FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPes├ĄpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MIXED KORFBALL - 2013 RESULTS

Latest Mixed Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Mixed Fixtures

Mixed Ranking

   
DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
19.10 Papendrecht (Netherlands) Greece 13-10 Romania European Bowl (East) 5th Place Match (Match 1) (2 x 17 mins)
19.10 Papendrecht (Netherlands) Romania 11-8 Greece European Bowl (East) 5th Place Match (Match 2) (2 x 17 mins)
19.10 Papendrecht (Netherlands) Wales 8-7 Ireland
After extra time
European Bowl (East) Semi-Final (2 x 17 mins)
19.10 Papendrecht (Netherlands) Turkey 12-6 France European Bowl (East) Semi-Final (2 x 17 mins)
19.10 Papendrecht (Netherlands) Ireland 15-14 France
After extra time
European Bowl (East) 3rd Place Match (2 x 17 mins)
19.10 Papendrecht (Netherlands) Turkey 7-4 Wales European Bowl (East) Final (2 x 17 mins)
18.10 Papendrecht (Netherlands) Wales 11-10 France European Bowl (East) Group A (2 x 17 mins)
18.10 Papendrecht (Netherlands) Wales 14-9 Romania European Bowl (East) Group A (2 x 17 mins)
18.10 Papendrecht (Netherlands) France 12-7 Romania European Bowl (East) Group A (2 x 17 mins)
18.10 Papendrecht (Netherlands) Ireland 15-5 Greece European Bowl (East) Group B (2 x 17 mins)
18.10 Papendrecht (Netherlands) Turkey 14-9 Ireland European Bowl (East) Group B (2 x 17 mins)
18.10 Papendrecht (Netherlands) Turkey 10-3 Greece European Bowl (East) Group B (2 x 17 mins)
14.10 Tianjin (China) South Korea 9-3 Indonesia Asian Championship 5th-7th Place Semi-Final (2 x 18 mins)
14.10 Tianjin (China) Taiwan 21-9 Japan Asian Championship Semi-Final (2 x 18 mins)
14.10 Tianjin China 23-6 Macau Asian Championship Semi-Final (2 x 18 mins)
14.10 Tianjin (China) Malaysia 12-9 South Korea Asian Championship 5th Place Match (2 x 18 mins)
14.10 Tianjin (China) Macau 10-8 Japan Asian Championship 3rd Place Match (2 x 18 mins)
14.10 Tianjin (China) China 13-18 Taiwan Asian Championship Final (2 x 18 mins)
13.10 Tianjin China 26-7 Macau Asian Championship Group Stage (2 x 18 mins)
13.10 Tianjin (China) Japan 9-6 Malaysia Asian Championship Group Stage (2 x 18 mins)
13.10 Tianjin (China) Taiwan 26-8 Indonesia Asian Championship Group Stage (2 x 18 mins)
13.10 Tianjin (China) Macau 11-8 South Korea Asian Championship Group Stage (2 x 18 mins)
13.10 Tianjin China 17-5 Malaysia Asian Championship Group Stage (2 x 18 mins)
13.10 Tianjin (China) Taiwan 29-7 Japan Asian Championship Group Stage (2 x 18 mins)
13.10 Tianjin (China) South Korea 6-2 Indonesia Asian Championship Group Stage (2 x 18 mins)
12.10 Tianjin China 25-4 Indonesia Asian Championship Group Stage (2 x 18 mins)
12.10 Tianjin (China) Macau 13-9 Japan Asian Championship Group Stage (2 x 18 mins)
12.10 Tianjin (China) Malaysia 5-3 South Korea Asian Championship Group Stage (2 x 18 mins)
12.10 Tianjin China 6-18 Taiwan Asian Championship Group Stage (2 x 18 mins)
12.10 Tianjin (China) Macau 13-6 Indonesia Asian Championship Group Stage (2 x 18 mins)
12.10 Tianjin (China) Japan 6-5 South Korea Asian Championship Group Stage (2 x 18 mins)
12.10 Tianjin (China) Malaysia 7-19 Taiwan Asian Championship Group Stage (2 x 18 mins)
11.10 Tianjin China 24-2 Japan Asian Championship Group Stage (2 x 18 mins)
11.10 Tianjin (China) Malaysia 9-2 Indonesia Asian Championship Group Stage (2 x 18 mins)
11.10 Tianjin (China) Taiwan 27-4 Macau Asian Championship Group Stage (2 x 18 mins)
11.10 Tianjin China 19-2 South Korea Asian Championship Group Stage (2 x 18 mins)
11.10 Tianjin (China) Japan 4-3 Indonesia Asian Championship Group Stage (2 x 18 mins)
11.10 Tianjin (China) Malaysia 7-6 Macau Asian Championship Group Stage (2 x 18 mins)
11.10 Tianjin (China) Taiwan 24-2 South Korea Asian Championship Group Stage (2 x 18 mins)
04.08 Cali (Colombia) Czech Republic 27-26 Germany World Games 7th Place Match
04.08 Cali (Colombia) Great Britain 19-14 Russia World Games 5th Place Match
04.08 Cali (Colombia) Taiwan 18-14 Portugal World Games 3rd Place Match
04.08 Cali (Colombia) Netherlands 25-20 Belgium World Games Final
03.08 Cali (Colombia) Great Britain 17-16 Germany World Games 5th-8th Place Semi-Final
03.08 Cali (Colombia) Russia 28-21 Czech Republic World Games 5th-8th Place Semi-Final
03.08 Cali (Colombia) Belgium 29-9 Portugal World Games Semi-Final
03.08 Cali (Colombia) Netherlands 40-14 Taiwan World Games Semi-Final
02.08 Cali (Colombia) Portugal 20-17 Great Britain World Games Group A
02.08 Cali (Colombia) Netherlands 42-19 Czech Republic World Games Group A
02.08 Cali (Colombia) Belgium 33-7 Germany World Games Group B
02.08 Cali (Colombia) Taiwan 24-20 Russia World Games Group B
01.08 Cali (Colombia) Netherlands 39-19 Great Britain World Games Group A
01.08 Cali (Colombia) Portugal 21-18 Czech Republic World Games Group A
01.08 Cali (Colombia) Belgium 26-21 Taiwan World Games Group B
01.08 Cali (Colombia) Germany 19-15 Russia World Games Group B
31.07 Cali (Colombia) Czech Republic 18-17 Great Britain World Games Group A
31.07 Cali (Colombia) Netherlands 38-18 Portugal World Games Group A
31.07 Cali (Colombia) Belgium 30-15 Russia World Games Group B
31.07 Cali (Colombia) Taiwan 22-15 Germany World Games Group B
09.06 Prievidza (Slovakia) Serbia 23-9 Scotland European Bowl (Central)  
09.06 Prievidza Slovakia 20-18 Sweden European Bowl (Central)  
08.06 Prievidza Slovakia 23-15 Serbia European Bowl (Central)  
08.06 Prievidza (Slovakia) Scotland 25-11 Sweden European Bowl (Central)  
08.06 Prievidza Slovakia 25-10 Scotland European Bowl (Central)  
08.06 Prievidza (Slovakia) Serbia 28-13 Sweden European Bowl (Central)