MEN                      WOMEN
FOOTBALLFOOTBALL
FUTSALFUTSAL
BEACH SOCCERBEACH SOCCER
 


 
MEN'S FUTSAL - 2015 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSArchive202120202019201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
20.12 Changshu (China) Myanmar 5-3 Mexico CFA Tournament  
20.12 Changshu China 3-3 Iran CFA Tournament  
19.12 Changshu China 4-3 Myanmar CFA Tournament  
19.12 Changshu (China) Iran 5-1 Mexico CFA Tournament  
18.12 Auckland New Zealand 4-1 Fiji Trans Pacific Cup Match 3
18.12 Changshu China 3-3 Mexico CFA Tournament  
18.12 Changshu (China) Iran 15-2 Myanmar CFA Tournament  
16.12 Auckland New Zealand 7-2 Fiji Trans Pacific Cup Match 2
15.12 Auckland New Zealand 8-0 Fiji Trans Pacific Cup Match 1
15.12 Al Wakrah Qatar 4-3 Malaysia Friendly  
14.12 Al Wakrah Qatar 6-2 Malaysia Friendly  
13.12 Győr (Hungary) Belgium 4-0 England World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 1
13.12 Győr Hungary 3-5 Ukraine World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 1
13.12 Osijek (Croatia) Belarus 2-2 Sweden World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 2
13.12 Osijek Croatia 4-4 Azerbaijan World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 2
13.12 İzmir (Turkey) Serbia 2-1 Finland World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 3
13.12 İzmir Turkey 1-7 Russia World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 3
13.12 Eindhoven (Netherlands) Bosnia & Herzegovina 5-2 Latvia World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 4
13.12 Eindhoven Netherlands 1-7 Spain World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 4
13.12 Chomutov Czechia 2-3 Slovenia World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 5
13.12 Chomutov (Czechia) Kazakhstan 4-2 France World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 5
13.12 Póvoa de Varzim (Portugal) Poland 3-2 Norway World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 6
13.12 Póvoa de Varzim Portugal 5-0 Romania World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 6
13.12 Bisceglie Italy 1-2 Slovakia World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 7
13.12 Bisceglie (Italy) Macedonia 5-2 Moldova World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 7
13.12 Luanda Angola 7-1 Cameroon Africa Cup of Nations Qualifier 2nd Leg
13.12 Malabo Equatorial Guinea 7-5 Zambia
After extra time
(Extra time declared void - score at full-time was 4-3)
Africa Cup of Nations Qualifier 2nd Leg
13.12 Monastir (Tunisia) Libya 5-0 Sudan Africa Cup of Nations Qualifier 2nd Leg
13.12 Kenitra Morocco 5-0 Côte d'Ivoire Africa Cup of Nations Qualifier 2nd Leg
13.12 Maputo Mozambique 10-3 Madagascar Africa Cup of Nations Qualifier 2nd Leg
11.12 Győr Hungary 5-4 England World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 1
11.12 Győr (Hungary) Ukraine 6-2 Belgium World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 1
11.12 Osijek (Croatia) Azerbaijan 7-2 Belarus World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 2
11.12 Osijek Croatia 5-1 Sweden World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 2
11.12 İzmir (Turkey) Russia 2-1 Serbia World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 3
11.12 İzmir Turkey 2-8 Finland World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 3
11.12 Eindhoven Netherlands 3-2 Latvia World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 4
11.12 Eindhoven (Netherlands) Spain 8-1 Bosnia & Herzegovina World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 4
11.12 Chomutov Czechia 3-2 France World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 5
11.12 Chomutov (Czechia) Kazakhstan 2-2 Slovenia World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 5
11.12 Póvoa de Varzim (Portugal) Poland 8-1 Romania World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 6
11.12 Póvoa de Varzim Portugal 6-1 Norway World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 6
11.12 Bari Italy 3-1 Moldova World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 7
11.12 Bari (Italy) Macedonia 2-1 Slovakia World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 7
10.12 Győr Hungary 5-2 Belgium World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 1
10.12 Győr (Hungary) Ukraine 7-0 England World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 1
10.12 Osijek (Croatia) Azerbaijan 8-2 Sweden World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 2
10.12 Osijek Croatia 4-7 Belarus World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 2
10.12 İzmir (Turkey) Russia 3-0 Finland World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 3
10.12 İzmir Turkey 0-6 Serbia World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 3
10.12 Eindhoven Netherlands 4-3 Bosnia & Herzegovina World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 4
10.12 Eindhoven (Netherlands) Spain 7-0 Latvia World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 4
10.12 Chomutov Czechia 1-3 Kazakhstan World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 5
10.12 Chomutov (Czechia) France 2-2 Slovenia World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 5
10.12 Póvoa de Varzim Portugal 6-2 Poland World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 6
10.12 Póvoa de Varzim (Portugal) Romania 5-1 Norway World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 6
10.12 Bari Italy 6-1 Macedonia World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 7
10.12 Bari (Italy) Slovakia 3-1 Moldova World Cup Qualifier Europe, Main Round, Group 7
09.12 Al Wakrah Qatar 2-3 Uzbekistan Friendly  
07.12 Kadaň Czechia 2-3 Japan Friendly  
07.12 Al Wakrah Qatar 5-4 Uzbekistan Friendly  
06.12 Yaoundé Cameroon 3-5 Angola Africa Cup of Nations Qualifier 1st Leg
06.12 Abidjan Côte d'Ivoire 2-7 Morocco Africa Cup of Nations Qualifier 1st Leg
06.12 Antananarivo Madagascar 1-7 Mozambique Africa Cup of Nations Qualifier 1st Leg
06.12 Khartoum Sudan 4-9 Libya Africa Cup of Nations Qualifier 1st Leg
06.12 Tunis Tunisia n/p Nigeria
Nigeria withdrew
Africa Cup of Nations Qualifier 1st Leg
06.12 Lusaka Zambia 3-2 Equatorial Guinea Africa Cup of Nations Qualifier 1st Leg
06.12 Chomutov Czechia 4-5 Japan Friendly  
05.12 Lima Peru 5-3 Cuba Friendly  
03.12 Borisov Belarus 3-5 Uzbekistan Friendly  
03.12 Lima Peru 6-3 Cuba Friendly  
02.12 Minsk Belarus 4-2 Uzbekistan Friendly  
01.12 Osijek Croatia 4-0 Japan Friendly  
29.11 Kiili Estonia 0-1 Finland Baltic Cup  
29.11 Kiili (Estonia) Lithuania 6-2 Latvia Baltic Cup  
29.11 Varaždin Croatia 4-3 Japan Friendly  
28.11 Kiili Estonia 0-6 Latvia Baltic Cup  
28.11 Kiili (Estonia) Finland 5-1 Lithuania Baltic Cup  
27.11 Kiili Estonia 5-4 Lithuania Baltic Cup  
27.11 Kiili (Estonia) Finland 3-3 Latvia Baltic Cup  
26.11 Timișoara Romania 1-5 Serbia Friendly  
25.11 Borgo France 4-2 Montenegro Friendly  
24.11 Borgo France 1-1 Montenegro Friendly  
22.11 Oslo Norway 3-4 Sweden Friendly  
21.11 Amman Jordan 3-4 Lebanon Friendly  
21.11 Oslo Norway 2-2 Sweden Friendly  
20.11 Amman Jordan 3-5 Lebanon Friendly  
19.11 Ulaanbaatar (Mongolia) China 3-3 South Korea Asian Championship Qualifier East Zone
19.11 Ulaanbaatar Mongolia 3-5 Taiwan Asian Championship Qualifier East Zone
18.11 Ulaanbaatar Mongolia 1-4 China Asian Championship Qualifier East Zone
18.11 Ulaanbaatar (Mongolia) Taiwan 6-5 Hong Kong Asian Championship Qualifier East Zone
16.11 Khujand (Tajikistan) Afghanistan 5-3 Turkmenistan Asian Championship Qualifier Central Zone
16.11 Khujand Tajikistan 2-3 Kyrgyzstan Asian Championship Qualifier Central Zone
16.11 Ulaanbaatar (Mongolia) China 3-1 Taiwan Asian Championship Qualifier East Zone
16.11 Ulaanbaatar (Mongolia) South Korea 7-2 Hong Kong Asian Championship Qualifier East Zone
15.11 Khujand (Tajikistan) Afghanistan 2-2 Kyrgyzstan Asian Championship Qualifier Central Zone
15.11 Khujand Tajikistan 3-3 Turkmenistan Asian Championship Qualifier Central Zone
15.11 Ulaanbaatar (Mongolia) China 5-0 Hong Kong Asian Championship Qualifier East Zone
15.11 Ulaanbaatar Mongolia 3-7 South Korea Asian Championship Qualifier East Zone
15.11 Burton upon Trent England 1-6 Poland Friendly  
14.11 Khujand (Tajikistan) Kyrgyzstan 1-1 Turkmenistan Asian Championship Qualifier Central Zone
14.11 Khujand Tajikistan 6-5 Afghanistan Asian Championship Qualifier Central Zone
14.11 Ulaanbaatar Mongolia 8-3 Hong Kong Asian Championship Qualifier East Zone
14.11 Ulaanbaatar (Mongolia) Taiwan 6-4 South Korea Asian Championship Qualifier East Zone
14.11 Burton upon Trent England 1-2 Poland Friendly  
11.11 Nagoya Japan 4-4 Uzbekistan Friendly  
10.11 Nagoya Japan 3-0 Uzbekistan Friendly  
08.11 Uberaba (Brazil) Colombia 1-0 Paraguay Grand Prix 3rd Place Match
08.11 Uberaba Brazil 4-3 Iran Grand Prix Final
08.11 San José Costa Rica 6-2 USA International Challenge  
08.11 San José (Costa Rica) Panama 6-4 Venezuela International Challenge  
08.11 Nuuk Greenland 5-4 Denmark Friendly  
07.11 Uberaba Brazil 5-0 Colombia Grand Prix Semi-Final
07.11 Uberaba (Brazil) Iran 2-0 Paraguay Grand Prix Semi-Final
07.11 Uberaba (Brazil) Angola 5-1 Zambia Grand Prix 7th Place Match
07.11 Uberaba (Brazil) Uruguay 2-0 Guatemala Grand Prix 5th Place Match
07.11 San José Costa Rica 6-4 Panama International Challenge  
07.11 San José (Costa Rica) Venezuela 4-2 USA International Challenge  
07.11 Nuuk Greenland 2-2 Denmark Friendly  
06.11 Uberaba Brazil 3-1 Paraguay Grand Prix Group A
06.11 Uberaba (Brazil) Zambia 5-3 Guatemala Grand Prix Group A
06.11 Uberaba (Brazil) Colombia 1-0 Angola Grand Prix Group B
06.11 Uberaba (Brazil) Iran 7-3 Uruguay Grand Prix Group B
06.11 San José Costa Rica 2-2 Venezuela International Challenge  
06.11 San José (Costa Rica) Panama 4-3 USA International Challenge  
05.11 Uberaba Brazil 9-0 Guatemala Grand Prix Group A
05.11 Uberaba (Brazil) Paraguay 6-2 Zambia Grand Prix Group A
05.11 Uberaba (Brazil) Colombia 6-2 Uruguay Grand Prix Group B
05.11 Uberaba (Brazil) Iran 7-0 Angola Grand Prix Group B
04.11 Uberaba Brazil 11-2 Zambia Grand Prix Group A
04.11 Uberaba (Brazil) Guatemala 6-3 Paraguay Grand Prix Group A
04.11 Uberaba (Brazil) Iran 4-1 Colombia Grand Prix Group B
04.11 Uberaba (Brazil) Uruguay 4-2 Angola Grand Prix Group B
25.10 Ciorescu (Moldova) Andorra 4-2 Gibraltar World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group A
25.10 Ciorescu Moldova 2-2 Georgia World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group A
25.10 Uddevalla (Sweden) Montenegro 3-0 San Marino World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group B
25.10 Uddevalla Sweden 4-1 Greece World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group B
25.10 Kaunas (Lithuania) Albania 6-3 Malta World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group C
25.10 Kaunas Lithuania 0-6 France World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group C
25.10 Nicosia (Cyprus) Estonia 2-1 Armenia World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group D
25.10 Nicosia Cyprus 2-4 Latvia World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group D
25.10 Ramat Gan (Israel) Denmark 5-1 Wales World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group E
25.10 Ramat Gan Israel 1-3 England World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group E
25.10 Espoo Finland 0-0 Bulgaria World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group F
24.10 Espoo (Finland) Bulgaria 2-2 Switzerland World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group F
23.10 Ciorescu (Moldova) Georgia 3-1 Andorra World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group A
23.10 Ciorescu Moldova 12-2 Gibraltar World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group A
23.10 Uddevalla (Sweden) Greece 5-3 Montenegro World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group B
23.10 Uddevalla Sweden 9-4 San Marino World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group B
23.10 Kaunas (Lithuania) France 1-0 Albania World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group C
23.10 Kaunas Lithuania 2-1 Malta World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group C
23.10 Nicosia Cyprus 4-1 Estonia World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group D
23.10 Nicosia (Cyprus) Latvia 4-3 Armenia World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group D
23.10 Ramat Gan (Israel) England 5-4 Denmark World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group E
23.10 Ramat Gan Israel 3-6 Wales World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group E
23.10 Espoo Finland 3-0 Switzerland World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group F
22.10 Ciorescu (Moldova) Georgia 15-1 Gibraltar World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group A
22.10 Ciorescu Moldova 7-0 Andorra World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group A
22.10 Uddevalla (Sweden) Greece 2-1 San Marino World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group B
22.10 Uddevalla Sweden 3-3 Montenegro World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group B
22.10 Kaunas (Lithuania) France 8-2 Malta World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group C
22.10 Kaunas Lithuania 2-5 Albania World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group C
22.10 Nicosia Cyprus 3-2 Armenia World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group D
22.10 Nicosia (Cyprus) Latvia 6-2 Estonia World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group D
22.10 Ramat Gan (Israel) England 4-2 Wales World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group E
22.10 Ramat Gan Israel 4-6 Denmark World Cup Qualifier Europe, Preliminary Round, Group E
21.10 Prato Italy 3-2 Iran Friendly  
20.10 Prato Italy 2-0 Iran Friendly  
20.10 Rotterdam Netherlands 2-1 Portugal Friendly  
20.10 Sremska Mitrovica Serbia 3-3 Czechia Friendly  
20.10 Plasencia Spain 8-0 Macedonia Friendly  
20.10 Brovary Ukraine 1-1 Slovenia Friendly  
19.10 Rotterdam Netherlands 2-4 Portugal Friendly  
19.10 Ruma Serbia 6-4 Czechia Friendly  
19.10 Cáceres Spain 10-2 Macedonia Friendly  
19.10 Brovary Ukraine 3-1 Slovenia Friendly  
18.10 Saran France 1-4 Belgium Friendly  
17.10 Viimsi Estonia 0-2 England Friendly  
16.10 Bangkok (Thailand) Malaysia 6-5 Vietnam AFF Championship 3rd Place Match
16.10 Bangkok Thailand 5-3 Australia AFF Championship Final
16.10 Nicosia Cyprus 1-1 Lebanon Friendly  
16.10 Tallinn Estonia 3-3 England Friendly  
15.10 Nicosia Cyprus 3-3 Lebanon Friendly  
15.10 İzmir Turkey 6-2 Denmark Friendly  
14.10 Bangkok (Thailand) Australia 6-2 Malaysia AFF Championship Semi-Final
14.10 Bangkok Thailand 6-0 Vietnam AFF Championship Semi-Final
14.10 Minsk Belarus 6-0 Moldova Friendly  
14.10 İzmir Turkey 5-6 Denmark Friendly  
13.10 Minsk Belarus 4-0 Moldova Friendly  
12.10 Bangkok (Thailand) Malaysia 5-0 Singapore AFF Championship Group A
12.10 Bangkok Thailand 15-2 Timor-Leste AFF Championship Group A
12.10 Bangkok (Thailand) Australia 6-5 Vietnam AFF Championship Group B
12.10 Bangkok (Thailand) Myanmar 12-4 Laos AFF Championship Group B
11.10 Bangkok (Thailand) Malaysia 7-2 Timor-Leste AFF Championship Group A
11.10 Bangkok Thailand 12-2 Brunei AFF Championship Group A
11.10 Bangkok (Thailand) Australia 15-2 Laos AFF Championship Group B
11.10 Bangkok (Thailand) Vietnam 19-1 Philippines AFF Championship Group B
11.10 Urmia Iran 2-2 Russia Friendly  
10.10 Bangkok (Thailand) Brunei 2-1 Singapore AFF Championship Group A
10.10 Bangkok Thailand 6-1 Malaysia AFF Championship Group A
10.10 Bangkok (Thailand) Australia 13-0 Philippines AFF Championship Group B
10.10 Bangkok (Thailand) Vietnam 2-1 Myanmar AFF Championship Group B
10.10 Urmia Iran 3-1 Russia Friendly  
09.10 Bangkok (Thailand) Timor-Leste 6-5 Brunei AFF Championship Group A
09.10 Bangkok Thailand 8-0 Singapore AFF Championship Group A
09.10 Bangkok (Thailand) Australia 3-1 Myanmar AFF Championship Group B
09.10 Bangkok (Thailand) Laos 10-3 Philippines AFF Championship Group B
08.10 Bangkok (Thailand) Timor-Leste 6-3 Singapore AFF Championship Group A
08.10 Bangkok (Thailand) Malaysia 9-1 Brunei AFF Championship Group A
08.10 Bangkok (Thailand) Myanmar 13-0 Philippines AFF Championship Group B
08.10 Bangkok (Thailand) Vietnam 13-1 Laos AFF Championship Group B
07.10 Nagoya Japan 2-0 Kuwait Friendly  
07.10 Macedo de Cavaleiros Portugal U-21 7-0 Andorra Friendly  
06.10 Nagoya Japan 7-1 Kuwait Friendly  
06.10 Bragança Portugal U-21 5-0 Andorra Friendly  
04.10 Guatemala City Guatemala 0-2 Colombia Copa Guatemala  
04.10 Guatemala City Guatemala U-23 1-10 Paraguay Copa Guatemala  
03.10 Nilai (Malaysia) Jordan 7-3 Bahrain Asian Championship Qualifier West Zone, Group A
03.10 Nilai (Malaysia) Lebanon 5-2 Saudi Arabia Asian Championship Qualifier West Zone, Group A
03.10 Nilai (Malaysia) Qatar 2-1 Iraq Asian Championship Qualifier West Zone, Group B
03.10 Guatemala City Guatemala 4-4 Paraguay Copa Guatemala  
03.10 Guatemala City Guatemala U-23 0-2 Colombia Copa Guatemala  
02.10 Nilai (Malaysia) Jordan 2-0 Saudi Arabia Asian Championship Qualifier West Zone, Group A
02.10 Nilai (Malaysia) Lebanon 6-2 Bahrain Asian Championship Qualifier West Zone, Group A
02.10 Nilai (Malaysia) Qatar 2-1 United Arab Emirates Asian Championship Qualifier West Zone, Group B
02.10 Guatemala City (Guatemala) Colombia 2-2 Paraguay Copa Guatemala  
02.10 Guatemala City Guatemala 2-1 Guatemala U-23 Copa Guatemala  
02.10 Bangkok Thailand 6-1 Myanmar Friendly  
01.10 Nilai (Malaysia) Bahrain 2-2 Saudi Arabia Asian Championship Qualifier West Zone, Group A
01.10 Nilai (Malaysia) Lebanon 5-2 Jordan Asian Championship Qualifier West Zone, Group A
01.10 Nilai (Malaysia) Iraq 3-1 United Arab Emirates Asian Championship Qualifier West Zone, Group B
28.09 Shah Alam (Malaysia) Malaysia 5-0 Lebanon Friendly  
27.09 Kuala Lumpur (Malaysia) Iraq 3-1 Lebanon Friendly  
27.09 Shah Alam Malaysia 6-0 United Arab Emirates Friendly  
27.09 Serravalle San Marino 3-5 Malta Friendly  
26.09 Subang Jaya (Malaysia) Iraq 4-4 Saudi Arabia Friendly  
26.09 Serravalle San Marino 1-5 Malta Friendly  
26.09 Samut Sakhon Thailand 7-0 Bahrain Friendly  
25.09 Shah Alam Malaysia 3-5 Saudi Arabia Friendly  
25.09 Bangkok (Thailand) Qatar 2-1 Bahrain Friendly  
24.09 Bangkok Thailand 4-3 Qatar Friendly  
23.09 Opatija Croatia 2-2 Italy Friendly  
23.09 Shah Alam Malaysia 8-4 Saudi Arabia Friendly  
23.09 Podčetrtek Slovenia 2-2 Serbia Friendly  
22.09 Minsk Belarus 1-1 Czechia European Championship Qualifier Play-Off, 2nd Leg
22.09 Debrecen Hungary 4-3 Romania
After extra time
European Championship Qualifier Play-Off, 2nd Leg
22.09 Almaty Kazakhstan 4-0 Bosnia & Herzegovina European Championship Qualifier Play-Off, 2nd Leg
22.09 Trnava Slovakia 1-1 Azerbaijan European Championship Qualifier Play-Off, 2nd Leg
22.09 Fortaleza Brazil 2-1 Portugal Friendly  
22.09 Novigrad Croatia 1-2 Italy Friendly  
22.09 Rīga Latvia 1-8 Spain Friendly  
22.09 Brežice Slovenia 4-5 Serbia Friendly  
22.09 Newport Wales 3-5 Netherlands Friendly  
21.09 Rīga Latvia 1-5 Spain Friendly  
21.09 Newport Wales 3-7 Netherlands Friendly  
19.09 Sofia Bulgaria 3-6 Moldova Friendly  
19.09 Sofia Bulgaria 1-3 Moldova Friendly  
19.09 Dubai United Arab Emirates 1-2 Georgia Friendly  
18.09 Dubai United Arab Emirates 2-5 Georgia Friendly  
16.09 Bursa Turkey 5-3 Sweden Friendly  
15.09 Baku Azerbaijan 3-1 Slovakia European Championship Qualifier Play-Off, 1st Leg
15.09 Zenica Bosnia & Herzegovina 0-5 Kazakhstan European Championship Qualifier Play-Off, 1st Leg
15.09 Prague Czechia 2-1 Belarus European Championship Qualifier Play-Off, 1st Leg
15.09 Buzău Romania 2-2 Hungary European Championship Qualifier Play-Off, 1st Leg
15.09 Bursa Turkey 4-4 Sweden Friendly  
09.09 Beppu Japan 7-1 Malaysia Friendly  
08.09 Beppu Japan 6-5 Malaysia Friendly  
04.09 Tychy (Poland) Czechia 6-0 Hungary 4-Nations Tournament  
04.09 Tychy Poland 1-1 Slovakia 4-Nations Tournament  
03.09 Tychy Poland 6-2 Hungary 4-Nations Tournament  
03.09 Tychy (Poland) Slovakia 3-0 Czechia 4-Nations Tournament  
02.09 Tychy (Poland) Hungary 3-1 Slovakia 4-Nations Tournament  
02.09 Tychy Poland 2-5 Czechia 4-Nations Tournament  
02.09 Baku Azerbaijan 2-1 Belarus Friendly  
02.09 Belgrade Serbia 4-2 Bosnia & Herzegovina Friendly  
01.09 Belgrade Serbia 2-1 Bosnia & Herzegovina Friendly  
31.08 Baku Azerbaijan 5-2 Belarus Friendly  
30.08 Portoviejo (Ecuador) Brazil 5-1 Colombia Copa América 3rd Place Match
30.08 Portoviejo (Ecuador) Argentina 4-1 Paraguay Copa América Final
29.08 Portoviejo (Ecuador) Venezuela 7-2 Peru Copa América 7th Place Match
29.08 Portoviejo (Ecuador) Chile 2-0 Uruguay Copa América 5th Place Match
29.08 Portoviejo (Ecuador) Argentina 2-2 Brazil
After extra time, 3-2 pens
Copa América Semi-Final
29.08 Portoviejo (Ecuador) Paraguay 3-1 Colombia Copa América Semi-Final
27.08 Portoviejo Ecuador 1-5 Argentina Copa América Group A
27.08 Portoviejo (Ecuador) Paraguay 5-2 Chile Copa América Group A
27.08 Portoviejo (Ecuador) Brazil 5-1 Venezuela Copa América Group B
27.08 Portoviejo (Ecuador) Colombia 3-2 Uruguay Copa América Group B
27.08 Baku Azerbaijan 6-2 Turkmenistan Friendly  
26.08 Portoviejo Ecuador 1-7 Paraguay Copa América Group A
26.08 Portoviejo (Ecuador) Peru 3-2 Argentina Copa América Group A
26.08 Baku Azerbaijan 5-0 Turkmenistan Friendly  
25.08 Portoviejo (Ecuador) Argentina 3-3 Paraguay Copa América Group A
25.08 Portoviejo (Ecuador) Chile 5-2 Peru Copa América Group A
25.08 Portoviejo (Ecuador) Brazil 2-0 Colombia Copa América Group B
25.08 Portoviejo (Ecuador) Uruguay 2-2 Venezuela Copa América Group B
24.08 Portoviejo (Ecuador) Argentina 4-1 Chile Copa América Group A
24.08 Portoviejo Ecuador 1-1 Peru Copa América Group A
24.08 Portoviejo (Ecuador) Colombia 2-0 Venezuela Copa América Group B
24.08 Portoviejo (Ecuador) Brazil 4-1 Uruguay Copa América Group B
23.08 Portoviejo Ecuador 2-2 Chile Copa América Group A
23.08 Portoviejo (Ecuador) Paraguay 5-1 Peru Copa América Group A
15.08 Kuwait City Kuwait U-21 3-1 Tajikistan Friendly  
13.08 Kuwait City Kuwait U-21 3-5 Tajikistan Friendly  
08.08 Dubai United Arab Emirates 3-3 Tajikistan Friendly  
06.08 Dubai United Arab Emirates 5-3 Tajikistan Friendly  
19.07 Benavidez Argentina 1-2 Uruguay Friendly  
18.07 Benavidez Argentina 2-1 Uruguay Friendly  
12.07 Wellington (New Zealand) Australia 1-0 Malaysia Commonwealth Cup  
12.07 Wellington New Zealand 10-4 Vanuatu Commonwealth Cup  
11.07 Wellington (New Zealand) Australia 10-2 Vanuatu Commonwealth Cup  
11.07 Wellington New Zealand 2-5 Malaysia Commonwealth Cup  
11.07 San Justo Argentina 3-3 Paraguay Friendly  
10.07 Wellington (New Zealand) Malaysia 7-3 Vanuatu Commonwealth Cup  
10.07 Wellington New Zealand 2-3 Australia Trans-Tasman Cup/Commonwealth Cup Match 3
10.07 San Justo Argentina 7-1 Paraguay Friendly  
09.07 Wellington New Zealand 1-6 Australia Trans-Tasman Cup Match 2
08.07 Wellington New Zealand 2-4 Australia Trans-Tasman Cup Match 1
30.06 Prishtina Kosovo 3-2 Albania Friendly  
28.06 Guatemala City Guatemala 4-4 Argentina Friendly  
27.06 Guatemala City Guatemala 1-5 Argentina Friendly  
27.06 Tashkent Uzbekistan 3-3 Georgia Friendly  
26.06 Oviedo Spain 5-2 Serbia Friendly  
26.06 Tashkent Uzbekistan 3-0 Georgia Friendly  
25.06 Langreo Spain 4-1 Serbia Friendly  
23.06 Tondela Portugal 3-0 Portugal 'B' Friendly  
22.06 Viseu Portugal 4-0 Portugal 'B' Friendly  
21.06 Tashkent Uzbekistan 5-3 Kyrgyzstan Friendly  
20.06 Tashkent Uzbekistan 3-2 Kyrgyzstan Friendly  
19.06 Tashkent Uzbekistan 4-0 Kyrgyzstan Friendly  
10.06 Chiba Japan 7-2 Vietnam Friendly  
09.06 Chiba Japan 2-1 Vietnam Friendly  
16.05 Gibraltar Gibraltar 2-0 Switzerland Friendly  
15.05 Gibraltar Gibraltar 1-2 Switzerland Friendly  
23.04 Ciorescu (Moldova) Greece 5-5 Moldova Region (Romania)
3-1 pens
FMF Cup 3rd Place Match
23.04 Ciorescu Moldova 1-1 Azerbaijan
1-0 pens
FMF Cup Final
22.04 Ciorescu (Moldova) Azerbaijan 6-3 Moldova Region (Romania) FMF Cup Semi-Final
22.04 Ciorescu Moldova 5-1 Greece FMF Cup Semi-Final
05.04 Veliko Tarnovo Bulgaria 1-3 Serbia Friendly  
04.04 Veliko Tarnovo Bulgaria 2-4 Serbia Friendly  
21.03 Sarajevo Bosnia & Herzegovina 1-2 Russia European Championship Qualifier Main Round, Group 1
21.03 Sarajevo (Bosnia & Herzegovina) Latvia 3-3 Netherlands European Championship Qualifier Main Round, Group 1
21.03 Skopje (Macedonia) Hungary 8-2 Switzerland European Championship Qualifier Main Round, Group 2
21.03 Skopje Macedonia 1-7 Spain European Championship Qualifier Main Round, Group 2
21.03 Krosno (Poland) Belarus 2-0 Finland European Championship Qualifier Main Round, Group 3
21.03 Krosno Poland 3-6 Italy European Championship Qualifier Main Round, Group 3
21.03 Baku Azerbaijan 2-3 Ukraine European Championship Qualifier Main Round, Group 4
21.03 Baku (Azerbaijan) Belgium 5-3 Denmark European Championship Qualifier Main Round, Group 4
21.03 Laško (Slovenia) France 3-1 Norway European Championship Qualifier Main Round, Group 5
21.03 Laško Slovenia 3-1 Czechia European Championship Qualifier Main Round, Group 5
21.03 Dubrovnik Croatia 3-2 Slovakia European Championship Qualifier Main Round, Group 6
21.03 Dubrovnik (Croatia) Turkey 7-3 Armenia European Championship Qualifier Main Round, Group 6
21.03 Călărași (Romania) Kazakhstan 4-0 Georgia European Championship Qualifier Main Round, Group 7
21.03 Călărași Romania 1-4 Portugal European Championship Qualifier Main Round, Group 7
21.03 Matoury (French Guiana) Amapá (Brazil) 10-4 Suriname Futsal Day Tournament  
21.03 Matoury French Guiana 2-5 France U-21 Futsal Day Tournament  
20.03 Matoury (French Guiana) France U-21 2-1 Amapá (Brazil) Futsal Day Tournament  
20.03 Matoury French Guiana 2-4 Suriname Futsal Day Tournament  
19.03 Sarajevo Bosnia & Herzegovina 7-3 Latvia European Championship Qualifier Main Round, Group 1
19.03 Sarajevo (Bosnia & Herzegovina) Russia 3-0 Netherlands European Championship Qualifier Main Round, Group 1
19.03 Skopje Macedonia 7-6 Switzerland European Championship Qualifier Main Round, Group 2
19.03 Skopje (Macedonia) Spain 5-0 Hungary European Championship Qualifier Main Round, Group 2
19.03 Krosno (Poland) Italy 2-1 Belarus European Championship Qualifier Main Round, Group 3
19.03 Krosno Poland 2-3 Finland European Championship Qualifier Main Round, Group 3
19.03 Baku Azerbaijan 11-2 Denmark European Championship Qualifier Main Round, Group 4
19.03 Baku (Azerbaijan) Ukraine 9-2 Belgium European Championship Qualifier Main Round, Group 4
19.03 Laško (Slovenia) Czechia 4-0 Norway European Championship Qualifier Main Round, Group 5
19.03 Laško Slovenia 11-2 France European Championship Qualifier Main Round, Group 5
19.03 Dubrovnik Croatia 8-0 Armenia European Championship Qualifier Main Round, Group 6
19.03 Dubrovnik (Croatia) Slovakia 5-1 Turkey European Championship Qualifier Main Round, Group 6
19.03 Călărași (Romania) Kazakhstan 3-1 Portugal European Championship Qualifier Main Round, Group 7
19.03 Călărași Romania 4-1 Georgia European Championship Qualifier Main Round, Group 7
19.03 Matoury (French Guiana) France U-21 7-1 Suriname Futsal Day Tournament  
19.03 Matoury French Guiana 2-3 Amapá (Brazil) Futsal Day Tournament  
18.03 Sarajevo Bosnia & Herzegovina 2-1 Netherlands European Championship Qualifier Main Round, Group 1
18.03 Sarajevo (Bosnia & Herzegovina) Russia 5-0 Latvia European Championship Qualifier Main Round, Group 1
18.03 Skopje Macedonia 3-3 Hungary European Championship Qualifier Main Round, Group 2
18.03 Skopje (Macedonia) Spain 9-1 Switzerland European Championship Qualifier Main Round, Group 2
18.03 Krosno (Poland) Italy 3-0 Finland European Championship Qualifier Main Round, Group 3
18.03 Krosno Poland 0-0 Belarus European Championship Qualifier Main Round, Group 3
18.03 Baku Azerbaijan 3-1 Belgium European Championship Qualifier Main Round, Group 4
18.03 Baku (Azerbaijan) Ukraine 5-2 Denmark European Championship Qualifier Main Round, Group 4
18.03 Laško (Slovenia) Czechia 5-3 France European Championship Qualifier Main Round, Group 5
18.03 Laško Slovenia 4-0 Norway European Championship Qualifier Main Round, Group 5
18.03 Dubrovnik Croatia 10-0 Turkey European Championship Qualifier Main Round, Group 6
18.03 Dubrovnik (Croatia) Slovakia 7-1 Armenia European Championship Qualifier Main Round, Group 6
18.03 Călărași (Romania) Portugal 7-0 Georgia European Championship Qualifier Main Round, Group 7
18.03 Călărași Romania 6-4 Kazakhstan European Championship Qualifier Main Round, Group 7
18.03 Isa Town (Bahrain) United Arab Emirates 3-2 Oman Gulf Championship 3rd Place Match
18.03 Isa Town (Bahrain) Kuwait 5-2 Qatar Gulf Championship Final
17.03 Isa Town (Bahrain) Kuwait 5-0 Oman Gulf Championship Semi-Final
17.03 Isa Town (Bahrain) Qatar 4-3 United Arab Emirates Gulf Championship Semi-Final
15.03 Isa Town Bahrain 1-3 Oman Gulf Championship Group Stage
15.03 Isa Town (Bahrain) Kuwait 4-2 Qatar Gulf Championship Group Stage
15.03 Isa Town (Bahrain) Saudi Arabia 2-2 United Arab Emirates Gulf Championship Group Stage
14.03 Isa Town Bahrain 1-6 Kuwait Gulf Championship Group Stage
14.03 Isa Town (Bahrain) Oman 5-3 Saudi Arabia Gulf Championship Group Stage
14.03 Isa Town (Bahrain) Qatar 2-2 United Arab Emirates Gulf Championship Group Stage
12.03 Isa Town Bahrain 0-2 Qatar Gulf Championship Group Stage
12.03 Isa Town (Bahrain) Kuwait 4-4 Saudi Arabia Gulf Championship Group Stage
12.03 Isa Town (Bahrain) United Arab Emirates 2-0 Oman Gulf Championship Group Stage
11.03 Isa Town Bahrain 4-2 Saudi Arabia Gulf Championship Group Stage
11.03 Isa Town (Bahrain) Kuwait 3-1 United Arab Emirates Gulf Championship Group Stage
11.03 Isa Town (Bahrain) Qatar 4-3 Oman Gulf Championship Group Stage
11.03 Kladno Czechia 3-5 Kazakhstan Friendly Training match
11.03 Nové Zámky Slovakia 2-2 Montenegro Friendly  
10.03 Isa Town Bahrain 0-1 United Arab Emirates Gulf Championship Group Stage
10.03 Isa Town (Bahrain) Kuwait 6-4 Oman Gulf Championship Group Stage
10.03 Isa Town (Bahrain) Qatar 4-1 Saudi Arabia Gulf Championship Group Stage
10.03 Nové Zámky Slovakia 6-3 Montenegro Friendly  
07.03 Dunajská Streda Slovakia 3-1 Hungary Friendly  
06.03 Isa Town Bahrain 4-5 Oman Friendly  
04.03 Belgrade Serbia 4-4 Croatia Friendly Training match
03.03 Isa Town Bahrain 2-4 Morocco Friendly  
03.03 Belgrade Serbia 2-2 Croatia Friendly Training match
03.03 Dubai United Arab Emirates 2-5 Iraq Friendly  
02.03 Dubai United Arab Emirates 1-1 Iraq Friendly  
01.03 Isa Town Bahrain 0-2 Morocco Friendly  
28.02 London England 7-3 Sweden Friendly  
27.02 Dubai United Arab Emirates 3-5 Oman Friendly  
27.02 London England 1-3 Sweden Friendly  
25.02 Dubai United Arab Emirates 1-2 Saudi Arabia Friendly  
19.02 İzmit Turkey 3-6 Romania Friendly  
18.02 Minsk Belarus 2-2 Azerbaijan Friendly  
18.02 İzmit Turkey 0-3 Romania Friendly  
17.02 Minsk Belarus 2-1 Azerbaijan Friendly  
14.02 Dubai United Arab Emirates 1-1 Greece Friendly  
13.02 Dubai United Arab Emirates 1-2 Greece Friendly  
12.02 Novigrad Croatia 8-3 Vietnam Friendly  
11.02 Novigrad Croatia 5-1 France Friendly  
11.02 Bragança Portugal 6-1 Kuwait Friendly  
11.02 Ub Serbia 5-2 Italy Friendly  
11.02 Laško Slovenia 1-2 Iran Friendly  
11.02 Novigrad (Croatia) Vietnam 6-4 Slovenia U-21 Friendly  
10.02 Salo Finland 1-0 Hungary Friendly  
10.02 Skopje Macedonia 2-1 Georgia Friendly  
10.02 Sittard Netherlands 4-1 Slovakia Friendly  
10.02 Stargard Szczeciński Poland 0-6 Russia Friendly  
10.02 Bragança Portugal 8-2 Kuwait Friendly  
10.02 Novi Sad Serbia 1-5 Italy Friendly  
10.02 Kidričevo Slovenia 2-4 Iran Friendly  
10.02 Cornellà de Llobregat Spain 3-2 Argentina Friendly  
10.02 Lviv Ukraine 3-4 Czechia Friendly  
09.02 Novigrad Croatia 6-3 Vietnam Friendly  
09.02 Salo Finland 0-2 Hungary Friendly  
09.02 Skopje Macedonia 9-4 Georgia Friendly  
09.02 Sittard Netherlands 3-3 Slovakia Friendly  
09.02 Szczecin Poland 0-6 Russia Friendly  
09.02 Leganés Spain 6-2 Argentina Friendly  
09.02 Lviv Ukraine 5-1 Czechia Friendly  
08.02 Rīga Latvia 2-3 Uzbekistan Friendly  
07.02 Jelgava Latvia 2-4 Uzbekistan Friendly  
26.01 Podčetrtek Slovenia 0-1 Bosnia & Herzegovina Friendly  
25.01 Krško Slovenia 2-1 Bosnia & Herzegovina Friendly  
17.01 Blagoevgrad Bulgaria 3-2 Greece European Championship Qualifier Preliminary Round, Group A
17.01 Blagoevgrad (Bulgaria) Denmark 9-1 Gibraltar European Championship Qualifier Preliminary Round, Group A
17.01 Podgorica Montenegro 0-2 Finland European Championship Qualifier Preliminary Round, Group B
17.01 Podgorica (Montenegro) Wales 2-1 Cyprus European Championship Qualifier Preliminary Round, Group B
17.01 Vilnius Lithuania 2-8 Georgia European Championship Qualifier Preliminary Round, Group C
17.01 Vilnius (Lithuania) Switzerland 7-5 Estonia European Championship Qualifier Preliminary Round, Group C
17.01 Ciorescu (Moldova) Albania 11-0 San Marino European Championship Qualifier Preliminary Round, Group D
17.01 Ciorescu Moldova 2-4 France European Championship Qualifier Preliminary Round, Group D
17.01 Paola (Malta) England 3-2 Andorra European Championship Qualifier Preliminary Round, Group E
17.01 Paola Malta 0-8 Latvia European Championship Qualifier Preliminary Round, Group E
17.01 Skövde (Sweden) Armenia 6-1 Scotland European Championship Qualifier Preliminary Round, Group F
17.01 Skövde Sweden 4-0 Israel European Championship Qualifier Preliminary Round, Group F
15.01 Blagoevgrad Bulgaria 3-1 Gibraltar European Championship Qualifier Preliminary Round, Group A
15.01 Blagoevgrad (Bulgaria) Denmark 4-0 Greece European Championship Qualifier Preliminary Round, Group A
15.01 Podgorica (Montenegro) Finland 5-0 Cyprus European Championship Qualifier Preliminary Round, Group B
15.01 Podgorica Montenegro 2-1 Wales European Championship Qualifier Preliminary Round, Group B
15.01 Vilnius (Lithuania) Georgia 1-1 Switzerland European Championship Qualifier Preliminary Round, Group C
15.01 Vilnius Lithuania 5-2 Estonia European Championship Qualifier Preliminary Round, Group C
15.01 Ciorescu (Moldova) France 5-2 Albania European Championship Qualifier Preliminary Round, Group D
15.01 Ciorescu Moldova 7-0 San Marino European Championship Qualifier Preliminary Round, Group D
15.01 Paola (Malta) England 2-2 Latvia European Championship Qualifier Preliminary Round, Group E
15.01 Paola Malta 0-4 Andorra European Championship Qualifier Preliminary Round, Group E
15.01 Skövde (Sweden) Armenia 2-2 Israel European Championship Qualifier Preliminary Round, Group F
15.01 Skövde Sweden 13-0 Scotland European Championship Qualifier Preliminary Round, Group F
14.01 Blagoevgrad Bulgaria 2-2 Denmark European Championship Qualifier Preliminary Round, Group A
14.01 Blagoevgrad (Bulgaria) Greece 3-0 Gibraltar European Championship Qualifier Preliminary Round, Group A
14.01 Podgorica (Montenegro) Finland 3-0 Wales European Championship Qualifier Preliminary Round, Group B
14.01 Podgorica Montenegro 4-0 Cyprus European Championship Qualifier Preliminary Round, Group B
14.01 Vilnius (Lithuania) Georgia 6-3 Estonia European Championship Qualifier Preliminary Round, Group C
14.01 Vilnius Lithuania 3-5 Switzerland European Championship Qualifier Preliminary Round, Group C
14.01 Ciorescu (Moldova) France 5-1 San Marino European Championship Qualifier Preliminary Round, Group D
14.01 Ciorescu Moldova 4-2 Albania European Championship Qualifier Preliminary Round, Group D
14.01 Paola (Malta) Latvia 3-2 Andorra European Championship Qualifier Preliminary Round, Group E
14.01 Paola Malta 0-3 England European Championship Qualifier Preliminary Round, Group E
14.01 Skövde (Sweden) Israel 6-1 Scotland European Championship Qualifier Preliminary Round, Group F
14.01 Skövde Sweden 3-4 Armenia European Championship Qualifier Preliminary Round, Group F
10.01 Rīga Latvia 2-2 Belarus Friendly  
10.01 Bern Switzerland 6-1 United Arab Emirates Friendly  
09.01 Bern Switzerland 3-1 United Arab Emirates Friendly  
08.01 Malmö Sweden 0-3 Turkey Friendly  
07.01 Tychy (Poland) Estonia 3-3 Moldova Friendly Tournament  
07.01 Tychy Poland 3-2 Macedonia Friendly Tournament  
07.01 Novigrad Croatia 0-2 Iran Friendly  
07.01 Mulhouse France 5-4 Finland Friendly  
07.01 Bari Italy 2-0 Czechia Friendly  
07.01 Nazaré Portugal 3-1 Hungary Friendly  
07.01 Malmö Sweden 4-0 Turkey Friendly  
06.01 Pazin Croatia 1-4 Iran Friendly  
06.01 Sélestat France 5-2 Finland Friendly  
06.01 Bari Italy 1-2 Czechia Friendly  
06.01 Almere Netherlands 2-3 Serbia Friendly  
06.01 Oslo Norway 4-8 Slovenia Friendly  
06.01 Nazaré Portugal 6-1 Hungary Friendly  
06.01 Ferrol Spain 4-3 Ukraine Friendly  
05.01 Tychy (Poland) Macedonia 5-1 Estonia Friendly Tournament  
05.01 Tychy Poland 2-0 Moldova Friendly Tournament  
05.01 Almere Netherlands 1-2 Serbia Friendly  
05.01 Oslo Norway 0-2 Slovenia Friendly  
05.01 Burela Spain 4-0 Ukraine Friendly  
04.01 Tychy (Poland) Macedonia 3-3 Moldova Friendly Tournament  
04.01 Tychy Poland 6-1 Estonia Friendly Tournament