MEN                      WOMEN
FOOTBALLFOOTBALL
FUTSALFUTSAL
BEACH SOCCERBEACH SOCCER
 


 
MEN'S FUTSAL - 2011 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSArchive202120202019201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
18.12 Kiili Estonia 2-3 Finland Friendly
18.12 Gyöngyös (Hungary) Kazakhstan 2-2 Latvia World Cup Qualifier Europe, Group 7
18.12 Gyöngyös Hungary 2-4 Russia World Cup Qualifier Europe, Group 7
18.12 Brno (Czechia) Netherlands 4-3 Turkey World Cup Qualifier Europe, Group 6
18.12 Brno Czechia 5-2 Belarus World Cup Qualifier Europe, Group 6
18.12 Baku (Azerbaijan) Croatia 4-1 Macedonia World Cup Qualifier Europe, Group 5
18.12 Baku Azerbaijan 4-2 Ukraine World Cup Qualifier Europe, Group 5
18.12 Coimbra Portugal 5-1 Slovakia World Cup Qualifier Europe, Group 4
18.12 Coimbra (Portugal) France 3-2 Lithuania World Cup Qualifier Europe, Group 4
18.12 Laško Slovenia 1-3 Serbia World Cup Qualifier Europe, Group 3
18.12 Laško (Slovenia) Israel 3-3 Moldova World Cup Qualifier Europe, Group 3
18.12 Caltanissetta (Italy) Poland 5-4 Bulgaria World Cup Qualifier Europe, Group 2
18.12 Caltanissetta Italy 4-2 Romania World Cup Qualifier Europe, Group 2
18.12 Sarajevo Bosnia & Herzegovina 0-6 Spain World Cup Qualifier Europe, Group 1
18.12 Sarajevo (Bosnia & Herzegovina) Belgium 3-3 Norway World Cup Qualifier Europe, Group 1
16.12 Cartago Costa Rica 2-7 Brazil Friendly
16.12 Kuwait City (Kuwait) Lebanon 1-0 Iraq AFC Championship Qualifier West Zone, 3rd Place Match
16.12 Kuwait City Kuwait 2-3 Qatar
After extra time
AFC Championship Qualifier West Zone, Final
16.12 Gyöngyös (Hungary) Russia 4-0 Kazakhstan World Cup Qualifier Europe, Group 7
16.12 Gyöngyös Hungary 3-3 Latvia World Cup Qualifier Europe, Group 7
16.12 Brno Czechia 3-2 Turkey World Cup Qualifier Europe, Group 6
16.12 Brno (Czechia) Belarus 2-0 Netherlands World Cup Qualifier Europe, Group 6
16.12 Baku (Azerbaijan) Ukraine 4-1 Croatia World Cup Qualifier Europe, Group 5
16.12 Baku Azerbaijan 7-1 Macedonia World Cup Qualifier Europe, Group 5
16.12 Coimbra (Portugal) Slovakia 4-2 Lithuania World Cup Qualifier Europe, Group 4
16.12 Coimbra Portugal 6-0 France World Cup Qualifier Europe, Group 4
16.12 Laško Slovenia 6-1 Moldova World Cup Qualifier Europe, Group 3
16.12 Laško (Slovenia) Israel 4-4 Serbia World Cup Qualifier Europe, Group 3
16.12 Caltanissetta (Italy) Romania 9-3 Poland World Cup Qualifier Europe, Group 2
16.12 Caltanissetta Italy 10-1 Bulgaria World Cup Qualifier Europe, Group 2
16.12 Sarajevo (Bosnia & Herzegovina) Spain 6-0 Belgium World Cup Qualifier Europe, Group 1
16.12 Sarajevo Bosnia & Herzegovina 1-2 Norway World Cup Qualifier Europe, Group 1
15.12 Kuwait City (Kuwait) Qatar 5-2 Lebanon
After extra time
AFC Championship Qualifier West Zone, Semi-Final
15.12 Kuwait City Kuwait 1-1 Iraq
After extra time, 4-3 pens
AFC Championship Qualifier West Zone, Semi-Final
15.12 Gyöngyös (Hungary) Russia 2-0 Latvia World Cup Qualifier Europe, Group 7
15.12 Gyöngyös Hungary 5-1 Kazakhstan World Cup Qualifier Europe, Group 7
15.12 Brno Czechia 5-1 Netherlands World Cup Qualifier Europe, Group 6
15.12 Brno (Czechia) Belarus 7-1 Turkey World Cup Qualifier Europe, Group 6
15.12 Baku (Azerbaijan) Ukraine 2-1 Macedonia World Cup Qualifier Europe, Group 5
15.12 Baku Azerbaijan 1-3 Croatia World Cup Qualifier Europe, Group 5
15.12 Coimbra (Portugal) Slovakia 3-1 France World Cup Qualifier Europe, Group 4
15.12 Coimbra (Portugal) Portugal 3-0 Lithuania World Cup Qualifier Europe, Group 4
15.12 Laško Slovenia 3-2 Israel World Cup Qualifier Europe, Group 3
15.12 Laško (Slovenia) Serbia 4-0 Moldova World Cup Qualifier Europe, Group 3
15.12 Caltanissetta (Italy) Romania 3-0 Bulgaria World Cup Qualifier Europe, Group 2
15.12 Caltanissetta Italy 5-2 Poland World Cup Qualifier Europe, Group 2
15.12 Sarajevo (Bosnia & Herzegovina) Spain 8-0 Norway World Cup Qualifier Europe, Group 1
15.12 Sarajevo Bosnia & Herzegovina 2-1 Belgium World Cup Qualifier Europe, Group 1
14.12 Cartago Costa Rica 0-5 Brazil Friendly
13.12 Kuwait City (Kuwait) Syria 15-4 Palestine AFC Championship Qualifier West Zone, Group A
13.12 Kuwait City Kuwait 1-2 Qatar AFC Championship Qualifier West Zone, Group A
12.12 Kuwait City (Kuwait) Qatar 6-5 Saudi Arabia AFC Championship Qualifier West Zone, Group A
12.12 Kuwait City Kuwait 6-1 Palestine AFC Championship Qualifier West Zone, Group A
11.12 Laško Slovenia 6-1 Macedonia Friendly
11.12 Kuwait City (Kuwait) United Arab Emirates 4-2 Bahrain AFC Championship Qualifier West Zone, Group B
11.12 Kuwait City (Kuwait) Iraq 4-1 Lebanon AFC Championship Qualifier West Zone, Group B
11.12 Kuwait City (Kuwait) Saudi Arabia 5-4 Syria AFC Championship Qualifier West Zone, Group A
11.12 Kuwait City (Kuwait) Qatar 18-1 Palestine AFC Championship Qualifier West Zone, Group A
10.12 Sevnica Slovenia 5-2 Macedonia Friendly
10.12 Kaunas Lithuania 1-2 Belarus Friendly
10.12 Kuwait City (Kuwait) Iraq 4-1 United Arab Emirates AFC Championship Qualifier West Zone, Group B
10.12 Kuwait City (Kuwait) Lebanon 5-1 Bahrain AFC Championship Qualifier West Zone, Group B
10.12 Kuwait City (Kuwait) Saudi Arabia 16-1 Palestine AFC Championship Qualifier West Zone, Group A
10.12 Kuwait City Kuwait 4-4 Syria AFC Championship Qualifier West Zone, Group A
09.12 Stara Pazova Serbia 5-3 Romania Friendly
09.12 Kuwait City (Kuwait) Lebanon 3-1 United Arab Emirates AFC Championship Qualifier West Zone, Group B
09.12 Kuwait City (Kuwait) Bahrain 2-2 Iraq AFC Championship Qualifier West Zone, Group B
09.12 Kuwait City (Kuwait) Qatar 6-2 Syria AFC Championship Qualifier West Zone, Group A
09.12 Kuwait City Kuwait 3-1 Saudi Arabia AFC Championship Qualifier West Zone, Group A
08.12 Belgrade Serbia 9-1 Romania Friendly
08.12 Chişinău Moldova 2-3 Turkey Friendly
07.12 Kherson Ukraine 2-2 Kazakhstan Friendly
07.12 Chişinău Moldova 4-3 Turkey Friendly
06.12 Kherson Ukraine 1-0 Kazakhstan Friendly
04.12 Podčetrtek Slovenia 6-4 Hungary Friendly
03.12 Kidričevo Slovenia 3-1 Hungary Friendly
01.12 Tashkent Uzbekistan 4-1 Kyrgyzstan Friendly
29.11 Tashkent Uzbekistan 6-1 Kyrgyzstan Friendly
28.11 Riga Latvia 0-4 Ukraine Friendly
28.11 Yazd Iran 5-1 Croatia Friendly
27.11 Beirut Lebanon 1-4 Kuwait Friendly
27.11 Riga Latvia 2-6 Ukraine Friendly
27.11 Yazd Iran 4-4 Croatia Friendly
26.11 Beirut Lebanon 3-2 Kuwait Friendly
23.11 Târgu Jiu Romania 6-0 Montenegro Friendly
22.11 Cibubur Indonesia 3-2 Malaysia Southeast Asian Games 3rd Place Match
22.11 Cibubur (Indonesia) Thailand 8-3 Vietnam Southeast Asian Games Final
21.11 Cibubur (Indonesia) Vietnam 3-2 Malaysia
After extra time
Southeast Asian Games Semi-Final
21.11 Cibubur Indonesia 4-7 Thailand Southeast Asian Games Semi-Final
19.11 Cibubur (Indonesia) Malaysia 4-3 Myanmar Southeast Asian Games Group B
19.11 Cibubur (Indonesia) Vietnam 7-1 Philippines Southeast Asian Games Group A
18.11 Cibubur (Indonesia) Thailand 9-2 Malaysia Southeast Asian Games Group B
18.11 Cibubur Indonesia 9-5 Philippines Southeast Asian Games Group A
18.11 Cheras (Malaysia) Taiwan 5-4 Hong Kong
After extra time
AFC Championship Qualifier East Zone, 3rd Place Match
18.11 Cheras (Malaysia) China 5-3 South Korea
After extra time
AFC Championship Qualifier East Zone, Final
17.11 Cibubur (Indonesia) Thailand 17-0 Myanmar Southeast Asian Games Group B
17.11 Cibubur Indonesia 2-2 Vietnam Southeast Asian Games Group A
17.11 Cheras (Malaysia) South Korea 7-3 Taiwan AFC Championship Qualifier East Zone, Semi-Final
17.11 Cheras (Malaysia) China 8-1 Hong Kong AFC Championship Qualifier East Zone, Semi-Final
16.11 Beirut Lebanon 2-6 Egypt Friendly
16.11 Octeville-sur-Mer France 4-1 Poland Friendly
16.11 Isa Town Bahrain 3-6 Saudi Arabia Friendly
15.11 Beirut Lebanon P-P Egypt
Postponed due to water leakage
Friendly
15.11 Isfahan Iran 2-3 Russia Friendly
15.11 Octeville-sur-Mer France 5-4 Poland Friendly
15.11 Cheras (Malaysia) China 6-0 Taiwan AFC Championship Qualifier East Zone, Group B
15.11 Cheras (Malaysia) South Korea 7-0 Hong Kong AFC Championship Qualifier East Zone, Group A
14.11 Isfahan Iran 1-2 Russia U-23 Friendly
14.11 Dammam Saudi Arabia 4-1 Bahrain Friendly
14.11 Cheras (Malaysia) Taiwan 12-1 Macau AFC Championship Qualifier East Zone, Group B
14.11 Cheras (Malaysia) Hong Kong 3-0 Mongolia AFC Championship Qualifier East Zone, Group A
13.11 Isfahan Iran U-23 5-3 Russia U-23 Friendly
13.11 Isfahan Iran 3-0 Russia Friendly
13.11 Beirut Lebanon 1-1 Egypt Friendly
13.11 Cheras (Malaysia) China 9-1 Macau AFC Championship Qualifier East Zone, Group B
13.11 Cheras (Malaysia) South Korea 5-1 Mongolia AFC Championship Qualifier East Zone, Group A
10.11 Beirut Lebanon 5-5 Qatar Friendly
10.11 Qingdao China 8-1 Taiwan Friendly
09.11 Beirut Lebanon 2-5 Qatar Friendly
05.11 Doha Qatar 3-0 Vietnam Friendly
04.11 Dubai United Arab Emirates 0-3 Turkmenistan Friendly
03.11 Dubai United Arab Emirates 5-1 Turkmenistan Friendly
02.11 Dubai United Arab Emirates 2-2 Turkmenistan Friendly
31.10 Dubai United Arab Emirates 5-4 Saudi Arabia Friendly
30.10 Sharjah United Arab Emirates 2-6 Saudi Arabia Friendly
23.10 Manaus Brazil 2-1 Russia
After extra time
Grand Prix Final
23.10 Skopje (Macedonia) Montenegro 9-0 Switzerland World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group E
23.10 Skopje Macedonia 3-1 France World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group E
23.10 Kiili (Estonia) Turkey 5-2 Albania World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group D
23.10 Kiili Estonia 0-4 Finland World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group D
23.10 Jelgava Latvia 2-2 Cyprus World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group C
23.10 Jelgava (Latvia) England 5-3 San Marino World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group C
23.10 Sofia (Bulgaria) Norway 4-3 Andorra World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group B
23.10 Sofia Bulgaria 5-1 Greece World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group B
23.10 Tbilisi Georgia 2-2 Moldova
6-5 pens
World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group A
23.10 Tbilisi (Georgia) Armenia 4-0 Malta World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group A
22.10 Manaus (Brazil) Costa Rica 1-0 USA Grand Prix 15th Place Match
22.10 Manaus (Brazil) Belgium 10-3 Zambia Grand Prix 13th Place Match
22.10 Manaus (Brazil) Angola 9-2 Mozambique Grand Prix 11th Place Match
22.10 Manaus (Brazil) Netherlands 2-1 Hungary
After extra time
Grand Prix 9th Place Match
22.10 Manaus (Brazil) Uruguay 4-3 Czechia Grand Prix 7th Place Match
22.10 Manaus (Brazil) Guatemala 5-3 Paraguay
After extra time
Grand Prix 5th Place Match
22.10 Manaus (Brazil) Argentina 4-2 Iran Grand Prix 3rd Place Match
21.10 Manaus (Brazil) Zambia 7-3 Costa Rica Grand Prix 13th-16th Place Semi-Final
21.10 Manaus (Brazil) Belgium 4-1 USA Grand Prix 13th-16th Place Semi-Final
21.10 Manaus (Brazil) Hungary 7-3 Mozambique Grand Prix 9th-12th Place Semi-Final
21.10 Manaus (Brazil) Netherlands 6-5 Angola
After extra time
Grand Prix 9th-12th Place Semi-Final
21.10 Manaus (Brazil) Paraguay 6-2 Czechia Grand Prix 5th-8th Place Semi-Final
21.10 Manaus (Brazil) Guatemala 4-4 Uruguay
After extra time, 4-3 pens
Grand Prix 5th-8th Place Semi-Final
21.10 Manaus (Brazil) Russia 3-2 Argentina
After extra time
Grand Prix Semi-Final
21.10 Manaus Brazil 4-1 Iran Grand Prix Semi-Final
21.10 Skopje Macedonia 10-2 Switzerland World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group E
21.10 Skopje (Macedonia) France 4-3 Montenegro World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group E
21.10 Kiili (Estonia) Turkey 6-0 Finland World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group D
21.10 Kiili Estonia 3-5 Albania World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group D
21.10 Jelgava Latvia 9-1 San Marino World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group C
21.10 Jelgava (Latvia) England 3-2 Cyprus World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group C
21.10 Sofia (Bulgaria) Greece 6-1 Andorra World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group B
21.10 Sofia Bulgaria 2-3 Norway World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group B
21.10 Tbilisi Georgia 10-0 Malta World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group A
21.10 Tbilisi (Georgia) Armenia 2-2 Moldova World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group A
20.10 Manaus (Brazil) Netherlands 5-2 USA Grand Prix 9th-16th Place Quarter-Final
20.10 Manaus (Brazil) Mozambique 4-2 Costa Rica Grand Prix 9th-16th Place Quarter-Final
20.10 Manaus (Brazil) Hungary 2-1 Zambia Grand Prix 9th-16th Place Quarter-Final
20.10 Manaus (Brazil) Angola 4-4 Belgium
After extra time, 4-1 pens
Grand Prix 9th-16th Place Quarter-Final
20.10 Manaus (Brazil) Russia 4-2 Czechia Grand Prix Quarter-Final
20.10 Manaus (Brazil) Iran 4-2 Guatemala Grand Prix Quarter-Final
20.10 Manaus Brazil 12-0 Uruguay Grand Prix Quarter-Final
20.10 Manaus (Brazil) Argentina 7-3 Paraguay Grand Prix Quarter-Final
20.10 Skopje Macedonia 2-1 Montenegro World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group E
20.10 Skopje (Macedonia) France 7-0 Switzerland World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group E
20.10 Kiili Estonia 3-4 Turkey World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group D
20.10 Kiili (Estonia) Albania 0-0 Finland World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group D
20.10 Jelgava Latvia 7-1 England World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group C
20.10 Jelgava (Latvia) Cyprus 3-1 San Marino World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group C
20.10 Sofia Greece 3-1 Norway World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group B
20.10 Sofia (Bulgaria) Bulgaria 8-4 Andorra World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group B
20.10 Tbilisi (Georgia) Moldova 10-0 Malta World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group A
20.10 Tbilisi Georgia 2-2 Armenia World Cup Qualifier Europe, Preliminary Group A
19.10 Matosinhos Portugal 1-1 Italy Friendly
18.10 Toledo Spain 2-1 Slovenia Friendly
18.10 Gondomar Portugal 1-1 Italy Friendly
18.10 Manaus (Brazil) Czechia 5-2 Hungary Grand Prix Group D
18.10 Manaus (Brazil) Argentina 5-1 Mozambique Grand Prix Group D
18.10 Manaus (Brazil) Iran 3-1 Uruguay Grand Prix Group C
18.10 Manaus (Brazil) Belgium 10-7 USA Grand Prix Group C
18.10 Manaus (Brazil) Russia 5-2 Costa Rica Grand Prix Group B
18.10 Manaus (Brazil) Paraguay 3-0 Zambia Grand Prix Group B
18.10 Manaus Brazil 5-2 Netherlands Grand Prix Group A
18.10 Manaus (Brazil) Angola 2-2 Guatemala Grand Prix Group A
17.10 Puertollano Spain 3-0 Slovenia Friendly
17.10 Manaus (Brazil) Hungary 7-5 Mozambique Grand Prix Group D
17.10 Manaus (Brazil) Argentina 4-4 Czechia Grand Prix Group D
17.10 Manaus (Brazil) Iran 8-0 USA Grand Prix Group C
17.10 Manaus (Brazil) Belgium 2-2 Uruguay Grand Prix Group C
17.10 Manaus (Brazil) Russia 3-2 Paraguay Grand Prix Group B
17.10 Manaus (Brazil) Costa Rica 8-2 Zambia Grand Prix Group B
17.10 Manaus (Brazil) Guatemala 4-1 Netherlands Grand Prix Group A
17.10 Manaus Brazil 10-1 Angola Grand Prix Group A
16.10 Manaus (Brazil) Czechia 2-1 Mozambique Grand Prix Group D
16.10 Manaus (Brazil) Argentina 4-1 Hungary Grand Prix Group D
16.10 Manaus (Brazil) Uruguay 7-0 USA Grand Prix Group C
16.10 Manaus (Brazil) Iran 4-2 Belgium Grand Prix Group C
16.10 Manaus (Brazil) Russia 13-1 Zambia Grand Prix Group B
16.10 Manaus (Brazil) Paraguay 4-3 Costa Rica Grand Prix Group B
16.10 Manaus (Brazil) Netherlands 6-2 Angola Grand Prix Group A
16.10 Manaus Brazil 5-0 Guatemala Grand Prix Group A
15.10 Beirut Lebanon 2-2 Cyprus Friendly
14.10 Beirut Lebanon 0-1 Cyprus Friendly
14.10 Malacky Slovakia 4-2 Finland Friendly
14.10 Chişinău Moldova 1-1 Poland Friendly
14.10 Elbasan Albania 2-3 Kosovo Friendly
13.10 Bratislava Slovakia 1-1 Finland Friendly
13.10 Chişinău Moldova 4-2 Poland Friendly
13.10 Elbasan Albania 4-3 Kosovo Friendly
12.10 Minsk Belarus 8-2 Turkmenistan Friendly
11.10 Borisov Belarus 4-3 Turkmenistan Friendly
09.10 Riga Latvia 4-2 Estonia Friendly
09.10 Hanoi Vietnam 2-3 Uzbekistan Thang Long Tournament
09.10 Hanoi (Vietnam) China 2-2 Qatar Thang Long Tournament
08.10 Riga Latvia 2-0 Estonia Friendly
08.10 Hanoi Vietnam 2-4 Qatar Thang Long Tournament
08.10 Hanoi (Vietnam) Uzbekistan 3-1 China Thang Long Tournament
07.10 Hanoi Vietnam 2-0 China Thang Long Tournament
07.10 Hanoi (Vietnam) Uzbekistan 6-1 Qatar Thang Long Tournament
05.10 Lida Belarus 5-0 France Friendly
04.10 Lida Belarus 2-0 France Friendly
29.09 Chişinău Moldova 1-9 Ukraine Friendly
28.09 Chişinău Moldova 0-5 Ukraine Friendly
25.09 Ferizaj Kosovo 4-5 Albania Friendly
24.09 Pristina Kosovo 6-1 Albania Friendly
17.09 Burzaco (Argentina) Paraguay 3-1 Colombia Copa América 3rd Place Match
17.09 Burzaco Argentina 1-5 Brazil Copa América Final
16.09 Havana Cuba 1-2 Costa Rica Friendly
16.09 Burzaco (Argentina) Brazil 6-2 Paraguay Copa América Semi-Final
16.09 Burzaco Argentina 5-0 Colombia Copa América Semi-Final
15.09 Havana Cuba 2-3 Costa Rica Friendly
15.09 Guissona Catalonia 2-2 Romania Friendly
15.09 Burzaco (Argentina) Uruguay 6-1 Venezuela Copa América Group B
15.09 Burzaco (Argentina) Colombia 4-1 Paraguay Copa América Group B
14.09 Oliveira de Azeméis Portugal 3-3 Russia Friendly
14.09 Havana Cuba 5-0 Costa Rica Friendly
14.09 Escaldes-Engordany Andorra 2-5 Romania Friendly
14.09 Burzaco (Argentina) Uruguay 3-0 Bolivia Copa América Group B
14.09 Burzaco (Argentina) Paraguay 7-1 Venezuela Copa América Group B
14.09 Burzaco (Argentina) Peru 3-1 Chile Copa América Group A
14.09 Burzaco Argentina 2-2 Brazil Copa América Group A
13.09 Oliveira de Azeméis Portugal 2-1 Russia Friendly
13.09 Escaldes-Engordany Andorra 3-5 Romania Friendly
13.09 Burzaco (Argentina) Venezuela 2-1 Bolivia Copa América Group B
13.09 Burzaco (Argentina) Colombia 2-2 Uruguay Copa América Group B
13.09 Burzaco (Argentina) Brazil 8-1 Peru Copa América Group A
13.09 Burzaco Argentina 5-2 Chile Copa América Group A
12.09 Burzaco (Argentina) Paraguay 3-2 Bolivia Copa América Group B
12.09 Burzaco (Argentina) Colombia 3-0 Venezuela Copa América Group B
12.09 Burzaco (Argentina) Brazil 14-2 Chile Copa América Group A
12.09 Burzaco Argentina 7-2 Peru Copa América Group A
11.09 Burzaco (Argentina) Paraguay 1-0 Uruguay Copa América Group B
11.09 Burzaco (Argentina) Colombia 2-0 Bolivia Copa América Group B
07.09 Castro Urdiales Spain 4-3 Guatemala Friendly
07.09 Asti Italy 3-1 Japan Friendly
07.09 Paola (Malta) Switzerland 3-2 Greece Malta Tournament
07.09 Paola Malta 2-8 United Arab Emirates Malta Tournament
06.09 Santander Spain 10-0 Guatemala Friendly
06.09 Rotterdam Netherlands 7-2 Turkey Friendly
06.09 Skopje Macedonia 3-2 Serbia Friendly
06.09 Kuwait City Kuwait 0-7 Brazil Friendly
06.09 Asti Italy 7-0 Japan Friendly
05.09 Veles Macedonia 6-2 Serbia Friendly
05.09 Hasselt Belgium 5-3 Finland Friendly
05.09 Paola (Malta) Switzerland 1-1 United Arab Emirates Malta Tournament
05.09 Paola Malta 2-5 Greece Malta Tournament
04.09 Kuwait City Kuwait 1-8 Brazil Friendly
04.09 Ivanec Croatia 4-1 Belarus Friendly
04.09 Borgloon Belgium 2-2 Finland Friendly
04.09 Paola Malta 2-1 Switzerland Malta Tournament
04.09 Paola (Malta) Greece 1-1 United Arab Emirates Malta Tournament
04.09 Tychy Poland 1-3 Czechia Visegrad Cup
04.09 Kraków (Poland) Hungary 6-5 Slovakia Visegrad Cup
03.09 Ljubešćica Croatia 4-2 Belarus Friendly
03.09 Kraków Poland 2-3 Slovakia Visegrad Cup
03.09 Kraków (Poland) Czechia 3-1 Hungary Visegrad Cup
02.09 Kraków (Poland) Slovakia 7-2 Czechia Visegrad Cup
02.09 Kraków Poland 6-4 Hungary Visegrad Cup
17.07 Foz do Iguaçu Brazil 3-1 Paraguay Friendly
16.07 Manama Bahrain 1-3 United Arab Emirates Friendly
15.07 Asunción Paraguay 1-3 Brazil Friendly
15.07 Manama Bahrain 1-1 United Arab Emirates Friendly
25.06 Sheffield England 1-6 Greece Friendly
25.06 Kastav Croatia 3-0 Argentina Friendly
24.06 Sheffield England 1-1 Greece Friendly
23.06 Poreč (Croatia) Argentina 5-5 Italy Poreč Tournament
22.06 Poreč Croatia 0-4 Argentina Poreč Tournament
21.06 Poreč Croatia 1-4 Italy Poreč Tournament
14.06 Tokyo Japan 1-2 Czechia Friendly
11.06 Nagoya Japan 4-1 Czechia Friendly
05.06 Hangzhou (China) Japan 3-2 Romania Hangzhou International Tournament
05.06 Hangzhou China 2-7 Brazil Hangzhou International Tournament
04.06 Hangzhou China 2-9 Iran Hangzhou International Tournament
04.06 Hangzhou (China) Brazil 3-0 Japan Hangzhou International Tournament
03.06 Hangzhou (China) Iran 2-2 Japan Hangzhou International Tournament
03.06 Hangzhou (China) Brazil 9-1 Romania Hangzhou International Tournament
02.06 Hangzhou (China) Iran 3-3 Romania Hangzhou International Tournament
02.06 Hangzhou China 0-3 Japan Hangzhou International Tournament
01.06 Hangzhou China 2-3 Romania Hangzhou International Tournament
01.06 Hangzhou (China) Brazil 3-1 Iran Hangzhou International Tournament
24.05 Dongguan China 2-4 Kazakhstan Friendly
21.05 Hereford England 2-1 Montenegro Friendly
20.05 Suva (Fiji) New Zealand 1-1 Vanuatu
5-4 pens
Oceania Championship 3rd Place Match
20.05 Suva (Fiji) Solomon Islands 6-4 Tahiti Oceania Championship Final
20.05 Hereford England 2-4 Montenegro Friendly
19.05 Suva (Fiji) Kiribati 3-2 Tuvalu Oceania Championship 7th Place Match
19.05 Suva Fiji 8-6 New Caledonia Oceania Championship 5th Place Match
19.05 Suva (Fiji) Solomon Islands 13-1 Vanuatu Oceania Championship Semi-Final
19.05 Suva (Fiji) New Zealand 3-3 Tahiti
After extra time, 3-4 pens
Oceania Championship Semi-Final
18.05 Suva (Fiji) Solomon Islands 16-0 Tuvalu Oceania Championship Pool B
18.05 Suva (Fiji) New Caledonia 2-2 Tahiti Oceania Championship Pool B
18.05 Suva (Fiji) New Zealand 6-4 Vanuatu Oceania Championship Pool A
18.05 Suva Fiji 22-3 Kiribati Oceania Championship Pool A
17.05 Suva (Fiji) Solomon Islands 1-0 Tahiti Oceania Championship Pool B
17.05 Suva (Fiji) New Caledonia 11-1 Tuvalu Oceania Championship Pool B
17.05 Suva (Fiji) New Zealand 21-1 Kiribati Oceania Championship Pool A
17.05 Suva Fiji 2-5 Vanuatu Oceania Championship Pool A
16.05 Suva (Fiji) Tahiti 6-0 Tuvalu Oceania Championship Pool B
16.05 Suva (Fiji) Solomon Islands 13-5 New Caledonia Oceania Championship Pool B
16.05 Suva (Fiji) Vanuatu 9-2 Kiribati Oceania Championship Pool A
16.05 Suva Fiji 4-4 New Zealand Oceania Championship Pool A
03.05 Uberlândia Brazil 7-2 Ukraine Friendly
01.05 São Bernardo do Campo Brazil 3-0 Ukraine Friendly
29.04 Buzău Romania 4-2 Turkey Friendly
28.04 Buzău Romania 4-3 Turkey Friendly
27.04 Hangzhou China 2-0 Vietnam Friendly
26.04 Hangzhou China 3-2 Vietnam Friendly
15.04 Johannesburg South Africa 3-5 Mozambique Friendly
14.04 Johannesburg South Africa 1-5 Mozambique Friendly
13.04 Coimbra Portugal 3-3 Brazil Friendly
12.04 Caspe Spain 10-0 Qatar Friendly
12.04 Coimbra Portugal 2-2 Brazil Friendly
12.04 Skopje Macedonia 3-2 Poland Friendly
11.04 Utebo Spain 9-0 Qatar Friendly
11.04 Paola Malta 2-2 Belgium U-21 Friendly
11.04 Veles Macedonia 2-3 Poland Friendly
10.04 Paola Malta 1-8 Belgium U-21 Friendly
10.04 São Carlos Brazil 9-2 Uruguay Friendly
09.04 São Carlos Brazil 4-0 Uruguay Friendly
23.03 Peso da Régua Portugal 3-2 Japan Friendly
22.03 Vila Pouca de Aguiar Portugal 6-1 Japan Friendly
27.02 Laško Slovenia 0-2 Italy Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 6
27.02 Laško (Slovenia) Bosnia & Herzegovina 3-2 Latvia Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 6
27.02 Kharkiv Ukraine 4-1 Hungary Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 5
27.02 Kharkiv (Ukraine) Turkey 3-2 Belgium Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 5
27.02 Târgu Mureş (Romania) Slovakia 4-0 Norway Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 4
27.02 Târgu Mureş Romania 1-0 Czechia Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 4
27.02 Bielsko-Biała Poland 0-6 Portugal Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 3
27.02 Bielsko-Biała (Poland) Belarus 2-1 Macedonia Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 3
27.02 Rotterdam (Netherlands) Serbia 6-0 Finland Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 2
27.02 Rotterdam Netherlands 0-2 Russia Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 2
27.02 Baku (Azerbaijan) Kazakhstan 2-0 France Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 1
27.02 Baku Azerbaijan 3-8 Spain Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 1
26.02 Isfahan Iran 2-3 Brazil Friendly
25.02 Laško Slovenia 4-3 Latvia Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 6
25.02 Laško (Slovenia) Italy 4-0 Bosnia & Herzegovina Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 6
25.02 Kharkiv Ukraine 12-2 Turkey Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 5
25.02 Kharkiv (Ukraine) Hungary 4-3 Belgium Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 5
25.02 Târgu Mureş Romania 3-1 Norway Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 4
25.02 Târgu Mureş (Romania) Czechia 5-3 Slovakia Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 4
25.02 Bielsko-Biała (Poland) Portugal 5-1 Belarus Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 3
25.02 Bielsko-Biała Poland 2-2 Macedonia Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 3
25.02 Rotterdam (Netherlands) Russia 3-0 Serbia Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 2
25.02 Rotterdam Netherlands 5-2 Finland Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 2
25.02 Baku (Azerbaijan) Spain 5-0 Kazakhstan Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 1
25.02 Baku Azerbaijan 4-2 France Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 1
24.02 Laško Slovenia 5-1 Bosnia & Herzegovina Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 6
24.02 Laško (Slovenia) Italy 6-1 Latvia Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 6
24.02 Kharkiv Ukraine 4-3 Belgium Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 5
24.02 Kharkiv (Ukraine) Turkey 3-2 Hungary Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 5
24.02 Târgu Mureş Romania 5-6 Slovakia Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 4
24.02 Târgu Mureş (Romania) Czechia 4-3 Norway Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 4
24.02 Bielsko-Biała (Poland) Portugal 3-1 Macedonia Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 3
24.02 Bielsko-Biała Poland 2-2 Belarus Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 3
24.02 Rotterdam (Netherlands) Russia 5-1 Finland Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 2
24.02 Rotterdam Netherlands 3-3 Serbia Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 2
24.02 Baku (Azerbaijan) Spain 4-0 France Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 1
24.02 Baku Azerbaijan 6-3 Kazakhstan Euro 2012 Qualifier Qualifying Group 1
23.02 Tehran Iran 3-4 Brazil Friendly
20.02 Subotica Serbia 4-4 Hungary Friendly
19.02 Szeged Hungary 2-3 Serbia Friendly
15.02 Laško Slovenia 1-0 Netherlands Friendly
14.02 Litija Slovenia 3-4 Netherlands Friendly
08.02 Laško Slovenia 1-1 Czechia Friendly
08.02 Baku (Azerbaijan) Uzbekistan 6-3 Latvia Baku Tournament
08.02 Baku Azerbaijan 3-0 Ukraine Baku Tournament
07.02 Ptuj Slovenia 7-5 Czechia Friendly
07.02 Baku Azerbaijan U-21 2-1 Latvia Friendly
06.02 Baku (Azerbaijan) Ukraine 1-0 Uzbekistan Baku Tournament
06.02 Baku Azerbaijan 7-1 Latvia Baku Tournament
05.02 Baku (Azerbaijan) Ukraine 5-1 Latvia Baku Tournament
05.02 Baku Azerbaijan 5-3 Uzbekistan Baku Tournament
30.01 Az Zawiyah Libya 1-2 Macedonia Friendly
29.01 Honiara Solomon Islands 8-4 Solomon Islands (Beach Soccer) Friendly
29.01 Gharyan Libya 6-2 Macedonia Friendly
24.01 Cospicua Malta 1-5 Lithuania Euro 2012 Qualifier Preliminary Group D
24.01 Cospicua (Malta) France 2-1 Bulgaria Euro 2012 Qualifier Preliminary Group D
24.01 Skopje Macedonia 2-1 Georgia Euro 2012 Qualifier Preliminary Group C
24.01 Skopje (Macedonia) England 3-2 Estonia Euro 2012 Qualifier Preliminary Group C
24.01 Hafnarfjörður (Iceland) Latvia 2-1 Armenia Euro 2012 Qualifier Preliminary Group B
24.01 Hafnarfjörður Iceland 5-4 Greece Euro 2012 Qualifier Preliminary Group B
24.01 İzmir Turkey 4-2 Moldova Euro 2012 Qualifier Preliminary Group A
24.01 İzmir (Turkey) Montenegro 5-2 Switzerland Euro 2012 Qualifier Preliminary Group A
23.01 Dublin (Ireland) Norway 7-3 Andorra Euro 2012 Qualifier Preliminary Group F
23.01 Dublin Ireland 0-3 Israel Euro 2012 Qualifier Preliminary Group F
23.01 Tampere Finland 2-2 Cyprus Euro 2012 Qualifier Preliminary Group E
23.01 Tampere (Finland) Albania 4-2 San Marino Euro 2012 Qualifier Preliminary Group E
22.01 Malacky Slovakia 1-0 Slovenia Friendly
22.01 Ivankovo Croatia 5-2 Romania Friendly
22.01 Tampere Finland 7-0 San Marino Euro 2012 Qualifier Preliminary Group E
22.01 Tampere (Finland) Albania 7-6 Cyprus Euro 2012 Qualifier Preliminary Group E
22.01 Cospicua Malta 0-7 Bulgaria Euro 2012 Qualifier Preliminary Group D
22.01 Cospicua (Malta) France 3-1 Lithuania Euro 2012 Qualifier Preliminary Group D
22.01 Skopje Macedonia 6-2 Estonia Euro 2012 Qualifier Preliminary Group C
22.01 Skopje (Macedonia) Georgia 4-0 England Euro 2012 Qualifier Preliminary Group C
22.01 Hafnarfjörður (Iceland) Latvia 4-0 Greece Euro 2012 Qualifier Preliminary Group B
22.01 Hafnarfjörður Iceland 6-1 Armenia Euro 2012 Qualifier Preliminary Group B
22.01 İzmir Turkey 2-3 Switzerland Euro 2012 Qualifier Preliminary Group A
22.01 İzmir (Turkey) Montenegro 3-2 Moldova Euro 2012 Qualifier Preliminary Group A
21.01 Trnava Slovakia 2-3 Slovenia Friendly
21.01 Slavonski Brod Croatia 1-4 Romania Friendly
21.01 Dublin Ireland 0-5 Norway Euro 2012 Qualifier Preliminary Group F
21.01 Dublin (Ireland) Andorra 4-1 Israel Euro 2012 Qualifier Preliminary Group F
21.01 Cospicua Malta 1-6 France Euro 2012 Qualifier Preliminary Group D
21.01 Cospicua (Malta) Bulgaria 6-3 Lithuania Euro 2012 Qualifier Preliminary Group D
21.01 Skopje Macedonia 3-1 England Euro 2012 Qualifier Preliminary Group C
21.01 Skopje (Macedonia) Georgia 8-0 Estonia Euro 2012 Qualifier Preliminary Group C
21.01 Hafnarfjörður Iceland 4-5 Latvia Euro 2012 Qualifier Preliminary Group B
21.01 Hafnarfjörður (Iceland) Armenia 2-2 Greece Euro 2012 Qualifier Preliminary Group B
21.01 İzmir Turkey 5-1 Montenegro Euro 2012 Qualifier Preliminary Group A
21.01 İzmir (Turkey) Moldova 4-3 Switzerland Euro 2012 Qualifier Preliminary Group A
20.01 Dublin (Ireland) Norway 7-3 Israel Euro 2012 Qualifier Preliminary Group F
20.01 Dublin Ireland 1-2 Andorra Euro 2012 Qualifier Preliminary Group F
20.01 Tampere Finland 9-0 Albania Euro 2012 Qualifier Preliminary Group E
20.01 Tampere (Finland) Cyprus 5-2 San Marino Euro 2012 Qualifier Preliminary Group E
19.01 Tyumen Russia 1-3 Brazil Friendly
19.01 Campo Maior Portugal 2-2 Spain Friendly
19.01 Tychy Poland 2-4 Ukraine Friendly
19.01 Carbonia Italy 2-0 Serbia Friendly
19.01 Slavonski Brod Croatia 1-0 Libya Friendly
18.01 Villafranca de los Barros Spain 4-4 Portugal Friendly
18.01 Kraków Poland 1-4 Ukraine Friendly
18.01 Quartu Sant'Elena Italy 2-1 Serbia Friendly
18.01 Yazd Iran 7-1 Belgium Friendly
18.01 Osijek Croatia 3-2 Libya Friendly
18.01 Minsk Belarus 6-4 Azerbaijan Friendly
17.01 Yekaterinburg Russia 3-1 Brazil Friendly
17.01 Yazd Iran U-23 4-2 Belgium Friendly
16.01 Yazd Iran 4-1 Belgium Friendly
16.01 Minsk Belarus 1-5 Azerbaijan Friendly
15.01 Honiara Solomon Islands 5-3 Solomon Islands (Beach Soccer) Friendly
15.01 Sofia Bulgaria 3-9 Romania Friendly
14.01 Cospicua Malta 0-6 Norway Friendly
14.01 Sofia Bulgaria 2-3 Romania Friendly
13.01 Cospicua Malta 2-7 Norway Friendly
13.01 Zuwarah Libya 5-4 Tunisia Friendly
12.01 Tripoli Libya 2-2 Tunisia Friendly
11.01 Sittard Netherlands 0-4 Slovakia Friendly
11.01 Gyöngyös Hungary 6-1 Finland Friendly
10.01 Panningen Netherlands 1-1 Slovakia Friendly
10.01 Miskolc Hungary 3-1 Finland Friendly