FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
WOMEN'S SOFTBALL - 2015 RESULTS

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
13.11 Managua (Nicaragua) Belize 7-3 Guatemala Central American Championship Page 1-2
13.11 Managua Nicaragua 10-3 Panama (5 innings) Central American Championship Page 3-4
13.11 Managua Nicaragua 4-3 Guatemala Central American Championship Semi-Final
13.11 Managua Nicaragua 8-2 Belize Central American Championship Final
12.11 Managua Nicaragua 0-9 Guatemala (5 innings) Central American Championship Group Stage
12.11 Managua (Nicaragua) Guatemala 2-0 El Salvador Central American Championship Group Stage
12.11 Managua (Nicaragua) Panama 8-1 Costa Rica (5 innings) Central American Championship Group Stage
12.11 Managua (Nicaragua) Nicaragua 4-1 El Salvador Central American Championship Group Stage
12.11 Managua (Nicaragua) Panama 7-4 Belize Central American Championship Group Stage
12.11 Managua (Nicaragua) Guatemala 18-0 Costa Rica (3 innings) Central American Championship Group Stage
12.11 Managua Nicaragua 0-10 Belize (4 innings) Central American Championship Group Stage
11.11 Managua Nicaragua 17-10 Costa Rica (5 innings) Central American Championship Group Stage
11.11 Managua (Nicaragua) Guatemala 10-0 Panama (4 innings) Central American Championship Group Stage
11.11 Managua (Nicaragua) El Salvador 6-2 Belize Central American Championship Group Stage
11.11 Managua Nicaragua 10-9 Panama Central American Championship Group Stage
11.11 Managua (Nicaragua) Belize 7-1 Guatemala Central American Championship Group Stage
11.11 Managua (Nicaragua) El Salvador 16-1 Costa Rica (3 innings) Central American Championship Group Stage
11.11 Managua (Nicaragua) Panama 3-2 El Salvador Central American Championship Group Stage
11.11 Managua (Nicaragua) Belize 12-0 Costa Rica (4 innings) Central American Championship Group Stage
26.07 Ajax Canada 4-2 USA (8 innings) Pan American Games Final
25.07 Rosmalen (Netherlands) Greece n/p Sweden
Cancelled
European Championship 9th-11th Place Semi-Final
25.07 Rosmalen (Netherlands) France n/p Winner Greece/Sweden
Cancelled
European Championship 9th Place Match
25.07 Rosmalen Netherlands 1-0 Czech Republic European Championship Semi-Final
25.07 Rosmalen Netherlands 1-2 Italy European Championship Final
25.07 Ajax Canada 7-4 Puerto Rico Pan American Games Semi-Final
24.07 Rosmalen (Netherlands) Poland 5-4 Slovakia European Championship 15th Place Match
24.07 Rosmalen (Netherlands) Denmark 12-4 Slovenia (5 innings) European Championship 13th Place Match
24.07 Rosmalen (Netherlands) Sweden 8-2 Ukraine European Championship 9th-12th Place, Page 3-4
24.07 Rosmalen (Netherlands) France 7-0 Greece (5 innings) European Championship 9th-12th Place, Page 1-2
24.07 Rosmalen (Netherlands) Switzerland 12-6 Israel European Championship Group I (17th-20th Place)
24.07 Rosmalen (Netherlands) Croatia 7-0 Ireland (5 innings) European Championship Group I (17th-20th Place)
24.07 Rosmalen (Netherlands) Russia 5-0 Austria European Championship Group X (1st-6th Place)
24.07 Rosmalen (Netherlands) Italy 9-1 Czech Republic (5 innings) European Championship Group X (1st-6th Place)
24.07 Rosmalen (Netherlands) Netherlands 2-0 Great Britain European Championship Group X (1st-6th Place)
24.07 Rosmalen (Netherlands) Czech Republic 5-2 Russia European Championship Page 3-4
24.07 Rosmalen Netherlands 0-2 Italy European Championship Page 1-2
24.07 Ajax (Canada) Puerto Rico 12-2 Brazil (4 innings) Pan American Games Page 3-4
24.07 Ajax Canada 2-5 USA Pan American Games Page 1-2
23.07 Rosmalen (Netherlands) Slovenia 13-7 Poland European Championship Group G (9th-16th Place)
23.07 Rosmalen (Netherlands) Greece 6-3 Sweden European Championship Group G (9th-16th Place)
23.07 Rosmalen (Netherlands) Sweden 12-3 Poland (5 innings) European Championship Group G (9th-16th Place)
23.07 Rosmalen (Netherlands) Greece 11-1 Slovenia (5 innings) European Championship Group G (9th-16th Place)
23.07 Rosmalen (Netherlands) France 11-2 Slovakia (6 innings) European Championship Group H (9th-16th Place)
23.07 Rosmalen (Netherlands) Ukraine 5-4 Denmark European Championship Group H (9th-16th Place)
23.07 Rosmalen (Netherlands) Ireland 10-3 Israel (5 innings) European Championship Group I (17th-20th Place)
23.07 Rosmalen (Netherlands) Croatia 4-3 Switzerland European Championship Group I (17th-20th Place)
23.07 Rosmalen (Netherlands) Germany 7-0 Spain (5 innings) European Championship 7th Place Match
23.07 Rosmalen (Netherlands) Italy 3-2 Russia European Championship Group X (1st-6th Place)
23.07 Rosmalen (Netherlands) Great Britain 4-3 Austria European Championship Group X (1st-6th Place)
23.07 Rosmalen Netherlands 5-4 Czech Republic (8 innings) European Championship Group X (1st-6th Place)
23.07 Rosmalen (Netherlands) Italy 7-0 Great Britain (5 innings) European Championship Group X (1st-6th Place)
23.07 Rosmalen (Netherlands) Czech Republic 5-0 Austria European Championship Group X (1st-6th Place)
23.07 Rosmalen Netherlands 5-0 Russia European Championship Group X (1st-6th Place)
23.07 Ajax (Canada) Brazil 5-3 Cuba Pan American Games Group Stage
23.07 Ajax Canada 1-0 Puerto Rico Pan American Games Group Stage
23.07 Ajax (Canada) USA 11-0 Dominican Republic (4 innings) Pan American Games Group Stage
22.07 Rosmalen (Netherlands) Italy 7-0 Spain (5 innings) European Championship Group E (1st-8th Place)
22.07 Rosmalen (Netherlands) Austria 8-1 Spain (6 innings) European Championship Group E (1st-8th Place)
22.07 Rosmalen Netherlands 1-0 Italy European Championship Group E (1st-8th Place)
22.07 Rosmalen Netherlands 10-0 Austria (4 innings) European Championship Group E (1st-8th Place)
22.07 Rosmalen (Netherlands) Czech Republic 8-1 Germany (6 innings) European Championship Group F (1st-8th Place)
22.07 Rosmalen (Netherlands) Russia 5-4 Germany European Championship Group F (1st-8th Place)
22.07 Rosmalen (Netherlands) Czech Republic 10-1 Great Britain (6 innings) European Championship Group F (1st-8th Place)
22.07 Rosmalen (Netherlands) Russia 11-0 Great Britain (4 innings) European Championship Group F (1st-8th Place)
22.07 Rosmalen (Netherlands) Sweden 11-4 Slovenia (6 innings) European Championship Group G (9th-16th Place)
22.07 Rosmalen (Netherlands) Greece 6-4 Poland European Championship Group G (9th-16th Place)
22.07 Rosmalen (Netherlands) Ukraine 9-6 Slovakia European Championship Group H (9th-16th Place)
22.07 Rosmalen (Netherlands) France 7-3 Denmark European Championship Group H (9th-16th Place)
22.07 Rosmalen (Netherlands) Denmark 7-2 Slovakia European Championship Group H (9th-16th Place)
22.07 Rosmalen (Netherlands) France 11-1 Ukraine (4 innings) European Championship Group H (9th-16th Place)
22.07 Rosmalen (Netherlands) Croatia 7-0 Israel (5 innings) European Championship Group I (17th-20th Place)
22.07 Rosmalen (Netherlands) Switzerland 14-2 Ireland (6 innings) European Championship Group I (17th-20th Place)
22.07 Ajax Canada 9-7 Dominican Republic Pan American Games Group Stage
22.07 Ajax (Canada) Puerto Rico 2-0 Brazil Pan American Games Group Stage
22.07 Ajax (Canada) USA 9-2 Cuba (6 innings) Pan American Games Group Stage
21.07 Rosmalen (Netherlands) Denmark 4-3 Israel European Championship Group A
21.07 Rosmalen (Netherlands) Germany 17-3 Sweden (4 innings) European Championship Group A
21.07 Rosmalen Netherlands 16-1 Denmark (3 innings) European Championship Group A
21.07 Rosmalen (Netherlands) Spain 9-0 Poland (5 innings) European Championship Group B
21.07 Rosmalen (Netherlands) Russia 11-1 Croatia (4 innings) European Championship Group B
21.07 Rosmalen (Netherlands) Czech Republic 14-0 Ireland (4 innings) European Championship Group C
21.07 Rosmalen (Netherlands) Austria 5-0 Ukraine European Championship Group C
21.07 Rosmalen (Netherlands) Slovenia 7-0 Ireland (5 innings) European Championship Group C
21.07 Rosmalen (Netherlands) Greece 8-0 Switzerland (5 innings) European Championship Group D
21.07 Rosmalen (Netherlands) Great Britain 9-1 Greece (5 innings) European Championship Group D
21.07 Rosmalen (Netherlands) Italy 13-0 Slovakia (4 innings) European Championship Group D
21.07 Rosmalen (Netherlands) Italy 7-0 Austria (5 innings) European Championship Group E (1st-8th Place)
21.07 Rosmalen Netherlands 7-0 Spain (5 innings) European Championship Group E (1st-8th Place)
21.07 Rosmalen (Netherlands) Great Britain 2-1 Germany European Championship Group F (1st-8th Place)
21.07 Rosmalen (Netherlands) Russia 2-1 Czech Republic European Championship Group F (1st-8th Place)
21.07 Ajax (Canada) Brazil 2-1 Dominican Republic (9 innings) Pan American Games Group Stage
21.07 Ajax Canada 0-7 USA (6 innings) Pan American Games Group Stage
21.07 Ajax (Canada) Puerto Rico 3-2 Cuba (8 innings) Pan American Games Group Stage
20.07 Rosmalen Netherlands 15-0 Israel (3 innings) European Championship Group A
20.07 Rosmalen (Netherlands) Sweden 14-0 Denmark (5 innings) European Championship Group A
20.07 Rosmalen (Netherlands) Germany 14-2 Israel (4 innings) European Championship Group A
20.07 Rosmalen Netherlands 12-0 Sweden (4 innings) European Championship Group A
20.07 Rosmalen (Netherlands) Russia 14-1 France European Championship Group B
20.07 Rosmalen (Netherlands) Spain 8-2 Croatia European Championship Group B
20.07 Rosmalen (Netherlands) Russia 15-0 Poland (3 innings) European Championship Group B
20.07 Rosmalen (Netherlands) Spain 9-8 France (10 innings) European Championship Group B
20.07 Rosmalen (Netherlands) Poland 10-0 Croatia (4 innings) European Championship Group B
20.07 Rosmalen (Netherlands) Czech Republic 8-0 Slovenia (5 innings) European Championship Group C
20.07 Rosmalen (Netherlands) Austria 19-9 Slovenia (5 innings) European Championship Group C
20.07 Rosmalen (Netherlands) Ukraine 16-2 Ireland (4 innings) European Championship Group C
20.07 Rosmalen (Netherlands) Czech Republic 7-0 Austria (5 innings) European Championship Group C
20.07 Rosmalen (Netherlands) Italy 20-0 Greece (3 innings) European Championship Group D
20.07 Rosmalen (Netherlands) Slovakia 8-7 Switzerland (8 innings) European Championship Group D
20.07 Rosmalen (Netherlands) Italy 8-0 Great Britain (6 innings) European Championship Group D
20.07 Ajax Canada 5-0 Cuba Pan American Games Group Stage
20.07 Ajax (Canada) Puerto Rico 11-5 Dominican Republic Pan American Games Group Stage
20.07 Ajax (Canada) USA 7-0 Brazil (5 innings) Pan American Games Group Stage
19.07 Rosmalen (Netherlands) Germany 15-0 Denmark (3 innings) European Championship Group A
19.07 Rosmalen (Netherlands) Sweden 20-0 Israel (3 innings) European Championship Group A
19.07 Rosmalen Netherlands 10-0 Germany (4 innings) European Championship Group A
19.07 Rosmalen (Netherlands) France 9-1 Croatia European Championship Group B
19.07 Rosmalen (Netherlands) Russia 2-1 Spain European Championship Group B
19.07 Rosmalen (Netherlands) France 9-2 Poland (5 innings) European Championship Group B
19.07 Rosmalen (Netherlands) Austria 16-0 Ireland (3 innings) European Championship Group C
19.07 Rosmalen (Netherlands) Czech Republic 15-1 Ukraine (5 innings) European Championship Group C
19.07 Rosmalen (Netherlands) Ukraine 10-0 Slovenia (4 innings) European Championship Group C
19.07 Rosmalen (Netherlands) Italy 11-0 Switzerland (5 innings) European Championship Group D
19.07 Rosmalen (Netherlands) Great Britain 15-1 Slovakia (5 innings) European Championship Group D
19.07 Rosmalen (Netherlands) Greece 6-4 Slovakia European Championship Group D
19.07 Rosmalen (Netherlands) Great Britain 5-1 Switzerland European Championship Group D
19.07 Ajax Canada 6-0 Brazil Pan American Games Group Stage
19.07 Ajax (Canada) Cuba 3-1 Dominican Republic Pan American Games Group Stage
19.07 Ajax (Canada) USA 9-2 Puerto Rico (6 innings) Pan American Games Group Stage
17.07 Port Moresby Papua New Guinea 4-6 American Samoa Pacific Games Match 3
16.07 Port Moresby Papua New Guinea 7-0 American Samoa (5 innings) Pacific Games Match 2
15.07 Port Moresby Papua New Guinea 17-0 American Samoa (5 innings) Pacific Games Match 1
05.07 Irvine (USA) Venezuela 3-0 Argentina World Cup 7th Place Match
05.07 Irvine USA Junior 6-5 Mexico World Cup 5th Place Match
05.07 Irvine (USA) Puerto Rico 3-2 Canada World Cup 3rd Place Match
05.07 Irvine USA 6-1 Japan World Cup Final
04.07 Irvine (USA) Puerto Rico 3-2 Japan World Cup Group Stage
04.07 Irvine USA Junior 10-3 Mexico (5 innings) World Cup Group Stage
04.07 Irvine (USA) Canada 1-0 Argentina World Cup Group Stage
04.07 Irvine USA 7-0 Venezuela (5 innings) World Cup Group Stage
04.07 Irvine USA Junior 2-7 Japan World Cup Group Stage
03.07 Irvine (USA) Mexico 4-2 Puerto Rico World Cup Group Stage
03.07 Irvine (USA) Japan 7-0 Argentina (5 innings) World Cup Group Stage
03.07 Irvine USA Junior 10-4 Venezuela World Cup Group Stage
03.07 Irvine USA 1-4 Canada World Cup Group Stage
02.07 Irvine (USA) Venezuela 3-2 Canada (8 innings) World Cup Group Stage
02.07 Irvine (USA) Mexico 3-2 Argentina (8 innings) World Cup Group Stage
02.07 Irvine Puerto Rico 2-1 USA Junior World Cup Group Stage
02.07 Irvine USA 4-1 Japan World Cup Group Stage
01.07 Irvine (USA) Canada 9-4 Mexico World Cup Group Stage
01.07 Irvine (USA) Mexico 9-3 Venezuela World Cup Group Stage
01.07 Irvine (USA) Canada 11-2 Puerto Rico (5 innings) World Cup Group Stage
01.07 Irvine USA 10-0 Argentina (4 innings) World Cup Group Stage
01.07 Irvine USA 3-2 USA Junior World Cup Group Stage
30.06 Irvine (USA) Japan 3-2 Canada World Cup Group Stage
30.06 Irvine (USA) Japan 10-3 Mexico (6 innings) World Cup Group Stage
30.06 Irvine (USA) Venezuela 6-5 Argentina World Cup Group Stage
30.06 Irvine USA Junior 1-4 Canada World Cup Group Stage
30.06 Irvine USA 14-1 Puerto Rico (4 innings) World Cup Group Stage
29.06 Irvine (USA) Puerto Rico 2-0 Argentina World Cup Group Stage
29.06 Irvine (USA) Puerto Rico 6-5 Venezuela World Cup Group Stage
29.06 Irvine (USA) Japan 10-0 Venezuela (5 innings) World Cup Group Stage
29.06 Irvine USA Junior 14-0 Argentina (5 innings) World Cup Group Stage
29.06 Irvine USA 4-0 Mexico World Cup Group Stage
28.06 Taichung Taiwan 8-0 South Korea (5 innings) East Asian Cup Semi-Final
28.06 Taichung Taiwan 0-2 Japan University East Asian Cup Final
27.06 Taichung (Taiwan) Japan University 5-0 South Korea East Asian Cup Group Stage
27.06 Taichung Taiwan 11-1 China (4 innings) East Asian Cup Group Stage
27.06 Taichung Taiwan 1-5 Japan University East Asian Cup Page 1-2
27.06 Taichung (Taiwan) South Korea 7-0 China (5 innings) East Asian Cup Page 3-4
26.06 Taichung (Taiwan) Japan University 8-0 China (5 innings) East Asian Cup Group Stage
26.06 Taichung Taiwan 15-6 South Korea (5 innings) East Asian Cup Group Stage
26.06 Taichung Taiwan 9-2 Hong Kong (5 innings) East Asian Cup Group Stage
26.06 Taichung (Taiwan) South Korea 10-0 Hong Kong (4 innings) East Asian Cup Group Stage
25.06 Taichung (Taiwan) China 10-3 Hong Kong (5 innings) East Asian Cup Group Stage
25.06 Taichung Taiwan 0-6 Japan University East Asian Cup Group Stage
25.06 Taichung (Taiwan) South Korea 6-2 China East Asian Cup Group Stage
25.06 Taichung (Taiwan) Japan University 10-0 Hong Kong (4 innings) East Asian Cup Group Stage
14.06 Skövde (Sweden) Lithuania 16-4 Norway (4 innings) Baltic Cup  
14.06 Skövde Sweden 9-2 Denmark (5 innings) Baltic Cup  
13.06 Skövde (Sweden) Denmark 7-3 Lithuania Baltic Cup  
13.06 Skövde Sweden 21-0 Norway (3 innings) Baltic Cup  
13.06 Skövde (Sweden) Denmark 3-2 Norway Baltic Cup  
13.06 Skövde Sweden 15-0 Lithuania (4 innings) Baltic Cup  
10.06 Singapore Singapore 1-2 Thailand Southeast Asian Games Semi-Final
10.06 Singapore (Singapore) Philippines 3-0 Thailand Southeast Asian Games Final
09.06 Singapore (Singapore) Thailand 11-7 Indonesia Southeast Asian Games Page 3-4
09.06 Singapore Singapore 0-10 Philippines (4 innings) Southeast Asian Games Page 1-2
08.06 Singapore Singapore 2-5 Thailand Southeast Asian Games Group Stage
08.06 Singapore (Singapore) Philippines 12-0 Malaysia (3 innings) Southeast Asian Games Group Stage
08.06 Singapore Singapore 8-1 Indonesia (6 innings) Southeast Asian Games Group Stage
08.06 Singapore (Singapore) Thailand 12-8 Malaysia Southeast Asian Games Group Stage
07.06 Singapore (Singapore) Philippines 9-2 Thailand (6 innings) Southeast Asian Games Group Stage
07.06 Singapore (Singapore) Indonesia 15-0 Malaysia (3 innings) Southeast Asian Games Group Stage
07.06 Singapore Singapore 1-8 Philippines (6 innings) Southeast Asian Games Group Stage
06.06 Singapore (Singapore) Philippines 6-0 Indonesia Southeast Asian Games Group Stage
06.06 Singapore Singapore 15-0 Malaysia (3 innings) Southeast Asian Games Group Stage
06.06 Singapore (Singapore) Indonesia 10-9 Thailand (9 innings) Southeast Asian Games Group Stage
24.05 Vienna Austria 9-13 Slovakia Danube Cup  
24.05 Vienna (Austria) Slovakia 10-3 Hungary (5 innings) Danube Cup  
24.05 Vienna Austria 24-3 Hungary (3 innings) Danube Cup  
25.04 Sofia (Bulgaria) Bulgaria 3-4 Greece Balkan Championship Final
24.04 Sofia (Bulgaria) Greece 9-1 Slovenia (5 innings) Balkan Championship Group Stage
24.04 Sofia Bulgaria 8-9 Greece Balkan Championship Group Stage
24.04 Sofia (Bulgaria) Serbia 20-6 Slovenia (4 innings) Balkan Championship Group Stage
24.04 Sofia (Bulgaria) Serbia 8-1 Slovenia (5 innings) Balkan Championship 3rd Place Match
23.04 Sofia Bulgaria 8-1 Slovenia (5 innings) Balkan Championship Group Stage
23.04 Sofia (Bulgaria) Greece 12-2 Serbia (5 innings) Balkan Championship Group Stage
23.04 Sofia Bulgaria 9-1 Serbia (5 innings) Balkan Championship Group Stage