MEN
FOOTBALLRUGBY UNIONFUTSALCRICKET
BEACH SOCCERICE HOCKEY
WOMEN
FOOTBALLRUGBY UNIONFUTSALCRICKET
BEACH SOCCERICE HOCKEY

SCOT SCORES
 
80 SPORTS ARCHIVE

BUY ME A COFFEE

WOMEN'S RUGBY UNION - 2010 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSArchive202120202019201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
18.12 Kuala Lumpur Malaysia 0-81 Hong Kong Friendly
17.10 Sikeut Laos 5-5 Philippines ARFU Development Cup
17.10 Sikeut (Laos) Philippines 5-0 Thailand ARFU Development Cup
17.10 Sikeut Laos 12-5 Thailand ARFU Development Cup
05.09 Guildford (England) Kazakhstan 12-8 Sweden World Cup 11th Place Match
05.09 Guildford (England) Wales 29-17 South Africa World Cup 9th Place Match
05.09 Guildford (England) Ireland 32-8 Scotland World Cup 7th Place Match
05.09 Guildford (England) USA 23-20 Canada World Cup 5th Place Match
05.09 Guildford (England) Australia 22-8 France World Cup 3rd Place Match
05.09 Guildford England 10-13 New Zealand World Cup Final
01.09 Guildford (England) Wales 32-10 Sweden World Cup 9th-12th Place Semi-Final
01.09 Guildford (England) South Africa 25-10 Kazakhstan World Cup 9th-12th Place Semi-Final
01.09 Guildford (England) USA 40-3 Ireland World Cup 5th-8th Place Semi-Final
01.09 Guildford (England) Canada 41-0 Scotland World Cup 5th-8th Place Semi-Final
01.09 Guildford (England) New Zealand 45-7 France World Cup Semi-Final
01.09 Guildford England 15-0 Australia World Cup Semi-Final
28.08 Guildford (England) Scotland 32-5 Sweden World Cup Group C
28.08 Guildford (England) France 23-8 Canada World Cup Group C
28.08 Guildford (England) Ireland 37-3 Kazakhstan World Cup Group B
28.08 Guildford England 37-10 USA World Cup Group B
28.08 Guildford (England) New Zealand 41-8 Wales World Cup Group A
28.08 Guildford (England) Australia 62-0 South Africa World Cup Group A
24.08 Guildford (England) France 17-7 Scotland World Cup Group C
24.08 Guildford (England) Canada 40-10 Sweden World Cup Group C
24.08 Guildford (England) Ireland 22-12 USA World Cup Group B
24.08 Guildford England 82-0 Kazakhstan World Cup Group B
24.08 Guildford (England) South Africa 15-10 Wales World Cup Group A
24.08 Guildford (England) New Zealand 32-5 Australia World Cup Group A
21.08 Nassau Bahamas 0-48 Cayman Islands Caribbean Championship
20.08 Nassau (Bahamas) Canada U-20 6-3 USA U-20 NACRA Championship
20.08 Guildford (England) France 15-9 Sweden World Cup Group C
20.08 Guildford (England) Canada 37-10 Scotland World Cup Group C
20.08 Guildford (England) USA 55-0 Kazakhstan World Cup Group B
20.08 Guildford England 27-0 Ireland World Cup Group B
20.08 Guildford (England) New Zealand 55-3 South Africa World Cup Group A
20.08 Guildford (England) Australia 26-12 Wales World Cup Group A
17.08 Nassau (Bahamas) Canada U-20 62-0 Cayman Islands NACRA Championship
15.08 Nassau (Bahamas) USA U-20 85-0 Cayman Islands NACRA Championship
01.08 Bridgend Wales 15-13 Ireland Friendly Training Match
17.07 Lasswade Scotland 20-15 Ireland Friendly Training Match
17.07 Bogotá Colombia 27-5 Venezuela Ibero-American Trophy Final
10.07 Nairobi Kenya 16-8 Uganda Elgon Cup 2nd Leg
03.07 Kampala Uganda 8-5 Kenya Elgon Cup 1st Leg
18.06LangfordCanada 34-22 USACan-Am Tournament
14.06Shawnigan LakeCanada 14-8 USACan-Am Tournament
12.06LasswadeScotland 17-41 South AfricaFriendly
05.06LasswadeScotland 8-27 South AfricaFriendly
22.05NairobiKenya 8-0 UgandaFriendly
22.05TokyoJapan 17-0 Hong KongAsian ChampionshipDivision I
15.05Strasbourg (France)Spain 31-13 ItalyEuropean TrophyFinal
15.05Illkirch-Graffenstaden (France)Netherlands 47-19 SwedenEuropean Trophy3rd Place Match
15.05StrasbourgFrance 'B' 35-0 RussiaEuropean Trophy5th Place Match
15.05Strasbourg (France)Belgium 5-5 Germany
After extra time, Germany won 1-0 on pens
European Trophy7th Place Match
12.05Haguenau (France)Russia 17-14 GermanyEuropean TrophyGroup B
12.05Haguenau (France)Italy 10-0 SwedenEuropean TrophyGroup B
12.05Metz (France)Spain 66-0 BelgiumEuropean TrophyGroup A
12.05MetzFrance 'B' 5-14 NetherlandsEuropean TrophyGroup A
10.05Colmar (France)Sweden 29-0 GermanyEuropean TrophyGroup B
10.05Colmar (France)Italy 33-0 RussiaEuropean TrophyGroup B
10.05Verdun (France)Netherlands 74-0 BelgiumEuropean TrophyGroup A
10.05VerdunFrance 'B' 5-22 SpainEuropean TrophyGroup A
08.05KampalaUganda 10-10 KenyaFriendly
08.05Sélestat (France)Sweden 32-0 RussiaEuropean TrophyGroup B
08.05Sélestat (France)Italy 43-0 GermanyEuropean TrophyGroup B
08.05Longwy (France)Spain 26-12 NetherlandsEuropean TrophyGroup A
08.05Longwy (France)France 'B' 70-0 BelgiumEuropean TrophyGroup A
18.04MaastrichtNetherlands 83-0 GermanyFriendly
17.04SingaporeSingapore 'B' 5-10 Malaysia
Abandoned after 60 mins/rain
Friendly
10.04Al Ain (United Arab Emirates)South Africa 38-0 KazakhstanFriendly
08.04Al Ain (United Arab Emirates)South Africa 22-17 KazakhstanFriendly
04.04AmsterdamNetherlands 20-7 SwedenFriendly
02.04LeidenNetherlands 19-0 SwedenFriendly
21.03BridgendWales 15-19 Italy 6 Nations Championship
19.03RennesFrance 10-11 England 6 Nations Championship
19.03AshbourneIreland 15-3 Scotland 6 Nations Championship
13.03MontpellierFrance 45-14 Italy 6 Nations Championship
13.03EdinburghScotland 0-51 England 6 Nations Championship
12.03AshbourneIreland 18-3 Wales 6 Nations Championship
28.02HershamEngland 22-5 Ireland 6 Nations Championship
28.02ColleferroItaly 6-6 Scotland 6 Nations Championship
28.02BridgendWales 3-15 France 6 Nations Championship
14.02BridgendWales 28-12 Scotland 6 Nations Championship
13.02NocetoItaly 0-41 England 6 Nations Championship
12.02BloisFrance 19-9 Ireland 6 Nations Championship
06.02LasswadeScotland 10-8 France 6 Nations Championship
06.02HershamEngland 31-0 Wales 6 Nations Championship
05.02AshbourneIreland 22-5 Italy 6 Nations Championship
16.01LakelandUSA 11-10 CanadaAtlantic Cup
12.01LakelandUSA 8-18 CanadaAtlantic Cup