MEN                      WOMEN
FOOTBALLFOOTBALL
FUTSALFUTSAL
BEACH SOCCERBEACH SOCCER
 


 
MEN'S FUTSAL - 2012 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSArchive202120202019201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
23.12 Riga Latvia 0-5 Belarus Friendly
22.12 Bihać Bosnia & Herzegovina 2-1 Croatia Friendly
22.12 Riga Latvia 2-2 Belarus Friendly
21.12 Bihać Bosnia & Herzegovina 2-2 Croatia Friendly Unofficial training match (3 x 25 mins)
20.12 Goražde Bosnia & Herzegovina 5-6 Montenegro Friendly
18.12 Sokolac Bosnia & Herzegovina 6-2 Montenegro Friendly
12.12 Gothenburg Sweden 3-5 France Friendly
11.12 Gothenburg Sweden 2-3 France Friendly
07.12 Bodø Norway 1-1 England 3-Nations Friendly Tournament
06.12 Bodø (Norway) England 3-2 Denmark 3-Nations Friendly Tournament
06.12 Tivat Montenegro 2-4 Romania Friendly
06.12 Krosno Poland 0-0 Moldova Friendly
05.12 Bodø Norway 8-3 Denmark 3-Nations Friendly Tournament
05.12 Tivat Montenegro 1-4 Romania Friendly
05.12 Rzeszów Poland 6-0 Moldova Friendly
29.11 Tivat Montenegro 1-2 Bosnia & Herzegovina Friendly
27.11 Palmas Brazil 3-0 Colombia Friendly
27.11 Tivat Montenegro 0-1 Bosnia & Herzegovina Friendly
25.11 São Bernardo do Campo Brazil 2-0 Colombia Friendly
18.11 Bangkok (Thailand) Brazil 3-2 Spain
After extra time
World Cup Final
18.11 Bangkok (Thailand) Italy 3-0 Colombia World Cup 3rd Place Match
18.11 Viimsi Estonia 0-3 Finland Friendly
16.11 Bangkok (Thailand) Brazil 3-1 Colombia World Cup Semi-Final
16.11 Bangkok (Thailand) Spain 4-1 Italy World Cup Semi-Final
14.11 Bangkok (Thailand) Italy 4-3 Portugal
After extra time
World Cup Quarter-Final
14.11 Bangkok (Thailand) Spain 3-2 Russia World Cup Quarter-Final
14.11 Bangkok (Thailand) Brazil 3-2 Argentina
After extra time
World Cup Quarter-Final
14.11 Bangkok (Thailand) Colombia 3-1 Ukraine World Cup Quarter-Final
13.11 Tetovo (Macedonia) Albania 6-4 Kosovo Friendly Tournament  
12.11 Bangkok (Thailand) Argentina 2-1 Serbia World Cup 2nd Round
12.11 Bangkok (Thailand) Russia 3-0 Czechia World Cup 2nd Round
12.11 Nakhon Ratchasima (Thailand) Brazil 16-0 Panama World Cup 2nd Round
12.11 Nakhon Ratchasima (Thailand) Italy 5-1 Egypt World Cup 2nd Round
11.11 Bangkok (Thailand) Ukraine 6-3 Japan World Cup 2nd Round
11.11 Bangkok Thailand 1-7 Spain World Cup 2nd Round
11.11 Bangkok (Thailand) Portugal 4-1 Paraguay World Cup 2nd Round
11.11 Bangkok (Thailand) Colombia 2-1 Iran World Cup 2nd Round
09.11 Bangkok (Thailand) Czechia 2-2 Serbia World Cup Group E
09.11 Bangkok (Thailand) Kuwait 4-3 Egypt World Cup Group E
09.11 Bangkok (Thailand) Russia 2-0 Colombia World Cup Group F
09.11 Bangkok (Thailand) Solomon Islands 4-3 Guatemala World Cup Group F
08.11 Bangkok (Thailand) Iran 4-3 Panama World Cup Group B
08.11 Bangkok (Thailand) Spain 5-1 Morocco World Cup Group B
08.11 Bangkok (Thailand) Argentina 7-1 Australia World Cup Group D
08.11 Bangkok (Thailand) Italy 5-2 Mexico World Cup Group D
07.11 Bangkok Thailand 2-3 Paraguay World Cup Group A
07.11 Nakhon Ratchasima (Thailand) Ukraine 6-1 Costa Rica World Cup Group A
07.11 Nakhon Ratchasima (Thailand) Brazil 3-1 Portugal World Cup Group C
07.11 Bangkok (Thailand) Japan 4-2 Libya World Cup Group C
07.11 Iaşi Romania 5-2 Catalonia Friendly
06.11 Bangkok (Thailand) Egypt 7-2 Czechia World Cup Group E
06.11 Bangkok (Thailand) Serbia 7-2 Kuwait World Cup Group E
06.11 Bangkok (Thailand) Colombia 11-3 Solomon Islands World Cup Group F
06.11 Bangkok (Thailand) Russia 9-0 Guatemala World Cup Group F
06.11 Iaşi Romania 2-5 Catalonia Friendly
05.11 Bangkok (Thailand) Iran 2-1 Morocco World Cup Group B
05.11 Bangkok (Thailand) Spain 8-3 Panama World Cup Group B
05.11 Bangkok (Thailand) Italy 3-2 Argentina World Cup Group D
05.11 Bangkok (Thailand) Australia 3-1 Mexico World Cup Group D
04.11 Bangkok (Thailand) Costa Rica 6-3 Paraguay World Cup Group A
04.11 Bangkok Thailand 3-5 Ukraine World Cup Group A
04.11 Nakhon Ratchasima (Thailand) Brazil 13-0 Libya World Cup Group C
04.11 Nakhon Ratchasima (Thailand) Japan 5-5 Portugal World Cup Group C
03.11 Bangkok (Thailand) Czechia 3-2 Kuwait World Cup Group E
03.11 Bangkok (Thailand) Serbia 3-1 Egypt World Cup Group E
03.11 Bangkok (Thailand) Guatemala 5-2 Colombia World Cup Group F
03.11 Bangkok (Thailand) Russia 16-0 Solomon Islands World Cup Group F
02.11 Bangkok (Thailand) Iran 2-2 Spain World Cup Group B
02.11 Bangkok (Thailand) Panama 8-3 Morocco World Cup Group B
02.11 Bangkok (Thailand) Argentina 5-1 Mexico World Cup Group D
02.11 Bangkok (Thailand) Italy 9-1 Australia World Cup Group D
01.11 Bangkok (Thailand) Paraguay 3-3 Ukraine World Cup Group A
01.11 Bangkok Thailand 3-1 Costa Rica World Cup Group A
01.11 Nakhon Ratchasima (Thailand) Brazil 4-1 Japan World Cup Group C
01.11 Nakhon Ratchasima (Thailand) Portugal 5-1 Libya World Cup Group C
31.10 Bangkok (Thailand) Kuwait 4-4 Malaysia Friendly
30.10 Bangkok (Thailand) Australia 0-0 Iran Friendly
30.10 Bangkok (Thailand) Mexico 2-1 Malaysia Friendly
30.10 Sittard Netherlands 4-4 Belgium Friendly
29.10 Bangkok (Thailand) Colombia 2-1 Costa Rica Friendly
29.10 Bangkok (Thailand) Panama 3-2 Czechia Friendly
29.10 Bangkok (Thailand) Spain 15-0 Malaysia Friendly
28.10 Bangkok (Thailand) Australia 2-2 Morocco Friendly (2 x 25 mins - no stop clock)
28.10 Bangkok (Thailand) Colombia 3-2 Panama Friendly
28.10 Ho Chi Minh City Vietnam 3-1 Kuwait Friendly
27.10 Ho Chi Minh City (Vietnam) Italy 6-0 Uzbekistan Ho Chi Minh City Tournament
27.10 Ho Chi Minh City Vietnam 4-2 Kuwait Ho Chi Minh City Tournament
27.10 Bangkok (Thailand) Australia 2-0 Panama Friendly Closed-door training match
27.10 Bangkok (Thailand) Colombia 12-1 Malaysia Friendly
27.10 Asahikawa Japan 3-1 Ukraine Friendly
25.10 Ho Chi Minh City (Vietnam) Kuwait 3-3 Uzbekistan
3-1 on pens
Ho Chi Minh City Tournament
25.10 Ho Chi Minh City Vietnam 0-9 Italy Ho Chi Minh City Tournament
25.10 Bangkok (Thailand) Australia 10-3 Solomon Islands Friendly
25.10 Bangkok (Thailand) Egypt 7-3 Malaysia Friendly
25.10 Rio Maior Portugal 8-0 Georgia Friendly
25.10 Bangkok Thailand 5-7 Panama Friendly
24.10 Angers France 3-1 Belarus Friendly
24.10 Tokyo Japan 3-3 Brazil Friendly
24.10 Caldas da Rainha Portugal 2-4 Georgia Friendly
24.10 Arganda del Rey Spain 6-1 Costa Rica Friendly
24.10 Bangkok (Thailand) Panama 4-1 Malaysia Friendly
24.10 Bangkok Thailand 3-4 Solomon Islands Friendly
24.10 Ho Chi Minh City Vietnam 6-5 Uzbekistan Friendly
23.10 Bangkok (Thailand) Egypt 5-1 Australia Friendly
23.10 Angers France 9-5 Belarus Friendly
22.10 Bangkok Thailand 4-5 Australia Friendly
21.10 Belgrade Serbia 10-4 Slovenia Friendly
21.10 Bangkok Thailand 4-3 Egypt Friendly
20.10 Shah Alam Malaysia 3-4 Guatemala Friendly
20.10 Belgrade Serbia 3-2 Slovenia Friendly
20.10 Guadalajara Spain 9-0 Solomon Islands Friendly
19.10 Shah Alam Malaysia 2-8 Guatemala Friendly
11.10 Rabat Morocco 2-2 Egypt Friendly
10.10 Crestmead Australia 7-0 Solomon Islands Friendly  
09.10 Rabat Morocco 1-2 Egypt Friendly
07.10 Ceilândia Brazil 3-1 Argentina South American Circuit
07.10 Ceilândia (Brazil) Uruguay 4-3 Chile South American Circuit
06.10 Ceilândia (Brazil) Argentina 3-2 Uruguay South American Circuit
06.10 Ceilândia Brazil 7-1 Chile South American Circuit
06.10 Cairo Egypt 2-2 Libya Friendly  
05.10 Ceilândia (Brazil) Argentina 2-0 Chile South American Circuit
05.10 Ceilândia Brazil 6-2 Uruguay South American Circuit
05.10 Cairo Egypt 4-1 Libya Friendly  
03.10 Vantaa Finland 0-2 Belgium Friendly Tournament
02.10 Loimaa (Finland) Belgium 5-1 Latvia Friendly Tournament
01.10 Salo Finland 4-2 Latvia Friendly Tournament
30.09 Púchov (Slovakia) Czechia 3-2 Poland 4-Nations Tournament  
30.09 Púchov Slovakia 4-1 Hungary 4-Nations Tournament  
29.09 Púchov (Slovakia) Czechia 5-1 Hungary 4-Nations Tournament  
29.09 Púchov Slovakia 4-4 Poland 4-Nations Tournament  
28.09 Púchov (Slovakia) Hungary 5-3 Poland 4-Nations Tournament  
28.09 Púchov Slovakia 6-3 Czechia 4-Nations Tournament  
26.09 Rabat Morocco 4-2 France Friendly  
26.09 İstanbul Turkey 5-3 Libya Friendly  
25.09 Rabat Morocco 2-2 France Friendly  
25.09 İstanbul Turkey 2-3 Libya Friendly  
23.09 Auckland New Zealand 2-6 Australia Trans Tasman Cup Match 3
22.09 Auckland New Zealand 1-6 Australia Trans Tasman Cup Match 2
21.09 Auckland New Zealand 0-3 Australia Trans Tasman Cup Match 1
19.09 Genzano di Roma Italy 3-2 Serbia Friendly
19.09 Vila Real Portugal 3-1 Uzbekistan Friendly
18.09 Isfahan Iran 3-3 Russia Friendly
18.09 Genzano di Roma Italy 2-1 Serbia Friendly
18.09 Peso da Régua Portugal 5-2 Uzbekistan Friendly
17.09 Hasselt Belgium 6-1 Switzerland Friendly
17.09 Isfahan Iran 1-2 Russia Friendly
16.09 Herstal Belgium 4-1 Switzerland Friendly
03.09 Escaldes-Engordany Andorra 2-1 Wales Friendly
02.09 Escaldes-Engordany Andorra 2-1 Wales Friendly
29.08 Pale Bosnia & Herzegovina 1-1 Serbia Friendly
26.08 Nakhon Ratchasima Thailand 4-6 Spain Friendly
24.08 Bangkok Thailand 0-8 Spain Friendly
15.07 Vitória Brazil 9-1 Poland Friendly
13.07 Natal Brazil 2-0 Poland Friendly  
11.07 Mossoró Brazil 3-1 Poland Friendly  
08.07 Guatemala City Guatemala 2-3 Costa Rica CONCACAF Championship Final
08.07 Guatemala City (Guatemala) Panama 6-4 Mexico
After extra time
CONCACAF Championship 3rd Place Match
06.07 Guatemala City Guatemala 3-0 Mexico CONCACAF Championship Semi-Final
06.07 Guatemala City (Guatemala) Costa Rica 4-1 Panama CONCACAF Championship Semi-Final
04.07 Guatemala City Guatemala 2-1 USA CONCACAF Championship Group A
04.07 Guatemala City (Guatemala) Panama 8-5 Canada CONCACAF Championship Group A
04.07 Guatemala City (Guatemala) Costa Rica 7-1 Saint Kitts & Nevis CONCACAF Championship Group B
04.07 Guatemala City (Guatemala) Mexico 5-1 Cuba CONCACAF Championship Group B
03.07 Guatemala City Guatemala 5-2 Panama CONCACAF Championship Group A
03.07 Guatemala City (Guatemala) USA 3-2 Canada CONCACAF Championship Group A
03.07 Guatemala City (Guatemala) Costa Rica 2-1 Cuba CONCACAF Championship Group B
03.07 Guatemala City (Guatemala) Mexico 5-4 Saint Kitts & Nevis CONCACAF Championship Group B
02.07 Guatemala City Guatemala 7-3 Canada CONCACAF Championship Group A
02.07 Guatemala City (Guatemala) Panama 5-2 USA CONCACAF Championship Group A
02.07 Guatemala City (Guatemala) Costa Rica 4-4 Mexico CONCACAF Championship Group B
02.07 Guatemala City (Guatemala) Cuba 10-0 Saint Kitts & Nevis CONCACAF Championship Group B
29.06 Guatemala City (Guatemala) Canada 6-2 El Salvador CONCACAF Championship Qualifier 2nd Leg
28.06 Guatemala City (Guatemala) El Salvador 4-1 Canada CONCACAF Championship Qualifier 1st Leg
24.06 Heredia Costa Rica 4-0 Canada Friendly  
24.06 Lagos Nigeria n/p Egypt
Nigeria withdrew from 2nd Leg
World Cup Qualifier Africa, 3rd Round, 2nd Leg
23.06 Rabat Morocco 1-4 Mozambique World Cup Qualifier Africa, 3rd Round, 2nd Leg
23.06 Nasrec South Africa 4-6 Libya World Cup Qualifier Africa, 3rd Round, 2nd Leg
23.06 Heredia Costa Rica 2-1 Canada Friendly  
23.06 Havana Cuba 4-2 Panama Friendly  
22.06 Havana Cuba 2-2 Panama Friendly  
21.06 Havana Cuba 4-4 Panama Friendly  
17.06 Rio Branco Brazil 3-1 Guatemala Friendly
15.06 Marabá Brazil 8-1 Guatemala Friendly
09.06 La Goulette (Tunisia) Libya 4-0 South Africa World Cup Qualifier Africa, 3rd Round, 1st Leg
09.06 Maputo Mozambique 2-6 Morocco World Cup Qualifier Africa, 3rd Round, 1st Leg
09.06 San José Costa Rica 6-2 El Salvador Friendly  
08.06 Cairo Egypt 8-2 Nigeria World Cup Qualifier Africa, 3rd Round, 1st Leg
07.06 Heredia Costa Rica 10-0 El Salvador Friendly  
06.06 Sant Cugat del Vallès Catalonia 6-4 Guatemala Friendly  
01.06 Dubai (United Arab Emirates) Japan 6-1 Thailand Asian Championship Final
01.06 Dubai (United Arab Emirates) Iran 4-0 Australia Asian Championship 3rd Place Match
30.05 Dubai (United Arab Emirates) Thailand 5-4 Iran
After extra time
Asian Championship Semi-Final
30.05 Dubai (United Arab Emirates) Japan 3-0 Australia Asian Championship Semi-Final
29.05 Dubai (United Arab Emirates) Thailand 5-3 Lebanon Asian Championship Quarter-Final
29.05 Dubai (United Arab Emirates) Japan 1-0 Kyrgyzstan Asian Championship Quarter-Final
29.05 Dubai (United Arab Emirates) Iran 6-3 Uzbekistan Asian Championship Quarter-Final
29.05 Dubai (United Arab Emirates) Australia 3-2 Kuwait
After extra time
Asian Championship Quarter-Final
27.05 Dubai (United Arab Emirates) Kyrgyzstan 2-1 Turkmenistan Asian Championship Group A
27.05 Dubai United Arab Emirates 2-4 Thailand Asian Championship Group A
27.05 Dubai (United Arab Emirates) Japan 6-1 Taiwan Asian Championship Group B
27.05 Dubai (United Arab Emirates) Lebanon 2-1 Tajikistan Asian Championship Group B
27.05 Dubai (United Arab Emirates) Qatar 6-3 South Korea Asian Championship Group C
27.05 Dubai (United Arab Emirates) Iran 9-0 Australia Asian Championship Group C
27.05 Dubai (United Arab Emirates) Kuwait 5-0 China Asian Championship Group D
27.05 Dubai (United Arab Emirates) Uzbekistan 9-1 Indonesia Asian Championship Group D
26.05 Dubai (United Arab Emirates) Thailand 5-1 Turkmenistan Asian Championship Group A
26.05 Dubai United Arab Emirates 1-3 Kyrgyzstan Asian Championship Group A
26.05 Dubai (United Arab Emirates) Japan 6-1 Tajikistan Asian Championship Group B
26.05 Dubai (United Arab Emirates) Lebanon 3-2 Taiwan Asian Championship Group B
26.05 Dubai (United Arab Emirates) Australia 6-0 South Korea Asian Championship Group C
26.05 Dubai (United Arab Emirates) Iran 8-0 Qatar Asian Championship Group C
26.05 Dubai (United Arab Emirates) Kuwait 9-3 Indonesia Asian Championship Group D
26.05 Dubai (United Arab Emirates) Uzbekistan 2-1 China Asian Championship Group D
26.05 London England 3-0 Denmark Friendly
25.05 Dubai (United Arab Emirates) Thailand 2-0 Kyrgyzstan Asian Championship Group A
25.05 Dubai United Arab Emirates 3-1 Turkmenistan Asian Championship Group A
25.05 Dubai (United Arab Emirates) Japan 3-2 Lebanon Asian Championship Group B
25.05 Dubai (United Arab Emirates) Tajikistan 6-4 Taiwan Asian Championship Group B
25.05 Dubai (United Arab Emirates) Australia 3-1 Qatar Asian Championship Group C
25.05 Dubai (United Arab Emirates) Iran 14-1 South Korea Asian Championship Group C
25.05 Dubai (United Arab Emirates) China 5-2 Indonesia Asian Championship Group D
25.05 Dubai (United Arab Emirates) Kuwait 1-1 Uzbekistan Asian Championship Group D
25.05 London England 1-5 Denmark Friendly
22.05 Dubai (United Arab Emirates) Lebanon 4-2 Qatar Friendly
22.05 Dubai (United Arab Emirates) South Korea 1-0 Indonesia Friendly
21.05 Dubai (United Arab Emirates) Lebanon 5-1 South Korea Friendly
20.05 Lusaka Zambia 1-3 Mozambique
After extra time, 4-5 pens
World Cup Qualifier Africa, 2nd Round, 2nd Leg
20.05 Bangkok Thailand 4-2 Australia Friendly
19.05 Turffontein South Africa 1-1 Zimbabwe World Cup Qualifier Africa, 2nd Round, 2nd Leg
19.05 Sharjah United Arab Emirates 4-0 Tajikistan Friendly
18.05 Cairo Egypt 5-2 Tunisia World Cup Qualifier Africa, 2nd Round, 2nd Leg
18.05 Suphanburi Thailand 4-3 Australia Friendly
18.05 Sharjah United Arab Emirates 5-3 Qatar Friendly
16.05 Nicosia Cyprus 1-1 Lebanon Friendly
16.05 Aljustrel Portugal 2-4 Belgium Friendly
15.05 Maceió Brazil 5-2 Costa Rica Friendly
15.05 Serpa Portugal 3-1 Belgium Friendly
14.05 Nicosia Cyprus 2-1 Lebanon Friendly
13.05 Hangzhou China 3-2 Japan Hangzhou Tournament
13.05 Hangzhou (China) Romania 4-2 Iran Hangzhou Tournament
13.05 Abrera Catalonia 10-1 Kuwait Friendly  
12.05 Hangzhou China 2-3 Romania Hangzhou Tournament
12.05 Hangzhou (China) Iran 2-2 Japan Hangzhou Tournament
12.05 Recife Brazil 5-0 Costa Rica Friendly
11.05 Hangzhou China 1-3 Iran Hangzhou Tournament
11.05 Hangzhou (China) Japan 3-3 Romania Hangzhou Tournament
06.05 La Goulette Tunisia 1-4 Egypt World Cup Qualifier Africa, 2nd Round, 1st Leg
06.05 Tashkent Uzbekistan 1-1 Azerbaijan Friendly
05.05 Maputo Mozambique 1-3 Zambia World Cup Qualifier Africa, 2nd Round, 1st Leg
05.05 Turffontein South Africa 4-2 Zimbabwe World Cup Qualifier Africa, 2nd Round, 1st Leg
05.05 Tashkent Uzbekistan 1-2 Azerbaijan Friendly
02.05 Urmia Iran 5-0 Jordan West Asian Championship
02.05 Urmia (Iran) Iraq 7-4 Palestine West Asian Championship
01.05 Urmia Iran 7-3 Iraq West Asian Championship
01.05 Urmia (Iran) Kuwait 4-3 Palestine West Asian Championship
29.04 Urmia Iran 19-1 Palestine West Asian Championship
29.04 Urmia (Iran) Jordan 4-4 Kuwait West Asian Championship
28.04 Urmia (Iran) Iraq 5-4 Kuwait West Asian Championship
28.04 Urmia (Iran) Jordan 6-1 Palestine West Asian Championship
27.04 Bangkok Thailand 9-4 Vietnam Southeast Asian Championship Final
27.04 Bangkok (Thailand) Indonesia 4-2 Malaysia Southeast Asian Championship 3rd Place Match
27.04 Urmia Iran 9-2 Kuwait West Asian Championship
27.04 Urmia (Iran) Jordan 8-4 Iraq West Asian Championship
27.04 Beirut Lebanon 3-3 United Arab Emirates Friendly
26.04 Beirut Lebanon 5-1 United Arab Emirates Friendly
25.04 Bangkok Thailand 12-1 Malaysia Southeast Asian Championship Semi-Final
25.04 Bangkok (Thailand) Vietnam 5-3 Indonesia Southeast Asian Championship Semi-Final
23.04 Bangkok (Thailand) Cambodia 9-5 Philippines Southeast Asian Championship Group A
23.04 Bangkok (Thailand) Vietnam 7-2 Malaysia Southeast Asian Championship Group A
23.04 Bangkok (Thailand) Brunei 5-4 Timor-Leste Southeast Asian Championship Group B
23.04 Bangkok Thailand 6-1 Indonesia Southeast Asian Championship Group B
22.04 Gramado (Brazil) Argentina 1-1 Paraguay
After extra time, 8-7 pens
World Cup Qualifier South America, Final
22.04 Gramado Brazil 5-1 Colombia World Cup Qualifier South America, 3rd Place Match
22.04 Gramado (Brazil) Uruguay 3-1 Chile World Cup Qualifier South America, 5th Place Match
22.04 Bangkok (Thailand) Malaysia 5-0 Myanmar Southeast Asian Championship Group A
22.04 Bangkok (Thailand) Vietnam 4-1 Cambodia Southeast Asian Championship Group A
22.04 Bangkok (Thailand) Indonesia 12-2 Laos Southeast Asian Championship Group B
22.04 Bangkok Thailand 19-1 Timor-Leste Southeast Asian Championship Group B
21.04 Gramado (Brazil) Argentina 1-0 Colombia World Cup Qualifier South America, Semi-Final
21.04 Gramado Brazil 3-5 Paraguay
After extra time
World Cup Qualifier South America, Semi-Final
21.04 Gramado (Brazil) Peru 5-3 Venezuela World Cup Qualifier South America, 7th Place Match
21.04 Gramado (Brazil) Bolivia 5-4 Ecuador World Cup Qualifier South America, 9th Place Match
21.04 Bangkok (Thailand) Malaysia 4-1 Philippines Southeast Asian Championship Group A
21.04 Bangkok (Thailand) Vietnam 3-0 Myanmar Southeast Asian Championship Group A
21.04 Bangkok (Thailand) Indonesia 9-2 Brunei Southeast Asian Championship Group B
21.04 Bangkok Thailand 26-2 Laos Southeast Asian Championship Group B
21.04 Lübeck Germany All-Stars 4-4 Denmark Friendly
20.04 La Goulette Tunisia 1-2 Morocco Friendly
20.04 Bangkok (Thailand) Myanmar 7-6 Cambodia Southeast Asian Championship Group A
20.04 Bangkok (Thailand) Vietnam 6-1 Philippines Southeast Asian Championship Group A
20.04 Bangkok (Thailand) Timor-Leste 4-3 Laos Southeast Asian Championship Group B
20.04 Bangkok Thailand 22-0 Brunei Southeast Asian Championship Group B
19.04 Bangkok (Thailand) Laos 8-6 Brunei Southeast Asian Championship Group B
19.04 Bangkok (Thailand) Indonesia 16-1 Timor-Leste Southeast Asian Championship Group B
19.04 Bangkok (Thailand) Philippines 5-4 Myanmar Southeast Asian Championship Group A
19.04 Bangkok (Thailand) Malaysia 8-0 Cambodia Southeast Asian Championship Group A
19.04 Gramada (Brazil) Paraguay 4-2 Uruguay World Cup Qualifier South America, Group B
19.04 Gramada (Brazil) Colombia 5-0 Ecuador World Cup Qualifier South America, Group B
19.04 Gramada (Brazil) Peru 5-3 Bolivia World Cup Qualifier South America, Group A
19.04 Gramada Brazil 10-0 Chile World Cup Qualifier South America, Group A
18.04 Aryanah Tunisia 1-5 Morocco Friendly
18.04 Gramada (Brazil) Venezuela 6-5 Ecuador World Cup Qualifier South America, Group B
18.04 Gramada (Brazil) Colombia 7-2 Paraguay World Cup Qualifier South America, Group B
18.04 Gramada (Brazil) Chile 7-0 Bolivia World Cup Qualifier South America, Group A
18.04 Gramada (Brazil) Argentina 4-0 Peru World Cup Qualifier South America, Group A
17.04 Bandar-Abbas Iran 4-1 Uzbekistan Friendly
17.04 Gramada (Brazil) Venezuela 5-4 Colombia World Cup Qualifier South America, Group B
17.04 Gramada (Brazil) Uruguay 8-4 Ecuador World Cup Qualifier South America, Group B
17.04 Gramada (Brazil) Chile 4-4 Peru World Cup Qualifier South America, Group A
17.04 Gramada Brazil 3-0 Argentina World Cup Qualifier South America, Group A
16.04 Gramada (Brazil) Paraguay 6-0 Venezuela World Cup Qualifier South America, Group B
16.04 Gramada (Brazil) Colombia 3-1 Uruguay World Cup Qualifier South America, Group B
16.04 Gramada Brazil 9-0 Peru World Cup Qualifier South America, Group A
16.04 Gramada (Brazil) Argentina 6-2 Bolivia World Cup Qualifier South America, Group A
15.04 Queensferry Wales 6-8 England 'B' Friendly
15.04 Maputo Mozambique 7-4 South Africa Friendly
15.04 Tivat Montenegro 3-2 Poland Friendly
15.04 Bandar-Abbas Iran 2-2 Uzbekistan Friendly
15.04 Gramada (Brazil) Uruguay 2-1 Venezuela World Cup Qualifier South America, Group B
15.04 Gramada (Brazil) Paraguay 3-0 Ecuador World Cup Qualifier South America, Group B
15.04 Gramada Brazil 15-1 Bolivia World Cup Qualifier South America, Group A
15.04 Gramada (Brazil) Argentina 6-0 Chile World Cup Qualifier South America, Group A
14.04 Maputo Mozambique 4-1 South Africa Friendly
14.04 Tivat Montenegro 0-3 Poland Friendly
12.04 Montevideo Uruguay 4-1 Chile Friendly
11.04 Montevideo Uruguay 3-2 Chile Friendly
11.04 Conversano Italy 2-0 Norway World Cup Qualifier European Play-Off, 2nd Leg
11.04 Prague Czechia 4-1 Slovenia World Cup Qualifier European Play-Off, 2nd Leg
10.04 Palma de Mallorca Spain 8-0 Slovakia World Cup Qualifier European Play-Off, 2nd Leg
10.04 Lisbon Portugal 4-1 Belarus World Cup Qualifier European Play-Off, 2nd Leg
09.04 Tyumen Russia 2-2 Azerbaijan World Cup Qualifier European Play-Off, 2nd Leg
08.04 Chitungwiza Zimbabwe 5-2 Sudan World Cup Qualifier Africa, 1st Round, 1st Leg
08.04 Kharkiv Ukraine 1-4 Romania World Cup Qualifier European Play-Off, 2nd Leg
08.04 Belgrade Serbia 6-1 Hungary World Cup Qualifier European Play-Off, 2nd Leg
07.04 Libreville Gabon w/o Guinea
Guinea withdrew
World Cup Qualifier Africa, 1st Round, 1st Leg
28.03 Stjørdal Norway 0-5 Italy World Cup Qualifier European Play-Off, 1st Leg
27.03 Eindhoven Netherlands 4-2 Poland Friendly
27.03 Târgu Mureş Romania 0-4 Ukraine World Cup Qualifier European Play-Off, 1st Leg
27.03 Baku Azerbaijan 2-3 Russia World Cup Qualifier European Play-Off, 1st Leg
26.03 Velenje Slovenia 2-0 Czechia World Cup Qualifier European Play-Off, 1st Leg
26.03 Bratislava Slovakia 0-4 Spain World Cup Qualifier European Play-Off, 1st Leg
26.03 Minsk Belarus 1-7 Portugal World Cup Qualifier European Play-Off, 1st Leg
25.03 Gyöngyös Hungary 1-0 Serbia World Cup Qualifier European Play-Off, 1st Leg
22.03 Târgu Mureş Romania 7-1 Greece Friendly
21.03 Târgu Mureş Romania 4-3 Greece Friendly
19.03 Szombathely Hungary 4-3 Norway Friendly
17.03 Ikrény Hungary 4-1 Norway Friendly
16.03 Istanbul Turkey 1-2 Azerbaijan Friendly
15.03 Istanbul Turkey 3-3 Azerbaijan Friendly
11.03 Laško Slovenia 5-4 Montenegro Friendly
10.03 Litija Slovenia 1-1 Montenegro Friendly
10.03 Hereford England 4-1 Switzerland Friendly
09.03 Hereford England 3-1 Switzerland Friendly
02.03 San José Costa Rica 6-0 Mexico Friendly
29.02 Heredia Costa Rica 4-0 Mexico Friendly
26.02 Maputo Mozambique 1-2 Guatemala Friendly
26.02 Bangkok (Thailand) Australia 4-3 Vietnam AFC Championship Qualifier ASEAN Zone, 3rd Place Match
26.02 Bangkok Thailand 3-1 Indonesia AFC Championship Qualifier ASEAN Zone, Final
25.02 Maputo Mozambique 1-6 Guatemala Friendly
25.02 Bangkok Thailand 7-0 Australia AFC Championship Qualifier ASEAN Zone, Semi-Final
25.02 Bangkok (Thailand) Indonesia 2-1 Vietnam
After extra time
AFC Championship Qualifier ASEAN Zone, Semi-Final
23.02 Bangkok (Thailand) Malaysia 14-3 Cambodia AFC Championship Qualifier ASEAN Zone, Group B
23.02 Bangkok (Thailand) Australia 2-2 Vietnam AFC Championship Qualifier ASEAN Zone, Group B
23.02 Bangkok Thailand 5-2 Indonesia AFC Championship Qualifier ASEAN Zone, Group A
23.02 Bangkok (Thailand) Philippines 2-1 Myanmar AFC Championship Qualifier ASEAN Zone, Group A
22.02 Bangkok (Thailand) Vietnam 7-1 Cambodia AFC Championship Qualifier ASEAN Zone, Group B
22.02 Bangkok (Thailand) Australia 4-4 Malaysia AFC Championship Qualifier ASEAN Zone, Group B
22.02 Bangkok Thailand 17-2 Philippines AFC Championship Qualifier ASEAN Zone, Group A
22.02 Bangkok (Thailand) Indonesia 6-2 Myanmar AFC Championship Qualifier ASEAN Zone, Group A
21.02 Bangkok (Thailand) Vietnam 4-0 Malaysia AFC Championship Qualifier ASEAN Zone, Group B
21.02 Bangkok (Thailand) Australia 15-0 Cambodia AFC Championship Qualifier ASEAN Zone, Group B
21.02 Bangkok Thailand 13-0 Myanmar AFC Championship Qualifier ASEAN Zone, Group A
21.02 Bangkok (Thailand) Indonesia 12-0 Philippines AFC Championship Qualifier ASEAN Zone, Group A
16.02 Tunis Tunisia 2-2 Libya Arab Spring Tournament
15.02 Ariana (Tunisia) Qatar n/p United Arab Emirates
United Arab Emirates awarded 3-0 win
Arab Spring Tournament
14.02 Ariana (Tunisia) Libya 3-3 Qatar Arab Spring Tournament
12.02 La Goulette Tunisia 4-4 United Arab Emirates Arab Spring Tournament
12.02 Montcada i Reixac Catalonia 5-3 Uzbekistan Friendly  
11.02 La Goulette Tunisia 7-7 Qatar Arab Spring Tournament
11.02 Zagreb Croatia 1-3 Italy European Championship 3rd Place Match
11.02 Zagreb (Croatia) Spain 3-1 Russia
After extra time
European Championship Final
11.02 Martorell Catalonia 5-0 Uzbekistan Friendly  
10.02 Tunis (Tunisia) Libya 8-0 United Arab Emirates Arab Spring Tournament
09.02 Zagreb (Croatia) Spain 1-0 Italy European Championship Semi-Final
09.02 Zagreb Croatia 2-4 Russia European Championship Semi-Final
07.02 Split (Croatia) Russia 2-1 Serbia European Championship Quarter-Final
07.02 Zagreb (Croatia) Italy 3-1 Portugal European Championship Quarter-Final
06.02 Zagreb (Croatia) Spain 8-3 Romania European Championship Quarter-Final
06.02 Split Croatia 1-1 Ukraine
After extra time, 3-1 pens
European Championship Quarter-Final
05.02 Tehran Iran U-23 4-1 Indonesia Friendly
05.02 Zagreb (Croatia) Portugal 2-1 Serbia European Championship Group D
05.02 Split (Croatia) Italy 2-2 Russia European Championship Group C
04.02 Zagreb (Croatia) Spain 4-1 Ukraine European Championship Group B
04.02 Split Croatia 5-4 Czechia European Championship Group A
03.02 Zagreb (Croatia) Serbia 9-8 Azerbaijan European Championship Group D
03.02 Split (Croatia) Russia 5-0 Turkey European Championship Group C
02.02 Zagreb (Croatia) Ukraine 6-3 Slovenia European Championship Group B
02.02 Split (Croatia) Romania 3-1 Czechia European Championship Group A
01.02 Zagreb (Croatia) Portugal 4-1 Azerbaijan European Championship Group D
01.02 Split (Croatia) Italy 3-1 Turkey European Championship Group C
31.01 Zagreb (Croatia) Spain 4-2 Slovenia European Championship Group B
31.01 Split Croatia 2-1 Romania European Championship Group A
25.01 Chiajna Romania 6-3 Finland Friendly
25.01 Lorient France 5-3 England Friendly
24.01 Chiajna Romania 2-1 Finland Friendly
24.01 Lorient France 3-1 England Friendly
22.01 Guatemala City Guatemala 1-3 Brazil Friendly
21.01 Lorca Spain 9-1 Latvia Friendly
20.01 Águilas Spain 6-1 Latvia Friendly
20.01 Guatemala City Guatemala 1-3 Brazil Friendly
19.01 Jelsa Croatia 1-2 Iran Friendly
17.01 Split Croatia 1-2 Iran Friendly
16.01 Pniewy Poland 5-3 Belgium Friendly
16.01 Baku (Azerbaijan) Ukraine 2-1 Uzbekistan Friendly Tournament
16.01 Baku Azerbaijan 2-2 Turkey Friendly Tournament
15.01 Pniewy Poland 4-1 Belgium Friendly
15.01 Baku (Azerbaijan) Turkey 0-0 Uzbekistan Friendly Tournament
15.01 Baku Azerbaijan 2-3 Ukraine Friendly Tournament
14.01 Baku (Azerbaijan) Ukraine 5-1 Turkey Friendly Tournament
14.01 Baku Azerbaijan 3-2 Uzbekistan Friendly Tournament
13.01 Novigrad Croatia 1-1 Russia Friendly
11.01 Litija Slovenia 1-3 Russia Friendly
10.01 Velenje Slovenia 1-2 Russia Friendly