FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S SOFTBALL - 2015 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
29.11 Guatemala City Guatemala 13-7 Panama Central American Championship Page 1-2
29.11 Guatemala City (Guatemala) Honduras 9-2 El Salvador (5 innings) Central American Championship Page 3-4
29.11 Guatemala City (Guatemala) Panama 10-3 Honduras (5 innings) Central American Championship Semi-Final
29.11 Guatemala City Guatemala 9-0 Panama (6 innings) Central American Championship Final
28.11 Guatemala City (Guatemala) Honduras 10-3 Nicaragua (5 innings) Central American Championship Group Stage
28.11 Guatemala City Guatemala 7-0 Panama (5 innings) Central American Championship Group Stage
28.11 Guatemala City (Guatemala) El Salvador 1-0 Nicaragua Central American Championship Group Stage
28.11 Guatemala City Guatemala 11-1 El Salvador (5 innings) Central American Championship Group Stage
28.11 Guatemala City (Guatemala) Panama 14-11 Honduras Central American Championship Group Stage
27.11 Guatemala City (Guatemala) Panama 10-1 Nicaragua (5 innings) Central American Championship Group Stage
27.11 Guatemala City (Guatemala) Honduras 9-4 El Salvador Central American Championship Group Stage
27.11 Guatemala City Guatemala 5-2 Honduras Central American Championship Group Stage
27.11 Guatemala City (Guatemala) Panama 8-2 El Salvador Central American Championship Group Stage
27.11 Guatemala City Guatemala 11-0 Nicaragua (5 innings) Central American Championship Group Stage
08.08 Bogotá Colombia 'B' ?-? Aruba South American Championship Group Stage
08.08 Bogotá (Colombia) Aruba 10-0 Ecuador (4 innings) South American Championship 3rd Place Match
07.08 Bogotá (Colombia) Aruba 9-1 Argentina 'B' (6 innings) South American Championship Group Stage
07.08 Bogotá Colombia n/p Colombia 'B' South American Championship Group Stage
07.08 Bogotá Colombia 6-1 Argentina 'B' South American Championship Group Stage
07.08 Bogotá (Colombia) Aruba 13-10 Ecuador South American Championship Group Stage
07.08 Bogotá Colombia 1-5 Panama South American Championship Final
06.08 Bogotá (Colombia) Aruba 2-0 Panama South American Championship Group Stage
06.08 Bogotá (Colombia) Panama 10-0 Ecuador (4 innings) South American Championship Group Stage
06.08 Bogotá (Colombia) Ecuador 3-2 Argentina 'B' (8 innings) South American Championship Group Stage
06.08 Bogotá Colombia 9-5 Aruba South American Championship Group Stage
06.08 Bogotá Colombia 'B' 2-1 Argentina 'B' South American Championship Group Stage
05.08 Bogotá Colombia 6-0 Aruba South American Championship Group Stage
05.08 Bogotá Colombia 11-0 Ecuador (4 innings) South American Championship Group Stage
05.08 Bogotá (Colombia) Panama 9-4 Argentina 'B' South American Championship Group Stage
05.08 Bogotá Colombia 'B' 2-11 Panama (5 innings) South American Championship Group Stage
05.08 Bogotá Colombia 'B' 1-3 Ecuador South American Championship Group Stage
04.08 Bogotá (Colombia) Ecuador 8-1 Aruba (5 innings) South American Championship Group Stage
04.08 Bogotá Colombia 7-6 Argentina 'B' South American Championship Group Stage
04.08 Bogotá Colombia 5-2 Panama South American Championship Group Stage
04.08 Bogotá Colombia 'B' 2-7 Aruba South American Championship Group Stage
03.08 Bogotá (Colombia) Panama 4-1 Aruba South American Championship Group Stage
03.08 Bogotá (Colombia) Aruba 5-0 Argentina 'B' South American Championship Group Stage
03.08 Bogotá (Colombia) Panama 5-4 Ecuador South American Championship Group Stage
03.08 Bogotá Colombia P-P Colombia 'B' South American Championship Group Stage
02.08 Bogotá (Colombia) Argentina 'B' 7-6 Ecuador South American Championship Group Stage
02.08 Bogotá Colombia 'B' 4-6 Argentina 'B' South American Championship Group Stage
02.08 Bogotá Colombia 'B' 0-7 Panama (5 innings) South American Championship Group Stage
02.08 Bogotá Colombia 10-0 Ecuador (4 innings) South American Championship Group Stage
01.08 Bogotá (Colombia) Panama 7-0 Argentina 'B' (5 innings) South American Championship Group Stage
01.08 Bogotá Colombia 'B' 4-5 Ecuador South American Championship Group Stage
01.08 Bogotá Colombia 4-1 Panama South American Championship Group Stage
18.07 Ajax (Canada) Venezuela 2-0 Argentina Pan American Games Semi-Final
18.07 Ajax Canada 2-1 Venezuela Pan American Games Final
17.07 Ajax (Canada) Venezuela 1-0 USA Pan American Games Page 3-4
17.07 Ajax Canada 2-0 Argentina Pan American Games Page 1-2
16.07 Ajax (Canada) Argentina 7-0 Dominican Republic Pan American Games Group Stage
16.07 Ajax Canada 4-1 Venezuela Pan American Games Group Stage
16.07 Ajax (Canada) USA 2-1 Mexico Pan American Games Group Stage
15.07 Ajax (Canada) Argentina 3-1 USA Pan American Games Group Stage
15.07 Ajax Canada 7-2 Dominican Republic Pan American Games Group Stage
15.07 Ajax (Canada) Venezuela 5-1 Mexico Pan American Games Group Stage
14.07 Ajax Canada 9-3 Argentina Pan American Games Group Stage
14.07 Ajax (Canada) Mexico 4-2 Dominican Republic Pan American Games Group Stage
14.07 Ajax (Canada) Venezuela 3-1 USA Pan American Games Group Stage
13.07 Ajax Canada 3-2 USA (8 innings) Pan American Games Group Stage
13.07 Ajax (Canada) Mexico 5-3 Argentina Pan American Games Group Stage
13.07 Ajax (Canada) Venezuela 5-1 Dominican Republic Pan American Games Group Stage
12.07 Ajax (Canada) Argentina 3-0 Venezuela Pan American Games Group Stage
12.07 Ajax Canada 10-5 Mexico Pan American Games Group Stage
12.07 Ajax (Canada) USA 10-0 Dominican Republic (6 innings) Pan American Games Group Stage
05.07 Saskatoon Canada 10-0 Venezuela (4 innings) World Championship Semi-Final
05.07 Saskatoon Canada 10-5 New Zealand World Championship Final
04.07 Saskatoon (Canada) Mexico 7-5 Great Britain World Championship Consolation Semi-Final
04.07 Saskatoon (Canada) USA 4-0 Guatemala World Championship Consolation Semi-Final
04.07 Saskatoon (Canada) USA 4-3 Mexico World Championship Consolation Final (9th Place Match)
04.07 Saskatoon (Canada) Australia 3-0 Japan World Championship Page 3-4 Qualifier
04.07 Saskatoon (Canada) Venezuela 3-0 Dominican Republic World Championship Page 3-4 Qualifier
04.07 Saskatoon Canada 5-9 New Zealand World Championship Page 1-2
04.07 Saskatoon (Canada) Venezuela 4-0 Australia World Championship Page 3-4
03.07 Saskatoon (Canada) Great Britain 3-2 Netherlands World Championship Consolation Quarter-Final
03.07 Saskatoon (Canada) Guatemala 3-1 Denmark World Championship Consolation Quarter-Final
03.07 Saskatoon (Canada) Mexico 7-0 Philippines (6 innings) World Championship Consolation Quarter-Final
03.07 Saskatoon (Canada) Japan 8-3 Czech Republic World Championship Quarter-Final
03.07 Saskatoon (Canada) Venezuela 5-1 Argentina World Championship Quarter-Final
03.07 Saskatoon Canada 8-3 Australia World Championship Page 1-2 Qualifier
03.07 Saskatoon (Canada) New Zealand 8-0 Dominican Republic (6 innings) World Championship Page 1-2 Qualifier
02.07 Saskatoon (Canada) Argentina 2-0 Great Britain World Championship Pool A
02.07 Saskatoon Canada 12-0 Philippines (4 innings) World Championship Pool A
02.07 Saskatoon (Canada) New Zealand 11-1 Czech Republic (5 innings) World Championship Pool A
02.07 Saskatoon (Canada) Dominican Republic 4-0 Venezuela World Championship Pool B
02.07 Saskatoon (Canada) Japan 9-1 Netherlands (5 innings) World Championship Pool B
02.07 Saskatoon (Canada) Mexico 10-3 Australia (5 innings) World Championship Pool B
02.07 Saskatoon (Canada) USA 9-2 Denmark (6 innings) World Championship Pool B
01.07 Saskatoon (Canada) Argentina 7-0 Philippines (5 innings) World Championship Pool A
01.07 Saskatoon Canada 11-1 Great Britain (4 innings) World Championship Pool A
01.07 Saskatoon (Canada) New Zealand 9-1 Guatemala (6 innings) World Championship Pool A
01.07 Saskatoon (Canada) Australia 8-0 USA (5 innings) World Championship Pool B
01.07 Saskatoon (Canada) Dominican Republic 8-3 Netherlands World Championship Pool B
01.07 Saskatoon (Canada) Japan 11-4 Mexico (5 innings) World Championship Pool B
01.07 Saskatoon (Canada) Venezuela 5-4 Denmark (10 innings) World Championship Pool B
30.06 Saskatoon Canada 7-5 Argentina World Championship Pool A
30.06 Saskatoon (Canada) Czech Republic 6-5 Guatemala World Championship Pool A
30.06 Saskatoon (Canada) Great Britain 10-2 Philippines (5 innings) World Championship Pool A
30.06 Saskatoon (Canada) Australia 8-2 Denmark World Championship Pool B
30.06 Saskatoon (Canada) Dominican Republic 4-1 Japan World Championship Pool B
30.06 Saskatoon (Canada) Mexico 12-0 Netherlands (4 innings) World Championship Pool B
30.06 Saskatoon (Canada) Venezuela 3-2 USA World Championship Pool B
29.06 Saskatoon (Canada) Czech Republic 4-2 Argentina World Championship Pool A
29.06 Saskatoon (Canada) Great Britain 4-0 Guatemala World Championship Pool A
29.06 Saskatoon (Canada) New Zealand 9-2 Philippines (5 innings) World Championship Pool A
29.06 Saskatoon (Canada) Dominican Republic 5-3 Australia World Championship Pool B
29.06 Saskatoon (Canada) Mexico 6-2 Denmark World Championship Pool B
29.06 Saskatoon (Canada) USA 4-1 Netherlands World Championship Pool B
29.06 Saskatoon (Canada) Venezuela 3-0 Japan World Championship Pool B
28.06 Saskatoon Canada 2-1 New Zealand World Championship Pool A
28.06 Saskatoon (Canada) Czech Republic 4-2 Great Britain World Championship Pool A
28.06 Saskatoon (Canada) Guatemala 4-0 Philippines World Championship Pool A
28.06 Saskatoon (Canada) Australia 5-1 Venezuela World Championship Pool B
28.06 Saskatoon (Canada) Denmark 2-0 Netherlands World Championship Pool B
28.06 Saskatoon (Canada) Dominican Republic 4-3 Mexico World Championship Pool B
28.06 Saskatoon (Canada) Japan 5-4 USA World Championship Pool B
27.06 Saskatoon (Canada) Argentina 7-0 Guatemala (5 innings) World Championship Pool A
27.06 Saskatoon Canada 10-2 Czech Republic (5 innings) World Championship Pool A
27.06 Saskatoon (Canada) New Zealand 9-1 Great Britain (6 innings) World Championship Pool A
27.06 Saskatoon (Canada) Australia 8-0 Netherlands World Championship Pool B
27.06 Saskatoon (Canada) Japan 5-2 Denmark World Championship Pool B
27.06 Saskatoon (Canada) USA 6-4 Dominican Republic World Championship Pool B
27.06 Saskatoon (Canada) Venezuela 6-1 Mexico World Championship Pool B
26.06 Saskatoon (Canada) Argentina 3-2 New Zealand World Championship Pool A
26.06 Saskatoon Canada 6-0 Guatemala World Championship Pool A
26.06 Saskatoon (Canada) Czech Republic 12-5 Philippines (6 innings) World Championship Pool A
26.06 Saskatoon (Canada) Australia 1-0 Japan World Championship Pool B
26.06 Saskatoon (Canada) Dominican Republic 8-1 Denmark (5 innings) World Championship Pool B
26.06 Saskatoon (Canada) USA 7-0 Mexico (6 innings) World Championship Pool B
26.06 Saskatoon (Canada) Venezuela 11-1 Netherlands (4 innings) World Championship Pool B
14.06 Skövde Sweden 16-6 Norway Select (? innings) Baltic Cup  
13.06 Skövde Sweden 14-11 Norway Select Baltic Cup  
10.06 Singapore Singapore 0-4 Indonesia Southeast Asian Games Semi-Final
10.06 Singapore (Singapore) Philippines 6-4 Indonesia Southeast Asian Games Final
09.06 Singapore (Singapore) Indonesia 15-0 Malaysia (3 innings) Southeast Asian Games Page 3-4
09.06 Singapore Singapore 0-8 Philippines (5 innings) Southeast Asian Games Page 1-2
08.06 Singapore (Singapore) Philippines 10-8 Indonesia Southeast Asian Games Group Stage
08.06 Singapore (Singapore) Malaysia 3-0 Thailand Southeast Asian Games Group Stage
08.06 Singapore Singapore 5-11 Philippines Southeast Asian Games Group Stage
07.06 Singapore Singapore 4-1 Thailand Southeast Asian Games Group Stage
07.06 Singapore (Singapore) Philippines 8-1 Malaysia (4 innings) Southeast Asian Games Group Stage
07.06 Singapore Singapore 2-0 Indonesia Southeast Asian Games Group Stage
06.06 Singapore (Singapore) Indonesia 2-1 Thailand Southeast Asian Games Group Stage
06.06 Singapore Singapore 10-0 Malaysia (4 innings) Southeast Asian Games Group Stage
06.06 Singapore (Singapore) Philippines 8-1 Thailand Southeast Asian Games Group Stage
06.06 Singapore (Singapore) Indonesia 10-0 Malaysia Southeast Asian Games Group Stage
29.03 Nassau (Bahamas) British Virgin Islands 5-4 Cayman Islands English Caribbean Championship Page 3-4
29.03 Nassau Bahamas 8-5 Aruba English Caribbean Championship Page 1-2
29.03 Nassau (Bahamas) Aruba 9-0 British Virgin Islands (5 innings) English Caribbean Championship Semi-Final
29.03 Nassau (Bahamas) Bahamas 15-2 Aruba (4 innings) English Caribbean Championship Final
28.03 Nassau (Bahamas) British Virgin Islands 20-2 Cayman Islands (3 innings) English Caribbean Championship Group Stage
28.03 Nassau Bahamas 8-1 British Virgin Islands (5 innings) English Caribbean Championship Group Stage
28.03 Nassau Bahamas 4-2 Aruba English Caribbean Championship Group Stage
28.03 Nassau (Bahamas) Aruba 24-3 Cayman Islands (3 innings) English Caribbean Championship Group Stage
28.03 Nassau Bahamas 15-5 Cayman Islands (4 innings) English Caribbean Championship Group Stage
28.03 Nassau (Bahamas) Aruba 8-1 British Virgin Islands (5 innings) English Caribbean Championship Group Stage
27.03 Nassau Bahamas 11-1 British Virgin Islands (5 innings) English Caribbean Championship Group Stage
27.03 Nassau (Bahamas) Aruba 10-3 Cayman Islands (5 innings) English Caribbean Championship Group Stage
27.03 Nassau Bahamas 13-9 Aruba English Caribbean Championship Group Stage
27.03 Nassau (Bahamas) British Virgin Islands 12-2 Cayman Islands (4 innings) English Caribbean Championship Group Stage
26.03 Nassau (Bahamas) Aruba 8-5 British Virgin Islands English Caribbean Championship Group Stage
26.03 Nassau Bahamas 13-3 Cayman Islands (4 innings) English Caribbean Championship Group Stage