MEN                      WOMEN
FOOTBALLFOOTBALL
FUTSALFUTSAL
BEACH SOCCERBEACH SOCCER
 


 
MEN'S FUTSAL - 2010 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSArchive202120202019201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
18.12 Asunción Paraguay 1-5 Argentina Friendly
18.12 Bern Switzerland 4-3 Malta Bern Tournament 3rd Place Match
18.12 Bern (Switzerland) Belgium 4-0 South Germany Select Bern Tournament Final
17.12 Asunción Paraguay 1-5 Argentina Friendly
17.12 Bern Switzerland 1-5 South Germany Select Bern Tournament Semi-Final
17.12 Bern (Switzerland) Belgium 13-0 Malta Bern Tournament Semi-Final
15.12 Târgu Mureş Romania 2-7 Portugal Friendly
15.12 Aversa Italy 1-4 Spain Friendly
15.12 Solin Dalmatia Select 3-5 Croatia Friendly
15.12 Plzeň (Czechia) Hungary 3-1 Poland Visegrad Cup
15.12 Plzeň Czechia 5-2 Slovakia Visegrad Cup
15.12 Riga Latvia 3-2 Lithuania Baltic Cup
14.12 Smederevo Serbia 4-1 Belarus Friendly
14.12 Târgu Mureş Romania 1-1 Portugal Friendly
14.12 Naples Italy 2-2 Spain Friendly
14.12 Jyväskylä Finland 8-2 Ireland Friendly
14.12 Plzeň (Czechia) Poland 3-2 Slovakia Visegrad Cup
14.12 Plzeň Czechia 6-2 Hungary Visegrad Cup
14.12 Riga (Latvia) Lithuania 4-1 Estonia Baltic Cup
13.12 Kherson Ukraine 8-2 Moldova Friendly
13.12 Belgrade Serbia 3-4 Belarus Friendly
13.12 Tampere Finland 5-0 Ireland Friendly
13.12 Kherson Ukraine 8-2 Moldova Friendly
13.12 Plzeň (Czechia) Hungary 5-2 Slovakia Visegrad Cup
13.12 Plzeň Czechia 2-3 Poland Visegrad Cup
13.12 Ogre Latvia 6-1 Estonia Baltic Cup
12.12 Kherson Ukraine 3-0 Moldova Friendly
12.12 Bangkok Thailand 2-0 Japan Friendly
12.12 Serravalle San Marino 0-13 Montenegro Friendly
12.12 Blagoevgrad Bulgaria 3-3 Macedonia Friendly
11.12 Bangkok Thailand 3-4 Japan Friendly
11.12 Serravalle San Marino 3-9 Montenegro Friendly
11.12 Blagoevgrad Bulgaria 3-0 Macedonia
Abandoned after 27 mins
Friendly
10.12 Bangkok (Thailand) Japan 5-2 Vietnam Friendly
09.12 Bangkok Thailand 7-0 Vietnam Friendly
07.12 Bangkok Thailand 9-1 Vietnam Friendly
06.12 Vinica Macedonia 1-4 Slovenia Friendly
05.12 Vinica Macedonia 2-2 Slovenia Friendly
01.12 Le Puy-en-Velay France 9-1 Switzerland Friendly
30.11 Le Puy-en-Velay France 7-2 Switzerland Friendly
14.11 Hanoi Vietnam 3-1 Qatar Hanoi Tournament
14.11 Hanoi (Vietnam) Thai League All-Stars 4-3 Taiwan Hanoi Tournament
13.11 Loughborough England 5-0 Andorra Friendly
13.11 Hanoi Vietnam 2-0 Taiwan Hanoi Tournament
13.11 Hanoi (Vietnam) Qatar 5-4 Thai League All-Stars Hanoi Tournament
12.11 Loughborough England 3-1 Andorra Friendly
12.11 Hanoi Vietnam 3-2 Thai League All-Stars Hanoi Tournament
12.11 Hanoi (Vietnam) Qatar 7-3 Taiwan Hanoi Tournament
10.11 Deva Romania 3-3 Macedonia Friendly
10.11 Isfahan Iran 5-3 Russia Friendly
10.11 Tripoli (Libya) Bosnia & Herzegovina 5-2 Tunisia Mediterranean Cup 7th Place Match
10.11 Tripoli (Libya) Morocco 6-2 Lebanon Mediterranean Cup 5th Place Match
10.11 Tripoli (Libya) Slovenia 4-2 France Mediterranean Cup 3rd Place Match
10.11 Tripoli Libya 1-1 Croatia
After extra time, 0-2 pens
Mediterranean Cup Final
09.11 Deva Romania 5-0 Macedonia Friendly
09.11 Isfahan Iran 3-3 Russia Friendly
09.11 Joinville Brazil 6-0 Hungary Friendly
09.11 Tripoli (Libya) Malta 4-1 Palestine Mediterranean Cup 15th Place Match
09.11 Tripoli (Libya) Cyprus 6-6 Syria
2-3 pens
Mediterranean Cup 13th Place Match
09.11 Tripoli (Libya) Albania 3-1 Algeria Mediterranean Cup 11th Place Match
09.11 Tripoli (Libya) Greece 3-3 Turkey
7-8 pens
Mediterranean Cup 9th Place Match
08.11 Tripoli (Libya) Syria 17-6 Malta Mediterranean Cup 13th-16th Place Semi-Final
08.11 Tripoli (Libya) Cyprus 3-3 Tunisia
3-1 pens
Mediterranean Cup 13th-16th Place Semi-Final
08.11 Tripoli (Libya) Turkey 5-4 Algeria Mediterranean Cup 9th-12th Place Semi-Final
08.11 Tripoli (Libya) Greece 2-1 Albania Mediterranean Cup 9th-12th Place Semi-Final
08.11 Tripoli (Libya) Morocco 5-3 Bosnia & Herzegovina Mediterranean Cup 5th-8th Place Semi-Final
08.11 Tripoli (Libya) Lebanon 2-2 Tunisia
4-2 pens
Mediterranean Cup 5th-8th Place Semi-Final
08.11 Tripoli (Libya) Croatia 7-3 Slovenia Mediterranean Cup Semi-Final
08.11 Tripoli Libya 2-1 France Mediterranean Cup Semi-Final
07.11 Cuiabá Brazil 4-2 Hungary Friendly
07.11 Tripoli (Libya) Slovenia 6-1 Bosnia & Herzegovina Mediterranean Cup Quarter-Final
07.11 Tripoli Libya 3-2 Lebanon Mediterranean Cup Quarter-Final
07.11 Tripoli (Libya) France 5-1 Tunisia Mediterranean Cup Quarter-Final
07.11 Tripoli (Libya) Croatia 5-1 Morocco Mediterranean Cup Quarter-Final
06.11 Tripoli (Libya) Turkey 14-9 Syria Mediterranean Cup 9th-16th Place Quarter-Final
06.11 Tripoli (Libya) Greece 3-2 Palestine Mediterranean Cup 9th-16th Place Quarter-Final
06.11 Tripoli (Libya) Algeria 2-1 Malta Mediterranean Cup 9th-16th Place Quarter-Final
06.11 Tripoli (Libya) Albania 4-3 Cyprus Mediterranean Cup 9th-16th Place Quarter-Final
05.11 Tripoli (Libya) Lebanon 11-1 Palestine Mediterranean Cup Group D
05.11 Tripoli (Libya) Croatia 3-2 Turkey Mediterranean Cup Group D
05.11 Tripoli (Libya) Tunisia 4-1 Malta Mediterranean Cup Group C
05.11 Tripoli (Libya) Bosnia & Herzegovina 4-2 Cyprus Mediterranean Cup Group C
05.11 Tripoli (Libya) Slovenia 3-1 France Mediterranean Cup Group B
05.11 Tripoli (Libya) Algeria 6-2 Albania Mediterranean Cup Group B
05.11 Tripoli (Libya) Morocco 9-1 Syria Mediterranean Cup Group A
05.11 Tripoli Libya 3-1 Greece Mediterranean Cup Group A
03.11 Tripoli (Libya) Turkey 6-3 Palestine Mediterranean Cup Group D
03.11 Tripoli (Libya) Croatia 5-1 Lebanon Mediterranean Cup Group D
03.11 Tripoli (Libya) Tunisia 6-5 Bosnia & Herzegovina Mediterranean Cup Group C
03.11 Tripoli (Libya) Cyprus 5-0 Malta Mediterranean Cup Group C
03.11 Tripoli (Libya) Slovenia 11-1 Algeria Mediterranean Cup Group B
03.11 Tripoli (Libya) France 5-2 Albania Mediterranean Cup Group B
03.11 Tripoli Libya 7-4 Morocco Mediterranean Cup Group A
03.11 Tripoli (Libya) Greece 4-3 Syria Mediterranean Cup Group A
02.11 Tripoli (Libya) Lebanon 4-2 Turkey Mediterranean Cup Group D
02.11 Tripoli (Libya) Croatia 8-1 Palestine Mediterranean Cup Group D
02.11 Tripoli (Libya) Tunisia 7-1 Cyprus Mediterranean Cup Group C
02.11 Tripoli (Libya) Bosnia & Herzegovina 8-1 Malta Mediterranean Cup Group C
02.11 Tripoli (Libya) Slovenia 5-0 Albania Mediterranean Cup Group B
02.11 Tripoli (Libya) France 4-0 Algeria Mediterranean Cup Group B
02.11 Tripoli (Libya) Greece 1-1 Morocco Mediterranean Cup Group A
01.11 Tripoli Libya 16-2 Syria Mediterranean Cup Group A
24.10 Anápolis Brazil 1-2 Spain Grand Prix Final
23.10 Anápolis (Brazil) Zambia 6-3 Qatar Grand Prix 15th Place Match
23.10 Anápolis (Brazil) Netherlands 3-1 Romania Grand Prix 13th Place Match
23.10 Anápolis (Brazil) Guatemala 3-1 Costa Rica Grand Prix 11th Place Match
23.10 Anápolis (Brazil) Russia 2-0 Libya Grand Prix 9th Place Match
23.10 Anápolis (Brazil) Argentina 2-1 Czechia Grand Prix 7th Place Match
23.10 Anápolis (Brazil) Italy 3-0 Portugal Grand Prix 5th Place Match
23.10 Anápolis (Brazil) Paraguay 5-3 Iran
After extra time
Grand Prix 3rd Place Match
22.10 Anápolis (Brazil) Romania 4-1 Qatar Grand Prix 13th-16th Place Semi-Final
22.10 Anápolis (Brazil) Netherlands 8-2 Zambia Grand Prix 13th-16th Place Semi-Final
22.10 Anápolis (Brazil) Russia 7-4 Guatemala
After extra time
Grand Prix 9th-12th Place Semi-Final
22.10 Anápolis (Brazil) Libya 5-2 Costa Rica Grand Prix 9th-12th Place Semi-Final
22.10 Anápolis (Brazil) Italy 2-1 Argentina Grand Prix 5th-8th Place Semi-Final
22.10 Anápolis (Brazil) Italy 4-2 Czechia Grand Prix 5th-8th Place Semi-Final
22.10 Anápolis (Brazil) Spain 6-4 Iran Grand Prix Semi-Final
22.10 Anápolis Brazil 5-3 Paraguay Grand Prix Semi-Final
21.10 Anápolis (Brazil) Russia 9-2 Qatar Grand Prix 9th-16th Place Quarter-Final
21.10 Anápolis (Brazil) Libya 1-0 Zambia Grand Prix 9th-16th Place Quarter-Final
21.10 Anápolis (Brazil) Guatemala 3-2 Romania Grand Prix 9th-16th Place Quarter-Final
21.10 Anápolis (Brazil) Costa Rica 4-2 Netherlands Grand Prix 9th-16th Place Quarter-Final
21.10 Anápolis (Brazil) Spain 3-1 Portugal Grand Prix Quarter-Final
21.10 Anápolis (Brazil) Paraguay 7-2 Czechia Grand Prix Quarter-Final
21.10 Anápolis (Brazil) Iran 2-0 Argentina
After extra time
Grand Prix Quarter-Final
21.10 Anápolis Brazil 6-1 Italy Grand Prix Quarter-Final
20.10 Minsk Belarus 3-2 Moldova Friendly
19.10 Dol pri Hrastniku Slovenia 3-0 Andorra Friendly
19.10 Skopje Macedonia 5-1 England Friendly
19.10 Minsk Belarus 3-1 Moldova Friendly
19.10 Anápolis (Brazil) Russia 7-0 Guatemala Grand Prix Group D
19.10 Anápolis (Brazil) Iran 5-3 Portugal Grand Prix Group D
19.10 Anápolis (Brazil) Paraguay 2-1 Italy Grand Prix Group C
19.10 Anápolis (Brazil) Netherlands 7-1 Zambia Grand Prix Group C
19.10 Anápolis (Brazil) Spain 7-1 Romania Grand Prix Group B
19.10 Anápolis (Brazil) Argentina 5-1 Qatar Grand Prix Group B
19.10 Anápolis (Brazil) Czechia 7-2 Costa Rica Grand Prix Group A
19.10 Anápolis Brazil 2-1 Libya Grand Prix Group A
18.10 Rogatec Slovenia 7-1 Andorra Friendly
18.10 Skopje Macedonia 4-0 England Friendly
18.10 Anápolis (Brazil) Portugal 2-1 Russia Grand Prix Group D
18.10 Anápolis (Brazil) Iran 6-1 Guatemala Grand Prix Group D
18.10 Anápolis (Brazil) Paraguay 6-0 Zambia Grand Prix Group C
18.10 Anápolis (Brazil) Italy 3-1 Netherlands Grand Prix Group C
18.10 Anápolis (Brazil) Spain 4-2 Argentina Grand Prix Group B
18.10 Anápolis (Brazil) Romania 4-1 Qatar Grand Prix Group B
18.10 Anápolis (Brazil) Czechia 2-2 Libya Grand Prix Group A
18.10 Anápolis Brazil 8-0 Costa Rica Grand Prix Group A
17.10 Anápolis (Brazil) Portugal 2-0 Guatemala Grand Prix Group D
17.10 Anápolis (Brazil) Iran 2-2 Russia Grand Prix Group D
17.10 Anápolis (Brazil) Paraguay 5-1 Netherlands Grand Prix Group C
17.10 Anápolis (Brazil) Italy 2-0 Zambia Grand Prix Group C
17.10 Anápolis (Brazil) Spain 13-0 Qatar Grand Prix Group B
17.10 Anápolis (Brazil) Argentina 2-2 Romania Grand Prix Group B
17.10 Anápolis (Brazil) Costa Rica 3-3 Libya Grand Prix Group A
17.10 Anápolis Brazil 9-2 Czechia Grand Prix Group A
15.10 Cospicua Malta 0-10 Finland Friendly
14.10 Cospicua Malta 0-7 Finland Friendly
26.09 Misurata Libya 4-3 Morocco UNAF Championship
25.09 Misurata (Libya) Palestine 11-1 Algeria UNAF Championship
25.09 Misurata (Libya) Morocco 4-0 Tunisia UNAF Championship
24.09 Zgierz Poland 0-4 Russia Friendly
24.09 Misurata (Libya) Tunisia 6-4 Palestine UNAF Championship
24.09 Misurata Libya 12-2 Algeria UNAF Championship
23.09 Zgierz Poland 2-3 Russia Friendly
23.09 Misurata (Libya) Morocco 7-1 Palestine UNAF Championship
23.09 Misurata (Libya) Tunisia 4-2 Algeria UNAF Championship
22.09 Târgu Mureş Romania 1-7 Brazil Friendly
22.09 Chieti Italy 13-1 China Friendly
21.09 L'Hospitalet de Llobregat Spain 10-3 Guatemala Friendly
21.09 Târgu Mureş Romania 3-6 Brazil Friendly
21.09 Misurata (Libya) Morocco 7-0 Algeria UNAF Championship
21.09 Misurata Libya 6-1 Tunisia UNAF Championship
20.09 Santa Coloma de Gramenet Spain 11-1 Guatemala Friendly
20.09 Chieti Italy 8-1 China Friendly
20.09 Misurata Libya 12-0 Palestine UNAF Championship
24.08 Anápolis Brazil 6-1 Argentina Friendly
22.08 Manaus Brazil 6-1 Argentina Friendly
14.08 Suva (Fiji) Solomon Islands 21-2 Tuvalu Oceania Championship
14.08 Suva (Fiji) New Caledonia 6-4 New Zealand Oceania Championship
14.08 Suva Fiji 4-0 Vanuatu Oceania Championship
13.08 Suva (Fiji) Vanuatu 4-2 Tahiti Oceania Championship
13.08 Suva (Fiji) New Zealand 7-1 Tuvalu Oceania Championship
13.08 Suva Fiji 3-7 Solomon Islands Oceania Championship
12.08 Suva (Fiji) Solomon Islands 6-2 Tahiti Oceania Championship
12.08 Suva (Fiji) New Caledonia 9-2 Tuvalu Oceania Championship
12.08 Suva Fiji 4-6 New Zealand Oceania Championship
11.08 Suva (Fiji) Solomon Islands 8-3 Vanuatu Oceania Championship
11.08 Suva (Fiji) New Zealand 2-1 Tahiti Oceania Championship
11.08 Suva Fiji 6-2 New Caledonia Oceania Championship
10.08 Suva (Fiji) Tahiti 3-2 New Caledonia Oceania Championship
10.08 Suva (Fiji) New Zealand 3-2 Vanuatu Oceania Championship
10.08 Suva Fiji 5-1 Tuvalu Oceania Championship
09.08 Suva (Fiji) Vanuatu 5-4 New Caledonia Oceania Championship
09.08 Suva (Fiji) Tahiti 4-0 Tuvalu Oceania Championship
09.08 Suva (Fiji) Solomon Islands 8-4 New Zealand Oceania Championship
08.08 Suva (Fiji) Vanuatu 7-1 Tuvalu Oceania Championship
08.08 Suva (Fiji) Solomon Islands 9-2 New Caledonia Oceania Championship
08.08 Suva Fiji 2-0 Tahiti Oceania Championship
10.06HangzhouChina 0-5 Brazil Hangzhou Tournament
09.06Baia MareRomania 3-4 SerbiaFriendly
09.06Hangzhou (China)Brazil 9-2 Japan Hangzhou Tournament
08.06HangzhouChina 1-7 Japan Hangzhou Tournament
08.06Baia MareRomania 2-1 SerbiaFriendly
06.06BenghaziLibya 6-1 Belarus Benghazi Tournament
05.06Benghazi (Libya)Czechia 7-1 Greece Benghazi Tournament
04.06BenghaziLibya 6-1 Greece Benghazi Tournament
03.06Benghazi (Libya)Czechia 5-3 Belarus Benghazi Tournament
02.06Benghazi (Libya)Belarus 5-3 Greece Benghazi Tournament
01.06BenghaziLibya 4-5 Czechia Benghazi Tournament
30.05TashkentUzbekistan 3-8 IranAsian ChampionshipFinal
30.05Tashkent (Uzbekistan)Japan 6-1 ChinaAsian Championship3rd Place Match
28.05TashkentUzbekistan 4-3 ChinaAsian ChampionshipSemi-Final
28.05Tashkent (Uzbekistan)Iran 7-0 JapanAsian ChampionshipSemi-Final
27.05TashkentUzbekistan 5-3 AustraliaAsian ChampionshipQuarter-Final
27.05Tashkent (Uzbekistan)Iran 7-1 LebanonAsian ChampionshipQuarter-Final
27.05Tashkent (Uzbekistan)Japan 4-0 KyrgyzstanAsian ChampionshipQuarter-Final
27.05Tashkent (Uzbekistan)China 9-2 ThailandAsian ChampionshipQuarter-Final
26.05MichalovceSlovakia 3-3 FranceFriendly
25.05KošiceSlovakia 10-6 FranceFriendly
25.05Tashkent (Uzbekistan)Lebanon 4-2 IndonesiaAsian ChampionshipGroup A
25.05TashkentUzbekistan 4-1 TaiwanAsian ChampionshipGroup A
25.05Tashkent (Uzbekistan)South Korea 4-4 KyrgyzstanAsian ChampionshipGroup C
25.05Tashkent (Uzbekistan)Thailand 5-2 VietnamAsian ChampionshipGroup C
25.05Tashkent (Uzbekistan)Australia 5-4 TajikistanAsian ChampionshipGroup B
25.05Tashkent (Uzbekistan)Iran 7-0 KuwaitAsian ChampionshipGroup B
25.05Tashkent (Uzbekistan)China 7-6 IraqAsian ChampionshipGroup D
25.05Tashkent (Uzbekistan)Japan 1-0 TurkmenistanAsian ChampionshipGroup D
24.05Tashkent (Uzbekistan)Thailand 10-3 South KoreaAsian ChampionshipGroup C
24.05Tashkent (Uzbekistan)Kyrgyzstan 4-2 VietnamAsian ChampionshipGroup C
24.05Tashkent (Uzbekistan)Lebanon 6-4 TaiwanAsian ChampionshipGroup A
24.05TashkentUzbekistan 4-2 IndonesiaAsian ChampionshipGroup A
24.05Tashkent (Uzbekistan)Japan 10-1 IraqAsian ChampionshipGroup D
24.05Tashkent (Uzbekistan)China 6-2 TurkmenistanAsian ChampionshipGroup D
24.05Tashkent (Uzbekistan)Tajikistan 4-3 KuwaitAsian ChampionshipGroup B
24.05Tashkent (Uzbekistan)Iran 9-3 AustraliaAsian ChampionshipGroup B
23.05TashkentUzbekistan 3-1 LebanonAsian ChampionshipGroup A
23.05Tashkent (Uzbekistan)Vietnam 7-3 South KoreaAsian ChampionshipGroup C
23.05Tashkent (Uzbekistan)Thailand 4-2 KyrgyzstanAsian ChampionshipGroup C
23.05Tashkent (Uzbekistan)Japan 5-1 ChinaAsian ChampionshipGroup D
23.05Tashkent (Uzbekistan)Iraq 5-3 TurkmenistanAsian ChampionshipGroup D
23.05Tashkent (Uzbekistan)Iran 19-2 TajikistanAsian ChampionshipGroup B
23.05Tashkent (Uzbekistan)Indonesia 6-1 TaiwanAsian ChampionshipGroup A
23.05Tashkent (Uzbekistan)Australia 4-2 KuwaitAsian ChampionshipGroup B
19.05TashkentUzbekistan 4-2 AzerbaijanFriendly
19.05BeirutLebanon 3-3 IraqFriendly
18.05BangkokThailand 8-1 AustraliaFriendly
18.05TashkentUzbekistan 3-3 AzerbaijanFriendly
18.05BeirutLebanon 4-2 IraqFriendly
15.05KobeJapan 1-5 RussiaFriendly
12.05TokyoJapan 4-7 RussiaFriendly
11.05BeirutLebanon 2-3 EgyptFriendly
10.05BeirutLebanon 2-4 EgyptFriendly
14.04BuzăuRomania 9-1 BulgariaFriendly
13.04GramadoBrazil 5-0 ParaguayFriendly
13.04BuzăuRomania 5-1 BulgariaFriendly
11.04CampinasBrazil 5-0 ParaguayFriendly
11.04Ho Chi Minh City (Vietnam)Indonesia 5-0 MalaysiaAFF ChampionshipFinal
10.04Udon ThaniThailand 3-1 UzbekistanThailand 5s
10.04Udon Thani (Thailand)Iran 3-1 ArgentinaThailand 5s
09.04Ho Chi Minh City (Vietnam)Indonesia 4-0 PhilippinesAFF ChampionshipGroup Stage
09.04Ho Chi Minh CityVietnam 0-2 MalaysiaAFF ChampionshipGroup Stage
09.04Udon Thani (Thailand)Uzbekistan 5-2 ArgentinaThailand 5s
09.04Udon ThaniThailand 3-4 IranThailand 5s
08.04Udon ThaniThailand 1-4 ArgentinaThailand 5s
08.04Udon Thani (Thailand)Iran 2-1 UzbekistanThailand 5s
08.04Ho Chi Minh City (Vietnam)Malaysia 2-0 MyanmarAFF ChampionshipGroup Stage
08.04Ho Chi Minh CityVietnam 1-2 IndonesiaAFF ChampionshipGroup Stage
07.04Ho Chi Minh City (Vietnam)Philippines 5-2 MyanmarAFF ChampionshipGroup Stage
07.04Ho Chi Minh City (Vietnam)Indonesia 6-0 MalaysiaAFF ChampionshipGroup Stage
06.04Ho Chi Minh City (Vietnam)Indonesia 7-4 MyanmarAFF ChampionshipGroup Stage
06.04Ho Chi Minh CityVietnam 4-0 PhilippinesAFF ChampionshipGroup Stage
05.04Ho Chi Minh CityVietnam 8-1 MyanmarAFF ChampionshipGroup Stage
05.04Ho Chi Minh City (Vietnam)Malaysia 5-3 PhilippinesAFF ChampionshipGroup Stage
03.04HerefordEngland 3-4 Turkey Hereford TournamentFinal
03.04Hereford (England)Finland 3-0 Malta Hereford Tournament3rd Place Match
03.04Arnedo (Spain)Romania 1-0 Japan Arnedo Tournament
03.04ArnedoSpain 5-3 Italy Arnedo Tournament
02.04Hereford (England)Turkey 3-2 Finland Hereford TournamentSemi-Final
02.04HerefordEngland 5-0 Malta Hereford TournamentSemi-Final
02.04Arnedo (Spain)Italy 9-2 Japan Arnedo Tournament
02.04ArnedoSpain 3-2 Romania Arnedo Tournament
01.04Arnedo (Spain)Italy 5-3 Romania Arnedo Tournament
01.04ArnedoSpain 4-1 Japan Arnedo Tournament
31.03TallaghtIreland 1-2 NorwayFriendly
31.03BiałystokPoland 3-0 LithuaniaFriendly
31.03MonastirTunisia 3-3 Libya 'B'Friendly
30.03TallaghtIreland 1-2 NorwayFriendly
30.03SokółkaPoland 3-3 LithuaniaFriendly
30.03BratislavaSlovakia 7-3 NetherlandsFriendly
29.03Nové ZámkySlovakia 7-2 NetherlandsFriendly
27.03CottbusGermany Select 0-4 PolandFriendly
26.03Bello (Colombia)Brazil 6-0 UruguaySouth American GamesFinal
26.03BelloColombia 3-0 ArgentinaSouth American Games3rd Place Match
26.03Bello (Colombia)Bolivia 4-2 EcuadorSouth American Games5th-7th Place Group
25.03Bello (Colombia)Ecuador 5-0 ChileSouth American Games5th-7th Place Group
24.03Bello (Colombia)Uruguay 7-3 ArgentinaSouth American GamesSemi-Final
24.03BelloColombia 2-6 BrazilSouth American GamesSemi-Final
24.03Bello (Colombia)Bolivia 12-4 ChileSouth American Games5th-7th Place Group
22.03BelloColombia 3-4 ArgentinaSouth American GamesGroup A
22.03Bello (Colombia)Ecuador 6-4 BoliviaSouth American GamesGroup B
22.03Bello (Colombia)Brazil 6-0 UruguaySouth American GamesGroup B
21.03BelloColombia 9-2 ChileSouth American GamesGroup A
21.03Bello (Colombia)Brazil 8-0 EcuadorSouth American GamesGroup B
21.03Bello (Colombia)Uruguay 10-3 BoliviaSouth American GamesGroup B
20.03Bello (Colombia)Ecuador 3-3 UruguaySouth American GamesGroup B
20.03Bello (Colombia)Brazil 6-0 BoliviaSouth American GamesGroup B
20.03Bello (Colombia)Argentina 8-2 ChileSouth American GamesGroup A
06.03SabhaLibya 7-4 Ukraine Sabha Tournament
05.03Sabha (Libya)Jordan 4-1 Cameroon Sabha Tournament
05.03PristinaKosovo 6-2 Montenegro Pristina TournamentFinal
05.03PristinaKosovo 4-2 Albania Pristina TournamentSemi-Final
04.03Sabha (Libya)Ukraine 3-1 Jordan Sabha Tournament
04.03SabhaLibya 8-1 Cameroon Sabha Tournament
03.03Sabha (Libya)Ukraine 12-5 Cameroon Sabha Tournament
03.03SkopjeMacedonia 4-1 MontenegroFriendly
02.03SabhaLibya 6-1 JordanSabha Tournament
02.03KumanovoMacedonia 3-1 MontenegroFriendly
28.02Guatemala CityGuatemala 6-4 Costa RicaFriendly
25.02JakartaIndonesia 0-3 AustraliaAsian Championship QualifierASEAN Zone, Final
25.02Jakarta (Indonesia)Vietnam 6-3 MalaysiaAsian Championship QualifierASEAN Zone, 3rd Place Match
24.02Jakarta (Indonesia)Australia 4-1 VietnamAsian Championship QualifierASEAN Zone, Semi-Final
24.02JakartaIndonesia 5-3 MalaysiaAsian Championship QualifierASEAN Zone, Semi-Final
24.02TripoliLibya 10-3 CameroonFriendly
24.02Târgu SecuiescRomania 3-4 SloveniaFriendly
23.02TripoliLibya 'B' 3-0 CameroonFriendly
23.02Târgu SecuiescRomania 2-0 SloveniaFriendly
22.02TripoliLibya 6-2 CameroonFriendly
22.02Jakarta (Indonesia)Philippines 8-4 CambodiaAsian Championship QualifierASEAN Zone, Group B
22.02Jakarta (Indonesia)Malaysia 2-2 VietnamAsian Championship QualifierASEAN Zone, Group B
22.02JakartaIndonesia 1-4 AustraliaAsian Championship QualifierASEAN Zone, Group A
21.02JakartaIndonesia 7-1 MyanmarAsian Championship QualifierASEAN Zone, Group A
21.02Jakarta (Indonesia)Vietnam 4-1 PhilippinesAsian Championship QualifierASEAN Zone, Group B
21.02Jakarta (Indonesia)Malaysia 13-1 CambodiaAsian Championship QualifierASEAN Zone, Group B
20.02Jakarta (Indonesia)Vietnam 12-2 CambodiaAsian Championship QualifierASEAN Zone, Group B
20.02Jakarta (Indonesia)Australia 6-1 MyanmarAsian Championship QualifierASEAN Zone, Group A
20.02Jakarta (Indonesia)Malaysia 4-1 PhilippinesAsian Championship QualifierASEAN Zone, Group B
07.02SkopjeMacedonia 3-2 BulgariaFriendly
06.02SkopjeMacedonia 1-1 BulgariaFriendly
06.02NicosiaCyprus 3-1 EnglandFriendly
06.02PaolaMalta 1-5 TurkeyFriendly
05.02LimassolCyprus 3-0 EnglandFriendly
05.02PaolaMalta 1-6 TurkeyFriendly
02.02TampereFinland 4-2 SlovakiaFriendly
01.02VantaaFinland 6-1 SlovakiaFriendly
30.01Debrecen (Hungary)Spain 4-2 PortugalEuropean ChampionshipFinal
30.01Debrecen (Hungary)Czechia 5-3 AzerbaijanEuropean Championship3rd Place Match
28.01Debrecen (Hungary)Spain 8-1 CzechiaEuropean ChampionshipSemi-Final
28.01Debrecen (Hungary)Azerbaijan 3-3 Portugal
After extra time, 3-5 pens
European ChampionshipSemi-Final
27.01OrléansFrance 1-1 GreeceFriendly
26.01OrléansFrance 6-0 GreeceFriendly
26.01Budapest (Hungary)Portugal 5-1 SerbiaEuropean ChampionshipQuarter-Final
26.01Debrecen (Hungary)Spain 0-0 Russia
After extra time, 7-6 pens
European ChampionshipQuarter-Final
25.01Debrecen (Hungary)Czechia 3-3 Italy
After extra time, 3-1 pens
European ChampionshipQuarter-Final
25.01Budapest (Hungary)Azerbaijan 3-3 Ukraine
After extra time, 4-2 pens
European ChampionshipQuarter-Final
24.01Budapest (Hungary)Serbia 4-3 RussiaEuropean ChampionshipGroup C
24.01Debrecen (Hungary)Spain 6-1 PortugalEuropean ChampionshipGroup D
23.01BudapestHungary 5-6 CzechiaEuropean ChampionshipGroup A
23.01Debrecen (Hungary)Italy 4-2 UkraineEuropean ChampionshipGroup B
22.01Debrecen (Hungary)Belarus 5-5 PortugalEuropean ChampionshipGroup D
22.01Budapest (Hungary)Serbia 2-0 SloveniaEuropean ChampionshipGroup C
21.01Debrecen (Hungary)Ukraine 4-2 BelgiumEuropean ChampionshipGroup B
21.01Budapest (Hungary)Azerbaijan 6-1 CzechiaEuropean ChampionshipGroup A
20.01Debrecen (Hungary)Spain 9-1 BelarusEuropean ChampionshipGroup D
20.01Budapest (Hungary)Russia 5-1 SloveniaEuropean ChampionshipGroup C
19.01BudapestHungary 1-3 AzerbaijanEuropean ChampionshipGroup A
19.01Debrecen (Hungary)Italy 4-0 BelgiumEuropean ChampionshipGroup B
17.01BeirutLebanon 7-6 SyriaFriendly
16.01BeirutLebanon 4-1 SyriaFriendly
15.01LommelBelgium 0-5 IranFriendly
14.01LommelBelgium 4-4 IranFriendly
14.01KobaridSlovenia 5-1 RomaniaFriendly
13.01El EscorialSpain 7-1 NetherlandsFriendly
13.01NyíregyházaHungary 5-0 FinlandFriendly
13.01TolminSlovenia 4-4 RomaniaFriendly
12.01LvivUkraine 4-1 PolandFriendly
12.01DebrecenHungary 5-5 FinlandFriendly
11.01LvivUkraine 4-2 PolandFriendly