MEN
FOOTBALLRUGBY UNIONICE HOCKEYBASKETBALL
FUTSALRUGBY SEVENSFIELD HOCKEYHANDBALLBEACH SOCCERCRICKETWATER POLOVOLLEYBALL
WOMEN
FOOTBALLRUGBY UNIONICE HOCKEYBASKETBALL
FUTSALRUGBY SEVENSFIELD HOCKEYHANDBALLBEACH SOCCERCRICKETWATER POLOVOLLEYBALL

SCOT SCORES 80 SPORTS ARCHIVE

MEN'S WATER POLO - 2010 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSArchive202120202019201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
07.12 Eindhoven Netherlands 6-16 Italy World League Qualifier Europe, Group C
07.12 Athens Greece 4-10 Croatia World League Qualifier Europe, Group C
07.12 İstanbul Turkey 3-9 Russia World League Qualifier Europe, Group B
07.12 Oradea Romania 6-15 Montenegro World League Qualifier Europe, Group B
07.12 Skopje Macedonia 8-12 Spain World League Qualifier Europe, Group A
07.12 Magdeburg Germany 9-13 Serbia World League Qualifier Europe, Group A
05.12 Skopje Macedonia 6-10 Spain European Championship Qualifier Group C
24.11 Guangzhou (China) Saudi Arabia 20-11 Hong Kong Asian Games 7th Place Match
24.11 Guangzhou (China) Kuwait 5-4 Singapore Asian Games 5th Place Match
24.11 Guangzhou (China) Japan 19-5 South Korea Asian Games 3rd Place Match
24.11 Guangzhou China 6-7 Kazakhstan Asian Games Final
24.11 Guangzhou (China) Singapore 14-6 Hong Kong Asian Games 5th-8th Place Semi-Final
24.11 Guangzhou (China) Kuwait 9-7 Saudi Arabia Asian Games 5th-8th Place Semi-Final
24.11 Guangzhou (China) Kazakhstan 10-8 Japan Asian Games Semi-Final
24.11 Guangzhou China 22-9 South Korea Asian Games Semi-Final
23.11 Guangzhou (China) South Korea 4-3 Kuwait Asian Games Quarter-Final
23.11 Guangzhou (China) Kazakhstan 25-1 Hong Kong Asian Games Quarter-Final
23.11 Guangzhou (China) Japan 25-3 Singapore Asian Games Quarter-Final
23.11 Guangzhou China 22-2 Saudi Arabia Asian Games Quarter-Final
22.11 Guangzhou (China) Kuwait 10-8 Saudi Arabia Asian Games Group B
22.11 Guangzhou (China) Kazakhstan 21-5 Singapore Asian Games Group B
22.11 Guangzhou (China) Japan 14-4 South Korea Asian Games Group A
22.11 Guangzhou (China) Hong Kong 21-1 Qatar Asian Games Group A
21.11 Hannover Germany 21-11 Slovenia European Championship Qualifier Group B
21.11 Guangzhou (China) Japan 25-2 Qatar Asian Games Group A
21.11 Guangzhou China 13-6 South Korea Asian Games Group A
20.11 Kiev Ukraine 8-0 Israel European Championship Qualifier Group F
20.11 Oradea Romania 8-5 Slovakia European Championship Qualifier Group F
20.11 Manchester (England) Great Britain 2-13 Greece European Championship Qualifier Group E
20.11 Kazan Russia 23-4 Switzerland European Championship Qualifier Group D
20.11 Sofia Bulgaria 2-12 Portugal European Championship Qualifier Group B
20.11 İstanbul Turkey 15-3 Malta European Championship Qualifier Group A
20.11 Guangzhou (China) Singapore 11-9 Saudi Arabia Asian Games Group B
20.11 Guangzhou (China) Kazakhstan 14-1 Kuwait Asian Games Group B
20.11 Guangzhou (China) Japan 30-1 Hong Kong Asian Games Group A
20.11 Guangzhou China 26-1 Qatar Asian Games Group A
19.11 Guangzhou (China) South Korea 26-1 Qatar Asian Games Group A
19.11 Guangzhou China 24-6 Hong Kong Asian Games Group A
18.11 Guangzhou (China) Kuwait 7-7 Singapore Asian Games Group B
18.11 Guangzhou (China) Kazakhstan 23-3 Saudi Arabia Asian Games Group B
18.11 Guangzhou (China) South Korea 18-5 Hong Kong Asian Games Group A
18.11 Guangzhou China 9-3 Japan Asian Games Group A
16.11 Bergamo Italy 11-6 Greece World League Qualifier Europe, Group C
16.11 Dubrovnik Croatia 15-7 Netherlands World League Qualifier Europe, Group C
16.11 Kazan Russia 7-8 Romania World League Qualifier Europe, Group B
16.11 Budva Montenegro 16-2 Turkey World League Qualifier Europe, Group B
16.11 Sabadell Spain 9-9 Germany
2-3 pens
World League Qualifier Europe, Group A
16.11 Belgrade Serbia 10-6 Macedonia World League Qualifier Europe, Group A
13.11 Guatemala City (Guatemala) Costa Rica 15-8 El Salvador Central American Championship  
13.11 Guatemala City Guatemala 24-8 El Salvador Central American Championship  
13.11 Guatemala City Guatemala 12-8 Costa Rica Central American Championship  
12.11 Guatemala City Guatemala 16-8 Costa Rica Central American Championship  
12.11 Guatemala City (Guatemala) Costa Rica 18-4 El Salvador Central American Championship  
12.11 Guatemala City Guatemala 13-5 El Salvador Central American Championship  
02.11 Barcelona Spain 15-3 Belarus European Championship Qualifier Group C
30.10 Košice Slovakia 18-9 Ukraine European Championship Qualifier Group F
30.10 Netanya Israel 4-14 Romania European Championship Qualifier Group F
30.10 Tbilisi Georgia 9-3 Great Britain European Championship Qualifier Group E
30.10 Aix-les-Bains France 33-2 Switzerland European Championship Qualifier Group D
30.10 Koper Slovenia 31-5 Bulgaria European Championship Qualifier Group B
30.10 Porto Portugal 7-15 Germany European Championship Qualifier Group B
30.10 Msida Malta 7-3 Poland European Championship Qualifier Qualifier Group A
11.09 Zagreb (Croatia) Serbia 10-8 Hungary European Championship 3rd Place Match
11.09 Zagreb Croatia 7-3 Italy European Championship Final
10.09 Zagreb (Croatia) Greece 10-7 Turkey European Championship 9th Place Match
10.09 Zagreb (Croatia) Romania 8-7 Spain European Championship 7th Place Match
10.09 Zagreb (Croatia) Montenegro 14-6 Germany European Championship 5th Place Match
09.09 Zagreb (Croatia) Russia 5-4 Macedonia European Championship 11th Place Match
09.09 Zagreb (Croatia) Spain 12-11 Greece European Championship 7th-10th Place Semi-Final
09.09 Zagreb (Croatia) Romania 15-8 Turkey European Championship 7th-10th Place Semi-Final
09.09 Zagreb (Croatia) Italy 10-8 Hungary European Championship Semi-Final
09.09 Zagreb Croatia 10-9 Serbia European Championship Semi-Final
07.09 Zagreb (Croatia) Turkey 9-6 Macedonia European Championship 7th-12th Place Quarter-Final
07.09 Zagreb (Croatia) Spain 9-6 Russia European Championship 7th-12th Place Quarter-Final
07.09 Zagreb (Croatia) Serbia 6-5 Montenegro European Championship Quarter-Final
07.09 Zagreb (Croatia) Italy 6-2 Germany European Championship Quarter-Final
05.09 Zagreb (Croatia) Serbia 17-3 Germany European Championship Group B
05.09 Zagreb (Croatia) Russia 7-6 Greece European Championship Group B
05.09 Zagreb (Croatia) Hungary 7-4 Macedonia European Championship Group B
05.09 Zagreb (Croatia) Spain 12-6 Turkey European Championship Group A
05.09 Zagreb (Croatia) Montenegro 9-9 Romania European Championship Group A
05.09 Zagreb Croatia 8-5 Italy European Championship Group A
03.09 Zagreb (Croatia) Serbia 19-9 Macedonia European Championship Group B
03.09 Zagreb (Croatia) Hungary 14-10 Russia European Championship Group B
03.09 Zagreb (Croatia) Germany 6-5 Greece European Championship Group B
03.09 Zagreb (Croatia) Montenegro 22-2 Turkey European Championship Group A
03.09 Zagreb (Croatia) Italy 10-7 Romania European Championship Group A
03.09 Zagreb Croatia 8-6 Spain European Championship Group A
01.09 Zagreb (Croatia) Serbia 16-10 Russia European Championship Group B
01.09 Zagreb (Croatia) Greece 6-6 Hungary European Championship Group B
01.09 Zagreb (Croatia) Germany 8-7 Macedonia European Championship Group B
01.09 Zagreb (Croatia) Montenegro 8-7 Spain European Championship Group A
01.09 Zagreb (Croatia) Italy 9-4 Turkey European Championship Group A
01.09 Zagreb Croatia 13-7 Romania European Championship Group A
30.08 Zagreb (Croatia) Hungary 9-6 Serbia European Championship Group B
30.08 Zagreb (Croatia) Greece 10-5 Macedonia European Championship Group B
30.08 Zagreb (Croatia) Germany 7-6 Russia European Championship Group B
30.08 Zagreb (Croatia) Romania 11-10 Spain European Championship Group A
30.08 Zagreb (Croatia) Italy 11-10 Montenegro European Championship Group A
30.08 Zagreb Croatia 16-3 Turkey European Championship Group A
29.08 Zagreb (Croatia) Serbia 13-5 Greece European Championship Group B
29.08 Zagreb (Croatia) Macedonia 10-9 Russia European Championship Group B
29.08 Zagreb (Croatia) Hungary 10-8 Germany European Championship Group B
29.08 Zagreb (Croatia) Romania 12-6 Turkey European Championship Group A
29.08 Zagreb (Croatia) Italy 7-6 Spain European Championship Group A
29.08 Zagreb Croatia 9-11 Montenegro European Championship Group A
14.08 Hong Kong (Hong Kong) Guam 13-4 Vietnam Asia Pacific Tournament 7th-9th Place Group (4 x 7 mins)
14.08 Hong Kong (Hong Kong) Indonesia 5-5 Malaysia Asia Pacific Tournament 4th-6th Place Group (4 x 7 mins)
14.08 Hong Kong (Hong Kong) Thailand 9-7 Indonesia Asia Pacific Tournament 4th-6th Place Group (4 x 7 mins)
14.08 Hong Kong (Hong Kong) Thailand 10-5 Malaysia Asia Pacific Tournament 4th-6th Place Group (4 x 7 mins)
14.08 Hong Kong (Hong Kong) Thailand 5-3 Guam Asia Pacific Tournament Group B (4 x 7 mins)
14.08 Hong Kong Hong Kong 8-5 Malaysia Asia Pacific Tournament Group A (4 x 7 mins)
14.08 Hong Kong (Hong Kong) Malaysia 5-5 Vietnam Asia Pacific Tournament Group A (4 x 7 mins)
13.08 Hong Kong (Hong Kong) Indonesia 11-4 Taiwan Asia Pacific Tournament Group B (4 x 7 mins)
13.08 Hong Kong Hong Kong 16-5 Vietnam Asia Pacific Tournament Group A (4 x 7 mins)
01.08 Oradea (Romania) China 20-5 Iran World Cup 7th Place Match
01.08 Oradea Romania 9-5 Australia World Cup 5th Place Match
01.08 Oradea (Romania) Spain 12-8 USA World Cup 3rd Place Match
01.08 Oradea (Romania) Serbia 13-7 Croatia World Cup Final
31.07 Mayagüez (Puerto Rico) Trinidad & Tobago 11-9 Netherlands Antilles Central American & Caribbean Games 5th Place Match
31.07 Mayagüez Puerto Rico 7-9 Mexico Central American & Caribbean Games 3rd Place Match
31.07 Mayagüez (Puerto Rico) Colombia 6-4 Venezuela Central American & Caribbean Games Final
31.07 Oradea Romania 24-6 Iran World Cup 5th-8th Place Semi-Final
31.07 Oradea (Romania) Australia 10-6 China World Cup 5th-8th Place Semi-Final
31.07 Oradea (Romania) Serbia 12-10 Spain World Cup Semi-Final
31.07 Oradea (Romania) Croatia 11-9 USA World Cup Semi-Final
30.07 Mayagüez (Puerto Rico) Netherlands Antilles 9-5 Guatemala Central American & Caribbean Games 5th-7th Place Semi-Final
30.07 Mayagüez (Puerto Rico) Venezuela 13-6 Mexico Central American & Caribbean Games Semi-Final
30.07 Mayagüez Puerto Rico 7-8 Colombia Central American & Caribbean Games Semi-Final
30.07 Oradea (Romania) Spain 11-5 China World Cup Quarter-Final
30.07 Oradea (Romania) Serbia 12-9 Australia World Cup Quarter-Final
30.07 Oradea Romania 12-14 USA World Cup Quarter-Final
30.07 Oradea (Romania) Croatia 23-2 Iran World Cup Quarter-Final
29.07 Mayagüez Puerto Rico 10-8 Venezuela Central American & Caribbean Games Group Match
29.07 Mayagüez (Puerto Rico) Netherlands Antilles 15-4 Guatemala Central American & Caribbean Games Group Match
29.07 Mayagüez (Puerto Rico) Mexico 19-10 Trinidad & Tobago Central American & Caribbean Games Group Match
29.07 Oradea (Romania) Serbia 15-8 China World Cup Group B
29.07 Oradea (Romania) Croatia 9-7 USA World Cup Group B
29.07 Oradea Romania 8-14 Spain World Cup Group A
29.07 Oradea (Romania) Australia 26-4 Iran World Cup Group A
28.07 Mayagüez (Puerto Rico) Venezuela 27-3 Guatemala Central American & Caribbean Games Group Match
28.07 Mayagüez Puerto Rico 7-8 Mexico Central American & Caribbean Games Group Match
28.07 Mayagüez (Puerto Rico) Colombia 18-4 Trinidad & Tobago Central American & Caribbean Games Group Match
28.07 Mayagüez (Puerto Rico) Venezuela 21-1 Netherlands Antilles Central American & Caribbean Games Group Match
28.07 Mayagüez Puerto Rico 6-11 Colombia Central American & Caribbean Games Group Match
28.07 Mayagüez (Puerto Rico) Mexico 26-1 Guatemala Central American & Caribbean Games Group Match
28.07 Oradea (Romania) Serbia 17-9 USA World Cup Group B
28.07 Oradea (Romania) Croatia 14-4 China World Cup Group B
28.07 Oradea (Romania) Spain 26-1 Iran World Cup Group A
28.07 Oradea Romania 11-9 Australia World Cup Group A
27.07 Mayagüez Puerto Rico 16-10 Trinidad & Tobago Central American & Caribbean Games Group Match
27.07 Mayagüez (Puerto Rico) Mexico 25-3 Netherlands Antilles Central American & Caribbean Games Group Match
27.07 Mayagüez (Puerto Rico) Colombia 27-4 Guatemala Central American & Caribbean Games Group Match
27.07 Mayagüez (Puerto Rico) Venezuela 14-8 Mexico Central American & Caribbean Games Group Match
27.07 Mayagüez (Puerto Rico) Trinidad & Tobago 18-0 Guatemala Central American & Caribbean Games Group Match
27.07 Mayagüez (Puerto Rico) Colombia 23-2 Netherlands Antilles Central American & Caribbean Games Group Match
27.07 Oradea (Romania) USA 10-6 China World Cup Group B
27.07 Oradea (Romania) Croatia 10-8 Serbia World Cup Group B
27.07 Oradea (Romania) Spain 9-7 Australia World Cup Group A
27.07 Oradea Romania 26-1 Iran World Cup Group A
26.07 Mayagüez (Puerto Rico) Trinidad & Tobago 17-10 Netherlands Antilles Central American & Caribbean Games Group Match
26.07 Mayagüez Puerto Rico 19-6 Guatemala Central American & Caribbean Games Group Match
26.07 Mayagüez (Puerto Rico) Colombia 12-6 Venezuela Central American & Caribbean Games Group Match
26.07 Mayagüez (Puerto Rico) Venezuela 21-8 Trinidad & Tobago Central American & Caribbean Games Group Match
26.07 Mayagüez Puerto Rico 21-1 Netherlands Antilles Central American & Caribbean Games Group Match
26.07 Mayagüez (Puerto Rico) Colombia 14-8 Mexico Central American & Caribbean Games Group Match
18.07 Niš (Serbia) China 11-5 South Africa World League Super Final, 7th Place
18.07 Niš (Serbia) USA 7-6 Spain World League Super Final, 5th Place
18.07 Niš (Serbia) Croatia 9-7 Australia World League Super Final, 3rd Place
18.07 Niš Serbia 10-10 Montenegro
4-2 pens
World League Super Final, Final
17.07 Niš (Serbia) USA 13-6 China World League Super Final, 5th-8th SF
17.07 Niš (Serbia) Spain 12-1 South Africa World League Super Final, 5th-8th SF
17.07 Niš Serbia 14-11 Croatia World League Super Final, Semi-Final
17.07 Niš (Serbia) Montenegro 8-6 Australia World League Super Final, Semi-Final
16.07 Niš Serbia 17-4 China World League Super Final, Quarter-Final
16.07 Niš (Serbia) Montenegro 21-2 South Africa World League Super Final, Quarter-Final
16.07 Niš (Serbia) Croatia 13-11 USA World League Super Final, Quarter-Final
16.07 Niš (Serbia) Australia 6-5 Spain World League Super Final, Quarter-Final
15.07 Niš Serbia 8-6 Australia World League Super Final, Group 2
15.07 Niš (Serbia) Croatia 22-1 South Africa World League Super Final, Group 2
15.07 Niš (Serbia) Spain 11-5 China World League Super Final, Group 1
15.07 Niš (Serbia) Montenegro 11-9 USA World League Super Final, Group 1
14.07 Niš Serbia 9-8 Croatia World League Super Final, Group 2
14.07 Niš (Serbia) Australia 19-4 South Africa World League Super Final, Group 2
14.07 Niš (Serbia) USA 11-5 China World League Super Final, Group 1
14.07 Niš (Serbia) Montenegro 11-7 Spain World League Super Final, Group 1
13.07 Niš Serbia 22-0 South Africa World League Super Final, Group 2
13.07 Niš (Serbia) Australia 10-7 Croatia World League Super Final, Group 2
13.07 Niš (Serbia) USA 7-3 Spain World League Super Final, Group 1
13.07 Niš (Serbia) Montenegro 16-4 China World League Super Final, Group 1
03.07 Dubrovnik Croatia 10-6 Greece World League Qualifier Europe, Group B
22.06 Moscow Russia 16-8 Macedonia World League Qualifier Europe, Group B
20.06 Tunis Tunisia 4-10 South Africa World League Qualifier Africa
20.06 Tunis (Tunisia) Algeria 16-6 Morocco World League Qualifier Africa
19.06 Tunis Tunisia 15-7 Algeria World League Qualifier Africa
19.06 Tunis (Tunisia) South Africa 19-3 Morocco World League Qualifier Africa
19.06 Tunis (Tunisia) South Africa 17-5 Algeria World League Qualifier Africa
19.06 Tunis Tunisia 16-4 Morocco World League Qualifier Africa
18.06 Tunis (Tunisia) Algeria 15-14 Morocco World League Qualifier Africa
18.06 Tunis Tunisia 8-11 South Africa World League Qualifier Africa
18.06 Tunis Tunisia 25-4 Algeria World League Qualifier Africa
18.06 Tunis (Tunisia) South Africa 21-2 Morocco World League Qualifier Africa
17.06 Tunis (Tunisia) South Africa 19-3 Algeria World League Qualifier Africa
17.06 Tunis Tunisia 18-3 Morocco World League Qualifier Africa
01.06 Marseille France 9-8 Germany World League Qualifier Europe, Group A
30.05 Tianjin (China) Kazakhstan 11-8 Japan World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 2
30.05 Tianjin (China) New Zealand 10-9 Iran World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 2
30.05 Tianjin China 6-10 Australia World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 2
29.05 Tianjin China 12-9 Kazakhstan World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 2
29.05 Tianjin (China) Japan 20-8 New Zealand World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 2
29.05 Tianjin (China) Australia 23-3 Iran World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 2
28.05 Tianjin China 15-8 New Zealand World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 2
28.05 Tianjin (China) Japan 24-2 Iran World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 2
28.05 Tianjin (China) Australia 11-7 Kazakhstan World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 2
27.05 Tianjin China 12-11 Japan World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 2
27.05 Tianjin (China) Kazakhstan 21-5 Iran World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 2
27.05 Tianjin (China) Australia 14-4 New Zealand World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 2
26.05 Tianjin China 11-5 Iran World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 2
26.05 Tianjin (China) Kazakhstan 20-5 New Zealand World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 2
26.05 Tianjin (China) Australia 9-8 Japan World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 2
23.05 Osaka Japan 5-9 China World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 1
23.05 Osaka (Japan) Kazakhstan 23-8 Iran World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 1
23.05 Osaka (Japan) Australia 17-3 New Zealand World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 1
22.05 Osaka Japan 15-6 Iran World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 1
22.05 Osaka (Japan) Australia 15-4 China World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 1
22.05 Osaka (Japan) Kazakhstan 21-6 New Zealand World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 1
21.05 Osaka Japan 7-6 Kazakhstan World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 1
21.05 Osaka (Japan) Australia 23-1 Iran World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 1
21.05 Osaka (Japan) China 17-6 New Zealand World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 1
20.05 Osaka Japan 16-4 New Zealand World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 1
20.05 Osaka (Japan) Australia 10-5 Kazakhstan World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 1
20.05 Osaka (Japan) China 18-8 Iran World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 1
19.05 Osaka Japan 11-16 Australia World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 1
19.05 Osaka (Japan) New Zealand 15-12 Iran World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 1
19.05 Osaka (Japan) China 13-9 Kazakhstan World League Qualifier Asia/Oceania, Stage 1
08.05 Los Alamitos USA 21-0 Venezuela World League Qualifier Americas
08.05 Los Alamitos USA 12-4 Brazil World League Qualifier Americas
07.05 Los Alamitos USA 12-8 Brazil World League Qualifier Americas
06.05 Los Alamitos USA 24-0 Venezuela World League Qualifier Americas
06.05 Los Alamitos (USA) Brazil 19-6 Venezuela World League Qualifier Americas
05.05 Los Alamitos (USA) Brazil 21-2 Venezuela World League Qualifier Americas
02.05 Oradea (Romania) Netherlands 8-6 Great Britain European Championship Qualifier Group C
02.05 Oradea Romania 12-10 Russia European Championship Qualifier Group C
02.05 Athens Greece 14-7 France European Championship Qualifier Group B
02.05 Athens (Greece) Macedonia 7-4 Slovenia European Championship Qualifier Group B
02.05 Istanbul Turkey 4-13 Spain European Championship Qualifier Group A
02.05 Istanbul (Turkey) Slovakia 19-5 Malta European Championship Qualifier Group A
01.05 Oradea (Romania) Russia 11-5 Great Britain European Championship Qualifier Group C
01.05 Oradea Romania 13-6 Netherlands European Championship Qualifier Group C
01.05 Athens Greece 10-5 Slovenia European Championship Qualifier Group B
01.05 Athens (Greece) Macedonia 9-8 France European Championship Qualifier Group B
01.05 Istanbul (Turkey) Spain 6-5 Slovakia European Championship Qualifier Group A
01.05 Istanbul Turkey 12-5 Malta European Championship Qualifier Group A
30.04 Oradea (Romania) Russia 11-8 Netherlands European Championship Qualifier Group C
30.04 Oradea Romania 17-5 Great Britain European Championship Qualifier Group C
30.04 Athens Greece 11-5 Macedonia European Championship Qualifier Group B
30.04 Athens (Greece) France 12-6 Slovenia European Championship Qualifier Group B
30.04 Istanbul Turkey 6-5 Slovakia European Championship Qualifier Group A
30.04 Istanbul (Turkey) Spain 26-2 Malta European Championship Qualifier Group A
28.04 Budva Montenegro 6-5 Italy World League Qualifier Europe, Group A
27.04 Pontevedra Spain 9-12 Serbia World League Qualifier Europe, Group C
20.04 Oradea Romania 13-10 Turkey World League Qualifier Europe, Group C
28.03StockholmSweden 6-7 IrelandEU Nations Cup 
28.03Stockholm (Sweden) Portugal 10-10 SwitzerlandEU Nations Cup 
28.03Stockholm (Sweden) Denmark 9-6 CzechiaEU Nations Cup 
28.03Stockholm (Sweden) Portugal 9-4 IrelandEU Nations Cup 
28.03Stockholm (Sweden) Denmark 11-11 SwitzerlandEU Nations Cup 
28.03StockholmSweden 10-7 CzechiaEU Nations Cup 
27.03Stockholm (Sweden) Denmark 10-5 IrelandEU Nations Cup 
27.03StockholmSweden 5-12 PortugalEU Nations Cup 
27.03Stockholm (Sweden)Czechia 11-5 SwitzerlandEU Nations Cup 
27.03Stockholm (Sweden) Denmark 10-4 PortugalEU Nations Cup 
27.03Stockholm (Sweden)Czechia 7-7 IrelandEU Nations Cup 
27.03StockholmSweden 10-9 SwitzerlandEU Nations Cup 
26.03StockholmSweden 8-9 DenmarkEU Nations Cup 
26.03Stockholm (Sweden) Switzerland 8-4 IrelandEU Nations Cup 
26.03Stockholm (Sweden)Czechia 8-8 PortugalEU Nations Cup 
25.03 Copacabana Colombia 7-8 Argentina South American Games Final
25.03 Copacabana (Colombia) Brazil 11-3 Venezuela South American Games 3rd Place Match
24.03 Copacabana Colombia 6-4 Brazil South American Games Semi-Final
24.03 Copacabana (Colombia) Argentina 8-7 Venezuela South American Games Semi-Final
24.03 Copacabana (Colombia) Peru 7-6 Ecuador South American Games 5th Place Match
23.03 Copacabana Colombia 9-8 Venezuela South American Games Group Stage
23.03 Copacabana (Colombia) Ecuador 8-8 Peru South American Games Group Stage
23.03 Copacabana (Colombia) Argentina 7-6 Brazil South American Games Group Stage
22.03 Copacabana Colombia 12-12 Brazil South American Games Group Stage
22.03 Copacabana (Colombia) Venezuela 20-3 Ecuador South American Games Group Stage
22.03 Copacabana (Colombia) Argentina 20-5 Peru South American Games Group Stage
22.03 Copacabana Colombia 26-3 Ecuador South American Games Group Stage
22.03 Copacabana (Colombia) Argentina 13-6 Venezuela South American Games Group Stage
22.03 Copacabana (Colombia) Brazil 25-1 Peru South American Games Group Stage
21.03 Copacabana Colombia 7-8 Argentina South American Games Group Stage
21.03 Copacabana (Colombia) Venezuela 17-3 Peru South American Games Group Stage
21.03 Copacabana (Colombia) Brazil 29-3 Ecuador South American Games Group Stage
20.03 Copacabana Colombia 21-3 Peru South American Games Group Stage
20.03 Copacabana (Colombia) Brazil 10-4 Venezuela South American Games Group Stage
20.03 Copacabana (Colombia) Argentina 24-1 Ecuador South American Games Group Stage
16.03 Belgrade Serbia 18-5 Romania World League Qualifier Europe, Group C
16.03 Pontevedra Spain 14-6 Turkey World League Qualifier Europe, Group C
16.03 Kirishi Russia 7-12 Croatia World League Qualifier Europe, Group B
16.03 Skopje Macedonia 7-6 Greece World League Qualifier Europe, Group B
16.03 Igalo Montenegro 7-5 Germany World League Qualifier Europe, Group A
16.03 Florence Italy 11-5 France World League Qualifier Europe, Group A
08.03 Chengdu China 14-6 Iran Asian Cup  
08.03 Chengdu (China) South Korea 28-2 Hong Kong Asian Cup  
07.03 Chengdu China 15-4 South Korea Asian Cup  
07.03 Chengdu (China) Iran 26-5 Hong Kong Asian Cup  
06.03 Chengdu China 23-2 Hong Kong Asian Cup  
06.03 Chengdu (China) Iran 18-7 South Korea Asian Cup  
23.02 Pontevedra Spain 9-7 Romania World League Qualifier Europe, Group C
23.02 Istanbul Turkey 3-16 Serbia World League Qualifier Europe, Group C
23.02 Athens Greece 10-9 Russia World League Qualifier Europe, Group B
23.02 Varaždin Croatia 12-9 Macedonia World League Qualifier Europe, Group B
23.02 Kotor Montenegro 11-3 France World League Qualifier Europe, Group A
23.02 Berlin Germany 4-11 Italy World League Qualifier Europe, Group A
26.01 Istanbul Turkey 8-16 Romania World League Qualifier Europe, Group C
26.01 Niš Serbia 7-6 Spain World League Qualifier Europe, Group C
26.01 Skopje Macedonia 3-4 Russia World League Qualifier Europe, Group B
26.01 Athens Greece 17-16 Croatia World League Qualifier Europe, Group B
26.01 Magdeburg Germany 7-6 France World League Qualifier Europe, Group A
26.01 Brescia Italy 8-7 Montenegro World League Qualifier Europe, Group A