GamesGroup A
25.09Incheon (South Korea)Japan 12-9 ChinaAsian GamesGroup B
24.08Almaty (Kazakhstan)Montenegro 13-10 South AfricaWorld Cup7th Place Match
24.08AlmatyKazakhstan 6-12 AustraliaWorld Cup5th Place Match
24.08Almaty (Kazakhstan)Croatia 8-6 USAWorld Cup3rd Place Match
24.08Almaty (Kazakhstan)Hungary 7-7 Serbia
2-4 pens
World CupFinal
23.08Almaty (Kazakhstan)Australia 13-2 South AfricaWorld Cup5th-8th Place Semi-Final
23.08AlmatyKazakhstan 9-8 MontenegroWorld Cup5th-8th Place Semi-Final
23.08Almaty (Kazakhstan)Hungary 7-5 USAWorld CupSemi-Final
23.08Almaty (Kazakhstan)Serbia 7-4 CroatiaWorld CupSemi-Final
22.08Almaty (Kazakhstan)Croatia 6-5 MontenegroWorld CupQuarter-Final
22.08Almaty (Kazakhstan)Hungary 15-1 South AfricaWorld CupQuarter-Final
22.08AlmatyKazakhstan 10-16 SerbiaWorld CupQuarter-Final
22.08Almaty (Kazakhstan)Australia 7-7 USA
2-4 pens
World CupQuarter-Final
21.08Almaty (Kazakhstan)Montenegro 12-4 South AfricaWorld CupGroup A
21.08Almaty (Kazakhstan)Serbia 11-9 USAWorld CupGroup A
21.08Almaty (Kazakhstan)Australia 8-8 HungaryWorld CupGroup B
21.08AlmatyKazakhstan 7-14 CroatiaWorld CupGroup B
20.08Almaty (Kazakhstan)Serbia 17-1 South AfricaWorld CupGroup A
20.08Almaty (Kazakhstan)USA 11-7 MontenegroWorld CupGroup A
20.08Almaty (Kazakhstan)Croatia 6-3 AustraliaWorld CupGroup B
20.08AlmatyKazakhstan 9-15 HungaryWorld CupGroup B
19.08Almaty (Kazakhstan)Serbia 9-3 MontenegroWorld CupGroup A
19.08Almaty (Kazakhstan)USA 19-1 South AfricaWorld CupGroup A
19.08Almaty (Kazakhstan)Hungary 9-5 CroatiaWorld CupGroup B
19.08AlmatyKazakhstan 8-11 AustraliaWorld CupGroup B
17.08Hong Kong (Hong Kong)Sri Lanka 8-8 ThailandAsia Pacific Tournament4th-6th Place Group (4 x 7 mins)
17.08Hong Kong (Hong Kong)Sri Lanka 11-6 GuamAsia Pacific Tournament4th-6th Place Group (4 x 7 mins)
17.08Hong KongHong Kong 'B' 10-3 TaiwanAsia Pacific Tournament7th-10th Place Group (4 x 7 mins)
17.08Hong KongHong Kong 'B' 7-6 Hong Kong Beach Water PoloAsia Pacific Tournament7th-10th Place Group (4 x 7 mins)
16.08Hong Kong (Hong Kong)Sri Lanka 21-2 TaiwanAsia Pacific TournamentGroup A (4 x 7 mins)
16.08Hong KongHong Kong 'B' 3-5 ThailandAsia Pacific TournamentGroup B (4 x 7 mins)
16.08Hong KongHong Kong 8-3 GuamAsia Pacific Tournament2nd Round (4 x 7 mins)
16.08Hong Kong (Hong Kong)Indonesia 9-5 ThailandAsia Pacific Tournament2nd Round (4 x 7 mins)
16.08Hong KongHong Kong Beach Water Polo 13-2 TaiwanAsia Pacific Tournament7th-10th Place Group (4 x 7 mins)
16.08Hong Kong (Hong Kong)Guam 8-6 ThailandAsia Pacific Tournament4th-6th Place Group (4 x 7 mins)
16.08Hong KongHong Kong 8-7 IndonesiaAsia Pacific Tournament1st-3rd Place Group (4 x 7 mins)
15.08Hong KongHong Kong 21-3 TaiwanAsia Pacific TournamentGroup A (4 x 7 mins)
15.08Hong KongHong Kong 9-5 Sri LankaAsia Pacific TournamentGroup A (4 x 7 mins)
15.08Hong KongHong Kong 'B' 8-9 GuamAsia Pacific TournamentGroup B (4 x 7 mins)
15.08Hong Kong (Hong Kong)Thailand 6-2 GuamAsia Pacific TournamentGroup B (4 x 7 mins)
15.08Hong KongHong Kong Beach Water Polo 4-12 IndonesiaAsia Pacific TournamentGroup C (4 x 7 mins)
27.07Budapest (Hungary)Italy 11-9 MontenegroEuropean Championship3rd Place Match
27.07BudapestHungary 7-12 SerbiaEuropean ChampionshipFinal
26.07Budapest (Hungary)Germany 14-13 FranceEuropean Championship9th Place Match
26.07Budapest (Hungary)Spain 8-7 RomaniaEuropean Championship7th Place Match
26.07Budapest (Hungary)Croatia 11-7 GreeceEuropean Championship5th Place Match
25.07Budapest (Hungary)Russia 9-8 GeorgiaEuropean Championship11th Place Match
25.07Budapest (Hungary)Spain 16-8 GermanyEuropean Championship7th-10th Place Semi-Final
25.07Budapest (Hungary)Romania 14-8 FranceEuropean Championship7th-10th Place Semi-Final
25.07BudapestHungary 8-7 ItalyEuropean ChampionshipSemi-Final
25.07Budapest (Hungary)Serbia 10-9 MontenegroEuropean ChampionshipSemi-Final
23.07Budapest (Hungary)France 10-6 GeorgiaEuropean Championship7th-12th Place Quarter-Final
23.07Budapest (Hungary)Germany 9-8 RussiaEuropean Championship7th-12th Place Quarter-Final
23.07Budapest (Hungary)Italy 8-7 CroatiaEuropean ChampionshipQuarter-Final
23.07Budapest (Hungary)Serbia 13-9 GreeceEuropean ChampionshipQuarter-Final
21.07Budapest (Hungary)Greece 9-9 ItalyEuropean ChampionshipGroup A
21.07Budapest (Hungary)Montenegro 17-2 GeorgiaEuropean ChampionshipGroup A
21.07Budapest (Hungary)Romania 11-8 RussiaEuropean ChampionshipGroup A
21.07Budapest (Hungary)France 8-7 GermanyEuropean ChampionshipGroup B
21.07BudapestHungary 7-6 CroatiaEuropean ChampionshipGroup B
21.07Budapest (Hungary)Serbia 8-6 SpainEuropean ChampionshipGroup B
19.07Budapest (Hungary)Greece 10-9 RomaniaEuropean ChampionshipGroup A
19.07Budapest (Hungary)Italy 6-6 MontenegroEuropean ChampionshipGroup A
19.07Budapest (Hungary)Russia 16-12 GeorgiaEuropean ChampionshipGroup A
19.07Budapest (Hungary)Croatia 8-8 SerbiaEuropean ChampionshipGroup B
19.07BudapestHungary 16-8 GermanyEuropean ChampionshipGroup B
19.07Budapest (Hungary)Spain 13-5 FranceEuropean ChampionshipGroup B
17.07Budapest (Hungary)Greece 12-6 RussiaEuropean ChampionshipGroup A
17.07Budapest (Hungary)Italy 15-5 GeorgiaEuropean ChampionshipGroup A
17.07Budapest (Hungary)Montenegro 13-8 RomaniaEuropean ChampionshipGroup A
17.07Budapest (Hungary)Croatia 14-11 FranceEuropean ChampionshipGroup B
17.07BudapestHungary 8-6 SerbiaEuropean ChampionshipGroup B
17.07Budapest (Hungary)Spain 11-8 GermanyEuropean ChampionshipGroup B
15.07Budapest (Hungary)Greece 15-6 GeorgiaEuropean ChampionshipGroup A
15.07Budapest (Hungary)Italy 9-4 RomaniaEuropean ChampionshipGroup A
15.07Budapest (Hungary)Montenegro 15-7 RussiaEuropean ChampionshipGroup A
15.07Budapest (Hungary)Croatia 8-8 SpainEuropean ChampionshipGroup B
15.07BudapestHungary 12-7 FranceEuropean ChampionshipGroup B
15.07Budapest (Hungary)Serbia 12-7 GermanyEuropean ChampionshipGroup B
14.07Budapest (Hungary)Italy 13-6 RussiaEuropean ChampionshipGroup A
14.07Budapest (Hungary)Montenegro 11-6 GreeceEuropean ChampionshipGroup A
14.07Budapest (Hungary)Romania 11-6 GeorgiaEuropean ChampionshipGroup A
14.07Budapest (Hungary)Croatia 10-5 GermanyEuropean ChampionshipGroup B
14.07BudapestHungary 12-9 SpainEuropean ChampionshipGroup B
14.07Budapest (Hungary)Serbia 16-5 FranceEuropean ChampionshipGroup B
21.06Dubai (United Arab Emirates)Brazil 8-7 ChinaWorld LeagueSuperfinal, 7th Place Match
21.06Dubai (United Arab Emirates)USA 14-11 CanadaWorld LeagueSuperfinal, 5th Place Match
21.06Dubai (United Arab Emirates)Australia 8-8 Montenegro
1-4 pens
World LeagueSuperfinal, 3rd Place Match
21.06Dubai (United Arab Emirates)Serbia 10-6 HungaryWorld LeagueSuperfinal, Final
20.06Dubai (United Arab Emirates)USA 15-5 ChinaWorld LeagueSuperfinal, 5th-8th Place Semi-Final
20.06Dubai (United Arab Emirates)Brazil 7-7 Canada
6-7 pens
World LeagueSuperfinal, 5th-8th Place Semi-Final
20.06Dubai (United Arab Emirates)Hungary 10-8 MontenegroWorld LeagueSuperfinal, Semi-Final
20.06Dubai (United Arab Emirates)Serbia 12-5 AustraliaWorld LeagueSuperfinal, Semi-Final
19.06Dubai (United Arab Emirates)Montenegro 10-4 USAWorld LeagueSuperfinal, Quarter-Final
19.06Dubai (United Arab Emirates)Australia 14-7 BrazilWorld LeagueSuperfinal, Quarter-Final
19.06Dubai (United Arab Emirates)Serbia 16-11 CanadaWorld LeagueSuperfinal, Quarter-Final
19.06Dubai (United Arab Emirates)Hungary 13-5 ChinaWorld LeagueSuperfinal, Quarter-Final
18.06Dubai (United Arab Emirates)Montenegro 9-8 ChinaWorld LeagueSuperfinal, Group A
18.06Dubai (United Arab Emirates)Serbia 12-4 BrazilWorld LeagueSuperfinal, Group A
18.06Dubai (United Arab Emirates)Canada 10-8 AustraliaWorld LeagueSuperfinal, Group B
18.06Dubai (United Arab Emirates)Hungary 16-9 USAWorld LeagueSuperfinal, Group B
17.06Dubai (United Arab Emirates)Brazil 12-9 ChinaWorld LeagueSuperfinal, Group A
17.06Dubai (United Arab Emirates)Serbia 14-5 MontenegroWorld LeagueSuperfinal, Group A
17.06Dubai (United Arab Emirates)Australia 8-4 USAWorld LeagueSuperfinal, Group B
17.06Dubai (United Arab Emirates)Hungary 10-3 CanadaWorld LeagueSuperfinal, Group B
16.06Dubai (United Arab Emirates)Montenegro 15-5 BrazilWorld LeagueSuperfinal, Group A
16.06Dubai (United Arab Emirates)Serbia 21-9 ChinaWorld LeagueSuperfinal, Group A
16.06Dubai (United Arab Emirates)Hungary 11-5 AustraliaWorld LeagueSuperfinal, Group B
16.06Dubai (United Arab Emirates)USA 12-9 CanadaWorld LeagueSuperfinal, Group B
01.06Shanghai (China)China 'B' 5-18 JapanWorld League QualifierIntercontinental, 7th Place Match
01.06Shanghai (China)Canada 9-8 KazakhstanWorld League QualifierIntercontinental, 5th Place Match
01.06ShanghaiChina 8-16 AustraliaWorld League QualifierIntercontinental, 3rd Place Match
01.06Shanghai (China)USA 11-7 BrazilWorld League QualifierIntercontinental, Final
01.06VilniusKyiv(Ukraine) 13-12 LatviaBaltic Cup3rd Place Match
01.06VilniusLithuania 10-12 RTSOP Minsk (Belarus)Baltic CupFinal
31.05Shanghai (China)Canada 11-8 JapanWorld League QualifierIntercontinental, 5th-8th Place Semi-Final
31.05ShanghaiChina 'B' 4-14 KazakhstanWorld League QualifierIntercontinental, 5th-8th Place Semi-Final
31.05Shanghai (China)Brazil 9-6 AustraliaWorld League QualifierIntercontinental, Semi-Final
31.05ShanghaiChina 6-13 USAWorld League QualifierIntercontinental, Semi-Final
31.05VilniusLithuania 8-22 RTSOP Minsk (Belarus)Baltic CupGroup Stage
31.05Vilnius (Lithuania)Latvia 14-10 Kyiv(Ukraine)Baltic CupGroup Stage
31.05VilniusLithuania 12-8 Kyiv(Ukraine)Baltic CupGroup Stage
31.05Vilnius (Lithuania)RTSOP Minsk (Belarus) 19-7 LatviaBaltic CupGroup Stage
30.05Shanghai (China)Brazil 8-7 KazakhstanWorld League QualifierIntercontinental, Quarter-Final
30.05ShanghaiChina 13-13 Canada
5-4 pens
World League QualifierIntercontinental, Quarter-Final
30.05ShanghaiChina 'B' 6-16 AustraliaWorld League QualifierIntercontinental, Quarter-Final
30.05Shanghai (China)USA 10-8 JapanWorld League QualifierIntercontinental, Quarter-Final
30.05VilniusLithuania 16-15 LatviaBaltic CupGroup Stage
30.05Vilnius (Lithuania)RTSOP Minsk (Belarus) 18-3 Kyiv(Ukraine)Baltic CupGroup Stage
29.05Shanghai (China)Australia 16-9 JapanWorld League QualifierIntercontinental, Group A
29.05Shanghai (China)Canada 8-6 KazakhstanWorld League QualifierIntercontinental, Group A
29.05ShanghaiChina 14-5 China 'B'World League QualifierIntercontinental, Group B
29.05Shanghai (China)USA 11-10 BrazilWorld League QualifierIntercontinental, Group B
28.05Shanghai (China)Australia 11-7 KazakhstanWorld League QualifierIntercontinental, Group A
28.05Shanghai (China)Canada 12-10 JapanWorld League QualifierIntercontinental, Group A
28.05ShanghaiChina 8-11 BrazilWorld League QualifierIntercontinental, Group B
28.05ShanghaiChina 'B' 7-14 USAWorld League QualifierIntercontinental, Group B
27.05Shanghai (China)Australia 11-10 CanadaWorld League QualifierIntercontinental, Group A
27.05Shanghai (China)Kazakhstan 10-7 JapanWorld League QualifierIntercontinental, Group A
27.05ShanghaiChina 4-14 USAWorld League QualifierIntercontinental, Group B
27.05ShanghaiChina 'B' 4-11 BrazilWorld League QualifierIntercontinental, Group B
15.04KragujevacSerbia 14-7 RussiaWorld League QualifierEurope, Group A
15.04PécsHungary 7-7 Croatia
2-3 pens
World League QualifierEurope, Group B
15.04KrefeldGermany 8-10 MontenegroWorld League QualifierEurope, Group C
12.04Aberdeen (Scotland)New Zealand 15-8 WalesCommonwealth Championship5th Place Match
12.04AberdeenScotland 6-5 South AfricaCommonwealth Championship3rd Place Match
12.04Aberdeen (Scotland)England 16-9 MaltaCommonwealth ChampionshipFinal
11.04Aberdeen (Scotland)England 10-3 MaltaCommonwealth ChampionshipGroup Stage
11.04Aberdeen (Scotland)New Zealand 9-1 WalesCommonwealth ChampionshipGroup Stage
11.04AberdeenScotland 12-6 SingaporeCommonwealth ChampionshipGroup Stage
10.04Aberdeen (Scotland)England 20-1 SingaporeCommonwealth ChampionshipGroup Stage
10.04AberdeenScotland 9-7 New ZealandCommonwealth ChampionshipGroup Stage
10.04Aberdeen (Scotland)South Africa 8-6 WalesCommonwealth ChampionshipGroup Stage
09.04Panama CityPanama 6-13 GuatemalaCAMEX ChampionshipFinal
09.04Aberdeen (Scotland)Malta 25-12 WalesCommonwealth ChampionshipGroup Stage
09.04AberdeenScotland 4-17 EnglandCommonwealth ChampionshipGroup Stage
09.04Aberdeen (Scotland)South Africa 9-4 SingaporeCommonwealth ChampionshipGroup Stage
08.04Panama CityPanama 9-7 Costa RicaCAMEX ChampionshipGroup Stage
08.04Aberdeen (Scotland)England 11-3 WalesCommonwealth ChampionshipGroup Stage
08.04Aberdeen (Scotland)Malta 9-8 South AfricaCommonwealth ChampionshipGroup Stage
08.04Aberdeen (Scotland)New Zealand 13-5 SingaporeCommonwealth ChampionshipGroup Stage
07.04Panama City (Panama)Guatemala 6-3 Costa RicaCAMEX ChampionshipGroup Stage
07.04Aberdeen (Scotland)England 10-5 New ZealandCommonwealth ChampionshipGroup Stage
07.04Aberdeen (Scotland)Malta 18-8 SingaporeCommonwealth ChampionshipGroup Stage
07.04AberdeenScotland 8-9 South AfricaCommonwealth ChampionshipGroup Stage
06.04Panama CityPanama 4-19 GuatemalaCAMEX ChampionshipGroup Stage
06.04Aberdeen (Scotland)New Zealand 6-6 South AfricaCommonwealth ChampionshipGroup Stage
06.04AberdeenScotland 7-18 MaltaCommonwealth ChampionshipGroup Stage
06.04Aberdeen (Scotland)Singapore 12-12 WalesCommonwealth ChampionshipGroup Stage
05.04Aberdeen (Scotland)England 14-10 South AfricaCommonwealth ChampionshipGroup Stage
05.04Aberdeen (Scotland)Malta 17-9 New ZealandCommonwealth ChampionshipGroup Stage
05.04AberdeenScotland 20-11 WalesCommonwealth ChampionshipGroup Stage
01.04KošiceSlovakia 13-14 ItalyWorld League QualifierEurope, Group C
16.03Limerick (Ireland)Czechia 18-7 WalesEU Nations Cup7th Place Match
16.03Limerick (Ireland)Switzerland 10-9 ScotlandEU Nations Cup5th Place Match
16.03LimerickIreland 13-6 Austria EU Nations Cup3rd Place Match
16.03Limerick (Ireland)Malta 9-8 DenmarkEU Nations CupFinal
15.03Limerick (Ireland)Scotland 11-9 SwitzerlandEU Nations CupGroup A
15.03LimerickIreland 7-15 Austria EU Nations CupGroup A
15.03Limerick (Ireland)Czechia 13-6 WalesEU Nations CupGroup B
15.03Limerick (Ireland)Malta 18-9 DenmarkEU Nations CupGroup B
15.03Limerick (Ireland)Scotland 15-4 WalesEU Nations Cup5th-8th Place Semi-Final
15.03Limerick (Ireland)Switzerland 11-8 CzechiaEU Nations Cup5th-8th Place Semi-Final
15.03Limerick (Ireland)Denmark 13-8 AustriaEU Nations CupSemi-Final
15.03LimerickIreland 7-17 Malta EU Nations CupSemi-Final
14.03LimerickIreland 9-7 Switzerland EU Nations CupGroup A
14.03Limerick (Ireland)Austria 11-8 ScotlandEU Nations CupGroup A
14.03Limerick (Ireland)Austria 11-11 SwitzerlandEU Nations CupGroup A
14.03LimerickIreland 12-9 Scotland EU Nations CupGroup A
14.03Limerick (Ireland)Denmark 11-9 CzechiaEU Nations CupGroup B
14.03Limerick (Ireland)Malta 23-8 WalesEU Nations CupGroup B
14.03Limerick (Ireland)Denmark 21-8 WalesEU Nations CupGroup B
14.03Limerick (Ireland)Malta 18-6 CzechiaEU Nations CupGroup B
11.03BucharestRomania 4-7 SerbiaWorld League QualifierEurope, Group A
11.03PatrasGreece 8-7 CroatiaWorld League QualifierEurope, Group B
11.03BariItaly 10-9 MontenegroWorld League QualifierEurope, Group C
11.03BratislavaSlovakia 12-9 GermanyWorld League QualifierEurope, Group C
02.03MoscowRussia 12-10 NetherlandsEuropean Championship QualifierQualifying Round, 2nd Leg
01.03DubrovnikCroatia 14-6 SlovakiaEuropean Championship QualifierQualifying Round, 2nd Leg
01.03Sunderland (England)Great Britain 8-18 RomaniaEuropean Championship QualifierQualifying Round, 2nd Leg
01.03MsidaMalta 6-20 FranceEuropean Championship QualifierQualifying Round, 2nd Leg
01.03MataróSpain 25-6 Ukraine European Championship QualifierQualifying Round, 2nd Leg
01.03İstanbulTurkey 12-9 GeorgiaEuropean Championship QualifierQualifying Round, 2nd Leg
16.02UtrechtNetherlands 9-11 RussiaEuropean Championship QualifierQualifying Round, 1st Leg
15.02MontpellierFrance 20-8 MaltaEuropean Championship QualifierQualifying Round, 1st Leg
15.02TbilisiGeorgia 8-4 TurkeyEuropean Championship QualifierQualifying Round, 1st Leg
15.02BucharestRomania 18-7 Great BritainEuropean Championship QualifierQualifying Round, 1st Leg
15.02NovákySlovakia 8-16 CroatiaEuropean Championship QualifierQualifying Round, 1st Leg
15.02DniprodzerzhynskUkraine 5-17 SpainEuropean Championship QualifierQualifying Round, 1st Leg
11.02BucharestRomania 13-7 RussiaWorld League QualifierEurope, Group A
11.02PatrasGreece 11-12 HungaryWorld League QualifierEurope, Group B
11.02TurinItaly 12-10 GermanyWorld League QualifierEurope, Group C
11.02NovákySlovakia 5-8 MontenegroWorld League QualifierEurope, Group C
14.01KazanRussia 8-12 SerbiaWorld League QualifierEurope, Group A
14.01ŠibenikCroatia 6-6 Hungary
1-2 pens
World League QualifierEurope, Group B
14.01BergamoItaly 12-5 SlovakiaWorld League QualifierEurope, Group C
14.01Herceg NoviMontenegro 13-10 GermanyWorld League QualifierEurope, Group C