FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
WOMEN'S INDOOR HOCKEY - 2010 RESULTS

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
15.08 Barquisimeto (Venezuela) Argentina 0-0 Uruguay
After extra time, 1-0 pens
Pan American Championship Final
15.08 Barquisimeto (Venezuela) USA 2-1 Trinidad & Tobago Pan American Championship 3rd Place Match
14.08 Barquisimeto (Venezuela) Argentina 4-2 Trinidad & Tobago Pan American Championship Semi-Final
14.08 Barquisimeto (Venezuela) Uruguay 3-2 USA
After extra time
Pan American Championship Semi-Final
14.08 Barquisimeto Venezuela 0-3 Canada Pan American Championship 5th Place Match
14.08 Barquisimeto (Venezuela) Chile 5-4 Peru Pan American Championship 7th Place Match
13.08 Barquisimeto Venezuela 0-5 Argentina Pan American Championship Pool B
13.08 Barquisimeto (Venezuela) USA 9-0 Chile Pan American Championship Pool B
13.08 Barquisimeto (Venezuela) Trinidad & Tobago 4-0 Peru Pan American Championship Pool A
13.08 Barquisimeto (Venezuela) Uruguay 3-2 Canada Pan American Championship Pool A
11.08 Barquisimeto (Venezuela) Argentina 2-0 USA Pan American Championship Pool B
11.08 Barquisimeto Venezuela 2-2 Chile Pan American Championship Pool B
11.08 Barquisimeto (Venezuela) Trinidad & Tobago 5-3 Canada Pan American Championship Pool A
11.08 Barquisimeto (Venezuela) Uruguay 10-1 Peru Pan American Championship Pool A
09.08 Barquisimeto Venezuela 0-5 USA Pan American Championship Pool B
09.08 Barquisimeto (Venezuela) Argentina 10-0 Chile Pan American Championship Pool B
09.08 Barquisimeto (Venezuela) Uruguay 6-1 Trinidad & Tobago Pan American Championship Pool A
09.08 Barquisimeto (Venezuela) Canada 4-0 Peru Pan American Championship Pool A
30.07 Bangkok Thailand 1-4 Kazakhstan Asian Cup Final
30.07 Bangkok (Thailand) Malaysia 6-1 Uzbekistan Asian Cup 3rd Place Match
29.07 Bangkok (Thailand) Kazakhstan 10-1 Uzbekistan Asian Cup Group Stage
29.07 Bangkok Thailand 2-2 Malaysia Asian Cup Group Stage
28.07 Bangkok (Thailand) Uzbekistan 6-1 Indonesia Asian Cup Group Stage
28.07 Bangkok (Thailand) Kazakhstan 3-1 Malaysia Asian Cup Group Stage
27.07 Bangkok Thailand 11-0 Indonesia Asian Cup Group Stage
27.07 Bangkok (Thailand) Malaysia 2-1 Uzbekistan Asian Cup Group Stage
26.07 Bangkok Thailand 1-5 Kazakhstan Asian Cup Group Stage
26.07 Bangkok (Thailand) Malaysia 9-0 Indonesia Asian Cup Group Stage
25.07 Bangkok Thailand 4-3 Uzbekistan Asian Cup Group Stage
25.07 Bangkok (Thailand) Kazakhstan 18-0 Indonesia Asian Cup Group Stage
13.02 Poznań (Poland) Germany 4-2 Netherlands World Cup Final
13.02 Poznań (Poland) Ukraine 4-2 Belarus World Cup 3rd Place Match
12.02 Poznań (Poland) Germany 6-2 Ukraine World Cup Semi-Final
12.02 Poznań (Poland) Netherlands 7-0 Belarus World Cup Semi-Final
12.02 Poznań Poland 4-0 Czech Republic World Cup 5th Place Match
12.02 Poznań (Poland) Austria 2-1 Australia
After extra time
World Cup 7th Place Match
12.02 Poznań (Poland) Argentina 4-1 Namibia World Cup 9th Place Match
12.02 Poznań (Poland) Uruguay 3-1 Kazakhstan World Cup 11th Place Match
11.02 Poznań (Poland) Australia 3-3 Belarus World Cup Pool B
11.02 Poznań Poland 0-3 Germany World Cup Pool B
11.02 Poznań (Poland) Namibia 1-0 Uruguay World Cup Pool B
11.02 Poznań (Poland) Netherlands 7-0 Austria World Cup Pool A
11.02 Poznań (Poland) Argentina 3-0 Kazakhstan World Cup Pool A
11.02 Poznań (Poland) Ukraine 6-1 Czech Republic World Cup Pool A
10.02 Poznań (Poland) Australia 6-0 Namibia World Cup Pool B
10.02 Poznań Poland 3-1 Uruguay World Cup Pool B
10.02 Poznań (Poland) Germany 2-0 Belarus World Cup Pool B
10.02 Poznań Poland 8-0 Namibia World Cup Pool B
10.02 Poznań (Poland) Belarus 2-1 Uruguay World Cup Pool B
10.02 Poznań (Poland) Germany 7-1 Australia World Cup Pool B
10.02 Poznań (Poland) Czech Republic 5-3 Argentina World Cup Pool A
10.02 Poznań (Poland) Netherlands 3-0 Ukraine World Cup Pool A
10.02 Poznań (Poland) Austria 5-1 Kazakhstan World Cup Pool A
09.02 Poznań Poland 2-4 Belarus World Cup Pool B
09.02 Poznań (Poland) Australia 5-2 Uruguay World Cup Pool B
09.02 Poznań (Poland) Germany 17-1 Namibia World Cup Pool B
09.02 Poznań (Poland) Netherlands 5-1 Czech Republic World Cup Pool A
09.02 Poznań (Poland) Austria 4-0 Argentina World Cup Pool A
09.02 Poznań (Poland) Ukraine 4-1 Kazakhstan World Cup Pool A
09.02 Poznań (Poland) Netherlands 8-2 Argentina World Cup Pool A
09.02 Poznań (Poland) Ukraine 2-1 Austria World Cup Pool A
09.02 Poznań (Poland) Czech Republic 4-2 Kazakhstan World Cup Pool A
08.02 Poznań Poland 2-1 Australia World Cup Pool B
08.02 Poznań (Poland) Belarus 12-0 Namibia World Cup Pool B
08.02 Poznań (Poland) Germany 2-0 Uruguay World Cup Pool B
08.02 Poznań (Poland) Ukraine 2-1 Argentina World Cup Pool A
08.02 Poznań (Poland) Netherlands 9-0 Kazakhstan World Cup Pool A
08.02 Poznań (Poland) Czech Republic 1-0 Austria World Cup Pool A
24.01 Nymburk (Czech Republic) Denmark 13-2 Portugal European Trophy Pool D (5th-8th)
24.01 Nymburk (Czech Republic) Italy 4-3 Russia European Trophy Pool D (5th-8th)
24.01 Nymburk Czech Republic 2-2 Austria European Trophy Pool C (1st-4th)
24.01 Nymburk (Czech Republic) Slovakia 4-2 Switzerland European Trophy Pool C (1st-4th)
24.01 Duisburg (Germany) Ukraine 6-5 Spain European Championship Final
24.01 Duisburg Germany 4-2 Netherlands European Championship 3rd Place Match
24.01 Duisburg (Germany) Poland 3-3 Scotland European Championship Pool C (5th-8th)
24.01 Duisburg (Germany) Belarus 5-4 Lithuania European Championship Pool C (5th-8th)
23.01 Nymburk (Czech Republic) Russia 8-5 Denmark European Trophy Pool D (5th-8th)
23.01 Nymburk (Czech Republic) Italy 5-0 Portugal European Trophy Pool D (5th-8th)
23.01 Nymburk Czech Republic 5-0 Switzerland European Trophy Pool C (1st-4th)
23.01 Nymburk (Czech Republic) Austria 7-2 Slovakia European Trophy Pool C (1st-4th)
23.01 Nymburk (Czech Republic) Switzerland 3-1 Russia European Trophy Pool B
23.01 Nymburk (Czech Republic) Austria 9-0 Portugal European Trophy Pool B
23.01 Nymburk Czech Republic 6-2 Slovakia European Trophy Pool A
23.01 Nymburk (Czech Republic) Denmark 7-3 Italy European Trophy Pool A
23.01 Duisburg Germany 2-4 Spain European Championship Semi-Final
23.01 Duisburg (Germany) Ukraine 3-2 Netherlands European Championship Semi-Final
23.01 Duisburg (Germany) Belarus 4-2 Scotland European Championship Pool C (5th-8th)
23.01 Duisburg (Germany) Poland 7-1 Lithuania European Championship Pool C (5th-8th)
23.01 Duisburg (Germany) Netherlands 3-2 Spain European Championship Pool B
23.01 Duisburg (Germany) Belarus 7-5 Poland European Championship Pool B
23.01 Duisburg (Germany) Ukraine 6-4 Scotland European Championship Pool A
23.01 Duisburg Germany 6-2 Lithuania European Championship Pool A
22.01 Nymburk (Czech Republic) Austria 4-4 Switzerland European Trophy Pool B
22.01 Nymburk (Czech Republic) Russia 11-1 Portugal European Trophy Pool B
22.01 Nymburk Czech Republic 8-1 Italy European Trophy Pool A
22.01 Nymburk (Czech Republic) Slovakia 10-5 Denmark European Trophy Pool A
22.01 Nymburk (Czech Republic) Switzerland 12-0 Portugal European Trophy Pool B
22.01 Nymburk (Czech Republic) Austria 5-4 Russia European Trophy Pool B
22.01 Nymburk Czech Republic 5-2 Denmark European Trophy Pool A
22.01 Nymburk (Czech Republic) Slovakia 12-4 Italy European Trophy Pool A
22.01 Duisburg (Germany) Netherlands 9-2 Belarus European Championship Pool B
22.01 Duisburg (Germany) Spain 7-3 Poland European Championship Pool B
22.01 Duisburg Germany 5-2 Scotland European Championship Pool A
22.01 Duisburg (Germany) Ukraine 4-0 Lithuania European Championship Pool A
22.01 Duisburg (Germany) Netherlands 6-2 Poland European Championship Pool B
22.01 Duisburg (Germany) Spain 5-3 Belarus European Championship Pool B
22.01 Duisburg Germany 8-7 Ukraine European Championship Pool A
22.01 Duisburg (Germany) Scotland 5-2 Lithuania European Championship Pool A
17.01 Rouen France 9-3 Croatia European Challenge
17.01 Rouen (France) Wales 1-0 Sweden European Challenge
17.01 Rouen (France) England 10-0 Turkey European Challenge
16.01 Rouen France 12-0 Sweden European Challenge
16.01 Rouen (France) Wales 5-3 Turkey European Challenge
16.01 Rouen (France) England 8-2 Croatia European Challenge
16.01 Rouen France 11-1 Wales European Challenge
16.01 Rouen (France) England 1-1 Sweden European Challenge
16.01 Rouen (France) Croatia 6-5 Turkey European Challenge
15.01 Rouen France 0-7 England European Challenge
15.01 Rouen (France) Sweden 3-1 Turkey European Challenge
15.01 Rouen (France) Croatia 5-4 Wales European Challenge
15.01 Rouen (France) England 6-0 Wales European Challenge
15.01 Rouen (France) Sweden 7-5 Croatia European Challenge
15.01 Rouen France 11-1 Turkey European Challenge