LAST UPDATE: Friday, 10 May 2019, 20:31:47

FootballFIFA FutsalAMF FutsalBeach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag Football
Beach Flag FootballRugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandy
Field HockeyIndoor HockeyFloorball
Roller HockeyInline HockeyIIHF Inline HockeySkater Hockey
Ball HockeyWBHF Ball HockeyShintyLacrosseBox LacrosseIntercrosseRingette
Water PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballCricketIndoor CricketBaseball
SoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGutsVolleyballFistball
Basketball3x3 BasketballNetballKorfballBeach KorfballHandballBeach Handball
RollballTchoukballBeach TchoukballUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingQuidditch
Sepak TakrawBeach Sepak TakrawKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosse
HorseballFutnetRoller DerbyPétanqueIce StockSnow PoloUnderwater Ice Hockey
WOMEN'S SOFTBALL - FIXTURES

Results  MenWomen
Fixtures  MenWomen
Rankings  MenWomen

Men's Archive201820172016201520142013201220112010
Women's Archive201820172016201520142013201220112010

DATEVENUEMATCHCOMPETITIONSTAGE
30.06 Ostrava Czechia - Lithuania European ChampionshipGroup A
30.06 Ostrava (Czechia) France - Belgium European ChampionshipGroup A
30.06 Ostrava (Czechia) Sweden - Slovakia European ChampionshipGroup A
30.06 Ostrava (Czechia) France - Lithuania European ChampionshipGroup A
30.06 Ostrava (Czechia) Belgium - Slovakia European ChampionshipGroup A
30.06 Ostrava Czechia - Sweden European ChampionshipGroup A
30.06 Frýdek-Místek (Czechia) Spain - Austria European ChampionshipGroup B
30.06 Frýdek-Místek (Czechia) Italy - Turkey European ChampionshipGroup B
30.06 Żory (Poland) Ukraine - Israel European ChampionshipGroup B
30.06 Ostrava (Czechia) Israel - Turkey European ChampionshipGroup B
30.06 Frýdek-Místek (Czechia) Austria - Italy European ChampionshipGroup B
30.06 Ostrava (Czechia) Ukraine - Spain European ChampionshipGroup B
30.06 Rybnik (Poland) Russia - Denmark European ChampionshipGroup C
30.06 Żory (Poland) Netherlands - Hungary European ChampionshipGroup C
30.06 Rybnik Poland - Ireland European ChampionshipGroup C
30.06 Rybnik (Poland) Hungary - Russia European ChampionshipGroup C
30.06 Rybnik Poland - Denmark European ChampionshipGroup C
30.06 Żory (Poland) Netherlands - Ireland European ChampionshipGroup C
30.06 Ostrava (Czechia) Germany - Switzerland European ChampionshipGroup D
30.06 Ostrava (Czechia) Great Britain - Greece European ChampionshipGroup D
30.06 Ostrava (Czechia) Greece - Switzerland European ChampionshipGroup D
30.06 Frýdek-Místek (Czechia) Germany - Croatia European ChampionshipGroup D
01.07 Ostrava (Czechia) Lithuania - Belgium European ChampionshipGroup A
01.07 Frýdek-Místek (Czechia) Slovakia - France European ChampionshipGroup A
01.07 Ostrava (Czechia) Belgium - Sweden European ChampionshipGroup A
01.07 Frýdek-Místek Czechia - Slovakia European ChampionshipGroup A
01.07 Ostrava (Czechia) Lithuania - Sweden European ChampionshipGroup A
01.07 Ostrava Czechia - France European ChampionshipGroup A
01.07 Ostrava (Czechia) Israel - Austria European ChampionshipGroup B
01.07 Rybnik (Poland) Turkey - Ukraine European ChampionshipGroup B
01.07 Ostrava (Czechia) Spain - Israel European ChampionshipGroup B
01.07 Ostrava (Czechia) Italy - Ukraine European ChampionshipGroup B
01.07 Frýdek-Místek (Czechia) Austria - Turkey European ChampionshipGroup B
01.07 Ostrava (Czechia) Italy - Spain European ChampionshipGroup B
01.07 Frýdek-Místek (Czechia) Denmark - Hungary European ChampionshipGroup C
01.07 Rybnik (Poland) Russia - Ireland European ChampionshipGroup C
01.07 Żory Poland - Netherlands European ChampionshipGroup C
01.07 Ostrava (Czechia) Netherlands - Russia European ChampionshipGroup C
01.07 Frýdek-Místek (Czechia) Denmark - Ireland European ChampionshipGroup C
01.07 Rybnik Poland - Hungary European ChampionshipGroup C
01.07 Żory (Poland) Germany - Great Britain European ChampionshipGroup D
01.07 Ostrava (Czechia) Croatia - Switzerland European ChampionshipGroup D
01.07 Ostrava (Czechia) Great Britain - Croatia European ChampionshipGroup D
01.07 Rybnik (Poland) Greece - Germany European ChampionshipGroup D
02.07 Ostrava (Czechia) Sweden - France European ChampionshipGroup A
02.07 Frýdek-Místek Czechia - Belgium European ChampionshipGroup A
02.07 Rybnik (Poland) Slovakia - Lithuania European ChampionshipGroup A
02.07 Ostrava (Czechia) Austria - Ukraine European ChampionshipGroup B
02.07 Ostrava (Czechia) Israel - Italy European ChampionshipGroup B
02.07 Ostrava (Czechia) Turkey - Spain European ChampionshipGroup B
02.07 Ostrava (Czechia) Ireland - Hungary European ChampionshipGroup C
02.07 Rybnik (Poland) Netherlands - Denmark European ChampionshipGroup C
02.07 Żory Poland - Russia European ChampionshipGroup C
02.07 Frýdek-Místek (Czechia) Switzerland - Great Britain European ChampionshipGroup D
02.07 Żory (Poland) Croatia - Greece European ChampionshipGroup D
02.07 Ostrava (Czechia) 1st Group D - 2nd Group C European ChampionshipGroup E (1st-8th)
02.07 Ostrava (Czechia) 1st Group A - 2nd Group B European ChampionshipGroup E (1st-8th)
02.07 Ostrava (Czechia) 2nd Group A - 2nd Group D European ChampionshipGroup F (1st-8th)
02.07 Ostrava (Czechia) 1st Group B - 1st Group C European ChampionshipGroup F (1st-8th)
02.07 Frýdek-Místek (Czechia) 3rd Group D - 4th Group C European ChampionshipGroup G (9th-16th)
03.07 Ostrava (Czechia) 1st Group A - 1st Group D European ChampionshipGroup E (1st-8th)
03.07 Ostrava (Czechia) 2nd Group C - 2nd Group B European ChampionshipGroup E (1st-8th)
03.07 Ostrava (Czechia) 1st Group D - 2nd Group B European ChampionshipGroup E (1st-8th)
03.07 Ostrava (Czechia) 1st Group A - 2nd Group C European ChampionshipGroup E (1st-8th)
03.07 Ostrava (Czechia) 1st Group B - 2nd Group A European ChampionshipGroup F (1st-8th)
03.07 Ostrava (Czechia) 1st Group C - 2nd Group D European ChampionshipGroup F (1st-8th)
03.07 Ostrava (Czechia) 1st Group C - 2nd Group A European ChampionshipGroup F (1st-8th)
03.07 Ostrava (Czechia) 1st Group B - 2nd Group D European ChampionshipGroup F (1st-8th)
03.07 Ostrava (Czechia) 3rd Group A - 4th Group B European ChampionshipGroup G (9th-16th)
03.07 Frýdek-Místek (Czechia) 4th Group B - 4th Group C European ChampionshipGroup G (9th-16th)
03.07 Frýdek-Místek (Czechia) 3rd Group D - 3rd Group A European ChampionshipGroup G (9th-16th)
03.07 Ostrava (Czechia) 3rd Group B - 3rd Group C European ChampionshipGroup H (9th-16th)
03.07 Frýdek-Místek (Czechia) 4th Group D - 4th Group A European ChampionshipGroup H (9th-16th)
03.07 Ostrava (Czechia) 3rd Group C - 4th Group A European ChampionshipGroup H (9th-16th)
03.07 Rybnik (Poland) 5th Group A - 6th Group B European ChampionshipGroup I (17th-23rd)
03.07 Żory (Poland) 6th Group A - 6th Group C European ChampionshipGroup I (17th-23rd)
03.07 Rybnik (Poland) 5th Group B - 5th Group D European ChampionshipGroup I (17th-23rd)
03.07 Rybnik (Poland) 5th Group A - 5th Group C European ChampionshipGroup I (17th-23rd)
03.07 Rybnik (Poland) 5th Group D - 6th Group A European ChampionshipGroup I (17th-23rd)
03.07 Żory (Poland) 5th Group B - 6th Group C European ChampionshipGroup I (17th-23rd)
03.07 Żory (Poland) 5th Group C - 6th Group B European ChampionshipGroup I (17th-23rd)
04.07 Ostrava (Czechia) 1st Group F - 3rd Group E European ChampionshipGroup X (1st-6th)
04.07 Ostrava (Czechia) 2nd Group E - 2nd Group F European ChampionshipGroup X (1st-6th)
04.07 Ostrava (Czechia) 1st Group E - 3rd Group F European ChampionshipGroup X (1st-6th)
04.07 Ostrava (Czechia) 2nd Group E - 3rd Group F European ChampionshipGroup X (1st-6th)
04.07 Ostrava (Czechia) 1st Group E - 1st Group F European ChampionshipGroup X (1st-6th)
04.07 Ostrava (Czechia) 2nd Group F - 3rd Group E European ChampionshipGroup X (1st-6th)
04.07 Frýdek-Místek (Czechia) 3rd Group D - 4th Group B European ChampionshipGroup G (9th-16th)
04.07 Frýdek-Místek (Czechia) 3rd Group A - 4th Group C European ChampionshipGroup G (9th-16th)
04.07 Ostrava (Czechia) 3rd Group C - 4th Group D European ChampionshipGroup H (9th-16th)
04.07 Ostrava (Czechia) 3rd Group B - 4th Group A European ChampionshipGroup H (9th-16th)
04.07 Ostrava (Czechia) 3rd Group B - 4th Group D European ChampionshipGroup H (9th-16th)
04.07 Frýdek-Místek (Czechia) 5th Group D - 6th Group C European ChampionshipGroup I (17th-23rd)
04.07 Ostrava (Czechia) 5th Group B - 5th Group C European ChampionshipGroup I (17th-23rd)
04.07 Frýdek-Místek (Czechia) 6th Group A - 6th Group B European ChampionshipGroup I (17th-23rd)
04.07 Ostrava (Czechia) 5th Group A - 5th Group B European ChampionshipGroup I (17th-23rd)
04.07 Ostrava (Czechia) 5th Group D - 6th Group B European ChampionshipGroup I (17th-23rd)
04.07 Frýdek-Místek (Czechia) 5th Group C - 6th Group A European ChampionshipGroup I (17th-23rd)
05.07 Ostrava (Czechia) 3rd Group E - 3rd Group F European ChampionshipGroup X (1st-6th)
05.07 Ostrava (Czechia) 1st Group E - 2nd Group F European ChampionshipGroup X (1st-6th)
05.07 Ostrava (Czechia) 1st Group F - 2nd Group E European ChampionshipGroup X (1st-6th)
05.07 Ostrava (Czechia) 5th Group C - 5th Group D European ChampionshipGroup I (17th-23rd)
05.07 Ostrava (Czechia) 5th Group A - 6th Group D European ChampionshipGroup I (17th-23rd)
05.07 Ostrava (Czechia) 5th Group D - 5th Group A European ChampionshipGroup I (17th-23rd)
05.07 Ostrava (Czechia) 6th Group C - 6th Group B European ChampionshipGroup I (17th-23rd)
05.07 Ostrava (Czechia) 5th Group B - 6th Group A European ChampionshipGroup I (17th-23rd)
05.07 Ostrava (Czechia) 4th Group G - 4th Group H European Championship15th Place Match
05.07 Ostrava (Czechia) 3rd Group G - 3rd Group H European Championship13th Place Match
05.07 Ostrava (Czechia) 2nd Group G - 2nd Group H European Championship11th Place Match
05.07 Ostrava (Czechia) 4th Group E - 4th Group F European Championship7th Place Match
05.07 Ostrava (Czechia) 1st Group G - 1st Group H European Championship9th Place Match
05.07 Ostrava (Czechia) 3rd Group X - 4th Group X European Championship3rd Place Match
05.07 Ostrava (Czechia) 1st Group X - 2nd Group X European ChampionshipFinal
23.07-
28.07
Utrecht (Netherlands) Teams to be decided Olympic Games QualifierEurope/Africa
28.07-
10.08
Lima (Peru) Canada, Mexico, Peru, Puerto Rico, USA, Venezuela Pan American Games 
25.08 Surrey (Canada) Argentina - Puerto Rico Olympic Games QualifierAmericas, Group A
25.08 Surrey Canada - Cuba Olympic Games QualifierAmericas, Group A
25.08 Surrey (Canada) Guatemala - Bahamas Olympic Games QualifierAmericas, Group A
25.08 Surrey (Canada) Brazil - British Virgin Islands Olympic Games QualifierAmericas, Group B
25.08 Surrey (Canada) Mexico - Peru Olympic Games QualifierAmericas, Group B
25.08 Surrey (Canada) Venezuela - Dominican Republic Olympic Games QualifierAmericas, Group B
26.08 Surrey Canada - Argentina Olympic Games QualifierAmericas, Group A
26.08 Surrey (Canada) Cuba - Bahamas Olympic Games QualifierAmericas, Group A
26.08 Surrey (Canada) Puerto Rico - Guatemala Olympic Games QualifierAmericas, Group A
26.08 Surrey (Canada) Brazil - Peru Olympic Games QualifierAmericas, Group B
26.08 Surrey (Canada) Dominican Republic - Mexico Olympic Games QualifierAmericas, Group B
26.08 Surrey (Canada) Venezuela - British Virgin Islands Olympic Games QualifierAmericas, Group B
27.08 Surrey Argentina - Cuba Olympic Games QualifierAmericas, Group A
27.08 Surrey (Canada) Canada - Guatemala Olympic Games QualifierAmericas, Group A
27.08 Surrey (Canada) Puerto Rico - Bahamas Olympic Games QualifierAmericas, Group A
27.08 Surrey (Canada) Dominican Republic - Peru Olympic Games QualifierAmericas, Group B
27.08 Surrey (Canada) Mexico - British Virgin Islands Olympic Games QualifierAmericas, Group B
27.08 Surrey (Canada) Venezuela - Brazil Olympic Games QualifierAmericas, Group B
28.08 Surrey (Canada) Argentina - Bahamas Olympic Games QualifierAmericas, Group A
28.08 Surrey Canada - Puerto Rico Olympic Games QualifierAmericas, Group A
28.08 Surrey (Canada) Cuba - Guatemala Olympic Games QualifierAmericas, Group A
28.08 Surrey (Canada) Dominican Republic - Brazil Olympic Games QualifierAmericas, Group B
28.08 Surrey (Canada) Peru - British Virgin Islands Olympic Games QualifierAmericas, Group B
28.08 Surrey (Canada) Venezuela - Mexico Olympic Games QualifierAmericas, Group B
29.08 Surrey (Canada) Argentina - Guatemala Olympic Games QualifierAmericas, Group A
29.08 Surrey Canada - Bahamas Olympic Games QualifierAmericas, Group A
29.08 Surrey (Canada) Puerto Rico - Cuba Olympic Games QualifierAmericas, Group A
29.08 Surrey (Canada) Brazil - Mexico Olympic Games QualifierAmericas, Group B
29.08 Surrey (Canada) Dominican Republic - British Virgin Islands Olympic Games QualifierAmericas, Group B
29.08 Surrey (Canada) Venezuela - Peru Olympic Games QualifierAmericas, Group B
30.08 Surrey (Canada) 6th Group A - 6th Group B Olympic Games QualifierAmericas, 11th Place Match
30.08 Surrey (Canada) 5th Group A - 5th Group B Olympic Games QualifierAmericas, 9th Place Match
30.08 Surrey (Canada) 4th Group A - 4th Group B Olympic Games QualifierAmericas, 7th Place Match
30.08 Surrey (Canada) 1st Group A - 3rd Group B Olympic Games QualifierAmericas, Super Round
30.08 Surrey (Canada) 1st Group B - 2nd Group A Olympic Games QualifierAmericas, Super Round
30.08 Surrey (Canada) 2nd Group B - 3rd Group A Olympic Games QualifierAmericas, Super Round
31.08 Surrey (Canada) 1st Group A - 2nd Group B Olympic Games QualifierAmericas, Super Round
31.08 Surrey (Canada) 1st Group B - 3rd Group A Olympic Games QualifierAmericas, Super Round
31.08 Surrey (Canada) 2nd Group A - 3rd Group B Olympic Games QualifierAmericas, Super Round
01.09 Surrey (Canada) 1st Group A - 1st Group B Olympic Games QualifierAmericas, Super Round
01.09 Surrey (Canada) 2nd Group A - 2nd Group B Olympic Games QualifierAmericas, Super Round
01.09 Surrey (Canada) 3rd Group A - 3rd Group B Olympic Games QualifierAmericas, Super Round
24.09-
29.09
Shanghai (China) Australia, China, Indonesia, Japan,
New Zealand, Philippines, South Korea, Taiwan
Olympic Games QualifierAsia/Oceania
??.11-
??.12
Mabalacat (Philippines)Teams to be decided Southeast Asian Games