MEN                      WOMEN
FOOTBALLFOOTBALL
FUTSALFUTSAL
BEACH SOCCERBEACH SOCCER
 


 
MEN'S FUTSAL - 2014 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSArchive202120202019201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
27.12 Santurtzi Basque Country 3-6 Catalonia Friendly  
20.12 Kobe Japan 5-2 Croatia Friendly  
18.12 Tokyo Japan 1-1 Croatia Friendly  
17.12 Viimsi Estonia 0-2 Armenia Friendly  
16.12 Viimsi Estonia 1-3 Armenia Friendly  
15.12 Encamp Andorra 2-3 England Friendly  
14.12 Escaldes-Engordany Andorra 2-3 England Friendly  
07.12 Hyvinkää (Finland) Denmark 2-2 Sweden Nordic Cup  
07.12 Hyvinkää Finland 2-1 Norway Nordic Cup  
07.12 Kėdainai Lithuania 0-4 Latvia Baltic Cup  
07.12 Changshu China 7-2 Myanmar 4 Nations Tournament  
07.12 Changshu (China) Thailand 7-0 Mexico 4 Nations Tournament  
06.12 Kėdainai (Lithuania) Latvia 4-1 Estonia Baltic Cup  
06.12 Changshu China 3-3 Thailand 4 Nations Tournament  
06.12 Changshu (China) Mexico 2-1 Myanmar 4 Nations Tournament  
05.12 Tampere Finland 5-1 Sweden Nordic Cup  
05.12 Tampere (Finland) Norway 4-0 Denmark Nordic Cup  
05.12 Kėdainai Lithuania 7-3 Estonia Baltic Cup  
05.12 Changshu China 4-1 Mexico 4 Nations Tournament  
05.12 Changshu (China) Thailand 7-5 Myanmar 4 Nations Tournament  
04.12 Hyvinkää Finland 1-1 Denmark
0-2 pens
Nordic Cup  
04.12 Hyvinkää (Finland) Norway 3-3 Sweden
1-2 pens
Nordic Cup  
04.12 Deva Romania 3-6 Serbia Friendly  
03.12 Tashkent (Uzbekistan) Kazakhstan 4-3 Belarus Tashkent Cup  
03.12 Tashkent Uzbekistan 3-6 Azerbaijan Tashkent Cup  
03.12 Saint-Berthevin France 7-2 Greece Friendly  
03.12 Tbilisi Georgia 5-2 Turkey Friendly  
03.12 Teramo Italy 4-3 Poland Friendly  
03.12 Skopje Macedonia 5-3 Montenegro Friendly  
03.12 Vila Franca do Campo Portugal 5-2 Ukraine Friendly  
03.12 Deva Romania 5-3 Serbia Friendly  
02.12 Tashkent (Uzbekistan) Azerbaijan 2-1 Belarus Tashkent Cup  
02.12 Tashkent Uzbekistan 1-1 Kazakhstan Tashkent Cup  
02.12 Saint-Berthevin France 6-1 Greece Friendly  
02.12 Tbilisi Georgia 5-2 Turkey Friendly  
02.12 Pápa Hungary 1-0 Cyprus Friendly  
02.12 Qom Iran 0-0 Russia Friendly  
02.12 Montesilvano Italy 6-1 Netherlands Friendly  
02.12 Skopje Macedonia 5-2 Montenegro Friendly  
02.12 Vila Franca do Campo Portugal 1-1 Ukraine Friendly  
02.12 Levice Slovakia 5-2 Slovenia Friendly  
01.12 Tashkent (Uzbekistan) Kazakhstan 4-1 Azerbaijan Tashkent Cup  
01.12 Tashkent Uzbekistan 1-1 Belarus Tashkent Cup  
01.12 Paola Malta 1-0 Gibraltar Friendly Tournament  
01.12 Szombathely Hungary 6-4 Cyprus Friendly  
01.12 Qom Iran 1-1 Russia Friendly  
01.12 Montesilvano (Italy) Netherlands 2-2 Poland Friendly  
01.12 Levice Slovakia 3-1 Slovenia Friendly  
30.11 Paola (Malta) Serbia 10-2 Gibraltar Friendly Tournament  
30.11 Newport Wales 5-5 Andorra Friendly  
29.11 Paola Malta 1-4 Serbia Friendly Tournament  
29.11 Newport Wales 3-5 Andorra Friendly  
16.11 São Bernardo do Campo (Brazil) Iran 10-4 Guatemala Grand Prix 3rd Place Match
16.11 São Bernardo do Campo Brazil 7-2 Colombia Grand Prix Final
15.11 São Bernardo do Campo Brazil 8-2 Guatemala Grand Prix Semi-Final
15.11 São Bernardo do Campo (Brazil) Colombia 4-3 Iran Grand Prix Semi-Final
15.11 São Bernardo do Campo (Brazil) Costa Rica 3-1 Vietnam Grand Prix 5th Place Match
14.11 São Bernardo do Campo (Brazil) Colombia 6-2 Vietnam Grand Prix Group A
14.11 São Bernardo do Campo (Brazil) Iran 5-1 Costa Rica Grand Prix Group B
13.11 São Bernardo do Campo Brazil 4-0 Colombia Grand Prix Group A
13.11 São Bernardo do Campo (Brazil) Guatemala 2-1 Costa Rica Grand Prix Group B
13.11 Dubai United Arab Emirates 0-3 Uzbekistan Friendly  
12.11 São Bernardo do Campo Brazil 8-1 Vietnam Grand Prix Group A
12.11 São Bernardo do Campo (Brazil) Iran 7-2 Guatemala Grand Prix Group B
12.11 Dubai United Arab Emirates 1-3 Uzbekistan Friendly  
10.11 São Bernardo do Campo (Brazil) Iran 6-1 Vietnam Friendly  
08.11 Burton-upon-Trent England 2-0 Latvia Friendly  
07.11 Burton-upon-Trent England 5-1 Latvia Friendly  
02.11 San José Costa Rica 2-0 Mexico Friendly  
31.10 Curridabat Costa Rica 1-1 Mexico Friendly  
29.10 Vogošća Bosnia & Herzegovina 3-2 France Friendly  
29.10 Dunaújváros Hungary 1-3 Belarus Friendly  
28.10 Hawally (Kuwait) Brazil 3-0 Italy Continental Cup 3rd Place Match
28.10 Hawally (Kuwait) Argentina 6-2 Czechia Continental Cup Final
28.10 Skopje (Macedonia) Finland 1-1 Turkey
2-4 pens
4 Nations Tournament 3rd Place Match
28.10 Skopje Macedonia 1-6 Spain 4 Nations Tournament Final
28.10 Kwidzyn Poland 3-4 Slovenia Friendly Tournament  
28.10 Kwidzyn (Poland) Wales 4-2 Greece Friendly Tournament  
28.10 Kakanj Bosnia & Herzegovina 2-7 France Friendly  
28.10 Veszprém Hungary 2-3 Belarus Friendly  
28.10 Vila do Conde Portugal 3-0 Georgia Friendly  
28.10 Humenné Slovakia 1-7 Ukraine Friendly  
27.10 Hawally (Kuwait) Argentina 4-1 Brazil Continental Cup Semi-Final
27.10 Hawally (Kuwait) Czechia 1-1 Italy
After extra time, 3-2 pens
Continental Cup Semi-Final
27.10 Skopje Macedonia 5-4 Finland 4 Nations Tournament Semi-Final
27.10 Skopje (Macedonia) Spain 11-1 Turkey 4 Nations Tournament Semi-Final
27.10 Póvoa de Varzim Portugal 3-0 Georgia Friendly  
27.10 Belgrade Serbia 0-1 Russia Friendly  
27.10 Humenné Slovakia 1-2 Ukraine Friendly  
26.10 Kwidzyn Poland 6-1 Greece Friendly Tournament  
26.10 Kwidzyn (Poland) Slovenia 5-1 Wales Friendly Tournament  
26.10 Novi Sad Serbia 2-3 Russia Friendly  
25.10 Hawally (Kuwait) Italy 2-1 Argentina Continental Cup Group A
25.10 Hawally Kuwait 2-5 Egypt Continental Cup Group A
25.10 Hawally (Kuwait) Brazil 6-1 Czechia Continental Cup Group B
25.10 Hawally (Kuwait) Japan 6-0 Guatemala Continental Cup Group B
25.10 Kwidzyn Poland 8-1 Wales Friendly Tournament  
25.10 Kwidzyn (Poland) Slovenia 4-0 Greece Friendly Tournament  
25.10 Tivat Montenegro 1-2 England Friendly  
24.10 Hawally (Kuwait) Italy 3-2 Egypt Continental Cup Group A
24.10 Hawally Kuwait 2-6 Argentina Continental Cup Group A
24.10 Hawally (Kuwait) Brazil 5-2 Guatemala Continental Cup Group B
24.10 Hawally (Kuwait) Czechia 4-0 Japan Continental Cup Group B
24.10 Tivat Montenegro 5-4 England Friendly  
23.10 Hawally (Kuwait) Argentina 6-1 Egypt Continental Cup Group A
23.10 Hawally Kuwait 2-4 Italy Continental Cup Group A
23.10 Hawally (Kuwait) Brazil 5-0 Japan Continental Cup Group B
23.10 Hawally (Kuwait) Czechia 6-2 Guatemala Continental Cup Group B
27.09 Shah Alam (Malaysia) Indonesia 2-2 Vietnam
1-3 pens
Southeast Asian Championship 3rd Place Match
27.09 Shah Alam (Malaysia) Thailand 6-0 Australia Southeast Asian Championship Final
25.09 Shah Alam (Malaysia) Australia 4-3 Vietnam
After extra time
Southeast Asian Championship Semi-Final
25.09 Shah Alam (Malaysia) Thailand 1-0 Indonesia Southeast Asian Championship Semi-Final
23.09 Shah Alam (Malaysia) Indonesia 4-1 Australia Southeast Asian Championship Group A
23.09 Shah Alam Malaysia 12-2 Timor-Leste Southeast Asian Championship Group A
23.09 Shah Alam (Malaysia) Myanmar 20-2 Philippines Southeast Asian Championship Group B
23.09 Shah Alam (Malaysia) Vietnam 2-0 Thailand Southeast Asian Championship Group B
22.09 Shah Alam (Malaysia) Indonesia 15-1 Brunei Southeast Asian Championship Group A
22.09 Shah Alam Malaysia 0-3 Australia Southeast Asian Championship Group A
22.09 Shah Alam (Malaysia) Thailand 5-4 Myanmar Southeast Asian Championship Group B
22.09 Shah Alam (Malaysia) Vietnam 18-0 Laos Southeast Asian Championship Group B
21.09 Shah Alam (Malaysia) Australia 13-0 Brunei Southeast Asian Championship Group A
21.09 Shah Alam (Malaysia) Indonesia 14-3 Timor-Leste Southeast Asian Championship Group A
21.09 Shah Alam (Malaysia) Thailand 11-1 Laos Southeast Asian Championship Group B
21.09 Shah Alam (Malaysia) Vietnam 11-1 Philippines Southeast Asian Championship Group B
20.09 Shah Alam (Malaysia) Australia 9-0 Timor-Leste Southeast Asian Championship Group A
20.09 Shah Alam Malaysia 6-1 Brunei Southeast Asian Championship Group A
20.09 Shah Alam (Malaysia) Myanmar 6-0 Laos Southeast Asian Championship Group B
20.09 Shah Alam (Malaysia) Thailand 16-1 Philippines Southeast Asian Championship Group B
19.09 Shah Alam (Malaysia) Timor-Leste 2-0 Brunei Southeast Asian Championship Group A
19.09 Shah Alam Malaysia 1-6 Indonesia Southeast Asian Championship Group A
19.09 Shah Alam (Malaysia) Laos 4-4 Philippines Southeast Asian Championship Group B
19.09 Shah Alam (Malaysia) Vietnam 6-1 Myanmar Southeast Asian Championship Group B
17.09 Brno Czechia 10-1 Slovakia 4-Nations Tournament  
17.09 Brno (Czechia) Poland 2-0 Hungary 4-Nations Tournament  
17.09 Tbilisi Georgia 2-3 Kazakhstan Friendly  
17.09 Oslo Norway 0-3 Italy Friendly  
17.09 Albergaria-a-Velha Portugal 3-1 Croatia Friendly  
16.09 Brno Czechia 5-3 Hungary 4-Nations Tournament  
16.09 Brno (Czechia) Slovakia 7-4 Poland 4-Nations Tournament  
16.09 Oslo Norway 2-2 Italy Friendly  
16.09 São João da Madeira Portugal 5-0 Croatia Friendly  
16.09 Belgrade Serbia 3-0 Montenegro Friendly  
16.09 Torrevieja Spain 7-1 Romania Friendly  
15.09 Brno Czechia 4-3 Poland 4-Nations Tournament  
15.09 Brno (Czechia) Hungary 6-0 Slovakia 4-Nations Tournament  
15.09 Tbilisi Georgia 1-2 Kazakhstan Friendly  
15.09 Belgrade Serbia 2-1 Montenegro Friendly  
15.09 La Nucía Spain 7-1 Romania Friendly  
13.09 Malacky Slovakia 2-0 United Arab Emirates Friendly  
08.09 Bangkok Thailand 7-0 Malaysia Friendly  
07.09 Brasília Brazil 4-1 Argentina Friendly  
07.09 Al Awir United Arab Emirates 2-2 Iraq Friendly  
05.09 Dubai United Arab Emirates 0-1 Iraq Friendly  
04.09 Bangkok (Thailand) Vietnam 5-2 Malaysia Friendly  
03.09 Jakarta (Indonesia) Kyrgyzstan U-21 9-1 Philippines MNC Tournament  
02.09 Jakarta Indonesia 5-3 Kyrgyzstan U-21 MNC Tournament  
01.09 Jakarta Indonesia 13-1 Philippines MNC Tournament  
30.08 Mar del Plata Argentina 5-3 USA Friendly  
29.08 Mar del Plata Argentina 5-1 USA Friendly  
29.08 Zadar (Croatia) Qatar 7-1 Qatar 'B' Futsal Week Zadar Semi-Final
27.08 Benavídez Argentina 2-0 USA Friendly  
26.08 Benavídez Argentina 6-0 USA Friendly  
16.08 Païta New Caledonia 3-6 Malaysia OFC Invitational Championship  
16.08 Païta (New Caledonia) Tahiti 2-0 New Zealand OFC Invitational Championship  
15.08 Païta (New Caledonia) Malaysia 9-5 Vanuatu OFC Invitational Championship  
15.08 Païta New Caledonia 2-1 New Zealand OFC Invitational Championship  
14.08 Païta (New Caledonia) Malaysia 5-2 Tahiti OFC Invitational Championship  
14.08 Païta New Caledonia 6-2 Vanuatu OFC Invitational Championship  
13.08 Païta New Caledonia 4-4 Tahiti OFC Invitational Championship  
13.08 Païta (New Caledonia) New Zealand 5-1 Vanuatu OFC Invitational Championship  
12.08 Païta (New Caledonia) New Zealand 4-1 Malaysia OFC Invitational Championship  
12.08 Païta (New Caledonia) Vanuatu 4-1 Tahiti OFC Invitational Championship  
24.07 Hangzhou China 7-3 Vietnam 4-Nation Tournament  
24.07 Hangzhou (China) Iran U-23 9-1 Myanmar 4-Nation Tournament  
23.07 Hangzhou China 1-6 Iran U-23 4-Nation Tournament  
23.07 Hangzhou (China) Vietnam 4-0 Myanmar 4-Nation Tournament  
22.07 Hangzhou China 5-0 Myanmar 4-Nation Tournament  
22.07 Hangzhou (China) Iran U-23 8-3 Vietnam 4-Nation Tournament  
13.07 Wellington New Zealand 1-7 Australia Trans Tasman Cup  
12.07 Wellington New Zealand 0-6 Australia Trans Tasman Cup  
11.07 Wellington New Zealand 3-5 Australia Trans Tasman Cup  
21.06 Santa Coloma de Gramenet Catalonia 4-2 Slovakia Friendly  
20.06 Ripollet Catalonia U-23 4-3 Slovakia Friendly  
15.06 Skopje Macedonia 10-3 Bulgaria Friendly  
14.06 Kumanovo Macedonia 7-1 Bulgaria Friendly  
14.06 Pesaro Italy 'B' 6-1 San Marino Friendly  
14.06 Milwaukee USA 5-2 France Friendly  
12.06 Milwaukee USA 3-5 France Friendly  
11.06 Torrefarrera Catalonia 10-1 Andorra Friendly  
10.06 Solsona Catalonia 5-0 Andorra Friendly  
08.06 Newcastle upon Tyne (England) Cyprus 0-0 Qatar 4 Nations Tournament  
08.06 Newcastle upon Tyne England 1-1 USA 4 Nations Tournament  
06.06 Newcastle upon Tyne (England) Cyprus 1-1 USA 4 Nations Tournament  
06.06 Newcastle upon Tyne England 3-0 Qatar 4 Nations Tournament  
05.06 Newcastle upon Tyne England 5-0 Cyprus 4 Nations Tournament  
05.06 Newcastle upon Tyne (England) USA 5-1 Qatar 4 Nations Tournament  
05.06 Mór Hungary 5-6 Slovakia Friendly  
04.06 Mór Hungary 5-5 Slovakia Friendly  
13.05 Murter Croatia 1-4 Macedonia Friendly  
12.05 Murter Croatia 4-3 Macedonia Friendly  
10.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Uzbekistan 2-1 Kuwait Asian Championship 3rd Place Match
10.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Iran 2-2 Japan
After extra time, 0-3 pens
Asian Championship Final
10.05 Espoo Finland 3-1 Estonia Friendly  
10.05 Krosno Poland 3-1 Ukraine 'B' Friendly  
09.05 Krosno Poland 5-1 Ukraine 'B' Friendly  
08.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Japan 6-1 Kuwait Asian Championship Semi-Final
08.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Iran 10-0 Uzbekistan Asian Championship Semi-Final
08.05 Călărași Romania 2-3 Turkey Friendly  
07.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Japan 3-2 Thailand Asian Championship Quarter-Final
07.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Kuwait 5-2 Australia Asian Championship Quarter-Final
07.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Uzbekistan 6-2 Lebanon Asian Championship Quarter-Final
07.05 Ho Chi Minh City Vietnam 4-15 Iran Asian Championship Quarter-Final
07.05 Călărași Romania 8-1 Turkey Friendly  
05.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Lebanon 3-3 Thailand Asian Championship Group C
05.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Taiwan 3-2 Malaysia Asian Championship Group C
05.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Japan 4-0 Kyrgyzstan Asian Championship Group D
05.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Uzbekistan 3-0 South Korea Asian Championship Group D
04.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Iraq 6-1 Tajikistan Asian Championship Group A
04.05 Ho Chi Minh City Vietnam 2-1 Kuwait Asian Championship Group A
04.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Indonesia 4-3 China Asian Championship Group B
04.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Iran 8-1 Australia Asian Championship Group B
03.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Malaysia 5-1 Lebanon Asian Championship Group C
03.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Thailand 5-2 Taiwan Asian Championship Group C
03.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Kyrgyzstan 4-1 South Korea Asian Championship Group D
03.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Uzbekistan 2-1 Japan Asian Championship Group D
02.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Kuwait 5-3 Iraq Asian Championship Group A
02.05 Ho Chi Minh City Vietnam 10-4 Tajikistan Asian Championship Group A
02.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Australia 5-0 Indonesia Asian Championship Group B
02.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Iran 12-0 China Asian Championship Group B
01.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Lebanon 8-5 Taiwan Asian Championship Group C
01.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Thailand 7-1 Malaysia Asian Championship Group C
01.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Japan 12-0 South Korea Asian Championship Group D
01.05 Ho Chi Minh City (Vietnam) Kyrgyzstan 2-2 Uzbekistan Asian Championship Group D
30.04 Ho Chi Minh City (Vietnam) Kuwait 5-0 Tajikistan Asian Championship Group A
30.04 Ho Chi Minh City Vietnam 1-2 Iraq Asian Championship Group A
30.04 Ho Chi Minh City (Vietnam) Australia 2-1 China Asian Championship Group B
30.04 Ho Chi Minh City (Vietnam) Iran 5-1 Indonesia Asian Championship Group B
27.04 Bengbu China 0-1 Uzbekistan Friendly  
27.04 Ho Chi Minh City (Vietnam) Lebanon 8-2 Kuwait Friendly  
26.04 Puchong Malaysia 2-3 Iraq Friendly  
26.04 Ho Chi Minh City Vietnam 6-2 Lebanon Friendly  
25.04 Huainan China 1-1 Uzbekistan Friendly  
24.04 Cayenne French Guiana 5-5 Suriname
1-3 pens
Friendly  
24.04 Puchong Malaysia 2-4 Iraq Friendly  
24.04 Chełm Poland 5-4 Romania Friendly  
24.04 Bangkok Thailand 1-2 Indonesia Friendly  
23.04 Lublin Poland 3-3 Romania Friendly  
22.04 Bangkok Thailand 4-2 Australia Friendly  
20.04 Tashkent Uzbekistan 2-6 Iran Friendly  
19.04 Tashkent Uzbekistan 1-6 Iran Friendly  
14.04 Beirut Lebanon 4-3 Iraq Friendly  
13.04 Beirut Lebanon 2-2 Iraq Friendly  
12.04 Vilvoorde Belgium AMF 5-4 Belgium Friendly  
03.04 Beirut Lebanon 1-2 Egypt Friendly  
01.04 Beirut Lebanon 1-6 Egypt Friendly  
30.03 Uberlândia Brazil 2-3 Argentina Copa Sudamericana  
30.03 Uberlândia (Brazil) Paraguay 3-2 Chile Copa Sudamericana  
29.03 Uberlândia (Brazil) Argentina 2-1 Chile Copa Sudamericana  
29.03 Uberlândia Brazil 5-0 Paraguay Copa Sudamericana  
28.03 Uberlândia (Brazil) Argentina 3-1 Paraguay Copa Sudamericana  
28.03 Uberlândia Brazil 7-2 Chile Copa Sudamericana  
26.03 Tivat Montenegro 1-1 Serbia Friendly  
25.03 Tivat Montenegro 1-4 Serbia Friendly  
23.03 Cardiff Wales 4-7 England Friendly  
19.03 Călăraşi Romania 3-2 France Friendly  
18.03 Călăraşi Romania 4-1 France Friendly  
17.03 Santiago (Chile) Argentina 4-3 Colombia ODESUR Games  
17.03 Santiago Chile 0-2 Brazil ODESUR Games  
17.03 Santiago (Chile) Paraguay 4-3 Uruguay ODESUR Games  
17.03 Pápa Hungary 1-1 Greece Friendly  
16.03 Santiago (Chile) Brazil 2-0 Argentina ODESUR Games  
16.03 Santiago Chile 4-4 Uruguay ODESUR Games  
16.03 Santiago (Chile) Colombia 5-1 Paraguay ODESUR Games  
16.03 Szombathely Hungary 4-2 Greece Friendly  
15.03 Santiago (Chile) Argentina 3-1 Uruguay ODESUR Games  
15.03 Santiago (Chile) Brazil 2-1 Colombia ODESUR Games  
15.03 Santiago Chile 2-3 Paraguay ODESUR Games  
15.03 Bojszowy Poland 6-2 Cyprus Friendly  
14.03 Santiago (Chile) Argentina 6-1 Paraguay ODESUR Games  
14.03 Santiago  (Chile) Brazil 2-0 Uruguay ODESUR Games  
14.03 Santiago Chile 1-2 Colombia ODESUR Games  
14.03 Tychy Poland 2-2 Cyprus Friendly  
13.03 Santiago (Chile) Brazil 3-1 Paraguay ODESUR Games  
13.03 Santiago Chile 1-2 Argentina ODESUR Games  
13.03 Santiago (Chile) Colombia 1-1 Uruguay ODESUR Games  
27.02 Galaţi Romania 3-0 Moldova Friendly  
26.02 Galaţi Romania 6-1 Moldova Friendly  
24.02 Örebro Sweden 3-2 England Friendly  
23.02 Stara Pazova Serbia 1-1 Macedonia Friendly  
23.02 Lindesberg Sweden 3-3 England Friendly  
22.02 Belgrade Serbia 3-2 Macedonia Friendly  
08.02 Antwerp (Belgium) Spain 8-4 Portugal European Championship 3rd Place Match
08.02 Antwerp (Belgium) Italy 3-1 Russia European Championship Final
06.02 Antwerp (Belgium) Italy 4-3 Portugal European Championship Semi-Final
06.02 Antwerp (Belgium) Russia 4-3 Spain
After extra time
European Championship Semi-Final
04.02 Antwerp (Belgium) Italy 2-1 Croatia European Championship Quarter-Final
04.02 Antwerp (Belgium) Spain 4-0 Slovenia European Championship Quarter-Final
03.02 Antwerp (Belgium) Portugal 2-1 Ukraine European Championship Quarter-Final
03.02 Antwerp (Belgium) Russia 6-0 Romania European Championship Quarter-Final
02.02 Antwerp (Belgium) Italy 7-0 Azerbaijan European Championship Group C
02.02 Antwerp (Belgium) Spain 8-1 Czechia European Championship Group D
02.02 Santo Domingo (Dominican Republic) Cuba 3-1 Haiti International Grand Prix 3rd Place Match
02.02 Santo Domingo Dominican Republic 3-7 Guatemala International Grand Prix Final
01.02 Antwerp Belgium 0-0 Ukraine European Championship Group A
01.02 Antwerp (Belgium) Portugal 4-4 Russia European Championship Group B
01.02 Santo Domingo Dominican Republic 6-3 Haiti International Grand Prix Semi-Final
01.02 Santo Domingo (Dominican Republic) Guatemala 7-4 Cuba International Grand Prix Semi-Final
31.01 Antwerp (Belgium) Azerbaijan 7-6 Slovenia European Championship Group C
31.01 Antwerp (Belgium) Croatia 3-3 Czechia European Championship Group D
30.01 Antwerp (Belgium) Ukraine 1-0 Romania European Championship Group A
30.01 Antwerp (Belgium) Portugal 5-0 Netherlands European Championship Group B
29.01 Antwerp (Belgium) Slovenia 3-2 Italy European Championship Group C
29.01 Antwerp (Belgium) Croatia 3-3 Spain European Championship Group D
28.01 Antwerp Belgium 1-6 Romania European Championship Group A
28.01 Antwerp (Belgium) Russia 7-1 Netherlands European Championship Group B
24.01 Rio Maior Portugal 6-1 Turkey Friendly  
23.01 Entroncamento Portugal 8-3 Turkey Friendly  
23.01 Kovilovo Serbia 0-3 Azerbaijan Friendly  
22.01 Kovilovo Serbia 1-4 Azerbaijan Friendly  
22.01 Alcorcón Spain 6-0 Netherlands Friendly  
20.01 Antwerp Belgium 3-2 Greece Friendly  
20.01 Novigrad Croatia 2-1 Slovenia Friendly Training match (4 x 15 mins)
19.01 Izola Slovenia 1-5 Croatia Friendly Training match (4 x 15 mins)
11.01 Gibraltar Gibraltar 2-4 Malta Friendly  
09.01 Gibraltar Gibraltar 4-3 Malta Friendly  
08.01 Opatija Croatia 2-2 Belgium Friendly  
08.01 Raseborg Finland 2-2 Czechia Friendly  
08.01 Belfort France 7-5 Sweden Friendly  
08.01 San Vito al Tagliamento Italy 3-1 Slovakia Friendly  
08.01 Caminha Portugal 11-0 Switzerland Friendly  
07.01 Zielona Góra (Poland) Norway 2-0 Wales Friendly Tournament  
07.01 Zielona Góra Poland 5-2 Moldova Friendly Tournament  
07.01 Novigrad Croatia 3-2 Belgium Friendly  
07.01 Hyvinkää Finland 1-6 Czechia Friendly  
07.01 Besançon France 3-0 Sweden Friendly  
07.01 San Vito al Tagliamento Italy 3-0 Slovakia Friendly  
07.01 Sittard Netherlands 4-1 Hungary Friendly  
07.01 Caminha Portugal 10-0 Switzerland Friendly  
07.01 Litija Slovenia 0-3 Spain Friendly  
06.01 Sittard Netherlands 6-3 Hungary Friendly  
06.01 Maribor Slovenia 5-5 Spain Friendly  
05.01 Zielona Góra (Poland) Moldova 3-2 Wales Friendly Tournament  
05.01 Zielona Góra Poland 3-2 Norway Friendly Tournament  
04.01 Zielona Góra (Poland) Moldova 5-3 Norway Friendly Tournament  
04.01 Zielona Góra Poland 8-1 Wales Friendly Tournament