FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S ROLLER HOCKEY - 2010 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
30.10 Dornbirn (Austria) New Zealand 9-5 Japan World Championship (B) 9th-12th Place Group
30.10 Dornbirn (Austria) Israel 16-3 India World Championship (B) 9th-12th Place Group
30.10 Dornbirn (Austria) Egypt 7-5 Australia World Championship (B) 7th Place Match
30.10 Dornbirn (Austria) Macau 9-6 Uruguay World Championship (B) 5th Place Match
30.10 Dornbirn Austria 3-4 Netherlands World Championship (B) 3rd Place Match
30.10 Dornbirn (Austria) USA 5-1 South Africa World Championship (B) Final
29.10 Dornbirn (Austria) New Zealand 7-3 Israel World Championship (B) 9th-12th Place Group
29.10 Dornbirn (Austria) Japan 14-0 India World Championship (B) 9th-12th Place Group
29.10 Dornbirn (Austria) Uruguay 4-3 Egypt World Championship (B) 5th-8th Place Semi-Final
29.10 Dornbirn (Austria) Macau 8-3 Australia World Championship (B) 5th-8th Place Semi-Final
29.10 Dornbirn (Austria) USA 3-2 Netherlands World Championship (B) Semi-Final
29.10 Dornbirn Austria 3-6 South Africa World Championship (B) Semi-Final
28.10 Dornbirn (Austria) New Zealand 13-4 India World Championship (B) 9th-12th Place Group
28.10 Dornbirn (Austria) Israel 5-3 Japan World Championship (B) 9th-12th Place Group
28.10 Dornbirn (Austria) USA 7-3 Australia World Championship (B) Quarter-Final
28.10 Dornbirn (Austria) South Africa 2-0 Uruguay World Championship (B) Quarter-Final
28.10 Dornbirn (Austria) Netherlands 7-3 Macau World Championship (B) Quarter-Final
28.10 Dornbirn Austria 5-0 Egypt World Championship (B) Quarter-Final
27.10 Dornbirn (Austria) USA 12-3 Macau World Championship (B) Group B
27.10 Dornbirn (Austria) South Africa 9-1 India World Championship (B) Group B
27.10 Dornbirn (Austria) Macau 4-2 Egypt World Championship (B) Group B
27.10 Dornbirn (Austria) USA 9-0 Japan World Championship (B) Group B
27.10 Dornbirn Austria 4-1 Israel World Championship (B) Group A
27.10 Dornbirn (Austria) Uruguay 4-1 Australia World Championship (B) Group A
27.10 Dornbirn (Austria) Netherlands 17-4 New Zealand World Championship (B) Group A
26.10 Dornbirn (Austria) South Africa 5-3 Japan World Championship (B) Group B
26.10 Dornbirn (Austria) USA 10-1 Egypt World Championship (B) Group B
26.10 Dornbirn (Austria) Japan 24-0 India World Championship (B) Group B
26.10 Dornbirn (Austria) South Africa 8-5 Macau World Championship (B) Group B
26.10 Dornbirn Austria 4-2 Uruguay World Championship (B) Group A
26.10 Dornbirn (Austria) Netherlands 7-4 Australia World Championship (B) Group A
26.10 Dornbirn (Austria) New Zealand 7-6 Israel World Championship (B) Group A
25.10 Dornbirn (Austria) USA 7-6 South Africa World Championship (B) Group B
25.10 Dornbirn (Austria) Macau 13-2 India World Championship (B) Group B
25.10 Dornbirn (Austria) Egypt 4-2 Japan World Championship (B) Group B
25.10 Dornbirn Austria 3-0 Netherlands World Championship (B) Group A
25.10 Dornbirn (Austria) Israel 4-4 Uruguay
0-1 pens
World Championship (B) Group A
25.10 Dornbirn (Austria) Australia 6-3 New Zealand World Championship (B) Group A
25.10 Dornbirn (Austria) Netherlands 10-1 Uruguay World Championship (B) Group A
24.10 Dornbirn (Austria) South Africa 8-2 Egypt World Championship (B) Group B
24.10 Dornbirn (Austria) Japan 5-5 Macau
0-1 pens
World Championship (B) Group B
24.10 Dornbirn (Austria) USA 22-1 India World Championship (B) Group B
24.10 Dornbirn Austria 10-0 Australia World Championship (B) Group A
24.10 Dornbirn (Austria) Netherlands 13-0 Israel World Championship (B) Group A
24.10 Dornbirn (Austria) Uruguay 6-1 New Zealand World Championship (B) Group A
24.10 Dornbirn (Austria) Australia 10-2 Israel World Championship (B) Group A
23.10 Dornbirn (Austria) Egypt 17-1 India World Championship (B) Group B
23.10 Dornbirn Austria 8-1 New Zealand World Championship (B) Group A
11.09 Wuppertal (Germany) England 8-3 Austria European Championship 7th Place Match
11.09 Wuppertal (Germany) Italy 4-2 Switzerland European Championship 5th Place Match
11.09 Wuppertal (Germany) Germany 1-1 France
After extra time, 0-2 pens
European Championship 3rd Place Match
11.09 Wuppertal (Germany) Spain 8-2 Portugal European Championship Final
10.09 Wuppertal (Germany) Switzerland 4-1 Austria European Championship 5th-8th Place Semi-Final
10.09 Wuppertal (Germany) Italy 5-3 England European Championship 5th-8th Place Semi-Final
10.09 Wuppertal (Germany) Spain 4-0 France European Championship Semi-Final
10.09 Wuppertal Germany 1-6 Portugal European Championship Semi-Final
09.09 Wuppertal (Germany) Spain 11-1 England European Championship Quarter-Final
09.09 Wuppertal (Germany) Portugal 23-0 Austria European Championship Quarter-Final
09.09 Wuppertal Germany 2-0 Switzerland European Championship Quarter-Final
09.09 Wuppertal (Germany) France 3-2 Italy European Championship Quarter-Final
08.09 Wuppertal (Germany) Italy 5-2 England European Championship Group B
08.09 Wuppertal Germany 1-5 Portugal European Championship Group B
08.09 Wuppertal (Germany) Spain 8-0 Switzerland European Championship Group A
08.09 Wuppertal (Germany) France 9-0 Austria European Championship Group A
07.09 Wuppertal (Germany) Portugal 14-1 England European Championship Group B
07.09 Wuppertal Germany 3-3 Italy European Championship Group B
07.09 Wuppertal (Germany) Switzerland 5-1 Austria European Championship Group A
07.09 Wuppertal (Germany) Spain 5-0 France European Championship Group A
06.09 Wuppertal (Germany) Portugal 4-1 Italy European Championship Group B
06.09 Wuppertal (Germany) Switzerland 8-0 France European Championship Group A
06.09 Wuppertal (Germany) Spain 14-0 Austria European Championship Group A
05.09 Wuppertal Germany 6-3 England European Championship Group B
08.08 Papatoetoe New Zealand 6-5 Australia Trans-Tasman Cup Match 2
08.08 Papatoetoe New Zealand 3-2 Australia Trans-Tasman Cup Match 3
07.08 Papatoetoe New Zealand 5-7 Australia Trans-Tasman Cup Match 1
26.07 Kaohsiung Taiwan 1-3 Japan Asian Championship Final
25.07 Kaohsiung Taiwan 11-1 India Asian Championship Group Stage
25.07 Kaohsiung (Taiwan) Japan 1-0 India Asian Championship Group Stage
25.07 Kaohsiung Taiwan 3-1 Japan Asian Championship Group Stage
27.06 Vic (Catalonia) Brazil 11-3 Chile Copa América 3rd Place Match
27.06 Vic Catalonia 3-0 Argentina Copa América Final
26.06 Vic (Catalonia) USA 10-1 Costa Rica Copa América 9th Place Match
26.06 Vic (Catalonia) South Africa 10-2 Ecuador Copa América 7th Place Match
26.06 Vic (Catalonia) Germany 11-5 Uruguay Copa América 5th Place Match
26.06 Vic Catalonia 9-1 Brazil Copa América Semi-Final
26.06 Vic (Catalonia) Argentina 6-2 Chile Copa América Semi-Final
25.06 Vic (Catalonia) Ecuador 10-1 Costa Rica Copa América Group B
25.06 Vic (Catalonia) Chile 12-2 Uruguay Copa América Group B
25.06 Vic (Catalonia) Germany 9-1 South Africa Copa América Group A
25.06 Vic (Catalonia) Argentina 8-7 Brazil Copa América Group A
24.06 Vic (Catalonia) Chile 10-1 Costa Rica Copa América Group B
24.06 Vic Catalonia 8-1 Ecuador Copa América Group B
24.06 Vic (Catalonia) South Africa 3-2 USA Copa América Group A
24.06 Vic (Catalonia) Argentina 5-1 Germany Copa América Group A
23.06 Vic (Catalonia) Uruguay 7-1 Ecuador Copa América Group B
23.06 Vic Catalonia 6-1 Costa Rica Copa América Group B
23.06 Vic (Catalonia) Germany 5-4 USA Copa América Group A
23.06 Vic (Catalonia) Brazil 10-1 South Africa Copa América Group A
22.06 Vic (Catalonia) Uruguay 12-0 Costa Rica Copa América Group B
22.06 Vic Catalonia 4-1 Chile Copa América Group B
22.06 Vic (Catalonia) Brazil 7-3 USA Copa América Group A
22.06 Vic (Catalonia) Argentina 11-0 South Africa Copa América Group A
21.06 Vic (Catalonia) Chile 8-0 Ecuador Copa América Group B
21.06 Vic Catalonia 9-1 Uruguay Copa América Group B
21.06 Vic (Catalonia) Brazil 5-3 Germany Copa América Group A
21.06 Vic (Catalonia) Argentina 11-1 USA Copa América Group A
14.01 Dalian (China) Japan 2-2 Macau Asian Championship
14.01 Dalian (China) India 5-2 Taiwan Asian Championship
13.01 Dalian (China) Macau 12-7 India Asian Championship
13.01 Dalian (China) Japan 4-1 Taiwan Asian Championship
12.01 Dalian (China) Macau 6-2 Taiwan Asian Championship
12.01 Dalian (China) Japan 4-3 India Asian Championship