FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S TCHOUKBALL - 2012 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
29.09 Pont-de-Vaux France 52-45 Spain Friendly  
12.08 Lomé Togo 37-23 Cameroon African Championship Group Stage
12.08 Lomé Togo 60-35 Ghana African Championship Semi-Final
12.08 Lomé (Togo) Benin 57-55 Cameroon African Championship Semi-Final
12.08 Lomé (Togo) Nigeria 43-33 Burkina Faso African Championship 5th Place Match
12.08 Lomé (Togo) Cameroon n/p Ghana
Cameroon win by walkover
African Championship 3rd Place Match
12.08 Lomé Togo 57-52 Benin African Championship Final
11.08 Lomé Togo 38-26 Nigeria African Championship Group Stage
11.08 Lomé (Togo) Ghana 44-43 Cameroon African Championship Group Stage
11.08 Lomé (Togo) Benin 42-32 Burkina Faso African Championship Group Stage
11.08 Lomé (Togo) Benin 45-44 Ghana African Championship Group Stage
11.08 Lomé (Togo) Benin 53-37 Nigeria African Championship Group Stage
11.08 Lomé (Togo) Nigeria 50-38 Burkina Faso African Championship Group Stage
10.08 Lomé (Togo) Cameroon 45-40 Benin African Championship Group Stage
10.08 Lomé Togo 45-12 Burkina Faso African Championship Group Stage
10.08 Lomé (Togo) Ghana 46-42 Nigeria African Championship Group Stage
10.08 Lomé Togo 52-48 Benin African Championship Group Stage
10.08 Lomé (Togo) Cameroon 40-29 Nigeria African Championship Group Stage
10.08 Lomé (Togo) Ghana 44-34 Burkina Faso African Championship Group Stage
10.08 Lomé (Togo) Cameroon 57-18 Burkina Faso African Championship Group Stage
10.08 Lomé Togo 46-36 Ghana African Championship Group Stage
05.08 Bacolod (Philippines) Malaysia 61-33 Indonesia Asia-Pacific Championship Group Stage
05.08 Bacolod (Philippines) Singapore 59-22 South Korea Asia-Pacific Championship Group Stage
05.08 Bacolod Philippines 60-51 Philippines 'B' Asia-Pacific Championship Group Stage
05.08 Bacolod (Philippines) Taiwan 89-25 Thailand Asia-Pacific Championship Group Stage
05.08 Bacolod Philippines 40-88 Taiwan Asia-Pacific Championship Semi-Final
05.08 Bacolod (Philippines) Singapore 61-34 Malaysia Asia-Pacific Championship Semi-Final
05.08 Bacolod Philippines 55-54 Malaysia Asia-Pacific Championship 3rd Place Match
05.08 Bacolod (Philippines) Taiwan 76-53 Singapore Asia-Pacific Championship Final
04.08 Bacolod Philippines 'B' 39-85 Taiwan Asia-Pacific Championship Group Stage
04.08 Bacolod (Philippines) Malaysia 60-20 South Korea Asia-Pacific Championship Group Stage
04.08 Bacolod (Philippines) Singapore 65-18 Thailand Asia-Pacific Championship Group Stage
04.08 Bacolod Philippines 84-30 Indonesia Asia-Pacific Championship Group Stage
04.08 Bacolod (Philippines) Taiwan 67-18 Indonesia Asia-Pacific Championship Group Stage
04.08 Bacolod Philippines 'B' 51-20 South Korea Asia-Pacific Championship Group Stage
04.08 Bacolod Philippines 41-59 Singapore Asia-Pacific Championship Group Stage
04.08 Bacolod (Philippines) Malaysia 46-17 Thailand Asia-Pacific Championship Group Stage
04.08 Bacolod Philippines 'B' 46-64 Singapore Asia-Pacific Championship Group Stage
04.08 Bacolod (Philippines) Taiwan 71-28 Malaysia Asia-Pacific Championship Group Stage
04.08 Bacolod Philippines 61-20 South Korea Asia-Pacific Championship Group Stage
04.08 Bacolod (Philippines) Indonesia 52-33 Thailand Asia-Pacific Championship Group Stage
04.08 Bacolod Philippines 49-53 Malaysia Asia-Pacific Championship Group Stage
04.08 Bacolod (Philippines) Taiwan 76-53 Singapore Asia-Pacific Championship Group Stage
04.08 Bacolod (Philippines) Indonesia 38-27 South Korea Asia-Pacific Championship Group Stage
04.08 Bacolod Philippines 'B' 62-28 Thailand Asia-Pacific Championship Group Stage
03.08 Bacolod Philippines 79-22 Thailand Asia-Pacific Championship Group Stage
03.08 Bacolod (Philippines) Taiwan 70-12 South Korea Asia-Pacific Championship Group Stage
03.08 Bacolod Philippines 'B' 74-29 Indonesia Asia-Pacific Championship Group Stage
03.08 Bacolod (Philippines) Singapore 54-45 Malaysia Asia-Pacific Championship Group Stage
03.08 Bacolod Philippines 34-84 Taiwan Asia-Pacific Championship Group Stage
03.08 Bacolod (Philippines) South Korea 53-46 Thailand Asia-Pacific Championship Group Stage
03.08 Bacolod Philippines 'B' 52-46 Malaysia Asia-Pacific Championship Group Stage
03.08 Bacolod (Philippines) Singapore 60-14 Indonesia Asia-Pacific Championship Group Stage
30.06 Atlántida (Uruguay) Argentina 67-46 Chile South American Championship  
30.06 Atlántida (Uruguay) Brazil 67-44 Chile South American Championship  
30.06 Atlántida Uruguay 62-65 Colombia South American Championship  
29.06 Atlántida (Uruguay) Brazil 61-32 Colombia South American Championship  
29.06 Atlántida (Uruguay) Colombia 56-52 Argentina South American Championship  
29.06 Atlántida Uruguay 51-68 Brazil South American Championship  
28.06 Atlántida (Uruguay) Brazil 67-52 Argentina South American Championship  
28.06 Atlántida Uruguay 59-49 Chile South American Championship  
27.06 Atlántida (Uruguay) Colombia 48-37 Chile South American Championship  
27.06 Atlántida Uruguay 60-49 Argentina South American Championship  
25.06 Durazno (Uruguay) Chile 45-41 Colombia Copa Integración de las Naciones 3rd Place Match
25.06 Durazno Uruguay 38-75 Brazil Copa Integración de las Naciones Final
24.06 Durazno (Uruguay) Brazil 75-36 Chile Copa Integración de las Naciones Semi-Final
24.06 Durazno Uruguay 48-44 Colombia Copa Integración de las Naciones Semi-Final
28.04 Kathmandu Nepal 28-55 India Friendly  
07.04 Huizhou China 46-57 Hong Kong Cross Straits Invitational  
07.04 Huizhou China 25-73 Taiwan Cross Straits Invitational  
07.04 Huizhou (China) Hong Kong 63-52 Macao Cross Straits Invitational  
06.04 Huizhou (China) Taiwan 75-52 Hong Kong Cross Straits Invitational  
06.04 Huizhou China 32-61 Macao Cross Straits Invitational  
06.04 Huizhou (China) Taiwan 43-25 Macao Cross Straits Invitational  
18.02 Lomé Togo 54-52 Benin Friendly  
21.01 Essaouira Morocco 36-39 Spain Friendly