Scot Scores     Archive (80 sports, 2010-2020)      BUY ME A COFFEE

MEN
FOOTBALLFUTSALBEACH SOCCERRUGBY UNIONRUGBY SEVENSCRICKETICE HOCKEYFIELD HOCKEYBASKETBALLVOLLEYBALLHANDBALLWATER POLO

WOMEN
FOOTBALLFUTSALBEACH SOCCERRUGBY UNIONRUGBY SEVENSCRICKETICE HOCKEYFIELD HOCKEYBASKETBALLVOLLEYBALLHANDBALLWATER POLO

WOMEN'S VOLLEYBALL - 2016 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSArchive202120202019201820172016201520142013201220112010

DATEVENUEMATCHCOMPETITIONSTAGE
04.12 Managua Nicaragua 3-0 El Salvador (75-54) NORCECA Championship Qualifier AFECAVOL, Group K
04.12 Managua (Nicaragua) Panama 3-1 Honduras (102-84) NORCECA Championship Qualifier AFECAVOL, Group K
03.12 Managua (Nicaragua) El Salvador 3-2 Honduras (109-98) NORCECA Championship Qualifier AFECAVOL, Group K
03.12 Managua Nicaragua 3-0 Guatemala (75-51) NORCECA Championship Qualifier AFECAVOL, Group K
02.12 Managua (Nicaragua) Guatemala 3-0 Panama (75-53) NORCECA Championship Qualifier AFECAVOL, Group K
02.12 Managua Nicaragua 3-0 Honduras (75-56) NORCECA Championship Qualifier AFECAVOL, Group K
01.12 Managua (Nicaragua) Guatemala 3-0 El Salvador (75-58) NORCECA Championship Qualifier AFECAVOL, Group K
01.12 Managua Nicaragua 3-1 Panama (97-86) NORCECA Championship Qualifier AFECAVOL, Group K
30.11 Managua (Nicaragua) Guatemala 3-2 Honduras (108-97) NORCECA Championship Qualifier AFECAVOL, Group K
30.11 Managua (Nicaragua) Panama 3-0 El Salvador (75-67)NORCECA Championship Qualifier AFECAVOL, Group K
27.11 Santa Cruz Aruba 0-3 Haiti (58-76) NORCECA Championship Qualifier CAZOVA, 1st Round, Pool B
27.11 Santa Cruz (Aruba) Suriname 3-0 Martinique (75-59)NORCECA Championship Qualifier CAZOVA, 1st Round, Pool B
27.11 Santa Cruz Aruba 1-3 Suriname (76-96) NORCECA Championship Qualifier CAZOVA, 1st Round, Pool B
27.11 Santa Cruz (Aruba) Martinique 3-2 Haiti (106-106) NORCECA Championship Qualifier CAZOVA, 1st Round, Pool B
26.11 Santa Cruz Aruba 1-3 Martinique (86-96) NORCECA Championship Qualifier CAZOVA, 1st Round, Pool B
26.11 Santa Cruz (Aruba) Suriname 3-0 Haiti (75-57) NORCECA Championship Qualifier CAZOVA, 1st Round, Pool B
13.11 North Side Cayman Islands 0-3 Bahamas (36-75) NORCECA Championship Qualifier CAZOVA, 1st Round, Pool C
13.11 North Side (Cayman Islands) Guadeloupe 3-0 Bonaire (75-38)NORCECA Championship Qualifier CAZOVA, 1st Round, Pool C
13.11 North Side (Cayman Islands) Bahamas 3-0 Bonaire (75-37)NORCECA Championship Qualifier CAZOVA, 1st Round, Pool C
13.11 North Side Cayman Islands 0-3 Guadeloupe (37-75) NORCECA Championship Qualifier CAZOVA, 1st Round, Pool C
12.11 North Side Cayman Islands 0-3 Bonaire (48-75) NORCECA Championship Qualifier CAZOVA, 1st Round, Pool C
12.11 North Side (Cayman Islands) Guadeloupe 3-0 Bahamas (76-56)NORCECA Championship Qualifier CAZOVA, 1st Round, Pool C
30.10 Marigot (Saint Martin) Saint Kitts & Nevis 3-0 Saba (75-13)NORCECA Championship Qualifier ECVA, 1st Round, Pool C, Group Stage
30.10 Marigot Saint Martin 3-0 Sint Eustatius (75-60) NORCECA Championship Qualifier ECVA, 1st Round, Pool C, Group Stage
30.10 Marigot (Saint Martin) Sint Eustatius 3-0 Saba (75-31) NORCECA Championship Qualifier ECVA, 1st Round, Pool C, 3rd Place Match
30.10 Marigot Saint Martin 3-0 Saint Kitts & Nevis (76-69) NORCECA Championship Qualifier ECVA, 1st Round, Pool C, Final
29.10 Marigot (Saint Martin) Saint Kitts & Nevis 3-0 Sint Eustatius (75-46) NORCECA Championship Qualifier ECVA, 1st Round, Pool C, Group Stage
29.10 Marigot Saint Martin 3-0 Saba (75-30) NORCECA Championship Qualifier ECVA, 1st Round, Pool C, Group Stage
29.10 Marigot Saint Martin 3-1 Saint Kitts & Nevis (95-81)NORCECA Championship Qualifier ECVA, 1st Round, Pool C, Group Stage
29.10 Marigot (Saint Martin) Sint Eustatius 3-0 Saba (75-39)NORCECA Championship Qualifier ECVA, 1st Round, Pool C, Group Stage
29.10 Suva (Fiji) Solomon Islands 2-0 Cook Islands (50-37) Eastern & Central Sub-Zonal Championship 3rd Place Match (Best of 3 sets)
29.10 Suva Fiji 3-1 Fiji 'B' (93-80) Eastern & Central Sub-Zonal Championship Final
28.10 Suva Fiji 3-0 Cook Islands (75-51) Eastern & Central Sub-Zonal Championship Semi-Final
28.10 Suva Fiji 'B' 3-1 Solomon Islands (98-68) Eastern & Central Sub-Zonal Championship Semi-Final
27.10 Suva (Fiji) Solomon Islands 3-0 Cook Islands (75-55) Eastern & Central Sub-Zonal Championship Group Stage
27.10 Suva Fiji 3-0 Fiji 'B' (77-68) Eastern & Central Sub-Zonal Championship Group Stage
26.10 Suva Fiji 'B' 3-1 Solomon Islands (100-93) Eastern & Central Sub-Zonal Championship Group Stage
26.10 Suva Fiji 3-0 Cook Islands (75-44) Eastern & Central Sub-Zonal Championship Group Stage
25.10 Suva Fiji 'B' 3-0 Cook Islands (75-38) Eastern & Central Sub-Zonal Championship Group Stage
24.10Suva Fiji 3-0 Solomon Islands (75-31) Eastern & Central Sub-Zonal Championship Group Stage
09.10 Érd Hungary 3-1 Romania (91-91)
Golden set 15-13
European Championship Qualifier 3rd Round, 2nd Leg
07.10 Guadalajara Spain 1-3 Ukraine (82-97) European Championship Qualifier 3rd Round, 2nd Leg
05.10 Poprad Slovakia 3-2 Czechia (114-104) European Championship Qualifier 3rd Round, 2nd Leg
01.10Jablonec nad NisouCzechia 3-0 Slovakia (75-49)European Championship Qualifier3rd Round, 1st Leg
01.10Piatra Neamț Romania 3-0 Hungary (75-50)European Championship Qualifier3rd Round, 1st Leg
01.10Yuzhne Ukraine 2-3 Spain (111-115)European Championship Qualifier3rd Round, 1st Leg
25.09 Montecatini Terme (Italy) Austria 3-0 Latvia (75-53)European Championship Qualifier 2nd Round, Pool A
25.09 Montecatini Terme Italy 3-1 Ukraine (93-71) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool A
25.09 Antwerp Belgium 3-0 Spain (83-74) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool B
25.09 Bielsko-Biała (Poland) Finland 3-2 Estonia (107-99) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool C
25.09 Bielsko-Biała Poland 3-0 Hungary (75-46) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool C
25.09 Rovinj Croatia 3-1 Israel (103-91) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool D
25.09 Rovinj (Croatia) Slovakia 3-1 Portugal (93-75) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool D
25.09 Maribor (Slovenia) Belarus 3-0 Greece (75-62) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool F
25.09 Maribor Slovenia 3-1 Czechia (95-90) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool F
24.09 Montecatini Terme Italy 3-0 Latvia (75-36) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool A
24.09 Montecatini Terme (Italy) Ukraine 3-0 Austria (75-37)European Championship Qualifier 2nd Round, Pool A
24.09 Antwerp Belgium 3-0 Bosnia & Herzegovina (75-26) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool B
24.09 Antwerp (Belgium) France 3-1 Spain (106-93) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool B
24.09 Bielsko-Biała (Poland) Hungary 3-2 Estonia (108-93) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool C
24.09 Bielsko-Biała Poland 3-1 Finland (95-87) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool C
24.09 Rovinj Croatia 3-0 Portugal (75-56) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool D
24.09 Piatra Neamț (Romania) Montenegro 3-1 Switzerland (98-82)European Championship Qualifier 2nd Round, Pool E
24.09 Piatra Neamț Romania 0-3 Bulgaria (48-75) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool E
24.09 Maribor (Slovenia) Czechia 3-0 Greece (75-55)European Championship Qualifier 2nd Round, Pool F
24.09 Maribor Slovenia 0-3 Belarus (54-75) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool F
24.09 Ouagadougou (Burkina Faso) Niger 3-2 Benin (110-105) African Zone 3 Championship 3rd Place Match
24.09 Ouagadougou Burkina Faso 0-3 Ghana (45-75) African Zone 3 Championship Final
23.09 Montecatini Terme Italy 3-0 Austria (76-54) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool A
23.09 Montecatini Terme (Italy) Ukraine 3-0 Latvia (75-33)European Championship Qualifier 2nd Round, Pool A
23.09 Antwerp (Belgium) France 3-1 Bosnia & Herzegovina (93-85)European Championship Qualifier 2nd Round, Pool B
23.09 Bielsko-Biała (Poland) Hungary 3-2 Finland (105-105) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool C
23.09 Bielsko-Biała Poland 3-0 Estonia (75-53) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool C
23.09 Rovinj Croatia 3-0 Slovakia (76-65) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool D
23.09 Rovinj (Croatia) Portugal 3-1 Israel (98-75) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool D
23.09 Piatra Neamț (Romania) Bulgaria 3-2 Switzerland (108-94)European Championship Qualifier 2nd Round, Pool E
23.09 Piatra Neamț Romania 3-0 Montenegro (75-51) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool E
23.09 Maribor (Slovenia) Czechia 3-2 Belarus (110-105)European Championship Qualifier 2nd Round, Pool F
23.09 Maribor Slovenia 3-2 Greece (112-102) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool F
23.09 Ouagadougou (Burkina Faso) Benin 3-2 Niger (102-99) African Zone 3 Championship Group Stage
23.09 Ouagadougou Burkina Faso 0-3 Ghana (46-75) African Zone 3 Championship Group Stage
22.09 Antwerp Belgium 3-0 France (75-42) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool B
22.09 Antwerp (Belgium) Spain 3-0 Bosnia & Herzegovina (75-56)European Championship Qualifier 2nd Round, Pool B
22.09 Rovinj (Croatia) Slovakia 3-1 Israel (98-88) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool D
22.09 Piatra Neamț (Romania) Bulgaria 3-1 Montenegro (101-69)European Championship Qualifier 2nd Round, Pool E
22.09 Piatra Neamț Romania 3-0 Switzerland (75-37) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool E
22.09 Ouagadougou Burkina Faso 3-0 Niger (78-54) African Zone 3 Championship Group Stage
22.09 Ouagadougou (Burkina Faso) Ghana 3-0 Benin (75-40) African Zone 3 Championship Group Stage
21.09 Ouagadougou Burkina Faso 3-0 Benin (75-56) African Zone 3 Championship Group Stage
21.09 Ouagadougou (Burkina Faso) Ghana 3-0 Niger (75-37) African Zone 3 Championship Group Stage
20.09 Vinh Yen Vietnam 3-2 South Korea 'B' (113-95) Asian Cup 7th Place Match
20.09 Vinh Yen (Vietnam) Taiwan 3-1 Iran (98-89) Asian Cup 5th Place Match
20.09 Vinh Yen (Vietnam) Thailand 'B' 3-0 Japan 'B' (75-55) Asian Cup 3rd Place Match
20.09 Vinh Yen (Vietnam) China 'B' 3-0 Kazakhstan (75-51)Asian Cup Final
19.09 Vinh Yen (Vietnam) Taiwan 3-0 South Korea 'B' (75-55) Asian Cup 5th-8th Place Semi-Final
19.09 Vinh Yen Vietnam 1-3 Iran (92-101) Asian Cup 5th-8th Place Semi-Final
19.09 Vinh Yen (Vietnam) China 'B' 3-2 Thailand 'B' (106-105) Asian Cup Semi-Final
19.09 Vinh Yen (Vietnam) Kazakhstan 3-1 Japan 'B' (94-73)Asian Cup Semi-Final
18.09 Yuzhne (Ukraine) Austria 3-2 Latvia (111-92) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool A
18.09 Yuzhne Ukraine 2-3 Italy (90-106) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool A
18.09 Bordeaux (France) Belgium 3-0 Bosnia & Herzegovina (78-38)European Championship Qualifier 2nd Round, Pool B
18.09 Bordeaux France 0-3 Spain (55-75) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool B
18.09 Érd (Hungary) Estonia 3-2 Finland (107-94) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool C
18.09 Érd Hungary 1-3 Poland (81-98) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool C
18.09 Póvoa de Varzim Portugal 0-3 Croatia (50-75) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool D
18.09 Póvoa de Varzim (Portugal) Slovakia 3-1 Israel (93-83)European Championship Qualifier 2nd Round, Pool D
18.09 Sofia Bulgaria 3-0 Romania (75-57) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool E
18.09 Sofia (Bulgaria) Switzerland 3-2 Montenegro (104-95) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool E
18.09 Brno Czechia 2-3 Belarus (106-105) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool F
18.09 Brno (Czechia) Slovenia 3-1 Greece (96-69) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool F
18.09 Vinh Yen (Vietnam) China 'B' 3-0 Taiwan (75-46) Asian Cup Quarter-Final
18.09Vinh Yen (Vietnam)Japan 'B' 3-1 Iran (95-88)Asian CupQuarter-Final
18.09 Vinh Yen (Vietnam) Thailand 'B' 3-0 South Korea 'B' (75-38) Asian Cup Quarter-Final
18.09 Vinh Yen Vietnam 0-3 Kazakhstan (69-75)Asian Cup Quarter-Final
17.09Yuzhne (Ukraine)Italy 3-0 Austria (75-48)European Championship Qualifier2nd Round, Pool A
17.09YuzhneUkraine 3-0 Latvia (75-41)European Championship Qualifier2nd Round, Pool A
17.09Bordeaux (France)Belgium 3-2 Spain (106-97)European Championship Qualifier2nd Round, Pool B
17.09 Bordeaux France 3-0 Bosnia & Herzegovina (75-50) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool B
17.09ÉrdHungary 3-1 Finland (100-85)European Championship Qualifier2nd Round, Pool C
17.09Érd (Hungary)Poland 3-0 Estonia (75-50)European Championship Qualifier2nd Round, Pool C
17.09Póvoa de Varzim (Portugal)Croatia 3-0 Israel (77-55)European Championship Qualifier2nd Round, Pool D
17.09Póvoa de VarzimPortugal 1-3 Slovakia (82-98)European Championship Qualifier2nd Round, Pool D
17.09SofiaBulgaria 3-0 Montenegro (75-48)European Championship Qualifier2nd Round, Pool E
17.09 Sofia (Bulgaria) Romania 3-1 Switzerland (94-90) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool E
17.09 Brno (Czechia) Belarus 3-2 Greece (111-93) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool F
17.09BrnoCzechia 3-0 Slovenia (75-49)European Championship Qualifier2nd Round, Pool F
16.09 Yuzhne (Ukraine) Italy 3-0 Latvia (75-33) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool A
16.09 Yuzhne Ukraine 3-0 Austria (76-50) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool A
16.09 Bordeaux France 1-3 Belgium (86-99) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool B
16.09 Bordeaux (France) Spain 3-0 Bosnia & Herzegovina (75-50)European Championship Qualifier 2nd Round, Pool B
16.09 Érd Hungary 3-1 Estonia (91-77) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool C
16.09 Érd (Hungary) Poland 3-0 Finland (75-56) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool C
16.09 Póvoa de Varzim (Portugal) Croatia 3-0 Slovakia (75-45)European Championship Qualifier 2nd Round, Pool D
16.09 Póvoa de Varzim Portugal 3-0 Israel (79-65) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool D
16.09 Sofia Bulgaria 3-0 Switzerland (75-45) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool E
16.09 Sofia (Bulgaria) Montenegro 3-1 Romania (96-88) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool E
16.09 Brno (Czechia) Belarus 3-2 Slovenia (98-98)European Championship Qualifier 2nd Round, Pool F
16.09 Brno Czechia 3-0 Greece (75-47) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool F
16.09Vinh Yen (Vietnam)Thailand 'B' 3-0 Iran (75-45)Asian Cup Pool A
16.09 Vinh Yen Vietnam 3-2 Taiwan (104-96) Asian Cup Pool A
16.09Vinh Yen (Vietnam)Japan 'B' 3-0 South Korea 'B' (75-39)Asian Cup Pool B
16.09 Vinh Yen (Vietnam) Kazakhstan 3-2 China 'B' (99-107) Asian Cup Pool B
15.09 Vinh Yen (Vietnam) Taiwan 3-0 Iran (75-54) Asian Cup Pool A
15.09 Vinh Yen Vietnam 0-3 Thailand 'B' (66-78) Asian Cup Pool A
15.09 Vinh Yen (Vietnam) China 'B' 3-2 Japan 'B' (100-91) Asian Cup Pool B
15.09 Vinh Yen (Vietnam) Kazakhstan 3-0 South Korea 'B' (75-36)Asian Cup Pool B
14.09 Vinh Yen (Vietnam) Thailand 'B' 3-2 Taiwan (112-100) Asian Cup Pool A
14.09 Vinh Yen Vietnam 3-2 Iran (110-107) Asian Cup Pool A
14.09 Vinh Yen (Vietnam) China 'B' 3-0 South Korea 'B' (75-47) Asian Cup Pool B
14.09 Vinh Yen (Vietnam) Japan 'B' 3-1 Kazakhstan (92-89) Asian Cup Pool B
11.09 Saint John's Antigua & Barbuda 3-0 Grenada (77-50) NORCECA Championship Qualifier ECVA, 1st Round, Pool B, Final
10.09 Saint John's Antigua & Barbuda 3-0 Saint Vincent & the Grenadines (75-51) NORCECA Championship Qualifier ECVA, 1st Round, Pool B, Group Stage
09.09 Saint John's Antigua & Barbuda 3-1 Grenada (99-87)NORCECA Championship Qualifier ECVA, 1st Round, Pool B, Group Stage
09.09 Saint John's (Antigua & Barbuda) Grenada 3-0 Saint Vincent & the Grenadines (75-54) NORCECA Championship QualifierECVA, 1st Round, Pool B, Group Stage
20.08 Rio de Janeiro (Brazil) USA 3-1 Netherlands (100-91) Olympic Games 3rd Place Match
20.08 Rio de Janeiro (Brazil) China 3-1 Serbia (94-87) Olympic Games Final
18.08 Rio de Janeiro (Brazil) China 3-1 Netherlands (104-100) Olympic Games Semi-Final
18.08 Rio de Janeiro (Brazil) Serbia 3-2 USA (101-101) Olympic Games Semi-Final
16.08 Rio de Janeiro Brazil 2-3 China (108-102)Olympic Games Quarter-Final
16.08 Rio de Janeiro (Brazil) Netherlands 3-1 South Korea (98-78) Olympic Games Quarter-Final
16.08 Rio de Janeiro (Brazil) Serbia 3-0 Russia (75-52) Olympic Games Quarter-Final
16.08 Rio de Janeiro (Brazil) USA 3-0 Japan (75-61) Olympic Games Quarter-Final
14.08 Rio de Janeiro Brazil 3-0 Russia (75-65) Olympic Games Group A
14.08 Rio de Janeiro (Brazil) Japan 3-0 Argentina (76-63) Olympic Games Group A
14.08 Rio de Janeiro (Brazil) South Korea 3-0 Cameroon (75-58) Olympic Games Group A
14.08 Rio de Janeiro (Brazil) Italy 3-0 Puerto Rico (75-49) Olympic Games Group B
14.08 Rio de Janeiro (Brazil) Netherlands 3-2 Serbia (105-100) Olympic Games Group B
14.08 Rio de Janeiro (Brazil) USA 3-1 China (97-80) Olympic Games Group B
12.08 Rio de Janeiro (Brazil) Argentina 3-2 Cameroon (110-106) Olympic Games Group A
12.08 Rio de Janeiro Brazil 3-0 South Korea (77-55) Olympic Games Group A
12.08 Rio de Janeiro (Brazil) Russia 3-0 Japan (80-60) Olympic Games Group A
12.08 Rio de Janeiro (Brazil) Netherlands 3-0 Puerto Rico (75-52) Olympic Games Group B
12.08Rio de Janeiro (Brazil)Serbia 3-0 China (75-60)Olympic GamesGroup B
12.08 Rio de Janeiro (Brazil) USA 3-1 Italy (98-89) Olympic Games Group B
10.08 Rio de Janeiro Brazil 3-0 Japan (75-58) Olympic Games Group A
10.08 Rio de Janeiro (Brazil) Russia 3-0 Cameroon (75-64) Olympic Games Group A
10.08 Rio de Janeiro (Brazil) South Korea 3-0 Argentina (75-61) Olympic Games Group A
10.08 Rio de Janeiro (Brazil) China 3-0 Puerto Rico (75-55) Olympic Games Group B
10.08 Rio de Janeiro (Brazil) Netherlands 3-0 Italy (75-61) Olympic Games Group B
10.08 Rio de Janeiro (Brazil) USA 3-1 Serbia (96-79) Olympic Games Group B
08.08 Rio de Janeiro Brazil 3-0 Argentina (75-46) Olympic Games Group A
08.08 Rio de Janeiro (Brazil) Japan 3-0 Cameroon (75-52) Olympic Games Group A
08.08 Rio de Janeiro (Brazil) Russia 3-1 South Korea (98-85) Olympic Games Group A
08.08 Rio de Janeiro (Brazil) China 3-0 Italy (75-58) Olympic Games Group B
08.08 Rio de Janeiro (Brazil) Serbia 3-0 Puerto Rico (79-65) Olympic Games Group B
08.08 Rio de Janeiro (Brazil) USA 3-2 Netherlands (!04-96) Olympic Games Group B
07.08Christiansted (US Virgin Islands) Curaçao 3-0 Barbados (75-46)NORCECA Championship QualifierCAZOVA, 1st Round, Pool A
07.08ChristianstedUS Virgin Islands 3-0 Turks & Caicos Islands (75-23)NORCECA Championship QualifierCAZOVA, 1st Round, Pool A
07.08 Christiansted (US Virgin Islands) Barbados 3-0 Turks & Caicos Islands (75-27) NORCECA Championship Qualifier CAZOVA, 1st Round, Pool A
07.08 Christiansted US Virgin Islands 0-3 Curaçao (63-75) NORCECA Championship Qualifier CAZOVA, 1st Round, Pool A
07.08Philipsburg (Sint Maarten)Bermuda 3-1 Anguilla (98-79)NORCECA Championship QualifierECVA, 1st Round, Pool A, Group Stage
07.08PhilipsburgSint Maarten 3-1 British Virgin Islands (98-71)NORCECA Championship QualifierECVA, 1st Round, Pool A, Group Stage
07.08PhilipsburgAnguilla 3-1 British Virgin Islands (103-63)NORCECA Championship QualifierECVA, 1st Round, Pool A, 3rd Place Match
07.08 Philipsburg Sint Maarten 1-3 Bermuda (72-96) NORCECA Championship Qualifier ECVA, 1st Round, Pool A, Final
06.08 Rio de Janeiro Brazil 3-0 Cameroon (75-48) Olympic Games Group A
06.08 Rio de Janeiro (Brazil) Russia 3-0 Argentina (75-39) Olympic Games Group A
06.08 Rio de Janeiro (Brazil) South Korea 3-1 Japan (94-78) Olympic Games Group A
06.08 Rio de Janeiro (Brazil) Netherlands 3-2 China (104-108) Olympic Games Group B
06.08 Rio de Janeiro (Brazil) Serbia 3-0 Italy (77-68) Olympic Games Group B
06.08 Rio de Janeiro (Brazil) USA 3-0 Puerto Rico (75-56) Olympic Games Group B
06.08 Christiansted (US Virgin Islands) Curaçao 3-0 Turks & Caicos Islands (75-20) NORCECA Championship Qualifier CAZOVA, 1st Round, Pool A
06.08 Christiansted US Virgin Islands 3-0 Barbados (75-50)NORCECA Championship Qualifier CAZOVA, 1st Round, Pool A
06.08 Philipsburg (Sint Maarten) Bermuda 3-0 British Virgin Islands (75-45) NORCECA Championship Qualifier ECVA, 1st Round, Pool A, Group Stage
06.08 Philipsburg Sint Maarten 3-2 Anguilla (114-110) NORCECA Championship Qualifier ECVA, 1st Round, Pool A, Group Stage
06.08 Philipsburg (Sint Maarten) Anguilla 3-0 British Virgin Islands (75-43) NORCECA Championship Qualifier ECVA, 1st Round, Pool A, Group Stage
06.08 Philipsburg Sint Maarten 3-1 Bermuda (90-92) NORCECA Championship Qualifier ECVA, 1st Round, Pool A, Group Stage
10.07Bangkok Thailand 0-3 China (58-75)Grand PrixGroup 1, Final Round, 5th Place Match
10.07Bangkok (Thailand) Netherlands 3-2 Russia (111-108)Grand PrixGroup 1, Final Round, 3rd Place Match
10.07Bangkok (Thailand) Brazil 3-2 USA (105-99)Grand PrixGroup 1, Final Round, Final
10.07Santo Domingo (Dominican Republic) Colombia 3-1 Venezuela (95-74)Pan American Cup7th Place Match
10.07Santo Domingo (Dominican Republic) Argentina 3-0 Canada (75-67)Pan American Cup5th Place Match
10.07Santo Domingo (Dominican Republic) USA 'B' 3-1 Cuba (95-58)Pan American Cup3rd Place Match
10.07Santo Domingo Dominican Republic 3-2 Puerto Rico (108-96)Pan American Cup Final
09.07Bangkok (Thailand) Brazil 3-0 Netherlands (75-57)Grand PrixGroup 1, Final Round, Semi-Final
09.07Bangkok (Thailand) USA 3-0 Russia (75-57)Grand PrixGroup 1, Final Round, Semi-Final
09.07Santo Domingo (Dominican Republic) Peru 3-0 Trinidad & Tobago (75-50)Pan American Cup9th Place Match
09.07Santo Domingo (Dominican Republic) Argentina 3-2 Colombia (111-101)Pan American Cup5th-8th Place Semi-Final
09.07Santo Domingo (Dominican Republic) Canada 3-0 Venezuela (75-58)Pan American Cup5th-8th Place Semi-Final
09.07Santo Domingo Dominican Republic 3-0 Cuba (75-54)Pan American CupSemi-Final
09.07Santo Domingo (Dominican Republic)Puerto Rico 3-1 USA 'B' (96-82)Pan American CupSemi-Final
08.07Bangkok (Thailand)USA 3-0 China (76-67)Grand PrixGroup 1, Final Round, Pool J
08.07BangkokThailand 0-3 Russia (68-78)Grand PrixGroup 1, Final Round, Pool K
08.07Santo Domingo (Dominican Republic)Mexico 3-0 Costa Rica (75-53)Pan American Cup11th Place Match
08.07 Santo Domingo (Dominican Republic)Colombia 3-0 Trinidad & Tobago (75-55)Pan American Cup7th-10th Place Quarter-Final
08.07Santo Domingo (Dominican Republic)Venezuela 3-1 Peru (107-95)Pan American Cup7th-10th Place Quarter-Final
08.07Santo Domingo (Dominican Republic) Cuba 3-2 Canada (108-98)Pan American CupQuarter-Final
08.07Santo Domingo (Dominican Republic) Puerto Rico 3-0 Argentina (75-42)Pan American CupQuarter-Final
07.07Bangkok (Thailand)Netherlands 3-2 China (107-92)Grand PrixGroup 1, Final Round, Pool J
07.07Bangkok (Thailand)Brazil 3-0 Russia (75-53)Grand PrixGroup 1, Final Round, Pool K
06.07Santo Domingo (Dominican Republic)Canada 3-0 Mexico (75-48)Pan American CupGroup A
06.07Santo Domingo (Dominican Republic)Colombia 3-1 Venezuela (95-74)Pan American CupGroup A
06.07Santo Domingo Dominican Republic 3-0 Puerto Rico (75-65)Pan American CupGroup A
06.07Santo Domingo (Dominican Republic)Cuba 3-0 Peru (75-60)Pan American CupGroup B
06.07Santo Domingo (Dominican Republic)Trinidad & Tobago 3-0 Costa Rica (75-56)Pan American CupGroup B
06.07Santo Domingo (Dominican Republic)USA 'B' 3-0 Argentina (75-50)Pan American CupGroup B
06.07Bangkok (Thailand)USA 3-0 Netherlands (75-61)Grand PrixGroup 1, Final Round, Pool J
06.07BangkokThailand 0-3 Brazil (51-76)Grand PrixGroup 1, Final Round, Pool K
05.07Santo Domingo (Dominican Republic)Colombia 3-2 Mexico (109-111)Pan American CupGroup A
05.07Santo DomingoDominican Republic 3-0 Canada (76-58)Pan American CupGroup A
05.07Santo Domingo (Dominican Republic)Puerto Rico 3-0 Venezuela (75-53)Pan American CupGroup A
05.07Santo Domingo (Dominican Republic)Argentina 3-1 Cuba (97-80)Pan American CupGroup B
05.07Santo Domingo (Dominican Republic)Peru 3-1 Trinidad & Tobago (98-76)Pan American CupGroup B
05.07Santo Domingo (Dominican Republic)USA 'B' 3-0 Costa Rica (75-44)Pan American CupGroup B
04.07Santo DomingoDominican Republic 3-1 Colombia (92-74)Pan American CupGroup A
04.07Santo Domingo (Dominican Republic)Puerto Rico 3-0 Canada (75-55)Pan American CupGroup A
04.07Santo Domingo (Dominican Republic)Venezuela 3-0 Mexico (75-57)Pan American CupGroup A
04.07Santo Domingo (Dominican Republic)Argentina 3-0 Trinidad & Tobago (75-45)Pan American CupGroup B
04.07Santo Domingo (Dominican Republic)Peru 3-0 Costa Rica (75-44)Pan American CupGroup B
04.07Santo Domingo (Dominican Republic)USA 'B' 3-2 Cuba (102-92)Pan American CupGroup B
03.07Santo Domingo (Dominican Republic)Canada 3-1 Venezuela (103-95)Pan American CupGroup A
03.07Santo DomingoDominican Republic 3-0 Mexico (75-51)Pan American CupGroup A
03.07Santo Domingo (Dominican Republic)Puerto Rico 3-0 Colombia (75-50)Pan American CupGroup A
03.07Santo Domingo (Dominican Republic)Cuba 3-0 Costa Rica (75-35)Pan American CupGroup B
03.07Santo Domingo (Dominican Republic)Peru 3-2 Argentina (109-97)Pan American CupGroup B
03.07Santo Domingo (Dominican Republic)USA 'B' 3-0 Trinidad & Tobago (75-43)Pan American CupGroup B
03.07BakuAzerbaijan 3-0 Slovakia (75-57)European LeagueFinal, 2nd Leg
02.07Santo Domingo (Dominican Republic)Canada 3-1 Colombia (93-83)Pan American CupGroup A
02.07Santo DomingoDominican Republic 3-0 Venezuela (75-43)Pan American CupGroup A
02.07Santo Domingo (Dominican Republic)Puerto Rico 3-0 Mexico (75-61)Pan American CupGroup A
02.07Santo Domingo (Dominican Republic)Argentina 3-0 Costa Rica (75-43)Pan American CupGroup B
02.07Santo Domingo (Dominican Republic)Cuba 3-0 Trinidad & Tobago (75-53)Pan American CupGroup B
02.07Santo Domingo (Dominican Republic)USA 'B' 3-0 Peru (77-64)Pan American CupGroup B
30.06NitraSlovakia 1-3 Azerbaijan (86-93)European LeagueFinal, 1st Leg
26.06Ankara (Turkey)Italy 3-0 Belgium (75-47)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool G
26.06AnkaraTurkey 0-3 Brazil (54-75)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool G
26.06Hong Kong (Hong Kong)Netherlands 3-0 Germany (76-66)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool H
26.06Hong Kong (Hong Kong)USA 3-0 China (75-57)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool H
26.06KyotoJapan 1-3 Russia (92-96)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool I
26.06Kyoto (Japan)Serbia 3-0 Thailand (75-58)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool I
26.06BakuAzerbaijan 3-1 Greece (84-78)European LeagueSemi-Final, 2nd Leg
26.06BratislavaSlovakia 3-1 Slovenia (97-71)European LeagueSemi-Final, 2nd Leg
26.06Luxembourg (Luxembourg)Iceland 3-0 Northern Ireland (75-27)European ChampionshipSmall Countries Division, Pool B
26.06LuxembourgLuxembourg 1-3 Scotland (91-91)European ChampionshipSmall Countries Division, Pool B
25.06Ankara (Turkey)Brazil 3-1 Belgium (88-78)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool G
25.06AnkaraTurkey 1-3 Italy (82-96)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool G
25.06Hong Kong (Hong Kong)China 3-0 Germany (75-51)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool H
25.06Hong Kong (Hong Kong)USA 3-1 Netherlands (94-79)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool H
25.06KyotoJapan 2-3 Serbia (106-104)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool I
25.06Kyoto (Japan)Russia 3-1 Thailand (97-75)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool I
25.06BakuAzerbaijan 3-1 Greece (98-88)European LeagueSemi-Final, 1st Leg
25.06LuxembourgLuxembourg 1-3 Iceland (78-96)European ChampionshipSmall Countries Division, Pool B
25.06Luxembourg (Luxembourg)Scotland 3-0 Northern Ireland (75-28)European ChampionshipSmall Countries Division, Pool B
24.06Ankara (Turkey)Brazil 3-1 Italy (99-83)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool G
24.06AnkaraTurkey 1-3 Belgium (78-94)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool G
24.06Hong Kong (Hong Kong)China 3-0 Netherlands (75-66)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool H
24.06Hong Kong (Hong Kong)USA 3-0 Germany (80-69)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool H
24.06KyotoJapan 3-0 Thailand (75-54)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool I
24.06Kyoto (Japan)Serbia 3-2 Russia (113-105)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool I
24.06Luxembourg (Luxembourg)Iceland 3-0 Scotland (75-52)European ChampionshipSmall Countries Division, Pool B
24.06LuxembourgLuxembourg 3-0 Northern Ireland (75-36)European ChampionshipSmall Countries Division, Pool B
22.06LjubljanaSlovenia 2-3 Slovakia (96-107)European LeagueSemi-Final, 1st Leg
20.06BariItaly 2-3 Thailand (104-107)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool F
19.06Macau (Macau)China 3-0 Brazil (75-59)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool D
19.06Macau (Macau)Serbia 3-2 Belgium (113-108)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool D
19.06Long Beach (USA)Japan 3-1 Germany (101-84)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool E
19.06Long BeachUSA 3-0 Turkey (75-57)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool E
19.06BariItaly 2-3 Russia (97-106)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool F
19.06Bari (Italy)Netherlands 3-0 Thailand (75-56)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool F
19.06PlovdivBulgaria 1-3 Puerto Rico (91-98)Grand PrixGroup 2, 3rd Place Match
19.06Plovdiv (Bulgaria)Dominican Republic 3-2 Poland (109-99)Grand PrixGroup 2, Final
19.06Almaty (Kazakhstan)Peru 3-2 Colombia (109-95)Grand PrixGroup 3, 3rd Place Match
19.06AlmatyKazakhstan 0-3 Croatia (62-79)Grand PrixGroup 3, Final
19.06DurrësAlbania 3-2 Belarus (106-106)European LeagueGroup A
19.06Durrës (Albania)Poland 'B' 3-1 Slovakia (89-92)European LeagueGroup A
18.06Macau (Macau)Brazil 3-1 Belgium (98-77)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool D
18.06Macau (Macau)China 3-2 Serbia (104-106)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool D
18.06Long Beach (USA)Turkey 3-1 Germany (91-81)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool E
18.06Long BeachUSA 3-0 Japan (75-60)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool E
18.06BariItaly 1-3 Netherlands (88-94)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool F
18.06Bari (Italy)Russia 3-0 Thailand (75-57)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool F
18.06PlovdivBulgaria 1-3 Poland (82-98)Grand PrixGroup 2, Semi-Final
18.06Plovdiv (Bulgaria)Dominican Republic 3-1 Puerto Rico (100-88)Grand PrixGroup 2, Semi-Final
18.06Almaty (Kazakhstan)Croatia 3-1 Peru (99-73)Grand PrixGroup 3, Semi-Final
18.06AlmatyKazakhstan 3-2 Colombia (104-99)Grand PrixGroup 3, Semi-Final
18.06DurrësAlbania 1-3 Slovakia (88-97)European LeagueGroup A
18.06Durrës (Albania)Belarus 3-1 Poland 'B' (97-88)European LeagueGroup A
17.06Macau (Macau)China 3-0 Belgium (75-58)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool D
17.06Macau (Macau)Serbia 3-2 Brazil (113-110)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool D
17.06Long Beach (USA)Turkey 3-2 Japan (109-100)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool E
17.06Long BeachUSA 3-1 Germany (99-76)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool E
17.06Bari (Italy)Russia 3-0 Netherlands (78-66)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool F
17.06DurrësAlbania 3-2 Poland 'B' (112-113)European LeagueGroup A
17.06Durrës (Albania)Slovakia 3-2 Belarus (99-102)European LeagueGroup A
12.06NingboChina 3-1 USA (90-87)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool A
12.06Ningbo (China)Thailand 3-1 Germany (94-89)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool A
12.06Rio de JaneiroBrazil 3-0 Serbia (75-56)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool B
12.06Rio de Janeiro (Brazil)Italy 3-2 Japan (113-100)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool B
12.06Kaliningrad (Russia)Netherlands 3-1 Belgium (93-86)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool C
12.06KaliningradRussia 3-2 Turkey (106-104)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool C
12.06Olomouc (Czechia)Argentina 3-0 Kenya (76-63)Grand PrixIntercontinental Round, Group 2, Pool L
12.06OlomoucCzechia 2-3 Dominican Republic (102-104)Grand PrixIntercontinental Round, Group 2, Pool L
12.06Włocławek (Poland)Bulgaria 3-2 Canada (111-108)Grand PrixIntercontinental Round, Group 2, Pool M
12.06WłocławekPoland 0-3 Puerto Rico (65-75)Grand PrixIntercontinental Round, Group 2, Pool M
12.06CaliColombia 3-1 Kazakhstan (97-77)Grand PrixIntercontinental Round, Group 3, Pool P
12.06Cali (Colombia)Mexico 3-1 Australia (98-99)Grand PrixIntercontinental Round, Group 3, Pool P
12.06Chiclayo (Peru)Cuba 3-0 Algeria (75-45)Grand PrixIntercontinental Round, Group 3, Pool Q
12.06ChiclayoPeru 3-1 Croatia (91-81)Grand PrixIntercontinental Round, Group 3, Pool Q
12.06RennesFrance 0-3 Azerbaijan (51-75)European LeagueGroup B
12.06Rennes (France)Spain 3-0 Montenegro (77-65)European LeagueGroup B
11.06NingboChina 3-0 Germany (75-50)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool A
11.06Ningbo (China)USA 3-0 Thailand (79-71)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool A
11.06Kaliningrad (Russia)Netherlands 3-0 Turkey (77-68)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool C
11.06KaliningradRussia 3-0 Belgium (75-51)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool C
11.06OlomoucCzechia 1-3 Bulgaria (82-98)Grand PrixIntercontinental Round, Group 2, Pool L
11.06Olomouc (Czechia)Dominican Republic 3-0 Canada (77-62)Grand PrixIntercontinental Round, Group 2, Pool L
11.06WłocławekPoland 3-0 Kenya (75-42)Grand PrixIntercontinental Round, Group 2, Pool M
11.06Włocławek (Poland)Puerto Rico 3-1 Argentina (102-91)Grand PrixIntercontinental Round, Group 2, Pool M
11.06CaliColombia 3-0 Australia (75-52)Grand PrixIntercontinental Round, Group 3, Pool P
11.06Cali (Colombia)Kazakhstan 3-1 Mexico (101-86)Grand PrixIntercontinental Round, Group 3, Pool P
11.06Chiclayo (Peru)Croatia 3-0 Algeria (75-51)Grand PrixIntercontinental Round, Group 3, Pool Q
11.06ChiclayoPeru 3-2 Cuba (108-89)Grand PrixIntercontinental Round, Group 3, Pool Q
11.06Rennes (France)Azerbaijan 3-1 Spain (89-75)European LeagueGroup B
11.06RennesFrance 3-2 Montenegro (111-93)European LeagueGroup B
11.06MegalopolisGreece 3-0 Hungary (75-52)European LeagueGroup C
11.06Megalopolis (Greece)Slovenia 3-0 Romania (75-48)European LeagueGroup C
10.06NingboChina 3-0 Thailand (75-39)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool A
10.06Ningbo (China)USA 3-0 Germany (75-44)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool A
10.06Rio de JaneiroBrazil 3-0 Japan (75-58)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool B
10.06Rio de Janeiro (Brazil)Italy 3-1 Serbia (104-83)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool B
10.06KaliningradRussia 3-1 Netherlands (95-83)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool C
10.06Kaliningrad (Russia)Turkey 3-0 Belgium (76-69)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool C
10.06OlomoucCzechia 3-0 Canada (75-61)Grand PrixIntercontinental Round, Group 2, Pool L
10.06Olomouc (Czechia)Dominican Republic 3-0 Bulgaria (76-63)Grand PrixIntercontinental Round, Group 2, Pool L
10.06WłocławekPoland 3-2 Argentina (112-99)Grand PrixIntercontinental Round, Group 2, Pool M
10.06Włocławek (Poland)Puerto Rico 3-0 Kenya (75-53)Grand PrixIntercontinental Round, Group 2, Pool M
10.06CaliColombia 3-0 Mexico (75-47)Grand PrixIntercontinental Round, Group 3, Pool P
10.06Cali (Colombia)Kazakhstan 3-0 Australia (75-40)Grand PrixIntercontinental Round, Group 3, Pool P
10.06Chiclayo (Peru)Croatia 3-0 Cuba (75-41)Grand PrixIntercontinental Round, Group 3, Pool Q
10.06ChiclayoPeru 3-0 Algeria (75-29)Grand PrixIntercontinental Round, Group 3, Pool Q
10.06Rennes (France)Azerbaijan 3-0 Montenegro (75-52)European LeagueGroup B
10.06RennesFrance 3-2 Spain (105-101)European LeagueGroup B
10.06MegalopolisGreece 0-3 Slovenia (57-75)European LeagueGroup C
10.06Megalopolis (Greece)Romania 3-0 Hungary (75-48)European LeagueGroup C
09.06Rio de JaneiroBrazil 3-1 Italy (100-80)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool B
09.06Rio de Janeiro (Brazil)Japan 3-0 Serbia (84-73)Grand PrixIntercontinental Round, Group 1, Pool B
09.06MegalopolisGreece 3-0 Romania (75-57)European LeagueGroup C
09.06Megalopolis (Greece)Slovenia 3-1 Hungary (98-85)European LeagueGroup C
05.06San Miguel de TucumánArgentina 1-3 Bulgaria (88-102)Grand PrixIntercontinental Round, Group 2, Pool J
05.06San Miguel de Tucumán (Argentina)Dominican Republic 3-0 Kenya (75-62)Grand PrixIntercontinental Round, Group 2, Pool J
05.06Zielona Góra (Poland)Czechia 3-0 Canada (75-54)Grand PrixIntercontinental Round, Group 2, Pool K
05.06Zielona GóraPoland 2-3 Puerto Rico (112-101)Grand PrixIntercontinental Round, Group 2, Pool K
05.06AlgiersAlgeria 0-3 Peru (37-75)Grand PrixIntercontinental Round, Group 3, Pool N
05.06Algiers (Algeria)Kazakhstan 3-1 Mexico (96-84)Grand PrixIntercontinental Round, Group 3, Pool N
05.06BendigoAustralia 0-3 Croatia (48-75)Grand PrixIntercontinental Round, Group 3, Pool O
05.06Bendigo (Australia)Cuba 3-1 Colombia (96-83)Grand PrixIntercontinental Round, Group 3, Pool O
05.06Twardogóra (Poland)Belarus 3-2 Albania (104-94)European LeagueGroup A
05.06TwardogóraPoland 'B' 2-3 Slovakia (99-108)European LeagueGroup A
05.06Bar (Montenegro)Azerbaijan 3-1 Spain (98-74)European LeagueGroup B
05.06BarMontenegro 3-2 France (106-95)European LeagueGroup B
05.06NyíregyházaHungary 0-3 Romania (63-77)European LeagueGroup C
05.06Nyíregyháza (Hungary)Slovenia 3-0 Greece (75-57)European LeagueGroup C
05.06Montreux (Switzerland)Turkey 3-1 Netherlands (96-78)Montreux Masters3rd Place Match
05.06Montreux (Switzerland)China 3-0 Thailand (75-57)Montreux MastersFinal
04.06San Miguel de TucumánArgentina 2-3 Dominican Republic (95-111)Grand PrixIntercontinental Round, Group 2, Pool J
04.06San Miguel de Tucumán (Argentina)Kenya 3-0 Bulgaria (75-43)Grand PrixIntercontinental Round, Group 2, Pool J
04.06Zielona GóraPoland 3-1 Czechia (98-83)Grand PrixIntercontinental Round, Group 2, Pool K
04.06Zielona Góra (Poland)Puerto Rico 3-0 Canada (75-45)Grand PrixIntercontinental Round, Group 2, Pool K
04.06AlgiersAlgeria 0-3 Kazakhstan (35-75)Grand PrixIntercontinental Round, Group 3, Pool N
04.06Algiers (Algeria)Peru 3-0 Mexico (75-45)Grand PrixIntercontinental Round, Group 3, Pool N
04.06BendigoAustralia 1-3 Cuba (97-97)Grand PrixIntercontinental Round, Group 3, Pool O
04.06Bendigo (Australia)Croatia 3-0 Colombia (75-59)Grand PrixIntercontinental Round, Group 3, Pool O
04.06Twardogóra (Poland)Slovakia 3-1 Albania (94-83)European LeagueGroup A
04.06TwardogóraPoland 'B' 3-2 Belarus (110-114)European LeagueGroup A
04.06BarMontenegro 0-3 Azerbaijan (66-75)European LeagueGroup B
04.06Bar (Montenegro)Spain 3-2 France (96-108)European LeagueGroup B
04.06NyíregyházaHungary 1-3 Greece (80-89)European LeagueGroup C
04.06Nyíregyháza (Hungary)Slovenia 3-0 Romania (75-56)European LeagueGroup C
04.06Montreux (Switzerland)Belgium 3-2 Serbia (106-105)Montreux Masters5th-8th Place Classification
04.06MontreuxSwitzerland 0-3 Brazil 'B' (45-75)Montreux Masters5th-8th Place Classification
04.06Montreux (Switzerland)China 3-2 Netherlands (108-102)Montreux MastersSemi-Final
04.06Montreux (Switzerland)Thailand 3-2 Turkey (106-107)Montreux MastersSemi-Final
03.06San Miguel de TucumánArgentina 3-0 Kenya (75-56)Grand PrixIntercontinental Round, Group 2, Pool J
03.06San Miguel de Tucumán (Argentina)Bulgaria 3-2 Dominican Republic (105-97)Grand PrixIntercontinental Round, Group 2, Pool J
03.06Zielona GóraPoland 3-1 Canada (103-94)Grand PrixIntercontinental Round, Group 2, Pool K
03.06Zielona Góra (Poland)Puerto Rico 3-1 Czechia (96-85)Grand PrixIntercontinental Round, Group 2, Pool K
03.06AlgiersAlgeria 0-3 Mexico (58-75)Grand PrixIntercontinental Round, Group 3, Pool N
03.06Algiers (Algeria)Peru 3-1 Kazakhstan (97-86)Grand PrixIntercontinental Round, Group 3, Pool N
03.06BendigoAustralia 0-3 Colombia (43-75)Grand PrixIntercontinental Round, Group 3, Pool O
03.06Bendigo (Australia)Croatia 3-1 Cuba (96-77)Grand PrixIntercontinental Round, Group 3, Pool O
03.06TwardogóraPoland 'B' 3-1 Albania (100-91)European LeagueGroup A
03.06Twardogóra (Poland)Slovakia 3-1 Belarus (100-91)European LeagueGroup A
03.06Bar (Montenegro)Azerbaijan 3-0 France (76-56)European LeagueGroup B
03.06BarMontenegro 3-0 Spain (75-54)European LeagueGroup B
03.06Nyíregyháza (Hungary)Greece 3-0 Romania (75-55)European LeagueGroup C
03.06NyíregyházaHungary 0-3 Slovenia (62-76)European LeagueGroup C
03.06Montreux (Switzerland)Brazil 'B' 3-0 Belgium (75-63)Montreux MastersGroup A
03.06Montreux (Switzerland)Netherlands 3-1 Serbia (98-90)Montreux MastersGroup B
03.06MontreuxSwitzerland 0-3 Thailand (55-75)Montreux MastersGroup B
02.06Montreux (Switzerland)China 3-0 Belgium (75-64)Montreux MastersGroup A
02.06Montreux (Switzerland)Turkey 3-2 Brazil 'B' (111-105)Montreux MastersGroup A
02.06Montreux (Switzerland)Thailand 3-2 Netherlands (112-106)Montreux MastersGroup B
01.06Montreux (Switzerland)Turkey 3-1 China (90-80)Montreux MastersGroup A
01.06MontreuxSwitzerland 0-3 Netherlands (50-75)Montreux MastersGroup B
01.06Montreux (Switzerland)Thailand 3-2 Serbia (101-103)Montreux MastersGroup B
31.05Montreux (Switzerland)Belgium 3-1 Turkey (92-83)Montreux MastersGroup A
31.05Montreux (Switzerland)China 3-0 Brazil 'B' (75-59)Montreux MastersGroup A
31.05MontreuxSwitzerland 0-3 Serbia (46-75)Montreux MastersGroup B
25.05TórshavnFaroe Islands 1-3 Cyprus (73-94)European ChampionshipSmall Countries Division, Pool A
25.05Tórshavn (Faroe Islands)Liechtenstein 3-0 Ireland (75-31)European ChampionshipSmall Countries Division, Pool A
24.05Tórshavn (Faroe Islands)Cyprus 3-0 Ireland (75-33)European ChampionshipSmall Countries Division, Pool A
24.05TórshavnFaroe Islands 3-0 Liechtenstein (75-51)European ChampionshipSmall Countries Division, Pool A
23.05Tórshavn (Faroe Islands)Cyprus 3-0 Liechtenstein (75-56)European ChampionshipSmall Countries Division, Pool A
23.05TórshavnFaroe Islands 3-0 Ireland (75-31)European ChampionshipSmall Countries Division, Pool A
22.05Tokyo (Japan)Dominican Republic 3-0 South Korea (78-60)Olympic Games QualifierWorld Tournament
22.05Tokyo (Japan)Italy 3-0 Kazakhstan (75-57)Olympic Games QualifierWorld Tournament
22.05TokyoJapan 3-2 Netherlands (113-104)Olympic Games QualifierWorld Tournament
22.05Tokyo (Japan)Thailand 3-0 Peru (76-64)Olympic Games QualifierWorld Tournament
22.05San Juan (Puerto Rico)Colombia 3-0 Algeria (75-46)Olympic Games QualifierIntercontinental Tournament
22.05San JuanPuerto Rico 3-0 Kenya (75-46)Olympic Games QualifierIntercontinental Tournament
22.05Tallinn (Estonia)Denmark 3-0 Luxembourg (75-48)European Championship Qualifier1st Round, Pool 1
22.05TallinnEstonia 3-2 Sweden (101-99)European Championship Qualifier1st Round, Pool 1
22.05AlytusLithuania 2-3 Bosnia & Herzegovina (84-107)European Championship Qualifier1st Round, Pool 2
22.05Alytus (Lithuania)Montenegro 3-0 Norway (75-52)European Championship Qualifier1st Round, Pool 2
21.05Tokyo (Japan)Dominican Republic 3-1 Kazakhstan (97-77)Olympic Games QualifierWorld Tournament
21.05TokyoJapan 2-3 Italy (109-113)Olympic Games QualifierWorld Tournament
21.05Tokyo (Japan)Netherlands 3-0 Peru (75-47)Olympic Games QualifierWorld Tournament
21.05Tokyo (Japan)Thailand 3-2 South Korea (111-113)Olympic Games QualifierWorld Tournament
21.05San Juan (Puerto Rico)Kenya 3-1 Algeria (98-69)Olympic Games QualifierIntercontinental Tournament
21.05San JuanPuerto Rico 3-0 Colombia (76-59)Olympic Games QualifierIntercontinental Tournament
21.05TallinnEstonia 3-0 Denmark (75-47)European Championship Qualifier1st Round, Pool 1
21.05Tallinn (Estonia)Sweden 3-0 Luxembourg (75-54)European Championship Qualifier1st Round, Pool 1
21.05Alytus (Lithuania)Bosnia & Herzegovina 3-2 Montenegro (103-106)European Championship Qualifier1st Round, Pool 2
21.05AlytusLithuania 2-3 Norway (110-99)European Championship Qualifier1st Round, Pool 2
20.05TokyoJapan 3-0 Dominican Republic (77-63)Olympic Games QualifierWorld Tournament
20.05Tokyo (Japan)Netherlands 3-0 Italy (75-56)Olympic Games QualifierWorld Tournament
20.05Tokyo (Japan)South Korea 3-1 Peru (93-82)Olympic Games QualifierWorld Tournament
20.05Tokyo (Japan)Thailand 3-0 Kazakhstan (75-52)Olympic Games QualifierWorld Tournament
20.05San Juan (Puerto Rico)Colombia 3-0 Kenya (75-42)Olympic Games QualifierIntercontinental Tournament
20.05San JuanPuerto Rico 3-0 Algeria (75-33)Olympic Games QualifierIntercontinental Tournament
20.05TallinnEstonia 3-0 Luxembourg (75-46)European Championship Qualifier1st Round, Pool 1
20.05Tallinn (Estonia)Sweden 3-1 Denmark (96-76)European Championship Qualifier1st Round, Pool 1
20.05Alytus (Lithuania)Bosnia & Herzegovina 3-0 Norway (75-43)European Championship Qualifier1st Round, Pool 2
20.05AlytusLithuania 1-3 Montenegro (79-97)European Championship Qualifier1st Round, Pool 2
18.05Tokyo (Japan)Italy 3-0 Peru (75-52)Olympic Games QualifierWorld Tournament
18.05TokyoJapan 3-2 Thailand (108-109)Olympic Games QualifierWorld Tournament
18.05Tokyo (Japan)Netherlands 3-0 Dominican Republic (75-61)Olympic Games QualifierWorld Tournament
18.05Tokyo (Japan)South Korea 3-0 Kazakhstan (75-48)Olympic Games QualifierWorld Tournament
17.05Tokyo (Japan)Italy 3-0 Dominican Republic (75-68)Olympic Games QualifierWorld Tournament
17.05TokyoJapan 1-3 South Korea (87-95)Olympic Games QualifierWorld Tournament
17.05Tokyo (Japan)Netherlands 3-0 Thailand (75-50)Olympic Games QualifierWorld Tournament
17.05Tokyo (Japan)Peru 3-1 Kazakhstan (94-93)Olympic Games QualifierWorld Tournament
15.05Tokyo (Japan)Italy 3-1 Thailand (92-74)Olympic Games QualifierWorld Tournament
15.05TokyoJapan 3-0 Kazakhstan (75-40)Olympic Games QualifierWorld Tournament
15.05Tokyo (Japan)Peru 3-0 Dominican Republic (76-62)Olympic Games QualifierWorld Tournament
15.05Tokyo (Japan)South Korea 3-0 Netherlands (79-71)Olympic Games QualifierWorld Tournament
14.05Tokyo (Japan)Italy 3-1 South Korea (100-82)Olympic Games QualifierWorld Tournament
14.05TokyoJapan 3-0 Peru (75-47)Olympic Games QualifierWorld Tournament
14.05Tokyo (Japan)Netherlands 3-1 Kazakhstan (96-59)Olympic Games QualifierWorld Tournament
14.05Tokyo (Japan)Thailand 3-1 Dominican Republic (102-88)Olympic Games QualifierWorld Tournament
07.05SuvaFiji 'B' 3-2 Samoa (109-98)Oceania Championship3rd Place Match
07.05SuvaFiji 3-2 New Caledonia (114-99)Oceania ChampionshipFinal
06.05SuvaFiji 3-0 Solomon Islands (75-39)Oceania ChampionshipQuarter-Final
06.05SuvaFiji 'B' 3-0 Samoa 'B' (75-55)Oceania ChampionshipQuarter-Final
06.05Suva (Fiji)Solomon Islands 'B' 3-0 Solomon Islands (75-34)Oceania Championship7th Place Match
06.05Suva (Fiji)Tonga 3-2 Samoa 'B' (109-99)Oceania Championship5th Place Match
06.05SuvaFiji 3-0 Fiji 'B' (75-37)Oceania ChampionshipSemi-Final
06.05Suva (Fiji)New Caledonia 3-1 Samoa (94-82)Oceania ChampionshipSemi-Final
05.05SuvaFiji 'B' 3-2 Samoa (107-96)Oceania ChampionshipPool 1
05.05Suva (Fiji)New Caledonia 3-0 Solomon Islands (75-62)Oceania ChampionshipPool 1
05.05Suva (Fiji)Tonga 3-0 Solomon Islands 'B' (75-35)Oceania ChampionshipPool 2
05.05Suva (Fiji)Tuvalu 3-1 Kiribati (92-90)Oceania Championship9th Place Match
05.05Suva (Fiji)New Caledonia 3-0 Solomon Islands 'B' (75-18)Oceania ChampionshipQuarter-Final
05.05Suva (Fiji)Samoa 3-2 Tonga (109-97)Oceania ChampionshipQuarter-Final
04.05Suva (Fiji)Solomon Islands 3-0 Kiribati (76-54)Oceania ChampionshipPool 1
04.05Suva (Fiji)New Caledonia 3-0 Samoa (76-55)Oceania ChampionshipPool 1
04.05SuvaFiji 'B' 3-0 Kiribati (75-48)Oceania ChampionshipPool 1
04.05Suva (Fiji)Tonga 3-0 Tuvalu (75-49)Oceania ChampionshipPool 2
04.05SuvaFiji 3-0 Samoa 'B' (75-47)Oceania ChampionshipPool 2
04.05SuvaFiji 3-0 Tuvalu (75-40)Oceania ChampionshipPool 2
03.05Suva (Fiji)New Caledonia 3-0 Kiribati (75-38)Oceania ChampionshipPool 1
03.05Suva (Fiji)Samoa 3-1 Solomon Islands (97-68)Oceania ChampionshipPool 1
03.05Suva (Fiji)Fiji 'B' 0-3 New Caledonia (50-75)Oceania ChampionshipPool 1
03.05Suva (Fiji)Tuvalu 3-2 Samoa 'B' (101-100)Oceania ChampionshipPool 2
03.05SuvaFiji 3-0 Tonga (75-38)Oceania ChampionshipPool 2
03.05Suva (Fiji)Samoa 'B' 3-0 Solomon Islands 'B' (77-59)Oceania ChampionshipPool 2
02.05SuvaFiji 'B' 3-0 Solomon Islands (75-57)Oceania ChampionshipPool 1
02.05Suva (Fiji)Tonga 3-0 Samoa 'B' (75-43)Oceania ChampionshipPool 1
02.05SuvaFiji 3-0 Solomon Islands 'B' (75-53)Oceania ChampionshipPool 2
02.05Suva (Fiji)Samoa 3-0 Kiribati (75-31)Oceania ChampionshipPool 2
02.05Suva (Fiji)Solomon Islands 'B' 3-0 Tuvalu (75-54)Oceania ChampionshipPool 2
19.03Saint Peter PortGuernsey 3-0 Jersey (75-57)Inter Insular 
16.02Yaoundé (Cameroon)Kenya 3-0 Algeria (76-64)Olympic Games QualifierAfrica, 3rd Place Match
16.02YaoundéCameroon 3-2 Egypt (111-106)Olympic Games QualifierAfrica, Final
15.02Yaoundé (Cameroon)Botswana 3-2 Tunisia (97-104)Olympic Games QualifierAfrica, 5th Place Match
15.02YaoundéCameroon 3-0 Algeria (75-54)Olympic Games QualifierAfrica, Semi-Final
15.02Yaoundé (Cameroon)Kenya 2-3 Egypt (110-109)Olympic Games QualifierAfrica, Semi-Final
14.02YaoundéCameroon 1-3 Kenya (79-95)Olympic Games QualifierAfrica, Pool A
14.02Yaoundé (Cameroon)Algeria 3-1 Egypt (93-87)Olympic Games QualifierAfrica, Pool B
14.02Yaoundé (Cameroon)Botswana 3-2 Uganda (97-101)Olympic Games QualifierAfrica, Pool B
13.02Yaoundé (Cameroon)Kenya 3-0 Tunisia (75-60)Olympic Games QualifierAfrica, Pool A
13.02Yaoundé (Cameroon)Algeria 3-0 Uganda (75-48)Olympic Games QualifierAfrica, Pool B
13.02Yaoundé (Cameroon)Egypt 3-0 Botswana (75-51)Olympic Games QualifierAfrica, Pool B
12.02YaoundéCameroon 3-2 Tunisia (115-102)Olympic Games QualifierAfrica, Pool A
12.02Yaoundé (Cameroon)Algeria 3-0 Botswana (75-52)Olympic Games QualifierAfrica, Pool B
12.02Yaoundé (Cameroon)Egypt 3-0 Uganda (75-49)Olympic Games QualifierAfrica, Pool B
09.02Guwahati (India)Nepal 3-0 Maldives (75-47)South Asian Games3rd Place Match
09.02GuwahatiIndia 3-0 Sri Lanka (75-49)South Asian GamesFinal
08.02GuwahatiIndia 3-0 Nepal (75-34)South Asian GamesSemi-Final
08.02Guwahati (India)Sri Lanka 3-0 Maldives (75-49)South Asian GamesSemi-Final
07.02GuwahatiIndia 3-0 Pakistan (75-18)South Asian GamesGroup A
06.02Guwahati (India)Maldives 3-0 Pakistan (75-54)South Asian GamesGroup A
05.02GuwahatiIndia 3-0 Maldives (75-28)South Asian GamesGroup A
05.02Guwahati (India)Sri Lanka 3-0 Nepal (78-59)South Asian GamesGroup B
10.01BarilocheArgentina 3-0 Peru (75-54)Olympic Games QualifierSouth America
10.01Bariloche (Argentina)Colombia 3-1 Chile (96-77)Olympic Games QualifierSouth America
09.01AnkaraTurkey 2-3 Italy (109-99)Olympic Games QualifierEurope, 3rd Place Match
09.01Ankara (Turkey)Russia 3-1 Netherlands (97-85)Olympic Games QualifierEurope, Final
09.01Lincoln (USA)Puerto Rico 3-0 Canada (82-67)Olympic Games QualifierNORCECA
09.01LincolnUSA 3-0 Dominican Republic (75-56)Olympic Games QualifierNORCECA
09.01BarilocheArgentina 3-0 Colombia (76-61)Olympic Games QualifierSouth America
09.01Bariloche (Argentina)Peru 3-0 Venezuela (75-67)Olympic Games QualifierSouth America
08.01Ankara (Turkey)Netherlands 3-0 Italy (75-63)Olympic Games QualifierEurope, Semi-Final
08.01AnkaraTurkey 1-3 Russia (75-96)Olympic Games QualifierEurope, Semi-Final
08.01Lincoln (USA)Dominican Republic 3-1 Canada (101-87)Olympic Games QualifierNORCECA
08.01LincolnUSA 3-1 Puerto Rico (99-66)Olympic Games QualifierNORCECA
08.01Bariloche (Argentina)Peru 3-0 Colombia (80-72)Olympic Games QualifierSouth America
08.01Bariloche (Argentina)Venezuela 3-0 Chile (75-44)Olympic Games QualifierSouth America
07.01Ankara (Turkey)Netherlands 3-0 Croatia (75-59)Olympic Games QualifierEurope, Group A
07.01Ankara (Turkey)Italy 3-2 Poland (106-101)Olympic Games QualifierEurope, Group B
07.01Ankara (Turkey)Russia 3-0 Belgium (75-58)Olympic Games QualifierEurope, Group B
07.01Lincoln (USA)Dominican Republic 3-1 Puerto Rico (92-84)Olympic Games QualifierNORCECA
07.01LincolnUSA 3-0 Canada (75-51)Olympic Games QualifierNORCECA
07.01BarilocheArgentina 3-1 Venezuela (92-77)Olympic Games QualifierSouth America
07.01Bariloche (Argentina)Peru 3-0 Chile (75-33)Olympic Games QualifierSouth America
06.01Ankara (Turkey)Germany 3-0 Croatia (75-47)Olympic Games QualifierEurope, Group A
06.01AnkaraTurkey 0-3 Netherlands (45-75)Olympic Games QualifierEurope, Group A
06.01Ankara (Turkey)Italy 3-2 Belgium (105-105)Olympic Games QualifierEurope, Group B
06.01BarilocheArgentina 3-0 Chile (75-39)Olympic Games QualifierSouth America
06.01Bariloche (Argentina)Colombia 3-2 Venezuela (103-96)Olympic Games QualifierSouth America
05.01AnkaraTurkey 3-1 Germany (100-83)Olympic Games QualifierEurope, Group A
05.01Ankara (Turkey)Belgium 3-1 Poland (93-87)Olympic Games QualifierEurope, Group B
05.01Ankara (Turkey)Russia 3-1 Italy (98-81)Olympic Games QualifierEurope, Group B
04.01Ankara (Turkey)Germany 3-2 Netherlands (111-108)Olympic Games QualifierEurope, Group A
04.01Ankara (Turkey)Russia 3-2 Poland (102-96)Olympic Games QualifierEurope, Group B
04.01AnkaraTurkey 3-0 Croatia (75-57)Olympic Games QualifierEurope, Group A