FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MIXED KORFBALL - 2016 RESULTS

Latest Mixed Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Mixed Fixtures

Mixed Ranking

  
DATEVENUEMATCHCOMPETITIONSTAGE
30.10 Dordrecht (Netherlands) Catalonia 16-12 Portugal European Championship 3rd Place Match (4 x 10 mins)
30.10 Dordrecht Netherlands 27-14 Belgium European Championship Final (4 x 10 mins)
29.10 Dordrecht (Netherlands) Poland 15-10 Turkey European Championship 5th-10th Place Pool  (4 x 7½ mins)
29.10 Dordrecht (Netherlands) Germany 9-8 England European Championship 5th-10th Place Pool  (4 x 7½ mins)
29.10 Dordrecht (Netherlands) Russia 16-15 Turkey European Championship 5th-10th Place Pool  (4 x 7½ mins)
29.10 Dordrecht (Netherlands) England 14-8 Czech Republic European Championship 5th-10th Place Pool  (4 x 7½ mins)
29.10 Dordrecht (Netherlands) Russia 15-13 Poland European Championship 5th-10th Place Pool  (4 x 7½ mins)
29.10 Dordrecht (Netherlands) Germany 19-7 Czech Republic European Championship 5th-10th Place Pool  (4 x 7½ mins)
28.10 Dordrecht (Netherlands) England 25-7 Turkey European Championship 5th-10th Place Pool (4 x 10 mins)
28.10 Dordrecht (Netherlands) Germany 23-11 Poland European Championship 5th-10th Place Pool (4 x 10 mins)
28.10 Dordrecht (Netherlands) Czech Republic 25-9 Russia European Championship 5th-10th Place Pool (4 x 10 mins)
28.10 Dordrecht (Netherlands) Belgium 26-13 Catalonia European ChampionshipSemi-Final (4 x 10 mins)
28.10 Dordrecht Netherlands 31-10 Portugal European Championship Semi-Final (4 x 10 mins)
26.10 Dordrecht (Netherlands) Catalonia 21-16 Germany European Championship Pool A (4 x 10 mins)
26.10 Dordrecht Netherlands 48-12 Russia European Championship Pool A (4 x 10 mins)
26.10 Dordrecht (Netherlands) Belgium 34-14 Czech Republic European Championship Pool B (4 x 10 mins)
26.10 Dordrecht (Netherlands) Portugal 17-12 England European Championship Pool B (4 x 10 mins)
25.10 Dordrecht (Netherlands) Germany 25-11 Russia European Championship Pool A (4 x 10 mins)
25.10 Dordrecht Netherlands 28-7 Turkey European Championship Pool A (4 x 10 mins)
25.10 Dordrecht (Netherlands) Belgium 33-10 Poland European Championship Pool B (4 x 10 mins)
25.10 Dordrecht (Netherlands) Portugal 20-10 Czech Republic European Championship Pool B (4 x 10 mins)
24.10 Dordrecht (Netherlands) Catalonia 35-11 Russia European Championship Pool A (4 x 10 mins)
24.10 Dordrecht (Netherlands) Germany 21-13 Turkey European Championship Pool A (4 x 10 mins)
24.10 Dordrecht (Netherlands) England 17-14 Czech Republic European Championship Pool B (4 x 10 mins)
24.10 Dordrecht (Netherlands) Portugal 22-8 Poland European Championship Pool B (4 x 10 mins)
23.10 Dordrecht (Netherlands) Catalonia 23-15 Turkey European Championship Pool A (4 x 10 mins)
23.10 Dordrecht Netherlands 26-15 Germany European Championship Pool A (4 x 10 mins)
23.10 Dordrecht (Netherlands) Belgium 24-13 Portugal European Championship Pool B (4 x 10 mins)
23.10 Dordrecht (Netherlands) England 23-13 Poland European Championship Pool B (4 x 10 mins)
22.10 Dordrecht Netherlands 22-17 Catalonia European Championship Pool A (4 x 10 mins)
22.10 Dordrecht (Netherlands) Russia 19-12 Turkey European Championship Pool A (4 x 10 mins)
22.10 Dordrecht (Netherlands) Belgium 22-14 England European Championship Pool B (4 x 10 mins)
22.10 Dordrecht (Netherlands) Czech Republic 16-6 Poland European Championship Pool B (4 x 10 mins)
29.08 Jaipur India 16-17 China Asian Championship 3rd Place Match (2 x 20 mins)
29.08 Jaipur (India) Taiwan 39-14 Hong Kong Asian Championship Final (2 x 20 mins)
28.08 Jaipur India 61-8 Sri Lanka Asian Championship Group Stage (2 x 16 mins)
28.08 Jaipur (India) Taiwan 25-7 China Asian Championship Group Stage (2 x 16 mins)
28.08 Jaipur (India) China 29-8 Sri Lanka Asian Championship Group Stage (2 x 16 mins)
28.08 Jaipur India 17-19 Hong Kong Asian Championship Group Stage (2 x 16 mins)
27.08 Jaipur (India) Hong Kong 14-13 China
After extra time
Asian Championship Group Stage (2 x 16 mins)
27.08 Jaipur (India) Taiwan 38-9 Sri Lanka Asian Championship Group Stage (2 x 16 mins)
27.08 Jaipur India 10-15 China Asian Championship Group Stage (2 x 16 mins)
27.08 Jaipur (India) Taiwan 27-9 Hong Kong Asian Championship Group Stage (2 x 16 mins)
26.08 Jaipur (India) Hong Kong 30-1 Sri Lanka Asian Championship Group Stage (2 x 16 mins)
26.08 Jaipur India 12-21 Taiwan Asian Championship Group Stage (2 x 16 mins)
05.06Nitra (Slovakia)Greece 15-9 ArmeniaEuropean Championship QualifierEast, 5th-7th Place Group (2 x 17 mins)
05.06Nitra (Slovakia)Serbia 11-10 Greece
After extra time
European Championship QualifierEast, 5th-7th Place Group (2 x 17 mins)
05.06NitraSlovakia 18-12 ScotlandEuropean Championship QualifierEast, 3rd Place Match (2 x 17 mins)
05.06Nitra (Slovakia)Germany 25-14 PolandEuropean Championship QualifierEast, Final (2 x 17 mins)
05.06Saint-ÉtienneFrance 11-10 Ireland
After extra time
European Championship QualifierWest (2 x 17 mins)
05.06Saint-Étienne (France)Turkey 14-12 CataloniaEuropean Championship QualifierWest (2 x 17 mins)
05.06Saint-Étienne (France)Wales 14-7 SwedenEuropean Championship QualifierWest (2 x 17 mins)
04.06Nitra (Slovakia)Poland 26-4 ArmeniaEuropean Championship QualifierEast, Pool A (2 x 17 mins)
04.06NitraSlovakia 17-9 GreeceEuropean Championship QualifierEast, Pool A (2 x 17 mins)
04.06Nitra (Slovakia)Serbia 18-4 ArmeniaEuropean Championship QualifierEast, 5th-7th Place Group (2 x 17 mins)
04.06Nitra (Slovakia)Poland 11-7 ScotlandEuropean Championship QualifierEast, Semi-Final (2 x 17 mins)
04.06NitraSlovakia 6-22 GermanyEuropean Championship QualifierEast, Semi-Final (2 x 17 mins)
04.06Saint-Étienne (France)Catalonia 15-5 WalesEuropean Championship QualifierWest (2 x 17 mins)
04.06Saint-ÉtienneFrance 17-4 SwedenEuropean Championship QualifierWest (2 x 17 mins)
04.06Saint-Étienne (France)Turkey 10-9 Ireland
After extra time
European Championship QualifierWest (2 x 17 mins)
04.06Saint-ÉtienneFrance 4-18 CataloniaEuropean Championship QualifierWest (2 x 17 mins)
04.06Saint-Étienne (France)Ireland 17-8 SwedenEuropean Championship QualifierWest (2 x 17 mins)
04.06Saint-Étienne (France)Turkey 11-4 WalesEuropean Championship QualifierWest (2 x 17 mins)
03.06Nitra (Slovakia)Poland 15-9 GreeceEuropean Championship QualifierEast, Pool A (2 x 17 mins)
03.06NitraSlovakia 23-5 ArmeniaEuropean Championship QualifierEast, Pool A (2 x 17 mins)
03.06Nitra (Slovakia)Greece 18-10 ArmeniaEuropean Championship QualifierEast, Pool A (2 x 17 mins)
03.06NitraSlovakia 15-16 Poland
After extra time
European Championship QualifierEast, Pool A (2 x 17 mins)
03.06Nitra (Slovakia)Germany 27-5 SerbiaEuropean Championship QualifierEast, Pool B (2 x 17 mins)
03.06Nitra (Slovakia)Scotland 14-12 SerbiaEuropean Championship QualifierEast, Pool B (2 x 17 mins)
03.06Nitra (Slovakia)Germany 21-4 ScotlandEuropean Championship QualifierEast, Pool B (2 x 17 mins)
03.06Saint-Étienne (France)Catalonia 18-4 IrelandEuropean Championship QualifierWest (2 x 17 mins)
03.06Saint-ÉtienneFrance 14-10 WalesEuropean Championship QualifierWest (2 x 17 mins)
03.06Saint-Étienne (France)Turkey 17-6 SwedenEuropean Championship QualifierWest (2 x 17 mins)
03.06Saint-Étienne (France)Catalonia 25-6 SwedenEuropean Championship QualifierWest (2 x 17 mins)
03.06Saint-ÉtienneFrance 10-15 TurkeyEuropean Championship QualifierWest (2 x 17 mins)
03.06Saint-Étienne (France)Wales 12-11 IrelandEuropean Championship QualifierWest (2 x 17 mins)