FOOTBALL FUTSAL (FIFA) FUTSAL (AMF) BEACH SOCCER AMERICAN FOOTBALL
AUSTRALIAN FOOTBALL RUGBY UNION RUGBY SEVENS RUGBY LEAGUE TOUCH
FLAG FOOTBALL ICE HOCKEY BANDY FIELD HOCKEY INDOOR HOCKEY
FLOORBALL INLINE HOCKEY (FIRS) INLINE HOCKEY (IIHF) ROLLER HOCKEY SKATER HOCKEY
BALL HOCKEY RINGETTE LACROSSE BOX LACROSSE INTERCROSSE
CRICKET BASEBALL SOFTBALL PESÄPALLO CURLING
VOLLEYBALL FISTBALL TCHOUKBALL ROLLBALL ULTIMATE
BASKETBALL NETBALL KORFBALL HANDBALL BEACH HANDBALL
WATER POLO CANOE POLO UNDERWATER HOCKEY UNDERWATER RUGBY CYCLEBALL
POLO POLOCROSSE HORSEBALL KABADDI BEACH KABADDI

WOMEN'S INDOOR HOCKEY - 2014 RESULTS

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
17.08 San José (Costa Rica) Panama 4-1 Guatemala Central American Tournament  
17.08 San José Costa Rica 1-2 Guatemala Central American Tournament  
16.08 San José Costa Rica 3-4 Guatemala Central American Tournament  
16.08 San José Costa Rica 2-6 Panama Central American Tournament  
15.08 San José Costa Rica 0-5 Panama Central American Tournament  
15.08 San José (Costa Rica) Panama 4-1 Guatemala Central American Tournament  
13.04 Taldykorgan (Kazakhstan) Thailand 10-0 Tajikistan Asia Cup 3rd Place Match
13.04 Taldykorgan Kazakhstan 5-1 Malaysia Asia Cup Final
13.04 Windhoek Namibia 1-4 South Africa Africa Cup of Nations Match 3
12.04 Taldykorgan Kazakhstan 24-0 Tajikistan Asia Cup Group Stage
12.04 Taldykorgan (Kazakhstan) Malaysia 11-7 Thailand Asia Cup Group Stage
12.04 Montevideo Uruguay 1-1 USA
1-2 pens
Pan American Cup 3rd Place Match
12.04 Montevideo (Uruguay) Canada 3-1 Argentina Pan American Cup Final
12.04 Windhoek Namibia 4-3 South Africa Africa Cup of Nations Match 2
11.04 Taldykorgan Kazakhstan 4-3 Thailand Asia Cup Group Stage
11.04 Taldykorgan (Kazakhstan) Malaysia 20-1 Tajikistan Asia Cup Group Stage
11.04 Windhoek Namibia 1-3 South Africa Africa Cup of Nations Match 1
10.04 Taldykorgan Kazakhstan 4-2 Malaysia Asia Cup Group Stage
10.04 Taldykorgan (Kazakhstan) Thailand 15-0 Tajikistan Asia Cup Group Stage
10.04 Montevideo (Uruguay) Canada 5-0 USA Pan American Cup Semi-Final
10.04 Montevideo (Uruguay) Uruguay 0-0 Argentina
0-1 pens
Pan American Cup Semi-Final
09.04 Taldykorgan Kazakhstan 18-1 Tajikistan Asia Cup Group Stage
09.04 Taldykorgan (Kazakhstan) Malaysia 7-6 Thailand Asia Cup Group Stage
09.04 Montevideo (Uruguay) Argentina 3-1 USA Pan American Cup Group Stage
09.04 Montevideo Uruguay 4-2 Canada Pan American Cup Group Stage
08.04 Taldykorgan Kazakhstan 12-2 Thailand Asia Cup Group Stage
08.04 Taldykorgan (Kazakhstan) Malaysia 19-0 Tajikistan Asia Cup Group Stage
08.04 Montevideo (Uruguay) Canada 0-0 USA Pan American Cup Group Stage
08.04 Montevideo Uruguay 4-0 Argentina Pan American Cup Group Stage
07.04 Taldykorgan Kazakhstan 7-1 Malaysia Asia Cup Group Stage
07.04 Taldykorgan (Kazakhstan) Thailand 15-1 Tajikistan Asia Cup Group Stage
07.04 Montevideo (Uruguay) Canada 10-0 Argentina Pan American Cup Group Stage
07.04 Montevideo Uruguay 2-3 USA Pan American Cup Group Stage
26.01 Prague (Czech Republic) Belarus 4-3 England European Championship 5th-8th Place Group
26.01 Prague Czech Republic 2-1 France European Championship 5th-8th Place Group
26.01 Prague (Czech Republic) Poland 2-1 Austria European Championship 3rd Place Match
26.01 Prague (Czech Republic) Netherlands 3-0 Germany European Championship Final
26.01 Šiauliai Lithuania 11-0 Slovakia European Championship II 5th-8th Place Group
26.01 Šiauliai (Lithuania) Russia 3-2 Wales European Championship II 5th-8th Place Group
26.01 Šiauliai (Lithuania) Scotland 4-2 Switzerland European Championship II 1st-4th Place Group
26.01 Šiauliai (Lithuania) Ukraine 1-0 Belgium European Championship II 1st-4th Place Group
26.01 Poreč Croatia 4-1 Bulgaria European Championship III Group Stage
26.01 Poreč (Croatia) Sweden 3-2 Portugal European Championship III Group Stage
26.01 Poreč (Croatia) Sweden 3-2 Bulgaria European Championship III 3rd Place Match
26.01 Poreč Croatia 3-2 Turkey European Championship III Final
25.01 Prague Czech Republic 4-2 Netherlands European Championship Pool A
25.01 Prague (Czech Republic) Germany 5-3 England European Championship Pool A
25.01 Prague (Czech Republic) Austria 2-2 Poland European Championship Pool B
25.01 Prague (Czech Republic) Belarus 6-6 France European Championship Pool B
25.01 Prague (Czech Republic) England 3-0 France European Championship 5th-8th Place Group
25.01 Prague Czech Republic 4-4 Belarus European Championship 5th-8th Place Group
25.01 Prague (Czech Republic) Germany 5-1 Austria European Championship Semi-Final
25.01 Prague (Czech Republic) Netherlands 2-2 Poland
1-0 pens
European Championship Semi-Final
25.01 Šiauliai (Lithuania) Scotland 12-1 Slovakia European Championship II Pool A
25.01 Šiauliai (Lithuania) Ukraine 5-3 Russia European Championship II Pool A
25.01 Šiauliai (Lithuania) Belgium 2-2 Switzerland European Championship II Pool B
25.01 Šiauliai Lithuania 2-1 Wales European Championship II Pool B
25.01 Šiauliai Lithuania 5-7 Russia European Championship II 5th-8th Place Group
25.01 Šiauliai (Lithuania) Wales 5-1 Slovakia European Championship II 5th-8th Place Group
25.01 Šiauliai (Lithuania) Belgium 2-1 Scotland European Championship II 1st-4th Place Group
25.01 Šiauliai (Lithuania) Ukraine 8-1 Switzerland European Championship II 1st-4th Place Group
25.01 Poreč (Croatia) Bulgaria 2-1 Sweden European Championship III Group Stage
25.01 Poreč Croatia 1-3 Turkey European Championship III Group Stage
25.01 Poreč (Croatia) Bulgaria 5-4 Portugal European Championship III Group Stage
25.01 Poreč (Croatia) Sweden 0-0 Turkey European Championship III Group Stage
24.01 Prague Czech Republic 0-10 Germany European Championship Pool A
24.01 Prague (Czech Republic) Netherlands 7-0 England European Championship Pool A
24.01 Prague (Czech Republic) Austria 3-2 Belarus European Championship Pool B
24.01 Prague (Czech Republic) Poland 4-1 France European Championship Pool B
24.01 Prague Czech Republic 4-1 England European Championship Pool A
24.01 Prague (Czech Republic) Netherlands 9-5 Germany European Championship Pool A
24.01 Prague (Czech Republic) Austria 7-2 France European Championship Pool B
24.01 Prague (Czech Republic) Belarus 4-3 Poland European Championship Pool B
24.01 Šiauliai (Lithuania) Scotland 5-1 Russia European Championship II Pool A
24.01 Šiauliai (Lithuania) Ukraine 11-1 Slovakia European Championship II Pool A
24.01 Šiauliai Lithuania 1-4 Belgium European Championship II Pool B
24.01 Šiauliai (Lithuania) Switzerland 3-2 Wales European Championship II Pool B
24.01 Šiauliai (Lithuania) Russia 9-3 Slovakia European Championship II Pool A
24.01 Šiauliai (Lithuania) Ukraine 9-3 Scotland European Championship II Pool A
24.01 Šiauliai Lithuania 3-3 Switzerland European Championship II Pool B
24.01 Šiauliai (Lithuania) Wales 3-1 Belgium European Championship II Pool B
24.01 Poreč Croatia 4-2 Sweden European Championship III Group Stage
24.01 Poreč (Croatia) Turkey 7-1 Portugal European Championship III Group Stage
24.01 Poreč Croatia 5-2 Portugal European Championship III Group Stage
24.01 Poreč (Croatia) Turkey 4-1 Bulgaria European Championship III Group Stage