LAST UPDATE: Monday, 25 January 2021, 23:57:13

FOOTBALLFIFA FUTSALAMF FUTSALBEACH SOCCERJORKYBALL
AUSTRALIAN FOOTBALLAMERICAN FOOTBALLFLAG FOOTBALLBEACH FLAG FOOTBALLRUGBY UNION
RUGBY SEVENSBEACH RUGBYSNOW RUGBYRUGBY XRUGBY LEAGUE
RUGBY LEAGUE NINESTOUCHICE HOCKEYBANDYFIELD HOCKEY
INDOOR HOCKEYFLOORBALLROLLER HOCKEYINLINE HOCKEYIIHF INLINE HOCKEY
SKATER HOCKEYBALL HOCKEYWBHF BALL HOCKEYSHINTYLACROSSE
BOX LACROSSEINTERCROSSERINGETTEWATER POLOBEACH WATER POLO
CANOE POLOCYCLEBALLCYCLE POLOCRICKETINDOOR CRICKET
BASEBALLBASEBALL5FASTPITCH SOFTBALLSLOWPITCH SOFTBALLPESÄPALLO
BASKETBALL3X3 BASKETBALLNETBALLFAST5 NETBALLINDOOR NETBALL
KORFBALLBEACH KORFBALLROLLBALLVOLLEYBALLFISTBALL
HANDBALLBEACH HANDBALLTCHOUKBALLBEACH TCHOUKBALLQUIDDITCH
ULTIMATEBEACH ULTIMATEGUTSCURLINGICE STOCK
SEPAK TAKRAWBEACH SEPAK TAKRAWFUTNETUNDERWATER HOCKEYUNDERWATER RUGBY
UNDERWATER ICE HOCKEYKABADDIINDOOR KABADDIBEACH KABADDIROLLER DERBY
PÉTANQUEPOLOPOLOCROSSEHORSEBALLSNOW POLO

MEN'S FIFA FUTSAL - 2020 RESULTS

Results  MenWomen
Fixtures  MenWomen
Rankings  MenWomen

Men's Archive  20202019201820172016201520142013201220112010
Women's Archive  20202019201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
09.12 Vantaa Finland 5-5 Serbia World Cup Qualifier Europe, Qualification Play-Off, 2nd Leg
09.12 Nur-Sultan Kazakhstan 5-0 Hungary European Championship Qualifier Qualifying Group Stage, Group 5
09.12Varna Bulgaria 1-3 Armenia European Championship QualifierQualifying Round Play-Off, 2nd Leg
09.12 Salé Morocco 5-2 Romania Friendly  
09.12 Zaporizhia Ukraine 8-0 Moldova Friendly  
08.12 Paris France 4-4 Georgia European Championship Qualifier Qualifying Group Stage, Group 2
08.12 Rishon LeZion Israel 0-3 Belarus European Championship Qualifier Qualifying Group Stage, Group 5
08.12 Laško Slovenia 12-1 Switzerland European Championship Qualifier Qualifying Group Stage, Group 6
08.12 Las Rozas de Madrid Spain 7-0 Latvia European Championship Qualifier Qualifying Group Stage, Group 6
08.12 Salé Morocco 6-1 Romania Friendly  
08.12 Zaporizhia Ukraine 4-1 Moldova Friendly  
06.12Varna Bulgaria 0-4 Armenia European Championship QualifierQualifying Round Play-Off, 1st Leg
04.12 Clairefontaine France 5-0 Slovakia Friendly  
21.11 Bangkok Thailand 4-3 Thailand 'B' Thailand 5  
20.11 Tashkent Uzbekistan 1-2 Kyrgyzstan Friendly  
19.11 Tashkent Uzbekistan 4-2 Tajikistan Friendly  
18.11 Olmaliq (Uzbekistan) Kyrgyzstan 1-1 Tajikistan Friendly  
17.11 Olmaliq Uzbekistan 2-1 Kyrgyzstan Friendly  
12.11 Athens Greece 1-1 Turkey European Championship Qualifier Qualifying Round Play-Off, 2nd Leg
10.11 Brno Czechia 2-2 Croatia
After extra time, 6-5 pens
World Cup Qualifier Europe, Qualification Play-Off, 2nd Leg
10.11 Debrecen Hungary 3-4 Ukraine Friendly 
09.11 Ludwigsburg Germany 5-3 Switzerland European Championship Qualifier Qualifying Round Play-Off, 2nd Leg
09.11 Debrecen Hungary 1-2 Ukraine Friendly 
08.11 Slagelse Denmark 2-0 San Marino European Championship Qualifier Qualifying Round Play-Off, 2nd Leg
08.11 Jonava Lithuania 1-2 Montenegro European Championship Qualifier Qualifying Round Play-Off, 2nd Leg
08.11 Minsk Belarus 6-2 Moldova Friendly 
08.11 Salé Morocco 3-1 Uzbekistan Friendly 
08.11 Laško Slovenia 2-6 Bosnia & Herzegovina Friendly 
07.11 Zadar Croatia 2-2 Czechia World Cup Qualifier Europe, Qualification Play-Off, 1st Leg
07.11 Engomi Cyprus 3-3 Israel European Championship Qualifier Qualifying Round Play-Off, 2nd Leg
07.11Minsk Belarus 3-1 Moldova Friendly 
07.11 Salé Morocco 5-3 Uzbekistan Friendly 
07.11 Laško Slovenia 3-2 Bosnia & Herzegovina Friendly 
06.11 Kragujevac Serbia 1-0 Finland World Cup Qualifier Europe, Qualification Play-Off, 1st Leg
06.11 Untersiggenthal Switzerland 4-2 Germany European Championship Qualifier Qualifying Round Play-Off, 1st Leg
06.11 Kabaoğlu Turkey 3-3 Greece European Championship Qualifier Qualifying Round Play-Off, 1st Leg
05.11 Las Rozas de Madrid Spain 2-1 Brazil Friendly 
05.11 Al Bataeh United Arab Emirates 2-3 Egypt Friendly 
04.11 Serravalle San Marino 1-2 Denmark European Championship Qualifier Qualifying Round Play-Off, 1st Leg
03.11 Rishon LeZion Israel 3-2 Cyprus European Championship Qualifier Qualifying Round Play-Off, 1st Leg
03.11 Al Bataeh United Arab Emirates 1-2 Egypt Friendly 
02.11 Podgorica Montenegro 3-0 Lithuania European Championship Qualifier Qualifying Round Play-Off, 1st Leg
09.10 Tashkent Uzbekistan 2-3 Iran Friendly 
07.10 Tashkent Uzbekistan 1-2 Iran Friendly 
21.09 Orléans France 2-3 Moldova Friendly 
20.09 Orléans France 10-1 Moldova Friendly 
20.09 Laško Slovenia 5-1 Serbia Friendly 
19.09 Laško Slovenia 4-0 Serbia Friendly 
17.09 Stara Pazova Serbia 4-2 Croatia Friendly 
16.09 Stara Pazova Serbia 0-1 Croatia Friendly 
14.09 Zeist Netherlands 3-1 Germany Friendly 
06.03 Poreč (Croatia) Istria Select (Croatia) 5-3 USA Friendly 
06.03 Poreč (Croatia) Montenegro 3-2 Moldova Futsal Week Winter Cup  
05.03 Poreč (Croatia) Morocco 6-1 USA Futsal Week Winter Cup  
04.03 Poreč (Croatia) Istria Select (Croatia) 3-4 Montenegro Friendly  
04.03 Poreč (Croatia) Morocco 9-1 Moldova Futsal Week Winter Cup  
03.03Poreč (Croatia) Morocco 4-1 Montenegro Futsal Week Winter Cup 
03.03Poreč (Croatia) USA 4-0 Moldova Futsal Week Winter Cup 
02.03 Poreč (Croatia) Istria Select (Croatia) 1-11 Morocco Friendly  
02.03 Poreč (Croatia) Montenegro 4-3 USA Futsal Week Winter Cup  
28.02 San Rafael Costa Rica 5-1 Cuba Friendly Closed door match
27.02 San Rafael Costa Rica 2-1 Cuba Friendly  
26.02 San Rafael Costa Rica 4-0 Cuba Friendly  
19.02Sapporo Japan 2-3 Paraguay Friendly 
17.02Mataró Catalonia 1-0 Bahrain Friendly 
14.02Dammam Saudi Arabia 4-7 Kuwait Friendly 
13.02Dammam (Saudi Arabia) Tajikistan 4-2 Kuwait Friendly 
12.02Dammam Saudi Arabia 1-2 Tajikistan Friendly 
09.02 Carlos Barbosa (Brazil) Paraguay 6-2 Venezuela World Cup Qualifier South America, 3rd Place Match
09.02 Carlos Barbosa Brazil 1-3 Argentina World Cup Qualifier South America, Final
08.02 Carlos Barbosa (Brazil) Argentina 2-0 Paraguay World Cup Qualifier South America, Semi-Final
08.02 Carlos Barbosa Brazil 3-0 Venezuela World Cup Qualifier South America, Semi-Final
08.02 Carlos Barbosa (Brazil) Ecuador 2-0 Bolivia World Cup Qualifier South America, 9th Place Match
08.02 Carlos Barbosa (Brazil) Chile 1-1 Peru
5-4 pens
World Cup Qualifier South America, 7th Place Match
08.02 Carlos Barbosa (Brazil) Colombia 4-0 Uruguay World Cup Qualifier South America, 5th Place Match
08.02 Hat Yai Thailand 2-1 Iran 'B' SAT Championship 
08.02 Hat Yai Thailand 'B' 4-4 Malaysia SAT Championship 
07.02 Laayoune (Western Sahara) Angola 2-0 Libya Africa Cup of Nations 3rd Place Match
07.02 Laayoune (Western Sahara) Morocco 5-0 Egypt Africa Cup of Nations Final
06.02 Carlos Barbosa Brazil 5-0 Peru World Cup Qualifier South America, Group A
06.02 Carlos Barbosa (Brazil) Paraguay 4-1 Colombia World Cup Qualifier South America, Group A
06.02 Carlos Barbosa (Brazil) Argentina 3-1 Uruguay World Cup Qualifier South America, Group B
06.02 Carlos Barbosa (Brazil) Venezuela 3-2 Chile World Cup Qualifier South America, Group B
06.02 Hat Yai (Thailand) Tajikistan 4-0 Malaysia SAT Championship 
06.02 Hat Yai Thailand 2-0 Thailand 'B' SAT Championship 
05.02 Brno Czechia 2-5 Kazakhstan World Cup Qualifier Europe, Elite Round, Group D
05.02Brno (Czechia) Romania 4-4 Slovenia World Cup QualifierEurope, Elite Round, Group D
05.02 Carlos Barbosa Brazil 11-0 Ecuador World Cup Qualifier South America, Group A
05.02 Carlos Barbosa (Brazil) Paraguay 5-1 Peru World Cup Qualifier South America, Group A
05.02 Carlos Barbosa (Brazil) Argentina 5-0 Bolivia World Cup Qualifier South America, Group B
05.02 Carlos Barbosa (Brazil) Uruguay 3-2 Chile World Cup Qualifier South America, Group B
05.02 Laayoune (Western Sahara) Egypt 5-2 Libya Africa Cup of Nations Semi-Final
05.02 Laayoune (Western Sahara) Morocco 4-0 Angola Africa Cup of Nations Semi-Final
05.02 Hat Yai Thailand 2-0 Tajikistan SAT Championship 
05.02 Hat Yai (Thailand) Thailand 'B' 5-0 Iran 'B' SAT Championship 
05.02 Dammam Saudi Arabia 4-4 Kyrgyzstan Friendly 
04.02 Niš (Serbia) France 2-2 Ukraine World Cup Qualifier Europe, Elite Round, Group B
04.02 Niš Serbia 1-5 Spain World Cup Qualifier Europe, Elite Round, Group B
03.02 Brno Czechia 4-0 Romania World Cup Qualifier Europe, Elite Round, Group D
03.02 Brno (Czechia) Kazakhstan 4-3 Slovenia World Cup Qualifier Europe, Elite Round, Group D
03.02 Carlos Barbosa (Brazil) Colombia 3-1 Peru World Cup Qualifier South America, Group A
03.02 Carlos Barbosa (Brazil) Paraguay 2-1 Ecuador World Cup Qualifier South America, Group A
03.02 Carlos Barbosa (Brazil) Chile 6-1 Bolivia World Cup Qualifier South America, Group B
03.02 Carlos Barbosa (Brazil) Venezuela 5-1 Uruguay World Cup Qualifier South America, Group B
03.02 Hat Yai (Thailand) Iran 'B' 5-0 Malaysia SAT Championship 
03.02 Hat Yai Thailand 'B' 4-2 Tajikistan SAT Championship 
03.02 Dammam Saudi Arabia 3-5 Kyrgyzstan Friendly 
02.02 Póvoa de Varzim (Portugal) Finland 4-2 Belarus World Cup Qualifier Europe, Elite Round, Group A
02.02 Póvoa de Varzim Portugal 4-1 Italy World Cup Qualifier Europe, Elite Round, Group A
02.02 Niš Serbia 4-2 France World Cup Qualifier Europe, Elite Round, Group B
02.02 Niš (Serbia) Spain 3-1 Ukraine World Cup Qualifier Europe, Elite Round, Group B
02.02 Brno Czechia 3-1 Slovenia World Cup Qualifier Europe, Elite Round, Group D
02.02 Brno (Czechia) Romania 3-1 Kazakhstan World Cup Qualifier Europe, Elite Round, Group D
02.02 Carlos Barbosa Brazil 2-0 Paraguay World Cup Qualifier South America, Group A
02.02 Carlos Barbosa (Brazil) Colombia 5-1 Ecuador World Cup Qualifier South America, Group A
02.02 Carlos Barbosa (Brazil) Argentina 4-1 Chile World Cup Qualifier South America, Group B
02.02 Carlos Barbosa (Brazil) Venezuela 3-0 Bolivia World Cup Qualifier South America, Group B
02.02 Laayoune (Western Sahara) Angola 5-1 Guinea Africa Cup of Nations Group B
02.02 Laayoune (Western Sahara) Egypt 3-2 Mozambique Africa Cup of Nations Group B
02.02 Hat Yai (Thailand) Iran 'B' 3-2 Tajikistan SAT Championship  
02.02 Hat Yai Thailand 4-3 Malaysia SAT Championship  
01.02 Niš Serbia 5-2 Ukraine World Cup Qualifier Europe, Elite Round, Group B
01.02 Niš (Serbia) Spain 3-1 France World Cup Qualifier Europe, Elite Round, Group B
01.02 Osijek (Croatia) Azerbaijan 3-3 Slovakia World Cup Qualifier Europe, Elite Round, Group C
01.02 Osijek Croatia 3-4 Russia World Cup Qualifier Europe, Elite Round, Group C
01.02 Carlos Barbosa Brazil 3-0 Colombia World Cup Qualifier South America, Group A
01.02 Carlos Barbosa (Brazil) Ecuador 2-2 Peru World Cup Qualifier South America, Group A
01.02 Carlos Barbosa (Brazil) Argentina 2-1 Venezuela World Cup Qualifier South America, Group B
01.02 Carlos Barbosa (Brazil) Uruguay 2-0 Bolivia World Cup Qualifier South America, Group B
01.02 Zenica Bosnia & Herzegovina 5-4 Switzerland European Championship Qualifier Qualifying Round, Group A
01.02 Zenica (Bosnia & Herzegovina) Cyprus 4-0 Gibraltar European Championship Qualifier Qualifying Round, Group A
01.02 Herentals (Belgium) Armenia 2-2 Scotland European Championship Qualifier Qualifying Round, Group B
01.02 Herentals Belgium 5-1 Montenegro European Championship Qualifier Qualifying Round, Group B
01.02 Pembroke (Malta) Greece 4-3 Sweden European Championship Qualifier Qualifying Round, Group C
01.02 Pembroke Malta 0-11 Poland European Championship Qualifier Qualifying Round, Group C
01.02 Varna Bulgaria 1-4 Albania European Championship Qualifier Qualifying Round, Group D
01.02 Varna (Bulgaria) San Marino 2-0 Andorra European Championship Qualifier Qualifying Round, Group D
01.02 Jonava Lithuania 1-4 Hungary European Championship Qualifier Qualifying Round, Group E
01.02 Jonava (Lithuania) Turkey 4-2 Northern Ireland European Championship Qualifier Qualifying Round, Group E
01.02 Tbilisi Georgia 6-1 Kosovo European Championship Qualifier Qualifying Round, Group F
01.02 Tbilisi (Georgia) Germany 4-3 Austria European Championship Qualifier Qualifying Round, Group F
01.02 Jelgava Latvia 2-2 Denmark European Championship Qualifier Qualifying Round, Group G
01.02 Ciorescu (Moldova) Moldova 3-0 England European Championship Qualifier Qualifying Round, Group H
01.02 Skopje North Macedonia 1-2 Norway European Championship Qualifier Qualifying Round, Group I
01.02 Laayoune (Western Sahara) Libya 2-1 Equatorial Guinea Africa Cup of Nations Group A
01.02Laayoune (Western Sahara) Morocco w/o Mauritius
Mauritius withdrew from competition
Africa Cup of NationsGroup A
01.02 San Rafael Costa Rica 2-2 Canada Friendly 
31.01 Póvoa de Varzim (Portugal) Italy 5-3 Belarus World Cup QualifierEurope, Elite Round, Group A
31.01 Póvoa de Varzim Portugal 2-2 Finland World Cup QualifierEurope, Elite Round, Group A
31.01Jelgava (Latvia) Denmark 4-1 Estonia European Championship QualifierQualifying Round, Group G
31.01Ciorescu (Moldova) England 1-1 Israel European Championship QualifierQualifying Round, Group H
31.01Skopje (North Macedonia) Norway 7-2 Wales European Championship QualifierQualifying Round, Group I
31.01Laayoune (Western Sahara) Egypt 3-0 Angola Africa Cup of NationsGroup B
31.01Laayoune (Western Sahara) Guinea 7-3 Mozambique Africa Cup of NationsGroup B
31.01San Rafael Costa Rica 1-2 Canada Friendly 
30.01 Póvoa de Varzim (Portugal) Finland 2-2 Italy World Cup QualifierEurope, Elite Round, Group A
30.01Póvoa de Varzim Portugal 2-1 Belarus World Cup QualifierEurope, Elite Round, Group A
30.01Osijek (Croatia) Azerbaijan 4-3 Russia World Cup QualifierEurope, Elite Round, Group C
30.01Osijek Croatia 3-2 Slovakia World Cup QualifierEurope, Elite Round, Group C
30.01Zenica Bosnia & Herzegovina 9-2 Gibraltar European Championship QualifierQualifying Round, Group A
30.01Zenica (Bosnia & Herzegovina) Cyprus 6-1 Switzerland European Championship QualifierQualifying Round, Group A
30.01Herentals (Belgium) Armenia 3-1 Montenegro European Championship QualifierQualifying Round, Group B
30.01Herentals Belgium 7-3 Scotland European Championship QualifierQualifying Round, Group B
30.01Pembroke Malta 1-1 Greece European Championship QualifierQualifying Round, Group C
30.01Pembroke (Malta) Poland 6-0 Sweden European Championship QualifierQualifying Round, Group C
30.01Varna (Bulgaria) Andorra 1-0 Albania European Championship QualifierQualifying Round, Group D
30.01Varna Bulgaria 1-1 San Marino European Championship QualifierQualifying Round, Group D
30.01Jonava (Lithuania) Hungary 3-0 Turkey European Championship QualifierQualifying Round, Group E
30.01Jonava Lithuania 5-1 Northern Ireland European Championship QualifierQualifying Round, Group E
30.01Tbilisi Georgia 9-2 Austria European Championship QualifierQualifying Round, Group F
30.01Tbilisi (Georgia) Germany 8-4 Kosovo European Championship QualifierQualifying Round, Group F
30.01Jelgava Latvia 6-1 Estonia European Championship QualifierQualifying Round, Group G
30.01Ciorescu Moldova 4-1 Israel European Championship QualifierQualifying Round, Group H
30.01Skopje North Macedonia 1-0 Wales European Championship QualifierQualifying Round, Group I
30.01Laayoune (Western Sahara) Libya w/o Mauritius
Mauritius withdrew from competition
Africa Cup of NationsGroup A
30.01Laayoune (Western Sahara) Morocco 8-1 Equatorial Guinea Africa Cup of NationsGroup A
29.01 Osijek Croatia 2-0 Azerbaijan World Cup Qualifier Europe, Elite Round, Group C
29.01 Osijek (Croatia) Russia 7-1 Slovakia World Cup Qualifier Europe, Elite Round, Group C
29.01 Zenica Bosnia & Herzegovina 8-4 Cyprus European Championship Qualifier Qualifying Round, Group A
29.01 Zenica (Bosnia & Herzegovina) Switzerland 3-1 Gibraltar European Championship Qualifier Qualifying Round, Group A
29.01 Herentals Belgium 5-2 Armenia European Championship Qualifier Qualifying Round, Group B
29.01 Herentals (Belgium) Montenegro 9-2 Scotland European Championship Qualifier Qualifying Round, Group B
29.01 Pembroke Malta 4-6 Sweden European Championship Qualifier Qualifying Round, Group C
29.01 Pembroke (Malta) Poland 5-2 Greece European Championship Qualifier Qualifying Round, Group C
29.01 Varna (Bulgaria) Albania 4-1 San Marino European Championship Qualifier Qualifying Round, Group D
29.01 Varna Bulgaria 2-1 Andorra European Championship Qualifier Qualifying Round, Group D
29.01 Jonava (Lithuania) Hungary 7-2 Northern Ireland European Championship Qualifier Qualifying Round, Group E
29.01 Jonava Lithuania 3-2 Turkey European Championship Qualifier Qualifying Round, Group E
29.01 Tbilisi Georgia 3-1 Germany European Championship Qualifier Qualifying Round, Group F
29.01 Tbilisi (Georgia) Kosovo 4-2 Austria European Championship Qualifier Qualifying Round, Group F
29.01 Laayoune (Western Sahara) Angola 7-4 Mozambique Africa Cup of Nations Group B
29.01 Laayoune (Western Sahara) Egypt 9-0 Guinea Africa Cup of Nations Group B
28.01 Laayoune (Western Sahara) Equatorial Guinea 4-2 Mauritius Africa Cup of Nations Group A
28.01 Laayoune (Western Sahara) Morocco 3-0 Libya Africa Cup of Nations Group A
26.01 Manama Bahrain 1-3 Lebanon Friendly 
26.01 Clairefontaine-en-Yvelines France 3-2 Netherlands Friendly 
26.01 Jonava Lithuania 0-4 Belarus Friendly 
25.01 Kuwait City Kuwait 1-2 Iraq Friendly 
24.01 Manama Bahrain 2-2 Lebanon Friendly 
23.01 Kuwait City Kuwait 5-3 Iraq Friendly 
22.01 Ezeiza Argentina 3-0 Chile Friendly 
22.01 Baku Azerbaijan 4-3 Uzbekistan Friendly 
22.01 Rio Maior Portugal 1-2 Portugal U-21 Friendly 
21.01 Baku Azerbaijan 2-3 Uzbekistan Friendly 
21.01 Rio Maior Portugal U-21 7-2 Mozambique Friendly 
21.01 Stara Pazova Serbia 2-3 Croatia Friendly Training match
20.01 Ezeiza Argentina 3-1 Chile Friendly 
20.01 Pembroke Malta 3-1 Bulgaria Friendly 
20.01 Stara Pazova Serbia 1-4 Croatia Friendly Training match
19.01 Pembroke Malta 2-2 Bulgaria Friendly 
19.01 Stara Pazova Serbia 2-1 Croatia Friendly Training match
18.01 Yerevan Armenia 5-1 Moldova Friendly 
17.01 Yerevan Armenia 3-2 Moldova Friendly 
17.01 Luque Paraguay 5-2 Uruguay Friendly 
16.01 Luque Paraguay 3-2 Uruguay Friendly 
14.01 Luque Paraguay 6-1 Uruguay Friendly  
12.01 Alkmaar Netherlands 3-3 Belgium Friendly 
12.01 Newry Northern Ireland 3-4 Gibraltar Friendly 
10.01 Newry Northern Ireland 8-1 Gibraltar Friendly 
09.01 Manama Bahrain 3-2 Libya Friendly 
07.01 Manama Bahrain 1-1 Libya Friendly 
05.01 Aarhus Denmark 2-4 Netherlands Friendly 
04.01Aarhus Denmark 2-5 Netherlands Friendly