FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S TCHOUKBALL - 2014 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
30.11 Kathmandu (Nepal) India 80-22 Bhutan South Asian Championship Semi-Final
30.11 Kathmandu Nepal 36-52 Bangladesh South Asian Championship Semi-Final
30.11 Kathmandu Nepal 52-39 Bhutan South Asian Championship 3rd Place Match
30.11 Kathmandu (Nepal) India 69-40 Bangladesh South Asian Championship Final
29.11 Kathmandu (Nepal) India 65-36 Bangladesh South Asian Championship Group Stage
29.11 Kathmandu Nepal 59-35 Bhutan South Asian Championship Group Stage
29.11 Kathmandu Nepal 30-69 India South Asian Championship Group Stage
29.11 Kathmandu (Nepal) Bangladesh 65-26 Bhutan South Asian Championship Group Stage
29.11 Kathmandu (Nepal) India 72-35 Bhutan South Asian Championship Group Stage
29.11 Kathmandu Nepal 41-60 Bangladesh South Asian Championship Group Stage
27.09 Jinja Uganda 53-21 Tanzania East African Championship  
27.09 Jinja (Uganda) Rwanda 39-37 Kenya East African Championship  
27.09 Jinja Uganda 46-26 Rwanda East African Championship  
27.09 Jinja (Uganda) Kenya 42-36 Tanzania East African Championship  
27.09 Jinja (Uganda) Rwanda 37-29 Tanzania East African Championship  
27.09 Jinja Uganda 57-27 Kenya East African Championship  
17.08 Cotonou Benin 60-58 Cameroon African Championship Semi-Final
17.08 Cotonou (Benin) Togo 52-37 Burkina Faso African Championship Semi-Final
17.08 Cotonou (Benin) Burkina Faso w/o Cameroon
Cameroon withdrew
African Championship 3rd Place Match
17.08 Cotonou Benin 49-55 Togo African Championship Final
16.08 Cotonou (Benin) Togo 55-47 Cameroon African Championship Group Stage
16.08 Cotonou Benin 52-57 Cameroon African Championship Group Stage
16.08 Cotonou (Benin) Cameroon 64-36 Burkina Faso African Championship Group Stage
15.08 Cotonou (Benin) Togo 48-33 Burkina Faso African Championship Group Stage
15.08 Cotonou Benin 54-47 Burkina Faso African Championship Group Stage
15.08 Cotonou Benin 57-55 Togo African Championship Group Stage
02.08 Radevormwald (Germany) France 41-24 Spain European Championship 9th Place Match
02.08 Radevormwald (Germany) Poland 50-49 Belgium European Championship 7th Place Match
02.08 Radevormwald (Germany) Czech Republic 48-47 Great Britain European Championship 5th Place Match
02.08 Radevormwald Germany 46-66 Switzerland European Championship 3rd Place Match
02.08 Radevormwald (Germany) Austria 52-43 Italy European Championship Final
01.08 Radevormwald (Germany) Czech Republic 64-43 Belgium European Championship 5th-8th Place Semi-Final
01.08 Radevormwald (Germany) Great Britain 49-38 Poland European Championship 5th-8th Place Semi-Final
01.08 Radevormwald Germany 39-51 Austria European Championship Semi-Final
01.08 Radevormwald (Germany) Italy 48-43 Switzerland European Championship Semi-Final
01.08 Radevormwald Germany 'B' 32-51 France Friendly  
01.08 Radevormwald Germany 'B' 43-47 Spain Friendly  
31.07 Radevormwald (Germany) Italy 62-28 Czech Republic European Championship Group A
31.07 Radevormwald (Germany) Poland 50-46 France European Championship Group A
31.07 Radevormwald (Germany) Austria 68-38 Czech Republic European Championship Group A
31.07 Radevormwald Germany 'B' 23-65 Italy European Championship Group A
31.07 Radevormwald (Germany) Austria 53-52 Italy European Championship Group A
31.07 Radevormwald Germany 'B' 36-44 Poland European Championship Group A
31.07 Radevormwald (Germany) Czech Republic 53-33 France European Championship Group A
31.07 Radevormwald (Germany) Belgium 52-37 Spain European Championship Group B
31.07 Radevormwald (Germany) Switzerland 57-41 Great Britain European Championship Group B
31.07 Radevormwald Germany 77-28 Spain European Championship Group B
31.07 Radevormwald (Germany) Switzerland 67-35 Belgium European Championship Group B
31.07 Radevormwald Germany 60-45 Great Britain European Championship Group B
30.07 Radevormwald Germany 'B' 34-48 France European Championship Group A
30.07 Radevormwald (Germany) Austria 64-36 Poland European Championship Group A
30.07 Radevormwald (Germany) Italy 59-29 Poland European Championship Group A
30.07 Radevormwald Germany 'B' 31-67 Czech Republic European Championship Group A
30.07 Radevormwald (Germany) Austria 66-29 France European Championship Group A
30.07 Radevormwald (Germany) Czech Republic 51-43 Poland European Championship Group A
30.07 Radevormwald Germany 'B' 23-63 Austria European Championship Group A
30.07 Radevormwald (Germany) Italy 72-31 France European Championship Group A
30.07 Radevormwald (Germany) Great Britain 60-31 Spain European Championship Group B
30.07 Radevormwald Germany 68-39 Belgium European Championship Group B
30.07 Radevormwald (Germany) Switzerland 69-24 Spain European Championship Group B
30.07 Radevormwald (Germany) Great Britain 63-39 Belgium European Championship Group B
30.07 Radevormwald Germany 50-52 Switzerland European Championship Group B
27.07 New Taipei City (Taiwan) Bangladesh 51-39 Hong Kong Asia-Pacific Championship 9th Place Match
27.07 New Taipei City (Taiwan) China 56-42 Japan Asia-Pacific Championship 7th Place Match
27.07 New Taipei City (Taiwan) Malaysia 61-48 South Korea Asia-Pacific Championship 5th Place Match
27.07 New Taipei City Taiwan 85-39 Macau Asia-Pacific Championship Semi-Final
27.07 New Taipei City (Taiwan) Singapore 54-39 Philippines Asia-Pacific Championship Semi-Final
27.07 New Taipei City (Taiwan) Macau 53-41 Philippines Asia-Pacific Championship 3rd Place Match
27.07 New Taipei City Taiwan 79-48 Singapore Asia-Pacific Championship Final
26.07 New Taipei City Taiwan 64-11 South Korea Asia-Pacific Championship Group A
26.07 New Taipei City (Taiwan) Japan 47-34 Hong Kong Asia-Pacific Championship Group A
26.07 New Taipei City Taiwan 75-35 Philippines Asia-Pacific Championship Group A
26.07 New Taipei City (Taiwan) South Korea 61-44 Hong Kong Asia-Pacific Championship Group A
26.07 New Taipei City (Taiwan) Philippines 51-32 Japan Asia-Pacific Championship Group A
26.07 New Taipei City Taiwan 'B' 76-57 Singapore Asia-Pacific Championship Group B
26.07 New Taipei City (Taiwan) Macau 61-20 Bangladesh Asia-Pacific Championship Group B
26.07 New Taipei City (Taiwan) Malaysia 54-45 China Asia-Pacific Championship Group B
26.07 New Taipei City Taiwan 'B' 72-31 Bangladesh Asia-Pacific Championship Group B
26.07 New Taipei City (Taiwan) Macau 60-44 China Asia-Pacific Championship Group B
26.07 New Taipei City (Taiwan) Singapore 66-38 Malaysia Asia-Pacific Championship Group B
26.07 New Taipei City (Taiwan) Singapore 66-33 Bangladesh Asia-Pacific Championship Group B
26.07 New Taipei City (Taiwan) Macau 64-46 Malaysia Asia-Pacific Championship Group B
26.07 New Taipei City Taiwan 'B' 80-34 China Asia-Pacific Championship Group B
25.07 New Taipei City (Taiwan) Philippines 60-32 South Korea Asia-Pacific Championship Group A
25.07 New Taipei City Taiwan 78-30 Japan Asia-Pacific Championship Group A
25.07 New Taipei City (Taiwan) South Korea 55-41 Japan Asia-Pacific Championship Group A
25.07 New Taipei City Taiwan 89-14 Hong Kong Asia-Pacific Championship Group A
25.07 New Taipei City (Taiwan) Philippines 74-30 Hong Kong Asia-Pacific Championship Group A
25.07 New Taipei City (Taiwan) Singapore 61-25 China Asia-Pacific Championship Group B
25.07 New Taipei City (Taiwan) Malaysia 47-33 Bangladesh Asia-Pacific Championship Group B
25.07 New Taipei City Taiwan 'B' 65-36 Macau Asia-Pacific Championship Group B
25.07 New Taipei City (Taiwan) China 53-22 Bangladesh Asia-Pacific Championship Group B
25.07 New Taipei City Taiwan 'B' 69-37 Malaysia Asia-Pacific Championship Group B
25.07 New Taipei City (Taiwan) Singapore 59-46 Macau Asia-Pacific Championship Group B
24.07 Chía (Colombia) Brazil 49-20 Mexico Pan American Championship  
24.07 Chía (Colombia) Uruguay 43-24 Chile Pan American Championship  
24.07 Chía Colombia 'B' 33-36 Argentina Pan American Championship  
24.07 Chía (Colombia) Brazil 37-26 Chile Pan American Championship  
24.07 Chía (Colombia) Uruguay 49-20 Mexico Pan American Championship  
24.07 Chía Colombia 29-45 Brazil Pan American Championship  
23.07 Chía Colombia 48-36 Colombia 'B' Pan American Championship  
23.07 Chía (Colombia) Argentina 32-25 Chile Pan American Championship  
23.07 Chía (Colombia) Argentina 45-20 Mexico Pan American Championship  
23.07 Chía (Colombia) Brazil 46-38 Uruguay Pan American Championship  
23.07 Chía Colombia 38-14 Mexico Pan American Championship  
22.07 Chía Colombia 'B' 50-41 Mexico Pan American Championship  
22.07 Chía (Colombia) Uruguay 49-33 Argentina Pan American Championship  
22.07 Chía (Colombia) Colombia 'B' 45-48 Chile Pan American Championship  
22.07 Chía (Colombia) Chile 39-22 Mexico Pan American Championship  
22.07 Chía Colombia 50-30 Argentina Pan American Championship  
21.07 Chía Colombia 'B' 28-47 Uruguay Pan American Championship  
21.07 Chía (Colombia) Brazil 56-47 Argentina Pan American Championship  
21.07 Chía Colombia 48-33 Chile Pan American Championship  
21.07 Chía Colombia 'B' 36-44 Brazil Pan American Championship  
21.07 Chía Colombia 40-44 Uruguay Pan American Championship  
20.04 Hong Kong (Hong Kong) Taiwan 81-20 China Cross Straits Invitational  
20.04 Hong Kong Hong Kong 49-46 Macau Cross Straits Invitational  
20.04 Hong Kong (Hong Kong) Macau 56-39 China Cross Straits Invitational  
19.04 Hong Kong Hong Kong 48-53 Taiwan Cross Straits Invitational  
19.04 Hong Kong Hong Kong 60-44 China Cross Straits Invitational  
19.04 Hong Kong (Hong Kong) Taiwan 48-47 Macau Cross Straits Invitational  
06.04 Prague Czech Republic 55-46 Poland Friendly