LAST UPDATE: Sunday, 19 May 2019, 19:05:07

FootballFIFA FutsalAMF FutsalBeach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag Football
Beach Flag FootballRugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandy
Field HockeyIndoor HockeyFloorball
Roller HockeyInline HockeyIIHF Inline HockeySkater Hockey
Ball HockeyWBHF Ball HockeyShintyLacrosseBox LacrosseIntercrosseRingette
Water PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballCricketIndoor CricketBaseball
SoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGutsVolleyballFistball
Basketball3x3 BasketballNetballKorfballBeach KorfballHandballBeach Handball
RollballTchoukballBeach TchoukballUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingQuidditch
Sepak TakrawBeach Sepak TakrawKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosse
HorseballFutnetRoller DerbyPétanqueIce StockSnow PoloUnderwater Ice Hockey
MEN'S VOLLEYBALL - FIXTURES

Results  MenWomen
Fixtures  MenWomen
Rankings  MenWomen

Men's Archive201820172016201520142013201220112010
Women's Archive201820172016201520142013201220112010

DATEVENUEMATCHCOMPETITIONSTAGE
21.05 Abidjan Côte d'Ivoire - Niger All Africa Games Qualifier Zone 3
21.05 Abidjan (Côte d'Ivoire) Nigeria - Burkina Faso All Africa Games Qualifier Zone 3
25.05 Soria Spain - Estonia Golden European LeaguePool B
25.05 Apeldoorn Netherlands - Croatia Golden European LeaguePool B
25.05 Tampere Finland - Ukraine Golden European LeaguePool C
25.05 Nyíregyháza Hungary - Bosnia & Herzegovina Silver European LeaguePool A
25.05 Slagelse Denmark - Georgia Silver European LeaguePool B
25.05 Baku Azerbaijan - Romania Silver European LeaguePool B
26.05 Brussels Belgium - Slovakia Golden European LeaguePool A
26.05 Sivas Turkey - Latvia Golden European LeaguePool A
26.05 Minsk Belarus - Czechia Golden European LeaguePool C
26.05 Innsbruck Austria - Greece Silver European LeaguePool A
28.05-
02.06
Havana (Cuba) Teams to be decided NORCECA Challenge Cup 
28.05-
01.06
Budva (Montenegro) Teams to be decided Games of the Small States of Europe 
29.05 Brussels Belgium - Turkey Golden European LeaguePool A
29.05 TBD Latvia - Slovakia Golden European LeaguePool A
29.05 Varaždin Croatia - Estonia Golden European LeaguePool B
29.05 Soria Spain - Netherlands Golden European LeaguePool B
29.05 Minsk Belarus - Finland Golden European LeaguePool C
29.05 Brno Czechia - Ukraine Golden European LeaguePool C
29.05 Kakanj Bosnia & Herzegovina - Austria Silver European LeaguePool A
29.05 Loutraki Greece - Hungary Silver European LeaguePool A
29.05 Tbilisi Georgia - Azerbaijan Silver European LeaguePool B
29.05 Alexandria Romania - Denmark Silver European LeaguePool B
31.05 Jiangmen China - Germany FIVB Nations League QualifierPool 1
31.05 Jiangmen (China) Italy - Iran FIVB Nations League QualifierPool 1
31.05 Mendoza Argentina - Portugal FIVB Nations League QualifierPool 2
31.05 Mendoza (Argentina) Bulgaria - Canada FIVB Nations League QualifierPool 2
31.05 Katowice Poland - Australia FIVB Nations League QualifierPool 3
31.05 Katowice (Poland) USA - Brazil FIVB Nations League QualifierPool 3
31.05 Novi Sad (Serbia) Russia - France FIVB Nations League QualifierPool 4
31.05 Novi Sad (Serbia) Serbia - Japan FIVB Nations League QualifierPool 4
??.??-
??.??
TBD (TBD) Teams to be decided All Africa Games QualifierZone 1
??.??-
??.??
TBD (TBD) Teams to be decided All Africa Games QualifierZone 4
??.??-
??.??
TBD (TBD) Teams to be decided All Africa Games QualifierZone 6
??.??-
??.??
TBD (TBD) Teams to be decided All Africa Games QualifierZone 7
01.06 Jiangmen China - Iran FIVB Nations League QualifierPool 1
01.06 Jiangmen (China) Italy - Germany FIVB Nations League QualifierPool 1
01.06 Mendoza Argentina - Bulgaria FIVB Nations League QualifierPool 2
01.06 Mendoza (Argentina) Canada - Portugal FIVB Nations League QualifierPool 2
01.06 Katowice (Poland) Brazil - Australia FIVB Nations League QualifierPool 3
01.06 Katowice Poland - USA FIVB Nations League QualifierPool 3
01.06 Novi Sad (Serbia) Russia - Japan FIVB Nations League QualifierPool 4
01.06 Novi Sad (Serbia) Serbia - France FIVB Nations League QualifierPool 4
01.06 Nitra Slovakia - Turkey Golden European LeaguePool A
01.06 Varaždin Croatia - Spain Golden European LeaguePool B
01.06 Minsk Belarus - Ukraine Golden European LeaguePool C
01.06 Brno Czechia - Finland Golden European LeaguePool C
01.06 Loutraki Greece - Austria Silver European LeaguePool A
01.06 Alexandria Romania - Georgia Silver European LeaguePool B
02.06 Jiangmen China - Italy FIVB Nations League QualifierPool 1
02.06 Jiangmen (China) Germany - Iran FIVB Nations League QualifierPool 1
02.06 Mendoza Argentina - Canada FIVB Nations League QualifierPool 2
02.06 Mendoza (Argentina) Bulgaria - Portugal FIVB Nations League QualifierPool 2
02.06 Katowice Poland - Brazil FIVB Nations League QualifierPool 3
02.06 Katowice (Poland) USA - Australia FIVB Nations League QualifierPool 3
02.06 Novi Sad (Serbia) Japan - France FIVB Nations League QualifierPool 4
02.06 Novi Sad (Serbia) Serbia - Russia FIVB Nations League QualifierPool 4
02.06 TBD Latvia - Belgium Golden European LeaguePool A
02.06 Tartu Estonia - Netherlands Golden European LeaguePool B
02.06 Kakanj Bosnia & Herzegovina - Hungary Silver European LeaguePool A
02.06 Slagelse Denmark - Azerbaijan Silver European LeaguePool B
05.06-
10.06
Nairobi (Kenya) Teams to be decided All Africa Games QualifierZone 5
07.06 Ningbo China - Bulgaria FIVB Nations League QualifierPool 5
07.06 Ningbo (China) France - Poland FIVB Nations League QualifierPool 5
07.06 Ufa Russia - Portugal FIVB Nations League QualifierPool 6
07.06 Ufa (Russia) USA - Italy FIVB Nations League QualifierPool 6
07.06 Tokyo (Japan) Brazil - Iran FIVB Nations League QualifierPool 7
07.06 Tokyo Japan - Argentina FIVB Nations League QualifierPool 7
07.06 Ottawa (Canada) Canada - Australia FIVB Nations League QualifierPool 8
07.06 Ottawa (Canada) Germany - Serbia FIVB Nations League QualifierPool 8
08.06 Ningbo China - France FIVB Nations League QualifierPool 5
08.06 Ningbo (China) Poland - Bulgaria FIVB Nations League QualifierPool 5
08.06 Ufa (Russia) Italy - Portugal FIVB Nations League QualifierPool 6
08.06 Ufa Russia - USA FIVB Nations League QualifierPool 6
08.06 Tokyo (Japan) Argentina - Iran FIVB Nations League QualifierPool 7
08.06 Tokyo Japan - Brazil FIVB Nations League QualifierPool 7
08.06 Ottawa Canada - Germany FIVB Nations League QualifierPool 8
08.06 Ottawa (Canada) Serbia - Australia FIVB Nations League QualifierPool 8
08.06 Kortrijk Belgium - Latvia Golden European LeaguePool A
08.06 Malatya Turkey - Slovakia Golden European LeaguePool A
08.06 Tartu Estonia - Croatia Golden European LeaguePool B
08.06 Jindřichův Hradec Czechia - Belarus Golden European LeaguePool C
08.06 Zaporizhia Ukraine - Finland Golden European LeaguePool C
08.06 Kaposvár Hungary - Greece Silver European LeaguePool A
08.06 Tbilisi Georgia - Denmark Silver European LeaguePool B
08.06 Alexandria Romania - Azerbaijan Silver European LeaguePool B
09.06 Ningbo China - Poland FIVB Nations League QualifierPool 5
09.06 Ningbo (China) France - Bulgaria FIVB Nations League QualifierPool 5
09.06 Ufa Russia - Italy FIVB Nations League QualifierPool 6
09.06 Ufa (Russia) USA - Portugal FIVB Nations League QualifierPool 6
09.06 Tokyo (Japan) Argentina - Brazil FIVB Nations League QualifierPool 7
09.06 Tokyo Japan - Iran FIVB Nations League QualifierPool 7
09.06 Ottawa (Canada) Australia - Germany FIVB Nations League QualifierPool 8
09.06 Ottawa Canada - Serbia FIVB Nations League QualifierPool 8
09.06 De Koog Netherlands - Spain Golden European LeaguePool B
09.06 Schwechat Austria - Bosnia & Herzegovina Silver European LeaguePool A
12.06 Humenné Slovakia - Latvia Golden European LeaguePool A
12.06 Trabzon Turkey - Belgium Golden European LeaguePool A
12.06 Hoogeveen Netherlands - Estonia Golden European LeaguePool B
12.06 Alicante Spain - Croatia Golden European LeaguePool B
12.06 Hämeenlinna Finland - Belarus Golden European LeaguePool C
12.06 Zaporizhia Ukraine - Czechia Golden European LeaguePool C
12.06 Graz Austria - Hungary Silver European LeaguePool A
12.06 Loutraki Greece - Bosnia & Herzegovina Silver European LeaguePool A
12.06 Baku Azerbaijan - Georgia Silver European LeaguePool B
12.06 Slagelse Denmark - Romania Silver European LeaguePool B
13.06-
16.06
Havana (Cuba) Cuba, Dominican Republic, Mexico, Puerto Rico FIVB Challenger Cup QualifierNorth America
14.06 Gondomar (Portugal) Brazil - Serbia FIVB Nations League QualifierPool 9
14.06 Gondomar Portugal - China FIVB Nations League QualifierPool 9
14.06 Varna Bulgaria - Australia FIVB Nations League QualifierPool 10
14.06 Varna (Bulgaria) Italy - Japan FIVB Nations League QualifierPool 10
14.06 Urmia Iran - Canada FIVB Nations League QualifierPool 11
14.06 Urmia (Iran) Russia - Poland FIVB Nations League QualifierPool 11
14.06 Cannes France - Germany FIVB Nations League QualifierPool 12
14.06 Cannes (France) USA - Argentina FIVB Nations League QualifierPool 12
14.06-
22.06
TBD (Mexico) Teams to be decided Pan American Cup 
15.06 Gondomar (Portugal) Brazil - China FIVB Nations League QualifierPool 9
15.06 Gondomar Portugal - Serbia FIVB Nations League QualifierPool 9
15.06 Varna (Bulgaria) Australia - Italy FIVB Nations League QualifierPool 10
15.06 Varna Bulgaria - Japan FIVB Nations League QualifierPool 10
15.06 Urmia Iran - Poland FIVB Nations League QualifierPool 11
15.06 Urmia (Iran) Russia - Canada FIVB Nations League QualifierPool 11
15.06 Cannes France - Argentina FIVB Nations League QualifierPool 12
15.06 Cannes (France) USA - Germany FIVB Nations League QualifierPool 12
15.06 Poprad Slovakia - Belgium Golden European LeaguePool A
15.06 Varaždin Croatia - Netherlands Golden European LeaguePool B
15.06 Tartu Estonia - Spain Golden European LeaguePool B
15.06 Mikkeli Finland - Czechia Golden European LeaguePool C
15.06 Zaporizhia Ukraine - Belarus Golden European LeaguePool C
15.06 Lukavac Bosnia & Herzegovina - Greece Silver European LeaguePool A
15.06 Budapest Hungary - Austria Silver European LeaguePool A
15.06 Baku Azerbaijan - Denmark Silver European LeaguePool B
15.06 Tbilisi Georgia - Romania Silver European LeaguePool B
16.06 Gondomar Portugal - Brazil FIVB Nations League QualifierPool 9
16.06 Gondomar (Portugal) Serbia - China FIVB Nations League QualifierPool 9
16.06 Varna (Bulgaria) Australia - Japan FIVB Nations League QualifierPool 10
16.06 Varna Bulgaria - Italy FIVB Nations League QualifierPool 10
16.06 Urmia Iran - Russia FIVB Nations League QualifierPool 11
16.06 Urmia (Iran) Poland - Canada FIVB Nations League QualifierPool 11
16.06 Cannes (France) Argentina - Germany FIVB Nations League QualifierPool 12
16.06 Cannes France - USA FIVB Nations League QualifierPool 12
16.06 Rīga Latvia - Turkey Golden European LeaguePool A
21.06 Hoffman Estates (USA) Canada - China FIVB Nations League QualifierPool 13
21.06 Hoffman Estates USA - Japan FIVB Nations League QualifierPool 13
21.06 Milan (Italy) Argentina - Poland FIVB Nations League QualifierPool 14
21.06 Milan Italy - Serbia FIVB Nations League QualifierPool 14
21.06 Ardabil (Iran) France - Australia FIVB Nations League QualifierPool 15
21.06 Ardabil Iran - Portugal FIVB Nations League QualifierPool 15
21.06 Cuiabá Brazil - Bulgaria FIVB Nations League QualifierPool 16
21.06 Cuiabá (Brazil) Germany - Russia FIVB Nations League QualifierPool 16
21.06 Tallinn (Estonia)   Golden European LeagueSemi-Final
21.06 Tallinn (Estonia)   Golden European LeagueSemi-Final
21.06-
28.06
Bakau (Gambia) Teams to be decided All Africa Games QualifierZone 2
22.06 Hoffman Estates (USA) Japan - China FIVB Nations League QualifierPool 13
22.06 Hoffman Estates USA - Canada FIVB Nations League QualifierPool 13
22.06 Milan Italy - Argentina FIVB Nations League QualifierPool 14
22.06 Milan (Italy) Serbia - Poland FIVB Nations League QualifierPool 14
22.06 Ardabil (Iran) France - Portugal FIVB Nations League QualifierPool 15
22.06 Ardabil Iran - Australia FIVB Nations League QualifierPool 15
22.06 Cuiabá Brazil - Germany FIVB Nations League QualifierPool 16
22.06 Cuiabá (Brazil) Bulgaria - Russia FIVB Nations League QualifierPool 16
22.06 Tallinn (Estonia) Loser SF1 - Loser SF2 Golden European League3rd Place Match
22.06 Tallinn (Estonia) Winner SF1 - Winner SF2 Golden European LeagueFinal
22.06 TBD (Estonia)   Silver European LeagueSemi-Final
22.06 TBD (Estonia)   Silver European LeagueSemi-Final
23.06 Hoffman Estates (USA) Canada - Japan FIVB Nations League QualifierPool 13
23.06 Hoffman Estates USA - China FIVB Nations League QualifierPool 13
23.06 Milan (Italy) Argentina - Serbia FIVB Nations League QualifierPool 14
23.06 Milan Italy - Poland FIVB Nations League QualifierPool 14
23.06 Ardabil (Iran) Australia - Portugal FIVB Nations League QualifierPool 15
23.06 Ardabil Iran - France FIVB Nations League QualifierPool 15
23.06 Cuiabá Brazil - Russia FIVB Nations League QualifierPool 16
23.06 Cuiabá (Brazil) Germany - Bulgaria FIVB Nations League QualifierPool 16
23.06 TBD (Estonia) Loser SF1 - Loser SF2 Silver European League3rd Place Match
23.06 TBD (Estonia) Winner SF1 - Winner SF2 Silver European LeagueFinal
28.06 Brisbane (Australia) Argentina - China FIVB Nations League QualifierPool 17
28.06 Brisbane Australia - Russia FIVB Nations League QualifierPool 17
28.06 Brasília Brazil - France FIVB Nations League QualifierPool 18
28.06 Brasília (Brazil) Italy - Canada FIVB Nations League QualifierPool 18
28.06 Plovdiv Bulgaria - USA FIVB Nations League QualifierPool 19
28.06 Plovdiv (Bulgaria) Serbia - Iran FIVB Nations League QualifierPool 19
28.06 Leipzig Germany - Portugal FIVB Nations League QualifierPool 20
28.06 Leipzig (Germany) Poland - Japan FIVB Nations League QualifierPool 20
29.06 Brisbane (Australia) Argentina - Russia FIVB Nations League QualifierPool 17
29.06 Brisbane Australia - China FIVB Nations League QualifierPool 17
29.06 Brasília Brazil - Canada FIVB Nations League QualifierPool 18
29.06 Brasília (Brazil) France - Italy FIVB Nations League QualifierPool 18
29.06 Plovdiv Bulgaria - Iran FIVB Nations League QualifierPool 19
29.06 Plovdiv (Bulgaria) USA - Serbia FIVB Nations League QualifierPool 19
29.06 Leipzig Germany - Poland FIVB Nations League QualifierPool 20
29.06 Leipzig (Germany) Portugal - Japan FIVB Nations League QualifierPool 20
30.06 Brisbane Australia - Argentina FIVB Nations League QualifierPool 17
30.06 Brisbane (Australia) Russia - China FIVB Nations League QualifierPool 17
30.06 Brasília Brazil - Italy FIVB Nations League QualifierPool 18
30.06 Brasília (Brazil) France - Canada FIVB Nations League QualifierPool 18
30.06 Plovdiv Bulgaria - Serbia FIVB Nations League QualifierPool 19
30.06 Plovdiv (Bulgaria) USA - Iran FIVB Nations League QualifierPool 19
30.06 Leipzig Germany - Japan FIVB Nations League QualifierPool 20
30.06 Leipzig (Germany) Poland - Portugal FIVB Nations League QualifierPool 20
??.07-
??.07
TBD (Tunisia) Teams to be decided African Championship 
03.07-
07.07
Ljubljana (Slovenia) Teams to be decided FIVB Challenger Cup 
10.07-
14.07
TBD (USA) USA + 5 qualifiers FIVB Nations League 
10.07-
20.07
Apia (Samoa) Teams to be decided Pacific Games 
19.07-
28.07
Vacoas-Phoenix (Mauritius) Group A: Mauritius, Mayotte, Seychelles
Group B:
Comoros, Madagascar, Maldives, Réunion
Indian Ocean Island Games 
02.08-
11.08
Callao (Peru) Argentina 'B', Brazil 'B', Chile, Cuba, Mexico 'B', Peru,
Puerto Rico 'B' + 1 qualifier
Pan American Games 
09.08-
11.08
TBD (TBD) Brazil, Bulgaria, Egypt, Puerto Rico Olympic Games QualifierIntercontinental, Pool A
09.08-
11.08
TBD (TBD) Belgium, Netherlands, South Korea, USA Olympic Games QualifierIntercontinental, Pool B
09.08-
11.08
TBD (TBD) Australia, Cameroon, Italy, Serbia Olympic Games QualifierIntercontinental, Pool C
09.08-
11.08
TBD (TBD) France, Poland, Slovenia, Tunisia Olympic Games QualifierIntercontinental, Pool D
09.08-
11.08
TBD (TBD) Cuba, Iran, Mexico, Russia Olympic Games QualifierIntercontinental, Pool E
09.08-
11.08
TBD (TBD) Argentina, Canada, China, Finland Olympic Games QualifierIntercontinental, Pool F
01.09-
09.09
Winnipeg (Canada) Teams to be decided Norceca Championship 
12.09TBD (France) Bulgaria - GreeceEuropean ChampionshipPool A
12.09TBD France - RomaniaEuropean ChampionshipPool A
12.09TBD (France) Italy - PortugalEuropean ChampionshipPool A
12.09TBD (Slovenia) Finland - North MacedoniaEuropean ChampionshipPool C
12.09TBD (Slovenia) Russia - TurkeyEuropean ChampionshipPool C
12.09TBD Slovenia - BelarusEuropean ChampionshipPool C
13.09TBD (France) Bulgaria - RomaniaEuropean ChampionshipPool A
13.09TBD (France) Italy - GreeceEuropean ChampionshipPool A
13.09TBD Belgium - AustriaEuropean ChampionshipPool B
13.09TBD (Belgium) Serbia - GermanyEuropean ChampionshipPool B
13.09TBD (Belgium) Slovakia - SpainEuropean ChampionshipPool B
13.09TBD (Slovenia) North Macedonia - TurkeyEuropean ChampionshipPool C
13.09TBD (Slovenia) Russia - BelarusEuropean ChampionshipPool C
13.09TBD (Netherlands) Czechia - UkraineEuropean ChampionshipPool D
13.09TBD Netherlands - MontenegroEuropean ChampionshipPool D
13.09TBD (Netherlands) Poland - EstoniaEuropean ChampionshipPool D
13.09-
21.09
TBD (Iran) Teams to be decided Asian Championship 
14.09TBD (France) Bulgaria - PortugalEuropean ChampionshipPool A
14.09TBD France - GreeceEuropean ChampionshipPool A
14.09TBD Belgium - GermanyEuropean ChampionshipPool B
14.09TBD (Belgium) Slovakia - AustriaEuropean ChampionshipPool B
14.09TBD (Slovenia) Russia - North MacedoniaEuropean ChampionshipPool C
14.09TBD Slovenia - FinlandEuropean ChampionshipPool C
14.09TBD (Netherlands) Montenegro - EstoniaEuropean ChampionshipPool D
14.09TBD Netherlands - UkraineEuropean ChampionshipPool D
15.09TBD France - PortugalEuropean ChampionshipPool A
15.09TBD (France) Italy - RomaniaEuropean ChampionshipPool A
15.09TBD Belgium - SpainEuropean ChampionshipPool B
15.09TBD (Belgium) Serbia - SlovakiaEuropean ChampionshipPool B
15.09TBD (Slovenia) Belarus - FinlandEuropean ChampionshipPool C
15.09TBD Slovenia - TurkeyEuropean ChampionshipPool C
15.09TBD (Netherlands) Czechia - EstoniaEuropean ChampionshipPool D
15.09TBD Netherlands - PolandEuropean ChampionshipPool D
16.09TBD France - BulgariaEuropean ChampionshipPool A
16.09TBD (France) Greece - RomaniaEuropean ChampionshipPool A
16.09TBD (Belgium) Germany - AustriaEuropean ChampionshipPool B
16.09TBD (Belgium) Serbia - SpainEuropean ChampionshipPool B
16.09TBD (Slovenia) Belarus - North MacedoniaEuropean ChampionshipPool C
16.09TBD (Slovenia) Russia - FinlandEuropean ChampionshipPool C
16.09TBD (Netherlands) Montenegro - UkraineEuropean ChampionshipPool D
16.09TBD (Netherlands) Poland - CzechiaEuropean ChampionshipPool D
17.09TBD (France) Greece - PortugalEuropean ChampionshipPool A
17.09TBD (France) Italy - BulgariaEuropean ChampionshipPool A
17.09TBD Belgium - SlovakiaEuropean ChampionshipPool B
17.09TBD (Belgium) Spain - AustriaEuropean ChampionshipPool B
17.09TBD Slovenia - North MacedoniaEuropean ChampionshipPool C
17.09TBD (Slovenia) Turkey - BelarusEuropean ChampionshipPool C
17.09TBD Netherlands - EstoniaEuropean ChampionshipPool D
17.09TBD (Netherlands) Poland - MontenegroEuropean ChampionshipPool D
18.09TBD France - ItalyEuropean ChampionshipPool A
18.09TBD (France) Portugal - RomaniaEuropean ChampionshipPool A
18.09TBD Belgium - SerbiaEuropean ChampionshipPool B
18.09TBD (Belgium) Germany - SlovakiaEuropean ChampionshipPool B
18.09TBD (Slovenia) Finland - TurkeyEuropean ChampionshipPool C
18.09TBD Slovenia - RussiaEuropean ChampionshipPool C
18.09TBD Netherlands - CzechiaEuropean ChampionshipPool D
18.09TBD (Netherlands) Ukraine - EstoniaEuropean ChampionshipPool D
19.09TBD (Belgium) Serbia - AustriaEuropean ChampionshipPool B
19.09TBD (Belgium) Spain - GermanyEuropean ChampionshipPool B
19.09TBD (Netherlands) Czechia - MontenegroEuropean ChampionshipPool D
19.09TBD (Netherlands) Poland - UkraineEuropean ChampionshipPool D
??.09TBD (France) 1st Pool A - 4th Pool CEuropean Championship2nd Round
??.09TBD (France) 2nd Pool A - 3rd Pool CEuropean Championship2nd Round
??.09TBD (Belgium) 1st Pool C - 4th Pool AEuropean Championship2nd Round
??.09TBD (Belgium) 2nd Pool C - 3rd Pool AEuropean Championship2nd Round
??.09TBD (Slovenia) 1st Pool B - 4th Pool DEuropean Championship2nd Round
??.09TBD (Slovenia) 2nd Pool B - 3rd Pool DEuropean Championship2nd Round
??.09TBD (Netherlands) 1st Pool D - 4th Pool BEuropean Championship2nd Round
??.09TBD (Netherlands) 2nd Pool D - 3rd Pool BEuropean Championship2nd Round
??.09TBD (France) Winner 1A/4C - Winner 2A/3CEuropean Championship Quarter-Final
??.09TBD (Belgium) Winner 1C/4A - Winner 2C/3AEuropean Championship Quarter-Final
??.09TBD (Slovenia) Winner 1B/4D - Winner 2B/3DEuropean Championship Quarter-Final
??.09TBD (Netherlands) Winner 1D/4B - Winner 2D/3BEuropean Championship Quarter-Final
??.09TBD (France) Winner 1A/4C/2A/3C - Winner 1C/4A/2C/3AEuropean Championship Semi-Final
??.09TBD (Slovenia) Winner 1B/4D/2B/3D - Winner 1D/4B/2D/3BEuropean Championship Semi-Final
29.09TBD (France) Loser SF 1- Loser SF2European Championship3rd Place Match
29.09TBD (France) Winner SF1 - Winner SF2European ChampionshipFinal
??.10-
??.10
Casablanca (Morocco) Teams to be decided All-Africa Games 
??.11-
??.12
Quezon City (Philippines)Teams to be decided Southeast Asian Games 
01.12-
10.12
TBD (Nepal)Teams to be decided South Asian Games