FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S VOLLEYBALL - 2016 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATEVENUEMATCHCOMPETITIONSTAGE
27.12 Dhaka (Bangladesh) Maldives 3-1 Nepal (94-82) AVC Central Zone Championship 3rd Place Match
27.12 Dhaka Bangladesh 3-0 Kyrgyzstan (57-51)
3rd set score 7-6 - Kyrgyzstan forfeit due to injury
AVC Central Zone Championship Final
26.12 Dhaka Bangladesh 3-0 Maldives (83-70) AVC Central Zone Championship Group Stage
26.12 Dhaka (Bangladesh) Kyrgyzstan 3-1 Nepal (99-66) AVC Central Zone Championship Group Stage
25.12 Dhaka Bangladesh 2-3 Kyrgyzstan (109-111) AVC Central Zone Championship Group Stage
25.12 Dhaka (Bangladesh) Maldives 3-0 Afghanistan (75-52) AVC Central Zone Championship Group Stage
24.12Dhaka (Bangladesh) Kyrgyzstan 3-0 Maldives (77-65) AVC Central Zone Championship Group Stage
24.12 Dhaka (Bangladesh) Nepal 3-2 Afghanistan (102-98) AVC Central Zone Championship Group Stage
23.12 Dhaka Bangladesh 3-0 Nepal (75-64) AVC Central Zone Championship Group Stage
23.12 Dhaka (Bangladesh) Kyrgyzstan 3-1 Afghanistan (97-84) AVC Central Zone Championship Group Stage
22.12 Dhaka Bangladesh 3-1 Afghanistan (93-74) AVC Central Zone Championship Group Stage
22.12 Dhaka (Bangladesh) Nepal 3-1 Maldives (92-92) AVC Central Zone Championship Group Stage
24.11 Cairo Egypt 3-0 Bahrain (75-61) Arab Championship  
24.11 Cairo (Egypt) Iraq 3-0 United Arab Emirates (79-65) Arab Championship  
24.11 Cairo (Egypt) Jordan 3-1 Palestine (98-87) Arab Championship  
23.11 Cairo (Egypt) Bahrain 3-0 Jordan (75-52) Arab Championship  
23.11 Cairo Egypt 3-0 Iraq (75-47) Arab Championship  
23.11 Cairo (Egypt) Saudi Arabia 3-1 Palestine (102-91) Arab Championship  
22.11 Cairo (Egypt) Bahrain 3-0 Palestine (75-55) Arab Championship  
22.11 Cairo (Egypt) Iraq 3-0 Jordan (75-67) Arab Championship  
22.11 Cairo (Egypt) United Arab Emirates 3-0 Saudi Arabia (75-52) Arab Championship  
20.11 Cairo (Egypt) Bahrain 3-1 Iraq (100-90) Arab Championship  
20.11 Cairo Egypt 3-1 Saudi Arabia (98-75) Arab Championship  
20.11 Cairo (Egypt) United Arab Emirates 3-0 Palestine (75-39) Arab Championship  
19.11 Cairo Egypt 3-0 United Arab Emirates (77-62) Arab Championship  
19.11 Cairo (Egypt) Iraq 3-0 Palestine (75-48) Arab Championship  
19.11 Cairo (Egypt) Saudi Arabia 3-1 Jordan (94-85) Arab Championship  
18.11 Cairo (Egypt) Bahrain 3-0 Saudi Arabia (75-46) Arab Championship  
18.11 Cairo Egypt 3-0 Palestine (75-32) Arab Championship  
18.11 Cairo (Egypt) United Arab Emirates 3-0 Jordan (75-55) Arab Championship  
17.11 Cairo (Egypt) Bahrain 3-0 United Arab Emirates (75-51) Arab Championship  
17.11 Cairo Egypt 3-0 Jordan (75-53) Arab Championship  
17.11 Cairo (Egypt) Iraq 3-2 Saudi Arabia (111-112) Arab Championship  
31.10 Paramaribo (Suriname) Jamaica 3-0 Turks & Caicos Islands (75-24) NORCECA Championship Qualifier CAZOVA, 1st Round, Pool B
31.10 Paramaribo Suriname 3-2 Guadeloupe (111-103) NORCECA Championship Qualifier CAZOVA, 1st Round, Pool B
30.10 Paramaribo (Suriname) Guadeloupe 3-0 Turks & Caicos Islands (75-49)NORCECA Championship Qualifier CAZOVA, 1st Round, Pool B
30.10 Paramaribo (Suriname) Jamaica 3-0 Guadeloupe (75-61)NORCECA Championship Qualifier CAZOVA, 1st Round, Pool B
30.10 Paramaribo Suriname 3-0 Turks & Caicos Islands (75-34) NORCECA Championship Qualifier CAZOVA, 1st Round, Pool B
29.10 Paramaribo Suriname 1-3 Jamaica (74-94) NORCECA Championship Qualifier CAZOVA, 1st Round, Pool B
29.10Suva Fiji 3-0 Tonga (75-50) Eastern & Central Sub-Zonal Championship 3rd Place Match
29.10Suva Fiji 'B' 1-3 New Zealand (89-100) Eastern & Central Sub-Zonal Championship Final
29.10 Suva Fiji 1-3 New Zealand (83-99) World Championship Qualifier Asia, Oceania Zone
28.10 Suva Fiji 2-3 Fiji 'B' (99-104) Eastern & Central Sub-Zonal Championship Semi-Final
28.10 Suva (Fiji) New Zealand 3-0 Tonga (75-43) Eastern & Central Sub-Zonal Championship Semi-Final
28.10 Suva Fiji 'C' 3-0 Solomon Islands (75-65) Eastern & Central Sub-Zonal Championship 5th Place Match
28.10 Suva Fiji 3-0 Tonga (75-50) World Championship Qualifier Asia, Oceania Zone
27.10 Suva Fiji 'B' 3-0 Solomon Islands (75-33) Eastern & Central Sub-Zonal Championship Pool 1
27.10 Suva (Fiji) Solomon Islands 3-0 Cook Islands (75-60) Eastern & Central Sub-Zonal Championship 5th-7th Place Semi-Final
27.10 Suva (Fiji) New Zealand 3-0 Tonga (78-66) World Championship Qualifier Asia, Oceania Zone
26.10 Suva (Fiji) New Zealand 3-0 Solomon Islands (75-53) Eastern & Central Sub-Zonal Championship Pool 1
26.10 Suva Fiji 'C' 3-0 Solomon Islands (75-51) Eastern & Central Sub-Zonal Championship Pool 1
26.10 Suva Fiji 3-0 Cook Islands (75-36) Eastern & Central Sub-Zonal Championship Pool 2
25.10 Suva Fiji 'B' 3-1 Fiji 'C' (93-82) Eastern & Central Sub-Zonal Championship Pool 1
25.10 Suva Fiji 'C' 1-3 New Zealand (81-93) Eastern & Central Sub-Zonal Championship Pool 1
25.10 Suva Fiji 3-1 Tonga (97-75) Eastern & Central Sub-Zonal Championship Pool 2
25.10 Suva (Fiji) Tonga 3-0 Cook Islands (75-47) Eastern & Central Sub-Zonal Championship Pool 2
24.10Suva Fiji 'B' 2-3 New Zealand (90-104) Eastern & Central Sub-Zonal Championship Pool 1
23.10 Rivière-Salée (Martinique) Bahamas 3-0 Aruba (75-47)NORCECA Championship Qualifier CAZOVA, 1st Round, Pool A
23.10 Rivière-Salée Martinique 3-0 Aruba (75-62) NORCECA Championship Qualifier CAZOVA, 1st Round, Pool A
22.10 Rivière-Salée Martinique 2-3 Bahamas (113-114) NORCECA Championship Qualifier CAZOVA, 1st Round, Pool A
09.10 Nakhon Pathom Thailand 3-1 Vietnam (99-87) World Championship Qualifier Asia, Southeast Zone
09.10 Tallinn Estonia 3-0 Latvia (75-55) European Championship Qualifier 3rd Round, 2nd Leg
09.10 Matosinhos Portugal 2-3 Turkey (103-102) European Championship Qualifier 3rd Round, 2nd Leg
08.10 Nakhon Pathom (Thailand) Vietnam 3-0 Burma (75-51) World Championship Qualifier Asia, Southeast Zone
08.10 Kozani Greece 3-2 Spain (113-104) European Championship Qualifier 3rd Round, 2nd Leg
07.10 Nakhon Pathom Thailand 3-0 Burma (77-64) World Championship Qualifier Asia, Southeast Zone
02.10 Turgutlu Turkey 3-0 Portugal (78-62) European Championship Qualifier 3rd Round, 1st Leg
01.10JelgavaLatvia 2-3 Estonia (98-103)European Championship Qualifier3rd Round, 1st Leg
01.10Las Palmas Spain 3-0 Greece (75-54)European Championship Qualifier3rd Round, 1st Leg
30.09Belize CityBelize 3-0 Honduras (76-55)NORCECA Championship Qualifier AFECAVOL
30.09Belize City (Belize)Dominican Republic 3-0 El Salvador (75-40)NORCECA Championship Qualifier AFECAVOL
30.09Belize City (Belize)Guatemala 3-0 Nicaragua (75-52)NORCECA Championship Qualifier AFECAVOL
29.09Belize City (Belize)Dominican Republic 3-0 Nicaragua (75-53)NORCECA Championship Qualifier AFECAVOL
29.09Belize City (Belize)El Salvador 3-2 Honduras (111-105)NORCECA Championship Qualifier AFECAVOL
29.09Belize City (Belize)Guatemala 3-0 Panama (75-58)NORCECA Championship Qualifier AFECAVOL
28.09 Nakhon Pathom Thailand 3-0 South Korea 'B' (78-60) Asian Cup 7th Place Match
28.09 Nakhon Pathom (Thailand) Kazakhstan 3-0 Australia 'B' (75-58) Asian Cup 5th Place Match
28.09Nakhon Pathom (Thailand)Japan 'B' 3-1 Taiwan (95-81)Asian Cup3rd Place Match
28.09Nakhon Pathom (Thailand)Iran 'B' 3-1 China 'B' (98-90)Asian CupFinal
28.09 Belize City Belize 2-3 Dominican Republic (89-108) NORCECA Championship Qualifier AFECAVOL
28.09 Belize City (Belize) Guatemala 3-0 El Salvador (76-66)NORCECA Championship Qualifier AFECAVOL
28.09 Belize City (Belize) Panama 3-2 Nicaragua (111-94) NORCECA Championship Qualifier AFECAVOL
27.09 Nakhon Pathom (Thailand) Australia 'B' 3-1 South Korea 'B' (100-87) Asian Cup 5th-8th Place Semi-Final
27.09 Nakhon Pathom Thailand 1-3 Kazakhstan (82-93)Asian Cup 5th-8th Place Semi-Final
27.09 Nakhon Pathom (Thailand) China 'B' 3-0 Taiwan (84-77)Asian Cup Semi-Final
27.09 Nakhon Pathom (Thailand) Iran 'B' 3-2 Japan 'B' (105-102)Asian Cup Semi-Final
27.09 Belize City Belize 3-1 Nicaragua (100-94) NORCECA Championship Qualifier AFECAVOL
27.09 Belize City (Belize) Guatemala 3-1 Dominican Republic (93-90)NORCECA Championship Qualifier AFECAVOL
27.09 Belize City (Belize) Panama 3-1 Honduras (95-90) NORCECA Championship Qualifier AFECAVOL
26.09 Nakhon Pathom (Thailand) China 'B' 3-0 Australia 'B' (82-75) Asian Cup Quarter-Final
26.09 Nakhon Pathom (Thailand) Japan 'B' 3-1 Kazakhstan (100-91) Asian Cup Quarter-Final
26.09 Nakhon Pathom (Thailand) Taiwan 3-0 South Korea 'B' (76-57) Asian Cup Quarter-Final
26.09 Nakhon Pathom Thailand 1-3 Iran 'B' (88-103) Asian Cup Quarter-Final
26.09 Belize City Belize 3-1 Panama (95-75) NORCECA Championship Qualifier AFECAVOL
26.09 Belize City (Belize) El Salvador 3-0 Nicaragua (81-62)NORCECA Championship Qualifier AFECAVOL
26.09 Belize City (Belize) Guatemala 3-0 Honduras (75-49)NORCECA Championship Qualifier AFECAVOL
25.09 Las Palmas (Spain) Montenegro 3-0 Switzerland (75-59) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool A
25.09 Las Palmas Spain 1-3 Germany (80-95) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool A
25.09 Helsinki Finland 3-0 Denmark (75-52) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool B
25.09 Helsinki (Finland) Sweden 3-1 Portugal (97-87) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool B
25.09 Antwerp Belgium 3-0 Moldova (81-60) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool C
25.09 Antwerp (Belgium) Greece 3-0 Ukraine (75-58) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool C
25.09 Rovinj Croatia 0-3 Slovakia (47-75) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool D
25.09 Koog aan de Zaan (Netherlands) Belarus 3-2 Austria (109-97)European Championship Qualifier 2nd Round, Pool E
25.09 Koog aan de Zaan Netherlands 3-1 Turkey (95-89) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool E
25.09 Jablonec nad Nisou Czech Republic 0-3 Estonia (51-75)European Championship Qualifier 2nd Round, Pool F
25.09 Jablonec nad Nisou (Czech Republic) Macedonia 3-1 Romania (104-96) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool F
25.09 Belize City Belize 0-3 Guatemala (53-75) NORCECA Championship Qualifier AFECAVOL
25.09 Belize City (Belize) Dominican Republic 3-0 Honduras (75-49)NORCECA Championship Qualifier AFECAVOL
25.09 Belize City (Belize) El Salvador 3-0 Panama (75-54)NORCECA Championship Qualifier AFECAVOL
24.09 Nakhon Pathom (Thailand) China 'B' 3-2 Taiwan (111-100) Asian Cup Group A
24.09 Nakhon Pathom Thailand 1-3 Kazakhstan (86-95) Asian Cup Group A
24.09 Nakhon Pathom (Thailand) Iran 'B' 3-0 South Korea 'B' (75-56) Asian Cup Group B
24.09 Nakhon Pathom (Thailand) Japan 'B' 3-0 Australia 'B' (75-56) Asian Cup Group B
24.09 Las Palmas (Spain) Germany 3-0 Switzerland (75-52) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool A
24.09 Las Palmas Spain 3-1 Montenegro (95-75) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool A
24.09 Helsinki Finland 3-1 Portugal (98-79) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool B
24.09 Helsinki (Finland) Sweden 3-2 Denmark (112-107) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool B
24.09 Antwerp Belgium 0-3 Greece (62-75) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool C
24.09 Rovinj Croatia 1-3 Latvia (87-97) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool D
24.09 Rovinj (Croatia) Slovakia 3-0 Israel (75-48) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool D
24.09 Koog aan de Zaan Netherlands 3-2 Belarus (103-104) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool E
24.09 Koog aan de Zaan (Netherlands) Turkey 3-0 Austria (76-61)European Championship Qualifier 2nd Round, Pool E
24.09 Jablonec nad Nisou Czech Republic 3-1 Romania (102-97)European Championship Qualifier 2nd Round, Pool F
24.09 Jablonec nad Nisou (Czech Republic) Macedonia 3-1 Estonia (88-85) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool F
24.09 Belize City Belize 3-2 El Salvador (104-102) NORCECA Championship Qualifier AFECAVOL
24.09 Belize City (Belize) Dominican Republic 3-0 Panama (75-50)NORCECA Championship Qualifier AFECAVOL
24.09 Belize City (Belize) Honduras 3-0 Nicaragua (78-71)NORCECA Championship Qualifier AFECAVOL
24.09 Ouagadougou (Burkina Faso) Benin 3-1 Niger (88-84) African Zone 3 Championship 3rd Place Match
24.09 Ouagadougou Burkina Faso 1-3 Ghana (74-97) African Zone 3 Championship Final
23.09 Nakhon Pathom (Thailand) Kazakhstan 3-2 Taiwan (110-112)Asian Cup Group A
23.09 Nakhon Pathom Thailand 0-3 China 'B' (51-75) Asian Cup Group A
23.09 Nakhon Pathom (Thailand) Iran 'B' 3-0 Japan 'B' (75-51)Asian Cup Group B
23.09 Nakhon Pathom (Thailand) South Korea 'B' 3-0 Australia 'B' (81-74) Asian Cup Group B
23.09 Las Palmas (Spain) Germany 3-0 Montenegro (75-39) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool A
23.09 Las Palmas Spain 3-1 Switzerland (98-79) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool A
23.09 Helsinki Finland 3-0 Sweden (75-59) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool B
23.09 Helsinki (Finland) Portugal 3-1 Denmark (97-91) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool B
23.09 Antwerp Belgium 3-0 Ukraine (75-60) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool C
23.09 Antwerp (Belgium) Greece 3-1 Moldova (96-84) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool C
23.09 Rovinj (Croatia) Latvia 3-0 Israel (75-56) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool D
23.09 Koog aan de Zaan Netherlands 3-0 Austria (76-52) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool E
23.09 Koog aan de Zaan (Netherlands) Turkey 3-1 Belarus (99-92)European Championship Qualifier 2nd Round, Pool E
23.09 Jablonec nad Nisou Czech Republic 3-0 Macedonia (76-65)European Championship Qualifier 2nd Round, Pool F
23.09 Jablonec nad Nisou (Czech Republic) Romania 3-1 Estonia (98-89) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool F
23.09 Ouagadougou Burkina Faso 0-3 Ghana (70-77) African Zone 3 Championship Group Stage
23.09 Ouagadougou (Burkina Faso) Niger 3-1 Benin (98-88) African Zone 3 Championship Group Stage
22.09 Nakhon Pathom (Thailand) China 'B' 3-0 Kazakhstan (75-66)Asian Cup Group A
22.09 Nakhon Pathom Thailand 2-3 Taiwan (118-122) Asian Cup Group A
22.09 Nakhon Pathom (Thailand) Iran 'B' 3-1 Australia 'B' (98-81) Asian Cup Group B
22.09 Nakhon Pathom (Thailand) South Korea 'B' 3-2 Japan 'B' (96-104) Asian Cup Group B
22.09 Antwerp (Belgium) Ukraine 3-1 Moldova (98-85) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool C
22.09 Rovinj Croatia 2-3 Israel (106-105) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool D
22.09 Rovinj (Croatia) Latvia 3-1 Slovakia (92-86) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool D
22.09 Ouagadougou Burkina Faso 1-1 Niger (??-??)
Abandoned at 17-12 in 3rd set - Niger contested refereeing decision
African Zone 3 Championship Group Stage
22.09 Ouagadougou (Burkina Faso) Ghana 3-0 Benin (75-47) African Zone 3 Championship Group Stage
21.09 Ouagadougou Burkina Faso 3-1 Benin (96-87) African Zone 3 Championship Group Stage
21.09 Ouagadougou (Burkina Faso) Ghana 3-0 Niger (75-51) African Zone 3 Championship Group Stage
18.09 Podgorica Montenegro 0-3 Germany (57-75) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool A
18.09 Podgorica (Montenegro) Spain 3-0 Switzerland (75-64)European Championship Qualifier 2nd Round, Pool A
18.09 Sønderborg Denmark 1-3 Finland (74-93) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool B
18.09 Sønderborg (Denmark) Portugal 3-2 Sweden (109-101) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool B
18.09 Kozani (Greece) Belgium 3-0 Moldova (75-51) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool C
18.09 Kozani Greece 3-2 Ukraine (116-108) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool C
18.09 Poprad (Slovakia) Latvia 3-1 Israel (95-82) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool D
18.09 Poprad Slovakia 3-1 Croatia (94-92) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool D
17.09 Cholpon-Ata Kyrgyzstan 3-0 Maldives (75-53) World Championship Qualifier Asia, Central Zone, 1st Round
17.09 Podgorica (Montenegro) Germany 3-0 Switzerland (75-54)European Championship Qualifier 2nd Round, Pool A
17.09 Podgorica Montenegro 3-2 Spain (111-103) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool A
17.09 Sønderborg Denmark 1-3 Portugal (88-101) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool B
17.09 Sønderborg (Denmark) Finland 3-1 Sweden (97-84) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool B
17.09 Kozani (Greece) Belgium 3-2 Ukraine (108-107) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool C
17.09 Kozani Greece 3-1 Moldova (101-91) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool C
17.09 Poprad (Slovakia) Israel 3-2 Croatia (108-106) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool D
17.09 Poprad Slovakia 3-0 Latvia (77-67) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool D
17.09 Manisa (Turkey) Netherlands 3-1 Austria (105-93) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool E
17.09 Manisa Turkey 3-0 Belarus (75-63) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool E
17.09 Craiova (Romania) Estonia 3-2 Macedonia (116-111) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool F
17.09CraiovaRomania 0-3 Czech Republic (51-75)European Championship Qualifier2nd Round, Pool F
16.09 Cholpon-Ata (Kyrgyzstan) Bangladesh 3-1 Maldives (93-92) World Championship Qualifier Asia, Central Zone, 1st Round
16.09 Podgorica (Montenegro) Germany 3-0 Spain (75-62) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool A
16.09 Podgorica (Montenegro) Montenegro 3-0 Switzerland (75-62)European Championship Qualifier 2nd Round, Pool A
16.09 Sønderborg Denmark 0-3 Sweden (60-75) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool B
16.09 Sønderborg (Denmark) Portugal 3-0 Finland (75-65) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool B
16.09 Kozani Greece 0-3 Belgium (62-75) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool C
16.09 Kozani (Greece) Ukraine 3-2 Moldova (104-96) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool C
16.09 Poprad (Slovakia) Latvia 3-0 Croatia (75-59) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool D
16.09 Poprad Slovakia 3-0 Israel (76-55) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool D
16.09 Manisa (Turkey) Belarus 3-1 Austria (98-82) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool E
16.09 Manisa Turkey 2-3 Netherlands (96-107) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool E
16.09 Craiova (Romania) Czech Republic 3-1 Macedonia (100-85)European Championship Qualifier 2nd Round, Pool F
16.09 Craiova Romania 1-3 Estonia (92-97) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool F
15.09 Cholpon-Ata Kyrgyzstan 3-0 Bangladesh (76-59) World Championship Qualifier Asia, Central Zone, 1st Round
15.09 Manisa (Turkey) Netherlands 3-0 Belarus (75-58) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool E
15.09 Manisa Turkey 3-1 Austria (98-81) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool E
15.09 Craiova (Romania) Czech Republic 3-0 Estonia (75-53)European Championship Qualifier 2nd Round, Pool F
15.09 Craiova Romania 3-0 Macedonia (75-47) European Championship Qualifier 2nd Round, Pool F
11.09 Saint John's (Antigua & Barbuda) Anguilla 3-0 Montserrat (75-48) NORCECA Championship Qualifier ECVA, 1st Round, Pool A, Group Stage
11.09 Saint John's (Antigua & Barbuda) Sint Eustatius 3-0 Montserrat (75-44) NORCECA Championship Qualifier ECVA, 1st Round, Pool A, 3rd Place Match
11.09 Saint John's Antigua & Barbuda 3-1 Anguilla (105-87) NORCECA Championship Qualifier ECVA, 1st Round, Pool A, Final
10.09 Saint John's Antigua & Barbuda 3-1 Anguilla (92-82) NORCECA Championship Qualifier ECVA, 1st Round, Pool A, Group Stage
10.09Saint John's (Antigua & Barbuda) Sint Eustatius 3-1 Montserrat (100-89)NORCECA Championship QualifierECVA, 1st Round, Pool A, Group Stage
09.09Saint John's (Antigua & Barbuda) Anguilla 3-0 Sint Eustatius (75-45)NORCECA Championship QualifierECVA, 1st Round, Pool A, Group Stage
09.09Saint John'sAntigua & Barbuda 3-0 Montserrat (75-37)NORCECA Championship QualifierECVA, 1st Round, Pool A, Group Stage
09.09Saint John'sAntigua & Barbuda 3-0 Sint Eustatius (75-36)NORCECA Championship QualifierECVA, 1st Round, Pool A, Group Stage
28.08 Marigot Saint Martin 3-0 British Virgin Islands (75-48) NORCECA Championship Qualifier ECVA, 1st Round, Pool C, Group Stage
28.08 Marigot Saint Martin 2-3 Sint Maarten (97-110) NORCECA Championship Qualifier ECVA, 1st Round, Final
27.08 Marigot (Saint Martin) Sint Maarten 3-0 British Virgin Islands (75-44) NORCECA Championship Qualifier ECVA, 1st Round, Pool C, Group Stage
27.08 Marigot Saint Martin 3-1 Sint Maarten (92-88)NORCECA Championship Qualifier ECVA, 1st Round, Pool C, Group Stage
21.08Rio de Janeiro (Brazil)USA 3-2 Russia (109-101)Olympic Games3rd Place Match
21.08 Rio de Janeiro Brazil 3-0 Italy (79-72)Olympic GamesFinal
21.08Saint George's (Grenada)Bermuda 3-1 Saint Kitts & Nevis (89-88)NORCECA Championship QualifierECVA, 1st Round, Pool B, Group Stage
21.08Saint George'sGrenada 0-3 Saint Vincent & the Grenadines (69-78)NORCECA Championship QualifierECVA, 1st Round, Pool B, Group Stage
21.08 Saint George's Grenada 3-0 Bermuda (78-68) NORCECA Championship QualifierECVA, 1st Round, Pool B, 3rd Place Match
21.08 Saint George's (Grenada) Saint Kitts & Nevis 3-0 Saint Vincent & the Grenadines (75-63) NORCECA Championship QualifierECVA, 1st Round, Pool B, Final
20.08 Saint George's Grenada 3-1 Bermuda (97-93) NORCECA Championship QualifierECVA, 1st Round, Pool B, Group Stage
20.08 Saint George's (Grenada) Saint Vincent & the Grenadines 3-1 Saint Kitts & Nevis (97-92) NORCECA Championship QualifierECVA, 1st Round, Pool B, Group Stage
20.08 Saint George's Grenada 1-3 Saint Kitts & Nevis (87-96)NORCECA Championship QualifierECVA, 1st Round, Pool B, Group Stage
20.08 Saint George's (Grenada) Saint Vincent & the Grenadines 3-1 Bermuda (94-79) NORCECA Championship QualifierECVA, 1st Round, Pool B, Group Stage
19.08 Rio de Janeiro Brazil 3-0 Russia (75-58) Olympic Games Semi-Final
19.08 Rio de Janeiro (Brazil) Italy 3-2 USA (105-112) Olympic Games Semi-Final
17.08 Rio de Janeiro (Brazil) Brazil 3-1 Argentina (92-89)Olympic Games Quarter-Final
17.08 Rio de Janeiro (Brazil) Italy 3-0 Iran (81-65)Olympic Games Quarter-Final
17.08 Rio de Janeiro (Brazil) Russia 3-0 Canada (75-53) Olympic Games Quarter-Final
17.08 Rio de Janeiro (Brazil) USA 3-0 Poland (75-65) Olympic Games Quarter-Final
15.08 Rio de Janeiro Brazil 3-1 France (97-90) Olympic Games Group A
15.08 Rio de Janeiro (Brazil) Canada 3-1 Italy (91-86) Olympic Games Group A
15.08 Rio de Janeiro (Brazil) USA 3-0 Mexico (75-53) Olympic Games Group A
15.08 Rio de Janeiro (Brazil) Argentina 3-0 Egypt (75-55) Olympic Games Group B
15.08 Rio de Janeiro (Brazil) Poland 3-0 Cuba (75-50) Olympic Games Group B
15.08 Rio de Janeiro (Brazil) Russia 3-0 Iran (75-59) Olympic Games Group B
13.08 Rio de Janeiro Brazil 1-3 Italy (85-98) Olympic Games Group A
13.08 Rio de Janeiro (Brazil) Canada 3-0 Mexico (75-55) Olympic Games Group A
13.08 Rio de Janeiro (Brazil) USA 3-1 France (89-91) Olympic Games Group A
13.08 Rio de Janeiro (Brazil) Argentina 3-0 Cuba (75-46) Olympic Games Group B
13.08 Rio de Janeiro (Brazil) Iran 3-0 Egypt (78-64) Olympic Games Group B
13.08 Rio de Janeiro (Brazil) Russia 3-2 Poland (103-99) Olympic Games Group B
11.08 Rio de Janeiro Brazil 1-3 USA (88-95) Olympic Games Group A
11.08 Rio de Janeiro (Brazil) France 3-0 Canada (75-54) Olympic Games Group A
11.08 Rio de Janeiro (Brazil) Italy 3-0 Mexico (75-47) Olympic Games Group A
11.08 Rio de Janeiro (Brazil) Iran 3-0 Cuba (81-66) Olympic Games Group B
11.08 Rio de Janeiro (Brazil) Poland 3-0 Argentina (87-75) Olympic Games Group B
11.08 Rio de Janeiro (Brazil) Russia 3-0 Egypt (75-37) Olympic Games Group B
09.08 Rio de Janeiro Brazil 3-1 Canada (99-83) Olympic Games Group A
09.08 Rio de Janeiro (Brazil) France 3-0 Mexico (75-52) Olympic Games Group A
09.08 Rio de Janeiro (Brazil) Italy 3-1 USA (98-97) Olympic Games Group A
09.08 Rio de Janeiro (Brazil) Argentina 3-1 Russia (93-82) Olympic Games Group B
09.08 Rio de Janeiro (Brazil) Egypt 3-0 Cuba (75-59) Olympic Games Group B
09.08 Rio de Janeiro (Brazil) Poland 3-2 Iran (111-106) Olympic Games Group B
07.08Rio de JaneiroBrazil 3-1 Mexico (98-76)Olympic GamesGroup A
07.08Rio de Janeiro (Brazil) Canada 3-0 USA (75-63)Olympic GamesGroup A
07.08Rio de Janeiro (Brazil)Italy 3-0 France (75-55)Olympic GamesGroup A
07.08 Rio de Janeiro (Brazil) Argentina 3-0 Iran (76-65) Olympic Games Group B
07.08Rio de Janeiro (Brazil)Poland 3-0 Egypt (75-55)Olympic GamesGroup B
07.08Rio de Janeiro (Brazil)Russia 3-1 Cuba (97-79)Olympic GamesGroup B
17.07 Kraków (Poland) France 3-0 Italy (75-64) World League Group 1, Final Round, 3rd Place Match
17.07Kraków (Poland) Serbia 3-0 Brazil (75-65)World LeagueGroup 1, Final Round, Final
16.07 Kraków (Poland) Brazil 3-1 France (109-98) World League Group 1, Final Round, Semi-Final
16.07 Kraków (Poland) Serbia 3-2 Italy (106-105) World League Group 1, Final Round, Semi-Final
15.07Kraków (Poland)Brazil 3-2 USA (113-110) World LeagueGroup 1, Final Round, Pool J
15.07 Kraków (Poland)France 3-2 Serbia (108-102)World League Group 1, Final Round, Pool K
14.07Kraków (Poland)Italy 3-1 USA (103-96)World LeagueGroup 1, Final Round, Pool J
14.07KrakówPoland 1-3 Serbia (86-93)World League Group 1, Final Round, Pool K
13.07Kraków (Poland)Brazil 3-0 Italy (75-57)World LeagueGroup 1, Final Round, Pool J
13.07KrakówPoland 3-2 France (106-105)World LeagueGroup 1, Final Round, Pool K
10.07Matosinhos (Portugal)Netherlands 3-1 Turkey (103-97)World LeagueGroup 2, 3rd Place Match
10.07MatosinhosPortugal 0-3 Canada (56-75)World LeagueGroup 2, Semi-Final
10.07Port-au-Prince (Haiti)Curaçao 3-0 Cayman Islands (75-59)NORCECA Championship QualifierCAZOVA, 1st Round, Pool C
10.07Port-au-PrinceHaiti 3-0 US Virgin Islands (75-51)NORCECA Championship QualifierCAZOVA, 1st Round, Pool C
10.07Port-au-Prince (Haiti)US Virgin Islands 3-0 Cayman Islands (75-58)NORCECA Championship QualifierCAZOVA, 1st Round, Pool C
10.07Port-au-PrinceHaiti 3-0 Curaçao (77-65)NORCECA Championship QualifierCAZOVA, 1st Round, Pool C
09.07Matosinhos (Portugal)Canada 3-0 Turkey (76-64)World LeagueGroup 2, Semi-Final
09.07MatosinhosPortugal 3-1 Netherlands (97-98)World LeagueGroup 2, Semi-Final
09.07Port-au-Prince (Haiti)Curaçao 3-0 US Virgin Islands (76-61)NORCECA Championship QualifierCAZOVA, 1st Round, Pool C
09.07Port-au-PrinceHaiti 3-0 Cayman Islands (75-43)NORCECA Championship QualifierCAZOVA, 1st Round, Pool C
03.07NancyFrance 1-3 Brazil (91-98)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool G
03.07Nancy (France)Poland 3-2 Belgium (104-108)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool G
03.07Dallas (USA)Bulgaria 3-2 Australia (110-102)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool H
03.07DallasUSA 3-0 Russia (85-71)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool H
03.07TehranIran 3-2 Argentina (109-109)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool I
03.07Tehran (Iran)Serbia 3-2 Italy (108-102)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool I
03.07Seoul (South Korea)Czech Republic 3-0 Egypt (82-72)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool P
03.07SeoulSouth Korea 3-2 Netherlands (111-103)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool P
03.07XuanchengChina 3-0 Japan (75-53)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool Q
03.07Xuancheng (China)Turkey 3-2 Slovakia (102-95)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool Q
03,07Tampere (Finland)Cuba 3-2 Portugal (107-97)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool R
03.07TampereFinland 3-2 Canada (104-105)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool R
02.07NancyFrance 3-1 Poland (102-94)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool G
02.07Nancy (France)Brazil 3-2 Belgium (107-107)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool G
02.07Dallas (USA)Russia 3-0 Bulgaria (75-52)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool H
02.07DallasUSA 3-0 Australia (76-53)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool H
02.07Tehran (Iran)Argentina 3-0 Serbia (75-65)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool I
02.07TehranIran 0-3 Italy (61-75)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool I
02.07Seoul (South Korea)Netherlands 3-1 Czech Republic (99-85)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool P
02.07SeoulSouth Korea 3-2 Egypt (117-112)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool P
02.07XuanchengChina 0-3 Turkey (66-77)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool Q
02.07Xuancheng (China)Slovakia 3-1 Japan (99-87)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool Q
02.07TampereFinland 3-1 Cuba (93-77)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool R
02.07Tampere (Finland)Canada 3-0 Portugal (75-61)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool R
02.07Frankfurt am Main (Germany)Greece 3-1 Taiwan (99-87)World LeagueGroup 3, 3rd Place Match
02.07Frankfurt am MainGermany 1-3 Slovenia (82-96)World LeagueGroup 3, Final
02.07VarnaBulgaria 'B' 0-3 Austria (67-75)European League3rd Place Match
02.07Varna (Bulgaria)Estonia 3-0 Macedonia (75-55)European LeagueFinal
01.07Nancy (France)Brazil 3-0 Poland (80-65)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool G
01.07NancyFrance 3-0 Belgium (78-65)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool G
01.07Dallas (USA)Russia 3-0 Australia (76-55)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool H
01.07DallasUSA 3-1 Bulgaria (100-92)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool H
01.07TehranIran 3-2 Serbia (106-109)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool I
01.07Tehran (Iran)Italy 3-1 Argentina (97-85)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool I
01.07Seoul (South Korea)Netherlands 3-1 Egypt (96-78)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool P
01.07SeoulSouth Korea 3-0 Czech Republic (75-59)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool P
01.07XuanchengChina 3-0 Slovakia (75-59)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool Q
01.07Xuancheng (China)Turkey 3-0 Japan (75-63)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool Q
01.07Tampere (Finland)Canada 3-2 Cuba (108-101)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool R
01.07TampereFinland 2-3 Portugal (107-107)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool R
01.07Frankfurt am MainGermany 3-0 Taiwan (75-57)World LeagueGroup 3, Semi-Final
01.07Frankfurt am Main (Germany)Slovenia 3-0 Greece (75-58)World LeagueGroup 3, Semi-Final
01.07VarnaBulgaria 'B' 2-3 Estonia (102-96)European LeagueSemi-Final
01.07Varna (Bulgaria)Macedonia 3-2 Austria (105-105)European LeagueSemi-Final
26.06Łódź (Poland)Argentina 3-0 Russia (78-64)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool D
26.06ŁódźPoland 0-3 France (77-86)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool D
26.06Rome (Italy)Belgium 3-0 Australia (75-60)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool E
26.06RomeItaly 0-3 USA (68-75)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool E
26.06CairoEgypt 3-1 Turkey (104-95)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool N
26.06Cairo (Egypt)Finland 3-1 Japan (103-93)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool N
26.06SakatoonCanada 3-1 Portugal (99-85)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool O
26.06Sakatoon (Canada)China 3-1 South Korea (93-88)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool O
26.06Almaty (Kazakhstan)Germany 3-1 Spain (96-75)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool V
26.06AlmatyKazakhstan 1-3 Taiwan (92-98)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool V
26.06Radès (Tunisia)Montenegro 3-1 Mexico (93-83)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool W
26.06RadèsTunisia 3-1 Venezuela (103-94)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool W
26.06ThessaloníkiGreece 3-1 Slovenia (101-96)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool X
26.06Thessaloníki (Greece)Qatar 3-0 Puerto Rico (75-61)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool X
25.06Łódź (Poland)Argentina 3-2 France (109-109)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool D
25.06ŁódźPoland 1-3 Russia (77-95)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool D
25.06RomeItaly 3-0 Belgium (81-66)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool E
25.06Rome (Italy)USA 3-1 Australia (95-85)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool E
25.06Belgrade (Serbia)Brazil 3-0 Bulgaria (75-47)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool F
25.06BelgradeSerbia 3-1 Iran (99-84)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool F
25.06Bratislava (Slovakia)Netherlands 3-2 Cuba (102-108)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool M
25.06BratislavaSlovakia 2-3 Czech Republic (!02-107)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool M
25.06CairoEgypt 3-2 Japan (109-102)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool N
25.06Cairo (Egypt)Turkey 3-2 Finland (105-104)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool N
25.06SakatoonCanada 3-0 China (75-57)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool O
25.06Sakatoon (Canada)Portugal 3-0 South Korea (78-72)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool O
25.06AlmatyKazakhstan 0-3 Spain (61-75)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool V
25.06Almaty (Kazakhstan)Taiwan 3-1 Germany (96-97)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool V
25.06RadèsTunisia 3-2 Montenegro (123-122)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool W
25.06Radès (Tunisia)Venezuela 3-2 Mexico (110-99)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool W
25.06ThessaloníkiGreece 0-3 Qatar (62-76)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool X
25.06Thessaloníki (Greece)Slovenia 3-0 Puerto Rico (75-50)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool X
24.06Łódź (Poland)France 3-0 Russia (86-76)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool D
24.06ŁódźPoland 3-1 Argentina (118-113)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool D
24.06RomeItaly 3-0 Australia (79-59)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool E
24.06Rome (Italy)USA 3-2 Belgium (103-101)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool E
24.06Belgrade (Serbia)Brazil 3-1 Iran (99-77)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool F
24.06BelgradeSerbia 3-1 Bulgaria (96-85)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool F
24.06Bratislava (Slovakia)Czech Republic 3-2 Cuba (111-102)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool M
24.06BratislavaSlovakia 1-3 Netherlands (76-96)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool M
24.06CairoEgypt 0-3 Finland (61-75)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool N
24.06Cairo (Egypt)Turkey 3-2 Japan (104-99)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool N
24.06SakatoonCanada 3-0 South Korea (75-61)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool O
24.06Sakatoon (Canada)China 3-1 Portugal (97-79)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool O
24.06AlmatyKazakhstan 0-3 Germany (65-77)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool V
24.06Almaty (Kazakhstan)Taiwan 3-1 Spain (99-88)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool V
24.06RadèsTunisia 3-1 Mexico (97-82)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool W
24.06Radès (Tunisia)Venezuela 3-2 Montenegro (99-98)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool W
24.06ThessaloníkiGreece 3-1 Puerto Rico (103-87)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool X
24.06Thessaloníki (Greece)Slovenia 3-0 Qatar (75-59)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool X
23.06Belgrade (Serbia)Iran 3-1 Bulgaria (93-88)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool F
23.06BelgradeSerbia 3-1 Brazil (94-83)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool F
23.06Bratislava (Slovakia)Czech Republic 3-2 Netherlands (104-105)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool M
23.06BratislavaSlovakia 3-1 Cuba (97-89)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool M
20.06Rakvere (Estonia)Austria 3-0 Luxembourg (78-65)European LeaguePool B
20.06RakvereEstonia 3-2 Belarus (111-93)European LeaguePool B
19.06Sydney Australia 0-3 Italy (66-75)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool A
19.06Sydney  (Australia)Belgium 3-2 France (100-104)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool A
19.06KaliningradRussia 3-1 Bulgaria (95-82)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool C
19.06Kaliningrad (Russia)Serbia 3-0 Poland (75-63)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool C
19.06İzmir (Turkey)Slovakia 3-2 Portugal (108-111)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool J
19.06İzmirTurkey 3-0 Netherlands (75-64)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool J
19.06Osaka (Japan)Finland 3-1 Cuba (90-89)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool K
19.06OsakaJapan 3-0 South Korea (76-62)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool K
19.06České Budějovice Czech Republic 1-3 Canada (89-100)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool L
19.06České Budějovice (Czech Republic)Egypt 3-0 China (79-70)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool L
19.06Mexico CityMexico 3-1 Germany (90-83)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool T
19.06Mexico City (Mexico)Montenegro 3-2 Spain (111-106)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool T
19.06Ljubljana (Slovenia)Qatar 3-1 Tunisia (98-87)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool S
19.06LjubljanaSlovenia 3-1 Venezuela (99-93)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool S
19.06KozaniGreece 3-1 Taiwan (97-86)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool U
19.06Kozani (Greece)Puerto Rico 3-0 Kazakhstan (79-67)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool U
19.06Rakvere (Estonia)Belarus 3-0 Luxembourg (75-57)European LeaguePool B
19.06RakvereEstonia 3-1 Austria (107-93)European LeaguePool B
18.06Sydney Australia 0-3 France (53-75)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool A
18.06Sydney  (Australia)Italy 3-0 Belgium (75-59)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool A
18.06Rio de JaneiroBrazil 3-1 USA (97-81)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool B
18.06Rio de Janeiro (Brazil)Iran 3-2 Argentina (99-103)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool B
18.06KaliningradRussia 3-0 Poland (75-63)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool C
18.06Kaliningrad (Russia)Serbia 3-0 Bulgaria (80-69)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool C
18.06İzmir (Turkey)Netherlands 3-0 Portugal (75-49)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool J
18.06İzmirTurkey 3-0 Slovakia (77-70)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool J
18.06Osaka (Japan)Finland 3-2 South Korea (115-113)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool K
18.06OsakaJapan 2-3 Cuba (114-109)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool K
18.06České Budějovice (Czech Republic)Canada 3-0 Egypt (75-58)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool L
18.06České Budějovice Czech Republic 3-1 China (96-87)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool L
18.06LjubljanaSlovenia 3-0 Tunisia (75-59)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool S
18.06Ljubljana (Slovenia)Venezuela 3-1 Qatar (102-90)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool S
18.06Mexico CityMexico 1-3 Montenegro (88-96)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool T
18.06Mexico City (Mexico)Spain 3-1 Germany (101-81)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool T
18.06KozaniGreece 3-0 Puerto Rico (75-57)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool U
18.06Kozani (Greece)Kazakhstan 3-0 Taiwan (78-71)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool U
18.06Skopje (Macedonia)Denmark 3-0 Albania (75-54)European LeaguePool A
18.06SkopjeMacedonia 3-1 Bulgaria 'B' (95-94)European LeaguePool A
18.06Rakvere (Estonia)Austria 3-0 Belarus (84-72)European LeaguePool B
18.06RakvereEstonia 3-0 Luxembourg (79-61)European LeaguePool B
17.06Sydney Australia 0-3 Belgium (67-79)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool A
17.06Sydney  (Australia)France 3-0 Italy (75-63)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool A
17.06Rio de JaneiroBrazil 3-0 Argentina (76-58)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool B
17.06Rio de Janeiro (Brazil)USA 3-1 Iran (101-87)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool B
17.06Kaliningrad (Russia)Poland 3-1 Bulgaria (94-81)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool C
17.06KaliningradRussia 0-3 Serbia (71-84)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool C
17.06İzmir (Turkey)Netherlands 3-1 Slovakia (99-82)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool J
17.06İzmirTurkey 3-1 Portugal (103-91)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool J
17.06Osaka (Japan)Cuba 3-2 South Korea (109-105)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool K
17.06OsakaJapan 3-0 Finland (76-67)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool K
17.06České Budějovice (Czech Republic)Canada 3-0 China (75-61)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool L
17.06České Budějovice Czech Republic 2-3 Egypt (104-108)World LeagueIntercontinental Round, Group 2, Pool L
17.06LjubljanaSlovenia 3-1 Qatar (93-79)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool S
17.06Ljubljana (Slovenia)Venezuela 3-0 Tunisia (78-68)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool S
17.06Mexico CityMexico 2-3 Spain (104-111)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool T
17.06Mexico City (Mexico)Montenegro 3-2 Germany (108-100)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool T
17.06KozaniGreece 3-0 Kazakhstan (78-60)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool U
17.06Kozani (Greece)Taiwan 3-0 Puerto Rico (80-63)World LeagueIntercontinental Round, Group 3, Pool U
17.06Skopje (Macedonia)Bulgaria 'B' 3-0 Albania (75-57)European LeaguePool A
17.06SkopjeMacedonia 3-0 Denmark (75-65)European LeaguePool A
16.06Rio de JaneiroBrazil 3-0 Iran (78-61)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool B
16.06Rio de Janeiro (Brazil)USA 3-1 Argentina (98-94)World LeagueIntercontinental Round, Group 1, Pool B
16.06Skopje (Macedonia)Bulgaria 'B' 3-1 Denmark (98-81)European LeaguePool A
16.06SkopjeMacedonia 3-2 Albania (108-101)European LeaguePool A
12.06VarnaBulgaria 'B' 1-3 Macedonia (96-96)European LeaguePool A
12.06Varna (Bulgaria)Denmark 3-0 Albania (75-59)European LeaguePool A
11.06VarnaBulgaria 'B' 3-0 Albania (75-49)European LeaguePool A
11.06Varna (Bulgaria)Macedonia 3-2 Denmark (113-111)European LeaguePool A
10.06VarnaBulgaria 'B' 3-2 Denmark (114-111)European LeaguePool A
10.06Varna (Bulgaria)Macedonia 3-0 Albania (75-58)European LeaguePool A
05.06Tokyo (Japan)Canada 3-2 China (109-96)Olympic Games QualifierWorld Tournament 1
05.06Tokyo (Japan)Iran 3-2 Venezuela (113-103)Olympic Games QualifierWorld Tournament 1
05.06TokyoJapan 3-0 France (75-64)Olympic Games QualifierWorld Tournament 1
05.06Tokyo (Japan)Poland 3-0 Australia (77-61)Olympic Games QualifierWorld Tournament 1
05.06Mexico City (Mexico)Chile 3-1 Algeria (98-85)Olympic Games QualifierWorld Tournament 2
05.06Mexico CityMexico 2-3 Tunisia (114-112)Olympic Games QualifierWorld Tournament 2
05.06EnnsAustria 1-3 Estonia (88-102)European LeaguePool B
05.06Enns (Austria)Belarus 3-0 Luxembourg (75-57)European LeaguePool B
04.06Tokyo (Japan)Australia 3-1 China (96-94)Olympic Games QualifierWorld Tournament 1
04.06Tokyo (Japan)Iran 3-1 Poland (104-95)Olympic Games QualifierWorld Tournament 1
04.06TokyoJapan 1-3 Canada (84-98)Olympic Games QualifierWorld Tournament 1
04.06Tokyo (Japan)France 3-2 Venezuela (108-91)Olympic Games QualifierWorld Tournament 1
04.06Mexico CityMexico 3-1 Chile (97-90)Olympic Games QualifierWorld Tournament 2
04.06Mexico City (Mexico)Tunisia 3-1 Algeria (98-84)Olympic Games QualifierWorld Tournament 2
04.06EnnsAustria 3-1 Belarus (97-88)European LeaguePool B
04.06Enns (Austria)Estonia 3-0 Luxembourg (75-51)European LeaguePool B
03.06Mexico City (Mexico)Chile 3-0 Tunisia (75-63)Olympic Games QualifierWorld Tournament 2
03.06Mexico CityMexico 3-0 Algeria (75-58)Olympic Games QualifierWorld Tournament 2
03.06EnnsAustria 3-1 Luxembourg (93-81)European LeaguePool B
03.06Enns (Austria)Estonia 3-1 Belarus (97-88)European LeaguePool B
02.06Tokyo (Japan)France 3-0 Canada (75-50)Olympic Games QualifierWorld Tournament 1
02.06Tokyo (Japan)Iran 3-2 China (108-109)Olympic Games QualifierWorld Tournament 1
02.06TokyoJapan 0-3 Australia (69-79)Olympic Games QualifierWorld Tournament 1
02.06Tokyo (Japan)Poland 3-0 Venezuela (75-56)Olympic Games QualifierWorld Tournament 1
01.06Tokyo (Japan)Canada 3-0 Venezuela (77-65)Olympic Games QualifierWorld Tournament 1
01.06Tokyo (Japan)France 3-1 Australia (110-107)Olympic Games QualifierWorld Tournament 1
01.06TokyoJapan 1-3 Iran (92-96)Olympic Games QualifierWorld Tournament 1
01.06Tokyo (Japan)Poland 3-2 China (111-96)Olympic Games QualifierWorld Tournament 1
31.05Tokyo (Japan)Canada 3-2 Australia (113-108)Olympic Games QualifierWorld Tournament 1
31.05Tokyo (Japan)China 3-0 Venezuela (75-49)Olympic Games QualifierWorld Tournament 1
31.05Tokyo (Japan)France 3-0 Iran (75-60)Olympic Games QualifierWorld Tournament 1
31.05TokyoJapan 0-3 Poland (61-75)Olympic Games QualifierWorld Tournament 1
29.05Tokyo (Japan)Australia 3-1 Venezuela (94-74)Olympic Games QualifierWorld Tournament 1
29.05Tokyo (Japan)Iran 3-2 Canada (112-109)Olympic Games QualifierWorld Tournament 1
29.05TokyoJapan 0-3 China (65-75)Olympic Games QualifierWorld Tournament 1
29.05Tokyo (Japan)Poland 3-2 France (106-108)Olympic Games QualifierWorld Tournament 1
28.05Tokyo (Japan)France 3-1 China (97-82)Olympic Games QualifierWorld Tournament 1
28.05Tokyo (Japan)Iran 3-0 Australia (75-54)Olympic Games QualifierWorld Tournament 1
28.05TokyoJapan 3-1 Venezuela (101-86)Olympic Games QualifierWorld Tournament 1
28.05Tokyo (Japan)Poland 3-2 Canada (100-98)Olympic Games QualifierWorld Tournament 1
26.05Mexico City (Mexico)USA 'B' 3-0 Dominican Republic (75-51)Pan American Cup5th Place Match
26.05Mexico CityMexico 0-3 Canada 'B' (67-79)Pan American Cup3rd Place Match
26.05Mexico City (Mexico)Cuba 3-2 Argentina 'B' (119-115)Pan American CupFinal
25.05Mexico City (Mexico)Costa Rica 3-2 Honduras (113-110)Pan American Cup9th Place Match
25.05Mexico City (Mexico)Chile 3-0 Colombia (75-60)Pan American Cup7th Place Match
25.05Mexico City (Mexico)Argentina 'B' 3-1 Canada 'B' (108-102)Pan American CupSemi-Final
25.05Mexico CityMexico 1-3 Cuba (81-101)Pan American CupSemi-Final
24.05Mexico City (Mexico)Chile 3-0 Costa Rica (75-56)Pan American Cup7th-10th Place Semi-Final
24.05Mexico City (Mexico)Colombia 3-0 Honduras (75-65)Pan American Cup7th-10th Place Semi-Final
24.05Mexico City (Mexico)Canada 'B' 3-1 USA 'B' (108-100)Pan American CupQuarter-Final
24.05Mexico CityMexico 3-0 Dominican Republic (78-67)Pan American CupQuarter-Final
23.05Mexico City (Mexico)USA 'B' 3-1 Dominican Republic (101-88)Pan American CupGroup A
23.05Mexico City (Mexico)Cuba 3-2 Canada 'B' (108-101)Pan American CupGroup B
23.05Mexico City (Mexico)Colombia 3-0 Honduras (75-63)Pan American CupGroup C
23.05Mexico CityMexico 1-3 Argentina 'B' (89-101)Pan American CupGroup C
22.05Luxembourg (Luxembourg)Austria 3-0 Lithuania (75-43)European Championship Qualifier1st Round, Pool 2
22.05LuxembourgLuxembourg 0-3 Moldova (49-75)European Championship Qualifier1st Round, Pool 2
22.05Straume (Norway)England 3-2 Hungary (112-107)European Championship Qualifier1st Round, Pool 3
22.05StraumeNorway 2-3 Israel (107-105)European Championship Qualifier1st Round, Pool 3
22.05Reykjavík (Iceland)Cyprus 3-2 Scotland (110-107)European ChampionshipSmall Countries Division, Pool B
22.05ReykjavíkIceland 3-0 Andorra (75-43)European ChampionshipSmall Countries Division, Pool B
22.05Mexico City (Mexico)Dominican Republic 3-1 Chile (94-92)Pan American CupGroup A
22.05Mexico City (Mexico)Cuba 3-0 Costa Rica (75-45)Pan American CupGroup B
22.05Mexico City (Mexico)Argentina 'B' 3-0 Honduras (75-45)Pan American CupGroup C
22.05Mexico CityMexico 3-2 Colombia (120-115)Pan American CupGroup C
21.05TbilisiGeorgia 0-3 Azerbaijan (50-75)European Championship Qualifier1st Round, Pool 1
21.05Tbilisi (Georgia)Sweden 3-2 Switzerland (107-88)European Championship Qualifier1st Round, Pool 1
21.05LuxembourgLuxembourg 1-3 Austria (84-94)European Championship Qualifier1st Round, Pool 2
21.05Luxembourg (Luxembourg)Moldova 3-0 Lithuania (75-48)European Championship Qualifier1st Round, Pool 2
21.05Straume (Norway)Israel 3-1 England (98-74)European Championship Qualifier1st Round, Pool 3
21.05StraumeNorway 3-2 Hungary (106-100)European Championship Qualifier1st Round, Pool 3
21.05ReykjavíkIceland 1-3 Cyprus (66-95) European ChampionshipSmall Countries Division, Pool B
21.05Reykjavík (Iceland)Scotland 3-0 Andorra (75-57)European ChampionshipSmall Countries Division, Pool B
21.05Mexico City (Mexico)USA 'B' 3-1 Chile (92-79)Pan American CupGroup A
21.05Mexico City (Mexico)Canada 'B' 3-0 Costa Rica (75-39)Pan American CupGroup B
21.05Mexico City (Mexico)Argentina 'B' 3-0 Colombia (75-58)Pan American CupGroup C
21.05Mexico CityMexico 3-0 Honduras (75-54)Pan American CupGroup C
20.05TbilisiGeorgia 0-3 Sweden (56-75)European Championship Qualifier1st Round, Pool 1
20.05Tbilisi (Georgia)Switzerland 3-0 Azerbaijan (75-59)European Championship Qualifier1st Round, Pool 1
20.05Luxembourg (Luxembourg)Austria 3-2 Moldova (105-93)European Championship Qualifier1st Round, Pool 2
20.05LuxembourgLuxembourg 3-2 Lithuania (109-97)European Championship Qualifier1st Round, Pool 2
20.05Straume (Norway)Israel 3-0 Hungary (76-59)European Championship Qualifier1st Round, Pool 3
20.05StraumeNorway 3-1 England (97-74)European Championship Qualifier1st Round, Pool 3
20.05Reykjavík (Iceland)Cyprus 3-0 Andorra (75-37)European ChampionshipSmall Countries Division, Pool B
20.05ReykjavíkIceland 3-2 Scotland (103-102)European ChampionshipSmall Countries Division, Pool B
19.05TbilisiGeorgia 0-3 Switzerland (41-75)European Championship Qualifier1st Round, Pool 1
19.05Tbilisi (Georgia)Sweden 3-2 Azerbaijan (110-102)European Championship Qualifier1st Round, Pool 1
15.05LuxembourgLuxembourg 3-0 Faroe Islands (75-42)European ChampionshipSmall Countries Division, Pool A
14.05LuxembourgLuxembourg 3-0 Northern Ireland (75-47)European ChampionshipSmall Countries Division, Pool A
13.05Luxembourg (Luxembourg)Northern Ireland 3-1 Faroe Islands (104-98)European ChampionshipSmall Countries Division, Pool A
07.05SuvaFiji 'B' 3-1 Samoa (100-93)Oceania Championship3rd Place Match
07.05SuvaFiji 3-2 New Caledonia (105-102)Oceania ChampionshipFinal
06.05SuvaFiji 3-0 Tuvalu (75-60)Oceania ChampionshipQuarter-Final
06.05Suva (Fiji)Samoa 3-1 Kiribati (99-84)Oceania ChampionshipQuarter-Final
06.05Suva (Fiji)Tuvalu 3-1 Solomon Islands (97-87)Oceania Championship7th Place Match
06.05Suva (Fiji)Tonga 2-1 Kiribati (62-48)Oceania Championship5th Place Match
06.05SuvaFiji 3-1 Samoa (98-81)Oceania ChampionshipSemi-Final
06.05SuvaFiji 'B' 0-3 New Caledonia (56-75)Oceania ChampionshipSemi-Final
05.05Suva (Fiji)New Caledonia 3-0 Tuvalu (75-58)Oceania ChampionshipPool 1
05.05SuvaFiji 'B' 1-3 Samoa (86-99)Oceania ChampionshipPool 1
05.05Suva (Fiji)Tonga 3-0 Kiribati (77-63)Oceania ChampionshipPool 2
05.05SuvaFiji 'B' 3-0 Tonga (75-58)Oceania ChampionshipQuarter-Final
05.05Suva (Fiji)New Caledonia 3-1 Solomon Islands (99-75)Oceania ChampionshipQuarter-Final
04.05Suva (Fiji)Tuvalu 3-0 Solomon Islands 'B' (75-49)Oceania ChampionshipPool 1
04.05SuvaFiji 'B' 1-3 New Caledonia (93-101)Oceania ChampionshipPool 1
04.05Suva (Fiji)Samoa 3-0 Solomon Islands 'B' (75-45)Oceania ChampionshipPool 1
04.05Suva (Fiji)Fiji 3-1 Tonga (96-75)Oceania ChampionshipPool 2
03.05Suva (Fiji)New Caledonia 3-1 Samoa (95-89)Oceania ChampionshipPool 1
03.05SuvaFiji 'B' 3-1 Tuvalu (9-85)Oceania ChampionshipPool 1
03.05Suva (Fiji)New Caledonia 3-0 Solomon Islands 'B' (75-44)Oceania ChampionshipPool 1
03.05Suva (Fiji)Kiribati 3-1 Solomon Islands (105-89)Oceania ChampionshipPool 2
02.05SuvaFiji 'B' 3-0 Solomon Islands 'B' (75-48)Oceania ChampionshipPool 1
02.05Suva (Fiji)Samoa 3-0 Tuvalu (75-49)Oceania ChampionshipPool 1
02.05SuvaFiji 3-0 Kiribati (75-49)Oceania ChampionshipPool 2
02.05Suva (Fiji)Tonga 3-1 Solomon Islands (97-81)Oceania ChampionshipPool 2
02.05SuvaFiji 3-0 Solomon Islands (75-53)Oceania ChampionshipPool 2
19.03Saint Peter PortGuernsey 0-3 Jersey (54-75)Inter Insular 
09.02Guwahati (India)Pakistan 3-0 Maldives (75-47)South Asian Games3rd Place Match
09.02GuwahatiIndia 3-0 Sri Lanka (78-67)South Asian GamesFinal
08.02GuwahatiIndia 3-0 Maldives (75-56)South Asian GamesSemi-Final
08.02Guwahati (India)Sri Lanka 3-1 Pakistan (92-90)South Asian GamesSemi-Final
07.02GuwahatiIndia 3-0 Sri Lanka (75-56)South Asian GamesGroup A
07.02Guwahati (India)Afghanistan 3-2 Maldives (102-101)South Asian GamesGroup B
07.02Guwahati (India)Pakistan 3-1 Bangladesh (98-89)South Asian GamesGroup B
06.02GuwahatiIndia 3-0 Nepal (75-47)South Asian GamesGroup A
06.02Guwahati (India)Maldives 3-0 Bangladesh (75-60)South Asian GamesGroup B
06.02Guwahati (India)Pakistan 3-0 Afghanistan (75-45)South Asian GamesGroup B
05.02GuwahatiSri Lanka 3-0 Nepal (75-35)South Asian GamesGroup A
05.02Guwahati (India)Bangladesh 3-2 Afghanistan (112-104)South Asian GamesGroup B
05.02Guwahati (India)Pakistan 3-0 Maldives (75-56)South Asian GamesGroup B
12.01Brazzaville (Congo)Algeria 3-2 Cameroon (102-100)Olympic Games QualifierAfrica, 3rd Place Match
12.01Brazzaville (Congo)Egypt 3-2 Tunisia (105-101)Olympic Games QualifierAfrica, Final
11.01Brazzaville (Congo)Egypt 3-0 Cameroon (75-58)Olympic Games QualifierAfrica, Semi-Final
11.01Brazzaville (Congo)Tunisia 3-2 Algeria (107-112)Olympic Games QualifierAfrica, Semi-Final
11.01BrazzavilleCongo 3-0 Democratic Republic of Congo (76-64)Olympic Games QualifierAfrica, 5th Place Match
10.01BerlinGermany 2-3 Poland (112-105)Olympic Games QualifierEurope, 3rd Place Match
10.01Berlin (Germany)Russia 3-1 France (89-85)Olympic Games QualifierEurope, Final
10.01EdmontonCuba 3-0 Canada (75-57)Olympic Games QualifierNORCECA
10.01Edmonton (Canada)Mexico 3-2 Puerto Rico (106-108)Olympic Games QualifierNORCECA
09.01Berlin (Germany)France 3-0 Poland (86-77)Olympic Games QualifierEurope, Semi-Final
09.01BerlinGermany 1-3 Russia (98-107)Olympic Games QualifierEurope, Semi-Final
09.01EdmontonCanada 3-0 Puerto Rico (75-61)Olympic Games QualifierNORCECA
09.01Edmonton (Canada)Cuba 3-0 Mexico (75-60)Olympic Games QualifierNORCECA
09.01Brazzaville (Congo)Egypt 3-0 Tunisia (75-62)Olympic Games QualifierAfrica, Group A
09.01Brazzaville (Congo)Algeria 3-0 DR Congo (75-46)Olympic Games QualifierAfrica, Group B
09.01Brazzaville (Congo)Cameroon 3-0 Nigeria (75-58)Olympic Games QualifierAfrica, Group B
08.01BerlinGermany 3-2 Poland (106-99)Olympic Games QualifierEurope, Group A
08.01Berlin (Germany)Serbia 3-1 Belgium (96-85)Olympic Games QualifierEurope, Group A
08.01Berlin (Germany)France 3-0 Bulgaria (75-54)Olympic Games QualifierEurope, Group B
08.01EdmontonCanada 3-0 Mexico (75-58)Olympic Games QualifierNORCECA
08.01Edmonton (Canada)Cuba 3-0 Puerto Rico (83-73)Olympic Games QualifierNORCECA
08.01BrazzavilleCongo 1-3 Egypt (74-100)Olympic Games QualifierAfrica, Group A
08.01Brazzaville (Congo)Algeria 3-0 Cameroon (75-46)Olympic Games QualifierAfrica, Group B
08.01Brazzaville (Congo)DR Congo 3-1 Nigeria (100-89)Olympic Games QualifierAfrica, Group B
07.01Berlin (Germany)Poland 3-0 Belgium (80-67)Olympic Games QualifierEurope, Group A
07.01Berlin (Germany)France 3-0 Finland (75-57)Olympic Games QualifierEurope, Group B
07.01Berlin (Germany)Russia 3-0 Bulgaria (75-59)Olympic Games QualifierEurope, Group B
07.01BrazzavilleCongo 0-3 Tunisia (60-75)Olympic Games QualifierAfrica, Group A
07.01Brazzaville (Congo)Algeria 3-0 Nigeria (75-51)Olympic Games QualifierAfrica, Group B
07.01Brazzaville (Congo)Cameroon 3-0 DR Congo (75-61)Olympic Games QualifierAfrica, Group B
06.01BerlinGermany 3-0 Serbia (76-64)Olympic Games QualifierEurope, Group A
06.01Berlin (Germany)Bulgaria 3-1 Finland (102-89)Olympic Games QualifierEurope, Group B
06.01Berlin (Germany)France 3-1 Russia (95-76)Olympic Games QualifierEurope, Group B
05.01BerlinGermany 3-0 Belgium (79-69)Olympic Games QualifierEurope, Group A
05.01Berlin (Germany)Poland 3-1 Serbia (97-87)Olympic Games QualifierEurope, Group A
05.01Berlin (Germany)Russia 3-0 Finland (75-52)Olympic Games QualifierEurope, Group B