MEN                      WOMEN
FOOTBALLFOOTBALL
FUTSALFUTSAL
BEACH SOCCERBEACH SOCCER
 


 
MEN'S FUTSAL - 2017 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSArchive202120202019201820172016201520142013201220112010

DATEVENUEMATCHCOMPETITIONSTAGE
27.12 Dushanbe Tajikistan 1-2 Turkey Friendly  
26.12 Dushanbe Tajikistan 1-1 Turkey Friendly 
17.12 Managua Nicaragua 2-2 Honduras
3-1 pens
Central American Games 3rd Place Match
17.12 Managua (Nicaragua) Panama 4-0 Costa Rica Central American Games Final
16.12 Managua Nicaragua 2-5 Costa Rica Central American Games Group Stage
16.12 Managua (Nicaragua) Panama 6-4 Honduras Central American Games Group Stage
14.12 Managua (Nicaragua) Costa Rica 7-2 Honduras Central American Games Group Stage
14.12 Managua Nicaragua 2-3 Panama Central American Games Group Stage
13.12 Managua Nicaragua 1-7 Honduras Central American Games Group Stage
13.12 Managua (Nicaragua) Panama 1-0 Costa Rica Central American Games Group Stage
09.12 Stjørdal (Norway) Finland 4-3 Denmark Nordic Cup 
09.12 Stjørdal Norway 3-3 Greenland Nordic Cup 
08.12 Stjørdal (Norway) Denmark 2-2 Greenland Nordic Cup 
08.12 Stjørdal Norway 3-1 Sweden Nordic Cup 
07.12 Stjørdal Norway 1-3 Finland Nordic Cup 
07.12 Stjørdal (Norway) Sweden 5-3 Greenland Nordic Cup 
07.12 Šiauliai Lithuania 3-2 Latvia Baltic Cup 
07.12 Sofia Bulgaria 2-1 Cyprus Friendly 
06.12 Stjørdal (Norway) Denmark 4-3 Sweden Nordic Cup 
06.12 Stjørdal (Norway) Finland 4-1 Greenland Nordic Cup 
06.12 Šiauliai (Lithuania) Latvia 3-2 Estonia Baltic Cup 
06.12 Isfahan (Iran) Azerbaijan 3-3 Kazakhstan 4-Nations Tournament  
06.12 Isfahan Iran 4-0 Russia 4-Nations Tournament  
06.12 Sofia Bulgaria 2-2 Cyprus Friendly 
06.12 Miskolc Hungary 1-4 France Friendly 
06.12 Ciorescu Moldova 3-1 Turkey Friendly 
06.12 Lučenec Slovakia 6-0 Serbia Friendly 
06.12 Ljubljana Slovenia 4-6 Portugal Friendly 
06.12 Kharkiv Ukraine 1-2 Italy Friendly 
05.12 Stjørdal (Norway) Finland 6-1 Sweden Nordic Cup 
05.12 Stjørdal Norway 0-1 Denmark Nordic Cup 
05.12 Šiauliai Lithuania 2-2 Estonia Baltic Cup 
05.12 Dresden Germany 2-5 Czechia Friendly  
05.12 Miskolc Hungary 1-4 France Friendly 
05.12 Ciorescu Moldova 5-2 Turkey Friendly 
05.12 Częstochowa Poland 3-1 Georgia Friendly 
05.12 Lučenec Slovakia 3-3 Serbia Friendly 
05.12 Litija Slovenia 0-2 Portugal Friendly 
05.12 Crevillent Spain 2-0 Belgium Friendly 
05.12 Kharkiv Ukraine 3-2 Italy Friendly 
04.12 Isfahan Iran 2-1 Kazakhstan 4-Nations Tournament  
04.12 Isfahan (Iran) Russia 4-3 Azerbaijan 4-Nations Tournament  
04.12 The Hague Netherlands 1-1 Romania Friendly  
04.12 Bełchatów Poland 4-2 Georgia Friendly 
04.12 La Nucía Spain 5-2 Belgium Friendly 
03.12 Edinburgh Scotland 0-5 England Home Nations Championship  
03.12 Edinburgh (Scotland) Wales 8-0 Northern Ireland Home Nations Championship  
03.12 Isfahan Iran 3-3 Azerbaijan 4-Nations Tournament  
03.12 Isfahan (Iran) Kazakhstan 3-3 Russia 4-Nations Tournament 
03.12 Plzeň Czechia 13-2 Germany Friendly  
03.12 Rotterdam Netherlands 2-2 Romania Friendly  
02.12 Edinburgh (Scotland) England 5-1 Northern Ireland Home Nations Championship  
02.12 Edinburgh Scotland 3-3 Wales Home Nations Championship  
01.12 Edinburgh (Scotland) England 3-0 Wales Home Nations Championship  
01.12 Edinburgh Scotland 4-1 Northern Ireland Home Nations Championship  
25.11 Santa Marta (Colombia) Peru 4-3 VenezuelaBolivarian Games3rd Place Match
25.11 Santa Marta Colombia 5-2 EcuadorBolivarian GamesFinal
25.11 Gibraltar Gibraltar 3-1 Northern Ireland Friendly  
24.11 Santa Marta Colombia 2-2 Venezuela Bolivarian Games Group Stage
24.11 Santa Marta (Colombia) Ecuador 4-1 Bolivia Bolivarian Games Group Stage
24.11 Santa Marta (Colombia) Panama 2-1 Peru Bolivarian Games Group Stage
24.11 Gibraltar Gibraltar 6-5 Northern Ireland Friendly  
23.11 Santa Marta Colombia 2-0 Peru Bolivarian Games Group Stage
23.11 Santa Marta (Colombia) Ecuador 4-3 Venezuela Bolivarian Games Group Stage
23.11 Santa Marta (Colombia) Panama 4-2 Bolivia Bolivarian Games Group Stage
22.11 Santa Marta Colombia 4-3 Bolivia Bolivarian Games Group Stage
22.11 Santa Marta (Colombia) Ecuador 4-2 Panama Bolivarian Games Group Stage
22.11 Santa Marta (Colombia) Peru 3-3 Venezuela Bolivarian Games Group Stage
21.11 Santa Marta Colombia 7-1 Ecuador Bolivarian Games Group Stage
21.11 Santa Marta (Colombia) Peru 4-1 Bolivia Bolivarian Games Group Stage
21.11 Santa Marta (Colombia) Venezuela 4-0 Panama Bolivarian Games Group Stage
20.11 Santa Marta Colombia 5-0 Panama Bolivarian Games Group Stage
20.11 Santa Marta (Colombia) Peru 4-2 Ecuador Bolivarian Games Group Stage
20.11 Santa Marta (Colombia) Venezuela 2-0 Bolivia Bolivarian Games Group Stage
19.11 Cuiabá Brazil 5-1 Costa Rica Friendly 
17.11 Campo Verde Brazil 3-1 Costa RicaFriendly 
14.11 Laško Slovenia 3-1 Poland Friendly 
13.11 Zagorje ob Savi Slovenia 6-6 Poland Friendly 
12.11 Bangkok (Thailand) Bahrain 4-1 United Arab EmiratesAsian Championship Qualifier West Zone, Group A
12.11 Bangkok (Thailand) Iraq 5-5 Saudi ArabiaAsian Championship Qualifier West Zone, Group A
12.11 Bangkok (Thailand) Lebanon 3-1 QatarAsian Championship Qualifier West Zone, Group B
12.11 Novigrad Croatian Stars n/p Netherlands
Match cancelled
Futsal Week Autumn Cup  
12.11 Novigrad (Croatia) Montenegro 2-0 SwitzerlandFutsal Week Autumn Cup  
12.11 Tegucigalpa Honduras 5-1 Nicaragua Friendly  
12.11 Eskilstuna Sweden 5-4 HungaryFriendly 
11.11 Bangkok (Thailand) Bahrain 1-1 Saudi Arabia Asian Championship Qualifier West Zone, Group A
11.11 Bangkok (Thailand) Iraq 2-0 United Arab Emirates Asian Championship Qualifier West Zone, Group A
11.11 Bangkok (Thailand) Lebanon 3-1 Jordan Asian Championship Qualifier West Zone, Group B
11.11 Novigrad Croatian Stars n/p Montenegro
Match cancelled
Futsal Week Autumn Cup  
11.11 Novigrad (Croatia) Netherlands 6-1 Switzerland Futsal Week Autumn Cup  
11.11 Tegucigalpa Honduras 2-4 Nicaragua Friendly Match 1
11.11 Tegucigalpa Honduras 5-2 Nicaragua Friendly Match 2
11.11 Norrköping Sweden 1-3 Hungary Friendly 
10.11 Bangkok (Thailand) Bahrain 3-2 Iraq Asian Championship Qualifier West Zone, Group A
10.11 Bangkok (Thailand) Saudi Arabia 1-1 United Arab Emirates Asian Championship Qualifier West Zone, Group A
10.11 Bangkok (Thailand) Jordan 3-1 Qatar Asian Championship Qualifier West Zone, Group B
10.11 Novigrad Croatian Stars 2-8 SwitzerlandFutsal Week Autumn Cup  
10.11 Novigrad (Croatia) Netherlands 4-2 Montenegro Futsal Week Autumn Cup  
10.11 Tegucigalpa Honduras 4-1 Nicaragua Friendly  
08.11 Bangkok (Thailand) China 2-2 Taiwan
3-2 pens
Asian Championship Qualifier East Zone, Qualification Play-Off
06.11 Bangkok (Thailand) Japan 8-1 Taiwan Asian Championship Qualifier East Zone, Group A
06.11 Bangkok (Thailand) Mongolia 6-2 Macau Asian Championship Qualifier East Zone, Group A
06.11 Bangkok (Thailand) South Korea 5-2 China Asian Championship Qualifier East Zone, Group B
05.11 Bangkok (Thailand) Japan 11-0 Macau Asian Championship Qualifier East Zone, Group A
05.11 Bangkok (Thailand) Taiwan 6-2 Mongolia Asian Championship Qualifier East Zone, Group A
05.11 Bangkok (Thailand) South Korea 3-2 Hong Kong Asian Championship Qualifier East Zone, Group B
05.11 Burton upon Trent England 2-2 Wales Friendly 
04.11Bangkok (Thailand) Japan 5-1 MongoliaAsian Championship Qualifier East Zone, Group A
04.11Bangkok (Thailand) Taiwan 6-0 MacauAsian Championship Qualifier East Zone, Group A
04.11Bangkok (Thailand) China 5-0 Hong KongAsian Championship Qualifier East Zone, Group B
04.11Burton upon Trent England 2-1 WalesFriendly 
03.11 Ho Chi Minh City Vietnam 2-2 Myanmar
3-4 pens
AFF Championship 3rd Place Match
03.11 Ho Chi Minh City (Vietnam) Thailand 4-3 Malaysia
After extra time
AFF Championship Final
03.11 Sharjah United Arab Emirates 0-4 Uzbekistan Friendly  
02.11 Sharjah United Arab Emirates 4-5 Uzbekistan Friendly  
01.11 Ho Chi Minh City (Vietnam) Thailand 8-3 MyanmarAFF Championship Semi-Final
01.11 Ho Chi Minh City Vietnam 1-5 MalaysiaAFF Championship Semi-Final
30.10 Ho Chi Minh City (Vietnam) Brunei 5-0 Philippines AFF Championship Group A
30.10 Ho Chi Minh City Vietnam 3-0 Myanmar AFF Championship Group A
29.10 Ho Chi Minh City (Vietnam) Myanmar 3-2 Indonesia AFF Championship Group A
29.10 Ho Chi Minh City Vietnam 18-0 Brunei AFF Championship Group A
28.10 Ho Chi Minh City (Vietnam) Laos 6-4 Timor-Leste AFF Championship Group B
28.10 Ho Chi Minh City (Vietnam) Thailand 6-3 Malaysia AFF Championship Group B
28.10 Ho Chi Minh City (Vietnam) Myanmar 25-0 Philippines AFF Championship Group A
28.10 Ho Chi Minh City Vietnam 4-3 Indonesia AFF Championship Group A
27.10 Ho Chi Minh City (Vietnam) Indonesia 9-0 Brunei AFF Championship Group A
27.10 Ho Chi Minh City Vietnam 24-0 Philippines AFF Championship Group A
27.10 Ho Chi Minh City (Vietnam) Malaysia 6-3 Laos AFF Championship Group B
27.10 Ho Chi Minh City (Vietnam) Thailand 17-2 Timor-Leste AFF Championship Group B
26.10 Ho Chi Minh City (Vietnam) Myanmar 13-0 Brunei AFF Championship Group A
26.10 Ho Chi Minh City (Vietnam) Indonesia 21-0 Philippines AFF Championship Group A
26.10 Ho Chi Minh City (Vietnam) Malaysia 7-2 Timor-Leste AFF Championship Group B
26.10 Ho Chi Minh City (Vietnam) Thailand 14-0 Laos AFF Championship Group B
22.10 Changshu China 0-3 Croatia CFA International Tournament  
22.10 Changshu (China) Netherlands 2-2 Vietnam CFA International Tournament  
21.10 Changshu China 3-4 Vietnam CFA International Tournament  
21.10 Changshu (China) Croatia 0-0 Netherlands CFA International Tournament  
20.10 Changshu China 1-2 Netherlands CFA International Tournament  
20.10 Changshu (China) Croatia 3-1 Vietnam CFA International Tournament  
17.10Tabriz (Iran) Turkmenistan 9-3 NepalAsian Championship Qualifier Central/South Zone, Group A
17.10Tabriz (Iran) Uzbekistan 4-3 KyrgyzstanAsian Championship Qualifier Central/South Zone, Group A
17.10Tabriz Iran 12-2 TajikistanAsian Championship Qualifier Central/South Zone, Group B
16.10Tabriz (Iran) Kyrgyzstan 5-0 NepalAsian Championship Qualifier Central/South Zone, Group A
16.10Tabriz (Iran) Uzbekistan 4-2 TurkmenistanAsian Championship Qualifier Central/South Zone, Group A
16.10Tabriz (Iran) Tajikistan 4-3 AfghanistanAsian Championship Qualifier Central/South Zone, Group B
15.10Tabriz (Iran) Kyrgyzstan 5-3 TurkmenistanAsian Championship Qualifier Central/South Zone, Group A
15.10Tabriz (Iran) Uzbekistan 14-1 NepalAsian Championship Qualifier Central/South Zone, Group A
15.10Tabriz Iran 8-2 AfghanistanAsian Championship Qualifier Central/South Zone, Group B
15.10Doha Qatar 4-5 MalaysiaFriendly  
13.10Amman Jordan 5-3 IraqFriendly  
13.10Doha Qatar 1-1 MalaysiaFriendly  
11.10Amman Jordan 2-3 IraqFriendly  
09.10Amman Jordan 9-4 IraqFriendly  
30.09 Bogotá Colombia 2-3 Brazil Liga SudamericanaNorth Zone
30.09 Bogotá (Colombia) Peru 5-2 Ecuador Liga SudamericanaNorth Zone
28.09 Bogotá (Colombia) Brazil 5-3 Ecuador Liga Sudamericana North Zone
28.09 Bogotá Colombia 5-0 Peru Liga Sudamericana North Zone
27.09 Bogotá (Colombia) Brazil 3-1 Peru Liga Sudamericana North Zone
27.09 Bogotá Colombia 1-1 Ecuador Liga Sudamericana North Zone
27.09 Trnava Slovakia 1-4 Italy Friendly 
26.09 Dubrovnik Croatia 4-5 France European Championship Qualifier Play-Off, 2nd Leg
26.09 Tbilisi Georgia 4-7 Romania European Championship Qualifier Play-Off, 2nd Leg
26.09 Koszalin Poland 6-4 Hungary European Championship Qualifier Play-Off, 2nd Leg
26.09 Niš Serbia 4-4 Czechia European Championship Qualifier Play-Off, 2nd Leg
26.09 Ashgabat (Turkmenistan) Afghanistan 1-1 Japan
After extra time, 1-3 pens
Asian Indoor & Martial Arts Games 3rd Place Match
26.09 Ashgabat (Turkmenistan) Iran 7-1 Uzbekistan Asian Indoor & Martial Arts Games Final
26.09 Manama Bahrain 0-5 Egypt Friendly 
26.09 Shchyolkovo Russia 7-3 Portugal Friendly 
26.09 Kidričevo Slovenia 5-1 Germany Friendly 
26.09 Bratislava (Slovakia) Spain 4-0 Italy 3-Nations Tournament 
25.09 Manama Bahrain 4-3 Egypt Friendly 
25.09 Shchyolkovo Russia 3-3 Portugal Friendly 
25.09 Maribor Slovenia 4-0 Germany Friendly 
25.09 Bratislava Slovakia 2-3 Spain 3-Nations Tournament 
24.09 Ashgabat (Turkmenistan)Iran 8-2 AfghanistanAsian Indoor & Martial Arts Games Semi-Final
24.09 Ashgabat (Turkmenistan)Japan 3-3 Uzbekistan
After extra time, 2-3 pens
Asian Indoor & Martial Arts Games Semi-Final
24.09 Uberaba Brazil 7-1 UruguayFriendly 
24.09 Visby Sweden 2-2 WalesFriendly 
23.09Ashgabat (Turkmenistan)Iran 10-4 ThailandAsian Indoor & Martial Arts Games Quarter-Final
23.09 Ashgabat (Turkmenistan) Japan 4-1 Jordan Asian Indoor & Martial Arts Games Quarter-Final
23.09 Ashgabat Turkmenistan 5-5 Afghanistan
After extra time, 5-6 pens
Asian Indoor & Martial Arts Games Quarter-Final
23.09 Ashgabat (Turkmenistan) Uzbekistan 2-0 VietnamAsian Indoor & Martial Arts Games Quarter-Final
23.09 Visby Sweden 2-3 Wales Friendly 
22.09 Uberaba Brazil 1-0 Uruguay Friendly 
22.09 Cairo Egypt 5-5 Saudi Arabia Friendly  
21.09 Ashgabat (Turkmenistan) Hong Kong 5-2 TaiwanAsian Indoor & Martial Arts Games Group A
21.09 Ashgabat Turkmenistan 0-1 Vietnam Asian Indoor & Martial Arts Games Group A
21.09 Ashgabat (Turkmenistan) Afghanistan 4-3 United Arab Emirates Asian Indoor & Martial Arts Games Group B
21.09 Ashgabat (Turkmenistan) China 4-4 UzbekistanAsian Indoor & Martial Arts Games Group B
21.09 Ashgabat (Turkmenistan) Japan 6-4 ThailandAsian Indoor & Martial Arts Games Group C
21.09 Ashgabat (Turkmenistan) Iran 10-0 KyrgyzstanAsian Indoor & Martial Arts Games Group D
21.09 Ashgabat (Turkmenistan) Jordan 3-0 Tahiti Asian Indoor & Martial Arts Games Group D
20.09 Ashgabat Turkmenistan 5-1 Taiwan Asian Indoor & Martial Arts Games Group A
20.09 Ashgabat (Turkmenistan) Vietnam 2-1 Solomon IslandsAsian Indoor & Martial Arts Games Group A
20.09 Ashgabat (Turkmenistan) Afghanistan 4-2 UzbekistanAsian Indoor & Martial Arts Games Group B
20.09 Ashgabat (Turkmenistan) China 9-3 MaldivesAsian Indoor & Martial Arts Games Group B
19.09AshgabatTurkmenistan 4-2 Solomon IslandsAsian Indoor & Martial Arts Games Group A
19.09Ashgabat (Turkmenistan)Vietnam 8-0 Hong KongAsian Indoor & Martial Arts GamesGroup A
19.09Ashgabat (Turkmenistan)United Arab Emirates 5-1 ChinaAsian Indoor & Martial Arts GamesGroup B
19.09Ashgabat (Turkmenistan)Uzbekistan 9-1 MaldivesAsian Indoor & Martial Arts GamesGroup B
19.09Ashgabat (Turkmenistan)Thailand 5-2 LebanonAsian Indoor & Martial Arts GamesGroup C
19.09Ashgabat (Turkmenistan)Iran 7-3 JordanAsian Indoor & Martial Arts Games Group D
19.09Ashgabat (Turkmenistan)Kyrgyzstan 4-2 TahitiAsian Indoor & Martial Arts GamesGroup D
19.09 CairoEgypt 2-5 Saudi Arabia Friendly 
18.09 Ashgabat (Turkmenistan) Solomon Islands 4-3 TaiwanAsian Indoor & Martial Arts Games Group A
18.09 Ashgabat Turkmenistan 7-1 Hong Kong Asian Indoor & Martial Arts Games Group A
18.09 Ashgabat (Turkmenistan) Afghanistan 6-1 MaldivesAsian Indoor & Martial Arts Games Group B
18.09 Ashgabat (Turkmenistan) Uzbekistan 5-1 United Arab EmiratesAsian Indoor & Martial Arts Games Group B
18.09 Ashgabat (Turkmenistan) Japan 5-2 Lebanon Asian Indoor & Martial Arts Games Group C
18.09 Ashgabat (Turkmenistan) Iran 16-1 Tahiti Asian Indoor & Martial Arts Games Group D
18.09 Ashgabat (Turkmenistan) Jordan 7-1 KyrgyzstanAsian Indoor & Martial Arts Games Group D
17.09 Ashgabat (Turkmenistan) Japan 2-2 Uzbekistan Friendly Training Match
16.09 Ashgabat (Turkmenistan) Solomon Islands 4-1 Hong KongAsian Indoor & Martial Arts Games Group A
16.09 Ashgabat (Turkmenistan) Taiwan 2-1 VietnamAsian Indoor & Martial Arts Games Group A
16.09 Ashgabat (Turkmenistan) Afghanistan 6-1 ChinaAsian Indoor & Martial Arts Games Group B
16.09 Ashgabat (Turkmenistan) United Arab Emirates 3-1 Maldives Asian Indoor & Martial Arts Games Group B
16.09 Ashgabat Turkmenistan 1-1 Japan Friendly Training Match
14.09 Tauranga New Zealand 3-1 New Caledonia Trans-Pacific Series Match 3
13.09 Tauranga New Zealand 7-4 New CaledoniaTrans-Pacific SeriesMatch 2
12.09 Chomutov Czechia 3-4 Serbia European Championship Qualifier Play-Off, 1st Leg
12.09 Orchies France 1-1 Croatia European Championship Qualifier Play-Off, 1st Leg
12.09 Miskolc Hungary 2-1 Poland European Championship Qualifier Play-Off, 1st Leg
12.09 Deva Romania 2-2 Georgia European Championship Qualifier Play-Off, 1st Leg
12.09 Tauranga New Zealand 3-1 New Caledonia Trans-Pacific Series Match 1
12.09 Bangkok (Thailand) Kazakhstan 4-2 Mozambique Thailand 5  
12.09 Bangkok Thailand 1-2 Argentina Thailand 5 
11.09 Ulm (Germany) Turkey 4-2 Switzerland4-Nations Cup 3rd Place Match
11.09 Ulm Germany 5-10 Belgium4-Nations Cup Final
11.09 Sharjah United Arab Emirates 2-4 TajikistanFriendly 
10.09 Bangkok (Thailand) Argentina 9-1 MozambiqueThailand 5 
10.09 Bangkok Thailand 1-2 KazakhstanThailand 5 
10.09 Ulm (Germany) Belgium 7-2 Switzerland 4-Nations Cup Semi-Final
10.09 Ulm Germany 3-2 Turkey4-Nations CupSemi-Final
09.09 Bangkok (Thailand) Argentina 0-0 KazakhstanThailand 5 
09.09 Bangkok Thailand 6-3 MozambiqueThailand 5 
08.09 Sharjah United Arab Emirates 4-1 OmanFriendly 
07.09 Sharjah United Arab Emirates 3-1 Oman Friendly 
03.09 Ivanić-Grad (Croatia) Finland 4-1 HungaryFutsal Week Summer Cup  
02.09 Ivanić-Grad (Croatia) Hungary 2-1 ChinaFutsal Week Summer Cup  
01.09 Ivanić-Grad (Croatia) Finland 5-1 ChinaFutsal Week Summer Cup 
31.08 Ivanić-Grad (Croatia) Hungary 3-0 China Friendly  
27.08 Shah Alam (Malaysia) Myanmar 3-2 Indonesia Southeast Asian Games  
27.08 Shah Alam Malaysia 3-4 Thailand Southeast Asian Games  
26.08 Koszalin Poland 3-4 France Friendly  
25.08 Shah Alam (Malaysia) Thailand 10-2 Myanmar Southeast Asian Games  
25.08 Shah Alam (Malaysia) Vietnam 4-1 IndonesiaSoutheast Asian Games  
22.08 Shah Alam Malaysia 5-0 Indonesia Southeast Asian Games  
22.08 Shah Alam (Malaysia) Vietnam 6-1 Myanmar Southeast Asian Games  
20.08 Buenos Aires Argentina 2-2 Paraguay Liga SudamericanaSouth Zone
20.08 Buenos Aires (Argentina) Uruguay 2-1 Chile Liga SudamericanaSouth Zone
20.08 Shah Alam (Malaysia)Indonesia 4-2 ThailandSoutheast Asian Games 
20.08 Shah AlamMalaysia 1-1 VietnamSoutheast Asian Games 
19.08 Buenos Aires Argentina 6-1 Chile Liga SudamericanaSouth Zone
19.08 Buenos Aires (Argentina) Paraguay 7-4 Bolivia Liga SudamericanaSouth Zone
18.08 Buenos Aires (Argentina) Bolivia 3-3 Uruguay Liga SudamericanaSouth Zone
18.08 Buenos Aires (Argentina) Paraguay 4-2 Chile Liga SudamericanaSouth Zone
18.08 Shah Alam Malaysia 5-4 Myanmar Southeast Asian Games  
18.08 Shah Alam (Malaysia) Thailand 4-1 Vietnam Southeast Asian Games  
17.08 Buenos Aires Argentina 7-1 Uruguay Liga SudamericanaSouth Zone
17.08 Buenos Aires (Argentina) Chile 3-0 Bolivia Liga SudamericanaSouth Zone
16.08 Buenos Aires Argentina 6-0 Bolivia Liga SudamericanaSouth Zone
16.08 Buenos Aires (Argentina) Paraguay 5-3 Uruguay Liga SudamericanaSouth Zone
13.08 Shah Alam Malaysia 7-1 Mongolia Friendly 
12.08 Shah Alam Malaysia 3-1 Mongolia Friendly 
06.08 Gulistan Tajikistan 5-3 Uzbekistan Friendly  
05.08 Kaohsiung Taiwan 4-2 Macau Friendly  
05.08 Gulistan Tajikistan 4-5 Uzbekistan Friendly  
03.08 Kaohsiung Taiwan 5-1 Macau Friendly  
01.08 Bangkok Thailand 3-1 Malaysia Friendly  
26.07 Honiara Solomon Islands 4-2 Solomon Islands U-17 Friendly  
26.07 Bangkok Thailand 7-4 Myanmar Friendly  
25.06 Changsha China 3-5 Czechia 4-Nation Tournament  
25.06 Changsha (China) England 5-0 Malaysia 4-Nation Tournament  
24.06 Changsha China 4-5 Malaysia 4-Nation Tournament  
24.06 Changsha (China) Czechia 5-4 England4-Nation Tournament  
23.06 ChangshaChina 0-5 England4-Nation Tournament 
23.06 Changsha (China)Czechia 3-3 Malaysia4-Nation Tournament 
02.06 Kobe Japan U-25 3-3 Turkmenistan Kobe Festa Group A
01.06 Kobe (Japan) Turkmenistan 1-0 Croatia U-25 Kobe Festa Group A
18.05 Vrbas Serbia 4-3 Montenegro Friendly  
17.05 Belgrade Serbia 5-1 Montenegro Friendly  
14.05 Serravalle San Marino 0-1 Northern IrelandFriendly  
13.05 Serravalle San Marino 2-1 Northern IrelandFriendly  
03.05 Tashkent Uzbekistan 1-1 TurkmenistanFriendly  
02.05 Tashkent Uzbekistan 5-6 TurkmenistanFriendly  
29.04 Taipa Macau 1-0 Hong Kong U-20Friendly  
12.04 San Juan (Argentina) Paraguay 4-3 Uruguay Copa América 3rd Place Match
12.04 San Juan Argentina 2-4 Brazil
After extra time
Copa América Final
11.04 San Juan (Argentina) Peru 5-1 Chile Copa América 9th Place Match
11.04 San Juan (Argentina) Bolivia 3-1 Ecuador Copa América 7th Place Match
11.04 San Juan (Argentina) Colombia 6-4 Venezuela Copa América 5th Place Match
11.04 San Juan Argentina 3-1 Uruguay Copa América Semi-Final
11.04 San Juan (Argentina) Brazil 5-2 Paraguay Copa América Semi-Final
11.04 Tbilisi (Georgia) Belarus 3-3 Netherlands European Championship Qualifier Main Round, Group A
11.04 Tbilisi Georgia 2-2 Italy European Championship Qualifier Main Round, Group A
11.04 Baku (Azerbaijan) Albania 6-6 Bosnia & HerzegovinaEuropean Championship Qualifier Main Round, Group B
11.04 Baku Azerbaijan 6-1 Hungary European Championship Qualifier Main Round, Group B
11.04 Kyiv(Ukraine) Belgium 2-1 Montenegro European Championship Qualifier Main Round, Group C
11.04 Kiev Ukraine 2-1 Croatia European Championship Qualifier Main Round, Group C
11.04 Călărași (Romania) Finland 4-3 Latvia European Championship QualifierMain Round, Group D
11.04 Călărași Romania 0-4 Portugal European Championship QualifierMain Round, Group D
11.04 Elbląg Poland 1-1 Spain European Championship Qualifier Main Round, Group E
11.04 Elbląg (Poland) Serbia 7-3 Moldova European Championship Qualifier Main Round, Group E
11.04 Almaty Kazakhstan 3-0 Czechia European Championship Qualifier Main Round, Group F
11.04 Almaty (Kazakhstan) Macedonia 4-3 Denmark European Championship Qualifier Main Round, Group F
11.04 İzmit (Turkey) France 4-1 Slovakia European Championship Qualifier Main Round, Group G
11.04 İzmit Turkey 0-4 Russia European Championship Qualifier Main Round, Group G
09.04 San Juan Argentina 7-1 Chile Copa América Group A
09.04 San Juan (Argentina) Brazil 6-3 Venezuela Copa América Group A
09.04 San Juan (Argentina) Peru 6-3 Colombia Copa América Group B
09.04 San Juan (Argentina) Uruguay 6-4 Paraguay Copa América Group B
09.04 Tbilisi Georgia 1-1 Belarus European Championship Qualifier Main Round, Group A
09.04 Tbilisi (Georgia) Italy 4-2 Netherlands European Championship Qualifier Main Round, Group A
09.04 Baku Azerbaijan 5-0 Albania European Championship Qualifier Main Round, Group B
09.04 Baku (Azerbaijan) Bosnia & Herzegovina 2-2 HungaryEuropean Championship Qualifier Main Round, Group B
09.04 Kyiv(Ukraine) Croatia 6-1 Belgium European Championship Qualifier Main Round, Group C
09.04 Kiev Ukraine 4-2 Montenegro European Championship Qualifier Main Round, Group C
09.04 Călărași (Romania) Portugal 5-1 Finland European Championship QualifierMain Round, Group D
09.04 Călărași Romania 3-1 Latvia European Championship QualifierMain Round, Group D
09.04 Elbląg Poland 4-2 Moldova European Championship Qualifier Main Round, Group E
09.04 Elbląg (Poland) Spain 6-0 Serbia European Championship Qualifier Main Round, Group E
09.04 Almaty (Kazakhstan) Czechia 7-3 MacedoniaEuropean Championship Qualifier Main Round, Group F
09.04 Almaty Kazakhstan 5-0 Denmark European Championship Qualifier Main Round, Group F
09.04 İzmit (Turkey) Russia 1-0 Slovakia European Championship Qualifier Main Round, Group G
09.04 İzmit Turkey 1-5 France European Championship Qualifier Main Round, Group G
08.04 San Juan Argentina 0-0 Brazil Copa América Group A
08.04 San Juan (Argentina) Bolivia 2-1 Chile Copa América Group A
08.04 San Juan (Argentina) Colombia 5-5 Paraguay Copa América Group B
08.04 San Juan (Argentina) Ecuador 3-3 Uruguay Copa América Group B
08.04 Tbilisi Georgia 1-1 Netherlands European Championship Qualifier Main Round, Group A
08.04 Tbilisi (Georgia) Italy 2-1 Belarus European Championship Qualifier Main Round, Group A
08.04 Baku Azerbaijan 5-4 Bosnia & Herzegovina European Championship Qualifier Main Round, Group B
08.04 Baku (Azerbaijan) Hungary 4-3 Albania European Championship Qualifier Main Round, Group B
08.04 Kyiv(Ukraine) Croatia 4-0 Montenegro European Championship Qualifier Main Round, Group C
08.04 Kiev Ukraine 1-0 Belgium European Championship Qualifier Main Round, Group C
08.04 Călărași (Romania) Portugal 2-1 Latvia European Championship QualifierMain Round, Group D
08.04 Călărași Romania 5-5 Finland European Championship QualifierMain Round, Group D
08.04 Elbląg Poland 0-4 Serbia European Championship Qualifier Main Round, Group E
08.04 Elbląg (Poland) Spain 7-0 Moldova European Championship Qualifier Main Round, Group E
08.04 Almaty (Kazakhstan) Czechia 5-4 DenmarkEuropean Championship Qualifier Main Round, Group F
08.04 Almaty Kazakhstan 3-0 Macedonia European Championship Qualifier Main Round, Group F
08.04 İzmit (Turkey) Russia 5-0 France European Championship Qualifier Main Round, Group G
08.04 İzmit Turkey 1-8 Slovakia European Championship Qualifier Main Round, Group G
07.04 San Juan (Argentina) Brazil 8-0 Chile Copa América Group A
07.04 San Juan (Argentina) Venezuela 3-1 Bolivia Copa América Group A
07.04 San Juan (Argentina) Colombia 3-3 Uruguay Copa América Group B
07.04 San Juan (Argentina) Ecuador 4-3 Peru Copa América Group B
06.04 San Juan Argentina 8-2 Venezuela Copa América Group A
06.04 San Juan (Argentina) Brazil 9-0 Bolivia Copa América Group A
06.04 San Juan (Argentina) Colombia 9-1 Ecuador Copa América Group B
06.04 San Juan (Argentina) Paraguay 6-2 Peru Copa América Group B
06.04 Laško Slovenia 3-0 Japan Friendly 
05.04 San Juan Argentina 6-1 Bolivia Copa América Group A
05.04 San Juan (Argentina) Venezuela 2-1 Chile Copa América Group A
05.04 San Juan (Argentina) Paraguay 3-0 Ecuador Copa América Group B
05.04 San Juan (Argentina) Uruguay 6-3 Peru Copa América Group B
04.04 Kupari Croatia 1-1 Iran Friendly 
04.04 Velenje Slovenia 2-2 Japan Friendly 
03.04 Kupari Croatia 4-2 Iran Friendly 
03.04 Ciorescu Moldova 1-3 Latvia Friendly 
03.04 Kidričevo Slovenia 5-2 Japan Friendly 
31.03 Kecskemét Hungary 0-3 Japan Friendly 
30.03 Baku Azerbaijan 3-2 Moldova Friendly 
30.03 Koszalin Poland 6-0 Belarus Friendly 
29.03 Baku Azerbaijan 6-1 Moldova Friendly 
29.03 Kecskemét Hungary 1-1 Japan Friendly 
26.03 Rio de Janeiro Brazil 3-2 Colombia Friendly 
26.03 Veles Macedonia 0-3 Croatia Friendly 
24.03 Veles Macedonia 2-2 Croatia Friendly 
21.03 Almere Netherlands 2-3 Belgium Friendly  
20.03 Almere Netherlands 6-3 Belgium Friendly  
16.03 Tbilisi Georgia 1-1 Turkey Friendly 
15.03 Tbilisi Georgia 1-0 Turkey Friendly 
12.03 Shiraz Iran 9-3 Iraq Friendly 
11.03 Shiraz Iran 3-2 Iraq Friendly 
07.03 Minsk Belarus 3-2 Slovakia Friendly 
06.03 Minsk Belarus 2-1 Slovakia Friendly 
02.03 Lima Peru 4-0 Uruguay Copa Inka2nd leg
01.03 Lima Peru 0-3 Uruguay Copa Inka1st Leg
23.02 Yalova Turkey 3-2 Tajikistan Friendly 
22.02 Zalaegerszeg Hungary 0-5 Slovenia Friendly 
22.02 Yalova Turkey 5-4 TajikistanFriendly 
09.02 Ústí nad Labem Czechia 2-3 Romania Friendly  
08.02 Kadaň Czechia 4-2 Romania Friendly  
08.02 Almaty Kazakhstan 3-0 Belarus Friendly 
06.02 Almaty Kazakhstan 0-1 Belarus Friendly 
02.02 Nicosia Cyprus 4-4 Norway European Championship Qualifier Preliminary Round, Group E
02.02 Nicosia (Cyprus) Denmark 2-1 Kosovo European Championship Qualifier Preliminary Round, Group E
31.01 Nicosia Cyprus 1-3 Kosovo European Championship Qualifier Preliminary Round, Group E
31.01 Nicosia (Cyprus) Denmark 2-1 Norway European Championship Qualifier Preliminary Round, Group E
31.01 Tychy Poland 3-1 Bosnia & Herzegovina 4-Nation Friendly Tournament  
31.01 Tychy (Poland) Slovenia 3-2 Finland 4-Nation Friendly Tournament  
31.01 Sabadell Catalonia 2-4 Brazil Friendly 
31.01 Villorba Italy 4-3 Serbia Friendly 
30.01 Nicosia Cyprus 3-2 Denmark European Championship Qualifier Preliminary Round, Group E
30.01 Nicosia (Cyprus) Kosovo 5-1 Norway European Championship Qualifier Preliminary Round, Group E
30.01 Gibraltar Gibraltar 1-5 Sweden European Championship Qualifier Preliminary Round, Group G
30.01 Arzignano Italy 3-0 Serbia Friendly 
29.01 Hereford (England) Moldova 6-0 San Marino European Championship Qualifier Preliminary Round, Group B
29.01 Hereford (England) Wales 2-2 Greece European Championship Qualifier Preliminary Round, Group B
29.01 Jelgava (Latvia) Germany 5-4 Estonia European Championship Qualifier Preliminary Round, Group C
29.01 Jelgava Latvia 4-1 Armenia European Championship Qualifier Preliminary Round, Group C
29.01 Vilnius Lithuania 1-3 France European Championship Qualifier Preliminary Round, Group F
29.01 Gibraltar (Gibraltar) Montenegro 11-4 SwedenEuropean Championship Qualifier Preliminary Round, Group G
29.01 Bangkok (Thailand) Malaysia 8-1 Timor-Leste AFF Championship 3rd Place Match
29.01 Bangkok Thailand 8-1 Myanmar AFF Championship Final
29.01 Tychy (Poland) Bosnia & Herzegovina 2-2 Finland 4-Nation Friendly Tournament  
29.01 Tychy Poland 6-6 Slovenia 4-Nation Friendly Tournament  
29.01 Poreč Croatian Stars 0-7 BelgiumFutsal Week Tournament  
29.01 Poreč (Croatia) Slovakia 3-1 HungaryFutsal Week Tournament  
29.01 Granollers Catalonia 0-4 Brazil Friendly 
29.01 Torre da Marinha Portugal 2-2 Russia Friendly 
29.01 Kiev Ukraine 2-4 Spain Friendly 
28.01 Vilnius (Lithuania) France 5-0 Andorra European Championship Qualifier Preliminary Round, Group F
28.01 Gibraltar Gibraltar 1-8 Montenegro European Championship Qualifier Preliminary Round, Group G
28.01 Tychy Poland 2-3 Finland 4-Nation Friendly Tournament  
28.01 Tychy (Poland) Slovenia 6-3 Bosnia & Herzegovina 4-Nation Friendly Tournament  
28.01 Poreč Croatian Stars 0-8 SlovakiaFutsal Week Tournament  
28.01 Poreč (Croatia) Hungary 7-6 BelgiumFutsal Week Tournament  
28.01 Kiev Ukraine 1-1 Spain Friendly 
27.01 Tbilisi Georgia 6-3 Switzerland European Championship Qualifier Preliminary Round, Group A
27.01 Hereford (England) Moldova 4-0 Greece European Championship Qualifier Preliminary Round, Group B
27.01 Hereford (England) Wales 8-1 San Marino European Championship Qualifier Preliminary Round, Group B
27.01 Tbilisi (Georgia) Israel 6-2 Scotland European Championship Qualifier Preliminary Round, Group A
27.01 Jelgava (Latvia) Armenia 5-1 Estonia European Championship Qualifier Preliminary Round, Group C
27.01 Jelgava Latvia 3-3 Germany European Championship Qualifier Preliminary Round, Group C
27.01 Varna (Bulgaria) Albania 3-2 Malta European Championship Qualifier Preliminary Round, Group D
27.01 Varna Bulgaria 1-4 England European Championship Qualifier Preliminary Round, Group D
27.01 Vilnius Lithuania 5-1 Andorra European Championship Qualifier Preliminary Round, Group F
27.01 Bangkok (Thailand) Myanmar 8-3 Timor-Leste AFF Championship Semi-Final
27.01 Bangkok Thailand 5-3 Malaysia AFF Championship Semi-Final
27.01 Poreč (Croatia) Belgium 3-2 SlovakiaFutsal Week Tournament  
27.01 Poreč Croatian Stars 0-3 HungaryFutsal Week Tournament  
27.01 Zadar Croatia 4-3 Italy Friendly 
27.01 Torre da Marinha Portugal 2-3 Russia Friendly 
26.01 Hereford (England) Greece 3-2 San Marino European Championship Qualifier Preliminary Round, Group B
26.01 Hereford (England) Wales 1-6 Moldova European Championship Qualifier Preliminary Round, Group B
26.01 Jelgava (Latvia) Armenia 5-3 Germany European Championship Qualifier Preliminary Round, Group C
26.01 Jelgava Latvia 4-2 Estonia European Championship Qualifier Preliminary Round, Group C
26.01 Zadar Croatia 2-1 Italy Friendly 
25.01 Tbilisi Georgia 11-0 Scotland European Championship Qualifier Preliminary Round, Group A
25.01 Tbilisi (Georgia) Switzerland 3-0 Israel European Championship Qualifier Preliminary Round, Group A
25.01 Varna (Bulgaria) Albania 5-1 England European Championship Qualifier Preliminary Round, Group D
25.01 Varna Bulgaria 6-1 Malta European Championship Qualifier Preliminary Round, Group D
25.01 Bangkok Thailand 17-2 Brunei AFF Championship Group A
25.01 Bangkok (Thailand) Myanmar 5-3 Malaysia AFF Championship Group B
25.01 Bangkok (Thailand) Indonesia 19-1 Laos AFF Championship Group B
24.01 Tbilisi Georgia 3-0 Israel European Championship Qualifier Preliminary Round, Group A
24.01 Tbilisi (Georgia) Switzerland 6-2 ScotlandEuropean Championship Qualifier Preliminary Round, Group A
24.01 Varna Bulgaria 1-7 Albania European Championship Qualifier Preliminary Round, Group D
24.01 Varna (Bulgaria) England 6-1 Malta European Championship Qualifier Preliminary Round, Group D
24.01 Bangkok (Thailand) Timor-Leste 8-6 Brunei AFF Championship Group A
24.01 Bangkok (Thailand) Myanmar 6-3 Indonesia AFF Championship Group B
24.01 Bangkok (Thailand) Malaysia 13-1 Laos AFF Championship Group B
24.01 Zwolle Netherlands 0-1 Russia Friendly 
24.01 Boadilla del Monte Spain 5-0 Montenegro Friendly 
23.01BangkokThailand 11-2 Timor-Leste AFF Championship Group A
23.01Bangkok (Thailand)Myanmar 6-1 Laos AFF Championship Group B
23.01Bangkok (Thailand)Malaysia 6-5 Indonesia AFF Championship Group B
23.01 Zwolle Netherlands 1-4 Russia Friendly 
21.01 Siggenthal Station Switzerland 5-1 Gibraltar Friendly  
20.01 Siggenthal Station Switzerland 13-0 Gibraltar Friendly  
19.01 Călăraşi Romania 3-5 Turkey Friendly 
19.01 Bangkok Thailand 8-1 Laos Friendly 
18.01 Călăraşi Romania 3-2 Turkey Friendly 
15.01 Escaldes-Engordany Andorra 1-1 Greece Friendly 
14.01 Escaldes-Engordany Andorra 5-4 Greece Friendly 
10.01 Hradec Králové Czechia 3-7 Croatia Friendly  
09.01 Chrudim Czechia 1-2 Croatia Friendly  
09.01 Burton upon Trent England 4-9 Netherlands Friendly  
08.01 Poreč Croatian Stars 0-4 IsraelFutsal Week Winter Cup  
08.01 Poreč (Croatia) Denmark 4-0 San MarinoFutsal Week Winter Cup  
08.01 Burton upon Trent England 0-7 Netherlands Friendly  
07.01 Poreč Croatian Stars 4-5 San MarinoFutsal Week Winter Cup  
07.01 Poreč (Croatia) Israel 2-0 DenmarkFutsal Week Winter Cup  
06.01 Poreč Croatian Stars 2-7 DenmarkFutsal Week Winter Cup  
06.01 Poreč (Croatia) Israel 4-0 San MarinoFutsal Week Winter Cup  
05.01 Yalova Turkey 4-1 Moldova Friendly 
04.01 Yalova Turkey 2-5 Moldova Friendly