FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
WOMEN'S RUGBY UNION - 2011 RESULTS

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
17.12 Singapore Singapore XV 0-34 Hong Kong Friendly
14.12 Singapore Singapore XV 0-46 Hong Kong Friendly
03.12 Hersham England 8-8 New Zealand Friendly
29.11 Hersham England 21-7 New Zealand Friendly
26.11 London England 10-0 New Zealand Friendly
26.11 Vientiane Laos 12-20 Philippines
60 min match
ARFU Championship Division 2
26.11 Vientiane (Laos) China 38-0 Thailand
60 min match
ARFU Championship Division 2
25.11 Vientiane (Laos) Thailand 39-0 Philippines
60 min match
ARFU Championship Division 2
25.11 Vientiane Laos 0-66 China
60 min match
ARFU Championship Division 2
24.11 Vientiane Laos 0-38 Thailand
60 min match
ARFU Championship Division 2
24.11 Vientiane (Laos) China 36-0 Philippines
60 min match
ARFU Championship Division 2
06.11 Amsterdam Netherlands 10-33 Scotland Friendly
05.11 Aix-en-Provence France 16-15 England Friendly
02.11 Marseille France 14-5 England Friendly
29.10 Nice France 37-0 Italy Friendly
04.09 Brussels Belgium 7-15 Switzerland Friendly
13.08 Oakville (Canada) USA 29-9 South Africa Nations Cup 3rd Place Match
13.08 Oakville Canada 19-41 England Nations Cup Final
09.08 Oakville (Canada) South Africa 26-23 USA Nations Cup Group Stage
09.08 Oakville Canada 10-22 England Nations Cup Group Stage
05.08 Chatham-Kent (Canada) England 46-8 South Africa Nations Cup Group Stage
05.08 Chatham-Kent Canada 35-17 USA Nations Cup Group Stage
02.08 Oakville (Canada) England 15-11 USA Nations Cup Group Stage
02.08 Oakville Canada 52-17 South Africa Nations Cup Group Stage
16.07 Kampala Uganda 29-10 Kenya Elgon Cup 2nd Leg
15.07 George Town Cayman Islands 0-50 Trinidad & Tobago NACRA Championship
14.07 George Town (Cayman Islands) Jamaica 44-13 Caribbean Select NACRA Championship
12.07 George Town Cayman Islands 27-12 Caribbean Select NACRA Championship
12.07 George Town (Cayman Islands) Trinidad & Tobago 37-5 Jamaica NACRA Championship
10.07 George Town (Cayman Islands) Trinidad & Tobago 92-0 Caribbean Select NACRA Championship
10.07 George Town Cayman Islands 12-15 Jamaica NACRA Championship
09.07 Nairobi Kenya 22-10 Uganda Elgon Cup 1st Leg
21.05 Hong Kong Hong Kong 53-8 Singapore Friendly
14.05 Almaty Kazakhstan 58-3 Uzbekistan Friendly
07.05 Culleredo (Spain) Russia 22-5 Finland European Trophy 7th Place Match
07.05 Culleredo (Spain) Netherlands 21-5 Sweden European Trophy 5th Place Match
07.05 La Coruña (Spain) France 17-7 Italy European Trophy 3rd Place Match
07.05 La Coruña Spain 3-5 England 'B' European Trophy Final
04.05 Ferrol (Spain) Netherlands 20-17 Italy European Trophy Pool B
04.05 Vilagarcía de Arousa (Spain) England 'B' 39-0 Russia European Trophy Pool B
04.05 La Coruña Spain 18-3 Sweden European Trophy Pool A
04.05 La Coruña (Spain) France 109-3 Finland European Trophy Pool A
02.05 Vilagarcía de Arousa (Spain) Italy 34-0 Russia European Trophy Pool B
02.05 La Coruña (Spain) England 'B' 36-0 Netherlands European Trophy Pool B
02.05 Ferrol (Spain) Sweden 20-0 Finland European Trophy Pool A
02.05 La Coruña Spain 12-11 France European Trophy Pool A
30.04 Hong Kong Hong Kong 0-15 Japan Friendly
30.04 Culleredo (Spain) Russia 17-10 Netherlands European Trophy Pool B
30.04 La Coruña (Spain) England 'B' 5-0 Italy European Trophy Pool B
30.04 La Coruña Spain 119-0 Finland European Trophy Pool A
30.04 La Coruña (Spain) France 40-3 Sweden European Trophy Pool A
23.04 Stockholm Sweden 48-7 Finland
3 x 30 mins
Friendly Training Match
20.03 Edinburgh Scotland 0-26 Italy 6 Nations Championship
19.03 Guildford England 'B' 34-7 Spain Friendly
19.03 Bourgoin-Jallieu France 15-0 Wales 6 Nations Championship
18.03 Ashbourne Ireland 0-31 England 6 Nations Championship
13.03 Crosskeys Wales 15-14 Ireland 6 Nations Championship
13.03 Benevento Italy 20-28 France 6 Nations Championship
13.03 London England 89-0 Scotland 6 Nations Championship
27.02 La Spezia Italy 12-8 Wales 6 Nations Championship
27.02 Worcester England 16-3 France 6 Nations Championship
26.02 Lasswade Scotland 5-22 Ireland 6 Nations Championship
13.02 Milngavie Scotland 12-41 Wales 6 Nations Championship
12.02 Hersham England 68-5 Italy 6 Nations Championship
11.02 Ashbourne Ireland 12-14 France 6 Nations Championship
06.02 Crosskeys Wales 0-19 England 6 Nations Championship
06.02 Rovigo Italy 5-26 Ireland 6 Nations Championship
04.02 Viry-Châtillon France 53-3 Scotland 6 Nations Championship
03.01 Madrid Spain 28-13 Scotland Friendly