MEN
FOOTBALLRUGBY UNIONICE HOCKEYBASKETBALL
FUTSALRUGBY SEVENSFIELD HOCKEYHANDBALLBEACH SOCCERCRICKETWATER POLOVOLLEYBALL
WOMEN
FOOTBALLRUGBY UNIONICE HOCKEYBASKETBALL
FUTSALRUGBY SEVENSFIELD HOCKEYHANDBALLBEACH SOCCERCRICKETWATER POLOVOLLEYBALL

SCOT SCORES 80 SPORTS ARCHIVE

MEN'S WATER POLO - 2018 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSArchive202120202019201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
12.12 Niš Serbia 7-7 Croatia
4-2 pens
Europa Cup Qualifier Group D
11.12 Moscow Russia 14-8 Germany Europa Cup Qualifier Group A
11.12 Piraeus Greece 25-2 Ukraine Europa Cup Qualifier Group B
11.12 Alphen aan den Rijn Netherlands 7-13 Spain Europa Cup Qualifier Group B
11.12 Troyes France 9-13 Montenegro Europa Cup Qualifier Group C
10.12 Szombathely Hungary 24-8 Malta Europa Cup Qualifier Group A
13.11KrefeldGermany 23-9 Malta Europa Cup QualifierGroup A
13.11RuzaRussia 8-15 Hungary Europa Cup QualifierGroup A
13.11PiraeusGreece 14-9 Netherlands Europa Cup QualifierGroup B
13.11KharkivUkraine 3-11 Spain Europa Cup QualifierGroup B
13.11ImperiaItaly 12-3 France Europa Cup QualifierGroup C
13.11IzvoraniRomania 6-13 Serbia Europa Cup QualifierGroup D
04.11 Trujillo (Peru) Ecuador 29-2 Paraguay South American Championship 7th Place Match
04.11 Trujillo (Peru) Chile 8-6 Uruguay South American Championship 5th Place Match
04.11 Trujillo Peru 2-24 Colombia South American Championship 3rd Place Match
04.11 Trujillo (Peru) Brazil 9-8 Argentina South American Championship Final
03.11 Trujillo (Peru) Chile 11-7 Ecuador South American Championship 5th-8th Place Semi-Final
03.11 Trujillo (Peru) Uruguay 47-0 Paraguay South American Championship 5th-8th Place Semi-Final
03.11 Trujillo (Peru) Argentina 8-4 Colombia South American Championship Semi-Final
03.11 Trujillo Peru 6-23 Brazil South American Championship Semi-Final
02.11 Trujillo (Peru) Brazil 16-8 Colombia South American Championship Group A
02.11 Trujillo (Peru) Chile 26-2 Paraguay South American Championship Group A
02.11 Trujillo (Peru) Argentina 20-2 Uruguay South American Championship Group B
02.11 Trujillo Peru 15-6 Ecuador South American Championship Group B
01.11 Trujillo (Peru) Brazil 43-2 Paraguay South American Championship Group A
01.11 Trujillo (Peru) Colombia 14-3 Chile South American Championship Group A
01.11 Trujillo Peru 4-13 Argentina South American Championship Group B
01.11 Trujillo (Peru) Uruguay 16-7 Ecuador South American Championship Group B
31.10 Trujillo (Peru) Brazil 23-3 Chile South American Championship Group A
31.10 Trujillo (Peru) Colombia 28-1 Paraguay South American Championship Group A
31.10 Trujillo (Peru) Argentina 25-2 Ecuador South American Championship Group B
31.10 Trujillo Peru 9-8 Uruguay South American Championship Group B
24.10 Szolnok Hungary 17-9 Germany Europa Cup Qualifier Group A
23.10 Gżira Malta 5-18 Russia Europa Cup Qualifier Group A
23.10 Utrecht Netherlands 15-5 Ukraine Europa Cup Qualifier Group B
23.10 Barcelona Spain 5-7 Greece Europa Cup Qualifier Group B
23.10 Podgorica Montenegro 8-8 Italy
3-0 pens
Europa Cup Qualifier Group C
23.10 Šibenik Croatia 17-4 Romania Europa Cup Qualifier Group D
16.09 Berlin (Germany) Japan 21-9 South Africa World Cup 7th Place Match
16.09 Berlin (Germany) Croatia 10-7 USA World Cup 5th Place Match
16.09 Berlin Germany 9-15 Serbia World Cup 3rd Place Match
16.09 Berlin (Germany) Hungary 10-4 Australia World Cup Final
15.09 Berlin (Germany) Croatia 16-3 South Africa World Cup 5th-8th Place Semi-Final
15.09 Berlin (Germany) USA 11-10 Japan World Cup 5th-8th Place Semi-Final
15.09 Berlin Germany 8-8 Australia
2-3 pens
World Cup Semi-Final
15.09 Berlin (Germany) Hungary 12-11 Serbia World Cup Semi-Final
14.09 Berlin (Germany) Australia 9-8 Croatia World Cup Quarter-Final
14.09 Berlin Germany 24-5 South Africa World Cup Quarter-Final
14.09 Berlin (Germany) Hungary 10-8 USA World Cup Quarter-Final
14.09 Berlin (Germany) Serbia 12-7 Japan World Cup Quarter-Final
13.09 Berlin Germany 9-10 Australia World Cup Group A
13.09 Berlin (Germany) Hungary 19-14 Japan World Cup Group A
13.09 Berlin (Germany) Croatia 10-10 Serbia World Cup Group B
13.09 Berlin (Germany) USA 15-6 South Africa World Cup Group B
12.09 Berlin Germany 14-9 Japan World Cup Group A
12.09 Berlin (Germany) Hungary 9-8 Australia World Cup Group A
12.09 Berlin (Germany) Croatia 25-2 South Africa World Cup Group B
12.09 Berlin (Germany) Serbia 14-8 USA World Cup Group B
11.09Berlin (Germany)Australia 14-6 Japan World CupGroup A
11.09BerlinGermany 12-10 Hungary World CupGroup A
11.09Berlin (Germany)Croatia 15-10 USA World CupGroup B
11.09Berlin (Germany)Serbia 21-3 South Africa World CupGroup B
01.09 Jakarta Indonesia 8-12 Saudi Arabia Asian Games 7th Place Match
01.09 Jakarta (Indonesia) Singapore 8-8 South Korea
2-4 pens
Asian Games 5th Place Match
01.09 Jakarta (Indonesia) China 8-8 Iran
7-8 pens
Asian Games 3rd Place Match
01.09 Jakarta (Indonesia) Kazakhstan 8-7 Japan Asian Games Final
31.08 Jakarta Indonesia 7-15 South Korea Asian Games 5th-8th Place Semi-Final
31.08 Jakarta (Indonesia) Singapore 6-5 Saudi Arabia Asian Games 5th-8th Place Semi-Final
31.08 Jakarta (Indonesia) Japan 18-7 Iran Asian Games Semi-Final
31.08 Jakarta (Indonesia) Kazakhstan 9-8 China Asian Games Semi-Final
30.08 Jakarta (Indonesia) China 12-4 South Korea Asian Games Quarter-Final
30.08 Jakarta Indonesia 4-20 Kazakhstan Asian Games Quarter-Final
30.08 Jakarta (Indonesia) Iran 15-7 Saudi Arabia Asian Games Quarter-Final
30.08 Jakarta (Indonesia) Japan 28-6 Singapore Asian Games Quarter-Final
29.08 Jakarta (Indonesia) South Korea 10-7 Singapore Asian Games Group A
29.08 Jakarta Indonesia 11-8 Hong Kong Asian Games Group B
29.08 Jakarta (Indonesia) Japan 20-4 Saudi Arabia Asian Games Group B
28.08 Jakarta (Indonesia) Kazakhstan 9-5 Iran Asian Games Group A
28.08 Jakarta (Indonesia) China 17-5 Saudi Arabia Asian Games Group B
28.08 Jakarta (Indonesia) Japan 23-0 Hong Kong Asian Games Group B
27.08 Jakarta (Indonesia) Kazakhstan 15-4 Singapore Asian Games Group A
27.08 Jakarta (Indonesia) China 23-3 Hong Kong Asian Games Group B
27.08 Jakarta Indonesia 7-24 Japan Asian Games Group B
26.08 Jakarta (Indonesia) Iran 16-11 South Korea Asian Games Group A
26.08 Jakarta Indonesia 2-19 China Asian Games Group B
26.08 Jakarta (Indonesia) Saudi Arabia 12-6 Hong Kong Asian Games Group B
25.08Jakarta (Indonesia)Iran 11-5 Singapore Asian GamesGroup A
25.08Jakarta (Indonesia) Kazakhstan 16-9 South Korea Asian GamesGroup A
25.08JakartaIndonesia 12-12 Saudi Arabia Asian GamesGroup B
25.08Jakarta (Indonesia)Japan 12-4 China Asian GamesGroup B
12.08 Hong Kong Hong Kong 11-5 Guam Asia Pacific Championship 7th Place Match (4 x 7 mins)
11.08 Hong Kong Hong Kong Beach Water Polo 5-5 Guam Asia Pacific Championship Group C (4 x 7 mins)
11.08 Hong Kong Hong Kong 5-5 Philippines
1-4 pens
Asia Pacific Championship 5th-8th Place Semi-Final (4 x 7 mins)
10.08 Hong Kong Hong Kong 'B' 5-1 Hong Kong Beach Water Polo Asia Pacific Championship Group C (4 x 7 mins)
10.08 Hong Kong Hong Kong 'B' 8-4 Guam Asia Pacific Championship Group C (4 x 7 mins)
02.08 Barranquilla (Colombia) Puerto Rico 11-10 Mexico Central American & Caribbean Games 3rd Place Match
02.08 Barranquilla Colombia 12-10 Cuba Central American & Caribbean Games Final
01.08 Barranquilla (Colombia) Jamaica 9-6 Costa Rica Central American & Caribbean Games 7th Place Match
01.08 Barranquilla (Colombia) Venezuela 16-8 Trinidad & Tobago Central American & Caribbean Games 5th Place Match
31.07 Barranquilla Colombia 8-6 Puerto Rico Central American & Caribbean Games Semi-Final
31.07 Barranquilla (Colombia) Cuba 12-8 Mexico Central American & Caribbean Games Semi-Final
30.07 Barranquilla (Colombia) Trinidad & Tobago 8-6 Jamaica Central American & Caribbean Games 5th-8th Place Semi-Final
30.07 Barranquilla (Colombia) Venezuela 20-4 Costa Rica Central American & Caribbean Games 5th-8th Place Semi-Final
29.07 Barranquilla Colombia 22-4 Costa Rica Central American & Caribbean Games Quarter-Final
29.07 Barranquilla (Colombia) Cuba 21-4 Jamaica Central American & Caribbean Games Quarter-Final
29.07 Barranquilla (Colombia) Mexico - Trinidad & Tobago Central American & Caribbean Games Quarter-Final
29.07 Barranquilla (Colombia) Puerto Rico 8-6 Venezuela Central American & Caribbean Games Quarter-Final
28.07 Barcelona (Spain) Russia 9-8 Hungary European Championship 7th Place Match
28.07 Barcelona (Spain) Greece 8-6 Montenegro European Championship 5th Place Match
28.07 Barcelona (Spain) Croatia 10-8 Italy European Championship 3rd Place Match
28.07 Barcelona Spain 7-7 Serbia
3-5 pens
European Championship Final
28.07 Barranquilla Colombia 10-10 Mexico Central American & Caribbean Games Group A
28.07 Barranquilla (Colombia) Puerto Rico 15-0 Jamaica Central American & Caribbean Games Group A
28.07 Barranquilla (Colombia) Cuba 10-7 Venezuela Central American & Caribbean Games Group B
28.07 Barranquilla (Colombia) Trinidad & Tobago 18-6 Costa Rica Central American & Caribbean Games Group B
27.07 Barranquilla Colombia 17-7 Jamaica Central American & Caribbean Games Group A
27.07 Barranquilla (Colombia) Mexico 11-9 Puerto Rico Central American & Caribbean Games Group A
27.07 Barranquilla (Colombia) Cuba 31-4 Costa Rica Central American & Caribbean Games Group B
27.07 Barranquilla (Colombia) Venezuela 16-8 Trinidad & Tobago Central American & Caribbean Games Group B
26.07Barcelona (Spain)Romania 10-6 France European Championship11th Place Match
26.07Barcelona (Spain)Germany 12-11 Netherlands European Championship9th Place Match
26.07 Barcelona (Spain) Montenegro 7-6 Hungary European Championship 5th-8th Place Semi-Final
26.07 Barcelona (Spain) Greece 12-11 Russia European Championship 5th-8th Place Semi-Final
26.07 Barcelona (Spain) Serbia 9-7 Croatia European Championship Semi-Final
26.07 Barcelona Spain 8-7 Italy European Championship Semi-Final
26.07 Barranquilla Colombia 13-10 Puerto Rico Central American & Caribbean Games Group A
26.07 Barranquilla (Colombia) Mexico 16-6 Jamaica Central American & Caribbean Games Group A
26.07 Barranquilla (Colombia) Cuba 29-2 Trinidad & Tobago Central American & Caribbean Games Group B
26.07 Barranquilla (Colombia) Venezuela 19-2 Costa Rica Central American & Caribbean Games Group B
24.07Barcelona (Spain)Turkey 7-7 Malta
6-5 pens
European Championship15th Place Match
24.07Barcelona (Spain)Georgia 8-6 Slovakia European Championship13th Place Match
24.07Barcelona (Spain)Germany 12-5 France European Championship9th-12th Place Semi-Final
24.07Barcelona (Spain)Netherlands 12-7 Romania European Championship9th-12th Place Semi-Final
24.07 Barcelona (Spain) Croatia 9-7 Montenegro European Championship Quarter-Final
24.07 Barcelona (Spain) Italy 11-1 Russia European Championship Quarter-Final
24.07Barcelona (Spain) Serbia 8-5 Hungary European ChampionshipQuarter-Final
24.07 Barcelona Spain 10-6 Greece European Championship Quarter-Final
22.07 Barcelona (Spain) Georgia 15-10 Turkey European Championship 13th-16th Place Semi-Final
22.07 Barcelona (Spain) Slovakia 11-6 Malta European Championship 13th-16th Place Semi-Final
22.07 Barcelona (Spain) Hungary 12-9 Netherlands European Championship Quarter-Final Play-Off
22.07 Barcelona (Spain) Montenegro 15-5 Romania European Championship Quarter-Final Play-Off
22.07 Barcelona (Spain) Greece 13-5 Germany European Championship Quarter-Final Play-Off
22.07 Barcelona (Spain) Russia 12-9 France European Championship Quarter-Final Play-Off
20.07Barcelona (Spain)Germany 4-4 Hungary European ChampionshipGroup A
20.07Barcelona (Spain)Italy 14-3 Georgia European ChampionshipGroup A
20.07Barcelona (Spain)France 12-6 Malta European ChampionshipGroup B
20.07BarcelonaSpain 7-7 Montenegro European ChampionshipGroup B
20.07Barcelona (Spain)Croatia 11-7 Greece European ChampionshipGroup C
20.07Barcelona (Spain)Netherlands 22-5 Turkey European ChampionshipGroup C
20.07Barcelona (Spain)Russia 12-7 Romania European ChampionshipGroup D
20.07Barcelona (Spain)Serbia 13-5 Slovakia European ChampionshipGroup D
18.07 Barcelona (Spain)Germany 10-9 Georgia European ChampionshipGroup A
18.07 Barcelona (Spain)Italy 12-5 Hungary European ChampionshipGroup A
18.07 Barcelona (Spain)Montenegro 17-5 Malta European ChampionshipGroup B
18.07 BarcelonaSpain 7-4 France European ChampionshipGroup B
18.07 Barcelona (Spain)Croatia 23-2 Turkey European ChampionshipGroup C
18.07 Barcelona (Spain)Greece 12-7 Netherlands European ChampionshipGroup C
18.07 Barcelona (Spain)Romania 9-5 Slovakia European ChampionshipGroup D
18.07 Barcelona (Spain)Serbia 11-9 Russia European ChampionshipGroup D
16.07Barcelona (Spain)Hungary 12-5 Georgia European ChampionshipGroup A
16.07Barcelona (Spain)Italy 14-1 Germany European ChampionshipGroup A
16.07Barcelona (Spain)Montenegro 8-6 France European ChampionshipGroup B
16.07BarcelonaSpain 21-4 Malta European ChampionshipGroup B
16.07Barcelona (Spain)Croatia 15-8 Netherlands European ChampionshipGroup C
16.07Barcelona (Spain)Greece 27-1 Turkey European ChampionshipGroup C
16.07Barcelona (Spain)Russia 12-6 Slovakia European ChampionshipGroup D
16.07Barcelona (Spain)Serbia 11-5 Romania European ChampionshipGroup D
02.07 Santa Tecla El Salvador 11-8 Guatemala CCCAN Championship 3rd Place Match
02.07 Santa Tecla (El Salvador) Costa Rica 14-7 Panama CCCAN Championship Final
01.07 Santa Tecla El Salvador 10-19 Costa Rica CCCAN Championship Semi-Final
01.07 Santa Tecla (El Salvador) Panama 16-12 Guatemala CCCAN Championship Semi-Final
01.07TarragonaSpain 4-6 Montenegro Mediterranean Games3rd Place Match
01.07 Tarragona (Spain) Greece 8-8 Serbia
2-4 pens
Mediterranean Games Final
30.06Santa TeclaEl Salvador 7-32 Costa Rica CCCAN ChampionshipGroup Stage
30.06Santa Tecla (El Salvador) Panama 15-9 Guatemala CCCAN ChampionshipGroup Stage
30.06Tarragona (Spain) Portugal 6-4 Turkey Mediterranean Games7th Place Match
30.06Tarragona (Spain)Italy 15-2 France Mediterranean Games5th Place Match
29.06 Santa Tecla (El Salvador) Costa Rica 25-2 Guatemala CCCAN Championship Group Stage
29.06 Santa Tecla El Salvador 6-20 Panama CCCAN Championship Group Stage
29.06 Tarragona (Spain) Montenegro 11-6 France Mediterranean Games Group A
29.06 Tarragona (Spain) Serbia 21-1 Portugal Mediterranean Games Group A
29.06 Tarragona (Spain) Greece 21-2 Turkey Mediterranean Games Group B
29.06 Tarragona Spain 7-6 Italy Mediterranean Games Group B
28.06 Santa Tecla (El Salvador) Costa Rica 17-13 Panama CCCAN Championship Group Stage
28.06 Santa Tecla El Salvador 8-12 Guatemala CCCAN Championship Group Stage
28.06 Tarragona (Spain) Montenegro 25-0 Portugal Mediterranean Games Group A
28.06 Tarragona (Spain) Serbia 14-4 France Mediterranean Games Group A
28.06 Tarragona (Spain) Italy 23-3 Turkey Mediterranean Games Group B
28.06 Tarragona Spain 3-4 Greece Mediterranean Games Group B
27.06 Tarragona (Spain) France 13-8 Portugal Mediterranean Games Group A
27.06 Tarragona (Spain) Serbia 6-5 Montenegro Mediterranean Games Group A
27.06 Tarragona (Spain) Greece 7-7 Italy
3-4 pens
Mediterranean Games Group B
27.06 Tarragona Spain 20-5 Turkey Mediterranean Games Group B
23.06 Budapest (Hungary) USA 9-3 Kazakhstan World LeagueSuperfinal, 7th Place Match
23.06 Budapest (Hungary) Croatia 10-8 Australia World League Superfinal, 5th Place Match
23.06 Budapest (Hungary) Spain 12-7 Japan World League Superfinal, 3rd Place Match
23.06 Budapest Hungary 9-9 Montenegro
2-4 pens
World League Superfinal, Final
22.06 Budapest (Hungary) Australia 15-11 Kazakhstan World League Superfinal, 5th-8th Place Semi-Final
22.06 Budapest (Hungary) Croatia 10-7 USA World League Superfinal, 5th-8th Place Semi-Final
22.06 Budapest Hungary 11-9 Japan World League Superfinal, Semi-Final
22.06 Budapest (Hungary) Montenegro 10-8 Spain World League Superfinal, Semi-Final
21.06 Budapest Hungary 6-6 Croatia
4-2 pens
World League Superfinal, Quarter-Final
21.06 Budapest (Hungary) Japan 11-10 USA World League Superfinal, Quarter-Final
21.06 Budapest (Hungary) Montenegro 14-6 Kazakhstan World League Superfinal, Quarter-Final
21.06 Budapest (Hungary) Spain 9-4 Australia World League Superfinal, Quarter-Final
20.06 Budapest Hungary 14-7 Japan World League Superfinal, Group A
20.06 Budapest (Hungary) Montenegro 10-8 Australia World League Superfinal, Group A
20.06 Budapest (Hungary) Spain 11-3 Kazakhstan World League Superfinal, Group B
20.06 Budapest (Hungary) USA 11-10 Croatia World League Superfinal, Group B
19.06 Budapest (Hungary) Australia 11-7 Japan World League Superfinal, Group A
19.06 Budapest Hungary 9-12 Montenegro World League Superfinal, Group A
19.06 Budapest (Hungary) Croatia 9-9 Spain
1-4 pens
World League Superfinal, Group B
19.06 Budapest (Hungary) USA 11-4 Kazakhstan World League Superfinal, Group B
18.06 Budapest Hungary 12-5 Australia World League Superfinal, Group A
18.06 Budapest (Hungary) Montenegro 14-8 Japan World League Superfinal, Group A
18.06 Budapest (Hungary) Croatia 15-5 Kazakhstan World League Superfinal, Group B
18.06 Budapest (Hungary) USA 8-6 Spain World League Superfinal, Group B
30.05 Villa Tunari (Bolivia) Venezuela 12-4 Peru South American Games 3rd Place Match
30.05 Villa Tunari (Bolivia) Argentina 9-7 Colombia South American Games Final
29.05 Villa Tunari (Bolivia) Argentina 18-3 Peru South American Games Semi-Final
29.05 Villa Tunari (Bolivia) Colombia 7-5 Venezuela South American Games Semi-Final
28.05Villa Tunari (Bolivia) Argentina 13-8 Peru South American GamesGroup Stage
28.05Villa Tunari (Bolivia) Colombia 14-9 Venezuela South American GamesGroup Stage
28.05 Villa Tunari Bolivia 1-26 Colombia South American Games Group Stage
28.05 Villa Tunari (Bolivia) Venezuela 11-5 Peru South American Games Group Stage
27.05 Villa Tunari (Bolivia) Argentina 6-4 Venezuela South American Games Group Stage
27.05 Villa Tunari Bolivia 0-44 Peru South American Games Group Stage
26.05 Villa Tunari (Bolivia) Argentina 7-4 Colombia South American Games Group Stage
26.05 Villa Tunari Bolivia 0-32 Venezuela South American Games Group Stage
26.05Villa Tunari (Bolivia) Colombia 12-6 Peru South American Games Group Stage
26.05Villa TunariBolivia 0-35 Argentina South American GamesGroup Stage
20.05Prague (Czechia)Denmark 10-8 Wales EU Nations Cup9th Place Match
20.05PragueCzechia 12-9 Ireland EU Nations Cup7th Place Match
20.05 Prague (Czechia)Lithuania 7-7 Singapore
5-3 pens
EU Nations Cup 5th Place Match
20.05 Prague (Czechia) Switzerland 9-8 Belgium EU Nations Cup 3rd Place Match
20.05 Prague (Czechia) England 14-6 South Africa EU Nations Cup Final
19.05 Prague (Czechia) South Africa 5-4 Singapore EU Nations Cup Group A
19.05 Prague (Czechia) Ireland 14-6 Wales EU Nations Cup Group A
19.05 Prague (Czechia) Belgium 21-6 Wales EU Nations Cup Group A
19.05 Prague (Czechia) South Africa 11-10 Ireland EU Nations Cup Group A
19.05 Prague (Czechia) Belgium 9-6 Singapore EU Nations Cup Group A
19.05 Prague (Czechia) England 22-5 Lithuania EU Nations Cup Group B
19.05 Prague (Czechia) Switzerland 11-7 Denmark EU Nations Cup Group B
19.05 Prague Czechia 8-8 Switzerland EU Nations Cup Group B
19.05 Prague (Czechia) England 30-4 Denmark EU Nations Cup Group B
19.05 Prague Czechia 8-11 Lithuania EU Nations Cup Group B
18.05 Prague (Czechia) South Africa 27-11 Wales EU Nations Cup Group A
18.05 Prague (Czechia) Belgium 15-5 Ireland EU Nations Cup Group A
18.05 Prague (Czechia) Singapore 18-7 Wales EU Nations Cup Group A
18.05 Prague (Czechia) South Africa 13-9 Belgium EU Nations Cup Group A
18.05 Prague (Czechia) Singapore 12-1 Ireland EU Nations Cup Group A
18.05 Prague (Czechia) England 11-4 Switzerland EU Nations Cup Group B
18.05 Prague Czechia 11-9 Denmark EU Nations Cup Group B
18.05 Prague (Czechia) Switzerland 9-6 Lithuania EU Nations Cup Group B
18.05 Prague Czechia 7-14 England EU Nations Cup Group B
18.05 Prague (Czechia) Lithuania 12-7 Denmark EU Nations Cup Group B
08.05 Cochabamba Bolivia 2-19 Chile UANA Cup 3rd Place Match
08.05 Cochabamba (Bolivia) Colombia 12-6 Argentina UANA Cup Final
07.05 Cochabamba (Bolivia) Argentina 13-0 Chile UANA Cup Semi-Final
07.05 Cochabamba Bolivia 1-24 Colombia UANA Cup Semi-Final
06.05 Cochabamba Bolivia 2-31 Argentina UANA Cup Group Stage
06.05 Cochabamba (Bolivia) Colombia 14-3 Chile UANA Cup Group Stage
05.05 Cochabamba Bolivia 2-21 Chile UANA Cup Group Stage
05.05Cochabamba (Bolivia) Colombia 16-8 Argentina UANA CupGroup Stage
04.05 Cochabamba (Bolivia) Argentina 18-0 Chile UANA Cup Group Stage
04.05 Cochabamba Bolivia 0-24 Colombia UANA Cup Group Stage
10.04 Izvorani Romania 4-12 Montenegro World League Qualifier Europe, Group A
10.04 Slavonski Brod Croatia 14-8 Germany World League Qualifier Europe, Group B
10.04 Pamplona Spain 10-10 Hungary
5-3 pens
World League Qualifier Europe, Group C
08.04 Auckland New Zealand 'B' 10-11 Saudi Arabia World League Qualifier Intercontinental, 9th Place Match
08.04 Auckland (New Zealand) Argentina 6-5 China World League Qualifier Intercontinental, 7th Place Match
08.04 Auckland New Zealand 6-12 Canada World League Qualifier Intercontinental, 5th Place Match
08.04 Auckland (New Zealand) Japan 12-7 Kazakhstan World League Qualifier Intercontinental, 3rd Place Match
08.04 Auckland (New Zealand) USA 9-6 Australia World League Qualifier Intercontinental, Final
08.04 Rijeka (Croatia) Greece 12-4 France Europa Cup Superfinal, 7th Place Match
08.04 Rijeka (Croatia) Montenegro 15-7 Hungary Europa Cup Superfinal, 5th Place Match
08.04 Rijeka (Croatia) Italy 10-9 Serbia Europa Cup Superfinal, 3rd Place Match
08.04 Rijeka Croatia 11-7 Spain Europa Cup Superfinal, Final
07.04 Auckland (New Zealand) Canada 10-3 Argentina World League QualifierIntercontinental, Group A
07.04 Auckland New Zealand 'B' 7-15 Kazakhstan World League Qualifier Intercontinental, Group A
07.04 Auckland (New Zealand) Japan 18-5 Saudi Arabia World League Qualifier Intercontinental, Group B
07.04 Auckland New Zealand 10-7 China World League Qualifier Intercontinental, Group B
07.04 Rijeka (Croatia) Hungary 13-7 Spain Europa Cup Superfinal, Group 1
07.04 Rijeka (Croatia) Italy 10-7 Greece Europa Cup Superfinal, Group 1
07.04 Rijeka Croatia 8-7 Serbia Europa Cup Superfinal, Group 2
07.04 Rijeka (Croatia) Montenegro 10-6 France Europa Cup Superfinal, Group 2
06.04 Auckland (New Zealand) Australia 21-6 Kazakhstan World League Qualifier Intercontinental, Group A
06.04 Auckland New Zealand 'B' 3-18 Argentina World League Qualifier Intercontinental, Group A
06.04 Auckland New Zealand 10-18 Japan World League Qualifier Intercontinental, Group B
06.04 Auckland (New Zealand) USA 14-2 China World League Qualifier Intercontinental, Group B
06.04 Rijeka (Croatia) Italy 10-5 Hungary Europa Cup Superfinal, Group 1
06.04 Rijeka (Croatia) Spain 7-6 Greece Europa Cup Superfinal, Group 1
06.04 Rijeka Croatia 10-5 Montenegro Europa Cup Superfinal, Group 2
06.04 Rijeka (Croatia) Serbia 13-2 France Europa Cup Superfinal, Group 2
05.04 Auckland (New Zealand) Australia 16-7 Argentina World League QualifierIntercontinental, Group A
05.04 Auckland New Zealand 'B' 9-20 Canada World League Qualifier Intercontinental, Group A
05.04 Auckland New Zealand 15-9 Saudi Arabia World League Qualifier Intercontinental, Group B
05.04 Auckland (New Zealand) USA 12-10 Japan World League Qualifier Intercontinental, Group B
05.04 Rijeka (Croatia) Greece 9-9 Hungary Europa Cup Superfinal, Group 1
05.04 Rijeka (Croatia) Spain 11-4 Italy Europa Cup Superfinal, Group 1
05.04 Rijeka Croatia 20-5 France Europa Cup Superfinal, Group 2
05.04 Rijeka (Croatia) Serbia 9-5 Montenegro Europa Cup Superfinal, Group 2
04.04 Auckland (New Zealand) Argentina 8-8 Kazakhstan
1-4 pens
World League Qualifier Intercontinental, Group A
04.04 Auckland (New Zealand) Australia 15-8 Canada World League Qualifier Intercontinental, Group A
04.04 Auckland (New Zealand) Japan 16-4 China World League Qualifier Intercontinental, Group B
04.04 Auckland (New Zealand) USA 18-3 Saudi Arabia World League Qualifier Intercontinental, Group B
03.04 Auckland (New Zealand) Kazakhstan 9-8 Canada World League Qualifier Intercontinental, Group A
03.04 Auckland New Zealand 'B' 0-20 Australia World League Qualifier Intercontinental, Group A
03.04 Auckland (New Zealand) China 13-5 Saudi Arabia World League Qualifier Intercontinental, Group B
03.04 Auckland New Zealand 3-18 USA World League Qualifier Intercontinental, Group B
20.03 Podgorica Montenegro 11-8 SerbiaWorld League Qualifier Europe, Group A
20.03 Debrecen Hungary 13-1 NetherlandsWorld League Qualifier Europe, Group C
06.03 Ruza Russia 16-12 Germany World League Qualifier Europe, Group B
03.03 Brno Czechia 6-17 Romania European Championship Qualifier 3rd Round, 2nd Leg
03.03 Düsseldorf Germany 23-6 Poland European Championship Qualifier 3rd Round, 2nd Leg
03.03 Netanya Israel 10-11 Georgia European Championship Qualifier 3rd Round, 2nd Leg
03.03 Alytus Lithuania 6-14 Netherlands European Championship Qualifier 3rd Round, 2nd Leg
03.03 Gżira Malta 16-9 Belarus European Championship Qualifier 3rd Round, 2nd Leg
03.03 Košice Slovakia 9-2 Portugal European Championship Qualifier 3rd Round, 2nd Leg
03.03 Uster Switzerland 5-12 France European Championship Qualifier 3rd Round, 2nd Leg
03.03 İstanbul Turkey 10-7 Ukraine European Championship Qualifier 3rd Round, 2nd Leg
24.02MinskBelarus 8-7 Malta European Championship Qualifier3rd Round, 1st Leg
24.02 LimogesFrance 18-1 Switzerland European Championship Qualifier3rd Round, 1st Leg
24.02 TbilisiGeorgia 12-1 Israel European Championship Qualifier3rd Round, 1st Leg
24.02 VeenendaalNetherlands 28-7 Lithuania European Championship Qualifier3rd Round, 1st Leg
24.02 PoznańPoland 2-21 Germany European Championship Qualifier3rd Round, 1st Leg
24.02 Santa Maria de LamasPortugal 4-16 Slovakia European Championship Qualifier3rd Round, 1st Leg
24.02 IzvoraniRomania 20-5 Czechia European Championship Qualifier3rd Round, 1st Leg
24.02 KharkhivUkraine 8-8 Turkey European Championship Qualifier3rd Round, 1st Leg
18.02 Kecskemét Hungary 9-5 France Europa Cup Qualifier Group A
18.02 Kecskemét (Hungary) Spain 10-4 Romania Europa Cup Qualifier Group A
18.02 Split Croatia 16-5 Malta Europa Cup Qualifier Group B
18.02 Split (Croatia) Greece 9-7 Netherlands Europa Cup Qualifier Group B
18.02 Palermo Italy 15-10 Russia Europa Cup Qualifier Group C
18.02 Palermo (Italy) Montenegro 14-4 Germany Europa Cup Qualifier Group C
17.02 Kecskemét (Hungary) France 9-6 Spain Europa Cup Qualifier Group A
17.02 Kecskemét (Hungary) Georgia 5-5 Romania Europa Cup Qualifier Group A
17.02 Kecskemét (Hungary) France 10-4 Georgia Europa Cup Qualifier Group A
17.02 Kecskemét Hungary 8-7 Spain Europa Cup Qualifier Group A
17.02 Split (Croatia) Greece 20-2 Malta Europa Cup Qualifier Group B
17.02 Split (Croatia) Serbia 15-7 Netherlands Europa Cup Qualifier Group B
17.02 Split Croatia 9-7 Serbia Europa Cup Qualifier Group B
17.02 Palermo (Italy) Germany 11-11 Russia Europa Cup Qualifier Group C
17.02 Palermo Italy 9-5 Montenegro Europa Cup Qualifier Group C
16.02 Kecskemét Hungary 10-7 Romania Europa Cup Qualifier Group A
16.02 Kecskemét (Hungary) Spain 11-5 Georgia Europa Cup Qualifier Group A
16.02 Split (Croatia) Netherlands 12-8 Malta Europa Cup Qualifier Group B
16.02 Split (Croatia) Serbia 12-10 Greece Europa Cup Qualifier Group B
16.02 Split Croatia 16-4 Netherlands Europa Cup Qualifier Group B
16.02 Palermo Italy 16-4 Germany Europa Cup Qualifier Group C
16.02 Palermo (Italy) Montenegro 9-8 Russia Europa Cup Qualifier Group C
15.02 Kecskemét Hungary 16-5 Georgia Europa Cup Qualifier Group A
15.02 Kecskemét (Hungary) Romania 7-4 France Europa Cup Qualifier Group A
15.02 Split Croatia 4-6 Greece Europa Cup Qualifier Group B
15.02 Split (Croatia) Serbia 17-3 Malta Europa Cup Qualifier Group B
13.02 Moscow Russia 9-17 Croatia World League Qualifier Europe, Group B
13.02 Dordrecht Netherlands 4-12 Spain World League Qualifier Europe, Group C
12.02 Oradea Romania 7-14 Serbia World League Qualifier Europe, Group A
16.01 Budva Montenegro 13-2 RomaniaWorld League Qualifier Europe, Group A
16.01 Krefeld Germany 4-13 Croatia World League Qualifier Europe, Group B
16.01 Hódmezővásárhely Hungary 9-8 Spain World League Qualifier Europe, Group C