FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
WOMEN'S LACROSSE - 2017 RESULTS

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

DATEVENUEMATCHCOMPETITIONSTAGE
30.07 Wrocław Poland 1-19 Japan World Games 5th Place Match
30.07 Wrocław (Poland) Australia 10-8 Great BritainWorld Games 3rd Place Match
30.07 Wrocław (Poland) USA 11-8 Canada World Games Final
29.07Wrocław (Poland)Canada 14-8 AustraliaWorld GamesSemi-Final
29.07Wrocław (Poland)USA 18-5 Great BritainWorld GamesSemi-Final
28.07 Wrocław (Poland) Canada 18-5 Japan World Games Group Stage
28.07 Wrocław Poland 0-23 Australia World Games Group Stage
28.07 Wrocław (Poland) USA 14-6 Great Britain World Games Group Stage
27.07 Wrocław (Poland)Canada 15-10 AustraliaWorld Games Group Stage
27.07 Wrocław (Poland)Great Britain 9-5 JapanWorld Games Group Stage
27.07 WrocławPoland 0-20 USAWorld Games Group Stage
22.07 GuildfordEngland 10-9 Australia
After overtime
World Cup3rd Place Match
22.07 Guildford (England)USA 10-5 Canada World CupFinal
21.07 Guildford (England) Spain 13-5 Colombia World Cup 23rd Place Match
21.07 Guildford (England) Sweden 19-4 China World Cup 21st Place Match
21.07 Guildford (England) Switzerland 15-4 Mexico World Cup 19th Place Match
21.07 Guildford (England) Latvia 10-9 Hong Kong World Cup 17th Place Match
21.07 Guildford (England) South Korea 8-6 Netherlands World Cup 15th Place Match
21.07 Guildford (England) Ireland 14-8 Germany World Cup 13th Place Match
21.07 Guildford (England) Italy 18-17 Iroquois World Cup 11th Place Match
21.07 Guildford (England) Japan 10-7 Czech Republic World Cup 9th Place Match
21.07 Guildford (England) Wales 11-5 New Zealand World Cup 7th Place Match
21.07 Guildford (England) Scotland 17-13 Israel World Cup 5th Place Match
20.07 Guildford (England) China 8-6 Colombia World Cup 21st-24th Place Semi-Final
20.07 Guildford (England) Sweden 7-6 Belgium
After overtime
World Cup 21st-24th Place Semi-Final
20.07 Guildford (England) Latvia 13-9 Mexico World Cup 17th-20th Place Semi-Final
20.07 Guildford (England) Hong Kong 5-4 Switzerland
After overtime
World Cup 17th-20th Place Semi-Final
20.07 Guildford (England) Germany 18-1 South Korea World Cup 13th-16th Place Semi-Final
20.07 Guildford (England) Ireland 13-1 Netherlands World Cup 13th-16th Place Semi-Final
20.07 Guildford (England) Czech Republic 18-6 Iroquois World Cup 9th-12th Place Semi-Final
20.07 Guildford (England) Japan 16-6 Italy World Cup 9th-12th Place Semi-Final
20.07 Guildford (England) Israel 8-7 Wales
After overtime
World Cup 5th-8th Place Semi-Final
20.07 Guildford (England) Scotland 7-5 New Zealand World Cup 5th-8th Place Semi-Final
20.07 Guildford (England) Canada 8-6 Australia
After overtime
World Cup Semi-Final
20.07 Guildford England 8-19 USA World Cup Semi-Final
19.07 Guildford (England) Hong Kong 14-8 Belgium World Cup 17th-25th Place, 2nd Round
19.07 Guildford (England) Latvia 5-4 Spain World Cup 17th-25th Place, 2nd Round
19.07 Guildford (England) Mexico 10-3 Colombia World Cup 17th-25th Place, 2nd Round
19.07 Guildford (England) Switzerland 12-1 Sweden World Cup 17th-25th Place, 2nd Round
19.07 Guildford (England)Czech Republic 9-6 Ireland World Cup9th-16th Place Quarter-Final
19.07 Guildford (England)Iroquois 19-11 Netherlands World Cup9th-16th Place Quarter-Final
19.07 Guildford (England) Italy 12-11 Germany World Cup 9th-16th Place Quarter-Final
19.07 Guildford (England) Japan 12-4 South Korea World Cup 9th-16th Place Quarter-Final
19.07 Guildford (England) Australia 21-6 Scotland World Cup Quarter-Final
19.07 Guildford (England) Canada 16-1 New Zealand World Cup Quarter-Final
19.07 Guildford England 9-5 Wales World Cup Quarter-Final
19.07 Guildford (England) USA 20-3 Israel World Cup Quarter-Final
18.07 Guildford (England) Australia 19-2 Scotland World Cup Pool A
18.07 Guildford England 6-8 Canada World Cup Pool A
18.07 Guildford (England) USA 17-6 Wales World Cup Pool A
18.07 Guildford (England) New Zealand 9-2 Iroquois World Cup Quarter-Final Play-Off
18.07 Guildford (England) Israel 8-7 Japan
After overtime
World Cup Quarter-Final Play-Off
18.07 Guildford (England) Germany 7-4 Czech Republic World Cup 9th-16th Place Quarter-Final Play-In
18.07 Guildford (England) Ireland 13-12 Italy World Cup 9th-16th Place Quarter-Final Play-In
18.07 Guildford (England) Netherlands 12-4 Latvia World Cup 9th-16th Place Quarter-Final Play-Off
18.07 Guildford (England) South Korea 14-9 Sweden World Cup 9th-16th Place Quarter-Final Play-Off
18.07 Guildford (England) Hong Kong 20-0 Colombia World Cup 17th-25th Place, 1st Round
18.07 Guildford (England) Mexico 12-8 Belgium World Cup 17th-25th Place, 1st Round
18.07 Guildford (England) Spain 16-4 China World Cup 17th-25th Place, 1st Round
17.07 Guildford (England) Italy 9-5 Switzerland World Cup Pool B
17.07 Guildford (England)South Korea 14-7 Hong Kong World CupPool B
17.07 Guildford (England)Israel 18-0 Belgium World CupPool C
17.07 Guildford (England)Netherlands 21-1 China World CupPool C
17.07 Guildford (England)Germany 11-3 Latvia World CupPool D
17.07 Guildford (England)Mexico 8-7 Spain World CupPool D
16.07 Guildford England 4-13 Australia World Cup Pool A
16.07 Guildford (England) USA 17-3 Canada World Cup Pool A
16.07 Guildford (England) Wales 11-7 Scotland World Cup Pool A
16.07 Guildford (England) Iroquois 11-10 Italy World Cup Pool B
16.07 Guildford (England) Hong Kong 7-3 Switzerland World Cup Pool B
16.07 Guildford (England) Czech Republic 21-1 Belgium World Cup Pool C
16.07 Guildford (England) Israel 18-0 China World Cup Pool C
16.07 Guildford (England) Japan 27-1 Spain World Cup Pool D
16.07 Guildford (England) Latvia 7-6 Mexico World Cup Pool D
16.07 Guildford (England) Ireland 20-2 Sweden World Cup Pool E
16.07 Guildford (England) New Zealand 21-0 Colombia World Cup Pool E
15.07 Guildford (England) Australia 12-4 Wales World Cup Pool A
15.07 Guildford (England) Canada 16-7 Scotland World Cup Pool A
15.07 Guildford England 1-18 USA World Cup Pool A
15.07 Guildford (England) Iroquois 18-4 Switzerland World Cup Pool B
15.07 Guildford (England) Italy 11-10 South Korea World Cup Pool B
15.07 Guildford (England) Belgium 17-3 China World Cup Pool C
15.07 Guildford (England) Czech Republic 8-4 Netherlands World Cup Pool C
15.07 Guildford (England) Germany 17-3 Spain World Cup Pool D
15.07 Guildford (England) Japan 27-1 Mexico World Cup Pool D
15.07 Guildford (England) Ireland 18-3 Colombia World Cup Pool E
15.07 Guildford (England) New Zealand 21-4 Sweden World Cup Pool E
14.07 Guildford (England) Canada 10-6 Wales World Cup Pool A
14.07 Guildford England 14-3 Scotland World Cup Pool A
14.07 Guildford (England) USA 15-8 Australia World Cup Pool A
14.07 Guildford (England) Iroquois 11-4 Hong Kong World Cup Pool B
14.07 Guildford (England) South Korea 10-3 Switzerland World Cup Pool B
14.07 Guildford (England) Israel 16-8 Czech Republic World Cup Pool C
14.07 Guildford (England) Netherlands 20-9 Belgium World Cup Pool C
14.07 Guildford (England) Germany 16-1 Mexico World Cup Pool D
14.07 Guildford (England) Japan 22-0 Latvia World Cup Pool D
13.07 Guildford (England) Canada 9-5 Australia World Cup Pool A
13.07 Guildford (England) USA 19-3 Scotland World Cup Pool A
13.07 Guildford (England) Iroquois 17-5 South Korea World Cup Pool B
13.07 Guildford (England) Italy 12-10 Hong Kong World Cup Pool B
13.07 Guildford (England) Czech Republic 30-1 China World Cup Pool C
13.07 Guildford (England) Israel 17-3 Netherlands World Cup Pool C
13.07 Guildford (England) Japan 10-9 Germany World Cup Pool D
13.07 Guildford (England) Latvia 9-6 Spain World Cup Pool D
13.07 Guildford (England) New Zealand 10-5 Ireland World Cup Pool E
13.07 Guildford (England) Sweden 14-2 Colombia World Cup Pool E
12.07 Guildford England 12-6 Wales World Cup Pool A
24.06 Seogwipo (South Korea) Japan U-22 16-6 Australia U-23 Asia-Pacific Tournament Final
23.06 Seogwipo (South Korea)Hong Kong 18-5 ASPAC United Asia-Pacific Tournament5th Place Match
23.06 SeogwipoSouth Korea 9-12 New Zealand U-23 Asia-Pacific Tournament3rd Place Match
22.06 Seogwipo (South Korea) Australia U-23 16-2 Hong Kong Asia-Pacific Tournament Group Stage
22.06 Seogwipo (South Korea) New Zealand U-23 18-5 ASPAC United Asia-Pacific Tournament Group Stage
22.06 Seogwipo South Korea 5-24 Japan U-22 Asia-Pacific Tournament Group Stage
21.06 Seogwipo (South Korea) Hong Kong 15-3 ASPAC United Asia-Pacific Tournament Group Stage
21.06 Seogwipo (South Korea) Japan U-22 12-5 Australia U-23 Asia-Pacific Tournament Group Stage
21.06 Seogwipo South Korea 17-13 New Zealand U-23 Asia-Pacific Tournament Group Stage
20.06 Seogwipo (South Korea) Australia U-23 17-7 New Zealand U-23 Asia-Pacific Tournament Group Stage
20.06 Seogwipo (South Korea) Japan U-22 26-3 Hong Kong Asia-Pacific Tournament Group Stage
20.06 Seogwipo South Korea 18-5 ASPAC United Asia-Pacific Tournament Group Stage
19.06 Seogwipo (South Korea) Australia U-23 16-1 ASPAC United Asia-Pacific Tournament Group Stage
19.06 Seogwipo (South Korea) Japan U-22 29-3 New Zealand U-23 Asia-Pacific Tournament Group Stage
19.06 Seogwipo South Korea 14-9 Hong Kong Asia-Pacific Tournament Group Stage
18.06 Seogwipo (South Korea) Japan U-22 29-0 ASPAC United Asia-Pacific Tournament Group Stage
18.06 Seogwipo (South Korea) New Zealand U-23 15-10 Hong Kong Asia-Pacific Tournament Group Stage
18.06 Seogwipo South Korea 11-14 Australia U-23 Asia-Pacific Tournament Group Stage
09.04 Cardiff (Wales) Scotland 19-2 Czech RepublicHome International Championship 
09.04 Cardiff Wales 8-9 England Home International Championship 
08.04 Cardiff (Wales) England 12-8 Scotland Home International Championship 
08.04 Cardiff Wales 14-6 Czech Republic Home International Championship 
07.04 Cardiff (Wales) England 15-5 Czech RepublicHome International Championship 
07.04 Cardiff Wales 12-8 Scotland Home International Championship