MEN
FOOTBALLRUGBY UNIONICE HOCKEYBASKETBALL
FUTSALRUGBY SEVENSFIELD HOCKEYHANDBALLBEACH SOCCERCRICKETWATER POLOVOLLEYBALL
WOMEN
FOOTBALLRUGBY UNIONICE HOCKEYBASKETBALL
FUTSALRUGBY SEVENSFIELD HOCKEYHANDBALLBEACH SOCCERCRICKETWATER POLOVOLLEYBALL

SCOT SCORES 80 SPORTS ARCHIVE

MEN'S HANDBALL - 2019 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSArchive202120202019201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
08.12 Pokhara (Nepal) Sri Lanka 26-23 Bangladesh South Asian Games 3rd Place Match
08.12 Pokhara (Nepal) Pakistan 30-29 India South Asian Games Final
07.12 Pokhara (Nepal) India 39-32 Sri Lanka South Asian Games Semi-Final
07.12 Pokhara (Nepal) Pakistan 28-17 Bangladesh South Asian Games Semi-Final
06.12 Pokhara (Nepal) India 47-15 Maldives South Asian Games Group A
06.12 Pokhara (Nepal) Pakistan 42-20 Sri Lanka South Asian Games Group B
05.12Pokhara (Nepal)Bangladesh 38-22 Maldives South Asian GamesGroup A
05.12PokharaNepal 19-43 Pakistan South Asian GamesGroup B
04.12 Pokhara (Nepal) India 42-33 Bangladesh South Asian Games Group A
04.12 Pokhara Nepal 30-37 Sri Lanka South Asian Games Group B
27.10 Riihimäki Finland 30-20 Cyprus World Championship Qualifier Europe, Phase 1, Group 2
27.10 Kozani Greece 26-25 Israel World Championship Qualifier Europe, Phase 1, Group 2
27.10 Eskişehir Turkey 33-24 Belgium World Championship Qualifier Europe, Phase 1, Group 4
26.10 Eskişehir (Turkey) Belgium 25-20 Estonia World Championship Qualifier Europe, Phase 1, Group 4
26.10 Doha Qatar 31-21 Saudi Arabia Olympic Games Qualifier Asia, 3rd Place Match
26.10 Doha (Qatar) Bahrain 34-29 South Korea Olympic Games Qualifier Asia, Final
25.10 Eskişehir Turkey 33-29 Estonia World Championship Qualifier Europe, Phase 1, Group 4
25.10 Doha (Qatar) Hong Kong 30-26 India Olympic Games Qualifier Asia, 7th Place Match
25.10 Doha (Qatar) Iran 27-25 Kuwait Olympic Games Qualifier Asia, 5th Place Match
24.10 Doha (Qatar) Iran 48-16 Hong Kong Olympic Games Qualifier Asia, 5th-8th Place Semi-Final
24.10 Doha (Qatar) Kuwait 34-21 India Olympic Games Qualifier Asia, 5th-8th Place Semi-Final
24.10 Doha Qatar 26-28 Bahrain Olympic Games Qualifier Asia, Semi-Final
24.10 Doha (Qatar) South Korea 29-26 Saudi Arabia Olympic Games Qualifier Asia, Semi-Final
23.10 Engomi Cyprus 18-31 Greece World Championship Qualifier Europe, Phase 1, Group 2
23.10 Tel Aviv Israel 33-32 Finland World Championship Qualifier Europe, Phase 1, Group 2
22.10 Doha (Qatar) Iran 36-36 Kuwait Olympic Games Qualifier Asia, Group B
22.10 Doha (Qatar) South Korea 31-30 Bahrain Olympic Games Qualifier Asia, Group B
21.10 Doha (Qatar) India 32-29 Hong Kong Olympic Games Qualifier Asia, Group A
21.10 Doha Qatar 29-20 Saudi Arabia Olympic Games Qualifier Asia, Group A
20.10 Doha (Qatar) Bahrain 29-26 Iran Olympic Games Qualifier Asia, Group B
20.10 Doha (Qatar) South Korea 36-32 Kuwait Olympic Games Qualifier Asia, Group B
19.10 Doha Qatar 40-10 India Olympic Games Qualifier Asia, Group A
19.10 Doha (Qatar) Saudi Arabia 41-16 Hong Kong Olympic Games Qualifier Asia, Group A
18.10 Doha (Qatar) Bahrain 26-21 Kuwait Olympic Games Qualifier Asia, Group B
18.10 Doha (Qatar) Iran 28-27 South Korea Olympic Games Qualifier Asia, Group B
17.10 Doha Qatar 49-14 Hong Kong Olympic Games Qualifier Asia, Group A
17.10 Doha (Qatar) Saudi Arabia 35-24 India Olympic Games Qualifier Asia, Group A
27.09 San Salvador (El Salvador) El Salvador 16-16 Honduras
Suspended at 36 mins due to leaks caused by rain
Central American Championship  
26.09 San Salvador (El Salvador) Costa Rica 32-20 Honduras Central American Championship  
26.09 San Salvador El Salvador 18-25 Costa Rica Central American Championship  
25.09 San Salvador (El Salvador) Costa Rica 26-22 Honduras Central American Championship  
24.09 San Salvador El Salvador 19-32 Costa Rica Central American Championship  
23.09 San Salvador El Salvador 17-32 Honduras Central American Championship  
29.08 Casablanca (Morocco) Guinea 39-19 Zambia African Games 7th Place Match
29.08 Casablanca (Morocco) DR Congo 19-18 Nigeria African Games 5th Place Match
29.08 Casablanca Morocco 25-22 Algeria African Games 3rd Place Match
29.08 Casablanca (Morocco) Angola 31-25 Egypt African Games Final
28.08 Casablanca (Morocco) DR Congo 42-20 Zambia African Games 5th-8th Place Semi-Final
28.08 Casablanca (Morocco) Nigeria 23-17 Guinea African Games 5th-8th Place Semi-Final
28.08 Casablanca (Morocco) Egypt 40-23 Algeria African Games Semi-Final
28.08 Casablanca Morocco 24-27 Angola African Games Semi-Final
26.08 Casablanca (Morocco) Algeria 33-18 Guinea African GamesQuarter-Final
26.08 Casablanca (Morocco) Angola 41-20 Zambia African GamesQuarter-Final
26.08 Casablanca (Morocco) Egypt 27-26 Nigeria African GamesQuarter-Final
26.08 Casablanca Morocco 26-23 DR Congo
After extra time
African Games Quarter-Final
25.08 Casablanca (Morocco) Guinea 41-33 Zambia African Games Group A
25.08 Casablanca Morocco 27-32 Egypt African Games Group A
25.08 Casablanca (Morocco) Algeria 26-26 Angola African Games Group B
25.08 Casablanca (Morocco) DR Congo 21-21 Nigeria African Games Group B
24.08 Casablanca (Morocco) Egypt 42-23 Zambia African Games Group A
24.08 Casablanca (Morocco) Angola 25-19 DR Congo African Games Group B
24.08 Casablanca (Morocco) Nigeria 28-17 Burkina Faso African Games Group B
22.08 Casablanca Morocco 37-18 Guinea African Games Group A
22.08 Casablanca (Morocco) Algeria 20-20 DR Congo African Games Group B
22.08 Casablanca (Morocco) Angola 27-21 Burkina Faso African Games Group B
21.08 Casablanca (Morocco) Egypt 42-22 Guinea African Games Group A
21.08 Casablanca (Morocco) Algeria 24-22 Nigeria African Games Group B
21.08 Casablanca (Morocco) DR Congo 29-28 Burkina Faso African Games Group B
20.08 Casablanca Morocco 51-14 Zambia African Games Group A
20.08 Casablanca (Morocco) Algeria 31-26 Burkina Faso African Games Group B
20.08 Casablanca (Morocco) Angola 31-20 Nigeria African Games Group B
05.08 Lima Peru 19-27 Puerto Rico Pan American Games 7th Place Match
05.08 Lima (Peru) Cuba 32-24 USA Pan American Games 5th Place Match
05.08 Lima (Peru) Brazil 32-20 Mexico Pan American Games 3rd Place Match
05.08 Lima (Peru) Argentina 31-27 Chile Pan American Games Final
04.08 Lima (Peru) Cuba 36-12 Puerto Rico Pan American Games5th-8th Place Semi-Final
04.08 Lima Peru 16-22 USA Pan American Games5th-8th Place Semi-Final
04.08 Lima (Peru) Argentina 34-14 Mexico Pan American GamesSemi-Final
04.08 Lima (Peru) Chile 32-29 Brazil Pan American GamesSemi-Final
02.08 Lima (Peru) Argentina 23-21 Cuba Pan American GamesGroup A
02.08 Lima (Peru) Chile 34-26 USA Pan American GamesGroup A
02.08 Lima (Peru) Brazil 35-26 Puerto Rico Pan American GamesGroup B
02.08 Lima Peru 17-34 Mexico Pan American GamesGroup B
01.08 Lima (Peru) Argentina 31-29 Chile Pan American GamesGroup A
01.08 Lima (Peru) USA 26-25 Cuba Pan American GamesGroup A
01.08 Lima (Peru) Mexico 24-19 Puerto Rico Pan American GamesGroup B
01.08 Lima Peru 16-40 Brazil Pan American GamesGroup B
31.07 Lima (Peru) Argentina 38-25 USA Pan American GamesGroup A
31.07 Lima (Peru) Chile 38-28 Cuba Pan American GamesGroup A
31.07 Lima (Peru) Brazil 33-23 Mexico Pan American GamesGroup B
31.07 Lima Peru 23-27 Puerto Rico Pan American GamesGroup B
16.06 Stockholm Sweden 33-32 Austria EHF Euro Cup 
16.06 Nuremberg Germany 28-17 Kosovo European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
16.06 Płock Poland 26-23 Israel European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
16.06 Poreč Croatia 28-19 Belgium European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
16.06 Novi Sad Serbia 32-31 Switzerland European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
16.06 Reykjavík Iceland 32-22 Turkey European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
16.06 Skopje North Macedonia 27-23 Greece European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
16.06 Almere Netherlands 25-21 Latvia European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
16.06 Koper Slovenia 32-28 Estonia European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
16.06 Brest Belarus 40-15 Finland European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
16.06 Ostrava Czechia 23-24 Bosnia & Herzegovina European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
16.06 Nantes France 34-25 Romania European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
16.06 Porto Portugal 28-28 Lithuania European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
16.06 Kecskemét Hungary 32-29 Italy European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
16.06 Saint Petersburg Russia 30-20 Slovakia European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
16.06 Aalborg Denmark 31-24 Faroe Islands European Championship Qualifier Phase 2, Group 8
16.06 Podgorica Montenegro 27-21 Ukraine European Championship Qualifier Phase 2, Group 8
16.06 Tbilisi (Georgia) Ireland 39-18 Malta Emerging Nations Championship 11th Place Match
16.06 Tbilisi (Georgia) India 46-28 Azerbaijan Emerging Nations Championship 9th Place Match
16.06 Tbilisi (Georgia) Nigeria 33-31 Colombia Emerging Nations Championship 7th Place Match
16.06 Tbilisi (Georgia) USA 35-27 China Emerging Nations Championship 5th Place Match
16.06 Tbilisi (Georgia) Bulgaria 47-31 Great Britain Emerging Nations Championship 3rd Place Match
16.06 Tbilisi Georgia 31-21 Cuba Emerging Nations Championship Final
15.06 Bodø Norway 30-31 Spain EHF Euro Cup 
15.06 Tbilisi (Georgia) Azerbaijan 37-22 Malta Emerging Nations Championship 9th-12th Place Semi-Final
15.06 Tbilisi (Georgia) India 32-32 Ireland
7-6 pens
Emerging Nations Championship 9th-12th Place Semi-Final
15.06 Tbilisi (Georgia) China 28-24 Nigeria Emerging Nations Championship 5th-8th Place Semi-Final
15.06 Tbilisi (Georgia) USA 42-32 Colombia Emerging Nations Championship 5th-8th Place Semi-Final
15.06 Tbilisi (Georgia) Cuba 39-36 Bulgaria
After extra time
Emerging Nations Championship Semi-Final
15.06 Tbilisi Georgia 28-21 Great Britain Emerging Nations Championship Semi-Final
13.06 Klagenfurt Austria 28-34 Norway EHF Euro Cup 
13.06 Tallinn Estonia 27-33 Netherlands European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
13.06 Klaipėda Lithuania 17-37 France European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
13.06 Bucharest Romania 19-24 Portugal European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
13.06 Busto Arsizio Italy 23-30 Russia European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
13.06 Farum (Denmark) Faroe Islands 21-24 Montenegro European Championship Qualifier Phase 2, Group 8
13.06 Tbilisi (Georgia) China 35-26 Azerbaijan Emerging Nations Championship Group A
13.06 Tbilisi (Georgia) Colombia 27-23 Great Britain Emerging Nations Championship Group A
13.06 Tbilisi (Georgia) Cuba 40-29 India Emerging Nations Championship Group A
13.06 Tbilisi Georgia 35-19 Bulgaria Emerging Nations Championship Group B
13.06 Tbilisi (Georgia) Ireland 41-23 Malta Emerging Nations Championship Group B
13.06 Tbilisi (Georgia) USA 38-24 Nigeria Emerging Nations Championship Group B
12.06 Almería Spain 33-25 Sweden EHF Euro Cup 
12.06 Tel Aviv Israel 25-40 Germany European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
12.06 Pristina Kosovo 23-23 Poland European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
12.06 Leuven Belgium 26-37 Serbia European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
12.06 Zug Switzerland 28-33 Croatia European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
12.06 Kozani Greece 28-28 Iceland European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
12.06 Eskişehir Turkey 25-26 North Macedonia European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
12.06 Valmiera Latvia 25-24 Slovenia European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
12.06 Tuzla Bosnia & Herzegovina 25-31 Belarus European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
12.06 Vantaa Finland 24-26 Czechia European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
12.06 Prešov Slovakia 20-21 Hungary European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
12.06 Kiev Ukraine 30-33 Denmark European Championship Qualifier Phase 2, Group 8
12.06 Tbilisi (Georgia) Cuba 31-26 Azerbaijan Emerging Nations Championship Group A
12.06 Tbilisi (Georgia) Great Britain 28-23 China Emerging Nations Championship Group A
12.06 Tbilisi (Georgia) Colombia 41-36 India Emerging Nations Championship Group A
12.06 Tbilisi (Georgia) Bulgaria 37-22 Ireland Emerging Nations Championship Group B
12.06 Tbilisi Georgia 28-22 USA Emerging Nations Championship Group B
12.06 Tbilisi (Georgia) Nigeria 40-13 Malta Emerging Nations Championship Group B
10.06 Tbilisi (Georgia) China 40-29 India Emerging Nations Championship Group A
10.06 Tbilisi (Georgia) Great Britain 36-35 Azerbaijan Emerging Nations Championship Group A
10.06 Tbilisi (Georgia) Cuba 31-24 Colombia Emerging Nations Championship Group A
10.06 Tbilisi (Georgia) Bulgaria 27-19 Nigeria Emerging Nations Championship Group B
10.06 Tbilisi Georgia 37-17 Ireland Emerging Nations Championship Group B
10.06 Tbilisi (Georgia) USA 44-10 Malta Emerging Nations Championship Group B
09.06 Tbilisi (Georgia) Colombia 35-30 Azerbaijan Emerging Nations Championship Group A
09.06 Tbilisi (Georgia) Cuba 30-24 China Emerging Nations Championship Group A
09.06 Tbilisi (Georgia) Great Britain 38-28 India Emerging Nations Championship Group A
09.06 Tbilisi (Georgia) Bulgaria 38-35 USA Emerging Nations Championship Group B
09.06 Tbilisi Georgia 39-13 Malta Emerging Nations Championship Group B
09.06 Tbilisi (Georgia) Ireland 31-31 Nigeria Emerging Nations Championship Group B
08.06 Tbilisi (Georgia) Azerbaijan 45-29 India Emerging Nations Championship Group A
08.06 Tbilisi (Georgia) China 28-25 Colombia Emerging Nations Championship Group A
08.06 Tbilisi (Georgia) Cuba 35-27 Great Britain Emerging Nations Championship Group A
08.06 Tbilisi (Georgia) Bulgaria 38-13 Malta Emerging Nations Championship Group B
08.06 Tbilisi Georgia 27-14 Nigeria Emerging Nations Championship Group B
08.06 Tbilisi (Georgia) USA 37-32 Ireland Emerging Nations Championship Group B
01.05 Ouagadougou (Burkina Faso) Nigeria 35-29 Benin African Games Qualifier Zone 3
30.04 Ouagadougou Burkina Faso 21-25 Nigeria African Games Qualifier Zone 3
29.04 Ouagadougou Burkina Faso 34-28 Benin African Games Qualifier Zone 3
25.04 Kinshasa DR Congo 26-22 Cameroon African Games Qualifier Zone 4
24.04 Kinshasa DR Congo 29-32 Cameroon African Games Qualifier Zone 4
14.04 Melilla Spain 35-31 Austria EHF Euro Cup 
14.04 Tel Aviv Israel 30-24 Kosovo European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
14.04 Zadar Croatia 27-23 Serbia European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
14.04 Schaffhausen Switzerland 36-22 Belgium European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
14.04 Skopje North Macedonia 24-24 Iceland European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
14.04 Eskişehir Turkey 26-23 Greece European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
14.04 Valmiera Latvia 30-24 Estonia European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
14.04 Celje Slovenia 30-23 Netherlands European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
14.04 Minsk Belarus 24-26 Czechia European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
14.04 Tuzla Bosnia & Herzegovina 31-19 Finland European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
14.04 Strasbourg France 33-24 Portugal European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
14.04 Klaipėda Lithuania 24-23 Romania European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
14.04 Érd Hungary 23-23 Russia European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
14.04 Považská Bystrica Slovakia 23-26 Italy European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
14.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Dominica 22-17 Trinidad & Tobago North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
9th-12th Place Group
14.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Saint Kitts & Nevis 38-26 Barbados North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
9th-12th Place Group
14.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Canada 56-16 Haiti North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
7th Place Match
14.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Mexico 27-26 Martinique North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
5th Place Match
14.04 Santo Domingo Dominican Republic 40-39 Puerto Rico
After extra time
North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
3rd Place Match
14.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Cuba 37-36 USA
After extra time
North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Final
13.04 Partille Sweden 27-33 Norway EHF Euro Cup 
13.04 Halle Westfalen Germany 29-24 Poland European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
13.04 Copenhagen Denmark 37-26 Montenegro European Championship Qualifier Phase 2, Group 8
13.04 Copenhagen (Denmark) Faroe Islands 26-27 Ukraine European Championship Qualifier Phase 2, Group 8
13.04 Ñuñoa Chile 40-23 Colombia Pan American Games Qualifier Match 2
13.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Dominica 39-30 Barbados North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
9th-12th Place Group
13.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Trinidad & Tobago 33-25 Saint Kitts & Nevis North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
9th-12th Place Group
13.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Martinique 48-17 Haiti North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
5th-8th Place Semi-Final
13.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Mexico 27-23 Canada North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
5th-8th Place Semi-Final
13.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Cuba 27-23 Puerto Rico North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Semi-Final
13.04 Santo Domingo Dominican Republic 39-41 USA
After extra time
North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Semi-Final
12.04 Ñuñoa Chile 36-25 Colombia Pan American Games Qualifier Match 1
11.04 Dornbirn Austria 29-28 Spain EHF Euro Cup 
11.04 Arendal Norway 35-26 Sweden EHF Euro Cup 
11.04 Belgrade Serbia 25-25 Croatia European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
11.04 Tallinn Estonia 18-24 Latvia European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
11.04 Almere Netherlands 26-27 Slovenia European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
11.04 Vantaa Finland 26-30 Bosnia & Herzegovina European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
11.04 Guimarães Portugal 33-27 France European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
11.04 Târgoviște Romania 28-23 Lithuania European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
11.04 Astrakhan Russia 19-25 Hungary European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
11.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Dominica 31-28 Saint Kitts & Nevis North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
9th-12th Place Group
11.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Trinidad & Tobago 44-23 Barbados North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
9th-12th Place Group
11.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Cuba 32-16 Martinique North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Quarter-Final
11.04 Santo Domingo Dominican Republic 28-16 Canada North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Quarter-Final
11.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Puerto Rico 41-19 Haiti North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Quarter-Final
11.04 Santo Domingo (Dominican Republic) USA 35-25 Mexico North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Quarter-Final
10.04 Pristina Kosovo 27-24 Israel European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
10.04 Gliwice Poland 18-26 Germany European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
10.04 Leuven Belgium 25-28 Switzerland European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
10.04 Kozani Greece 22-26 Turkey European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
10.04 Reykjavík Iceland 33-34 North Macedonia European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
10.04 Plzeň Czechia 30-31 Belarus European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
10.04 Faenza Italy 26-23 Slovakia European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
10.04 Podgorica Montenegro 32-31 Denmark European Championship Qualifier Phase 2, Group 8
10.04 Kiev Ukraine 30-18 Faroe Islands European Championship Qualifier Phase 2, Group 8
10.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Puerto Rico 26-21 Canada North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Group A
10.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Martinique 27-26 Mexico North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Group B
10.04 Santo Domingo Dominican Republic 57-16 Haiti North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Group C
10.04 Santo Domingo (Dominican Republic) USA 26-23 Cuba North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Group D
09.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Puerto Rico 51-19 Dominica North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Group A
09.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Martinique 55-9 Trinidad & Tobago North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Group B
09.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Haiti 36-32 Saint Kitts & Nevis North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Group C
09.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Cuba 45-7 Barbados North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Group D
08.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Canada 48-15 Dominica North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Group A
08.04 Santo Domingo (Dominican Republic) Mexico 44-11 Trinidad & Tobago North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Group B
08.04 Santo Domingo Dominican Republic 55-8 Saint Kitts & Nevis North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Group C
08.04 Santo Domingo (Dominican Republic) USA 68-12 Barbados North/Central American & Caribbean
Emerging Nations Championship
Group D
23.03 Lusaka Zambia 32-21 South Africa African Games Qualifier Zone 6, Final
22.03 Conakry Guinea 23-23 Senegal African Games Qualifier Zone 2
22.03 Lusaka Zambia 27-19 Zimbabwe African Games Qualifier Zone 6, Group Stage
21.03 Lusaka (Zambia) South Africa 20-16 Zimbabwe African Games Qualifier Zone 6, Group Stage
20.03 Conakry Guinea 21-18 Senegal African Games Qualifier Zone 2
20.03 Lusaka Zambia 26-20 South Africa African Games Qualifier Zone 6, Group Stage
27.01 Herning (Denmark) France 26-25 Germany World Championship 3rd Place Match
27.01 Herning Denmark 31-22 Norway World Championship Final
26.01 Herning (Denmark) Spain 36-31 Egypt World Championship 7th Place Match
26.01 Herning (Denmark) Sweden 34-28 Croatia World Championship 5th Place Match
25.01 Hamburg (Germany) Denmark 38-30 France World Championship Semi-Final
25.01 Hamburg Germany 25-31 Norway World Championship Semi-Final
23.01 Cologne (Germany) Brazil 32-29 Iceland World Championship Main Round, Group I
23.01 Cologne (Germany) Croatia 23-20 France World Championship Main Round, Group I
23.01 Cologne Germany 31-30 Spain World Championship Main Round, Group I
23.01 Herning Denmark 30-26 Sweden World Championship Main Round, Group II
23.01 Herning (Denmark) Egypt 30-23 Tunisia World Championship Main Round, Group II
23.01 Herning (Denmark) Norway 35-26 Hungary World Championship Main Round, Group II
21.01 Cologne Germany 22-21 Croatia World Championship Main Round, Group I
21.01 Cologne (Germany) Spain 36-24 Brazil World Championship Main Round, Group I
21.01 Herning Denmark 26-20 Egypt World Championship Main Round, Group II
21.01 Herning (Denmark) Norway 30-27 Sweden World Championship Main Round, Group II
20.01 Copenhagen (Denmark) Angola 32-29 Japan World Championship 23rd Place Match
20.01 Copenhagen (Denmark) Saudi Arabia 27-26 Korea (unified team) World Championship 21st Place Match
20.01 Copenhagen (Denmark) Austria 29-27 Bahrain World Championship 19th Place Match
20.01 Copenhagen (Denmark) Argentina 30-28 Serbia World Championship 17th Place Match
20.01 Cologne (Germany) Macedonia 32-30 Chile World Championship 15th Place Match
20.01 Cologne (Germany) Qatar 34-28 Russia World Championship 13th Place Match
20.01 Cologne (Germany) Brazil 29-26 Croatia World Championship Main Round, Group I
20.01 Cologne (Germany) France 31-22 Iceland World Championship Main Round, Group I
20.01 Herning (Denmark) Hungary 26-21 Tunisia World Championship Main Round, Group II
20.01 Herning (Denmark) Norway 32-28 Egypt World Championship Main Round, Group II
19.01 Copenhagen (Denmark) Korea (unified team) 27-25 Japan World Championship 21st-24th Place Semi-Final
19.01 Copenhagen (Denmark) Saudi Arabia 34-29 Angola World Championship 21st-24th Place Semi-Final
19.01 Copenhagen (Denmark) Argentina 24-22 Austria World Championship 17th-20th Place Semi-Final
19.01 Copenhagen (Denmark) Serbia 32-27 Bahrain World Championship 17th-20th Place Semi-Final
19.01 Cologne (Germany) Qatar 37-27 Chile World Championship 13th-16th Place Semi-Final
19.01 Cologne (Germany) Russia 30-28 Macedonia World Championship 13th-16th Place Semi-Final
19.01 Cologne (Germany) France 33-30 Spain World Championship Main Round, Group I
19.01 Cologne Germany 24-19 Iceland World Championship Main Round, Group I
19.01 Herning Denmark 25-22 Hungary World Championship Main Round, Group II
19.01 Herning (Denmark) Sweden 35-23 Tunisia World Championship Main Round, Group II
17.01 Berlin (Germany) Brazil 35-26 Korea (unified team) World Championship Preliminary Round, Group A
17.01 Berlin (Germany) France 23-22 Russia World Championship Preliminary Round, Group A
17.01 Berlin Germany 31-23 Serbia World Championship Preliminary Round, Group A
17.01 Munich (Germany) Bahrain 23-22 Japan World Championship Preliminary Round, Group B
17.01 Munich (Germany) Croatia 23-19 Spain World Championship Preliminary Round, Group B
17.01 Munich (Germany) Iceland 24-22 Macedonia World Championship Preliminary Round, Group B
17.01 Herning (Denmark) Chile 32-27 Saudi Arabia World Championship Preliminary Round, Group C
17.01 Herning Denmark 30-26 Norway World Championship Preliminary Round, Group C
17.01 Herning (Denmark) Tunisia 32-27 Austria World Championship Preliminary Round, Group C
17.01 Copenhagen (Denmark) Egypt 33-28 Angola World Championship Preliminary Round, Group D
17.01 Copenhagen (Denmark) Qatar 26-25 Argentina World Championship Preliminary Round, Group D
17.01 Copenhagen (Denmark) Sweden 33-30 Hungary World Championship Preliminary Round, Group D
16.01 Munich (Germany) Croatia 32-20 Bahrain World Championship Preliminary Round, Group B
16.01 Munich (Germany) Iceland 25-21 Japan World Championship Preliminary Round, Group B
16.01 Munich (Germany) Spain 32-21 Macedonia World Championship Preliminary Round, Group B
16.01 Copenhagen (Denmark) Argentina 33-26 Angola World Championship Preliminary Round, Group D
16.01 Copenhagen (Denmark) Egypt 30-30 Hungary World Championship Preliminary Round, Group D
16.01 Copenhagen (Denmark) Sweden 23-22 Qatar World Championship Preliminary Round, Group D
15.01 Berlin (Germany) Brazil 25-23 Russia World Championship Preliminary Round, Group A
15.01 Berlin Germany 25-25 France World Championship Preliminary Round, Group A
15.01 Berlin (Germany) Serbia 31-29 Korea (unified team) World Championship Preliminary Round, Group A
15.01 Herning Denmark 28-17 Austria World Championship Preliminary Round, Group C
15.01 Herning (Denmark) Norway 41-20 Chile World Championship Preliminary Round, Group C
15.01 Herning (Denmark) Tunisia 24-20 Saudi Arabia World Championship Preliminary Round, Group C
14.01 Berlin (Germany) Brazil 24-22 Serbia World Championship Preliminary Round, Group A
14.01 Berlin (Germany) France 34-23 Korea (unified team) World Championship Preliminary Round, Group A
14.01 Berlin Germany 22-22 Russia World Championship Preliminary Round, Group A
14.01 Munich (Germany) Croatia 31-22 Macedonia World Championship Preliminary Round, Group B
14.01 Munich (Germany) Iceland 36-18 Bahrain World Championship Preliminary Round, Group B
14.01 Munich (Germany) Spain 26-22 Japan World Championship Preliminary Round, Group B
14.01 Herning Denmark 34-22 Saudi Arabia World Championship Preliminary Round, Group C
14.01 Herning (Denmark) Norway 34-24 Austria World Championship Preliminary Round, Group C
14.01 Herning (Denmark) Tunisia 36-30 Chile World Championship Preliminary Round, Group C
14.01 Copenhagen (Denmark) Egypt 22-20 Argentina World Championship Preliminary Round, Group D
14.01 Copenhagen (Denmark) Hungary 32-26 Qatar World Championship Preliminary Round, Group D
14.01 Copenhagen (Denmark) Sweden 37-19 Angola World Championship Preliminary Round, Group D
13.01 Munich (Germany) Croatia 35-27 Japan World Championship Preliminary Round, Group B
13.01 Munich (Germany) Macedonia 28-23 Bahrain World Championship Preliminary Round, Group B
13.01 Munich (Germany) Spain 32-25 Iceland World Championship Preliminary Round, Group B
13.01 Copenhagen (Denmark) Hungary 34-24 Angola World Championship Preliminary Round, Group D
13.01 Copenhagen (Denmark) Qatar 28-23 Egypt World Championship Preliminary Round, Group D
13.01 Copenhagen (Denmark) Sweden 31-16 Argentina World Championship Preliminary Round, Group D
13.01 Luxembourg (Luxembourg) Bulgaria 35-28 Ireland European Championship (2022) Qualifier Phase 1, Group A
13.01 Luxembourg Luxembourg 29-19 Great Britain European Championship (2022) Qualifier Phase 1, Group A
13.01 Cospicua (Malta) Cyprus 25-24 Georgia European Championship (2022) Qualifier Phase 1, Group B
13.01 Cospicua Malta 24-27 Azerbaijan European Championship (2022) Qualifier Phase 1, Group B
12.01 Berlin (Germany) France 32-21 Serbia World Championship Preliminary Round, Group A
12.01 Berlin Germany 34-21 Brazil World Championship Preliminary Round, Group A
12.01 Berlin (Germany) Russia 34-27 Korea (unified team) World Championship Preliminary Round, Group A
12.01 Herning (Denmark) Chile 32-24 Austria World Championship Preliminary Round, Group C
12.01 Herning Denmark 36-22 Tunisia World Championship Preliminary Round, Group C
12.01 Herning (Denmark) Norway 40-21 Saudi Arabia World Championship Preliminary Round, Group C
12.01 Luxembourg (Luxembourg) Great Britain 32-26 Ireland European Championship (2022) Qualifier Phase 1, Group A
12.01 Luxembourg Luxembourg 36-17 Bulgaria European Championship (2022) Qualifier Phase 1, Group A
12.01 Cospicua (Malta) Georgia 30-25 Azerbaijan European Championship (2022) Qualifier Phase 1, Group B
12.01 Cospicua Malta 20-38 Cyprus European Championship (2022) Qualifier Phase 1, Group B
11.01 Berlin (Germany) France 24-22 Brazil World Championship Preliminary Round, Group A
11.01 Berlin (Germany) Russia 30-30 Serbia World Championship Preliminary Round, Group A
11.01 Munich (Germany) Croatia 31-27 Iceland World Championship Preliminary Round, Group B
11.01 Munich (Germany) Macedonia 38-29 Japan World Championship Preliminary Round, Group B
11.01 Munich (Germany) Spain 33-23 Bahrain World Championship Preliminary Round, Group B
11.01 Herning (Denmark) Austria 29-22 Saudi Arabia World Championship Preliminary Round, Group C
11.01 Herning (Denmark) Norway 34-24 Tunisia World Championship Preliminary Round, Group C
11.01 Copenhagen (Denmark) Angola 24-23 Qatar World Championship Preliminary Round, Group D
11.01 Copenhagen (Denmark) Argentina 25-25 Hungary World Championship Preliminary Round, Group D
11.01 Copenhagen (Denmark) Sweden 27-24 Egypt World Championship Preliminary Round, Group D
11.01 Luxembourg (Luxembourg) Bulgaria 24-20 Great Britain European Championship (2022) Qualifier Phase 1, Group A
11.01 Luxembourg Luxembourg 35-18 Ireland European Championship (2022) Qualifier Phase 1, Group A
11.01 Cospicua (Malta) Cyprus 25-17 Azerbaijan European Championship (2022) Qualifier Phase 1, Group B
11.01 Cospicua Malta 21-48 Georgia European Championship (2022) Qualifier Phase 1, Group B
10.01 Berlin Germany 30-19 Korea (unified team) World Championship Preliminary Round, Group A
10.01 Copenhagen Denmark 39-16 Chile World Championship Preliminary Round, Group C