MEN
FOOTBALLRUGBY UNIONFUTSALCRICKET
BEACH SOCCERICE HOCKEY
WOMEN
FOOTBALLRUGBY UNIONFUTSALCRICKET
BEACH SOCCERICE HOCKEY

SCOT SCORES
 
80 SPORTS ARCHIVE

BUY ME A COFFEE

MEN'S ICE HOCKEY - 2022 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSArchive202120202019201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
17.07Tehran Iran 3-5 Kyrgyzstan U-20 Friendly 
29.05Helsinki (Finland) Czechia 8-4 USA World Championship3rd Place Match
29.05Helsinki Finland 4-3 Canada
After overtime
World ChampionshipFinal
28.05Helsinki (Finland) Canada 6-1 Czechia World ChampionshipSemi-Final
28.05Helsinki Finland 4-3 USA World ChampionshipSemi-Final
26.05Helsinki (Finland) Canada 4-3 Sweden
After overtime
World ChampionshipQuarter-Final
26.05Helsinki (Finland) Czechia 4-1 Germany World ChampionshipQuarter-Final
26.05Helsinki Finland 4-2 Slovakia World ChampionshipQuarter-Final
26.05Helsinki (Finland) USA 3-0 Switzerland World ChampionshipQuarter-Final
26.05Kuwait City Kuwait 5-7 Saudi Arabia Gulf Games 
26.05Kuwait City (Kuwait) United Arab Emirates 7-2 Bahrain Gulf Games 
25.05Kuwait City Kuwait 3-5 United Arab Emirates Gulf Games 
25.05Kuwait City (Kuwait) Saudi Arabia 6-2 Bahrain Gulf Games 
24.05Helsinki (Finland) Canada 7-1 France World ChampionshipGroup A
24.05Helsinki (Finland) Slovakia 7-1 Denmark World ChampionshipGroup A
24.05Helsinki (Finland) Switzerland 4-3 Germany
After shootout
World ChampionshipGroup A
24.05Tampere Finland 3-0 Czechia World ChampionshipGroup B
24.05Tampere (Finland) Sweden 1-0 Latvia World ChampionshipGroup B
24.05Tampere (Finland) USA 4-2 Norway World ChampionshipGroup B
24.05Kuwait City Kuwait 9-1 Bahrain Gulf Games 
23.05Helsinki (Finland) Denmark 3-2 Canada World ChampionshipGroup A
23.05Helsinki (Finland) Kazakhstan 5-2 Italy World ChampionshipGroup A
23.05Tampere (Finland) Austria 5-3 Great Britain World ChampionshipGroup B
23.05Tampere (Finland) Czechia 1-0 USA World ChampionshipGroup B
23.05Kuwait City (Kuwait) United Arab Emirates 5-1 Saudi Arabia Gulf Games 
22.05Helsinki (Finland) Germany 5-4 Kazakhstan World ChampionshipGroup A
22.05Helsinki (Finland) Switzerland 5-2 France World ChampionshipGroup A
22.05Tampere (Finland) Latvia 4-3 Great Britain World ChampionshipGroup B
22.05Tampere (Finland) Sweden 7-1 Norway World ChampionshipGroup B
21.05Helsinki (Finland) Denmark 3-0 France World ChampionshipGroup A
21.05Helsinki (Finland) Slovakia 3-1 Italy World ChampionshipGroup A
21.05Helsinki (Finland) Switzerland 6-3 Canada World ChampionshipGroup A
21.05Tampere (Finland) Czechia 4-1 Norway World ChampionshipGroup B
21.05Tampere Finland 3-0 Austria World ChampionshipGroup B
21.05Tampere (Finland) USA 3-2 Sweden
After overtime
World ChampionshipGroup B
20.05Helsinki (Finland) Germany 9-4 Italy World ChampionshipGroup A
20.05Helsinki (Finland) Slovakia 4-3 Kazakhstan World ChampionshipGroup A
20.05Tampere Finland 6-0 Great Britain World ChampionshipGroup B
20.05Tampere (Finland) Latvia 4-3 Austria
After shootout
World ChampionshipGroup B
19.05Helsinki (Finland) Canada 6-3 Kazakhstan World ChampionshipGroup A
19.05Helsinki (Finland) Germany 1-0 Denmark World ChampionshipGroup A
19.05Tampere (Finland) Czechia 5-1 Latvia World ChampionshipGroup B
19.05Tampere (Finland) USA 3-0 Great Britain World ChampionshipGroup B
18.05Helsinki (Finland) France 2-1 Italy
After overtime
World ChampionshipGroup A
18.05Helsinki (Finland) Switzerland 5-3 Slovakia World ChampionshipGroup A
18.05Tampere Finland 2-3 Sweden
After shootout
World ChampionshipGroup B
18.05Tampere (Finland) Norway 5-3 Austria World ChampionshipGroup B
17.05Helsinki (Finland) Denmark 2-1 Italy World ChampionshipGroup A
17.05Helsinki (Finland) Switzerland 3-2 Kazakhstan World ChampionshipGroup A
17.05Tampere (Finland) Austria 2-1 Czechia
After shootout
World ChampionshipGroup B
17.05Tampere (Finland) Sweden 6-0 Great Britain World ChampionshipGroup B
16.05Helsinki (Finland) Canada 5-1 Slovakia World ChampionshipGroup A
16.05Helsinki (Finland) Germany 3-2 France World ChampionshipGroup A
16.05Tampere Finland 4-1 USA World ChampionshipGroup B
16.05Tampere (Finland) Latvia 3-2 Norway World ChampionshipGroup B
15.05Helsinki (Finland) Canada 6-1 Italy World ChampionshipGroup A
15.05Helsinki (Finland) France 2-1 Kazakhstan World ChampionshipGroup A
15.05Helsinki (Finland) Switzerland 6-0 Denmark World ChampionshipGroup A
15.05Tampere (Finland) Norway 4-3 Great Britain
After shootout
World ChampionshipGroup B
15.05Tampere (Finland) Sweden 5-3 Czechia World ChampionshipGroup B
15.05Tampere (Finland) USA 3-2 Austria
After overtime
World ChampionshipGroup B
14.05Helsinki (Finland) Denmark 9-1 Kazakhstan World ChampionshipGroup A
14.05Helsinki (Finland) Germany 2-1 Slovakia World ChampionshipGroup A
14.05Helsinki (Finland) Switzerland 5-2 Italy World ChampionshipGroup A
14.05Tampere (Finland) Czechia 5-1 Great Britain World ChampionshipGroup B
14.05Tampere Finland 2-1 Latvia World ChampionshipGroup B
14.05Tampere (Finland) Sweden 3-1 Austria World ChampionshipGroup B
13.05Helsinki (Finland) Canada 5-3 Germany World ChampionshipGroup A
13.05Helsinki (Finland) Slovakia 4-2 France World ChampionshipGroup A
13.05Tampere Finland 5-0 Norway World ChampionshipGroup B
13.05Tampere (Finland) USA 4-1 Latvia World ChampionshipGroup B
11.05Helsinki (Finland) Canada 4-3 USA
After shootout
Friendly 
10.05Coventry (England) Great Britain 0-3 Italy Friendly 
09.05Rīga Latvia 5-1 Kazakhstan Friendly 
08.05Ljubljana (Slovenia) Hungary 4-2 Romania World ChampionshipDivision I, Group A
08.05Ljubljana Slovenia 4-1 South Korea World ChampionshipDivision I, Group A
08.05Stockholm (Sweden) Czechia 3-0 Switzerland Sweden Hockey Games 
08.05 StockholmSweden 4-3 Finland Sweden Hockey Games 
08.05Saint Petersburg Russia 3-2 Belarus Saint Petersburg CupFinal
08.05Schwenningen Germany 3-1 Austria Friendly 
08.05Nottingham (England) Great Britain 0-8 Denmark Friendly 
08.05Rīga Latvia 5-0 Kazakhstan Friendly 
07.05Ljubljana (Slovenia) Lithuania 5-4 Romania World ChampionshipDivision I, Group A
07.05Stockholm (Sweden) Czechia 3-1 Finland Sweden Hockey Games 
07.05 StockholmSweden 3-2 Switzerland
After overtime
Sweden Hockey Games 
07.05Füssen (Germany) Colombia 11-1 Algeria Development Cup 
07.05Füssen (Germany) Ireland 12-4 Portugal Development Cup 
07.05Füssen (Germany) Liechtenstein 8-4 Andorra Development Cup 
07.05Saint Petersburg Russia U-20 1-3 Belarus Saint Petersburg CupGroup Stage
07.05Žilina Slovakia 2-0 France Kaufland Cup 
07.05Coventry (England) Great Britain 0-2 Denmark Friendly 
06.05Ljubljana (Slovenia) Lithuania 5-3 South Korea World ChampionshipDivision I, Group A
06.05Ljubljana Slovenia 5-1 Hungary World ChampionshipDivision I, Group A
06.05Füssen (Germany) Andorra 13-0 Portugal Development Cup 
06.05Füssen (Germany) Colombia 3-3 Ireland Development Cup 
06.05Füssen (Germany) Liechtenstein 11-2 Algeria Development Cup 
06.05Žilina (Slovakia) France 2-1 Norway
After overtime
Kaufland Cup 
06.05Saint Petersburg Russia 3-0 Belarus Saint Petersburg CupGroup Stage
05.05Ljubljana (Slovenia) South Korea 4-1 Romania World ChampionshipDivision I, Group A
05.05Tampere Finland 2-3 Switzerland Sweden Hockey Games 
05.05Stockholm Sweden 1-2 Czechia Sweden Hockey Games 
05.05Füssen (Germany) Colombia 8-3 Andorra Development Cup 
05.05Füssen (Germany) Ireland 7-6 Algeria Development Cup 
05.05Füssen (Germany) Liechtenstein 3-0 Portugal Development Cup 
05.05Füssen (Germany) Algeria 9-1 Portugal Development Cup 
05.05Füssen (Germany) Andorra 6-6 Ireland Development Cup 
05.05Füssen (Germany) Colombia 3-1 Liechtenstein Development Cup 
05.05Žilina Slovakia 4-5 Norway
After shootout
Kaufland Cup 
05.05Saint Petersburg Russia 4-2 Russia U-20 Saint Petersburg CupGroup Stage
05.05Milton Keynes (England) Great Britain 1-3 Italy Friendly 
04.05Ljubljana (Slovenia) Hungary 2-1 Lithuania World ChampionshipDivision I, Group A
04.05Ljubljana Slovenia 9-1 Romania World ChampionshipDivision I, Group A
04.05Füssen (Germany) Algeria 14-5 Andorra Development Cup 
04.05Füssen (Germany) Colombia 16-3 Portugal Development Cup 
04.05Füssen (Germany) Liechtenstein 7-6 Ireland Development Cup 
03.05Ljubljana (Slovenia) Hungary 5-1 South Korea World ChampionshipDivision I, Group A
03.05Ljubljana Slovenia 4-2 Lithuania World ChampionshipDivision I, Group A
02.05Tula Russia 3-2 Belarus
After overtime
Friendly 
01.05Tychy Poland 2-0 Japan World ChampionshipDivision I, Group B
01.05Tychy (Poland) Ukraine 8-0 Estonia World ChampionshipDivision I, Group B
01.05Ostrava Czechia 4-1 Austria Czech Hockey Games 
01.05Ostrava (Czechia) Sweden 2-0 Finland Czech Hockey Games 
01.05Weinfelden Switzerland 3-1 Latvia Friendly 
01.05Tula Russia 5-2 Belarus Friendly 
30.04Tychy (Poland) Estonia 4-2 Serbia World ChampionshipDivision I, Group B
30.04Tychy (Poland) Japan 8-2 Ukraine World ChampionshipDivision I, Group B
30.04Zagreb (Croatia) China 4-1 Spain World ChampionshipDivision II, Group A
30.04Zagreb Croatia 2-6 Netherlands World ChampionshipDivision II, Group A
30.04Ostrava Czechia 9-3 Sweden Czech Hockey Games 
30.04Ostrava (Czechia) Finland 4-2 Austria Czech Hockey Games 
30.04Dresden Germany 2-3 Slovakia Friendly 
30.04Budapest Hungary U-25 2-3 South Korea Friendly 
30.04Asker Norway 3-1 Denmark Friendly 
30.04Bled Slovenia 2-0 France Friendly 
30.04Weinfelden Switzerland 5-2 Latvia Friendly 
29.04Tychy Poland 10-2 Serbia World ChampionshipDivision I, Group B
29.04Zagreb Croatia 1-5 China World ChampionshipDivision II, Group A
29.04Zagreb (Croatia) Spain 6-2 Israel World ChampionshipDivision II, Group A
29.04Dresden Germany 1-3 Slovakia Friendly 
29.04Pontebba Italy 1-0 France Friendly 
29.04Asker Norway 0-2 Denmark Friendly 
28.04Tychy (Poland) Japan 7-5 Estonia World ChampionshipDivision I, Group B
28.04Tychy Poland 3-2 Ukraine
After shootout
World ChampionshipDivision I, Group B
28.04Zagreb (Croatia) Netherlands 7-0 Israel World ChampionshipDivision II, Group A
28.04Vienna Austria 0-1 Sweden Czech Hockey Games 
28.04Ostrava Czechia 1-2 Finland
After shootout
Czech Hockey Games 
28.04Budapest Hungary 2-4 South Korea Friendly 
28.04Pontebba Italy 1-2 Slovenia Friendly 
27.04Tychy (Poland) Ukraine 7-0 Serbia World ChampionshipDivision I, Group B
27.04Zagreb (Croatia) China 5-1 Netherlands World ChampionshipDivision II, Group A
27.04Zagreb Croatia 1-0 Spain
After shootout
World ChampionshipDivision II, Group A
26.04Tychy (Poland) Japan 8-0 Serbia World ChampionshipDivision I, Group B
26.04Tychy Poland 3-0 Estonia World ChampionshipDivision I, Group B
26.04Zagreb (Croatia) China 14-1 Israel World ChampionshipDivision II, Group A
25.04Zagreb Croatia 5-1 Israel World ChampionshipDivision II, Group A
25.04Zagreb (Croatia) Netherlands 5-3 Spain World ChampionshipDivision II, Group A
24.04Innsbruck Austria 5-0 Italy Friendly 
23.04Reykjavík (Iceland) Georgia 5-0 Mexico World ChampionshipDivision II, Group B
23.04Reykjavík Iceland 3-2 Belgium World ChampionshipDivision II, Group B
23.04Rosenheim Germany 1-6 Switzerland Friendly 
23.04Bruneck Italy 2-1 Austria Friendly 
23.04Elektrėnai Lithuania 3-2 Estonia Friendly 
23.04Trenčín Slovakia 3-4 Czechia
After shootout
Friendly 
22.04Reykjavík (Iceland) Georgia 10-3 Bulgaria World ChampionshipDivision II, Group B
22.04Reykjavík Iceland 7-1 Mexico World ChampionshipDivision II, Group B
22.04Kuopio Finland 2-1 Norway Friendly 
22.04Épinal France 2-3 Latvia Friendly 
22.04Budapest Hungary 3-2 Ukraine
After shootout
Friendly 
22.04Elektrėnai Lithuania 4-5 Estonia
After shootout
Friendly 
22.04Hamuliakovo (Slovakia) Slovenia 3-0 Romania Friendly 
21.04Reykjavík (Iceland) Belgium 11-0 Bulgaria World ChampionshipDivision II, Group B
21.04Joensuu Finland 6-2 Norway Friendly 
21.04Épinal France 2-1 Latvia Friendly 
21.04Rosenheim Germany 4-2 Switzerland Friendly 
21.04Hamuliakovo (Slovakia) Japan 4-3 Slovenia
After overtime
Friendly 
21.04Spišská Nová Ves Slovakia 3-1 Czechia Friendly 
21.04Halmstad Sweden 3-2 Denmark
After shootout
Friendly 
20.04Reykjavík (Iceland) Belgium 6-1 Mexico World ChampionshipDivision II, Group B
20.04Reykjavík Iceland 5-2 Georgia World ChampionshipDivision II, Group B
20.04Bratislava (Slovakia) Romania 2-0 Poland Friendly 
20.04Halmstad Sweden 6-1 Denmark Friendly 
20.04Budapest (Hungary) Ukraine 3-1 Croatia Friendly 
19.04Reykjavík (Iceland) Bulgaria 6-2 Mexico World ChampionshipDivision II, Group B
19.04Székesfehérvár Hungary 0-3 Slovenia Friendly 
19.04Budapest (Hungary) Ukraine 11-0 Croatia Friendly 
18.04Reykjavík (Iceland) Georgia 4-3 Belgium World ChampionshipDivision II, Group B
18.04Reykjavík Iceland 10-2 Bulgaria World ChampionshipDivision II, Group B
18.04Hamuliakovo (Slovakia) Japan 8-2 Romania Friendly 
17.04Basel Switzerland 4-1 France Friendly 
16.04Graz Austria 1-0 Poland Friendly 
15.04Chomutov Czechia 0-2 Germany Friendly 
15.04Megève France 2-4 Switzerland Friendly 
14.04Graz Austria 4-1 Poland Friendly 
14.04Chomutov Czechia 6-2 Germany Friendly 
14.04Rødovre Denmark 0-1 Finland Friendly 
14.04Miskolc Hungary 3-1 Ukraine Friendly 
14.04Stavanger Norway 0-7 Sweden Friendly 
13.04Odense Denmark 3-4 Finland
After shootout
Friendly 
13.04Stavanger Norway 3-2 Sweden
After overtime
Friendly 
08.04Kockelscheuer Luxembourg 3-5 Taiwan World ChampionshipDivision III, Group A
08.04Kockelscheuer (Luxembourg) Turkey 6-5 Turkmenistan World ChampionshipDivision III, Group A
08.04 Linz Austria 1-4 Czechia Friendly 
07.04Kockelscheuer Luxembourg 1-8 United Arab Emirates World ChampionshipDivision III, Group A
07.04Kockelscheuer (Luxembourg) Turkmenistan 4-2 Taiwan World ChampionshipDivision III, Group A
06.04Kockelscheuer (Luxembourg) United Arab Emirates 13-4 Turkey World ChampionshipDivision III, Group A
06.04Znojmo Czechia 5-1 Austria Friendly 
05.04Kockelscheuer Luxembourg 5-4 Turkmenistan
After overtime
World ChampionshipDivision III, Group A
05.04Kockelscheuer (Luxembourg) Turkey 6-2 Taiwan World ChampionshipDivision III, Group A
04.04Kockelscheuer (Luxembourg) United Arab Emirates 10-2 Taiwan World ChampionshipDivision III, Group A
03.04Kockelscheuer Luxembourg 2-7 Turkey World ChampionshipDivision III, Group A
03.04Kockelscheuer (Luxembourg) United Arab Emirates 10-4 Turkmenistan World ChampionshipDivision III, Group A
27.03Farmers Branch (USA) Argentina 6-3 Puerto Rico LatAm Spring ClassicFinal (3 x 15 mins)
26.03Farmers Branch (USA) Puerto Rico 5-1 Venezuela LatAm Spring ClassicGroup Stage (3 x 15 mins)
26.03Farmers Branch (USA) Argentina 10-6 Brazil LatAm Spring ClassicGroup Stage (3 x 15 mins)
26.03Farmers Branch (USA) Argentina 10-2 Venezuela LatAm Spring ClassicSemi-Final (3 x 15 mins)
26.03Farmers Branch (USA) Puerto Rico 2-0 Colombia LatAm Spring ClassicSemi-Final (3 x 15 mins)
25.03Farmers Branch (USA)Puerto Rico 9-2 Brazil LatAm Spring ClassicGroup Stage (3 x 15 mins)
25.03Farmers Branch (USA)Colombia 5-2 Venezuela LatAm Spring ClassicGroup Stage (3 x 15 mins)
25.03Farmers Branch (USA) Argentina 4-2 Puerto Rico LatAm Spring ClassicGroup Stage (3 x 15 mins)
25.03Farmers Branch (USA) Colombia 5-3 Brazil LatAm Spring ClassicGroup Stage (3 x 15 mins)
24.03Farmers Branch (USA) Puerto Rico 2-0 Colombia LatAm Spring ClassicGroup Stage (3 x 15 mins)
24.03Farmers Branch (USA) Argentina 11-3 Venezuela LatAm Spring ClassicGroup Stage (3 x 15 mins)
24.03Farmers Branch (USA) Venezuela 8-3 Brazil LatAm Spring ClassicGroup Stage (3 x 15 mins)
24.03Farmers Branch (USA) Argentina 8-3 Colombia LatAm Spring ClassicGroup Stage (3 x 15 mins)
18.03Cape TownSouth Africa 5-6 Thailand
After shootout
World ChampionshipDivision III, Group B
17.03Cape Town (South Africa) Thailand 4-3 Bosnia & Herzegovina World ChampionshipDivision III, Group B
16.03Cape TownSouth Africa 6-2 Bosnia & Herzegovina World ChampionshipDivision III, Group B
15.03Cape TownSouth Africa 5-2 Thailand World ChampionshipDivision III, Group B
14.03Cape Town (South Africa) Thailand 8-4 Bosnia & Herzegovina World ChampionshipDivision III, Group B
13.03Cape TownSouth Africa 8-3 Bosnia & Herzegovina World ChampionshipDivision III, Group B
08.03Bishkek Kyrgyzstan 14-0 Kuwait World ChampionshipDivision IV
08.03Bishkek (Kyrgyzstan) Singapore 8-2 Malaysia World ChampionshipDivision IV
07.03Bishkek (Kyrgyzstan) Iran 7-3 Malaysia World ChampionshipDivision IV
07.03Bishkek Kyrgyzstan 15-0 Singapore World ChampionshipDivision IV
06.03Bishkek (Kyrgyzstan) Iran 9-2 Kuwait World ChampionshipDivision IV
05.03Bishkek Kyrgyzstan 22-1 Malaysia World ChampionshipDivision IV
05.03Bishkek (Kyrgyzstan) Singapore 4-0 Kuwait World ChampionshipDivision IV
04.03Bishkek (Kyrgyzstan) Iran 5-2 Singapore World ChampionshipDivision IV
03.03Bishkek Kyrgyzstan 13-1 Iran World ChampionshipDivision IV
03.03Bishkek (Kyrgyzstan) Malaysia 5-2 Kuwait World ChampionshipDivision IV
20.02Beijing (China)Finland 2-1 Russia Winter Olympic GamesFinal
19.02Beijing (China)Slovakia 4-0 Sweden Winter Olympic Games3rd Place Match
18.02Beijing (China) Finland 2-0 Slovakia Winter Olympic GamesSemi-Final
18.02Beijing (China) Russia 2-1 Sweden
After shootout
Winter Olympic GamesSemi-Final
16.02Beijing (China) Finland 5-1 Switzerland Winter Olympic GamesQuarter-Final
16.02Beijing (China) Russia 3-1 Denmark Winter Olympic GamesQuarter-Final
16.02Beijing (China) Slovakia 3-2 USA
After shootout
Winter Olympic GamesQuarter-Final
16.02Beijing (China) Sweden 2-0 Canada Winter Olympic GamesQuarter-Final
15.02Beijing China 2-7 Canada Winter Olympic GamesQuarter-Final Qualifier
15.02 Beijing (China) Denmark 3-2 Latvia Winter Olympic GamesQuarter-Final Qualifier
15.02 Beijing (China) Slovakia 4-0 Germany Winter Olympic GamesQuarter-Final Qualifier
15.02 Beijing (China) Switzerland 4-2 Czechia Winter Olympic GamesQuarter-Final Qualifier
13.02Beijing China 0-5 Canada Winter Olympic GamesGroup A
13.02Beijing (China) USA 3-2 Germany Winter Olympic GamesGroup A
13.02Beijing (China) Finland 4-3 Sweden
After overtime
Winter Olympic GamesGroup C
13.02Beijing (China) Slovakia 5-2 Latvia Winter Olympic GamesGroup C
12.02 Beijing China 2-3 Germany Winter Olympic GamesGroup A
12.02 Beijing (China) USA 4-2 Canada Winter Olympic GamesGroup A
12.02 Beijing (China) Czechia 6-5 Russia
After overtime
Winter Olympic GamesGroup B
12.02 Beijing (China) Denmark 5-3 Switzerland Winter Olympic GamesGroup B
11.02Beijing (China) Czechia 2-1 Switzerland
After shootout
Winter Olympic GamesGroup B
11.02Beijing (China) Russia 2-0 Denmark Winter Olympic GamesGroup B
11.02Beijing (China) Finland 3-1 Latvia Winter Olympic GamesGroup C
11.02Beijing (China) Sweden 4-1 Slovakia Winter Olympic GamesGroup C
10.02 Beijing (China) Canada 5-1 Germany Winter Olympic GamesGroup A
10.02 Beijing China 0-8 USA Winter Olympic GamesGroup A
10.02 Beijing (China) Finland 6-2 Slovakia Winter Olympic GamesGroup C
10.02 Beijing (China) Sweden 3-2 Latvia Winter Olympic GamesGroup C
09.02 Beijing (China) Denmark 2-1 Czechia Winter Olympic GamesGroup B
09.02Beijing (China) Russia 1-0 Switzerland Winter Olympic GamesGroup B
07.02 Beijing (China) Denmark 2-1 Latvia
(Overtime was played, Latvia winning 1-0)
Friendly 
07.02 Beijing (China) Germany 5-3 Slovakia
(2 x 30 minutes)
Friendly 
07.02 Beijing (China) USA 2-0 Canada
(2 normal periods, 1 period of overtime)
Friendly