MEN
FOOTBALLRUGBY UNIONICE HOCKEYBASKETBALL
FUTSALRUGBY SEVENSFIELD HOCKEYHANDBALLBEACH SOCCERCRICKETWATER POLOVOLLEYBALL
WOMEN
FOOTBALLRUGBY UNIONICE HOCKEYBASKETBALL
FUTSALRUGBY SEVENSFIELD HOCKEYHANDBALLBEACH SOCCERCRICKETWATER POLOVOLLEYBALL

SCOT SCORES 80 SPORTS ARCHIVE

MEN'S BASKETBALL - 2012 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSArchive202120202019201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
07.10 Bangui Central African Republic 69-77 DR Congo Afrobasket Qualifier Zone 4
07.10 Bangui (Central African Republic) Cameroon 62-59 Congo Afrobasket Qualifier Zone 4
06.10 Bangui Central African Republic 71-64 Congo Afrobasket Qualifier Zone 4
06.10 Bangui (Central African Republic) Cameroon 67-64 DR Congo Afrobasket Qualifier Zone 4
06.10 Manama Bahrain 64-74 Qatar Gulf Championship  
06.10 Manama (Bahrain) Saudi Arabia 70-54 Oman Gulf Championship  
05.10 Bangui Central African Republic 63-54 Cameroon Afrobasket Qualifier Zone 4
05.10 Bangui (Central African Republic) Congo 74-73 DR Congo Afrobasket Qualifier Zone 4
04.10 Bangui (Central African Republic) Congo 92-81 DR Congo Afrobasket Qualifier Zone 4
04.10 Manama (Bahrain) Qatar 97-40 Oman Gulf Championship  
04.10 Manama (Bahrain) Saudi Arabia 67-60 United Arab Emirates Gulf Championship  
03.10 Bangui (Central African Republic) Cameroon 87-63 DR Congo Afrobasket Qualifier Zone 4
03.10 Manama Bahrain 83-36 Oman Gulf Championship  
03.10 Manama (Bahrain) Qatar 81-62 United Arab Emirates Gulf Championship  
02.10 Bangui (Central African Republic) Cameroon 69-60 Congo Afrobasket Qualifier Zone 4
02.10 Bangui Central African Republic 74-68 DR Congo Afrobasket Qualifier Zone 4
01.10 Bangui Central African Republic 79-58 Cameroon Afrobasket Qualifier Zone 4
01.10 Manama Bahrain 93-74 United Arab Emirates Gulf Championship  
01.10 Manama (Bahrain) Qatar 66-60 Saudi Arabia Gulf Championship  
30.09 Bangui Central African Republic 80-53 Congo Afrobasket Qualifier Zone 4
30.09 Manama Bahrain 67-64 Saudi Arabia Gulf Championship  
30.09 Manama (Bahrain) United Arab Emirates 95-59 Oman Gulf Championship  
29.09 Mangilao Guam 88-69 Palau Micronesian Tournament Final
29.09 Mangilao Guam Junior 58-60 Marshall Islands Micronesian Tournament 3rd Place Match
28.09 Mangilao Guam 75-51 Marshall Islands Micronesian Tournament Semi-Final
28.09 Mangilao Guam Junior 71-77 Palau Micronesian Tournament Semi-Final
27.09 Mangilao Guam Junior 99-41 Yap Micronesian Tournament Group Stage
27.09 Mangilao (Guam) Chuuk 92-71 Pohnpei Micronesian Tournament Group Stage
27.09 Mangilao Guam 122-60 Yap Micronesian Tournament Group Stage
26.09 Mangilao (Guam) Marshall Islands 107-69 Yap Micronesian Tournament Group Stage
26.09 Mangilao Guam 66-48 Guam Junior Micronesian Tournament Group Stage
26.09 Mangilao (Guam) Palau 81-73 Marshall Islands Micronesian Tournament Group Stage
25.09 Mangilao (Guam) Palau 77-55 Chuuk Micronesian Tournament Group Stage
25.09 Mangilao Guam Junior 81-77 Pohnpei Micronesian Tournament Group Stage
25.09 Mangilao Guam 76-62 Marshall Islands Micronesian Tournament Group Stage
25.09 Mangilao (Guam) Palau 105-63 Pohnpei Micronesian Tournament Group Stage
25.09 Mangilao (Guam) Chuuk 90-67 Yap Micronesian Tournament Group Stage
24.09 Mangilao Guam Junior 88-76 Chuuk Micronesian Tournament Group Stage
24.09 Mangilao (Guam) Marshall Islands 101-85 Pohnpei Micronesian Tournament Group Stage
24.09 Mangilao Guam 95-75 Palau Micronesian Tournament Group Stage
24.09 Mangilao (Guam) Marshall Islands 95-59 Chuuk Micronesian Tournament Group Stage
23.09 Mangilao Guam 125-58 Pohnpei Micronesian Tournament Group Stage
23.09 Mangilao (Guam) Palau 126-34 Yap Micronesian Tournament Group Stage
23.09 Mangilao Guam Junior 73-75 Marshall Islands Micronesian Tournament Group Stage
23.09 Mangilao Guam 114-58 Chuuk Micronesian Tournament Group Stage
23.09 Mangilao Guam Junior 82-71 Palau Micronesian Tournament Group Stage
23.09 Mangilao (Guam) Pohnpei 125-67 Yap Micronesian Tournament Group Stage
22.09 Tokyo Japan 51-53 Iran Asia Cup Final
22.09 Tokyo (Japan) Qatar 79-63 Philippines Asia Cup 3rd Place Match
22.09 Tokyo (Japan) China 67-63 Taiwan Asia Cup 5th Place Match
22.09 Tokyo (Japan) Lebanon 86-73 Uzbekistan Asia Cup 7th Place Match
21.09 Tokyo (Japan) Iran 77-60 Philippines Asia Cup Semi-Final
21.09 Tokyo Japan 73-66 Qatar Asia Cup Semi-Final
21.09 Tokyo (Japan) China 78-63 Lebanon Asia Cup 5th-8th Place Semi-Final
21.09 Tokyo (Japan) Taiwan 86-70 Uzbekistan Asia Cup 5th-8th Place Semi-Final
20.09 Tokyo (Japan) Iran 79-37 Uzbekistan Asia Cup Quarter-Final
20.09 Tokyo Japan 60-50 China Asia Cup Quarter-Final
20.09 Tokyo (Japan) Philippines 75-68 Taiwan Asia Cup Quarter-Final
20.09 Tokyo (Japan) Qatar 79-72 Lebanon Asia Cup Quarter-Final
18.09 Tokyo (Japan) China 106-46 Macau Asia Cup Group A
18.09 Tokyo (Japan) Lebanon 84-49 Uzbekistan Asia Cup Group A
18.09 Tokyo Japan 65-71 Iran Asia Cup Group B
18.09 Tokyo (Japan) Taiwan 75-73 Qatar Asia Cup Group B
17.09 Tokyo (Japan) China 107-47 Uzbekistan Asia Cup Group A
17.09 Tokyo (Japan) Philippines 98-46 Macau Asia Cup Group A
17.09 Tokyo (Japan) Iran 71-63 Taiwan Asia Cup Group B
17.09 Tokyo Japan 90-72 India Asia Cup Group B
16.09 Tokyo (Japan) Lebanon 89-69 China Asia Cup Group A
16.09 Tokyo (Japan) Philippines 85-50 Uzbekistan Asia Cup Group A
16.09 Tokyo (Japan) Iran 85-75 Qatar
After overtime
Asia Cup Group B
16.09 Tokyo (Japan) Taiwan 113-88 India Asia Cup Group B
15.09 Tokyo (Japan) Philippines 78-68 Lebanon Asia Cup Group A
15.09 Tokyo (Japan) Uzbekistan 81-61 Macau Asia Cup Group A
15.09 Tokyo Japan 90-78 Taiwan Asia Cup Group B
15.09 Tokyo (Japan) Qatar 84-63 India Asia Cup Group B
14.09 Tokyo (Japan) China 71-68 Philippines Asia Cup Group A
14.09 Tokyo (Japan) Lebanon 120-51 Macau Asia Cup Group A
14.09 Tokyo (Japan) Iran 83-71 India Asia Cup Group B
14.09 Tokyo Japan 73-69 Qatar Asia Cup Group B
11.09 Tallinn Estonia 80-58 Iceland Eurobasket Qualifier Group A
11.09 Podgorica Montenegro 80-48 Slovakia Eurobasket Qualifier Group A
11.09 Belgrade Serbia 83-67 Israel Eurobasket Qualifier Group A
11.09 Oldenburg Germany 81-68 Azerbaijan Eurobasket Qualifier Group B
11.09 Luxembourg Luxembourg 68-85 Sweden Eurobasket Qualifier Group B
11.09 Poreč Croatia 78-74 Austria Eurobasket Qualifier Group C
11.09 Nicosia Cyprus 58-63 Hungary Eurobasket Qualifier Group C
11.09 Tbilisi Georgia 97-89 Netherlands Eurobasket Qualifier Group D
11.09 Sibiu Romania 77-85 Latvia Eurobasket Qualifier Group D
11.09 Tirana Albania 46-82 Belgium Eurobasket Qualifier Group E
11.09 Helsinki Finland 84-77 Switzerland Eurobasket Qualifier Group E
11.09 Minsk Belarus 77-64 Portugal Eurobasket Qualifier Group F
11.09 İstanbul Turkey 81-58 Czechia Eurobasket Qualifier Group F
08.09 Tallinn Estonia 88-81 Serbia Eurobasket Qualifier Group A
08.09 Reykjavík Iceland 92-101 Montenegro Eurobasket Qualifier Group A
08.09 Tel Aviv Israel 106-73 Slovakia Eurobasket Qualifier Group A
08.09 Samokov Bulgaria 120-95 Luxembourg Eurobasket Qualifier Group B
08.09 Norrköping Sweden 86-91 Germany Eurobasket Qualifier Group B
08.09 Szombathely Hungary 79-81 Croatia Eurobasket Qualifier Group C
08.09 Kiev Ukraine 69-51 Cyprus Eurobasket Qualifier Group C
08.09 Sarajevo Bosnia & Herzegovina 93-58 Romania Eurobasket Qualifier Group D
08.09 Rīga Latvia 70-73 Georgia Eurobasket Qualifier Group D
08.09 Antwerp Belgium 71-68 Finland Eurobasket Qualifier Group E
08.09 Lublin Poland 89-59 Albania Eurobasket Qualifier Group E
08.09 Trieste Italy 83-58 Belarus Eurobasket Qualifier Group F
08.09 Coimbra Portugal 69-79 Turkey Eurobasket Qualifier Group F
05.09 Tel Aviv Israel 92-75 Iceland Eurobasket Qualifier Group A
05.09 Podgorica Montenegro 76-67 Estonia Eurobasket Qualifier Group A
05.09 Zrenjanin Serbia 87-62 Slovakia Eurobasket Qualifier Group A
05.09 Baku Azerbaijan 82-76 Sweden Eurobasket Qualifier Group B
05.09 Trier Germany 79-69 Bulgaria Eurobasket Qualifier Group B
05.09 Oberwart Austria 97-81 Hungary Eurobasket Qualifier Group C
05.09 Slavonski Brod Croatia 84-80 Ukraine Eurobasket Qualifier Group C
05.09 Tbilisi Georgia 103-107 Bosnia & Herzegovina Eurobasket Qualifier Group D
05.09 Almere Netherlands 81-86 Latvia Eurobasket Qualifier Group D
05.09 Helsinki Finland 91-96 Poland Eurobasket Qualifier Group E
05.09 Fribourg Switzerland 82-73 Belgium Eurobasket Qualifier Group E
05.09 Chomutov Czechia 90-71 Portugal Eurobasket Qualifier Group F
05.09 Ankara Turkey 82-83 Italy Eurobasket Qualifier Group F
02.09 Tallinn Estonia 53-84 Israel Eurobasket Qualifier Group A
02.09 Reykjavík Iceland 84-86 Slovakia Eurobasket Qualifier Group A
02.09 Podgorica Montenegro 72-62 Serbia Eurobasket Qualifier Group A
02.09 Samokov Bulgaria 94-77 Azerbaijan Eurobasket Qualifier Group B
02.09 Luxembourg Luxembourg 67-95 Germany Eurobasket Qualifier Group B
02.09 Nicosia Cyprus 49-98 Croatia Eurobasket Qualifier Group C
02.09 Lviv Ukraine 68-57 Austria Eurobasket Qualifier Group C
02.09 Sarajevo Bosnia & Herzegovina 99-83 Netherlands Eurobasket Qualifier Group D
02.09 Sibiu Romania 74-91 Georgia Eurobasket Qualifier Group D
02.09 Tirana Albania 52-95 Finland Eurobasket Qualifier Group E
02.09 Zielona Góra Poland 111-67 Switzerland Eurobasket Qualifier Group E
02.09 Minsk Belarus 62-91 Turkey Eurobasket Qualifier Group F
02.09 Trieste Italy 68-56 Czechia Eurobasket Qualifier Group F
30.08 Tel Aviv Israel 76-81 Montenegro Eurobasket Qualifier Group A
30.08 Niš Serbia 114-58 Iceland Eurobasket Qualifier Group A
30.08 Levice Slovakia 70-84 Estonia Eurobasket Qualifier Group A
30.08 Baku Azerbaijan 95-77 Luxembourg Eurobasket Qualifier Group B
30.08 Norrköping Sweden 85-71 Bulgaria Eurobasket Qualifier Group B
30.08 Schwechat Austria 77-52 Cyprus Eurobasket Qualifier Group C
30.08 Pécs Hungary 76-78 Ukraine Eurobasket Qualifier Group C
30.08 Rīga Latvia 80-64 Bosnia & Herzegovina Eurobasket Qualifier Group D
30.08 Antwerp Belgium 73-87 Poland Eurobasket Qualifier Group E
30.08 Almere Netherlands 80-74 Romania Eurobasket Qualifier Group D
30.08 Fribourg Switzerland 93-84 Albania Eurobasket Qualifier Group E
30.08 Chomutov Czechia 79-72 Belarus Eurobasket Qualifier Group F
30.08 Coimbra Portugal 70-82 Italy Eurobasket Qualifier Group F
28.08 Tel Aviv Israel 89-76 Serbia Eurobasket Qualifier Group A
27.08 Reykjavík Iceland 67-86 Estonia Eurobasket Qualifier Group A
27.08 Levice Slovakia 81-94 Montenegro Eurobasket Qualifier Group A
27.08 Baku Azerbaijan 68-85 Germany Eurobasket Qualifier Group B
27.08 Norrköping Sweden 111-74 Luxembourg Eurobasket Qualifier Group B
27.08 Schwechat Austria 75-82 Croatia Eurobasket Qualifier Group C
27.08 Pécs Hungary 77-64 Cyprus Eurobasket Qualifier Group C
27.08 Rīga Latvia 89-53 Romania Eurobasket Qualifier Group D
27.08 Almere Netherlands 91-88 Georgia Eurobasket Qualifier Group D
27.08 Antwerp Belgium 97-59 Albania Eurobasket Qualifier Group E
27.08 Fribourg Switzerland 60-89 Finland Eurobasket Qualifier Group E
27.08 Chomutov Czechia 82-64 Turkey Eurobasket Qualifier Group F
27.08 Fafe Portugal 75-82 Belarus Eurobasket Qualifier Group F
24.08 Levice Slovakia 64-82 Israel Eurobasket Qualifier Group A
24.08 Podgorica Montenegro 85-67 Iceland Eurobasket Qualifier Group A
24.08 Novi Sad Serbia 88-63 Estonia Eurobasket Qualifier Group A
24.08 Ulm Germany 81-66 Sweden Eurobasket Qualifier Group B
24.08 Luxembourg Luxembourg 68-94 Bulgaria Eurobasket Qualifier Group B
24.08 Osijek Croatia 89-65 Hungary Eurobasket Qualifier Group C
24.08 Nicosia Cyprus 47-68 Ukraine Eurobasket Qualifier Group C
24.08 Tbilisi Georgia 79-76 Latvia Eurobasket Qualifier Group D
24.08 Sibiu Romania 79-84 Bosnia & Herzegovina Eurobasket Qualifier Group D
24.08 Tirana Albania 67-105 Poland Eurobasket Qualifier Group E
24.08 Helsinki Finland 97-60 Belgium Eurobasket Qualifier Group E
24.08 Minsk Belarus 63-84 Italy Eurobasket Qualifier Group F
24.08 Ankara Turkey 74-62 Portugal Eurobasket Qualifier Group F
21.08 Tallinn Estonia 64-77 Montenegro Eurobasket Qualifier Group A
21.08 Reykjavík Iceland 83-110 Israel Eurobasket Qualifier Group A
21.08 Levice Slovakia 71-93 Serbia Eurobasket Qualifier Group A
21.08 Sofia Bulgaria 70-82 Germany Eurobasket Qualifier Group B
21.08 Borås Sweden 96-79 Azerbaijan Eurobasket Qualifier Group B
21.08 Szombathely Hungary 81-75 Austria Eurobasket Qualifier Group C
21.08 Kiev Ukraine 79-80 Croatia
After overtime
Eurobasket Qualifier Group C
21.08 Sarajevo Bosnia & Herzegovina 95-96 Georgia Eurobasket Qualifier Group D
21.08 Rīga Latvia 85-70 Netherlands Eurobasket Qualifier Group D
21.08 Antwerp Belgium 98-49 Switzerland Eurobasket Qualifier Group E
21.08 Koszalin Poland 79-81 Finland Eurobasket Qualifier Group E
21.08 Sassari Italy 78-69 Turkey Eurobasket Qualifier Group F
21.08 Feijó Portugal 67-74 Czechia Eurobasket Qualifier Group F
18.08 Haifa Israel 86-88 Estonia
After overtime
Eurobasket Qualifier Group A
18.08 Belgrade Serbia 71-73 Montenegro Eurobasket Qualifier Group A
18.08 Levice Slovakia 75-81 Iceland Eurobasket Qualifier Group A
18.08 Baku Azerbaijan 88-71 Bulgaria Eurobasket Qualifier Group B
18.08 Hagen Germany 101-53 Luxembourg Eurobasket Qualifier Group B
18.08 Schwechat Austria 57-61 Ukraine Eurobasket Qualifier Group C
18.08 Makarska Croatia 93-38 Cyprus Eurobasket Qualifier Group C
18.08 Tbilisi Georgia 80-64 Romania Eurobasket Qualifier Group D
18.08 Almere Netherlands 89-107 Bosnia & Herzegovina Eurobasket Qualifier Group D
18.08 Fribourg Switzerland 66-80 Poland Eurobasket Qualifier Group E
18.08 Chomutov Czechia 53-63 Italy Eurobasket Qualifier Group F
18.08 Kayseri Turkey 77-74 Belarus Eurobasket Qualifier Group F
18.08 Praia Cape Verde 80-63 Mali Afrobasket Qualifier Zone 2
18.08 Praia (Cape Verde) Senegal 90-52 Mauritania Afrobasket Qualifier Zone 2
17.08 Helsinki Finland 112-77 Albania Eurobasket Qualifier Group E
17.08 Praia Cape Verde 52-68 Senegal Afrobasket Qualifier Zone 2
17.08 Praia (Cape Verde) Mali 69-65 Mauritania Afrobasket Qualifier Zone 2
16.08 Praia Cape Verde 112-56 Mauritania Afrobasket Qualifier Zone 2
16.08 Praia (Cape Verde) Senegal 67-59 Mali Afrobasket Qualifier Zone 2
15.08 Tallinn Estonia 95-74 Slovakia Eurobasket Qualifier Group A
15.08 Podgorica Montenegro 75-69 Israel Eurobasket Qualifier Group A
15.08 Sofia Bulgaria 78-73 Sweden Eurobasket Qualifier Group B
15.08 Luxembourg Luxembourg 78-101 Azerbaijan Eurobasket Qualifier Group B
15.08 Nicosia Cyprus 86-89 Austria
After overtime
Eurobasket Qualifier Group C
15.08 Dnipropetrovsk Ukraine 77-71 Hungary Eurobasket Qualifier Group C
15.08 Sarajevo Bosnia & Herzegovina 87-84 Latvia Eurobasket Qualifier Group D
15.08 Sibiu Romania 90-84 Netherlands Eurobasket Qualifier Group D
15.08 Tirana Albania 51-76 Switzerland Eurobasket Qualifier Group E
15.08 Sopot Poland 57-64 Belgium Eurobasket Qualifier Group E
15.08 Minsk Belarus 65-73 Czechia Eurobasket Qualifier Group F
15.08 Sassari Italy 97-45 Portugal Eurobasket Qualifier Group F
14.08 Reykjavík Iceland 78-91 Serbia Eurobasket Qualifier Group A
14.08 Praia Cape Verde 60-70 Mali Afrobasket Qualifier Zone 2
14.08 Praia (Cape Verde) Senegal 111-59 Mauritania Afrobasket Qualifier Zone 2
13.08 Praia Cape Verde 92-82 Senegal Afrobasket Qualifier Zone 2
13.08 Praia (Cape Verde) Mali 89-53 Mauritania Afrobasket Qualifier Zone 2
12.08 London (England) USA 107-100 Spain Olympic Games Final
12.08 London (England) Russia 81-77 Argentina Olympic Games 3rd Place Match
12.08 Praia Cape Verde 99-57 Mauritania Afrobasket Qualifier Zone 2
12.08 Praia (Cape Verde) Senegal 68-54 Mali Afrobasket Qualifier Zone 2
10.08 London (England) Spain 67-59 Russia Olympic Games Semi-Final
10.08 London (England) USA 109-83 Argentina Olympic Games Semi-Final
08.08 London (England) Argentina 82-77 Brazil Olympic Games Quarter-Final
08.08 London (England) Russia 83-74 Lithuania Olympic Games Quarter-Final
08.08 London (England) Spain 66-59 France Olympic Games Quarter-Final
08.08 London (England) USA 119-86 Australia Olympic Games Quarter-Final
06.08 London (England) France 79-73 Nigeria Olympic Games Group A
06.08 London (England) Lithuania 76-63 Tunisia Olympic Games Group A
06.08 London (England) USA 126-97 Argentina Olympic Games Group A
06.08 London (England) Australia 82-80 Russia Olympic Games Group B
06.08 London (England) Brazil 88-82 Spain Olympic Games Group B
06.08 London (England) Great Britain 90-58 China Olympic Games Group B
04.08 London (England) Argentina 93-79 Nigeria Olympic Games Group A
04.08 London (England) France 73-69 Tunisia Olympic Games Group A
04.08 London (England) USA 99-94 Lithuania Olympic Games Group A
04.08 London (England) Brazil 98-59 China Olympic Games Group B
04.08 London (England) Great Britain 75-106 Australia Olympic Games Group B
04.08 London (England) Russia 77-74 Spain Olympic Games Group B
02.08 London (England) Argentina 92-69 Tunisia Olympic Games Group A
02.08 London (England) France 82-74 Lithuania Olympic Games Group A
02.08 London (England) USA 156-73 Nigeria Olympic Games Group A
02.08 London (England) Australia 81-61 China Olympic Games Group B
02.08 London (England) Great Britain 78-79 Spain Olympic Games Group B
02.08 London (England) Russia 75-74 Brazil Olympic Games Group B
31.07 London (England) France 71-64 Argentina Olympic Games Group A
31.07 London (England) Lithuania 72-53 Nigeria Olympic Games Group A
31.07 London (England) USA 110-63 Tunisia Olympic Games Group A
31.07 London (England) Great Britain 62-67 Brazil Olympic Games Group B
31.07 London (England) Russia 73-54 China Olympic Games Group B
31.07 London (England) Spain 82-70 Australia Olympic Games Group B
29.07 London (England) Argentina 102-79 Lithuania Olympic Games Group A
29.07 London (England) Nigeria 60-56 Tunisia Olympic Games Group A
29.07 London (England) USA 98-71 France Olympic Games Group A
29.07 London (England) Brazil 75-71 Australia Olympic Games Group B
29.07 London (England) Great Britain 75-95 Russia Olympic Games Group B
29.07 London (England) Spain 97-81 China Olympic Games Group B
17.07 Algiers Algeria 69-68 Morocco Afrobasket Qualifier Zone 1, 2nd Leg
15.07 Algiers Algeria 71-75 Morocco
After overtime
Afrobasket Qualifier Zone 1, 1st Leg
10.07 Ouagadougou Burkina Faso 59-68 Togo Afrobasket Qualifier Zone 3, 2nd Leg
08.07 Caracas (Venezuela) Nigeria 88-73 Dominican Republic Olympic Games Qualifier World Tournament, 3rd Place Match
08.07 Ouagadougou Burkina Faso 74-57 Togo Afrobasket Qualifier Zone 3, 1st Leg
07.07 Caracas (Venezuela) Russia 85-77 Nigeria Olympic Games Qualifier World Tournament, Semi-Final
07.07 Caracas (Venezuela) Lithuania 109-83 Dominican Republic Olympic Games Qualifier World Tournament, Semi-Final
07.07 Serravalle (San Marino) Andorra 74-72 Moldova European Small Countries Championship Final
07.07 Serravalle San Marino 57-96 Malta European Small Countries Championship 3rd Place Match
07.07 Serravalle (San Marino) Scotland 84-60 Gibraltar European Small Countries Championship 5th-7th Place Group
07.07 Chiang Mai (Thailand) Indonesia 65-51 Singapore Southeast Asian Cup  
07.07 Chiang Mai Thailand 52-74 Philippines Southeast Asian Cup  
06.07 Caracas (Venezuela) Nigeria 80-79 Greece Olympic Games Qualifier World Tournament, Quarter-Final
06.07 Caracas (Venezuela) Lithuania 76-72 Puerto Rico Olympic Games Qualifier World Tournament, Quarter-Final
06.07 Caracas (Venezuela) Dominican Republic 86-76 Macedonia Olympic Games Qualifier World Tournament, Quarter-Final
06.07 Caracas (Venezuela) Russia 80-65 Angola Olympic Games Qualifier World Tournament, Quarter-Final
06.07 Serravalle (San Marino) Andorra 75-65 Malta European Small Countries Championship Semi-Final
06.07 Serravalle San Marino 63-88 Moldova European Small Countries Championship Semi-Final
06.07 Serravalle (San Marino) Wales 95-72 Gibraltar European Small Countries Championship 5th-7th Place Group
06.07 Chiang Mai (Thailand) Philippines 85-50 Malaysia Southeast Asian Cup  
06.07 Chiang Mai Thailand 46-66 Indonesia Southeast Asian Cup  
05.07 Chiang Mai (Thailand) Philippines 80-52 Indonesia Southeast Asian Cup  
05.07 Chiang Mai (Thailand) Singapore 82-75 Malaysia Southeast Asian Cup  
04.07 Caracas (Venezuela) Greece 98-84 Puerto Rico Olympic Games Qualifier World Tournament, Group A
04.07 Caracas (Venezuela) Nigeria 86-80 Lithuania Olympic Games Qualifier World Tournament, Group B
04.07 Caracas (Venezuela) Russia 84-69 Dominican Republic Olympic Games Qualifier World Tournament, Group C
04.07 Caracas (Venezuela) New Zealand 68-64 Angola Olympic Games Qualifier World Tournament, Group D
04.07 Serravalle (San Marino) Andorra 100-84 Moldova European Small Countries Championship Group A
04.07 Serravalle San Marino 71-69 Malta European Small Countries Championship Group B
04.07 Serravalle (San Marino) Wales 76-75 Scotland European Small Countries Championship Group B
04.07 Chiang Mai (Thailand) Philippines 96-58 Singapore Southeast Asian Cup  
04.07 Chiang Mai Thailand 73-72 Malaysia Southeast Asian Cup  
03.07 Caracas (Venezuela) Puerto Rico 93-52 Jordan Olympic Games Qualifier World Tournament, Group A
03.07 Caracas Venezuela 82-100 Lithuania Olympic Games Qualifier World Tournament, Group B
03.07 Caracas (Venezuela) Dominican Republic 95-85 South Korea Olympic Games Qualifier World Tournament, Group C
03.07 Caracas (Venezuela) Macedonia 84-62 New Zealand Olympic Games Qualifier World Tournament, Group D
03.07 Serravalle (San Marino) Andorra 96-47 Gibraltar European Small Countries Championship Group A
03.07 Serravalle San Marino 68-71 Scotland European Small Countries Championship Group B
03.07 Serravalle (San Marino) Malta 81-51 Wales European Small Countries Championship Group B
03.07 Chiang Mai (Thailand) Malaysia 70-50 Indonesia Southeast Asian Cup  
03.07 Chiang Mai Thailand 67-62 Singapore Southeast Asian Cup  
02.07 Caracas (Venezuela) Greece 107-63 Jordan Olympic Games Qualifier World Tournament, Group A
02.07 Caracas Venezuela 71-69 Nigeria Olympic Games Qualifier World Tournament, Group B
02.07 Caracas (Venezuela) Russia 91-56 South Korea Olympic Games Qualifier World Tournament, Group C
02.07 Caracas (Venezuela) Angola 88-84 Macedonia Olympic Games Qualifier World Tournament, Group D
02.07 Serravalle (San Marino) Moldova 81-62 Gibraltar European Small Countries Championship Group A
02.07 Serravalle (San Marino) Malta 75-64 Scotland European Small Countries Championship Group B
02.07 Serravalle San Marino 58-53 Wales European Small Countries Championship Group B
24.06 San Juan Puerto Rico 72-80 Dominican Republic Centrobasket Final
24.06 San Juan (Puerto Rico) Jamaica 78-54 Panama Centrobasket 3rd Place Match
23.06 San Juan Puerto Rico 103-89 Jamaica Centrobasket Semi-Final
23.06 San Juan (Puerto Rico) Dominican Republic 79-62 Panama Centrobasket Semi-Final
22.06 Resistencia (Argentina) Uruguay 80-68 Brazil South American Championship 3rd Place Match
22.06 Resistencia Argentina 79-56 Venezuela South American Championship Final
22.06 San Juan (Puerto Rico) Bahamas 116-62 Nicaragua Centrobasket Group A
22.06 San Juan (Puerto Rico) Panama 94-66 Cuba Centrobasket Group A
22.06 San Juan (Puerto Rico) Dominican Republic 78-73 US Virgin Islands Centrobasket Group B
22.06 San Juan (Puerto Rico) Mexico 89-62 Costa Rica Centrobasket Group B
21.06 Resistencia (Argentina) Paraguay 93-88 Chile South American Championship 5th Place Match
21.06 Resistencia (Argentina) Argentina 88-81 Uruguay South American Championship Semi-Final
21.06 Resistencia (Argentina) Venezuela 86-70 Brazil South American Championship Semi-Final
21.06 San Juan (Puerto Rico) Panama 93-60 Nicaragua Centrobasket Group A
21.06 San Juan Puerto Rico 95-61 Cuba Centrobasket Group A
21.06 San Juan (Puerto Rico) Dominican Republic 69-51 Costa Rica Centrobasket Group B
21.06 San Juan (Puerto Rico) Jamaica 76-74 Mexico Centrobasket Group B
20.06 Resistencia Argentina 88-64 Chile South American Championship Group A
20.06 Resistencia (Argentina) Venezuela 101-66 Colombia South American Championship Group A
20.06 Resistencia (Argentina) Brazil 95-46 Bolivia South American Championship Group B
20.06 Resistencia (Argentina) Uruguay 82-70 Paraguay South American Championship Group B
20.06 San Juan (Puerto Rico) Panama 78-70 Bahamas Centrobasket Group A
20.06 San Juan Puerto Rico 107-67 Nicaragua Centrobasket Group A
20.06 San Juan (Puerto Rico) Dominican Republic 80-64 Jamaica Centrobasket Group B
20.06 San Juan (Puerto Rico) US Virgin Islands 92-64 Costa Rica Centrobasket Group B
19.06 Resistencia Argentina 90-87 Venezuela South American Championship Group A
19.06 Resistencia (Argentina) Chile 76-66 Colombia South American Championship Group A
19.06 Resistencia (Argentina) Brazil 77-73 Uruguay South American Championship Group B
19.06 Resistencia (Argentina) Paraguay 81-62 Bolivia South American Championship Group B
19.06 San Juan (Puerto Rico) Cuba 80-47 Nicaragua Centrobasket Group A
19.06 San Juan Puerto Rico 88-71 Bahamas Centrobasket Group A
19.06 San Juan (Puerto Rico) Dominican Republic 85-67 Mexico Centrobasket Group B
19.06 San Juan (Puerto Rico) Jamaica 80-64 US Virgin Islands Centrobasket Group B
18.06 Resistencia Argentina 87-68 Colombia South American Championship Group A
18.06 Resistencia (Argentina) Venezuela 86-61 Chile South American Championship Group A
18.06 Resistencia (Argentina) Brazil 67-63 Paraguay South American Championship Group B
18.06 Resistencia (Argentina) Uruguay 122-36 Bolivia South American Championship Group B
18.06 San Juan (Puerto Rico) Bahamas 80-68 Cuba Centrobasket Group A
18.06 San Juan Puerto Rico 92-60 Panama Centrobasket Group A
18.06 San Juan (Puerto Rico) Jamaica 91-61 Costa Rica Centrobasket Group B
18.06 San Juan (Puerto Rico) Mexico 75-67 US Virgin Islands Centrobasket Group B
15.06 Amman Jordan 63-65 Iran West Asian Championship  
15.06 Amman (Jordan) Palestine 82-75 Lebanon West Asian Championship  
15.06 Amman (Jordan) Syria 86-73 Yemen West Asian Championship  
14.06 Amman (Jordan) Iran 69-44 Syria West Asian Championship  
14.06 Amman Jordan 61-73 Lebanon West Asian Championship  
14.06 Amman (Jordan) Palestine 85-60 Yemen West Asian Championship  
13.06 Amman Jordan 90-37 Yemen West Asian Championship  
13.06 Amman (Jordan) Lebanon 74-69 Iran West Asian Championship  
13.06 Amman (Jordan) Syria 77-71 Palestine West Asian Championship  
12.06 Amman (Jordan) Iran 106-52 Palestine West Asian Championship  
12.06 Amman Jordan 70-60 Syria West Asian Championship  
12.06 Amman (Jordan) Lebanon 109-74 Yemen West Asian Championship  
11.06 Amman (Jordan) Iran 85-35 Yemen West Asian Championship  
11.06 Amman Jordan 87-53 Palestine West Asian Championship  
11.06 Amman (Jordan) Lebanon 89-69 Syria West Asian Championship  
28.04 Saint Helier Jersey 62-56 Guernsey Inter Insular