MEN
FOOTBALLRUGBY UNIONICE HOCKEYBASKETBALL
FUTSALRUGBY SEVENSFIELD HOCKEYHANDBALLBEACH SOCCERCRICKETWATER POLOVOLLEYBALL
WOMEN
FOOTBALLRUGBY UNIONICE HOCKEYBASKETBALL
FUTSALRUGBY SEVENSFIELD HOCKEYHANDBALLBEACH SOCCERCRICKETWATER POLOVOLLEYBALL

SCOT SCORES 80 SPORTS ARCHIVE

MEN'S BASKETBALL - 2019 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSArchive202120202019201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
10.12 Pasay (Philippines) Vietnam 86-71 Indonesia Southeast Asian Games 3rd Place Match
10.12 Pasay Philippines 115-81 Thailand Southeast Asian Games Final
10.12 Kathmandu Nepal 81-59 Bangladesh South Asian Games 3rd Place Match
10.12 Kathmandu (Nepal) India 101-62 Sri Lanka South Asian Games Final
09.12 Pasay Philippines 97-70 Indonesia Southeast Asian Games Semi-Final
09.12 Pasay (Philippines) Thailand 101-95 Vietnam Southeast Asian Games Semi-Final
09.12 Kathmandu Nepal 58-107 India South Asian Games Semi-Final
09.12 Kathmandu (Nepal) Sri Lanka 73-52 Bangladesh South Asian Games Semi-Final
08.12Pasay (Philippines)Cambodia 110-92 Myanmar Southeast Asian Games7th Place Match
08.12Pasay (Philippines)Singapore 89-75 Malaysia Southeast Asian Games5th Place Match
08.12KathmanduNepal 76-62 Maldives South Asian GamesGroup A
07.12 Pasay Philippines 136-67 Myanmar Southeast Asian Games Group A
07.12 Pasay (Philippines) Indonesia 100-71 Cambodia Southeast Asian Games Group B
07.12 Pasay (Philippines) Thailand 80-69 Malaysia Southeast Asian Games Group B
07.12 Kathmandu (Nepal) India 125-50 Sri Lanka South Asian Games Group B
06.12 Pasay Philippines 110-69 Vietnam Southeast Asian Games Group A
06.12 Pasay (Philippines) Singapore 102-62 Myanmar Southeast Asian Games Group A
06.12 Pasay (Philippines) Malaysia 100-64 Cambodia Southeast Asian Games Group B
06.12 Kathmandu (Nepal) Bangladesh 78-67 Maldives South Asian Games Group A
06.12 Kathmandu (Nepal) India 138-63 Bhutan South Asian Games Group B
05.12Pasay (Philippines)Vietnam 99-78 Singapore Southeast Asian GamesGroup A
05.12Pasay (Philippines)Indonesia 101-92 Malaysia Southeast Asian GamesGroup B
05.12Pasay (Philippines)Thailand 83-68 Cambodia Southeast Asian GamesGroup B
05.12 Kathmandu Nepal 61-67 Bangladesh South Asian Games Group A
05.12Kathmandu (Nepal)Sri Lanka 70-64 Bhutan South Asian GamesGroup B
04.12 Pasay Philippines 110-58 Singapore Southeast Asian Games Group A
04.12 Pasay (Philippines) Vietnam 131-52 Myanmar Southeast Asian Games Group A
04.12 Pasay (Philippines) Thailand 98-76 Indonesia Southeast Asian Games Group B
01.12Kuwait City (Kuwait)Bahrain 76-67 United Arab Emirates Gulf Championship3rd Place Match
01.12Kuwait CityKuwait 83-92 Saudi Arabia Gulf ChampionshipFinal
30.11Kuwait CityKuwait 74-65 United Arab Emirates Gulf ChampionshipSemi-Final
30.11Kuwait City (Kuwait)Saudi Arabia 85-66 Bahrain Gulf ChampionshipSemi-Final
28.11 Kuwait City Kuwait 65-63 Bahrain Gulf Championship Group Stage
28.11Kuwait City (Kuwait)United Arab Emirates 85-82 Qatar Gulf ChampionshipGroup Stage
27.11 Kuwait City Kuwait 73-56 Qatar Gulf Championship Group Stage
27.11 Kuwait City (Kuwait) Saudi Arabia 77-70 Bahrain Gulf Championship Group Stage
25.11 Kuwait City Kuwait 80-89 United Arab Emirates Gulf Championship Group Stage
25.11 Kuwait City (Kuwait) Saudi Arabia 73-57 Qatar Gulf Championship Group Stage
24.11Kuwait City (Kuwait)Bahrain 69-62 Qatar Gulf ChampionshipGroup Stage
24.11Kuwait City (Kuwait)Saudi Arabia 81-67 United Arab Emirates Gulf ChampionshipGroup Stage
23.11 Kuwait City (Kuwait) Bahrain 71-53 United Arab Emirates Gulf Championship Group Stage
23.11 Kuwait City Kuwait 68-65 Saudi Arabia Gulf Championship Group Stage
15.09 Beijing (China) France 67-59 Australia World Cup 3rd Place Match
15.09 Beijing (China) Spain 95-75 Argentina World Cup Final
14.09 Beijing (China) USA 87-74 Poland World Cup 7th Place Match
14.09 Beijing (China) Serbia 90-81 Czechia World Cup 5th Place Match
13.09 Beijing (China) Argentina 80-66 France World Cup Semi-Final
13.09 Beijing (China) Spain 95-88 Australia
After overtime
World Cup Semi-Final
12.09 Shanghai (China) Czechia 94-84 Poland World Cup 5th-8th Place Semi-Final
12.09 Dongguan (China) Serbia 94-89 USA World Cup 5th-8th Place Semi-Final
11.09 Shanghai (China) Australia 82-70 Czechia World Cup Quarter-Final
11.09 Dongguan (China) France 89-79 USA World Cup Quarter-Final
10.09 Dongguan (China) Argentina 97-87 Serbia World Cup Quarter-Final
10.09 Shanghai (China) Spain 90-78 Poland World Cup Quarter-Final
09.09 Shenzhen (China) Greece 84-77 Czechia World Cup 2nd Round, Group K (1st-16th)
09.09 Shenzhen (China) USA 89-73 Brazil World Cup 2nd Round, Group K (1st-16th)
09.09 Nanjing (China) Australia 100-98 France World Cup 2nd Round, Group L (1st-16th)
09.09 Nanjing (China) Lithuania 74-55 Dominican Republic World Cup 2nd Round, Group L (1st-16th)
09.09 Dongguan (China) New Zealand 102-101 Turkey World Cup 2nd Round, Group O (17th-32nd)
09.09 Dongguan (China) Montenegro 80-65 Japan World Cup 2nd Round, Group O (17th-32nd)
09.09 Shanghai (China) Germany 82-76 Canada World Cup 2nd Round, Group P (17th-32nd)
09.09 Shanghai (China) Jordan 79-77 Senegal World Cup 2nd Round, Group P (17th-32nd)
08.09 Foshan (China) Argentina 91-65 Poland World Cup 2nd Round, Group I (1st-16th)
08.09 Foshan (China) Russia 69-60 Venezuela World Cup 2nd Round, Group I (1st-16th)
08.09 Wuhan (China) Italy 94-89 Puerto Rico
After overtime
World Cup 2nd Round, Group J (1st-16th)
08.09 Wuhan (China) Spain 81-69 Serbia World Cup 2nd Round, Group J (1st-16th)
08.09 Guangzhou China 73-86 Nigeria World Cup 2nd Round, Group M (17th-32nd)
08.09 Guangzhou (China) South Korea 80-71 Côte d'Ivoire World Cup 2nd Round, Group M (17th-32nd)
08.09 Beijing (China) Iran 95-75 Philippines World Cup 2nd Round, Group N (17th-32nd)
08.09 Beijing (China) Tunisia 86-84 Angola World Cup 2nd Round, Group N (17th-32nd)
07.09 Shenzhen (China) Czechia 93-71 Brazil World Cup 2nd Round, Group K (1st-16th)
07.09 Shenzhen (China) USA 69-53 Greece World Cup 2nd Round, Group K (1st-16th)
07.09 Nanjing (China) France 78-75 Lithuania World Cup 2nd Round, Group L (1st-16th)
07.09 Nanjing (China) Australia 82-76 Dominican Republic World Cup 2nd Round, Group L (1st-16th)
07.09 Dongguan (China) Turkey 79-74 Montenegro World Cup 2nd Round, Group O (17th-32nd)
07.09 Dongguan (China) New Zealand 111-81 Japan World Cup 2nd Round, Group O (17th-32nd)
07.09 Shanghai (China) Germany 89-78 Senegal World Cup 2nd Round, Group P (17th-32nd)
07.09 Shanghai (China) Canada 126-71 Jordan World Cup 2nd Round, Group P (17th-32nd)
06.09 Foshan (China) Argentina 87-67 Venezuela World Cup 2nd Round, Group I (1st-16th)
06.09 Foshan (China) Poland 79-74 Russia World Cup 2nd Round, Group I (1st-16th)
06.09 Wuhan (China) Serbia 90-47 Puerto Rico World Cup 2nd Round, Group J (1st-16th)
06.09 Wuhan (China) Spain 67-60 Italy World Cup 2nd Round, Group J (1st-16th)
06.09 Guangzhou China 77-73 South Korea World Cup 2nd Round, Group M (17th-32nd)
06.09 Guangzhou (China) Nigeria 83-66 Côte d'Ivoire World Cup 2nd Round, Group M (17th-32nd)
06.09 Beijing (China) Iran 71-62 Angola World Cup 2nd Round, Group N (17th-32nd)
06.09 Beijing (China) Tunisia 86-67 Philippines World Cup 2nd Round, Group N (17th-32nd)
05.09 Shanghai (China) Czechia 91-76 Turkey World Cup 1st Round, Group E
05.09 Shanghai (China) USA 98-45 Japan World Cup 1st Round, Group E
05.09 Nanjing (China) Brazil 84-73 Montenegro World Cup 1st Round, Group F
05.09 Nanjing (China) Greece 103-97 New Zealand World Cup 1st Round, Group F
05.09 Shenzhen (China) France 90-56 Dominican Republic World Cup 1st Round, Group G
05.09 Shenzhen (China) Germany 96-62 Jordan World Cup 1st Round, Group G
05.09 Dongguan (China) Australia 87-82 Lithuania World Cup 1st Round, Group H
05.09 Dongguan (China) Canada 82-60 Senegal World Cup 1st Round, Group H
04.09 Beijing China 59-72 Venezuela World Cup1st Round, Group A
04.09 Beijing (China) Poland 80-63 Côte d'Ivoire World Cup1st Round, Group A
04.09 Wuhan (China) Argentina 69-61 Russia World Cup 1st Round, Group B
04.09 Wuhan (China) Nigeria 108-66 South Korea World Cup1st Round, Group B
04.09 Guangzhou (China) Puerto Rico 67-64 Tunisia World Cup1st Round, Group C
04.09 Guangzhou (China) Spain 73-65 Iran World Cup1st Round, Group C
04.09 Foshan (China) Angola 84-81 Philippines
After overtime
World Cup1st Round, Group D
04.09 Foshan (China) Serbia 92-77 Italy World Cup1st Round, Group D
03.09 Shanghai (China) Czechia 89-76 Japan World Cup 1st Round, Group E
03.09 Shanghai (China) USA 93-92 Turkey
After overtime
World Cup 1st Round, Group E
03.09 Nanjing (China) Brazil 79-78 Greece World Cup 1st Round, Group F
03.09 Nanjing (China) New Zealand 93-83 Montenegro World Cup 1st Round, Group F
03.09 Shenzhen (China) France 103-64 Jordan World Cup 1st Round, Group G
03.09 Shenzhen (China) Dominican Republic 70-68 Germany World Cup 1st Round, Group G
03.09 Dongguan (China) Australia 81-68 Senegal World Cup 1st Round, Group H
03.09 Dongguan (China) Lithuania 92-69 Canada World Cup 1st Round, Group H
02.09 Beijing China 76-79 Poland
After overtime
World Cup1st Round, Group A
02.09 Beijing (China) Venezuela 87-71 Côte d'Ivoire World Cup1st Round, Group A
02.09 Wuhan (China) Argentina 94-81 Nigeria World Cup1st Round, Group B
02.09 Wuhan (China) Russia 87-73 South Korea World Cup1st Round, Group B
02.09 Guangzhou (China) Spain 73-63 Puerto Rico World Cup1st Round, Group C
02.09 Guangzhou (China) Tunisia 79-67 Iran World Cup1st Round, Group C
02.09 Foshan (China) Italy 92-61 Angola World Cup1st Round, Group D
02.09 Foshan (China) Serbia 126-67 Philippines World Cup1st Round, Group D
01.09 Shanghai (China) Turkey 86-67 Japan World Cup 1st Round, Group E
01.09 Shanghai (China) USA 88-67 Czechia World Cup 1st Round, Group E
01.09 Nanjing (China) Brazil 102-94 New Zealand World Cup 1st Round, Group F
01.09 Nanjing (China) Greece 85-60 Montenegro World Cup 1st Round, Group F
01.09 Shenzhen (China) Dominican Republic 80-76 Jordan World Cup 1st Round, Group G
01.09 Shenzhen (China) France 78-74 Germany World Cup 1st Round, Group G
01.09 Dongguan (China) Australia 108-92 Canada World Cup 1st Round, Group H
01.09 Dongguan (China) Lithuania 101-47 Senegal World Cup 1st Round, Group H
31.08 Beijing China 70-55 Côte d'Ivoire World Cup 1st Round, Group A
31.08 Beijing (China) Poland 80-69 Venezuela World Cup 1st Round, Group A
31.08 Wuhan (China) Argentina 95-69 South Korea World Cup 1st Round, Group B
31.08 Wuhan (China) Russia 82-77 Nigeria World Cup 1st Round, Group B
31.08 Guangzhou (China) Puerto Rico 83-81 Iran World Cup 1st Round, Group C
31.08 Guangzhou (China) Spain 101-62 Tunisia World Cup 1st Round, Group C
31.08 Foshan (China) Italy 108-62 Philippines World Cup 1st Round, Group D
31.08 Foshan (China) Serbia 105-59 Angola World Cup 1st Round, Group D
21.08 Tirana Albania 57-68 Denmark Eurobasket Qualifier 3rd Round, Group E
21.08 Bratislava Slovakia 74-77 Romania Eurobasket Qualifier 3rd Round, Group F
21.08 Luxembourg Luxembourg 65-93 Great Britain Eurobasket Qualifier 3rd Round, Group G
21.08 Montreux Switzerland 109-85 Iceland Eurobasket Qualifier 3rd Round, Group H
17.08 Copenhagen Denmark 69-66 Belarus Eurobasket Qualifier 3rd Round, Group E
17.08 Ploiești Romania 89-63 Cyprus Eurobasket Qualifier 3rd Round, Group F
17.08 Manchester (England) Great Britain 101-79 Kosovo Eurobasket Qualifier 3rd Round, Group G
17.08 Reykjavík Iceland 96-68 Portugal Eurobasket Qualifier 3rd Round, Group H
14.08 Minsk Belarus 97-66 Albania Eurobasket Qualifier 3rd Round, Group E
14.08 Nicosia Cyprus 79-83 Slovakia Eurobasket Qualifier 3rd Round, Group F
14.08 Mitrovica Kosovo 109-88 Luxembourg Eurobasket Qualifier 3rd Round, Group G
14.08 Sines Portugal 84-68 Switzerland Eurobasket Qualifier 3rd Round, Group H
10.08 Copenhagen Denmark 95-73 Albania Eurobasket Qualifier 3rd Round, Group E
10.08 Ploiești Romania 85-68 Slovakia Eurobasket Qualifier 3rd Round, Group F
10.08 Manchester (England) Great Britain 71-54 Luxembourg Eurobasket Qualifier 3rd Round, Group G
10.08 Reykjavk Iceland 83-82 Switzerland Eurobasket Qualifier 3rd Round, Group H
07.08 Minsk Belarus 78-79 Denmark Eurobasket Qualifier3rd Round, Group E
07.08 Nicosia Cyprus 70-85 Romania Eurobasket Qualifier3rd Round, Group F
07.08 Mitrovica Kosovo 63-70 Great Britain Eurobasket Qualifier 3rd Round, Group G
07.08 Sines Portugal 80-79 Iceland Eurobasket Qualifier 3rd Round, Group H
04.08 Lima (Peru) USA 92-83 Dominican Republic Pan American Games 3rd Place Match
04.08 Lima (Peru) Argentina 84-66 Puerto Rico Pan American Games Final
03.08 Tirana Albania 51-73 Belarus Eurobasket Qualifier3rd Round, Group E
03.08 Bratislava Slovakia 67-60 Cyprus Eurobasket Qualifier3rd Round, Group F
03.08 Luxembourg Luxembourg 88-80 Kosovo Eurobasket Qualifier3rd Round, Group G
03.08 Fribourg Switzerland 77-72 Portugal Eurobasket Qualifier3rd Round, Group H
03.08 Lima (Peru) Argentina 114-75 USA Pan American GamesSemi-Final
03.08 Lima (Peru) Puerto Rico 65-63 Dominican Republic Pan American GamesSemi-Final
03.08 Lima (Peru) Mexico 92-81 United States Virgin Islands Pan American Games7th Place Match
03.08 Lima (Peru) Venezuela 78-68 Uruguay Pan American Games5th Place Match
02.08 Lima (Peru) Puerto Rico 87-84 USA Pan American GamesGroup A
02.08 Lima (Peru) Venezuela 87-84 US Virgin Islands Pan American GamesGroup A
02.08 Lima (Peru) Dominican Republic 83-57 Uruguay Pan American GamesGroup B
02.08 Lima (Peru) Mexico 72-64 Argentina Pan American GamesGroup B
01.08 Lima (Peru) Puerto Rico 101-89 US Virgin Islands Pan American GamesGroup A
01.08 Lima (Peru) USA 70-53 Venezuela Pan American GamesGroup A
01.08 Lima (Peru) Argentina 102-97 Dominican Republic
After overtime
Pan American GamesGroup B
01.08 Lima (Peru) Uruguay 72-61 Mexico Pan American GamesGroup B
31.07 Lima (Peru) Puerto Rico 73-64 Venezuela Pan American GamesGroup A
31.07 Lima (Peru) USA 119-84 US Virgin Islands Pan American GamesGroup A
31.07 Lima (Peru) Argentina 102-65 Uruguay Pan American GamesGroup B
31.07 Lima (Peru) Dominican Republic 65-61 Mexico
After overtime
Pan American GamesGroup B
27.07 Bamako (Mali) Angola 'B' 88-71 Morocco 'B' Afrocan 3rd Place Match
27.07 Bamako (Mali) DR Congo 'B' 82-61 Kenya 'B' Afrocan Final
27.07 Vacoas-Phoenix Mauritius 58-78 Réunion Indian Ocean Island Games 3rd Place Match
27.07 Vacoas-Phoenix (Mauritius) Madagascar 89-45 Mayotte Indian Ocean Island Games Final
26.07 Bamako (Mali) Tunisia 'B' 68-67 Algeria 'B' Afrocan 7th Place Match
26.07 Bamako Mali 'B' 75-64 Chad 'B' Afrocan 5th Place Match
26.07 Vacoas-Phoenix Mauritius 47-61 Madagascar Indian Ocean Island Games Semi-Final
26.07 Vacoas-Phoenix (Mauritius) Mayotte 71-67 Réunion Indian Ocean Island Games Semi-Final
25.07 Bamako (Mali) Chad 'B' 80-73 Algeria 'B' Afrocan 5th-8th Place Semi-Final
25.07 Bamako Mali 'B' 64-60 Tunisia 'B' Afrocan 5th-8th Place Semi-Final
25.07 Bamako (Mali) DR Congo 'B' 84-78 Angola 'B' Afrocan Semi-Final
25.07 Bamako (Mali) Kenya 'B' 96-66 Morocco 'B' Afrocan Semi-Final
24.07 Bamako (Mali) Angola 'B' 89-62 Algeria 'B' AfrocanQuarter-Final
24.07 Bamako (Mali) DR Congo 'B' 67-60 Chad 'B' AfrocanQuarter-Final
24.07 Bamako (Mali) Kenya 'B' 82-76 Tunisia 'B'
After overtime
Afrocan Quarter-Final
24.07 Bamako Mali 'B' 61-69 Morocco 'B' Afrocan Quarter-Final
24.07 Vacoas-Phoenix (Mauritius) Madagascar 86-76 Réunion
After overtime
Indian Ocean Island GamesPool A
24.07 Vacoas-Phoenix (Mauritius) Seychelles 90-55 Maldives Indian Ocean Island Games Pool A
23.07 Bamako (Mali) Algeria 'B' 84-80 Nigeria 'B' Afrocan Quarter-Final Qualifier
23.07 Bamako (Mali) Chad 'B' 98-95 Egypt 'B'
After overtime
Afrocan Quarter-Final Qualifier
23.07 Bamako (Mali) Kenya 'B' 85-83 Côte d'Ivoire 'B' Afrocan Quarter-Final Qualifier
23.07 Bamako (Mali) Morocco 'B' 86-52 Guinea 'B' Afrocan Quarter-Final Qualifier
23.07 Vacoas-Phoenix (Mauritius) Réunion 64-62 Seychelles Indian Ocean Island Games Pool A
23.07 Vacoas-Phoenix Mauritius 56-72 Mayotte Indian Ocean Island Games Pool B
21.07 Bamako Mali 'B' 86-63 Côte d'Ivoire 'B' Afrocan Group A
21.07 Bamako (Mali) DR Congo 'B' 81-55 Nigeria 'B' Afrocan Group B
21.07 Bamako (Mali) Angola 'B' 68-58 Morocco 'B' Afrocan Group C
21.07 Bamako (Mali) Tunisia 'B' 75-68 Egypt 'B' Afrocan Group D
21.07 Vacoas-Phoenix (Mauritius) Madagascar 93-23 Maldives Indian Ocean Island Games Pool A
21.07 Vacoas-Phoenix (Mauritius) Mayotte 88-83 Comoros
After overtime
Indian Ocean Island Games Pool B
20.07 Bamako Mali 'B' 70-68 Algeria 'B' Afrocan Group A
20.07 Bamako (Mali) Kenya 'B' 81-69 Nigeria 'B' Afrocan Group B
20.07 Bamako (Mali) Angola 'B' 95-83 Chad 'B' Afrocan Group C
20.07 Bamako (Mali) Tunisia 'B' 77-58 Guinea 'B' Afrocan Group D
20.07 Vacoas-Phoenix (Mauritius) Madagascar 79-56 Seychelles Indian Ocean Island Games Pool A
20.07 Vacoas-Phoenix (Mauritius) Réunion 106-42 Maldives Indian Ocean Island Games Pool A
20.07 Vacoas-Phoenix Mauritius 86-91 Comoros Indian Ocean Island Games Pool B
19.07 Bamako (Mali) Algeria 'B 85-75 Côte d'Ivoire 'B' Afrocan Group A
19.07 Bamako (Mali) DR Congo 'B 82-65 Kenya 'B' Afrocan Group B
19.07 Bamako (Mali) Morocco 'B' 80-75 Chad 'B' Afrocan Group C
19.07 Bamako (Mali) Egypt 'B' 84-57 Guinea 'B' Afrocan Group D
19.07 Philipsburg Sint Maarten 67-75 British Virgin Islands Battle of the Fittest Tournament Semi-Final
18.07 Philipsburg Sint Maarten 83-84 British Virgin Islands Battle of the Fittest Tournament Group Stage
17.07 Apia (Samoa) Fiji 72-49 Papua New Guinea Pacific Games 3rd Place Match
17.07 Apia (Samoa) Guam 83-74 Tahiti Pacific Games Final
16.07 Apia Samoa 82-84 New Caledonia Pacific Games5th Place Match
16.07 Apia (Samoa) Guam 122-67 Papua New Guinea Pacific Games Semi-Final
16.07 Apia (Samoa) Tahiti 75-72 Fiji Pacific Games Semi-Final
16.07 Philipsburg (Sint Maarten) British Virgin Islands 103-71 Sint Eustatius Battle of the Fittest Tournament Group Stage
15.07 Apia (Samoa) Tonga 100-55 Solomon Islands Pacific Games 7th Place Match
15.07 Apia Samoa 63-75 Papua New Guinea Pacific Games Quarter-Final
15.07 Apia (Samoa) Tahiti 65-55 New Caledonia Pacific Games Quarter-Final
14.07 Philipsburg Sint Maarten 80-56 Sint Eustatius Battle of the Fittest Tournament Group Stage
13.07 Apia (Samoa) Guam 89-61 New Caledonia Pacific GamesPool A
13.07 Apia Samoa 98-90 Tonga Pacific GamesPool A
12.07 Apia (Samoa) Fiji 78-58 Papua New Guinea Pacific Games Pool B
12.07 Apia (Samoa) Tahiti 89-32 Solomon Islands Pacific Games Pool B
12.07 Gibraltar Gibraltar 69-53 Guernsey Island Games 3rd Place Match
12.07 Gibraltar (Gibraltar) Cayman Islands 75-63 Saaremaa Island Games Final
11.07 Apia (Samoa) Guam 101-65 Tonga Pacific GamesPool A
11.07 Apia Samoa 63-76 New Caledonia Pacific GamesPool A
11.07 Gibraltar (Gibraltar) Faroe Islands 76-35 Åland Island Games 9th-11th Place Group
11.07 Gibraltar (Gibraltar) Isle of Man 60-56 Jersey Island Games Consolation Match (winners equal 5th)
11.07 Gibraltar (Gibraltar) Minorca 93-69 Gotland Island Games Consolation Match (winners equal 5th)
11.07 Gibraltar (Gibraltar) Cayman Islands 103-66 Guernsey Island Games Semi-Final
11.07 Gibraltar Gibraltar 60-64 Saaremaa Island Games Semi-Final
10.07 Apia (Samoa) Fiji 74-44 Solomon Islands Pacific Games Pool B
10.07 Apia (Samoa) Papua New Guinea 93-51 Tahiti Pacific Games Pool B
10.07 Gibraltar (Gibraltar) Isle of Wight 46-44 Faroe Islands Island Games 9th-11th Place Group
10.07 Gibraltar (Gibraltar) Cayman Islands 114-42 Gotland Island Games Quarter-Final
10.07 Gibraltar Gibraltar 78-35 Jersey Island Games Quarter-Final
10.07 Gibraltar (Gibraltar) Guernsey 92-78 Minorca Island Games Quarter-Final
10.07 Gibraltar (Gibraltar) Saaremaa 101-55 Isle of Man Island Games Quarter-Final
09.07 Apia (Samoa) New Caledonia 82-71 Tonga Pacific GamesPool A
09.07 Apia Samoa 81-105 Guam Pacific GamesPool A
09.07 Gibraltar (Gibraltar) Minorca 88-70 Gotland Island GamesGroup A
09.07 Gibraltar (Gibraltar) Saaremaa 84-37 Faroe Islands Island GamesGroup B
09.07 Gibraltar (Gibraltar) Guernsey 50-43 Jersey Island GamesGroup B
09.07 Gibraltar (Gibraltar) Cayman Islands 154-15 Åland Island GamesGroup C
09.07 Gibraltar (Gibraltar) Isle of Man 60-53 Isle of Wight Island GamesGroup C
08.07 Apia (Samoa) Fiji 80-66 Tahiti Pacific Games Pool B
08.07 Apia (Samoa) Papua New Guinea 86-48 Solomon Islands Pacific Games Pool B
08.07 Gibraltar Gibraltar 80-57 Minorca Island Games Group A
08.07 Gibraltar (Gibraltar) Guernsey 76-31 Faroe Islands Island Games Group B
08.07 Gibraltar (Gibraltar) Saaremaa 68-35 Jersey Island Games Group B
08.07 Gibraltar (Gibraltar) Cayman Islands 129-50 Isle of Man Island Games Group C
08.07 Gibraltar (Gibraltar) Isle of Wight 105-40 Åland Island Games Group C
07.07 Gibraltar Gibraltar 87-44 Gotland Island Games Group A
07.07 Gibraltar (Gibraltar) Jersey 79-74 Faroe Islands Island Games Group B
07.07 Gibraltar (Gibraltar) Saaremaa 71-63 Guernsey Island Games Group B
07.07 Gibraltar (Gibraltar) Cayman Islands 103-42 Isle of Wight Island Games Group C
07.07 Gibraltar (Gibraltar) Isle of Man 113-37 Åland Island Games Group C
01.07 Kampala (Uganda) Egypt 97-61 Tanzania AfroCan Qualifier Zone 5
01.07 Kampala Uganda 77-71 Rwanda AfroCan Qualifier Zone 5
30.06 Kampala (Uganda) Rwanda 85-66 Kenya AfroCan Qualifier Zone 5
30.06 Kampala Uganda 74-54 Tanzania AfroCan Qualifier Zone 5
29.06 Kampala (Uganda) Kenya 112-74 Tanzania AfroCan Qualifier Zone 5
29.06 Kampala Uganda 64-73 Egypt AfroCan Qualifier Zone 5
27.06 Kampala (Uganda) Kenya 97-79 Egypt AfroCan Qualifier Zone 5
27.06 Kampala (Uganda) Rwanda 97-43 Tanzania AfroCan Qualifier Zone 5
26.06 Kampala (Uganda) Egypt 68-59 Rwanda AfroCan Qualifier Zone 5
26.06 Kampala Uganda 61-70 Kenya AfroCan Qualifier Zone 5
08.06 Harare Zimbabwe 61-66 Zambia AfroCan Qualifier Zone 6
07.06 Harare (Zimbabwe) Mozambique 71-60 Zambia AfroCan Qualifier Zone 6
06.06 Harare Zimbabwe 65-80 Mozambique AfroCan Qualifier Zone 6
05.06 Harare Zimbabwe 91-60 Zambia AfroCan Qualifier Zone 6
04.06 Harare (Zimbabwe) Mozambique 90-47 Zambia AfroCan Qualifier Zone 6
03.06 Harare Zimbabwe 67-61 Mozambique AfroCan Qualifier Zone 6
01.06 Bar (Montenegro) Iceland 86-53 Cyprus Games of the Small States of Europe  
01.06 Bar Montenegro 93-91 Luxembourg Games of the Small States of Europe  
31.05 Bar (Montenegro) Luxembourg 95-91 Cyprus
After overtime
Games of the Small States of Europe 
31.05 Bar Montenegro 97-84 Malta Games of the Small States of Europe  
30.05 Bar (Montenegro) Luxembourg 94-79 Malta Games of the Small States of Europe  
30.05 Bar Montenegro 92-86 Iceland Games of the Small States of Europe  
29.05 Bar (Montenegro) Iceland 80-76 Malta
After overtime
Games of the Small States of Europe  
29.05 Bar Montenegro 99-56 Cyprus Games of the Small States of Europe  
28.05 Bar (Montenegro) Luxembourg 77-67 Iceland Games of the Small States of Europe  
28.05 Bar (Montenegro) Malta 93-81 Cyprus Games of the Small States of Europe  
18.05 Saint Peter Port Guernsey 65-52 Jersey Inter Insular  
25.02 Podgorica Montenegro 74-80 Latvia World Cup QualifierEurope, 2nd Round, Group I
25.02 Ljubljana Slovenia 85-84 Ukraine
After overtime
World Cup QualifierEurope, 2nd Round, Group I
25.02 San Cristóbal de La Laguna Spain 74-58 Turkey World Cup QualifierEurope, 2nd Round, Group I
25.02 Szombathely Hungary 84-65 Croatia World Cup QualifierEurope, 2nd Round, Group J
25.02 Klaipėda Lithuania 86-73 Italy World Cup QualifierEurope, 2nd Round, Group J
25.02 Gdańsk/Sopot Poland 85-76 Netherlands World Cup QualifierEurope, 2nd Round, Group J
25.02 Monterrey Mexico 78-61 Panama World Cup QualifierAmericas, 2nd Round, Group E
25.02 San Juan Puerto Rico 65-61 Uruguay World Cup QualifierAmericas, 2nd Round, Group E
25.02 Greensboro USA 84-83 Argentina World Cup QualifierAmericas, 2nd Round, Group E
25.02 Santo Domingo Dominican Republic 63-71 Brazil World Cup QualifierAmericas, 2nd Round, Group F
24.02 Zenica Bosnia & Herzegovina 87-67 Bulgaria World Cup QualifierEurope, 2nd Round, Group K
24.02 Rezé France 82-66 Czechia World Cup QualifierEurope, 2nd Round, Group K
24.02 Perm Russia 91-76 Finland World Cup QualifierEurope, 2nd Round, Group K
24.02 Tbilisi Georgia 77-84 Estonia World Cup QualifierEurope, 2nd Round, Group L
24.02 Bamberg Germany 63-69 Greece World Cup QualifierEurope, 2nd Round, Group L
24.02 Belgrade Serbia 97-76 Israel World Cup QualifierEurope, 2nd Round, Group L
24.02 Saint John's Canada 95-55 Venezuela World Cup QualifierAmericas, 2nd Round, Group F
24.02 Charlotte Amalie West US Virgin Islands 64-59 Chile World Cup QualifierAmericas, 2nd Round, Group F
24.02 Amman Jordan 86-80 New Zealand World Cup QualifierAsia, 2nd Round, Group E
24.02 Zouk Mikael Lebanon 72-84 South Korea World Cup QualifierAsia, 2nd Round, Group E
24.02 Zouk Mikael (Lebanon) Syria 59-90 China World Cup QualifierAsia, 2nd Round, Group E
24.02 Tehran Iran 85-74 Australia World Cup QualifierAsia, 2nd Round, Group F
24.02 Astana Kazakhstan 75-93 Philippines World Cup QualifierAsia, 2nd Round, Group F
24.02 Doha Qatar 48-96 Japan World Cup QualifierAsia, 2nd Round, Group F
24.02 Abidjan (Côte d'Ivoire) Central African Republic 77-69 Rwanda World Cup Qualifier Africa, 2nd Round, Group F
24.02 Abidjan Côte d'Ivoire 69-49 Mali World Cup Qualifier Africa, 2nd Round, Group F
24.02 Abidjan (Côte d'Ivoire) Senegal 84-63 Nigeria World Cup Qualifier Africa, 2nd Round, Group F
24.02 Minsk Belarus 73-60 Sweden Eurobasket 2021 Pre-Qualifier 2nd Round, Group A
24.02 Pristina Kosovo 75-79 Romania Eurobasket 2021 Pre-Qualifier 2nd Round, Group B
24.02 Mons Belgium 90-62 Iceland Eurobasket 2021 Pre-Qualifier 2nd Round, Group C
24.02 Schwechat Austria 75-78 Great Britain Eurobasket 2021 Pre-Qualifier 2nd Round, Group D
24.02 Belize City Belize 72-86 Bahamas AmeriCup 2021 Pre-Qualifier Group A
24.02 Belize City (Belize) Cuba 123-70 Antigua & Barbuda AmeriCup 2021 Pre-Qualifier Group A
24.02 Tunja Colombia 93-82 Paraguay AmeriCup 2021 Pre-Qualifier Group B
24.02 Tunja (Colombia) Guyana 73-65 Bolivia AmeriCup 2021 Pre-Qualifier Group B
23.02 Abidjan Côte d'Ivoire 87-60 Rwanda World Cup Qualifier Africa, 2nd Round, Group F
23.02 Abidjan (Côte d'Ivoire) Nigeria 72-59 Central African Republic World Cup Qualifier Africa, 2nd Round, Group F
23.02 Abidjan (Côte d'Ivoire) Senegal 62-38 Mali World Cup Qualifier Africa, 2nd Round, Group F
23.02 Belize City (Belize) Bahamas 110-56 Antigua & Barbuda AmeriCup 2021 Pre-Qualifier Group A
23.02 Belize City Belize 80-82 Cuba AmeriCup 2021 Pre-Qualifier Group A
23.02 Tunja Colombia 114-68 Guyana AmeriCup 2021 Pre-Qualifier Group B
23.02 Tunja (Colombia) Paraguay 75-73 Bolivia AmeriCup 2021 Pre-Qualifier Group B
22.02 Rīga Latvia 62-67 Spain World Cup QualifierEurope, 2nd Round, Group I
22.02 Ankara Turkey 77-59 Slovenia World Cup QualifierEurope, 2nd Round, Group I
22.02 Kiev Ukraine 74-76 Montenegro World Cup QualifierEurope, 2nd Round, Group I
22.02 Varaždin Croatia 69-77 Poland World Cup QualifierEurope, 2nd Round, Group J
22.02 Varese Italy 75-41 Hungary World Cup QualifierEurope, 2nd Round, Group J
22.02 Amsterdam Netherlands 69-78 Lithuania World Cup QualifierEurope, 2nd Round, Group J
22.02 Monterrey Mexico 88-77 Uruguay World Cup QualifierAmericas, 2nd Round, Group E
22.02 San Juan Puerto Rico 87-86 Argentina
After overtime
World Cup QualifierAmericas, 2nd Round, Group E
22.02 Greensboro USA 111-80 Panama World Cup QualifierAmericas, 2nd Round, Group E
22.02 Amman Jordan 86-62 China World Cup QualifierAsia, 2nd Round, Group E
22.02 Zouk Mikael Lebanon 67-69 New Zealand World Cup QualifierAsia, 2nd Round, Group E
22.02 Zouk Mikael (Lebanon) Syria 74-87 South Korea World Cup QualifierAsia, 2nd Round, Group E
22.02 Abidjan (Côte d'Ivoire) Central African Republic 75-57 Mali World Cup Qualifier Africa, 2nd Round, Group F
22.02 Abidjan Côte d'Ivoire 72-46 Nigeria World Cup Qualifier Africa, 2nd Round, Group F
22.02 Abidjan (Côte d'Ivoire) Senegal 81-41 Rwanda World Cup Qualifier Africa, 2nd Round, Group F
22.02 Belize City Belize 96-71 Antigua & Barbuda AmeriCup 2021 Pre-Qualifier Group A
22.02 Belize City (Belize) Cuba 88-74 Bahamas AmeriCup 2021 Pre-Qualifier Group A
22.02 Tunja Colombia 84-51 Bolivia AmeriCup 2021 Pre-Qualifier Group B
22.02 Tunja (Colombia) Paraguay 93-53 Guyana AmeriCup 2021 Pre-Qualifier Group B
21.02 Botevgrad Bulgaria 60-104 Russia World Cup QualifierEurope, 2nd Round, Group K
21.02 Pardubice Czechia 69-64 Bosnia & Herzegovina World Cup QualifierEurope, 2nd Round, Group K
21.02 Espoo Finland 76-69 France World Cup QualifierEurope, 2nd Round, Group K
21.02 Tallinn Estonia 71-70 Serbia World Cup QualifierEurope, 2nd Round, Group L
21.02 Heraklion Greece 81-69 Georgia World Cup QualifierEurope, 2nd Round, Group L
21.02 Tel Aviv Israel 81-77 Germany World Cup QualifierEurope, 2nd Round, Group L
21.02 Saint John's Canada 85-46 Chile World Cup QualifierAmericas, 2nd Round, Group F
21.02 Santo Domingo Dominican Republic 72-67 Venezuela World Cup QualifierAmericas, 2nd Round, Group F
21.02 Charlotte Amalie West US Virgin Islands 80-104 Brazil World Cup QualifierAmericas, 2nd Round, Group F
21.02 Tehran Iran 89-97 Japan World Cup QualifierAsia, 2nd Round, Group F
21.02 Astana Kazakhstan 60-81 Australia World Cup QualifierAsia, 2nd Round, Group F
21.02 Doha Qatar 46-84 Philippines World Cup QualifierAsia, 2nd Round, Group F
21.02 Malmö Sweden 79-74 Denmark Eurobasket 2021 Pre-Qualifier 2nd Round, Group A
21.02 Ploiești Romania 65-53 North Macedonia Eurobasket 2021 Pre-Qualifier 2nd Round, Group B
21.02 Reykjavík Iceland 91-67 Portugal Eurobasket 2021 Pre-Qualifier 2nd Round, Group C
21.02 Manchester (England) Great Britain 84-47 Cyprus Eurobasket 2021 Pre-Qualifier 2nd Round, Group D