MEN
FOOTBALLRUGBY UNIONICE HOCKEYBASKETBALL
FUTSALRUGBY SEVENSFIELD HOCKEYHANDBALLBEACH SOCCERCRICKETWATER POLOVOLLEYBALL
WOMEN
FOOTBALLRUGBY UNIONICE HOCKEYBASKETBALL
FUTSALRUGBY SEVENSFIELD HOCKEYHANDBALLBEACH SOCCERCRICKETWATER POLOVOLLEYBALL

SCOT SCORES 80 SPORTS ARCHIVE

MEN'S BASKETBALL - 2017 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSArchive202120202019201820172016201520142013201220112010

DATEVENUEMATCHCOMPETITIONSTAGE
07.12 Managua (Nicaragua) Belize 63-58 HondurasCentral American Games 3rd Place Match
07.12 Managua Nicaragua 59-72 PanamaCentral American Games Final
06.12 Managua (Nicaragua) El Salvador 71-66 Guatemala
After overtime
Central American Games 5th Place Match
06.12 Managua Nicaragua 70-46 BelizeCentral American Games Semi-Final
06.12 Managua (Nicaragua) Panama 63-56 HondurasCentral American Games Semi-Final
05.12 Managua (Nicaragua) Honduras 73-65 GuatemalaCentral American Games Group A
05.12 Managua (Nicaragua) El Salvador 73-70 BelizeCentral American Games Group B
05.12 Managua (Nicaragua) Panama 79-64 Costa Rica Central American Games Group B
04.12 Managua Nicaragua 63-61 Honduras Central American Games Group A
04.12 Managua (Nicaragua) Belize 77-64 Costa Rica Central American Games Group B
04.12 Managua (Nicaragua) Panama 63-48 El SalvadorCentral American Games Group B
03.12 Managua Nicaragua 69-59 Guatemala Central American Games Group A
03.12 Managua (Nicaragua) Costa Rica 65-59 El SalvadorCentral American Games Group B
03.12 Managua (Nicaragua) Panama 72-49 Belize Central American Games Group B
27.11 Rouen France 84-65 Bosnia & Herzegovina World Cup QualifierEurope, Group E
27.11 Nizhny Novgorod Russia 76-69 Belgium World Cup QualifierEurope, Group E
27.11 Helsinki Finland 56-64 Czechia World Cup Qualifier Europe, Group F
27.11 Reykjavík Iceland 74-77 Bulgaria World Cup QualifierEurope, Group F
27.11 Schwechat Austria 49-90 Germany World Cup QualifierEurope, Group G
27.11 Belgrade Serbia 105-87 Georgia World Cup QualifierEurope, Group G
27.11 Tallinn Estonia 73-70 Great Britain World Cup QualifierEurope, Group H
27.11 Heraklion Greece 82-61 Israel World Cup QualifierEurope, Group H
27.11 Adelaide Australia 82-58 Japan World Cup QualifierAsia-Oceania, Group B
27.11 Quezon City Philippines 90-83 Taiwan World Cup QualifierAsia-Oceania, Group B
27.11 Tehran Iran 65-39 Qatar World Cup QualifierAsia-Oceania, Group D
27.11 Astana Kazakhstan 82-76 Iraq
After overtime
World Cup QualifierAsia-Oceania, Group D
27.11 Rio de Janeiro Brazil 72-60 Venezuela World Cup QualifierAmericas, Group B
27.11 Medellín Colombia 69-74 Chile World Cup QualifierAmericas, Group B
27.11 Nassau Bahamas 85-93 US Virgin Islands World Cup Qualifier Americas, Group D
27.11 Santiago de los Caballeros Dominican Republic 88-76 Canada World Cup Qualifier Americas, Group D
26.11 Minsk Belarus 67-91 Montenegro World Cup QualifierEurope, Group A
26.11 Burgos Spain 92-84 Slovenia World Cup QualifierEurope, Group A
26.11 Rīga Latvia 82-73 Sweden World Cup QualifierEurope, Group B
26.11 Kiev Ukraine 60-67 Turkey World Cup QualifierEurope, Group B
26.11 Debrecen Hungary 84-76 Kosovo World Cup QualifierEurope, Group C
26.11 Klaipėda Lithuania 75-55 Poland World Cup QualifierEurope, Group C
26.11 Zagreb Croatia 64-80 Italy World Cup QualifierEurope, Group D
26.11 Cluj-Napoca Romania 75-68 Netherlands World Cup QualifierEurope, Group D
26.11 Hong Kong Hong Kong 74-133 New Zealand World Cup Qualifier Asia-Oceania, Group A
26.11 Goyang South Korea 81-92 China World Cup QualifierAsia-Oceania, Group A
26.11 Bangalore India 57-74 Syria World Cup QualifierAsia-Oceania, Group C
26.11 Amman Jordan 87-83 Lebanon World Cup QualifierAsia-Oceania, Group C
26.11 Panama City Panama 59-68 Argentina World Cup QualifierAmericas, Group A
26.11 Montevideo Uruguay 67-49 Paraguay World Cup QualifierAmericas, Group A
26.11 Havana Cuba 72-95 Puerto Rico World Cup QualifierAmericas, Group C
26.11 Greensboro USA 91-55 Mexico World Cup QualifierAmericas, Group C
26.11 Yaoundé Cameroon 66-67 Tunisia World Cup Qualifier Africa, Group A
26.11 Yaoundé (Cameroon) Chad 85-51 Guinea World Cup Qualifier Africa, Group A
26.11 Luanda Angola 73-64 DR Congo World Cup Qualifier Africa, Group C
26.11 Luanda (Angola) Egypt 67-63 Morocco World Cup QualifierAfrica, Group C
26.11 Skopje Macedonia 83-68 Switzerland Eurobasket 2021 Pre-Qualifier Group A
26.11 Yerevan Armenia 71-78 Denmark
After overtime
Eurobasket 2021 Pre-Qualifier Group B
26.11 Almada Portugal 91-85 Luxembourg
After overtime
Eurobasket 2021 Pre-Qualifier Group C
25.11YaoundéCameroon 116-78 Guinea World Cup QualifierAfrica, Group A
25.11Yaoundé (Cameroon)Tunisia 101-40 Chad World Cup QualifierAfrica, Group A
25.11LuandaAngola 68-64 EgyptWorld Cup QualifierAfrica, Group C
25.11Luanda (Angola)Morocco 88-81 DR Congo
After overtime
World Cup QualifierAfrica, Group C
24.11 Podgorica Montenegro 66-79 Spain World Cup QualifierEurope, Group A
24.11 Ljubljana Slovenia 87-74 Belarus World Cup QualifierEurope, Group A
24.11 Norrköping Sweden 76-84 Ukraine World Cup QualifierEurope, Group B
24.11 Bursa Turkey 85-73 Latvia World Cup QualifierEurope, Group B
24.11 Prishtina Kosovo 61-99 Lithuania World Cup QualifierEurope, Group C
24.11 Gdynia Poland 70-60 Hungary World Cup QualifierEurope, Group C
24.11 Turin Italy 75-70 Romania World Cup QualifierEurope, Group D
24.11 Almere Netherlands 68-61 Croatia World Cup QualifierEurope, Group D
24.11 Antwerp Belgium 59-70 France World Cup QualifierEurope, Group E
24.11 Sarajevo Bosnia & Herzegovina 81-76 Russia World Cup QualifierEurope, Group E
24.11 Pardubice Czechia 89-69 Iceland World Cup Qualifier Europe, Group F
24.11 Botevgrad Bulgaria 80-82 Finland World Cup QualifierEurope, Group F
24.11 Chemnitz Germany 79-70 Georgia World Cup QualifierEurope, Group G
24.11 Belgrade Serbia 85-64 Austria World Cup QualifierEurope, Group G
24.11 Leicester (England) Great Britain 92-95 Greece
After overtime
World Cup Qualifier Europe, Group H
24.11 Tel Aviv Israel 88-68 Estonia World Cup QualifierEurope, Group H
24.11 Tokyo Japan 71-77 Philippines World Cup QualifierAsia-Oceania, Group B
24.11 Taipei Taiwan 66-104 Australia World Cup QualifierAsia-Oceania, Group B
24.11 Amman (Jordan) Iraq 74-66 Iran World Cup QualifierAsia-Oceania, Group D
24.11 Doha Qatar 70-82 Kazakhstan World Cup QualifierAsia-Oceania, Group D
24.11 Osorno Chile 73-86 Brazil World Cup QualifierAmericas, Group B
24.11 Barquisimeto Venezuela 85-71 Colombia World Cup QualifierAmericas, Group B
24.11 Halifax Canada 93-69 Bahamas World Cup QualifierAmericas, Group D
24.11 Santiago de los Caballeros Dominican Republic 99-89 US Virgin Islands World Cup Qualifier Americas, Group D
24.11 Yaoundé Cameroon 65-60 Chad World Cup Qualifier Africa, Group A
24.11 Yaoundé (Cameroon) Tunisia 96-56 Guinea World Cup Qualifier Africa, Group A
24.11 Luanda Angola 62-56 Morocco World Cup Qualifier Africa, Group C
24.11 Luanda (Angola) Egypt 65-61 DR Congo
After overtime
World Cup Qualifier Africa, Group C
23.11 Nanjing China 96-44 Hong Kong World Cup QualifierAsia-Oceania, Group A
23.11 Wellington New Zealand 80-86 South Korea World Cup Qualifier Asia-Oceania, Group A
23.11 Zouk Mikael (Lebanon) Jordan 109-72 Syria World Cup QualifierAsia-Oceania, Group C
23.11 Zouk Mikael Lebanon 107-72 India World Cup QualifierAsia-Oceania, Group C
23.11 La Rioja Argentina 96-63 Paraguay World Cup QualifierAmericas, Group A
23.11 Montevideo Uruguay 86-73 Panama World Cup QualifierAmericas, Group A
23.11 León Mexico 72-66 Cuba World Cup QualifierAmericas, Group C
23.11 Orlando USA 85-78 Puerto Rico World Cup QualifierAmericas, Group C
23.11 Poprad Slovakia 66-74 Macedonia Eurobasket 2021 Pre-Qualifier Group A
23.11 Tirana Albania 63-80 Armenia Eurobasket 2021 Pre-Qualifier Group B
23.11 Nicosia Cyprus 69-67 Portugal Eurobasket 2021 Pre-Qualifier Group C
30.09 Port Moresby (Papua New Guinea) Fiji 63-43 Solomon IslandsMelanesian Cup3rd Place Match
30.09 Port Moresby Papua New Guinea 81-63 New CaledoniaMelanesian CupFinal
29.09Port Moresby (Papua New Guinea)New Caledonia 87-52 Solomon IslandsMelanesian CupGroup Stage
29.09Port MoresbyPapua New Guinea 83-49 FijiMelanesian CupGroup Stage
28.09 Port Moresby (Papua New Guinea) Fiji 51-34 Solomon IslandsMelanesian CupGroup Stage
28.09 Port Moresby Papua New Guinea 87-80 New CaledoniaMelanesian CupGroup Stage
27.09Port Moresby (Papua New Guinea)New Caledonia 73-70 FijiMelanesian CupGroup Stage
27.09Port MoresbyPapua New Guinea 79-37 Solomon IslandsMelanesian CupGroup Stage
17.09 İstanbul (Turkey) Spain 93-85 Russia Eurobasket 3rd Place Match
17.09 İstanbul (Turkey) Slovenia 93-85 SerbiaEurobasket Final
16.09 Radès (Tunisia) Senegal 73-62 MoroccoAfrobasket 3rd Place Match
16.09 Radès Tunisia 77-65 Nigeria Afrobasket Final
15.09 İstanbul (Turkey) Serbia 87-79 Russia Eurobasket Semi-Final
15.09 Radès (Tunisia) Nigeria 76-71 Senegal Afrobasket Semi-Final
15.09 Radès Tunisia 60-52 MoroccoAfrobasket Semi-Final
14.09 İstanbul (Turkey) Slovenia 92-72 Spain Eurobasket Semi-Final
14.09 Radès (Tunisia) Morocco 66-62 Egypt Afrobasket Quarter-Final
14.09 Radès (Tunisia) Nigeria 106-91 Cameroon Afrobasket Quarter-Final
14.09 Radès (Tunisia) Senegal 66-57 Angola Afrobasket Quarter-Final
14.09 Radès Tunisia 81-60 DR Congo Afrobasket Quarter-Final
13.09İstanbul (Turkey)Russia 74-69 GreeceEurobasketQuarter-Final
13.09İstanbul (Turkey)Serbia 83-67 ItalyEurobasketQuarter-Final
12.09 İstanbul (Turkey) Slovenia 103-97 Latvia Eurobasket Quarter-Final
12.09 İstanbul (Turkey) Spain 84-72 Germany Eurobasket Quarter-Final
10.09İstanbul (Turkey)Latvia 100-68 MontenegroEurobasket2nd Round
10.09İstanbul (Turkey)Russia 101-78 CroatiaEurobasket2nd Round
10.09 İstanbul (Turkey) Serbia 86-78 Hungary Eurobasket 2nd Round
10.09 İstanbul Turkey 56-73 Spain Eurobasket 2nd Round
10.09Radès (Tunisia)DR Congo 83-77 NigeriaAfrobasket Group A
10.09Radès (Tunisia)Mali 92-63 Côte d'IvoireAfrobasket Group A
10.09 Dakar (Senegal) Angola 66-44 Central African RepublicAfrobasket Group B
10.09Dakar (Senegal)Morocco 79-70 UgandaAfrobasket Group B
10.09Radès (Tunisia)Cameroon 81-77 RwandaAfrobasket Group C
10.09RadèsTunisia 64-59 GuineaAfrobasket Group C
10.09Dakar (Senegal)Egypt 70-51 South AfricaAfrobasket Group D
10.09DakarSenegal 80-49 MozambiqueAfrobasket Group D
09.09İstanbul (Turkey)Germany 84-81 FranceEurobasket2nd Round
09.09 İstanbul (Turkey) Greece 77-64 Lithuania Eurobasket 2nd Round
09.09 İstanbul (Turkey) Italy 70-57 Finland Eurobasket 2nd Round
09.09İstanbul (Turkey)Slovenia 79-55 UkraineEurobasket2nd Round
09.09Radès (Tunisia)DR Congo 81-60 Côte d'IvoireAfrobasket Group A
09.09 Radès (Tunisia) Nigeria 90-67 Mali Afrobasket Group A
09.09 Dakar (Senegal) Morocco 60-53 Angola Afrobasket Group B
09.09 Dakar (Senegal) Central African Republic 57-54 UgandaAfrobasket Group B
09.09Radès (Tunisia)Cameroon 96-54 GuineaAfrobasket Group C
09.09 Radès Tunisia 78-60 Rwanda Afrobasket Group C
09.09Dakar (Senegal)Mozambique 67-64 South AfricaAfrobasketGroup D
09.09 Dakar Senegal 87-52 Egypt Afrobasket Group D
08.09 Radès (Tunisia) Mali 87-82 DR Congo
After overtime
Afrobasket Group A
08.09 Radès (Tunisia) Nigeria 78-77 Côte d'Ivoire Afrobasket Group A
08.09 Dakar (Senegal) Angola 94-89 Uganda
After overtime
Afrobasket Group B
08.09 Dakar (Senegal) Morocco 76-66 Central African RepublicAfrobasket Group B
08.09 Radès (Tunisia) Rwanda 75-55 Guinea Afrobasket Group C
08.09 Radès Tunisia 68-51 Cameroon Afrobasket Group C
08.09 Dakar (Senegal) Egypt 75-47 Mozambique Afrobasket Group D
08.09 Dakar Senegal 83-44 South Africa Afrobasket Group D
07.09 Cluj-Napoca (Romania) Croatia 107-69 CzechiaEurobasket Group C
07.09 Cluj-Napoca Romania 69-86 Montenegro Eurobasket Group C
07.09 Cluj-Napoca (Romania) Spain 87-64 Hungary Eurobasket Group C
07.09 İstanbul (Turkey) Russia 82-70 Great BritainEurobasket Group D
07.09 İstanbul (Turkey) Serbia 74-54 Belgium Eurobasket Group D
07.09 İstanbul Turkey 79-89 Latvia Eurobasket Group D
06.09 Helsinki Finland 83-79 Iceland Eurobasket Group A
06.09 Helsinki (Finland) Greece 95-77 Poland Eurobasket Group A
06.09 Helsinki (Finland) Slovenia 95-78 France Eurobasket Group A
06.09 Tel Aviv Israel 64-88 Ukraine Eurobasket Group B
06.09 Tel Aviv (Israel) Italy 71-69 Georgia Eurobasket Group B
06.09 Tel Aviv (Israel) Lithuania 89-72 Germany Eurobasket Group B
05.09 Helsinki Finland 89-77 Greece Eurobasket Group A
05.09 Helsinki (Finland) France 78-75 Poland Eurobasket Group A
05.09 Helsinki (Finland) Slovenia 102-75 Iceland Eurobasket Group A
05.09 Tel Aviv (Israel) Germany 61-55 Italy Eurobasket Group B
05.09 Tel Aviv Israel 91-104 Georgia
After overtime
Eurobasket Group B
05.09 Tel Aviv (Israel) Lithuania 94-62 Ukraine Eurobasket Group B
05.09 Cluj-Napoca (Romania) Montenegro 88-75 CzechiaEurobasket Group C
05.09 Cluj-Napoca Romania 71-80 Hungary Eurobasket Group C
05.09 Cluj-Napoca (Romania) Spain 79-73 Croatia Eurobasket Group C
05.09 İstanbul (Turkey) Latvia 84-69 Russia Eurobasket Group D
05.09 İstanbul (Turkey) Serbia 82-68 Great BritainEurobasket Group D
05.09 İstanbul Turkey 78-65 Belgium Eurobasket Group D
04.09 Cluj-Napoca (Romania) Croatia 76-72 MontenegroEurobasket Group C
04.09 Cluj-Napoca (Romania) Hungary 85-73 CzechiaEurobasket Group C
04.09 Cluj-Napoca Romania 50-91 Spain Eurobasket Group C
04.09 İstanbul (Turkey) Latvia 97-92 Great BritainEurobasket Group D
04.09 İstanbul (Turkey) Russia 76-67 Belgium Eurobasket Group D
04.09 İstanbul Turkey 74-80 Serbia Eurobasket Group D
03.09 Helsinki Finland 90-87 Poland
After overtime
Eurobasket Group A
03.09 Helsinki (Finland) France 115-79 Iceland Eurobasket Group A
03.09 Helsinki (Finland) Slovenia 78-72 Greece Eurobasket Group A
03.09 Tel Aviv Israel 82-80 Germany Eurobasket Group B
03.09 Tel Aviv (Israel) Lithuania 78-73 Italy Eurobasket Group B
03.09 Tel Aviv (Israel) Ukraine 88-81 Georgia Eurobasket Group B
03.09 Córdoba (Argentina) Mexico 79-65 US Virgin Islands AmeriCup 3rd Place Match
03.09 Córdoba Argentina 76-81 USA AmeriCup Final
02.09 Helsinki Finland 78-81 Slovenia Eurobasket Group A
02.09 Helsinki (Finland) France 95-87 Greece Eurobasket Group A
02.09 Helsinki (Finland) Poland 91-61 Iceland Eurobasket Group A
02.09 Tel Aviv (Israel) Germany 67-57 Georgia Eurobasket Group B
02.09 Tel Aviv Israel 73-88 Lithuania Eurobasket Group B
02.09 Tel Aviv (Israel) Italy 78-66 Ukraine Eurobasket Group B
02.09 Cluj-Napoca (Romania) Montenegro 72-48 HungaryEurobasket Group C
02.09 Cluj-Napoca Romania 58-74 Croatia Eurobasket Group C
02.09 Cluj-Napoca (Romania) Spain 93-56 CzechiaEurobasket Group C
02.09 İstanbul (Turkey) Latvia 92-64 Belgium Eurobasket Group D
02.09 İstanbul (Turkey) Russia 75-72 Serbia Eurobasket Group D
02.09 İstanbul Turkey 84-70 Great Britain Eurobasket Group D
02.09 Córdoba Argentina 84-67 Mexico AmeriCup Semi-Final
02.09 Córdoba (Argentina) USA 90-62 US Virgin IslandsAmeriCup Semi-Final
01.09 Cluj-Napoca (Romania) Croatia 67-58 Hungary Eurobasket Group C
01.09 Cluj-Napoca Romania 68-83 Czechia Eurobasket Group C
01.09 Cluj-Napoca (Romania) Spain 99-60 MontenegroEurobasket Group C
01.09 İstanbul (Turkey) Belgium 103-90 Great BritainEurobasket Group D
01.09 İstanbul (Turkey) Serbia 92-82 Latvia Eurobasket Group D
01.09 İstanbul Turkey 73-76 Russia Eurobasket Group D
31.08 Helsinki Finland 86-84 France
After overtime
Eurobasket Group A
31.08 Helsinki (Finland) Greece 90-61 Iceland Eurobasket Group A
31.08 Helsinki (Finland) Slovenia 90-81 Poland Eurobasket Group A
31.08 Tel Aviv (Israel) Georgia 79-77 Lithuania Eurobasket Group B
31.08 Tel Aviv (Israel) Germany 75-63 Ukraine Eurobasket Group B
31.08 Tel Aviv Israel 48-69 Italy Eurobasket Group B
30.08 Montevideo (Uruguay) USA 72-56 Dominican RepublicAmeriCup Group C
30.08 Montevideo Uruguay 79-68 Panama AmeriCup Group C
29.08 Bahía Blanca Argentina 104-58 US Virgin IslandsAmeriCup Group B
29.08 Bahía Blanca (Argentina) Canada 75-66 VenezuelaAmeriCup Group B
29.08 Montevideo (Uruguay) Dominican Republic 86-64 PanamaAmeriCup Group C
29.08 Montevideo Uruguay 66-74 USA AmeriCup Group C
28.08 Bahía Blanca Argentina 92-86 Canada
After overtime
AmeriCup Group B
28.08 Bahía Blanca (Argentina) Venezuela 86-84 US Virgin IslandsAmeriCup Group B
28.08 Montevideo (Uruguay) USA 97-56 Panama AmeriCup Group C
28.08 Montevideo Uruguay 66-57 Dominican Republic AmeriCup Group C
27.08 Medellín Colombia 70-82 Mexico AmeriCup Group A
27.08 Medellín (Colombia) Puerto Rico 89-80 Brazil AmeriCup Group A
27.08 Bahía Blanca Argentina 67-62 Venezuela AmeriCup Group B
27.08 Bahía Blanca (Argentina) US Virgin Islands 83-71 CanadaAmeriCup Group B
26.08 Medellín Colombia 72-91 Puerto Rico AmeriCup Group A
26.08 Medellín (Colombia) Mexico 99-76 Brazil AmeriCup Group A
26.08 Kuala Lumpur (Malaysia) Laos 78-60 Myanmar Southeast Asian Games 8th Place Match
26.08 Kuala Lumpur (Malaysia) Thailand 65-55 Singapore Southeast Asian Games 3rd Place Match
26.08 Kuala Lumpur (Malaysia) Philippines 'B' 94-55 IndonesiaSoutheast Asian Games Final
25.08 Medellín Colombia 74-76 Brazil AmeriCup Group A
25.08 Medellín (Colombia) Mexico 69-66 Puerto RicoAmeriCup Group A
25.08 Kuala Lumpur (Malaysia) Cambodia 94-61 MyanmarSoutheast Asian Games 7th Place Match
25.08 Kuala Lumpur Malaysia 93-64 Vietnam Southeast Asian Games 5th Place Match
25.08 Kuala Lumpur (Malaysia) Indonesia 79-74 ThailandSoutheast Asian Games Semi-Final
25.08 Kuala Lumpur (Malaysia) Philippines 'B' 68-60 SingaporeSoutheast Asian Games Semi-Final
24.08Kuala Lumpur (Malaysia)Thailand 110-37 MyanmarSoutheast Asian GamesGroup A
24.08Kuala Lumpur (Malaysia)Indonesia 122-54 LaosSoutheast Asian GamesGroup B
24.08Kuala Lumpur (Malaysia)Singapore 80-73 VietnamSoutheast Asian GamesGroup B
23.08 Kuala Lumpur Malaysia 66-98 Philippines 'B' Southeast Asian Games Group A
23.08 Kuala Lumpur (Malaysia) Indonesia 112-70 CambodiaSoutheast Asian Games Group B
23.08 Kuala Lumpur (Malaysia) Vietnam 103-61 Laos Southeast Asian Games Group B
22.08 Kuala Lumpur (Malaysia) Philippines 'B' 129-34 MyanmarSoutheast Asian Games Group A
22.08 Kuala Lumpur (Malaysia) Cambodia 93-58 Laos Southeast Asian Games Group B
22.08 Kuala Lumpur (Malaysia) Indonesia 70-54 SingaporeSoutheast Asian Games Group B
21.08 Kuala Lumpur Malaysia 75-90 Thailand Southeast Asian Games Group A
21.08 Kuala Lumpur (Malaysia) Singapore 103-51 LaosSoutheast Asian Games Group B
21.08 Kuala Lumpur (Malaysia) Vietnam 95-90 CambodiaSoutheast Asian Games Group B
20.08Zouk Mikael (Lebanon)Philippines 75-70 JordanAsian Championship7th Place Match
20.08Zouk MikaelLebanon 78-79 ChinaAsian Championship5th Place Match
20.08Zouk Mikael (Lebanon)South Korea 80-71 New ZealandAsian Championship 3rd Place Match
20.08Zouk Mikael (Lebanon)Australia 79-56 IranAsian Championship Final
20.08Kuala LumpurMalaysia 95-42 MyanmarSoutheast Asian Games Group A
20.08 Kuala Lumpur (Malaysia) Philippines 'B' 81-74 ThailandSoutheast Asian Games Group A
20.08Kuala Lumpur (Malaysia)Indonesia 89-73 VietnamSoutheast Asian GamesGroup B
20.08Kuala Lumpur (Malaysia)Singapore 95-64 CambodiaSoutheast Asian GamesGroup B
19.08 Zouk Mikael (Lebanon) China 86-55 Jordan Asian Championship 5th-8th Place Semi-Final
19.08 Zouk Mikael Lebanon 106-87 Philippines Asian Championship 5th-8th Place Semi-Final
19.08 Zouk Mikael (Lebanon) Australia 106-79 New ZealandAsian Championship Semi-Final
19.08 Zouk Mikael (Lebanon) Iran 87-71 South Korea Asian Championship Semi-Final
19.08 Yerevan Armenia 66-83 Bosnia & Herzegovina World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group A
19.08 Uppsala Sweden 86-82 Slovakia World Cup QualifierEurope, Preliminary Group A
19.08 Tirana Albania 37-113 Netherlands World Cup QualifierEurope, Preliminary Group B
19.08 Prishtina Kosovo 75-69 Estonia World Cup QualifierEurope, Preliminary Group C
19.08 Coimbra Portugal 79-78 Belarus
After overtime
World Cup QualifierEurope, Preliminary Group D
17.08 Zouk Mikael (Lebanon) Australia 97-71 China Asian Championship Quarter-Final
17.08 Zouk Mikael (Lebanon) New Zealand 98-70 JordanAsian Championship Quarter-Final
16.08 Zouk Mikael Lebanon 70-80 Iran Asian Championship Quarter-Final
16.08 Zouk Mikael (Lebanon) South Korea 118-86 Philippines Asian Championship Quarter-Final
16.08 Bratislava Slovakia 74-92 Bosnia & Herzegovina World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group A
16.08 Uppsala Sweden 93-70 Armenia World Cup QualifierEurope, Preliminary Group A
16.08 Amsterdam Netherlands 71-78 Austria World Cup QualifierEurope, Preliminary Group B
16.08 Tallinn Estonia 74-65 Macedonia World Cup QualifierEurope, Preliminary Group C
16.08 Minsk Belarus 70-84 Bulgaria World Cup QualifierEurope, Preliminary Group D
15.08 Zouk Mikael (Lebanon) China 81-79 Syria Asian Championship Quarter-Final Play-Off
15.08 Zouk Mikael (Lebanon) Jordan 84-70 Iraq Asian Championship Quarter-Final Play-Off
14.08 Zouk Mikael Lebanon 90-77 Taiwan Asian Championship Quarter-Final Play-Off
14.08 Zouk Mikael (Lebanon) South Korea 81-68 Japan Asian Championship Quarter-Final Play-Off
13.08 Zouk Mikael (Lebanon) Iran 83-71 Jordan Asian Championship Group A
13.08 Zouk Mikael (Lebanon) Syria 87-78 India Asian Championship Group A
13.08 Zouk Mikael (Lebanon) China 61-60 Iraq Asian Championship Group B
13.08 Zouk Mikael (Lebanon) Philippines 80-74 Qatar Asian Championship Group B
12.08 Zouk Mikael Lebanon 96-74 Kazakhstan Asian Championship Group C
12.08 Zouk Mikael (Lebanon) South Korea 76-75 New ZealandAsian Championship Group C
12.08 Zouk Mikael (Lebanon) Australia 90-50 Taiwan Asian Championship Group D
12.08 Zouk Mikael (Lebanon) Japan 92-59 Hong Kong Asian Championship Group D
12.08 Zenica Bosnia & Herzegovina 72-88 Sweden World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group A
12.08 Bratislava Slovakia 78-92 Armenia World Cup QualifierEurope, Preliminary Group A
12.08 Schwechat Austria 97-63 Albania World Cup QualifierEurope, Preliminary Group B
12.08 Skopje Macedonia 87-74 Kosovo World Cup QualifierEurope, Preliminary Group C
12.08 Botevgrad Bulgaria 91-65 Portugal World Cup QualifierEurope, Preliminary Group D
11.08 Zouk Mikael (Lebanon) Iran 87-63 Syria Asian Championship Group A
11.08 Zouk Mikael (Lebanon) Jordan 61-54 India Asian Championship Group A
11.08 Zouk Mikael (Lebanon) China 92-67 Qatar Asian Championship Group B
11.08 Zouk Mikael (Lebanon) Philippines 84-68 Iraq Asian Championship Group B
10.08 Zouk Mikael Lebanon 82-86 New Zealand Asian Championship Group C
10.08 Zouk Mikael (Lebanon) South Korea 116-55 KazakhstanAsian Championship Group C
10.08 Zouk Mikael (Lebanon) Australia 99-58 Hong Kong Asian Championship Group D
10.08 Zouk Mikael (Lebanon) Japan 87-49 Taiwan Asian Championship Group D
09.08 Zouk Mikael (Lebanon) Iran 101-54 India Asian Championship Group A
09.08 Zouk Mikael (Lebanon) Jordan 68-66 Syria Asian Championship Group A
09.08 Zouk Mikael (Lebanon) Iraq 75-66 Qatar Asian Championship Group B
09.08 Zouk Mikael (Lebanon) Philippines 96-87 China Asian Championship Group B
09.08 Sarajevo Bosnia & Herzegovina 98-85 Armenia World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group A
09.08 Bratislava Slovakia 68-59 Sweden World Cup QualifierEurope, Preliminary Group A
09.08 Amsterdam Netherlands 91-77 Albania World Cup QualifierEurope, Preliminary Group B
09.08 Tallinn Estonia 76-50 Kosovo World Cup QualifierEurope, Preliminary Group C
09.08 Minsk Belarus 78-76 Portugal World Cup QualifierEurope, Preliminary Group D
08.08 Zouk Mikael Lebanon 72-66 South Korea Asian Championship Group C
08.08 Zouk Mikael (Lebanon) New Zealand 70-49 KazakhstanAsian Championship Group C
08.08 Zouk Mikael (Lebanon) Australia 84-68 Japan Asian Championship Group D
08.08 Zouk Mikael (Lebanon) Taiwan 77-62 Hong Kong Asian Championship Group D
05.08 Yerevan Armenia 82-69 Sweden World Cup QualifierEurope, Preliminary Group A
05.08 Sarajevo Bosnia & Herzegovina 84-71 Slovakia World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group A
05.08 Schwechat Austria 73-79 Netherlands World Cup QualifierEurope, Preliminary Group B
05.08 Skopje Macedonia 76-80 Estonia World Cup QualifierEurope, Preliminary Group C
05.08 Botevgrad Bulgaria 78-68 Belarus World Cup QualifierEurope, Preliminary Group D
02.08YerevanArmenia 75-61 SlovakiaWorld Cup QualifierEurope, Preliminary Group A
02.08NorrköpingSweden 81-73 Bosnia & Herzegovina World Cup QualifierEurope, Preliminary Group A
02.08TiranaAlbania 51-79 AustriaWorld Cup QualifierEurope, Preliminary Group B
02.08PrishtinaKosovo 72-68 MacedoniaWorld Cup QualifierEurope, Preliminary Group C
02.08SinesPortugal 71-82 BulgariaWorld Cup QualifierEurope, Preliminary Group D
20.07 Philipsburg (Sint Maarten) British Virgin Islands 76-66 Saint Martin Battle of the Fittest Tournament Group Stage
30.06 Visby (Gotland) Saaremaa 75-54 Guernsey Island Games 3rd Place Match
30.06 Visby (Gotland) Cayman Islands 82-80 Gibraltar Island Games Final
29.06 Visby Gotland 80-56 Isle of Man Island Games 9th-11th Place Group
29.06 Visby (Gotland) Isle of Wight 69-57 Jersey Island Games 5th-8th Place Play-Off
29.06 Visby (Gotland) Minorca 81-74 Frøya Island Games 5th-8th Place Play-Off
29.06 Visby (Gotland) Cayman Islands 77-71 SaaremaaIsland Games Semi-Final
29.06 Visby (Gotland) Gibraltar 95-75 Guernsey Island Games Semi-Final
28.06 Visby (Gotland) Isle of Man 72-58 Faroe IslandsIsland Games 9th-11th Place Group
28.06 Visby (Gotland) Cayman Islands 102-40 Jersey Island Games Quarter-Final
28.06 Visby (Gotland) Gibraltar 90-69 Minorca Island Games Quarter-Final
28.06 Visby (Gotland) Guernsey 84-45 Frøya Island Games Quarter-Final
28.06 Visby (Gotland) Saaremaa 89-52 Isle of WightIsland Games Quarter-Final
27.06 Visby Gotland 72-92 Saaremaa Island Games Group A
27.06 Visby (Gotland) Minorca 65-35 Faroe Islands Island Games Group A
27.06 Visby (Gotland) Guernsey 70-44 Jersey Island Games Group B
27.06 Visby (Gotland) Cayman Islands 84-58 Isle of WightIsland Games Group C
27.06 Visby (Gotland) Gibraltar 102-51 Isle of Man Island Games Group C
26.06 Visby Gotland 61-88 Minorca Island Games Group A
26.06 Visby (Gotland) Saaremaa 121-37 Faroe IslandsIsland Games Group A
26.06 Visby (Gotland) Jersey 57-48 Frøya Island Games Group B
26.06 Visby (Gotland) Cayman Islands 112-56 Isle of ManIsland Games Group C
26.06 Visby (Gotland) Gibraltar 67-58 Isle of WightIsland Games Group C
25.06 Visby Gotland 90-33 Faroe Islands Island Games Group A
25.06 Visby (Gotland) Saaremaa 100-52 Minorca Island Games Group A
25.06 Visby (Gotland) Guernsey 62-51 Frøya Island Games Group B
25.06 Visby (Gotland) Gibraltar 108-105 Cayman Islands
After overtime
Island Games Group A
25.06 Visby (Gotland) Isle of Wight 72-56 Isle of ManIsland Games Group C
20.06 Guangzhou China 53-59 RussiaBRICS Games  
20.06 Guangzhou (China) South Africa 88-75 IndiaBRICS Games  
19.06 Guangzhou China 90-61 South AfricaBRICS Games  
19.06 Guangzhou (China) Russia 88-58 IndiaBRICS Games  
18.06 Guangzhou China 99-57 IndiaBRICS Games  
18.06 Guangzhou (China) Russia 74-45 South AfricaBRICS Games  
11.06EdinburghScotland 108-44 Wales Celtic Clash 
10.06Edinburgh (Scotland)Ireland 85-55 WalesCeltic Clash 
09.06EdinburghScotland 82-58 Ireland Celtic Clash 
07.06NaganoJapan 76-58 ChinaEast Asian Championship3rd Place Match
07.06Nagano (Japan)Taiwan 77-64 South KoreaEast Asian ChampionshipFinal
06.06Nagano (Japan)South Korea 106-104 China
After overtime
East Asian ChampionshipSemi-Final
06.06NaganoJapan 73-78 TaiwanEast Asian ChampionshipSemi-Final
06.06 Nagano (Japan) Hong Kong 96-81 Macau East Asian Championship 5th Place Match
05.06 Nagano South Korea 109-58 Macau East Asian Championship Group A
05.06 Nagano (Japan) Taiwan 92-57 Hong Kong East Asian Championship Group B
04.06Nagano (Japan)Japan 119-47 Macau East Asian ChampionshipGroup A
04.06Nagano (Japan)China 90-60 Hong Kong East Asian ChampionshipGroup B
03.06NaganoJapan 78-72 South KoreaEast Asian Championship Group A
03.06Nagano (Japan)China 96-63 Taiwan East Asian ChampionshipGroup B
03.06Serravalle (San Marino)Luxembourg 98-84 AndorraGames of the Small States of Europe 
03.06 Serravalle (San Marino) Montenegro 86-61 IcelandGames of the Small States of Europe  
03.06SerravalleSan Marino 63-100 CyprusGames of the Small States of Europe 
02.06Serravalle (San Marino)Cyprus 76-65 AndorraGames of the Small States of Europe 
02.06Serravalle (San Marino)Iceland 86-73 LuxembourgGames of the Small States of Europe 
02.06SerravalleSan Marino 37-100 MontenegroGames of the Small States of Europe 
01.06 Almaty Kazakhstan 81-71 Kyrgyzstan Central Asian Championship  
01.06 Serravalle (San Marino) Andorra 83-81 IcelandGames of the Small States of Europe  
01.06 Serravalle (San Marino) Cyprus 81-71 MontenegroGames of the Small States of Europe  
01.06 Serravalle San Marino 44-99 Luxembourg Games of the Small States of Europe  
31.05 Serravalle (San Marino) Cyprus 74-70 LuxembourgGames of the Small States of Europe  
31.05 Serravalle (San Marino) Montenegro 90-49 AndorraGames of the Small States of Europe  
31.05 Serravalle San Marino 53-95 Iceland Games of the Small States of Europe  
30.05 Serravalle (San Marino) Cyprus 71-57 IcelandGames of the Small States of Europe  
30.05 Serravalle (San Marino) Montenegro 79-57 LuxembourgGames of the Small States of Europe  
30.05 Serravalle San Marino 69-84 Andorra Games of the Small States of Europe  
23.05Malé (Maldives)India 90-44 NepalSouth Asian Championship 
23.05MaléMaldives 69-63 Sri LankaSouth Asian Championship 
22.05Malé (Maldives)India 142-71 BangladeshSouth Asian Championship 
22.05Malé (Maldives)Sri Lanka 81-65 NepalSouth Asian Championship 
21.05 Bamako (Mali) Central African Republic 67-64 ChadAfrobasket Qualifier Additional Qualifying Group
21.05Malé (Maldives)India 88-61 Sri LankaSouth Asian Championship 
21.05MaléMaldives 52-86 BangladeshSouth Asian Championship 
20.05 Bamako (Mali) Chad 57-45 Zimbabwe Afrobasket Qualifier Additional Qualifying Group
20.05Malé (Maldives)Bangladesh 90-80 Sri LankaSouth Asian Championship 
20.05MaléMaldives 59-61 NepalSouth Asian Championship 
19.05 Bamako (Mali) Central African Republic 79-55 ZimbabweAfrobasket Qualifier Additional Qualifying Group
19.05Malé (Maldives)Bangladesh 76-66 NepalSouth Asian Championship 
19.05MaléMaldives 42-84 IndiaSouth Asian Championship 
18.05 Quezon City (Philippines) Malaysia 96-71 MyanmarSoutheast Asian Championship  
18.05 Quezon City Philippines 97-64 Indonesia Southeast Asian Championship  
18.05 Quezon City (Philippines) Singapore 73-60 VietnamSoutheast Asian Championship  
17.05 Quezon City (Philippines) Indonesia 123-50 MyanmarSoutheast Asian Championship  
17.05 Quezon City Philippines 107-52 Vietnam Southeast Asian Championship  
17.05 Quezon City (Philippines) Thailand 67-57 SingaporeSoutheast Asian Championship  
16.05 Quezon City (Philippines) Malaysia 86-85 Vietnam
After overtime
Southeast Asian Championship  
16.05 Quezon City Philippines 108-53 Thailand Southeast Asian Championship  
16.05 Quezon City (Philippines) Singapore 85-32 MyanmarSoutheast Asian Championship  
15.05 Quezon City (Philippines) Indonesia 95-52 VietnamSoutheast Asian Championship  
15.05 Quezon City (Philippines) Malaysia 45-41 SingaporeSoutheast Asian Championship  
15.05 Quezon City (Philippines) Thailand 102-35 MyanmarSoutheast Asian Championship  
14.05 Quezon City (Philippines) Indonesia 60-59 ThailandSoutheast Asian Championship  
14.05 Quezon City Philippines 106-51 Malaysia Southeast Asian Championship  
14.05 Quezon City (Philippines) Vietnam 77-44 MyanmarSoutheast Asian Championship  
13.05 Quezon City (Philippines) Indonesia 63-42 MalaysiaSoutheast Asian Championship  
13.05 Quezon City Philippines 113-66 Singapore Southeast Asian Championship  
13.05 Quezon City (Philippines) Thailand 76-51 VietnamSoutheast Asian Championship  
12.05Quezon City (Philippines)Indonesia 71-50 SingaporeSoutheast Asian Championship 
12.05Quezon CityPhilippines 147-40 MyanmarSoutheast Asian Championship 
12.05Quezon City (Philippines)Thailand 74-67 MalaysiaSoutheast Asian Championship 
29.04 Saint Peter Port Guernsey 84-49 Jersey Inter Insular 
15.04 Johannesburg South Africa 68-70 Zimbabwe Afrobasket Qualifier Zone 6 Play-Off, 2nd Leg
14.04 Johannesburg South Africa 74-67 Zimbabwe Afrobasket Qualifier Zone 6 Play-Off, 1st Leg
30.03 Yaoundé Cameroon 70-59 Chad Afrobasket QualifierGroup D
30.03 Lusaka Zambia 45-83 Angola Afrobasket Qualifier Group G
29.03 Yaoundé Cameroon 77-43 Gabon Afrobasket QualifierGroup D
29.03 Lusaka (Zambia) Angola 91-57 South Africa Afrobasket Qualifier Group G
28.03 Yaoundé (Cameroon) Chad 81-60 Gabon Afrobasket QualifierGroup D
28.03 Lusaka Zambia 82-71 South Africa Afrobasket Qualifier Group G
27.03 Yaoundé Cameroon 68-65 Gabon Afrobasket QualifierGroup D
27.03 Lusaka Zambia 54-79 Angola Afrobasket Qualifier Group G
26.03 Radès Tunisia 74-56 Algeria Afrobasket Qualifier Group A
26.03 Abidjan Côte d'Ivoire 71-57 Burkina Faso Afrobasket Qualifier Group B
26.03 Dakar (Senegal) Guinea 67-60 Cabo Verde Afrobasket Qualifier Group C
26.03 Dakar Senegal 79-72 Mali
After overtime
Afrobasket Qualifier Group C
26.03 Yaoundé (Cameroon) Chad 71-42 Gabon Afrobasket QualifierGroup D
26.03 Lusaka (Zambia) Angola 87-51 South Africa Afrobasket Qualifier Group G
25.03 Radès (Tunisia) Morocco 77-71 Algeria Afrobasket Qualifier Group A
25.03 Abidjan (Côte d'Ivoire) Burkina Faso 56-43 BeninAfrobasket Qualifier Group B
25.03 Dakar (Senegal) Mali 64-43 Guinea Afrobasket Qualifier Group C
25.03 Dakar Senegal 76-66 Cabo Verde Afrobasket Qualifier Group C
25.03 Yaoundé Cameroon 75-62 Chad Afrobasket QualifierGroup D
25.03 Lusaka Zambia 55-92 South Africa Afrobasket Qualifier Group G
24.03 Radès Tunisia 71-57 Morocco Afrobasket Qualifier Group A
24.03 Abidjan Côte d'Ivoire 62-52 Benin Afrobasket Qualifier Group B
24.03 Dakar (Senegal) Cabo Verde 64-58 Mali Afrobasket Qualifier Group C
24.03 Dakar Senegal 67-49 Guinea Afrobasket Qualifier Group C
20.03 Bangui Central African Republic 80-76 DR CongoAfrobasket Qualifier Group E
19.03 Bamako (Mali) Cabo Verde 62-56 Guinea Afrobasket Qualifier Group C
19.03 Bamako Mali 82-37 Senegal Afrobasket Qualifier Group C
19.03 Bangui Central African Republic 64-85 DR CongoAfrobasket Qualifier Group E
19.03 Harare Zimbabwe 65-85 Mozambique Afrobasket Qualifier Group H
18.03 Algiers Algeria 77-87 Tunisia Afrobasket Qualifier Group A
18.03 Cotonou Benin 55-69 Côte d'Ivoire Afrobasket Qualifier Group B
18.03 Bamako (Mali) Guinea 68-55 Senegal Afrobasket Qualifier Group C
18.03 Bamako Mali 61-54 Cabo Verde Afrobasket Qualifier Group C
18.03 Cairo (Egypt) Rwanda 89-75 Burundi Afrobasket Qualifier Group F, 3rd Place Match
18.03 Cairo Egypt 95-72 Uganda Afrobasket Qualifier Group F, Final
18.03HarareZimbabwe 68-80 MozambiqueAfrobasket QualifierGroup H
17.03 Algiers (Algeria) Tunisia 79-67 Morocco Afrobasket Qualifier Group A
17.03 Cotonou (Benin) Côte d'Ivoire 71-48 Burkina FasoAfrobasket Qualifier Group B
17.03 Bamako Mali 58-62 Guinea Afrobasket Qualifier Group C
17.03 Bamako (Mali) Senegal 78-64 Cabo Verde Afrobasket Qualifier Group C
17.03 Cairo (Egypt) Egypt 135-71 Burundi Afrobasket Qualifier Group F, Semi-Final
17.03 Cairo (Egypt) Uganda 77-64 Rwanda Afrobasket Qualifier Group F, Semi-Final
17.03 Cairo (Egypt) South Sudan 89-84 Kenya
After overtime
Afrobasket Qualifier Group F, 5th Place Match
16.03 AlgiersAlgeria 71-76 Morocco Afrobasket Qualifier Group A
16.03 Cotonou Benin 69-61 Burkina Faso Afrobasket Qualifier Group B
16.03 Cairo (Egypt) Kenya 90-87 Somalia Afrobasket Qualifier Group F, 5th-7th Place Semi-Final
15.03 Cairo Egypt 86-47 Kenya Afrobasket Qualifier Group F, Sub-Group A
15.03 Cairo (Egypt) Rwanda 90-80 South Sudan Afrobasket Qualifier Group F, Sub-Group A
15.03 Cairo (Egypt) Uganda 99-54 Burundi Afrobasket Qualifier Group F, Sub-Group B
14.03 Cairo Egypt 83-71 Rwanda Afrobasket Qualifier Group F, Sub-Group A
14.03 Cairo (Egypt) South Sudan 68-66 Kenya Afrobasket Qualifier Group F, Sub-Group A
14.03 Cairo (Egypt) Burundi 96-83 Somalia Afrobasket Qualifier Group F, Sub-Group B
13.03 Cairo (Egypt) Rwanda 76-60 Kenya Afrobasket Qualifier Group F, Sub-Group A
13.03 Cairo (Egypt) Uganda 94-72 Somalia Afrobasket Qualifier Group F, Sub-Group B
12.03CairoEgypt 87-76 South SudanAfrobasket Qualifier Group F, Sub-Group A
02.02 Amman (Jordan) Iraq 79-48 Palestine West Asian Championship  
02.02 Amman Jordan 59-82 Iran West Asian Championship  
02.02 Amman (Jordan) Lebanon 78-64 Syria West Asian Championship  
01.02 Amman (Jordan) Iran 92-80 Iraq West Asian Championship  
01.02 Amman Jordan 61-72 Lebanon West Asian Championship  
01.02 Amman (Jordan) Syria 86-70 Palestine West Asian Championship  
31.01 Amman (Jordan) Iraq 66-53 Syria West Asian Championship  
31.01 Amman Jordan 90-75 Palestine West Asian Championship  
31.01 Amman (Jordan) Lebanon 65-62 Iran West Asian Championship  
30.01 Amman (Jordan) Iran 92-48 Syria West Asian Championship  
30.01 Amman Jordan 66-62 Iraq West Asian Championship  
30.01 Amman (Jordan) Lebanon 99-75 Palestine West Asian Championship  
29.01Amman (Jordan)Iran 114-65 PalestineWest Asian Championship 
29.01AmmanJordan 78-70 SyriaWest Asian Championship 
29.01Amman (Jordan)Lebanon 86-46 Iraq West Asian Championship 
08.01 Cairo (Egypt) Bahrain 79-69 Saudi Arabia Arab Cup 3rd Place Match
08.01 Cairo Egypt 96-90 Morocco Arab Cup Final
07.01 Cairo Egypt 89-56 Bahrain Arab Cup Semi-Final
07.01 Cairo (Egypt) Morocco 81-71 Saudi Arabia Arab Cup Semi-Final
06.01 Cairo (Egypt) Bahrain 74-63 Algeria Arab Cup Quarter-Final
06.01 Cairo (Egypt) Saudi Arabia 68-63 United Arab Emirates Arab Cup Quarter-Final
04.01 Cairo (Egypt) Bahrain 82-71 Algeria Arab Cup Group Stage
04.01 Cairo Egypt 73-50 Saudi Arabia Arab Cup Group Stage
04.01 Cairo (Egypt) Morocco 106-52 United Arab Emirates Arab Cup Group Stage
03.01 Cairo Egypt 73-56 Algeria Arab Cup Group Stage
03.01 Cairo (Egypt) Morocco 73-57 Bahrain Arab Cup Group Stage
03.01 Cairo (Egypt) United Arab Emirates 72-70 Saudi Arabia Arab Cup Group Stage
02.01 Cairo Egypt 86-64 United Arab Emirates Arab Cup Group Stage
02.01 Cairo (Egypt) Morocco 89-71 Algeria Arab Cup Group Stage
02.01 Cairo (Egypt) Saudi Arabia 102-99 Bahrain
After overtime
Arab Cup Group Stage
01.01 Cairo (Egypt) Bahrain 70-62 United Arab Emirates Arab Cup Group Stage
01.01 Cairo Egypt 68-73 Morocco Arab Cup Group Stage
01.01 Cairo (Egypt) Saudi Arabia 92-85 Algeria Arab Cup Group Stage