FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPes├ĄpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
WOMEN'S NETBALL - 2010 RESULTS

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
12.12 Singapore (Singapore) Wales 53-30 Scotland Nations Cup Final
12.12 Singapore Singapore 41-58 Tanzania Nations Cup 3rd Place Match
12.12 Singapore (Singapore) Namibia 72-23 India Nations Cup 5th Place Match
11.12 Singapore (Singapore) Namibia 73-25 India Nations Cup Group Stage
11.12 Singapore (Singapore) Wales 69-31 Tanzania Nations Cup Group Stage
11.12 Singapore Singapore 37-43 Scotland Nations Cup Group Stage
10.12 Singapore (Singapore) Scotland 68-24 India Nations Cup Group Stage
10.12 Singapore (Singapore) Tanzania 45-37 Namibia Nations Cup Group Stage
10.12 Singapore Singapore 39-49 Wales Nations Cup Group Stage
08.12 Singapore (Singapore) Scotland 48-41 Wales Nations Cup Group Stage
08.12 Singapore (Singapore) Tanzania 60-27 India Nations Cup Group Stage
08.12 Singapore Singapore 43-41 Namibia Nations Cup Group Stage
07.12 Singapore (Singapore) Scotland 59-43 Namibia Nations Cup Group Stage
07.12 Singapore (Singapore) Wales 74-17 India Nations Cup Group Stage
07.12 Singapore Singapore 36-52 Tanzania Nations Cup Group Stage
06.12 Singapore (Singapore) Scotland 46-33 Tanzania Nations Cup Group Stage
06.12 Singapore (Singapore) Wales 61-28 Namibia Nations Cup Group Stage
06.12 Singapore Singapore 58-22 India Nations Cup Group Stage
14.10 New Delhi (India) New Zealand 66-64 Australia Commonwealth Games Final
14.10 New Delhi (India) England 70-47 Jamaica Commonwealth Games 3rd Place Match
12.10 New Delhi (India) Australia 51-45 England Commonwealth Games Semi-Final
12.10 New Delhi (India) New Zealand 59-43 Jamaica Commonwealth Games Semi-Final
11.10 New Delhi (India) Malawi 59-47 South Africa Commonwealth Games 5th Place Match
11.10 New Delhi (India) Barbados 60-59 Trinidad & Tobago Commonwealth Games 7th Place Match
11.10 New Delhi (India) Samoa 68-43 Cook Islands Commonwealth Games 9th Place Match
11.10 New Delhi India 41-78 Papua New Guinea Commonwealth Games 11th Place Match
10.10 New Delhi India 27-100 Jamaica Commonwealth Games Pool A
10.10 New Delhi (India) Malawi 67-41 Samoa Commonwealth Games Pool A
10.10 New Delhi (India) Australia 62-34 Trinidad & Tobago Commonwealth Games Pool A
10.10 New Delhi (India) England 89-31 Papua New Guinea Commonwealth Games Pool B
10.10 New Delhi (India) New Zealand 97-22 Barbados Commonwealth Games Pool B
10.10 New Delhi (India) South Africa 73-40 Cook Islands Commonwealth Games Pool B
09.10 New Delhi (India) Malawi 61-50 Trinidad & Tobago Commonwealth Games Pool A
09.10 New Delhi India 26-69 Samoa Commonwealth Games Pool A
09.10 New Delhi (India) South Africa 59-43 Barbados Commonwealth Games Pool B
09.10 New Delhi (India) Cook Islands 60-58 Papua New Guinea Commonwealth Games Pool B
08.10 New Delhi (India) Jamaica 70-46 Samoa Commonwealth Games Pool A
08.10 New Delhi (India) Australia 74-35 Malawi Commonwealth Games Pool A
08.10 New Delhi (India) New Zealand 70-29 South Africa Commonwealth Games Pool B
08.10 New Delhi (India) England 81-33 Cook Islands Commonwealth Games Pool B
07.10 New Delhi India 26-77 Trinidad & Tobago Commonwealth Games Pool A
07.10 New Delhi (India) Australia 60-46 Jamaica Commonwealth Games Pool A
07.10 New Delhi (India) New Zealand 47-41 England Commonwealth Games Pool B
07.10 New Delhi (India) Barbados 61-55 Papua New Guinea Commonwealth Games Pool B
06.10 New Delhi India 26-82 Malawi Commonwealth Games Pool A
06.10 New Delhi (India) Trinidad & Tobago 52-51 Samoa Commonwealth Games Pool A
06.10 New Delhi (India) Barbados 60-46 Cook Islands Commonwealth Games Pool B
06.10 New Delhi (India) South Africa 60-46 Papua New Guinea Commonwealth Games Pool B
05.10 New Delhi (India) Jamaica 71-48 Malawi Commonwealth Games Pool A
05.10 New Delhi India 18-113 Australia Commonwealth Games Pool A
05.10 New Delhi (India) England 54-36 South Africa Commonwealth Games Pool B
05.10 New Delhi (India) New Zealand 87-24 Cook Islands Commonwealth Games Pool B
04.10 New Delhi (India) Australia 76-39 Samoa Commonwealth Games Pool A
04.10 New Delhi (India) Jamaica 75-36 Trinidad & Tobago Commonwealth Games Pool A
04.10 New Delhi (India) New Zealand 102-21 Papua New Guinea Commonwealth Games Pool B
04.10 New Delhi (India) England 81-20 Barbados Commonwealth Games Pool B
09.09 Mamelodi South Africa 54-36 Uganda World Championship Qualifier (Africa) extra match
09.09 Mamelodi (South Africa) Botswana 68-17 Lesotho World Championship Qualifier (Africa)  
09.09 Mamelodi (South Africa) Zimbabwe 40-27 Tanzania World Championship Qualifier (Africa)  
09.09 Mamelodi South Africa 57-35 Namibia World Championship Qualifier (Africa)  
08.09 Mamelodi (South Africa) Botswana 57-26 Tanzania World Championship Qualifier (Africa)  
08.09 Mamelodi (South Africa) Namibia 47-21 Lesotho World Championship Qualifier (Africa)  
08.09 Mamelodi South Africa 54-38 Botswana World Championship Qualifier (Africa)  
08.09 Mamelodi (South Africa) Zimbabwe 42-35 Namibia World Championship Qualifier (Africa)  
07.09 Mamelodi (South Africa) Zimbabwe 58-24 Lesotho World Championship Qualifier (Africa)  
07.09 Mamelodi South Africa 69-25 Tanzania World Championship Qualifier (Africa)  
07.09 Mamelodi (South Africa) Botswana 48-34 Zimbabwe World Championship Qualifier (Africa)  
07.09 Mamelodi (South Africa) Namibia 38-28 Tanzania World Championship Qualifier (Africa)  
06.09 Mamelodi (South Africa) Tanzania 50-25 Lesotho World Championship Qualifier (Africa)  
06.09 Mamelodi South Africa 64-29 Zimbabwe World Championship Qualifier (Africa)  
06.09 Mamelodi (South Africa) Botswana 59-34 Namibia World Championship Qualifier (Africa)  
06.09 Mamelodi South Africa 86-14 Lesotho World Championship Qualifier (Africa)  
27.07 Gros Islet (Saint Lucia) USA 63-39 Saint Vincent & the Grenadines World Championship Qualifier (Americas)  
27.07 Gros Islet (Saint Lucia) Barbados 60-31 Canada World Championship Qualifier (Americas)  
27.07 Gros Islet Saint Lucia 45-58 Trinidad & Tobago World Championship Qualifier (Americas)  
26.07 Gros Islet (Saint Lucia) Saint Vincent & the Grenadines 52-48 Canada World Championship Qualifier (Americas)  
26.07 Gros Islet (Saint Lucia) Trinidad & Tobago 49-34 USA World Championship Qualifier (Americas)  
26.07 Gros Islet Saint Lucia 53-50 Barbados World Championship Qualifier (Americas)  
25.07 Gros Islet (Saint Lucia) USA 42-36 Canada World Championship Qualifier (Americas)  
25.07 Gros Islet Saint Lucia 46-40 Saint Vincent & the Grenadines World Championship Qualifier (Americas)  
25.07 Gros Islet (Saint Lucia) Trinidad & Tobago 59-49 Barbados World Championship Qualifier (Americas)  
24.07 Gros Islet (Saint Lucia) Trinidad & Tobago 53-43 Saint Vincent & the Grenadines World Championship Qualifier (Americas)  
24.07 Gros Islet (Saint Lucia) Barbados 51-40 USA World Championship Qualifier (Americas)  
24.07 Gros Islet Saint Lucia 47-45 Canada World Championship Qualifier (Americas)  
23.07 Gros Islet (Saint Lucia) Barbados 57-33 Saint Vincent & the Grenadines World Championship Qualifier (Americas)  
23.07 Gros Islet (Saint Lucia) Trinidad & Tobago 48-36 Canada World Championship Qualifier (Americas)  
23.07 Gros Islet Saint Lucia 40-45 USA World Championship Qualifier (Americas)  
06.06 Msida (Malta) Israel 23-15 Gibraltar European Festival (40 min match) Group A
06.06 Msida (Malta) Gibraltar 'B' ?-? Sweden European Festival (40 min match) Group B
06.06 Msida (Malta) Ireland 31-4 Sweden European Festival (40 min match) Group B
06.06 Msida (Malta) Israel 31-9 Gibraltar 'B' European Festival (40 min match) 5th Place Match
06.06 Msida Malta ?-? Sweden European Festival (40 min match) 3rd Place Match
06.06 Msida (Malta) Great Britain U-19 26-22 Ireland
After extra time
European Festival (40 min match, 14 min extra time) Final
05.06 Avarua Cook Islands 46-56 Samoa Pacific Series  
05.06 Avarua (Cook Islands) Fiji 47-42 Papua New Guinea Pacific Series  
05.06 Msida Malta 27-9 Gibraltar European Festival (40 min match) Group A
05.06 Msida Malta 16-22 Great Britain U-19 European Festival (40 min match) Group A
05.06 Msida (Malta) Ireland 28-3 Sweden European Festival (40 min match) Group B
05.06 Msida (Malta) Ireland 36-3 Gibraltar 'B' European Festival (40 min match) Group B
04.06 Avarua Cook Islands 32-46 Fiji Pacific Series  
04.06 Avarua (Cook Islands) Samoa 57-54 Papua New Guinea Pacific Series  
04.06 Msida (Malta) Great Britain U-19 18-10 Gibraltar European Festival (40 min match) Group A
04.06 Msida Malta 18-13 Israel European Festival (40 min match) Group A
04.06 Msida (Malta) Great Britain U-19 30-17 Israel European Festival (40 min match) Group A
04.06 Msida (Malta) Ireland 30-4 Gibraltar 'B' European Festival (40 min match) Group B
04.06 Msida (Malta) Gibraltar 'B' ?-? Sweden European Festival (40 min match) Group B
03.06 Avarua Cook Islands 59-57 Papua New Guinea Pacific Series  
03.06 Avarua (Cook Islands) Fiji 50-45 Samoa Pacific Series  
25.04 Cardiff (Wales) England 60-30 Scotland European Championship  
25.04 Cardiff Wales 52-45 Northern Ireland European Championship  
24.04 Cardiff (Wales) England 64-39 Northern Ireland European Championship  
24.04 Cardiff Wales 48-33 Scotland European Championship  
23.04 Cardiff (Wales) Scotland 44-43 Northern Ireland European Championship  
23.04 Cardiff Wales 48-54 England European Championship  
15.03 Saint Helier Jersey 55-24 Guernsey Inter-Insular