LAST UPDATE: Friday, 03 May 2019, 22:39:32

FootballFIFA FutsalAMF FutsalBeach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag Football
Beach Flag FootballRugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandy
Field HockeyIndoor HockeyFloorball
Roller HockeyInline HockeyIIHF Inline HockeySkater Hockey
Ball HockeyWBHF Ball HockeyShintyLacrosseBox LacrosseIntercrosseRingette
Water PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballCricketIndoor CricketBaseball
SoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGutsVolleyballFistball
Basketball3x3 BasketballNetballKorfballBeach KorfballHandballBeach Handball
RollballTchoukballBeach TchoukballUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingQuidditch
Sepak TakrawBeach Sepak TakrawKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosse
HorseballFutnetRoller DerbyPétanqueIce StockSnow PoloUnderwater Ice Hockey
WOMEN'S NETBALL - 2013 RESULTS

Results  MenWomen
Fixtures  MenWomen
Rankings  MenWomen

Men's Archive201820172016201520142013201220112010
Women's Archive201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
07.12 Singapore (Singapore) Ireland 61-26 USA Nations Cup 5th Place Match
07.12 Singapore (Singapore) Papua New Guinea 60-48 Sri Lanka Nations Cup 3rd Place Match
07.12 Singapore Singapore 29-52 Uganda Nations Cup Final
06.12 Singapore (Singapore) Papua New Guinea 66-33 Ireland Nations Cup Group Stage
06.12 Singapore Singapore 75-23 USA Nations Cup Group Stage
06.12 Singapore (Singapore) Uganda 75-38 Sri Lanka Nations Cup Group Stage
04.12 Singapore (Singapore) Papua New Guinea 72-31 USA Nations Cup Group Stage
04.12 Singapore Singapore 32-60 Uganda Nations Cup Group Stage
04.12 Singapore (Singapore) Sri Lanka 65-49 Ireland Nations Cup Group Stage
03.12 Singapore (Singapore) Ireland 62-33 USA Nations Cup Group Stage
03.12 Singapore (Singapore) Papua New Guinea 52-52 Uganda Nations Cup Group Stage
03.12 Singapore Singapore 60-43 Sri Lanka Nations Cup Group Stage
02.12 Singapore (Singapore) Uganda 54-41 Ireland Nations Cup Group Stage
02.12 Singapore Singapore 44-43 Papua New Guinea Nations Cup Group Stage
02.12 Singapore (Singapore) Sri Lanka 67-37 USA Nations Cup Group Stage
01.12 Singapore (Singapore) Papua New Guinea 76-52 Sri Lanka Nations Cup Group Stage
01.12 Singapore Singapore 42-31 Ireland Nations Cup Group Stage
01.12 Singapore (Singapore) Uganda n/p USA
Uganda arrival delayed
Nations Cup Group Stage
30.10 Port Elizabeth (South Africa) South Africa Invitation XII 59-45 Zimbabwe Diamond Challenge Group Stage
29.10 Port Elizabeth (South Africa) South Africa Invitation XII 69-47 Zambia Diamond Challenge Group Stage
28.10 Port Elizabeth South Africa Invitation XII 64-36 Zimbabwe Diamond Challenge Group Stage
27.10 Port Elizabeth (South Africa) Zimbabwe 39-34 Zambia Diamond Challenge Group Stage
28.06 Blantyre Malawi 55-46 Uganda African Championship Semi-Final
28.06 Blantyre (Malawi) South Africa 66-48 Zambia African Championship Semi-Final
28.06 Blantyre Malawi 52-54 South Africa African Championship Final
27.06 Blantyre Malawi 65-23 Botswana African Championship Pool 1
27.06 Blantyre (Malawi) Zambia 63-44 Zimbabwe African Championship Pool 1
27.06 Blantyre (Malawi) Namibia 53-30 Swaziland African Championship Pool 2
27.06 Blantyre (Malawi) South Africa 46-39 Uganda African Championship Pool 2
26.06 Blantyre Malawi 55-48 Zambia African Championship Pool 1
26.06 Blantyre (Malawi) Zimbabwe 51-49 Botswana African Championship Pool 1
26.06 Blantyre (Malawi) South Africa 74-28 Swaziland African Championship Pool 2
26.06 Blantyre (Malawi) Uganda 72-45 Namibia African Championship Pool 2
25.06 Blantyre (Malawi) South Africa 75-34 Namibia African Championship Pool 2
25.06 Blantyre (Malawi) Zambia 55-41 Botswana African Championship Pool 1
25.06 Blantyre (Malawi) Uganda 69-38 Swaziland African Championship Pool 2
24.06 Blantyre Malawi 68-43 Zimbabwe African Championship Pool 1
06.06 Apia (Samoa) Papua New Guinea 67-53 Cook Islands Pacific Series  
06.06 Apia Samoa 34-58 Fiji Pacific Series  
05.06 Apia (Samoa) Fiji 60-41 Cook Islands Pacific Series  
05.06 Apia Samoa 48-56 Papua New Guinea Pacific Series  
04.06 Apia (Samoa) Fiji 59-45 Papua New Guinea Pacific Series  
04.06 Apia Samoa 48-46 Cook Islands Pacific Series  
02.06 Aberdeen (Scotland) England U-21 47-39 Northern Ireland European Championship  
02.06 Aberdeen Scotland 43-56 Wales European Championship  
02.06 Aberdeen (Scotland) Gibraltar 28-28 Switzerland European Championship (Development)  
01.06 Aberdeen Scotland 20-49 England U-21 European Championship  
01.06 Aberdeen (Scotland) Wales 48-39 Northern Ireland European Championship  
01.06 Aberdeen (Scotland) Ireland 48-16 Switzerland European Championship (Development)  
31.05 Aberdeen Scotland 41-56 Northern Ireland European Championship  
31.05 Aberdeen (Scotland) Wales 37-33 England U-21 European Championship  
31.05 Aberdeen (Scotland) Ireland 69-22 Gibraltar European Championship (Development)  
30.05 Aberdeen (Scotland) Ireland 64-12 Gibraltar European Championship (Ratings Match)  
30.05 Aberdeen Scotland 73-11 Switzerland European Championship (Ratings Match)  
24.03 Saint Peter Port Guernsey 25-43 Jersey Inter-Insular