FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S SOFTBALL - 2010 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
08.08 Meyuns (Palau) Pohnpei ?-? Kosrae Micronesian Games Semi-Final
08.08 Meyuns (Palau) Pohnpei ?-? Guam Micronesian Games Final
07.08 Meyuns (Palau) Kosrae ?-? Marshall Islands Micronesian Games Page 3-4
07.08 Meyuns (Palau) Guam ?-? Pohnpei Micronesian Games Page 1-2
06.08 Meyuns (Palau) Guam ?-? Kosrae Micronesian Games Group Stage
06.08 Meyuns Palau ?-? Marshall Islands (5 innings) Micronesian Games Group Stage
06.08 Meyuns (Palau) Pohnpei ?-? Yap Micronesian Games Group Stage
05.08 Meyuns (Palau) Kosrae 12-1 Yap (4 innings) Micronesian Games Group Stage
05.08 Meyuns Palau 0-8 Guam (5 innings) Micronesian Games Group Stage
05.08 Meyuns (Palau) Pohnpei 6-1 Marshall Islands Micronesian Games Group Stage
04.08 Meyuns (Palau) Guam 9-4 Pohnpei Micronesian Games Group Stage
04.08 Meyuns (Palau) Marshall Islands 14-3 Yap (4 innings) Micronesian Games Group Stage
04.08 Meyuns Palau 3-10 Kosrae (5 innings) Micronesian Games Group Stage
03.08 Meyuns (Palau) Guam n/p Yap
Abandoned/rain
Micronesian Games Group Stage
03.08 Meyuns (Palau) Kosrae 13-11 Marshall Islands Micronesian Games Group Stage
03.08 Meyuns Palau n/p Pohnpei
Abandoned/rain
Micronesian Games Group Stage
02.08 Meyuns (Palau) Guam n/p Marshall Islands
Abandoned/rain
Micronesian Games Group Stage
02.08 Meyuns Palau 12-0 Yap (4 innings) Micronesian Games Group Stage
02.08 Meyuns (Palau) Pohnpei 11-1 Kosrae (5 innings) Micronesian Games Group Stage
31.07 Havlíčkův Brod Czech Republic 11-4 Great Britain (6 innings) European Championship Semi-Final
31.07 Havlíčkův Brod Czech Republic 2-5 Denmark European Championship Final
30.07 Havlíčkův Brod (Czech Republic) Great Britain 17-2 Croatia (3 innings) European Championship Group Stage
30.07 Havlíčkův Brod (Czech Republic) Denmark 23-10 Slovakia European Championship Group Stage
30.07 Havlíčkův Brod (Czech Republic) Great Britain 8-6 Belgium European Championship Group Stage
30.07 Havlíčkův Brod (Czech Republic) Netherlands 16-0 Israel (3 innings) European Championship Group Stage
30.07 Havlíčkův Brod (Czech Republic) Great Britain 8-7 Netherlands European Championship Page 3-4
30.07 Havlíčkův Brod Czech Republic 0-1 Denmark European Championship Page 1-2
29.07 Havlíčkův Brod (Czech Republic) Belgium 9-4 Netherlands European Championship Group Stage
29.07 Havlíčkův Brod (Czech Republic) Great Britain 6-0 Israel European Championship Group Stage
29.07 Havlíčkův Brod (Czech Republic) Croatia 6-1 Slovakia European Championship Group Stage
29.07 Havlíčkův Brod (Czech Republic) Denmark 9-1 Netherlands (5 innings) European Championship Group Stage
29.07 Havlíčkův Brod Czech Republic 15-0 Israel (3 innings) European Championship Group Stage
28.07 Havlíčkův Brod (Czech Republic) Israel 9-2 Croatia (6 innings) European Championship Group Stage
28.07 Havlíčkův Brod (Czech Republic) Belgium 8-5 Slovakia European Championship Group Stage
28.07 Havlíčkův Brod (Czech Republic) Denmark 16-1 Croatia (4 innings) European Championship Group Stage
28.07 Havlíčkův Brod (Czech Republic) Netherlands 9-3 Great Britain European Championship Group Stage
28.07 Havlíčkův Brod Czech Republic 8-0 Belgium (5 innings) European Championship Group Stage
27.07 Havlíčkův Brod (Czech Republic) Denmark 8-2 Belgium European Championship Group Stage
27.07 Havlíčkův Brod (Czech Republic) Great Britain 10-0 Slovakia (4 innings) European Championship Group Stage
27.07 Havlíčkův Brod (Czech Republic) Netherlands 15-0 Croatia (3 innings) European Championship Group Stage
27.07 Havlíčkův Brod (Czech Republic) Israel 6-2 Slovakia European Championship Group Stage
27.07 Havlíčkův Brod (Czech Republic) Denmark 9-2 Great Britain (5 innings) European Championship Group Stage
27.07 Havlíčkův Brod (Czech Republic) Belgium 6-5 Croatia (8 innings) European Championship Group Stage
27.07 Havlíčkův Brod Czech Republic 14-1 Netherlands (4 innings) European Championship Group Stage
26.07 Havlíčkův Brod (Czech Republic) Denmark 9-0 Israel (5 innings) European Championship Group Stage
26.07 Havlíčkův Brod Czech Republic 7-0 Slovakia (5 innings) European Championship Group Stage
26.07 Havlíčkův Brod (Czech Republic) Great Britain 9-1 Croatia (5 innings) European Championship Group Stage
26.07 Havlíčkův Brod (Czech Republic) Netherlands 12-2 Slovakia (4 innings) European Championship Group Stage
26.07 Havlíčkův Brod (Czech Republic) Israel 7-3 Belgium European Championship Group Stage
26.07 Havlíčkův Brod Czech Republic 16-0 Denmark (3 innings) European Championship Group Stage
25.07 Havlíčkův Brod Czech Republic 9-0 Great Britain (6 innings) European Championship Group Stage
25.07 Mayagüez (Puerto Rico) Dominican Republic 5-3 Mexico Central American & Caribbean Games Semi-Final
25.07 Mayagüez (Puerto Rico) Venezuela 2-1 Dominican Republic (9 innings) Central American & Caribbean Games Final
24.07 Mayagüez Puerto Rico 3-4 Mexico (9 innings) Central American & Caribbean Games Page 3-4
24.07 Mayagüez (Puerto Rico) Venezuela 3-2 Dominican Republic (8 innings) Central American & Caribbean Games Page 1-2
23.07 Mayagüez Puerto Rico 2-1 Venezuela Central American & Caribbean Games Group Stage
22.07 Mayagüez (Puerto Rico) Dominican Republic 4-0 Panama Central American & Caribbean Games Group Stage
22.07 Mayagüez (Puerto Rico) Mexico 2-1 Guatemala Central American & Caribbean Games Group Stage
21.07 Mayagüez (Puerto Rico) Guatemala 1-0 Panama Central American & Caribbean Games Group Stage
21.07 Mayagüez (Puerto Rico) Venezuela 3-2 Mexico Central American & Caribbean Games Group Stage
21.07 Mayagüez Puerto Rico 2-5 Dominican Republic Central American & Caribbean Games Group Stage
20.07 Mayagüez (Puerto Rico) Mexico 3-1 Panama Central American & Caribbean Games Group Stage
20.07 Mayagüez (Puerto Rico) Dominican Republic 9-2 Venezuela (6 innings) Central American & Caribbean Games Group Stage
20.07 Mayagüez Puerto Rico 5-0 Guatemala Central American & Caribbean Games Group Stage
19.07 Mayagüez (Puerto Rico) Dominican Republic 6-0 Guatemala Central American & Caribbean Games Group Stage
19.07 Mayagüez (Puerto Rico) Venezuela 10-5 Panama Central American & Caribbean Games Group Stage
19.07 Mayagüez Puerto Rico 4-9 Mexico Central American & Caribbean Games Group Stage
18.07 Mayagüez (Puerto Rico) Dominican Republic 7-2 Mexico Central American & Caribbean Games Group Stage
18.07 Mayagüez (Puerto Rico) Venezuela 8-0 Guatemala Central American & Caribbean Games Group Stage
18.07 Mayagüez (Puerto Rico) Puerto Rico 4-6 Panama Central American & Caribbean Games Group Stage
14.04 Panama City (Panama) El Salvador 2-0 Honduras Central American Games Semi-Final
14.04 Panama City Panama 7-2 El Salvador Central American Games Final
13.04 Panama City (Panama) Honduras 6-4 Nicaragua Central American Games Page 3-4
13.04 Panama City Panama 4-0 El Salvador Central American Games Page 1-2
12.04 Panama City (Panama) Honduras 7-0 Belize (5 innings) Central American Games Group Stage
12.04 Panama City (Panama) El Salvador 12-1 Costa Rica Central American Games Group Stage
12.04 Panama City Panama ?-? El Salvador Central American Games Group Stage
11.04 Panama City (Panama) Belize 17-13 Costa Rica (9 innings) Central American Games Group Stage
11.04 Panama City Panama 7-0 Belize (5 innings) Central American Games Group Stage
11.04 Panama City Panama 12-2 Nicaragua (4 innings) Central American Games Group Stage
11.04 Panama City (Panama) Honduras 13-3 Nicaragua (5 innings) Central American Games Group Stage
11.04 Panama City (Panama) Nicaragua 7-0 Belize (5 innings) Central American Games Group Stage
11.04 Panama City (Panama) Nicaragua ?-? Costa Rica Central American Games Group Stage
10.04 Panama City Panama ?-? Costa Rica Central American Games Group Stage
10.04 Panama City (Panama) El Salvador ?-? Belize Central American Games Group Stage
10.04 Panama City Panama ?-? Honduras Central American Games Group Stage
10.04 Panama City (Panama) El Salvador 3-1 Nicaragua Central American Games Group Stage
10.04 Panama City (Panama) Honduras 9-2 Costa Rica (5 innings) Central American Games Group Stage
10.04 Panama City (Panama) El Salvador 3-1 Honduras Central American Games Group Stage
19.02 San Andrés (Colombia) Venezuela 2-0 Cuba Pan American Games Qualifier Final
18.02 San Andrés Colombia abd Puerto Rico
Abandoned due to fighting,
both teams expelled
Pan American Games Qualifier 3rd-6th Place Semi-Final
18.02 San Andrés (Colombia) Dominican Republic n/p Guatemala Pan American Games Qualifier 3rd-6th Place Semi-Final
18.02 San Andrés (Colombia) Dominican Republic 10-1 Guatemala (5 innings) Pan American Games Qualifier 3rd Place Match
17.02 San Andrés Colombia 10-5 Honduras Pan American Games Qualifier 3rd-8th Place Quarter-Final
17.02 San Andrés (Colombia) Guatemala 2-0 Mexico Pan American Games Qualifier 3rd-8th Place Quarter-Final
17.02 San Andrés (Colombia) Cuba 5-4 Dominican Republic Pan American Games Qualifier 1st-6th Place Semi-Final
17.02 San Andrés (Colombia) Venezuela 8-1 Puerto Rico (5 innings) Pan American Games Qualifier 1st-6th Place Semi-Final
16.02 San Andrés (Colombia) Bahamas 1-0 British Virgin Islands Pan American Games Qualifier Group 1
16.02 San Andrés (Colombia) Puerto Rico 15-2 Costa Rica (4 innings) Pan American Games Qualifier Group 1
16.02 San Andrés (Colombia) Mexico 3-2 Honduras Pan American Games Qualifier Group 1
16.02 San Andrés (Colombia) Dominican Republic 7-0 Honduras (5 innings) Pan American Games Qualifier Group 1
16.02 San Andrés (Colombia) Panama 2-0 US Virgin Islands Pan American Games Qualifier Group 2
16.02 San Andrés (Colombia) Venezuela 6-1 US Virgin Islands Pan American Games Qualifier Group 2
16.02 San Andrés (Colombia) Cuba 1-0 Panama Pan American Games Qualifier Group 2
16.02 San Andrés (Colombia) Guatemala 7-0 El Salvador (5 innings) Pan American Games Qualifier Group 2
16.02 San Andrés Colombia 7-0 El Salvador (5 innings) Pan American Games Qualifier Group 2
15.02 San Andrés (Colombia) Mexico 6-3 British Virgin Islands Pan American Games Qualifier Group 1
15.02 San Andrés (Colombia) Puerto Rico 15-2 British Virgin Islands (4 innings) Pan American Games Qualifier Group 1
15.02 San Andrés (Colombia) Dominican Republic 10-1 Costa Rica (5 innings) Pan American Games Qualifier Group 1
15.02 San Andrés (Colombia) Bahamas 8-4 Costa Rica Pan American Games Qualifier Group 1
15.02 San Andrés (Colombia) Honduras 5-1 Bahamas Pan American Games Qualifier Group 1
15.02 San Andrés (Colombia) Venezuela 5-0 El Salvador Pan American Games Qualifier Group 2
15.02 San Andrés (Colombia) Venezuela 7-0 Panama (5 innings) Pan American Games Qualifier Group 2
15.02 San Andrés Colombia 6-0 Panama Pan American Games Qualifier Group 2
15.02 San Andrés (Colombia) Guatemala 1-0 US Virgin Islands Pan American Games Qualifier Group 2
15.02 San Andrés (Colombia) Cuba 4-1 US Virgin Islands Pan American Games Qualifier Group 2
14.02 San Andrés (Colombia) Puerto Rico 8-0 Honduras (5 innings) Pan American Games Qualifier Group 1
14.02 San Andrés (Colombia) Dominican Republic 9-1 Puerto Rico (5 innings) Pan American Games Qualifier Group 1
14.02 San Andrés (Colombia) Mexico 4-0 Bahamas Pan American Games Qualifier Group 1
14.02 San Andrés (Colombia) Costa Rica 2-0 British Virgin Islands
Suspended after 4 innings - rain
Pan American Games Qualifier Group 1
14.02 San Andrés (Colombia) Venezuela 6-0 Guatemala Pan American Games Qualifier Group 2
14.02 San Andrés (Colombia) Cuba 4-0 El Salvador Pan American Games Qualifier Group 2
14.02 San Andrés Colombia 0-7 Cuba (5 innings) Pan American Games Qualifier Group 2
13.02 San Andrés (Colombia) Dominican Republic 2-0 Mexico Pan American Games Qualifier Group 1
13.02 San Andrés (Colombia) Mexico 15-0 Costa Rica (4 innings) Pan American Games Qualifier Group 1
13.02 San Andrés (Colombia) British Virgin Islands 5-1 Honduras Pan American Games Qualifier Group 1
13.02 San Andrés (Colombia) Puerto Rico 4-1 Bahamas Pan American Games Qualifier Group 1
13.02 San Andrés (Colombia) Cuba 3-1 Guatemala Pan American Games Qualifier Group 2
13.02 San Andrés (Colombia) Panama 2-0 El Salvador Pan American Games Qualifier Group 2
13.02 San Andrés Colombia 4-2 US Virgin Islands Pan American Games Qualifier Group 2
13.02 San Andrés Colombia 3-6 Venezuela Pan American Games Qualifier Group 2
12.02 San Andrés (Colombia) Dominican Republic 7-0 Bahamas (5 innings) Pan American Games Qualifier Group 1
12.02 San Andrés (Colombia) Dominican Republic 13-1 British Virgin Islands (4 innings) Pan American Games Qualifier Group 1
12.02 San Andrés (Colombia) Puerto Rico 4-0 Mexico Pan American Games Qualifier Group 1
12.02 San Andrés (Colombia) Honduras 10-0 Costa Rica (5 innings) Pan American Games Qualifier Group 1
12.02 San Andrés (Colombia) Venezuela 3-0 Cuba Pan American Games Qualifier Group 2
12.02 San Andrés (Colombia) Guatemala 5-3 Panama Pan American Games Qualifier Group 2
12.02 San Andrés Colombia 2-1 Guatemala Pan American Games Qualifier Group 2
12.02 San Andrés (Colombia) US Virgin Islands 2-1 El Salvador Pan American Games Qualifier Group 2