FootballFIFA FutsalAMF FutsalBeach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyFIRS Inline HockeyIIHF Inline HockeySkater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPes├ĄpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MIXED KORFBALL - FIXTURES

Latest Mixed Results

2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Mixed Fixtures

Mixed Ranking

  
DATEVENUEMATCHCOMPETITIONSTAGE
13.10Gorredijk (Netherlands) England - Poland European ChampionshipA Division, Group A (4 x 10 mins)
13.10GorredijkNetherlands - Catalonia European ChampionshipA Division, Group A (4 x 10 mins)
13.10Drachten (Netherlands) Czechia - Belgium European ChampionshipA Division, Group B (4 x 10 mins)
13.10Drachten (Netherlands) Germany - Portugal European ChampionshipA Division, Group B (4 x 10 mins)
13.10Gorredijk (Netherlands) France - Slovakia European ChampionshipB Division, Group C (4 x 10 mins)
13.10Gorredijk (Netherlands) Ireland - Turkey European ChampionshipB Division, Group C (4 x 10 mins)
13.10Drachten (Netherlands) Hungary - Serbia European ChampionshipB Division, Group D (4 x 10 mins)
13.10Drachten (Netherlands) Scotland - Wales European ChampionshipB Division, Group D (4 x 10 mins)
14.10Gorredijk (Netherlands) Catalonia - Poland European ChampionshipA Division, Group A (4 x 10 mins)
14.10GorredijkNetherlands - England European ChampionshipA Division, Group A (4 x 10 mins)
14.10Drachten (Netherlands) Germany - Belgium European ChampionshipA Division, Group B (4 x 10 mins)
14.10Drachten (Netherlands) Portugal - Czechia European ChampionshipA Division, Group B (4 x 10 mins)
14.10Gorredijk (Netherlands) Ireland - France European ChampionshipB Division, Group C (4 x 10 mins)
14.10 Gorredijk (Netherlands) Slovakia - Turkey European ChampionshipB Division, Group C (4 x 10 mins)
14.10Drachten (Netherlands) Hungary - Scotland European ChampionshipB Division, Group D (4 x 10 mins)
14.10Drachten (Netherlands)Serbia - Wales European ChampionshipB Division, Group D (4 x 10 mins)
15.10Drachten (Netherlands) England - Catalonia European ChampionshipA Division, Group A (4 x 10 mins)
15.10DrachtenNetherlands - Poland European ChampionshipA Division, Group A (4 x 10 mins)
15.10 Gorredijk (Netherlands) Czechia - Germany European ChampionshipA Division, Group B (4 x 10 mins)
15.10Gorredijk (Netherlands) Portugal - Belgium European ChampionshipA Division, Group B (4 x 10 mins)
15.10Drachten (Netherlands)France - Turkey European ChampionshipB Division, Group C (4 x 10 mins)
15.10Drachten (Netherlands) Ireland - Slovakia European ChampionshipB Division, Group C (4 x 10 mins)
15.10Gorredijk (Netherlands) Hungary - Wales European ChampionshipB Division, Group D (4 x 10 mins)
15.10 Gorredijk (Netherlands) Serbia - Scotland European ChampionshipB Division, Group D (4 x 10 mins)
17.10Leeuwarden (Netherlands)1st Group A - 4th Group B European ChampionshipA Division, Quarter-Final (4 x 10 mins)
17.10Leeuwarden (Netherlands)1st Group B - 4th Group A European ChampionshipA Division, Quarter-Final (4 x 10 mins)
17.10Leeuwarden (Netherlands)2nd Group A - 3rd Group B European ChampionshipA Division, Quarter-Final (4 x 10 mins)
17.10Leeuwarden (Netherlands)2nd Group B - 3rd Group A European ChampionshipA Division, Quarter-Final (4 x 10 mins)
17.10Gorredijk (Netherlands)1st Group C - 4th Group D European ChampionshipB Division, Quarter-Final (4 x 10 mins)
17.10Gorredijk (Netherlands)1st Group D - 4th Group C European ChampionshipB Division, Quarter-Final (4 x 10 mins)
17.10Gorredijk (Netherlands)2nd Group C - 3rd Group D European ChampionshipB Division, Quarter-Final (4 x 10 mins)
17.10 Gorredijk (Netherlands)2nd Group D - 3rd Group C European ChampionshipB Division, Quarter-Final (4 x 10 mins)
18.10Gorredijk (Netherlands)Loser 2D/3C - Loser 1C/4D European ChampionshipB Division, 5th-8th Place Semi-Final (4 x 10 mins)
18.10Gorredijk (Netherlands)Loser 2C/3D - Loser 1D/4C European ChampionshipB Division, 5th-8th Place Semi-Final (4 x 10 mins)
18.10Gorredijk (Netherlands) Winner 1C/4D - Winner 2D/3C European ChampionshipB Division, Semi-Final (4 x 10 mins)
18.10Gorredijk (Netherlands) Winner 1D/4C - Winner 2C/3D European ChampionshipB Division, Semi-Final (4 x 10 mins)
19.10Heerenveen (Netherlands) Loser 2B/3A - Loser 1A/4B European ChampionshipA Division, 5th-8th Place Semi-Final (4 x 10 mins)
19.10Heerenveen (Netherlands) Loser 2A/3B - Loser 1B/4A European ChampionshipA Division, 5th-8th Place Semi-Final (4 x 10 mins)
19.10Heerenveen (Netherlands) Winner 1A/4B - Winner 2B/3A European ChampionshipA Division, Semi-Final (4 x 10 mins)
19.10Heerenveen (Netherlands) Winner 1B/4A - Winner 2A/3B European ChampionshipA Division, Semi-Final (4 x 10 mins)
20.10Heerenveen (Netherlands) Loser 5-8 SF1 - Loser 5-8 SF2 European ChampionshipB Division, 7th Place Match (4 x 10 mins)
20.10Heerenveen (Netherlands) Winner 5-8 SF1 - Winner 5-8 SF2 European ChampionshipB Division, 5th Place Match (4 x 10 mins)
20.10Heerenveen (Netherlands) Loser SF1 - Loser SF2 European ChampionshipB Division, 3rd Place Match (4 x 10 mins)
20.10Heerenveen (Netherlands) Winner SF1 - Winner SF2 European ChampionshipB Division, Final (4 x 10 mins)
21.10Heerenveen (Netherlands) Loser 5-8 SF1 - Loser 5-8 SF2 European ChampionshipA Division, 7th Place Match (4 x 10 mins)
21.10Heerenveen (Netherlands) Winner 5-8 SF1 - Winner 5-8 SF2 European ChampionshipA Division, 5th Place Match (4 x 10 mins)
21.10 Heerenveen (Netherlands) Loser SF1 - Loser SF2 European ChampionshipA Division, 3rd Place Match (4 x 10 mins)
21.10Heerenveen (Netherlands) Winner SF1 - Winner SF2 European ChampionshipA Division, Final (4 x 10 mins)