FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPes├ĄpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
WOMEN'S NETBALL - 2014 RESULTS

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
13.12 Singapore (Singapore) Papua New Guinea 58-33 Ireland Nations Cup 5th Place Match
13.12 Singapore (Singapore) Botswana 44-41 Malaysia Nations Cup 3rd Place Match
13.12 Singapore Singapore 41-50 Samoa Nations Cup Final
12.12 Singapore (Singapore) Botswana 59-46 Papua New Guinea Nations Cup Group Stage
12.12 Singapore (Singapore) Samoa 83-29 Ireland Nations Cup Group Stage
12.12 Singapore Singapore 41-34 Malaysia Nations Cup Group Stage
10.12 Singapore (Singapore) Botswana 51-36 Malaysia Nations Cup Group Stage
10.12 Singapore (Singapore) Papua New Guinea 56-35 Ireland Nations Cup Group Stage
10.12 Singapore Singapore 47-53 Samoa Nations Cup Group Stage
09.12 Singapore (Singapore) Malaysia 52-43 Papua New Guinea Nations Cup Group Stage
09.12 Singapore (Singapore) Samoa 49-34 Botswana Nations Cup Group Stage
09.12 Singapore Singapore 47-20 Ireland Nations Cup Group Stage
08.12 Singapore (Singapore) Malaysia 40-36 Ireland Nations Cup Group Stage
08.12 Singapore (Singapore) Samoa 58-44 Papua New Guinea Nations Cup Group Stage
08.12 Singapore Singapore 46-41 Botswana Nations Cup Group Stage
07.12 Singapore (Singapore) Botswana 50-39 Ireland Nations Cup Group Stage
07.12 Singapore (Singapore) Samoa 56-30 Malaysia Nations Cup Group Stage
07.12 Singapore Singapore 47-42 Papua New Guinea Nations Cup Group Stage
19.09 Gaborone Botswana 56-25 Swaziland African Championship  
19.09 Gaborone (Botswana) Uganda 66-24 Namibia African Championship  
19.09 Gaborone (Botswana) Zambia 47-42 Zimbabwe African Championship  
18.09 Gaborone Botswana 37-46 Zambia African Championship  
18.09 Gaborone (Botswana) Uganda 51-38 Swaziland African Championship  
18.09 Gaborone (Botswana) Zimbabwe 57-31 Namibia African Championship  
17.09 Gaborone Botswana 32-47 Uganda African Championship  
17.09 Gaborone (Botswana) Zambia 54-47 Namibia African Championship  
17.09 Gaborone (Botswana) Zimbabwe 61-44 Swaziland African Championship  
16.09 Gaborone Botswana 49-36 Namibia African Championship  
16.09 Gaborone (Botswana) Uganda 43-42 Zimbabwe African Championship  
16.09 Gaborone (Botswana) Zambia 71-35 Swaziland African Championship  
15.09 Gaborone (Botswana) Swaziland 58-47 Namibia African Championship  
15.09 Gaborone (Botswana) Uganda 53-45 Zambia African Championship  
14.09 Gaborone Botswana 41-38 Zimbabwe African Championship  
14.09 Singapore (Singapore) Brunei 44-37 Japan Asian Championship 7th Place Match
14.09 Singapore (Singapore) Taiwan 66-44 India Asian Championship 5th Place Match
14.09 Singapore (Singapore) Malaysia 50-39 Hong Kong Asian Championship 3rd Place Match
14.09 Singapore Singapore 59-41 Sri Lanka Asian Championship Final
13.09 Singapore (Singapore) Burma 61-26 Vietnam Asian Championship 9th Place Match
13.09 Singapore (Singapore) India 58-56 Brunei
After overtime
Asian Championship 5th-8th Place Semi-Final
13.09 Singapore (Singapore) Taiwan 54-24 Japan Asian Championship 5th-8th Place Semi-Final
13.09 Singapore Singapore 46-39 Malaysia Asian Championship Semi-Final
13.09 Singapore (Singapore) Sri Lanka 57-42 Hong Kong Asian Championship Semi-Final
11.09 Singapore (Singapore) Japan 54-23 Vietnam Asian Championship Group A
11.09 Singapore Singapore 73-20 India Asian Championship Group A
11.09 Singapore (Singapore) Sri Lanka 66-62 Malaysia Asian Championship Group B
11.09 Singapore (Singapore) Taiwan 60-21 Burma Asian Championship Group B
10.09 Singapore (Singapore) India 56-32 Vietnam Asian Championship Group A
10.09 Singapore Singapore 63-28 Hong Kong Asian Championship Group A
10.09 Singapore (Singapore) Malaysia 87-20 Burma Asian Championship Group B
10.09 Singapore (Singapore) Sri Lanka 78-25 Brunei Asian Championship Group B
09.09 Singapore (Singapore) Hong Kong 80-17 Vietnam Asian Championship Group A
09.09 Singapore (Singapore) India 60-52 Japan Asian Championship Group A
09.09 Singapore (Singapore) Sri Lanka 109-11 Burma Asian Championship Group B
09.09 Singapore (Singapore) Taiwan 56-33 Brunei Asian Championship Group B
08.09 Singapore Singapore 84-8 Vietnam Asian Championship Group A
08.09 Singapore (Singapore) Hong Kong 66-24 Japan Asian Championship Group A
08.09 Singapore (Singapore) Brunei 60-32 Burma Asian Championship Group B
08.09 Singapore (Singapore) Malaysia 63-35 Taiwan Asian Championship Group B
07.09 Singapore Singapore 67-13 Japan Asian Championship Group A
07.09 Singapore (Singapore) Sri Lanka 57-36 Taiwan Asian Championship Group B
07.09 Singapore (Singapore) Malaysia 78-15 Brunei Asian Championship Group C
07.09 Singapore (Singapore) Hong Kong 84-17 India Asian Championship Group D
25.08 Calgary Canada 40-42 USA Americas Championship  
25.08 Calgary (Canada) Grenada 70-39 Argentina Americas Championship  
25.08 Calgary (Canada) Trinidad & Tobago 53-46 Barbados Americas Championship  
24.08 Calgary Canada 37-62 Barbados Americas Championship  
24.08 Calgary (Canada) Cayman Islands 55-27 Argentina Americas Championship  
24.08 Calgary (Canada) Trinidad & Tobago 82-31 Grenada Americas Championship  
23.08 Calgary (Canada) Barbados 76-23 Grenada Americas Championship  
23.08 Calgary (Canada) Trinidad & Tobago 116-11 Argentina Americas Championship  
23.08 Calgary (Canada) USA 50-19 Cayman Islands Americas Championship  
22.08 Calgary (Canada) Barbados 87-12 Cayman Islands Americas Championship  
22.08 Calgary Canada 38-59 Trinidad & Tobago Americas Championship  
22.08 Calgary (Canada) USA 62-28 Grenada Americas Championship  
21.08 Calgary Canada 56-38 Grenada Americas Championship  
21.08 Calgary (Canada) Trinidad & Tobago 68-18 Cayman Islands Americas Championship  
21.08 Calgary (Canada) USA 82-15 Argentina Americas Championship  
20.08 Calgary (Canada) Barbados 57-26 USA Americas Championship  
20.08 Calgary Canada 73-13 Argentina Americas Championship  
20.08 Calgary (Canada) Grenada 48-35 Cayman Islands Americas Championship  
19.08 Calgary (Canada) Barbados 89-8 Argentina Americas Championship  
19.08 Calgary Canada 58-26 Cayman Islands Americas Championship  
19.08 Calgary (Canada) Trinidad & Tobago 68-28 USA Americas Championship  
03.08 Glasgow (Scotland) Jamaica 52-48 England Commonwealth Games 3rd Place Match
03.08 Glasgow (Scotland) Australia 58-40 New Zealand Commonwealth Games Final
02.08 Glasgow (Scotland) Australia 57-42 Jamaica Commonwealth Games Semi-Final
02.08 Glasgow (Scotland) New Zealand 35-34 England Commonwealth Games Semi-Final
01.08 Glasgow (Scotland) Northern Ireland 58-36 Wales Commonwealth Games 7th Place Match
01.08 Glasgow (Scotland) Malawi 53-45 South Africa Commonwealth Games 5th Place Match
31.07 Glasgow (Scotland) Barbados 53-27 Saint Lucia Commonwealth Games 11th Place Match
31.07 Glasgow Scotland 46-28 Trinidad & Tobago Commonwealth Games 9th Place Match
30.07 Glasgow (Scotland) New Zealand 50-42 Jamaica Commonwealth Games Pool A
30.07 Glasgow Scotland 32-37 Northern Ireland Commonwealth Games Pool A
30.07 Glasgow (Scotland) Australia 64-40 South Africa Commonwealth Games Pool B
30.07 Glasgow (Scotland) England 69-27 Barbados Commonwealth Games Pool B
29.07 Glasgow Scotland 35-62 Malawi Commonwealth Games Pool A
29.07 Glasgow (Scotland) New Zealand 88-19 Saint Lucia Commonwealth Games Pool A
29.07 Glasgow (Scotland) England 70-24 Trinidad & Tobago Commonwealth Games Pool B
29.07 Glasgow (Scotland) South Africa 61-41 Wales Commonwealth Games Pool B
28.07 Glasgow (Scotland) Jamaica 81-50 Malawi Commonwealth Games Pool A
28.07 Glasgow (Scotland) Northern Ireland 61-40 Saint Lucia Commonwealth Games Pool A
28.07 Glasgow (Scotland) Australia 69-34 Trinidad & Tobago Commonwealth Games Pool B
28.07 Glasgow (Scotland) Wales 47-35 Barbados Commonwealth Games Pool B
27.07 Glasgow (Scotland) New Zealand 78-29 Northern Ireland Commonwealth Games Pool A
27.07 Glasgow Scotland 26-68 Jamaica Commonwealth Games Pool A
27.07 Glasgow (Scotland) Australia 77-27 Barbados Commonwealth Games Pool B
27.07 Glasgow (Scotland) England 41-35 South Africa Commonwealth Games Pool B
26.07 Glasgow (Scotland) Malawi 69-28 Saint Lucia Commonwealth Games Pool A
26.07 Glasgow Scotland 14-71 New Zealand Commonwealth Games Pool A
26.07 Glasgow (Scotland) Australia 49-48 England Commonwealth Games Pool B
26.07 Glasgow (Scotland) South Africa 57-36 Barbados Commonwealth Games Pool B
26.07 Glasgow (Scotland) Wales 50-31 Trinidad & Tobago Commonwealth Games Pool B
25.07 Glasgow (Scotland) Jamaica 65-34 Northern Ireland Commonwealth Games Pool A
25.07 Glasgow (Scotland) New Zealand 50-47 Malawi Commonwealth Games Pool A
25.07 Glasgow Scotland 58-30 Saint Lucia Commonwealth Games Pool A
25.07 Glasgow (Scotland) England 65-25 Wales Commonwealth Games Pool B
25.07 Glasgow (Scotland) South Africa 56-40 Trinidad & Tobago Commonwealth Games Pool B
24.07 Glasgow (Scotland) Jamaica 88-24 Saint Lucia Commonwealth Games Pool A
24.07 Glasgow (Scotland) Malawi 71-50 Northern Ireland Commonwealth Games Pool A
24.07 Glasgow (Scotland) Australia 63-36 Wales Commonwealth Games Pool B
24.07 Glasgow (Scotland) Trinidad & Tobago 38-37 Barbados Commonwealth Games Pool B
07.06 Nikao Cook Islands 36-50 Samoa Pacific Series  
07.06 Nikao (Cook Islands) Fiji 58-42 Papua New Guinea Pacific Series  
06.06 Nikao Cook Islands 44-49 Papua New Guinea Pacific Series  
06.06 Nikao (Cook Islands) Fiji 45-43 Samoa Pacific Series  
05.06 Nikao Cook Islands 40-53 Fiji Pacific Series  
05.06 Nikao (Cook Islands) Samoa 49-39 Papua New Guinea Pacific Series  
04.06 Nikao Cook Islands 43-51 Samoa Pacific Series  
04.06 Nikao (Cook Islands) Fiji 59-49 Papua New Guinea Pacific Series  
03.06 Nikao Cook Islands 40-50 Papua New Guinea Pacific Series  
03.06 Nikao (Cook Islands) Fiji 50-46 Samoa Pacific Series  
02.06 Nikao Cook Islands 36-58 Fiji Pacific Series  
02.06 Nikao (Cook Islands) Samoa 57-48 Papua New Guinea Pacific Series  
01.06 Cardiff (Wales) Scotland 79-19 Ireland World Championship Qualifier Europe
01.06 Cardiff Wales 51-43 Northern Ireland World Championship Qualifier Europe
31.05 Cardiff (Wales) Northern Ireland 84-25 Ireland World Championship Qualifier Europe
31.05 Cardiff Wales 41-38 Scotland World Championship Qualifier Europe
30.05 Cardiff (Wales) Scotland 45-44 Northern Ireland World Championship Qualifier Europe
30.05 Cardiff Wales 74-17 Ireland World Championship Qualifier Europe
23.03 Saint Helier Jersey 48-28 Guernsey Inter Insular