FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S VOLLEYBALL - 2017 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
15.12 Managua (Nicaragua) Honduras - Belize Central American Games  
15.12 Managua Nicaragua - Guatemala Central American Games  
15.12 Managua (Nicaragua) Panama - El SalvadorCentral American Games  
14.12 Managua (Nicaragua) El Salvador 3-2 Costa Rica (116-113)Central American Games  
14.12 Managua (Nicaragua) Honduras 3-1 Panama (98-83) Central American Games  
14.12 Managua Nicaragua - Belize Central American Games  
13.12 Managua (Nicaragua) Costa Rica 3-2 Panama (103-90) Central American Games  
13.12 Managua (Nicaragua) El Salvador 3-1 Belize (101-84)Central American Games  
13.12 Managua (Nicaragua) Guatemala 3-1 Honduras (96-80)Central American Games  
12.12 Managua (Nicaragua) Guatemala 3-0 Costa Rica (77-58)Central American Games  
12.12 Managua Nicaragua 2-3 El Salvador (102-109) Central American Games  
12.12 Managua (Nicaragua) Panama 3-2 Belize (108-105) Central American Games  
11.12 Managua (Nicaragua) Guatemala 3-0 Belize (75-60) Central American Games  
11.12 Managua (Nicaragua) Honduras 3-1 Costa Rica (95-86)Central American Games  
11.12 Managua Nicaragua 3-2 Panama (109-106) Central American Games  
10.12 Managua (Nicaragua) El Salvador 3-0 Honduras (75-63)Central American Games  
10.12 Managua (Nicaragua) Guatemala 3-0 Panama (75-46) Central American Games  
10.12 Managua Nicaragua 1-3 Costa Rica (93-101) Central American Games  
12.11 Havana Cuba 3-0 Puerto Rico (80-71) World Championship Qualifier NORCECA Play-Off
12.11 Havana (Cuba)Mexico 3-0 Guatemala (75-56)World Championship QualifierNORCECA Play-Off
11.11 Havana Cuba 0-3 Mexico (63-75) World Championship Qualifier NORCECA Play-Off
11.11 Havana (Cuba) Puerto Rico 3-0 Guatemala (75-57) World Championship Qualifier NORCECA Play-Off
10.11 Havana Cuba 3-0 Guatemala (75-48) World Championship Qualifier NORCECA Play-Off
10.11 Havana (Cuba) Puerto Rico 3-0 Mexico (75-54) World Championship Qualifier NORCECA Play-Off
29.10 Cairo (Egypt) Libya 3-0 DR Congo (75-48)African Championship 7th Place Match
29.10 Cairo (Egypt) Morocco 3-2 Rwanda (102-96) African Championship 5th Place Match
29.10 Cairo (Egypt) Cameroon 3-1 Algeria (100-92) African Championship 3rd Place Match
29.10 Cairo Egypt 0-3 Tunisia (57-75)African Championship Final
28.10 Cairo (Egypt) Botswana 3-2 Chad (107-104) African Championship 11th Place Match
28.10 Cairo (Egypt) Ghana 3-0 Kenya (75-58)African Championship 9th Place Match
27.10 Cairo (Egypt)Nigeria 3-0 Niger (76-59)African Championship 13th Place Match
27.10 Cairo (Egypt) Ghana 3-0 Botswana (76-67)African Championship 9th-12th Place Semi-Final
27.10 Cairo (Egypt) Kenya 3-0 Chad (75-61) African Championship 9th-12th Place Semi-Final
27.10 Cairo (Egypt) Morocco 3-1 DR Congo (98-82) African Championship 5th-8th Place Semi-Final
27.10 Cairo (Egypt) Rwanda 3-2 Libya (101-101) African Championship 5th-8th Place Semi-Final
27.10 Cairo Egypt 3-0 Cameroon (76-69) African Championship Semi-Final
27.10 Cairo (Egypt) Tunisia 3-2 Algeria (113-108) African Championship Semi-Final
26.10 Cairo (Egypt) Chad 3-1 Niger (101-89) African Championship 9th-14th Place Quarter-Final
26.10 Cairo (Egypt) Kenya 3-2 Nigeria (107-102) African Championship 9th-14th Place Quarter-Final
26.10 Cairo (Egypt) Algeria 3-0 DR Congo (75-51) African Championship Quarter-Final
26.10 Cairo (Egypt) Cameroon 3-2 Libya (112-105) African Championship Quarter-Final
26.10 Cairo Egypt 3-0 Rwanda (75-46) African Championship Quarter-Final
26.10 Cairo (Egypt) Tunisia 3-0 Morocco (75-60) African Championship Quarter-Final
25.10 Cairo (Egypt) Cameroon 3-0 Nigeria (76-63) African Championship Pool C
24.10 Cairo (Egypt) DR Congo 3-0 Niger (75-58) African Championship Pool A
24.10 Cairo (Egypt) Kenya 3-2 Libya (101-104) African Championship Pool B
24.10 Cairo (Egypt) Tunisia 3-0 Ghana (75-51) African Championship Pool B
24.10 Cairo (Egypt) Morocco 3-1 Nigeria (99-85) African Championship Pool C
24.10 Cairo (Egypt) Algeria 3-0 Rwanda (75-61) African Championship Pool D
24.10 Cairo (Egypt) Botswana 3-0 Chad (75-59) African Championship Pool D
23.10 Cairo Egypt 3-0 DR Congo (75-43) African Championship Pool A
23.10 Cairo (Egypt) Libya 3-2 Ghana (109-98) African Championship Pool B
23.10 Cairo (Egypt) Tunisia 3-0 Kenya (75-57) African Championship Pool B
23.10 Cairo (Egypt) Cameroon 3-1 Morocco (99-91) African Championship Pool C
23.10 Cairo (Egypt) Algeria 3-0 Chad (75-47) African Championship Pool D
23.10 Cairo (Egypt) Rwanda 3-0 Botswana (75-54) African Championship Pool D
22.10 Cairo Egypt 3-0 Niger (75-28) African Championship Pool A
22.10 Cairo (Egypt) Ghana 3-0 Kenya (76-55) African Championship Pool B
22.10 Cairo (Egypt) Tunisia 3-2 Libya (105-91) African Championship Pool B
22.10 Cairo (Egypt) Cameroon n/p Nigeria
Nigeria did not show
African Championship Pool C
22.10 Cairo (Egypt) Algeria 3-0 Botswana (75-45) African Championship Pool D
22.10 Cairo (Egypt) Rwanda 3-0 Chad (75-56) African Championship Pool D
01.10 Colorado Springs (USA) Martinique 3-2 Costa Rica (99-105) NORCECA Championship 7th Place Match
01.10 Colorado Springs (USA) Guatemala 3-0 Trinidad & Tobago (75-43) NORCECA Championship 5th Place Match
01.10 Colorado Springs (USA) Canada 3-1 Mexico (98-81) NORCECA Championship 3rd Place Match
01.10 Colorado Springs USA 3-0 Dominican Republic (75-39) NORCECA Championship Final
30.09 Colorado Springs (USA) Saint Vincent & the Grenadines 3-1 Saint Lucia (97-79) NORCECA Championship 9th Place Match
30.09 Colorado Springs (USA) Guatemala 3-1 Costa Rica (95-78) NORCECA Championship 5th-8th Place Semi-Final
30.09 Colorado Springs (USA) Trinidad & Tobago 3-0 Martinique (75-62) NORCECA Championship 5th-8th Place Semi-Final
30.09 Colorado Springs (USA) Dominican Republic 3-0 Mexico (75-66) NORCECA Championship Semi-Final
30.09 Colorado Springs USA 3-0 Canada (75-63)NORCECA Championship Semi-Final
29.09 Colorado Springs (USA) Guatemala 3-0 Saint Lucia (75-48) NORCECA Championship 7th-10th Place Quarter-Final
29.09 Colorado Springs (USA) Martinique 3-0 Saint Vincent & the Grenadines (75-50)NORCECA Championship 7th-10th Place Quarter-Final
29.09 Colorado Springs (USA) Dominican Republic 3-0 Trinidad & Tobago (75-61) NORCECA Championship Quarter-Final
29.09 Colorado Springs USA 3-0 Costa Rica (75-26) NORCECA Championship Quarter-Final
28.09 Colorado Springs USA 3-0 Dominican Republic (75-48)NORCECA Championship Group A
28.09 Colorado Springs (USA) Canada 3-0 Trinidad & Tobago (75-43) NORCECA Championship Group B
28.09 Colorado Springs (USA) Martinique 3-0 Saint Vincent & the Grenadines (75-44) NORCECA Championship Group C
28.09 Colorado Springs (USA) Mexico 3-0 Costa Rica (75-45)NORCECA Championship Group C
27.09 Colorado Springs (USA) Dominican Republic 3-0 Guatemala (75-54) NORCECA Championship Group A
27.09 Colorado Springs (USA) Canada 3-0 Saint Lucia (75-30)NORCECA Championship Group B
27.09 Colorado Springs (USA) Costa Rica 3-0 Saint Vincent & the Grenadines (75-50) NORCECA Championship Group C
27.09 Colorado Springs (USA) Mexico 3-0 Martinique (75-38)NORCECA Championship Group C
26.09 Colorado Springs USA 3-0 Guatemala (75-36) NORCECA Championship Group A
26.09 Colorado Springs (USA) Trinidad & Tobago 3-0 Saint Lucia (75-48) NORCECA Championship Group B
26.09 Colorado Springs (USA) Costa Rica 3-1 Martinique (98-81)NORCECA Championship Group C
26.09 Colorado Springs (USA) Mexico 3-0 Saint Vincent & the Grenadines (75-33)NORCECA Championship Group C
23.09 Radès (Tunisia) Morocco 3-2 Algeria (103-105) African Championship Qualifier Pool A
22.09 Radès (Tunisia) Morocco 3-1 Libya (98-88) African Championship Qualifier Pool A
21.09 Radès (Tunisia) Algeria 3-1 Libya (97-85) African Championship Qualifier Pool A
17.09 Osaka (Japan) Iran 3-2 France (125-122) Grand Champions Cup  
17.09 Osaka (Japan) Italy 3-1 USA (102-96) Grand Champions Cup  
17.09 Osaka Japan 0-3 Brazil (54-75) Grand Champions Cup  
16.09 Osaka (Japan) Brazil 3-2 USA (105-109) Grand Champions Cup  
16.09 Osaka (Japan) Italy 3-1 France (96-88) Grand Champions Cup  
16.09 Osaka Japan 1-3 Iran (78-96) Grand Champions Cup  
15.09 Osaka (Japan) Brazil 3-0 Iran (75-56) Grand Champions Cup  
15.09 Osaka Japan 1-3 Italy (90-97) Grand Champions Cup  
15.09 Osaka (Japan) USA 3-0 France (75-53) Grand Champions Cup  
13.09 Nagoya (Japan)Iran 3-2 USA (104-108)Grand Champions Cup 
13.09 Nagoya (Japan)Italy 3-2 Brazil (103-112)Grand Champions Cup 
13.09 NagoyaJapan 0-3 France (61-75)Grand Champions Cup 
12.09 Nagoya (Japan) Brazil 3-0 France (79-72) Grand Champions Cup  
12.09 Nagoya (Japan) Iran 3-2 Italy (120-112) Grand Champions Cup  
12.09 Nagoya Japan 0-3 USA (52-75) Grand Champions Cup  
03.09 Kraków (Poland) Serbia 3-2 Belgium (106-101)European Championship 3rd Place Match
03.09 Kraków (Poland) Russia 3-2 Germany (102-104)European Championship Final
02.09 Salta Argentina 3-0 Venezuela (75-47) World Championship Qualifier South America
02.09 Kraków (Poland) Germany 3-2 Serbia (106-107)European Championship Semi-Final
02.09 Kraków (Poland) Russia 3-0 Belgium (75-48) European Championship Semi-Final
01.09 Salta (Argentina) Chile 3-0 Venezuela (75-57) World Championship Qualifier South America
31.08 Kraków (Poland) Belgium 3-0 Italy (75-55) European Championship Quarter-Final
31.08 Kraków (Poland) Germany 3-1 Czech Republic (91-90) European Championship Quarter-Final
31.08 Katowice (Poland) Russia 3-0 Slovenia (75-55) European Championship Quarter-Final
31.08 Katowice (Poland) Serbia 3-0 Bulgaria (78-69) European Championship Quarter-Final
30.08PalpaláArgentina 3-1 Chile (96-74)World Championship QualifierSouth America
30.08 Kraków (Poland) Bulgaria 3-1 Finland (98-69) European Championship Quarter-Final Play-Off
30.08 Katowice (Poland) Czech Republic 3-1 France (96-87)European Championship Quarter-Final Play-Off
30.08 Katowice (Poland) Italy 3-0 Turkey (81-62) European Championship Quarter-Final Play-Off
30.08 Kraków Poland 0-3 Slovenia (61-75) European Championship Quarter-Final Play-Off
28.08 Gdańsk/Sopot Poland 3-0 Estonia (76-67) European Championship Pool A
28.08 Gdańsk/Sopot (Poland) Serbia 3-0 Finland (84-70) European Championship Pool A
28.08 Szczecin (Poland) Germany 3-0 Slovakia (76-65) European Championship Pool B
28.08 Szczecin (Poland) Italy 3-0 Czech Republic (81-75)European Championship Pool B
28.08 Kraków (Poland) Bulgaria 3-0 Slovenia (78-65) European Championship Pool C
28.08 Kraków (Poland) Russia 3-0 Spain (75-55) European Championship Pool C
28.08 Katowice (Poland) Belgium 3-0 Netherlands (75-63) European Championship Pool D
28.08 Katowice (Poland) France 3-0 Turkey (75-68) European Championship Pool D
27.08 Szczecin (Poland) Germany 3-0 Czech Republic (75-53)European Championship Pool B
27.08 Szczecin (Poland) Italy 3-0 Slovakia (75-53) European Championship Pool B
27.08 Katowice (Poland) Belgium 3-2 Turkey (113-113) European Championship Pool D
27.08 Katowice (Poland) France 3-2 Netherlands (114-112) European Championship Pool D
27.08 Kuala Lumpur (Malaysia) Vietnam 3-1 Burma (97-79) Southeast Asian Games 3rd Place Match
27.08 Kuala Lumpur (Malaysia) Thailand 3-1 Indonesia (95-83) Southeast Asian Games Final
26.08 Gdańsk/Sopot Poland 3-0 Finland (75-63) European Championship Pool A
26.08 Gdańsk/Sopot (Poland) Serbia 3-2 Estonia (102-105) European Championship Pool A
26.08 Kraków (Poland) Bulgaria 3-0 Spain (78-62) European Championship Pool C
26.08 Kraków (Poland) Russia 3-0 Slovenia (82-75) European Championship Pool C
26.08 Kuala Lumpur (Malaysia) Indonesia 3-2 Burma (120-112)Southeast Asian Games Semi-Final
26.08 Kuala Lumpur (Malaysia) Thailand 3-2 Vietnam (111-110)Southeast Asian Games Semi-Final
25.08 Szczecin (Poland) Czech Republic 3-1 Slovakia (103-82)European Championship Pool B
25.08 Szczecin (Poland) Germany 3-2 Italy (105-99) European Championship Pool B
25.08 Katowice (Poland) Belgium 3-2 France (111-105) European Championship Pool D
25.08 Katowice (Poland) Turkey 3-1 Netherlands (96-88) European Championship Pool D
25.08 Kuala Lumpur (Malaysia) Burma 3-0 Cambodia (75-50)Southeast Asian Games Group A
25.08 Kuala Lumpur (Malaysia) Philippines 3-0 East Timor (75-42)Southeast Asian Games Group B
24.08 Gdańsk/Sopot (Poland)Finland 3-2 Estonia (112-104)European Championship Pool A
24.08 Warsaw Poland 0-3 Serbia (64-75) European Championship Pool A
24.08 Kraków (Poland)Russia 3-0 Bulgaria (75-62)European Championship Pool C
24.08 Kraków (Poland) Slovenia 3-0 Spain (77-56) European Championship Pool C
24.08 Kuala LumpurMalaysia 0-3 Thailand (67-82)Southeast Asian Games Group A
24.08 Kuala Lumpur (Malaysia)Indonesia 3-0 Vietnam (76-64)Southeast Asian GamesGroup B
23.08 Kuala Lumpur (Malaysia) Indonesia 3-1 Philippines (108-100)Southeast Asian Games Group B
23.08 Kuala Lumpur (Malaysia) Vietnam 3-0 East Timor (75-32)Southeast Asian Games Group B
22.08 Kuala Lumpur Malaysia 2-3 Burma (110-107) Southeast Asian Games Group A
22.08 Kuala Lumpur (Malaysia) Thailand 3-0 Cambodia (75-49)Southeast Asian Games Group A
22.08 Kuala Lumpur (Malaysia) Indonesia 3-0 East Timor (75-23)Southeast Asian Games Group B
21.08 Kuala Lumpur Malaysia 3-0 Cambodia (80-63) Southeast Asian Games Group A
21.08 Kuala Lumpur (Malaysia) Thailand 3-0 Burma (79-68)Southeast Asian Games Group A
21.08 Kuala Lumpur (Malaysia) Vietnam 3-0 Philippines (75-60)Southeast Asian Games Group B
14.08 Ardabil Iran 3-0 Qatar (75-60) World Championship Qualifier Asia, Final Round, Pool A
14.08 Ardabil (Iran) South Korea 3-1 Kazakhstan (103-82) World Championship Qualifier Asia, Final Round, Pool A
13.08 Ardabil (Iran) China 3-0 South Korea (75-61) World Championship Qualifier Asia, Final Round, Pool A
13.08 Ardabil Iran 3-0 Kazakhstan (75-51) World Championship Qualifier Asia, Final Round, Pool A
13.08 Gros Islet (Saint Lucia) Anguilla 3-0 Saint Martin (76-65)NORCECA Championship Qualifier ECVA, 2nd Round, Pool D, Group Stage
13.08 Gros Islet Saint Lucia 3-0 Sint Maarten (76-62) NORCECA Championship Qualifier ECVA, 2nd Round, Pool D, Group Stage
13.08 Gros Islet (Saint Lucia) Saint Martin 3-2 Anguilla (108-94) NORCECA Championship Qualifier ECVA, 2nd Round, Pool D, 3rd Place Match
13.08 Gros Islet Saint Lucia 3-0 Sint Maarten (75-53) NORCECA Championship Qualifier ECVA, 2nd Round, Pool D, Final
12.08 Ardabil Iran 3-0 China (79-68) World Championship Qualifier Asia, Final Round, Pool A
12.08 Ardabil (Iran) Qatar 3-0 Kazakhstan (75-56) World Championship Qualifier Asia, Final Round, Pool A
12.08 Gros Islet Saint Lucia 3-0 Saint Martin (75-59) NORCECA Championship Qualifier ECVA, 2nd Round, Pool D, Group Stage
12.08 Gros Islet (Saint Lucia) Sint Maarten 3-0 Anguilla (75-56)NORCECA Championship Qualifier ECVA, 2nd Round, Pool D, Group Stage
12.08 Gros Islet Saint Lucia 3-1 Anguilla (96-81) NORCECA Championship Qualifier ECVA, 2nd Round, Pool D, Group Stage
12.08 Gros Islet (Saint Lucia) Sint Maarten 3-1 Saint Martin (103-90)NORCECA Championship Qualifier ECVA, 2nd Round, Pool D, Group Stage
11.08 Ardabil (Iran) China 3-0 Qatar (75-65) World Championship Qualifier Asia, Final Round, Pool A
11.08 Ardabil Iran 3-0 South Korea (77-53) World Championship Qualifier Asia, Final Round, Pool A
11.08 Temuco (Chile) Peru 3-1 Paraguay (98-81)South American Championship 7th Place Match
11.08 Temuco (Chile) Colombia 3-1 Uruguay (98-84)South American Championship 5th Place Match
11.08 Santiago Chile 0-3 Argentina (61-75) South American Championship 3rd Place Match
11.08 Santiago (Chile) Brazil 3-0 Venezuela (75-45) South American Championship Final
10.08 Ardabil (Iran) China 3-1 Kazakhstan (97-84) World Championship Qualifier Asia, Final Round, Pool A
10.08 Ardabil (Iran) Qatar 3-2 South Korea (101-102) World Championship Qualifier Asia, Final Round, Pool A
10.08 Temuco (Chile) Colombia 3-0 Peru (75-54) South American Championship 5th-8th Place Semi-Final
10.08 Temuco (Chile) Uruguay 3-0 Paraguay (75-53) South American Championship 5th-8th Place Semi-Final
10.08 Santiago Chile 0-3 Brazil (46-75) South American Championship Semi-Final
10.08 Santiago (Chile) Venezuela 3-2 Argentina (106-112)South American Championship Semi-Final
10.08Gros Islet (Saint Lucia)Dominica 3-2 Saint Kitts & Nevis (104-105)NORCECA Championship Qualifier ECVA, 2nd Round, Pool E, Group Stage
10.08 Gros Islet (Saint Lucia)Antigua & Barbuda 3-2 Saint Vincent & the Grenadines (103-104)NORCECA Championship Qualifier ECVA, 2nd Round, Pool E, Group Stage
10.08 Gros Islet (Saint Lucia)Antigua & Barbuda 3-2 Saint Kitts & Nevis (114-101)NORCECA Championship Qualifier ECVA, 2nd Round, Pool E, 3rd Place Match
10.08 Gros Islet (Saint Lucia)Saint Vincent & the Grenadines 3-1 Dominica (97-83)NORCECA Championship Qualifier ECVA, 2nd Round, Pool E, Final
09.08 Temuco (Chile) Brazil 3-0 Colombia (75-46) South American Championship Group A
09.08 Temuco (Chile) Venezuela 3-0 Paraguay (75-40) South American Championship Group A
09.08 Santiago Chile 1-3 Argentina (80-96) South American Championship Group B
09.08 Santiago (Chile) Uruguay 3-2 Peru (112-110) South American Championship Group B
09.08Gros Islet (Saint Lucia)Dominica 3-1 Antigua & Barbuda (101-87)NORCECA Championship Qualifier ECVA, 2nd Round, Pool E, Group Stage
09.08Gros Islet (Saint Lucia)Saint Vincent & the Grenadines 3-1 Saint Kitts & Nevis (95-100)NORCECA Championship Qualifier ECVA, 2nd Round, Pool E, Group Stage
09.08Gros Islet (Saint Lucia)Antigua & Barbuda 3-1 Saint Kitts & Nevis (100-97)NORCECA Championship Qualifier ECVA, 2nd Round, Pool E, Group Stage
09.08Gros Islet (Saint Lucia)Saint Vincent & the Grenadines 3-1 Dominica (100-77)NORCECA Championship Qualifier ECVA, 2nd Round, Pool E, Group Stage
08.08 Temuco (Chile) Brazil 3-0 Venezuela (75-40) South American Championship Group A
08.08 Temuco (Chile) Colombia 3-0 Paraguay (75-51) South American Championship Group A
08.08 Santiago (Chile) Argentina 3-0 Peru (75-49) South American Championship Group B
08.08 Santiago Chile 3-0 Uruguay (75-50) South American Championship Group B
07.08 Temuco (Chile) Brazil 3-0 Paraguay (75-28) South American Championship Group A
07.08 Temuco (Chile) Venezuela 3-1 Colombia (98-89) South American Championship Group A
07.08 Santiago (Chile) Argentina 3-0 Uruguay (75-54) South American Championship Group B
07.08 Santiago Chile 3-0 Peru (75-53) South American Championship Group B
01.08 Surabaya (Indonesia)Taiwan 3-2 Australia (107-104)Asian Championship7th Place Match
01.08 Surabaya (Indonesia)Iran U-23 3-1 China (90-86)Asian Championship5th Place Match
01.08 SurabayaIndonesia 0-3 South Korea (50-75)Asian Championship3rd Place Match
01.08 Surabaya (Indonesia)Japan 3-1 Kazakhstan (100-83)Asian ChampionshipFinal
31.07 Surabaya (Indonesia) Saudi Arabia 3-0 Hong Kong (75-56) Asian Championship 15th Place Match
31.07 Surabaya (Indonesia) Iraq 3-1 Sri Lanka (91-79) Asian Championship 13th Place Match
31.07 Surabaya (Indonesia) Thailand 3-1 Pakistan (93-84)Asian Championship 11th Place Match
31.07 Surabaya (Indonesia) Qatar 3-1 Vietnam (91-80) Asian Championship 9th Place Match
31.07 Surabaya (Indonesia) China 3-0 Taiwan (75-64) Asian Championship 5th-8th Place Semi-Final
31.07 Surabaya (Indonesia) Iran U-23 3-2 Australia (101-104) Asian Championship 5th-8th Place Semi-Final
31.07 Surabaya Indonesia 0-3 Japan (64-76) Asian Championship Semi-Final
31.07 Surabaya (Indonesia) Kazakhstan 3-2 South Korea (101-104)Asian Championship Semi-Final
30.07 Surabaya (Indonesia) Iraq 3-0 Saudi Arabia (75-56)Asian Championship 13th-16th Place Semi-Final
30.07 Surabaya (Indonesia) Sri Lanka 3-0 Hong Kong (75-48)Asian Championship 13th-16th Place Semi-Final
30.07 Surabaya (Indonesia) Qatar 3-2 Pakistan (102-99) Asian Championship 9th-12th Place Semi-Final
30.07 Surabaya (Indonesia) Vietnam 3-2 Thailand (102-95) Asian Championship 9th-12th Place Semi-Final
30.07 Surabaya Indonesia 3-2 Iran U-23 (102-108) Asian Championship Quarter-Final
30.07 Surabaya (Indonesia) Japan 3-0 Australia (75-59) Asian Championship Quarter-Final
30.07 Surabaya (Indonesia) Kazakhstan 3-0 Taiwan (75-67)Asian Championship Quarter-Final
30.07 Surabaya (Indonesia) South Korea 3-0 China (75-60)Asian Championship Quarter-Final
30.07 Gatineau (Canada) Venezuela 3-2 Mexico (110-96) Pan American Cup 7th Place Match
30.07 Gatineau (Canada) USA 'B' 3-2 Dominican Republic (102-110) Pan American Cup 5th Place Match
30.07 Gatineau Canada 'B' 1-3 Cuba (87-97) Pan American Cup 3rd Place Match
30.07 Gatineau (Canada) Argentina 3-1 Puerto Rico (98-86) Pan American Cup Final
29.07 SurabayaIndonesia 0-3 Japan (50-75)Asian ChampionshipPool E (1-8)
29.07 Surabaya (Indonesia)South Korea 3-1 Kazakhstan (98-79)Asian ChampionshipPool E (1-8)
29.07 Surabaya (Indonesia)Iran U-23 3-1 Australia (97-72) Asian ChampionshipPool F (1-8)
29.07 Surabaya (Indonesia)Taiwan 3-1 China (96-92)Asian ChampionshipPool F (1-8)
29.07 Surabaya (Indonesia)Qatar 3-1 Vietnam (96-87)Asian ChampionshipPool G (9-16)
29.07 Surabaya (Indonesia)Saudi Arabia 3-1 Sri Lanka (96-90)Asian ChampionshipPool G (9-16)
29.07 Surabaya (Indonesia)Iraq 3-1 Hong Kong (98-78)Asian ChampionshipPool H (9-16)
29.07 Surabaya (Indonesia)Thailand 3-0 Pakistan (76-65)Asian ChampionshipPool H (9-16)
29.07 Gatineau (Canada) Dominican Republic 3-1 Mexico (100-89) Pan American Cup 5th-8th Place Semi-Final
29.07 Gatineau (Canada) USA 'B' 3-0 Venezuela (75-57)Pan American Cup 5th-8th Place Semi-Final
29.07 Gatineau Canada 'B' 0-3 Argentina (48-75) Pan American Cup Semi-Final
29.07 Gatineau (Canada) Puerto Rico 3-1 Cuba (91-85)Pan American Cup Semi-Final
28.07 Gatineau Canada 'B' 3-1 Dominican Republic (91-89)Pan American Cup Quarter-Final
28.07 Gatineau (Canada) Puerto Rico 3-1 USA 'B' (95-82) Pan American Cup Quarter-Final
27.07 Surabaya Indonesia 1-3 South Korea (76-95) Asian Championship Pool E (1-8)
27.07 Surabaya (Indonesia) Japan 3-0 Kazakhstan (75-60) Asian Championship Pool E (1-8)
27.07 Surabaya (Indonesia) China 3-0 Iran U-23 (77-64) Asian Championship Pool F (1-8)
27.07 Surabaya (Indonesia) Taiwan 3-1 Australia (99-84) Asian Championship Pool F (1-8)
27.07 Surabaya (Indonesia) Sri Lanka 3-2 Qatar (108-106) Asian Championship Pool G (9-16)
27.07 Surabaya (Indonesia) Vietnam 3-1 Saudi Arabia (103-91)Asian Championship Pool G (9-16)
27.07 Surabaya (Indonesia) Pakistan 3-2 Hong Kong (108-97)Asian Championship Pool H (9-16)
27.07 Surabaya (Indonesia) Thailand 3-1 Iraq (95-81) Asian Championship Pool H (9-16)
27.07 Gatineau (Canada) Cuba 3-2 USA 'B' (108-104) Pan American Cup Pool A
27.07 Gatineau (Canada) Dominican Republic 3-1 Mexico (92-83)Pan American Cup Pool A
27.07 Gatineau Canada 'B' 0-3 Argentina (59-77) Pan American Cup Pool B
27.07 Gatineau (Canada) Puerto Rico 3-2 Venezuela (108-102)Pan American Cup Pool B
26.07 Surabaya Indonesia 3-2 Qatar (103-103) Asian Championship Pool A
26.07 Surabaya (Indonesia) Kazakhstan 3-0 Saudi Arabia (75-52)Asian Championship Pool A
26.07 Surabaya (Indonesia) Iran U-23 3-0 Taiwan (80-72) Asian Championship Pool B
26.07 Surabaya (Indonesia) Pakistan 3-1 Iraq (93-88) Asian Championship Pool B
26.07 Surabaya (Indonesia) South Korea 3-2 Japan (103-99)Asian Championship Pool C
26.07 Surabaya (Indonesia) Vietnam 3-2 Sri Lanka (101-99)Asian Championship Pool C
26.07 Surabaya (Indonesia) Australia 3-0 China (76-60) Asian Championship Pool D
26.07 Surabaya (Indonesia) Thailand 3-1 Hong Kong (98-73)Asian Championship Pool D
26.07 Gatineau (Canada) Cuba 3-0 Mexico (75-48) Pan American Cup Pool A
26.07 Gatineau (Canada) Dominican Republic 3-0 USA 'B' (75-45)Pan American Cup Pool A
26.07 Gatineau (Canada) Argentina 3-0 Venezuela (78-61) Pan American Cup Pool B
26.07 Gatineau Canada 'B' 0-3 Puerto Rico (59-75) Pan American Cup Pool B
25.07 Surabaya Indonesia 2-3 Kazakhstan (109-111) Asian Championship Pool A
25.07 Surabaya (Indonesia) Qatar 3-0 Saudi Arabia (75-65)Asian Championship Pool A
25.07 Surabaya (Indonesia) Iran U-23 3-0 Pakistan (75-59) Asian Championship Pool B
25.07 Surabaya (Indonesia) Taiwan 3-0 Iraq (76-67) Asian Championship Pool B
25.07 Surabaya (Indonesia) Japan 3-0 Vietnam (75-50) Asian Championship Pool C
25.07 Surabaya (Indonesia) South Korea 3-0 Sri Lanka (75-55)Asian Championship Pool C
25.07 Surabaya (Indonesia) Australia 3-2 Thailand (110-97)Asian Championship Pool D
25.07 Surabaya (Indonesia) China 3-0 Hong Kong (75-48) Asian Championship Pool D
25.07 Gatineau (Canada) Cuba 3-1 Dominican Republic (96-86)Pan American Cup Pool A
25.07 Gatineau (Canada) USA 'B' 3-1 Mexico (97-84) Pan American Cup Pool A
25.07 Gatineau (Canada) Argentina 3-0 Puerto Rico (75-51)Pan American Cup Pool B
25.07 Gatineau Canada 'B' 3-1 Venezuela (100-81) Pan American Cup Pool B
24.07 Surabaya Indonesia 3-1 Saudi Arabia (98-92) Asian Championship Pool A
24.07 Surabaya (Indonesia) Kazakhstan 3-2 Qatar (104-103) Asian Championship Pool A
24.07 Surabaya (Indonesia) Iran U-23 3-0 Iraq (75-53) Asian Championship Pool B
24.07 Surabaya (Indonesia) Taiwan 3-0 Pakistan (75-47) Asian Championship Pool B
24.07 Surabaya (Indonesia) Japan 3-0 Sri Lanka (75-50) Asian Championship Pool C
24.07 Surabaya (Indonesia) South Korea 3-0 Vietnam (75-53)Asian Championship Pool C
24.07 Surabaya (Indonesia) Australia 3-0 Hong Kong (75-53)Asian Championship Pool D
24.07 Surabaya (Indonesia) China 3-0 Thailand (79-59) Asian Championship Pool D
24.07 KigaliRwanda 1-3 Kenya (91-98) African Championship Qualifier Pool E
24.07 Kigali (Rwanda)Uganda 3-0 South Sudan (75-51) African Championship Qualifier Pool E
23.07 Kortrijk Belgium 3-1 Estonia (97-79) World Championship Qualifier Europe, 3rd Round
23.07 Kortrijk (Belgium) Germany 3-0 Belarus (79-69) World Championship Qualifier Europe, 3rd Round
23.07 Kortrijk (Belgium) Slovakia 3-1 Spain (102-97) World Championship Qualifier Europe, 3rd Round
23.07 Kigali (Rwanda)Kenya 3-0 South Sudan (75-45) African Championship Qualifier Pool E
23.07 KigaliRwanda 3-1 Uganda (94-86) African Championship Qualifier Pool E
22.07 KortrijkBelgium 3-0 Germany (75-49) World Championship Qualifier Europe, 3rd Round
22.07 Kortrijk (Belgium)Estonia 3-0 Slovakia (75-51) World Championship Qualifier Europe, 3rd Round
22.07 Kortrijk (Belgium)Spain 3-2 Belarus (107-103) World Championship Qualifier Europe, 3rd Round
22.07 KigaliRwanda 3-0 South Sudan (75-49) African Championship Qualifier Pool E
22.07 Kigali (Rwanda)Uganda 3-2 Kenya (107-108) African Championship Qualifier Pool E
21.07 Kortrijk Belgium 3-0 Spain (77-61) World Championship Qualifier Europe, 3rd Round
21.07 Kortrijk (Belgium) Germany 3-2 Estonia (109-104) World Championship Qualifier Europe, 3rd Round
21.07 Kortrijk (Belgium) Slovakia 3-0 Belarus (76-66) World Championship Qualifier Europe, 3rd Round
20.07 Kortrijk Belgium 3-0 Belarus (75-47) World Championship Qualifier Europe, 3rd Round
20.07 Kortrijk (Belgium) Estonia 3-0 Spain (75-61) World Championship Qualifier Europe, 3rd Round
20.07 Kortrijk (Belgium) Germany 3-0 Slovakia (76-68) World Championship Qualifier Europe, 3rd Round
19.07 Kortrijk Belgium 3-0 Slovakia (76-52) World Championship Qualifier Europe, 3rd Round
19.07 Kortrijk (Belgium) Estonia 3-1 Belarus (96-90) World Championship Qualifier Europe, 3rd Round
19.07 Kortrijk (Belgium) Spain 3-1 Germany (99-84) World Championship Qualifier Europe, 3rd Round
16.07 Canberra Australia 3-0 Taiwan (75-69) World Championship Qualifier Asia, Final Round, Pool B
16.07 Canberra (Australia) Thailand 3-1 New Zealand (100-82) World Championship Qualifier Asia, Final Round, Pool B
15.07 Canberra Australia 2-3 Japan (99-110) World Championship Qualifier Asia, Final Round, Pool B
15.07 Canberra (Australia) Taiwan 3-0 Thailand (75-65) World Championship Qualifier Asia, Final Round, Pool B
14.07 Canberra (Australia) Japan 3-0 Thailand (75-46) World Championship Qualifier Asia, Final Round, Pool B
14.07 Canberra (Australia) Taiwan 3-0 New Zealand (75-54) World Championship Qualifier Asia, Final Round, Pool B
13.07 Canberra Australia 3-0 Thailand (75-60) World Championship Qualifier Asia, Final Round, Pool B
13.07 Canberra (Australia) Japan 3-0 New Zealand (75-37) World Championship Qualifier Asia, Final Round, Pool B
12.07 Canberra Australia 3-0 New Zealand (75-48) World Championship Qualifier Asia, Final Round, Pool B
12.07 Canberra (Australia) Japan 3-0 Taiwan (75-57) World Championship Qualifier Asia, Final Round, Pool B
10.07 Niamey Niger 1-3 GhanaAfrican Championship Qualifier Pool C
10.07 Niamey (Niger) Nigeria 3-0 Ivory Coast (76-56)African Championship Qualifier Pool C
09.07 Niamey (Niger) Ghana 3-0 Ivory Coast (75-54)African Championship Qualifier Pool C
09.07 Niamey Niger 0-3 Nigeria (65-75) African Championship Qualifier Pool C
09.07 Couva (Trinidad & Tobago) Barbados 3-0 Haiti (77-57) CAZOVA Championship 3rd Place Match
09.07 Couva Trinidad & Tobago 3-1 Martinique (98-81) CAZOVA Championship Final
08.07 Curitiba (Brazil) Canada 3-1 USA (93-88) World LeagueGroup 1, Final Round, 3rd Place Match
08.07 Curitiba Brazil 2-3 France (101-105) World League Group 1, Final Round, Final
08.07 Niamey (Niger) Ghana 3-1 Nigeria (97-73)African Championship Qualifier Pool C
08.07 Niamey Niger 3-1 Ivory Coast (92-66) African Championship Qualifier Pool C
08.07 Couva (Trinidad & Tobago) Jamaica 3-2 Suriname (117-114) CAZOVA Championship 5th Place Match
08.07 Couva (Trinidad & Tobago) Martinique 3-1 Barbados (92-94)CAZOVA Championship Semi-Final
08.07 Couva Trinidad & Tobago 3-1 Haiti (97-88) CAZOVA Championship Semi-Final
07.07 Curitiba Brazil 3-1 USA (98-84) World League Group 1, Final Round, Semi-Final
07.07 Curitiba (Brazil) France 3-1 Canada (97-84) World League Group 1, Final Round, Semi-Final
07.07 Couva (Trinidad & Tobago) Curaçao 3-2 Bahamas (113-106)CAZOVA Championship 7th Place Match
07.07 Couva (Trinidad & Tobago) Haiti 3-1 Suriname (103-97)CAZOVA Championship Quarter-Final
07.07 Couva (Trinidad & Tobago) Martinique 3-0 Jamaica (75-55)CAZOVA Championship Quarter-Final
06.07 Curitiba Brazil 3-2 Russia (106-101) World League Group 1, Final Round, Pool J
06.07 Curitiba (Brazil) France 3-2 Serbia (100-102) World League Group 1, Final Round, Pool K
06.07 Couva (Trinidad & Tobago) Suriname 3-1 Curaçao (99-88) CAZOVA Championship Pool D
06.07 Couva (Trinidad & Tobago) Trinidad & Tobago 3-2 Martinique (104-101)CAZOVA Championship Pool D
06.07 Couva (Trinidad & Tobago) Barbados 3-2 Jamaica (103-105) CAZOVA Championship Pool E
06.07 Couva (Trinidad & Tobago) Haiti 3-1 Bahamas (94-86) CAZOVA Championship Pool E
05.07 Curitiba (Brazil) Canada 3-0 Russia (79-67) World League Group 1, Final Round, Pool J
05.07 Curitiba (Brazil) USA 3-1 Serbia (94-92) World League Group 1, Final Round, Pool K
05.07Couva (Trinidad & Tobago) Martinique 3-0 Curaçao (75-60)CAZOVA Championship Pool D
05.07 Couva Trinidad & Tobago 3-2 Suriname (115-107) CAZOVA Championship Pool D
05.07 Couva (Trinidad & Tobago) Barbados 3-2 Haiti (106-104) CAZOVA Championship Pool E
05.07Couva (Trinidad & Tobago)Jamaica 3-0 Bahamas (75-55)CAZOVA ChampionshipPool E
04.07 Curitiba Brazil 3-1 Canada (92-84) World League Group 1, Final Round, Pool J
04.07 Curitiba (Brazil) France 3-2 USA (105-111) World League Group 1, Final Round, Pool K
04.07Couva (Trinidad & Tobago)Suriname 3-1 Martinique (92-87)CAZOVA Championship Pool D
04.07CouvaTrinidad & Tobago 3-2 Curaçao (110-108)CAZOVA Championship Pool D
04.07Couva (Trinidad & Tobago)Barbados 3-2 Bahamas (100-98)CAZOVA ChampionshipPool E
04.07Couva (Trinidad & Tobago)Jamaica 3-1 Haiti (94-89)CAZOVA ChampionshipPool E
02.07 Gentofte Denmark 1-3 Sweden (88-91) European League 3rd Place Match
02.07 Gentofte (Denmark) Ukraine 3-1 Macedonia (99-76) European League Final
02.07 Maputo Mozambique 3-2 Botswana (109-100)African Championship Qualifier Pool F
01.07 Gentofte Denmark 2-3 Macedonia (95-104) European League Semi-Final
01.07 Gentofte (Denmark) Ukraine 3-2 Sweden (113-101) European League Semi-Final
01.07 Maputo Mozambique 3-0 Swaziland (92-84)African Championship Qualifier Pool F
30.06 Maputo (Mozambique) Botswana 3-0 Swaziland (75-64)African Championship Qualifier Pool F
30.06 Visby Gotland 0-3 Faroe Islands (61-75)Island Games 3rd Place Match
30.06 Visby (Gotland) Åland 3-1 Saaremaa (94-85) Island Games Final
29.06 Visby (Gotland) Bermuda 3-0 Cayman Islands (75-62)Island Games 7th-9th Place Group
29.06 Visby (Gotland) Bermuda 3-0 Guernsey (75-54) Island Games 7th-9th Place Group
29.06 Visby (Gotland) Greenland 3-0 Jersey (75-59) Island Games 5th Place Match
29.06 Visby Gotland 0-3 Åland (59-75) Island Games Semi-Final
29.06 Visby (Gotland) Saaremaa 3-0 Faroe Islands (75-66)Island Games Semi-Final
28.06 Visby Gotland 3-0 Jersey (75-53) Island Games Group A
28.06 Visby (Gotland) Guernsey 3-1 Cayman Islands (96-86)Island Games 7th-9th Place Group
27.06 Visby (Gotland) Jersey 3-0 Cayman Islands (75-55) Island Games Group A
27.06 Visby Gotland 3-2 Bermuda (97-93) Island Games Group A
27.06 Visby (Gotland) Saaremaa 3-0 Bermuda (75-50) Island Games Group A
27.06 Visby (Gotland) Åland 3-1 Faroe Islands (96-89) Island Games Group B
27.06 Visby (Gotland) Greenland 3-2 Guernsey (101-105) Island Games Group B
26.06 Visby (Gotland) Saaremaa 3-0 Jersey (75-39) Island Games Group A
26.06 Visby (Gotland) Bermuda 3-1 Cayman Islands (94-85)Island Games Group A
26.06 Visby Gotland 0-3 Saaremaa (42-75) Island Games Group A
26.06 Visby (Gotland) Åland 3-0 Greenland (75-47) Island Games Group B
26.06 Visby (Gotland) Faroe Islands 3-0 Guernsey (75-46)Island Games Group B
25.06 Gold Coast Australia 3-0 Netherlands (82-72) World LeagueGroup 2, 3rd Place Match
25.06 Gold Coast (Australia) Slovenia 3-0 Japan (76-58) World League Group 2, Final
25.06 Tirana Albania 2-3 Macedonia (102-105) European League Pool A
25.06 Tirana (Albania) Sweden 3-0 Azerbaijan (75-50) European League Pool A
25.06 Visby (Gotland) Saaremaa 3-0 Cayman Islands (75-41)Island Games Group A
25.06 Visby (Gotland) Jersey 3-1 Bermuda (104-88) Island Games Group A
25.06 Visby Gotland 3-0 Cayman Islands (75-44) Island Games Group A
25.06 Visby (Gotland) Åland 3-0 Guernsey (79-62) Island Games Group B
25.06 Visby (Gotland) Faroe Islands 3-0 Greenland (75-52)Island Games Group B
24.06 Gold Coast Australia 2-3 Japan (107-113) World League Group 2, Semi-Final
24.06 Gold Coast (Australia) Slovenia 3-0 Netherlands (82-65)World League Group 2, Semi-Final
24.06 Tirana Albania 1-3 Sweden (82-98) European League Pool A
24.06 Tirana (Albania) Macedonia 3-0 Azerbaijan (75-60) European League Pool A
23.06 Tirana Albania 3-0 Azerbaijan (75-55) European League Pool A
23.06 Tirana (Albania) Macedonia 3-0 Sweden (82-68) European League Pool A
18.06 Córdoba Argentina 3-1 Bulgaria (98-81) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool G
18.06 Córdoba (Argentina) Brazil 3-1 Serbia (92-86) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool G
18.06 Łódź Poland 1-3 USA (93-106) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool H
18.06 Łódź (Poland) Russia 3-0 Iran (76-60) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool H
18.06 Antwerp Belgium 0-3 France (53-75) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool I
18.06 Antwerp (Belgium) Canada 3-1 Italy (95-83) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool I
18.06 Kunshan (China) Australia 3-1 Turkey (96-89) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool G
18.06 Kunshan China 3-2 Japan (107-113) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool G
18.06 Cairo Egypt 1-3 Finland (82-93) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool H
18.06 Cairo (Egypt) Slovenia 3-1 Portugal (98-81) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool H
18.06 The Hague Netherlands 3-1 Czech Republic (101-79) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool I
18.06 The Hague (Netherlands) South Korea 3-2 Slovakia (103-93)World League Intercontinental Round, Group 2, Pool I
18.06 León Mexico 0-3 Germany (62-76) World LeagueGroup 3, 3rd Place Match
18.06 León (Mexico) Estonia 3-0 Spain (75-59) World League Group 3, Final
18.06 Skopje (Macedonia) Albania 3-1 Azerbaijan (92-79) European League Pool A
18.06 Skopje Macedonia 3-1 Sweden (99-79) European League Pool A
18.06 Nyíregyháza (Hungary) Denmark 3-1 Israel (94-79) European League Pool B
18.06 Nyíregyháza Hungary 2-3 Ukraine (97-108) European League Pool B
17.06 Córdoba Argentina 3-1 Brazil (94-87) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool G
17.06 Córdoba (Argentina) Bulgaria 3-2 Serbia (109-104) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool G
17.06 Łódź Poland 3-0 Iran (75-57) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool H
17.06 Łódź (Poland) Russia 3-2 USA (115-115) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool H
17.06 Antwerp Belgium 3-1 Italy (101-89) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool I
17.06 Antwerp (Belgium) France 3-0 Canada (75-52) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool I
17.06 Kunshan China 3-1 Australia (92-84) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool G
17.06 Kunshan (China) Japan 3-2 Turkey (109-93) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool G
17.06 Cairo Egypt 1-3 Portugal (78-97) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool H
17.06 Cairo (Egypt) Slovenia 3-0 Finland (75-66) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool H
17.06 The Hague Netherlands 3-0 Slovakia (75-59) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool I
17.06 The Hague (Netherlands) South Korea 3-0 Czech Republic (77-64)World League Intercontinental Round, Group 2, Pool I
17.06León Mexico 0-3 Estonia (55-75) World League Group 3, Semi-Final
17.06 León (Mexico) Spain 3-0 Germany (76-64) World League Group 3, Semi-Final
17.06 Skopje Macedonia 3-0 Albania (75-59) European League Pool A
17.06 Skopje (Macedonia) Sweden 3-2 Azerbaijan (108-95) European League Pool A
17.06 Nyíregyháza Hungary 3-1 Israel (95-79) European League Pool B
17.06 Nyíregyháza (Hungary) Ukraine 3-1 Denmark (98-87) European League Pool B
16.06 Córdoba Argentina 2-3 Serbia (111-112) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool G
16.06 Córdoba (Argentina) Brazil 3-0 Bulgaria (75-56) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool G
16.06 Antwerp Belgium 2-3 Canada (97-111) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool I
16.06 Antwerp (Belgium) Italy 3-2 France (110-106) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool I
16.06 Kunshan (China) Australia 3-2 Japan (111-108) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool G
16.06 Kunshan China 3-0 Turkey (94-86) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool G
16.06 Cairo Egypt 0-3 Slovenia (83-89) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool H
16.06 Cairo (Egypt) Portugal 3-1 Finland (95-88) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool H
16.06 The Hague (Netherlands) Czech Republic 3-0 Slovakia (75-56)World League Intercontinental Round, Group 2, Pool I
16.06 The Hague Netherlands 3-0 South Korea (75-53) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool I
16.06 Skopje (Macedonia) Albania 3-2 Sweden (104-106) European League Pool A
16.06 Skopje Macedonia 3-0 Azerbaijan (75-58) European League Pool A
16.06 Nyíregyháza Hungary 0-3 Denmark (67-75) European League Pool B
16.06 Nyíregyháza (Hungary) Ukraine 3-0 Israel (75-44) European League Pool B
15.06 Katowice Poland 0-3 Russia (60-75) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool H
15.06 Katowice (Poland) USA 3-0 Iran (80-67) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool H
11.06 Tehran Iran 3-2 Argentina (112-108) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool D
11.06 Tehran (Iran) Serbia 3-0 Belgium (75-60) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool D
11.06 Varna Bulgaria 3-1 Brazil (98-85) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool E
11.06 Varna (Bulgaria) Poland 3-1 Canada (97-90) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool E
11.06 Pau France 3-1 USA (93-88) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool F
11.06 Pau (France) Russia 3-2 Italy (117-114) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool F
11.06 Takasaki Japan 3-0 South Korea (75-56) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool E
11.06 Takasaki (Japan) Slovenia 3-1 Turkey (101-94) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool E
11.06 České Budějovice Czech Republic 3-0 Portugal (75-58)World League Intercontinental Round, Group 2, Pool F
11.06 České Budějovice (Czech Republic) Netherlands 3-2 Egypt (101-89) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool F
11.06 Tallinn Estonia 3-2 Greece (108-91) World League Intercontinental Round, Group 3, Pool D
11.06 Tallinn (Estonia) Qatar 3-1 Venezuela (122-101) World League Intercontinental Round, Group 3, Pool D
11.06 Tunis (Tunisia) Taiwan 3-1 Kazakhstan (92-90) World League Intercontinental Round, Group 3, Pool E
11.06 Tunis Tunisia 3-2 Montenegro (111-94) World League Intercontinental Round, Group 3, Pool E
11.06 Linz Austria 0-3 Spain (67-79) World League Intercontinental Round, Group 3, Pool F
11.06 Linz (Austria) Germany 3-0 Mexico (75-56) World League Intercontinental Round, Group 3, Pool F
11.06 Ivano-Frankivsk (Ukraine) Israel 3-1 Denmark (93-90)European League Pool B
11.06 Ivano-Frankivsk Ukraine 3-1 Hungary (96-82) European League Pool B
10.06 Tehran (Iran) Belgium 3-2 Argentina (112-100) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool D
10.06 Tehran Iran 1-3 Serbia (84-91) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool D
10.06 Varna Bulgaria 1-3 Canada (100-102) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool E
10.06 Varna (Bulgaria) Brazil 3-1 Poland (92-85) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool E
10.06 Pau France 3-1 Italy (97-91) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool F
10.06 Pau (France) USA 3-0 Russia (75-64) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool F
10.06 Helsinki Finland 1-3 Australia (86-89) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool D
10.06 Helsinki (Finland) Slovakia 3-1 China (92-78) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool D
10.06 Takasaki Japan 3-2 Slovenia (106-105) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool E
10.06 Takasaki (Japan) South Korea 3-2 Turkey (102-105) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool E
10.06 České Budějovice Czech Republic 0-3 Netherlands (49-75)World League Intercontinental Round, Group 2, Pool F
10.06 České Budějovice (Czech Republic) Egypt 3-2 Portugal (109-100) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool F
10.06 Tallinn Estonia 3-0 Venezuela (75-56) World League Intercontinental Round, Group 3, Pool D
10.06 Tallinn (Estonia) Qatar 3-0 Greece (78-70) World League Intercontinental Round, Group 3, Pool D
10.06 Tunis (Tunisia) Montenegro 3-0 Kazakhstan (75-52) World League Intercontinental Round, Group 3, Pool E
10.06 Tunis Tunisia 3-2 Taiwan (108-102) World League Intercontinental Round, Group 3, Pool E
10.06 Linz Austria 3-2 Mexico (104-104) World League Intercontinental Round, Group 3, Pool F
10.06 Linz (Austria) Germany 3-0 Spain (78-60) World League Intercontinental Round, Group 3, Pool F
10.06 Ivano-Frankivsk (Ukraine) Hungary 3-1 Israel (97-78)European League Pool B
10.06 Ivano-Frankivsk Ukraine 0-3 Denmark (67-75) European League Pool B
09.06 Tehran Iran 3-2 Belgium (111-101) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool D
09.06 Tehran (Iran) Serbia 3-0 Argentina (75-63) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool D
09.06 Varna Bulgaria 3-2 Poland (105-103) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool E
09.06 Varna (Bulgaria) Brazil 3-1 Canada (98-90) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool E
09.06 Pau France 3-1 Russia (97-76) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool F
09.06 Pau (France) USA 3-0 Italy (75-68) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool F
09.06 Helsinki Finland 3-1 China (98-94) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool D
09.06 Helsinki (Finland) Australia 3-0 Slovakia (75-63) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool D
09.06 Takasaki Japan 3-1 Turkey (101-82) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool E
09.06 Takasaki (Japan) Slovenia 3-2 South Korea (112-96) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool E
09.06 České Budějovice Czech Republic 3-2 Egypt (111-108) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool F
09.06 České Budějovice (Czech Republic) Netherlands 3-1 Portugal (97-88) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool F
09.06 Tallinn Estonia 3-0 Qatar (75-51) World League Intercontinental Round, Group 3, Pool D
09.06 Tallinn (Estonia) Venezuela 3-0 Greece (79-63) World League Intercontinental Round, Group 3, Pool D
09.06 Tunis (Tunisia) Taiwan 3-1 Montenegro (93-85) World League Intercontinental Round, Group 3, Pool E
09.06 Tunis Tunisia 1-3 Kazakhstan (95-93) World League Intercontinental Round, Group 3, Pool E
09.06 Linz Austria 3-2 Germany (107-100) World League Intercontinental Round, Group 3, Pool F
09.06 Linz (Austria) Spain 3-2 Mexico (109-96) World League Intercontinental Round, Group 3, Pool F
09.06 Ivano-Frankivsk (Ukraine) Denmark 3-0 Hungary (76-64)European League Pool B
09.06 Ivano-Frankivsk Ukraine 3-0 Israel (75-61) European League Pool B
08.06 Helsinki (Finland) Australia 3-0 China (75-56) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool D
08.06 Helsinki Finland 3-0 Slovakia (75-57) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool D
04.06 Pesaro (Italy) Iran 3-1 Poland (93-93) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool A
04.06 PesaroItaly 1-3 Brazil (85-92)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool A
04.06 Novi Sad (Serbia) Belgium 3-1 USA (100-90) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool B
04.06 Novi SadSerbia 3-1 Canada (95-89)World League Intercontinental Round, Group 1, Pool B
04.06 Surgut (Russia)France 3-0 Argentina (77-64)World League Intercontinental Round, Group 1, Pool C
04.06 Surgut Russia 2-3 Bulgaria (110-103) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool C
04.06 Seoul (South Korea)Slovenia 3-1 Czech Republic (98-81)World League Intercontinental Round, Group 2, Pool A
04.06 SeoulSouth Korea 3-2 Finland (111-108)World League Intercontinental Round, Group 2, Pool A
04.06 Poprad (Slovakia)Japan 3-1 Australia (92-86)World League Intercontinental Round, Group 2, Pool B
04.06 PopradSlovakia 3-0 Portugal (75-62)World League Intercontinental Round, Group 2, Pool B
04.06 Malatya (Turkey) China 3-0 Egypt (75-60) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool C
04.06 MalatyaTurkey 3-2 Netherlands (114-106)World League Intercontinental Round, Group 2, Pool C
04.06 Barcelona (Spain) Mexico 3-0 Qatar (77-63) World League Intercontinental Round, Group 3, Pool A
04.06 BarcelonaSpain 3-1 Greece (97-92)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool A
04.06 Bijelo PoljeMontenegro 0-3 Estonia (47-75)World League Intercontinental Round, Group 3, Pool B
04.06 Bijelo Polje (Montenegro)Tunisia 3-1 Taiwan (94-80)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool B
04.06 Frankfurt am Main (Germany)Austria 3-1 Kazakhstan (96-75)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool C
04.06 Frankfurt am Main Germany 3-1 Venezuela (97-73) World League Intercontinental Round, Group 3, Pool C
03.06 Pesaro (Italy) Brazil 3-1 Iran (96-88) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool A
03.06 PesaroItaly 1-3 Poland (83-96)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool A
03.06 Novi Sad (Serbia) Canada 3-2 USA (106-103) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool B
03.06 Novi Sad Serbia 0-3 Belgium (61-75) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool B
03.06 Surgut (Russia) Argentina 3-2 Bulgaria (108-107) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool C
03.06 Surgut Russia 1-3 France (79-97) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool C
03.06 Seoul (South Korea)Czech Republic 3-1 Finland (91-86)World League Intercontinental Round, Group 2, Pool A
03.06 SeoulSouth Korea 1-3 Slovenia (85-98)World League Intercontinental Round, Group 2, Pool A
03.06 Poprad (Slovakia) Portugal 3-2 Japan (106-104) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool B
03.06 Poprad Slovakia 3-1 Australia (101-97) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool B
03.06 Malatya (Turkey)China 3-1 Netherlands (102-97)World League Intercontinental Round, Group 2, Pool C
03.06 Malatya Turkey 3-0 Egypt (75-55) World League Intercontinental Round, Group 2, Pool C
03.06 Barcelona (Spain) Mexico 3-1 Greece (98-87) World League Intercontinental Round, Group 3, Pool A
03.06 Barcelona Spain 3-1 Qatar (96-74) World League Intercontinental Round, Group 3, Pool A
03.06 Bijelo Polje Montenegro 3-1 Taiwan (98-85) World League Intercontinental Round, Group 3, Pool B
03.06 Bijelo Polje (Montenegro) Tunisia 3-1 Estonia (93-84)World League Intercontinental Round, Group 3, Pool B
03.06 Frankfurt am Main Germany 3-1 Austria (97-87) World League Intercontinental Round, Group 3, Pool C
03.06 Frankfurt am Main (Germany) Venezuela 3-1 Kazakhstan (98-87)World League Intercontinental Round, Group 3, Pool C
03.06 Serravalle (San Marino) Cyprus 3-1 Monaco (95-80) Games of the Small States of Europe  
03.06 Serravalle San Marino 0-3 Luxembourg (57-75) Games of the Small States of Europe  
02.06 PesaroItaly 3-0 Iran (75-67)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool A
02.06 Pesaro (Italy) Poland 3-2 Brazil (104-100) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool A
02.06 Novi Sad (Serbia) Canada 3-2 Belgium (108-108) World League Intercontinental Round, Group 1, Pool B
02.06 Novi SadSerbia 3-1 USA (98-84)World League Intercontinental Round, Group 1, Pool B
02.06 Surgut (Russia)France 3-0 Bulgaria (75-60)World League Intercontinental Round, Group 1, Pool C
02.06 SurgutRussia 3-0 Argentina (75-54)World League Intercontinental Round, Group 1, Pool C
02.06 Seoul (South Korea)Slovenia 3-1 Finland (97-85)World League Intercontinental Round, Group 2, Pool A
02.06 SeoulSouth Korea 3-2 Czech Republic (112-100)World League Intercontinental Round, Group 2, Pool A
02.06 Poprad (Slovakia)Australia 3-2 Portugal (113-106)World League Intercontinental Round, Group 2, Pool B
02.06 PopradSlovakia 3-0 Japan (77-65)World League Intercontinental Round, Group 2, Pool B
02.06 Malatya (Turkey)Netherlands 3-0 Egypt (77-65)World League Intercontinental Round, Group 2, Pool C
02.06 MalatyaTurkey 3-2 China (110-105)World League Intercontinental Round, Group 2, Pool C
02.06 Barcelona (Spain) Qatar 3-0 Greece (75-64) World League Intercontinental Round, Group 3, Pool A
02.06 Barcelona Spain 3-0 Mexico (75-67) World League Intercontinental Round, Group 3, Pool A
02.06 Bijelo Polje (Montenegro)Estonia 3-2 Taiwan (109-103)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool B
02.06 Bijelo PoljeMontenegro 3-2 Tunisia (108-95)World League Intercontinental Round, Group 3, Pool B
02.06 Frankfurt am Main (Germany)Austria w/o Venezuela
Austria awarded match due to late arrival of Venezuela
World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool C
02.06 Frankfurt am Main Germany 3-0 Kazakhstan (75-55) World League Intercontinental Round, Group 3, Pool C
02.06 Serravalle (San Marino)Luxembourg 3-0 Monaco (75-55)Games of the Small States of Europe 
02.06 SerravalleSan Marino 3-1 Iceland (101-80)Games of the Small States of Europe 
01.06 Serravalle (San Marino) Luxembourg 3-2 Cyprus (115-110)Games of the Small States of Europe  
01.06 Serravalle (San Marino) Monaco 3-1 Iceland (97-77)Games of the Small States of Europe  
31.05 Serravalle (San Marino) Luxembourg 3-0 Iceland (75-55)Games of the Small States of Europe  
31.05 Serravalle San Marino 0-3 Cyprus (56-75) Games of the Small States of Europe  
30.05 Serravalle (San Marino) Cyprus 3-1 Iceland (97-77)Games of the Small States of Europe  
30.05 Serravalle San Marino 3-2 Monaco (109-111) Games of the Small States of Europe  
28.05 Lyon (France) Azerbaijan 3-0 Iceland (75-53) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool A
28.05 Lyon France 3-0 Germany (75-62) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool A
28.05 Lyon (France) Turkey 3-0 Ukraine (75-55) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool A
28.05 Apeldoorn (Netherlands) Greece 3-0 Luxembourg (75-63)World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool B
28.05 Apeldoorn (Netherlands) Moldova 3-1 Austria (104-100)World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool B
28.05 Apeldoorn Netherlands 3-2 Slovakia (113-101) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool B
28.05 Ljubljana (Slovenia) Israel 3-0 Georgia (75-54) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool C
28.05 Ljubljana (Slovenia) Portugal 3-1 Latvia (100-90) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool C
28.05 Ljubljana Slovenia 3-1 Belgium (106-99) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool C
28.05 Tallinn Estonia 1-3 Russia (83-96) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool D
28.05 Tallinn (Estonia) Montenegro 3-0 Kosovo (75-39) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool D
28.05 Tallinn (Estonia) Romania 3-0 Hungary (78-68) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool D
28.05 Zagreb Croatia 0-3 Serbia (60-75) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool E
28.05 Zagreb (Croatia) Belarus 3-1 Denmark (94-94) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool E
28.05 Zagreb (Croatia) Switzerland 3-2 Norway (109-105) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool E
28.05 Karlovy Vary Czech Republic 1-3 Finland (76-98) World Championship QualifierEurope, 2nd Round, Pool F
28.05 Karlovy Vary (Czech Republic) Spain 3-0 Northern Ireland (75-47)World Championship QualifierEurope, 2nd Round, Pool F
28.05 Karlovy Vary (Czech Republic) Sweden 3-2 Cyprus (111-111)World Championship QualifierEurope, 2nd Round, Pool F
28.05 Bishkek Kyrgyzstan 1-3 Kazakhstan (83-98) World Championship Qualifier Asia, Central Zone, 2nd Round
27.05 Lyon France 3-0 Azerbaijan (75-48) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool A
27.05 Lyon (France) Germany 3-0 Turkey (75-60) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool A
27.05 Lyon (France) Ukraine 3-0 Iceland (75-46) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool A
27.05 Apeldoorn (Netherlands) Moldova 3-2 Luxembourg (109-101)World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool B
27.05 Apeldoorn Netherlands 3-2 Austria (110-102) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool B
27.05 Apeldoorn (Netherlands) Slovakia 3-2 Greece (107-102)World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool B
27.05 Ljubljana (Slovenia) Belgium 3-0 Latvia (75-58) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool C
27.05 Ljubljana (Slovenia) Portugal 3-0 Georgia (75-49) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool C
27.05 Ljubljana Slovenia 3-0 Israel (75-35) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool C
27.05 Tallinn Estonia 3-1 Hungary (95-74) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool D
27.05 Tallinn (Estonia) Romania 3-1 Montenegro (96-90) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool D
27.05 Tallinn (Estonia) Russia 3-0 Kosovo (75-25) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool D
27.05 Zagreb (Croatia) Belarus 3-2 Switzerland (108-100) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool E
27.05 Zagreb Croatia 2-3 Denmark (112-119) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool E
27.05 Zagreb (Croatia) Serbia 3-0 Norway (75-38) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool E
27.05 Karlovy Vary Czech Republic 3-0 Cyprus (76-53) World Championship QualifierEurope, 2nd Round, Pool F
27.05 Karlovy Vary (Czech Republic) Finland 3-1 Spain (96-85)World Championship QualifierEurope, 2nd Round, Pool F
27.05 Karlovy Vary (Czech Republic) Sweden 3-0 Northern Ireland (75-49)World Championship QualifierEurope, 2nd Round, Pool F
27.05 Bishkek (Kyrgyzstan) Kazakhstan 3-2 Pakistan (104-107) World Championship Qualifier Asia, Central Zone, 2nd Round
26.05 Lyon France 3-0 Turkey (75-56) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool A
26.05 Lyon (France) Germany 3-0 Iceland (75-38) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool A
26.05 Lyon (France) Ukraine 3-0 Azerbaijan (75-56) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool A
26.05 Ljubljana (Slovenia) Belgium 3-0 Israel (75-52) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool C
26.05 Ljubljana (Slovenia) Latvia 3-0 Georgia (75-40) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool C
26.05 Ljubljana Slovenia 3-0 Portugal (77-66) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool C
26.05 Tallinn Estonia 3-0 Montenegro (77-71) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool D
26.05 Tallinn (Estonia) Romania 3-1 Kosovo (96-67) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool D
26.05 Tallinn (Estonia) Russia 3-0 Hungary (75-51) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool D
26.05 Zagreb Croatia 1-3 Belarus (88-109) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool E
26.05 Zagreb (Croatia) Denmark 3-1 Norway (93-85) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool E
26.05 Zagreb (Croatia) Serbia 3-0 Switzerland (75-51) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool E
26.05 Karlovy Vary (Czech Republic) Cyprus 3-0 Northern Ireland (75-58)World Championship QualifierEurope, 2nd Round, Pool F
26.05 Karlovy Vary Czech Republic 2-3 Spain (103-107) World Championship QualifierEurope, 2nd Round, Pool F
26.05 Karlovy Vary (Czech Republic) Finland 3-0 Sweden (75-54)World Championship QualifierEurope, 2nd Round, Pool F
26.05 Bishkek Kyrgyzstan 2-3 Pakistan (100-103) World Championship Qualifier Asia, Central Zone, 2nd Round
25.05 Lyon France 3-0 Ukraine (75-43) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool A
25.05 Lyon (France) Germany 3-0 Azerbaijan (79-63) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool A
25.05 Lyon (France) Turkey 3-0 Iceland (75-58) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool A
25.05 Apeldoorn (Netherlands) Austria 3-0 Luxembourg (76-67)World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool B
25.05 Apeldoorn Netherlands 3-0 Greece (82-59) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool B
25.05 Apeldoorn (Netherlands) Slovakia 3-0 Moldova (83-63)World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool B
25.05 Ljubljana (Slovenia) Belgium 3-0 Georgia (75-39) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool C
25.05 Ljubljana (Slovenia) Portugal 3-1 Israel (99-78) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool C
25.05 Ljubljana Slovenia 3-0 Latvia (75-47) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool C
25.05 Tallinn Estonia 3-0 Kosovo (75-35) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool D
25.05 Tallinn (Estonia) Montenegro 3-2 Hungary (114-99) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool D
25.05 Tallinn (Estonia) Russia 3-0 Romania (75-59) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool D
25.05 Zagreb (Croatia) Belarus 3-1 Norway (95-86) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool E
25.05 Zagreb Croatia 1-3 Switzerland (89-101) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool E
25.05 Zagreb (Croatia) Serbia 3-0 Denmark (84-74) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool E
25.05 Karlovy Vary Czech Republic 3-0 Sweden (75-55) World Championship QualifierEurope, 2nd Round, Pool F
25.05 Karlovy Vary (Czech Republic) Finland 3-0 Northern Ireland (75-25)World Championship QualifierEurope, 2nd Round, Pool F
25.05 Karlovy Vary (Czech Republic) Spain 3-0 Cyprus (75-53)World Championship QualifierEurope, 2nd Round, Pool F
24.05 Lyon France 3-0 Iceland (75-30) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool A
24.05 Lyon (France) Germany 3-0 Ukraine (75-55) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool A
24.05 Lyon (France) Turkey 3-0 Azerbaijan (75-55) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool A
24.05 Apeldoorn (Netherlands) Greece 3-2 Austria (107-112)World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool B
24.05 Apeldoorn (Netherlands) Slovakia 3-0 Luxembourg (78-66)World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool B
24.05 Apeldoorn Netherlands 3-0 Moldova (75-44) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool B
24.05 Ljubljana (Slovenia) Belgium 3-0 Portugal (75-49) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool C
24.05 Ljubljana (Slovenia) Israel 3-2 Latvia (109-107) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool C
24.05 Ljubljana Slovenia 3-0 Georgia (75-35) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool C
24.05 Tallinn Estonia 3-1 Romania (97-77) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool D
24.05 Tallinn (Estonia) Hungary 3-0 Kosovo (75-39) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool D
24.05 Tallinn (Estonia) Russia 3-0 Montenegro (75-61) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool D
24.05 Zagreb Croatia 3-1 Norway (97-82) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool E
24.05 Zagreb (Croatia) Serbia 3-0 Belarus (75-54) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool E
24.05 Zagreb (Croatia) Switzerland 3-1 Denmark (94-86) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool E
24.05 Karlovy Vary Czech Republic 3-0 Northern Ireland (75-29)World Championship QualifierEurope, 2nd Round, Pool F
24.05 Karlovy Vary (Czech Republic) Finland 3-0 Cyprus (75-48)World Championship QualifierEurope, 2nd Round, Pool F
24.05 Karlovy Vary (Czech Republic) Spain 3-2 Sweden (108-97)World Championship QualifierEurope, 2nd Round, Pool F
23.05 Apeldoorn (Netherlands) Austria 3-1 Slovakia (97-94)World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool B
23.05 Apeldoorn (Netherlands) Greece 3-1 Moldova (98-88)World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool B
23.05 Apeldoorn Netherlands 3-1 Luxembourg (97-76) World Championship Qualifier Europe, 2nd Round, Pool B
21.05KinshasaDR Congo 3-0 Congo (75-62)African Championship Qualifier Pool D
21.05 Baku (Azerbaijan) Algeria 3-1 Turkey 'B' (95-87) Islamic Solidarity Games 3rd Place Match
21.05 Baku Azerbaijan 0-3 Iran U-21 (61-79) Islamic Solidarity Games Final
20.05KinshasaDR Congo 1-2 Congo (??-??)
Abandoned due to lack of light
African Championship Qualifier Pool D
20.05 Baku Azerbaijan 3-1 Algeria (98-93) Islamic Solidarity Games Semi-Final
20.05 Baku (Azerbaijan) Iran U-21 3-2 Turkey 'B' (111-110)Islamic Solidarity Games Semi-Final
19.05 Baku (Azerbaijan) Pakistan 3-1 Turkmenistan (99-91)Islamic Solidarity Games Group A
19.05 Baku (Azerbaijan) Turkey 'B' 3-0 Palestine (75-29)Islamic Solidarity Games Group A
19.05 Baku (Azerbaijan) Algeria 3-1 Saudi Arabia (95-79)Islamic Solidarity Games Group B
19.05 Baku (Azerbaijan) Morocco 3-1 Qatar (96-83) Islamic Solidarity Games Group B
18.05 Baku (Azerbaijan) Iran U-21 3-1 Algeria (102-102) Islamic Solidarity Games Group B
18.05 Baku (Azerbaijan) Morocco 3-1 Saudi Arabia (98-83)Islamic Solidarity Games Group B
17.05 Baku Azerbaijan 3-0 Turkmenistan (75-65) Islamic Solidarity Games Group A
17.05 Baku (Azerbaijan) Pakistan 3-0 Palestine (75-39) Islamic Solidarity Games Group A
16.05 Baku Azerbaijan 3-0 Palestine (75-43) Islamic Solidarity Games Group A
16.05 Baku (Azerbaijan) Iran U-21 3-0 Morocco (75-49) Islamic Solidarity Games Group B
15.05 Baku (Azerbaijan) Turkey 'B' 3-2 Pakistan (111-102) Islamic Solidarity Games Group A
15.05 Baku (Azerbaijan) Turkmenistan 3-0 Palestine (75-40) Islamic Solidarity Games Group A
15.05 Baku (Azerbaijan) Qatar 3-1 Saudi Arabia (96-87) Islamic Solidarity Games Group B
14.05 Reykjavík Iceland 1-3 Cyprus (76-100) European Championship Small Countries Division
14.05 Reykjavík (Iceland) Luxembourg 3-0 Northern Ireland (75-49)European Championship Small Countries Division
14.05 Baku (Azerbaijan) Algeria 3-1 Morocco (93-76) Islamic Solidarity Games Group B
14.05 Baku (Azerbaijan) Iran U-21 3-0 Qatar (75-55) Islamic Solidarity Games Group B
13.05 Reykjavík Iceland 3-0 Northern Ireland (75-47) European Championship Small Countries Division
13.05 Reykjavík (Iceland) Luxembourg 3-0 Cyprus (83-65) European Championship Small Countries Division
13.05 Baku Azerbaijan 3-2 Turkey 'B' (103-109) Islamic Solidarity Games Group A
12.05 Reykjavík (Iceland) Cyprus 3-0 Northern Ireland (75-43)European Championship Small Countries Division
12.05 Reykjavík Iceland 1-3 Luxembourg (71-97) European Championship Small Countries Division
12.05 Baku (Azerbaijan) Algeria 3-1 Qatar (101-98) Islamic Solidarity Games Group B
12.05 Baku (Azerbaijan) Iran U-21 3-0 Saudi Arabia (75-59)Islamic Solidarity Games Group B
11.05 Baku Azerbaijan 3-0 Pakistan (75-61) Islamic Solidarity Games Group A
11.05 Baku (Azerbaijan) Turkey 'B' 3-0 Turkmenistan (77-52)Islamic Solidarity Games Group A
30.03 Malé (Maldives) Kyrgyzstan 3-1 Turkmenistan (96-86) AVC Central Zone Championship Final
28.03 Malé (Maldives) Kyrgyzstan 3-0 Nepal (75-59) AVC Central Zone Championship Semi-Final
27.03 Malé (Maldives) Kyrgyzstan 3-1 Nepal (95-64) AVC Central Zone Championship Group Stage
26.03 Malé Maldives 0-3 Turkmenistan (57-75) AVC Central Zone Championship Group Stage
25.03 Malé (Maldives) Turkmenistan 3-2 Kyrgyzstan (109-104)AVC Central Zone Championship Group Stage
25.03 Saint Helier Jersey 3-1 Guernsey (??-??) Inter Insular 
24.03 Malé Maldives 1-3 Nepal (101-109) AVC Central Zone Championship Group Stage
23.03 Malé (Maldives) Turkmenistan 3-0 Nepal (75-60) AVC Central Zone Championship Group Stage
22.03 MaléMaldives 0-3 Kyrgyzstan (73-83)AVC Central Zone ChampionshipGroup Stage