FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S INDOOR HOCKEY - 2014 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
17.08 San José Costa Rica 1-4 Panama Central American Tournament Group Stage
17.08 San José (Costa Rica) Guatemala 4-0 El Salvador Central American Tournament Group Stage
17.08 San José (Costa Rica) Ecuador 5-2 El Salvador Central American Tournament 3rd Place Match
17.08 San José (Costa Rica) Guatemala 4-1 Panama Central American Tournament Final
16.08 San José Costa Rica 4-7 Ecuador Central American Tournament Group Stage
16.08 San José (Costa Rica) Panama 5-4 El Salvador Central American Tournament Group Stage
16.08 San José (Costa Rica) El Salvador 5-1 Ecuador Central American Tournament Group Stage
16.08 San José (Costa Rica) Guatemala 3-0 Panama Central American Tournament Group Stage
15.08 San José Costa Rica 1-6 El Salvador Central American Tournament Group Stage
15.08 San José (Costa Rica) Guatemala 7-2 Ecuador Central American Tournament Group Stage
15.08 San José Costa Rica 0-9 Guatemala Central American Tournament Group Stage
15.08 San José (Costa Rica) Panama 3-1 Ecuador Central American Tournament Group Stage
21.06 Changhua Taiwan 2-3 Kazakhstan Asia Cup 3rd Place Match
21.06 Changhua (Taiwan) Iran 5-1 Malaysia Asia Cup Final
19.06 Changhua (Taiwan) Iran 12-2 Malaysia Asia Cup Group Stage
19.06 Changhua (Taiwan) Kazakhstan 4-2 Indonesia Asia Cup Group Stage
19.06 Changhua Taiwan 2-8 Iran Asia Cup Group Stage
19.06 Changhua (Taiwan) Malaysia 6-4 Kazakhstan Asia Cup Group Stage
17.06 Changhua Taiwan 8-4 Indonesia Asia Cup Group Stage
17.06 Changhua (Taiwan) Iran 16-0 Kazakhstan Asia Cup Group Stage
16.06 Changhua (Taiwan) Iran 15-1 Indonesia Asia Cup Group Stage
16.06 Changhua Taiwan 4-6 Malaysia Asia Cup Group Stage
15.06 Changhua (Taiwan) Malaysia 4-1 Indonesia Asia Cup Group Stage
15.06 Changhua Taiwan 4-2 Kazakhstan Asia Cup Group Stage
13.04 Windhoek Namibia 1-6 South Africa Africa Cup of Nations Match 3
12.04 Montevideo (Uruguay) Argentina 2-2 Guyana
1-2 pens
Pan American Cup 3rd Place Match
12.04 Montevideo (Uruguay) Canada 4-2 USA Pan American Cup Final
12.04 Windhoek Namibia 1-7 South Africa Africa Cup of Nations Match 2
11.04 Montevideo (Uruguay) Argentina 3-1 Canada Pan American Cup Group Stage
11.04 Montevideo Uruguay 1-5 Guyana Pan American Cup Group Stage
11.04 Windhoek Namibia 4-10 South Africa Africa Cup of Nations Match 1
10.04 Montevideo (Uruguay) Canada 4-0 USA Pan American Cup Group Stage
10.04 Montevideo Uruguay 0-2 Argentina Pan American Cup Group Stage
09.04 Montevideo (Uruguay) Canada 6-0 Guyana Pan American Cup Group Stage
09.04 Montevideo (Uruguay) USA 4-3 Argentina Pan American Cup Group Stage
08.04 Montevideo (Uruguay) USA 7-4 Guyana Pan American Cup Group Stage
08.04 Montevideo Uruguay 0-4 Canada Pan American Cup Group Stage
07.04 Montevideo (Uruguay) Guyana 5-3 Argentina Pan American Cup Group Stage
07.04 Montevideo Uruguay 0-4 USA Pan American Cup Group Stage
19.01 Vienna (Austria) Czech Republic 3-2 England European Championship 5th-8th Place Group
19.01 Vienna (Austria) Netherlands 7-4 Sweden European Championship 5th-8th Place Group
19.01 Vienna (Austria) Russia 4-3 Poland European Championship 3rd Place Match
19.01 Vienna Austria 5-5 Germany
3-4 pens
European Championship Final
19.01 Vienna Belgium 4-2 Belarus European Championship II 5th-8th Place Group
19.01 Bern (Switzerland) Scotland 4-3 Slovakia European Championship II 5th-8th Place Group
19.01 Bern (Switzerland) France 5-4 Ukraine European Championship II 1st-4th Place Group
19.01 Bern Switzerland 5-4 Denmark European Championship II 1st-4th Place Group
19.01 Sveti Ivan Zelina Croatia 5-7 Wales European Championship III  
19.01 Sveti Ivan Zelina (Croatia) Hungary 9-0 Finland European Championship III  
19.01 Sveti Ivan Zelina (Croatia) Portugal 9-5 Turkey European Championship III  
18.01 Vienna (Austria) Germany 10-8 England European Championship Pool A
18.01 Vienna (Austria) Russia 6-4 Netherlands European Championship Pool A
18.01 Vienna Austria 4-4 Poland European Championship Pool B
18.01 Vienna (Austria) Czech Republic 7-4 Sweden European Championship Pool B
18.01 Vienna (Austria) Sweden 7-6 England European Championship 5th-8th Place Group
18.01 Vienna (Austria) Netherlands 6-1 Czech Republic European Championship 5th-8th Place Group
18.01 Vienna (Austria) Germany 10-2 Poland European Championship Semi-Final
18.01 Vienna Austria 5-4 Russia European Championship Semi-Final
18.01 Bern (Switzerland) France 10-5 Belarus European Championship II Pool A
18.01 Bern Switzerland 6-3 Scotland European Championship II Pool A
18.01 Bern (Switzerland) Denmark 5-4 Belgium European Championship II Pool B
18.01 Bern (Switzerland) Ukraine 4-2 Slovakia European Championship II Pool B
18.01 Bern (Switzerland) Slovakia 4-2 Belarus European Championship II 5th-8th Place Group
18.01 Bern (Switzerland) Scotland 8-1 Belgium European Championship II 5th-8th Place Group
18.01 Bern Switzerland 3-3 Ukraine European Championship II 1st-4th Place Group
18.01 Bern (Switzerland) Denmark 6-6 France European Championship II 1st-4th Place Group
18.01 Sveti Ivan Zelina Croatia 8-3 Hungary European Championship III  
18.01 Sveti Ivan Zelina (Croatia) Portugal 5-2 Wales European Championship III  
18.01 Sveti Ivan Zelina (Croatia) Turkey 4-1 Finland European Championship III  
18.01 Sveti Ivan Zelina Croatia 4-3 Portugal European Championship III  
18.01 Sveti Ivan Zelina (Croatia) Wales 6-0 Finland European Championship III  
18.01 Sveti Ivan Zelina (Croatia) Turkey 10-4 Hungary European Championship III  
17.01 Vienna (Austria) Germany 6-4 Russia European Championship Pool A
17.01 Vienna (Austria) Netherlands 7-6 England European Championship Pool A
17.01 Vienna Austria 7-4 Sweden European Championship Pool B
17.01 Vienna (Austria) Czech Republic 4-4 Poland European Championship Pool B
17.01 Vienna (Austria) England 3-3 Russia European Championship Pool A
17.01 Vienna (Austria) Germany 6-6 Netherlands European Championship Pool A
17.01 Vienna (Austria) Austria 5-3 Czech Republic European Championship Pool B
17.01 Vienna (Austria) Poland 7-6 Sweden European Championship Pool B
17.01 Bern (Switzerland) Scotland 6-5 Belarus European Championship II Pool A
17.01 Bern Switzerland 4-4 France European Championship II Pool A
17.01 Bern (Switzerland) Belgium 3-3 Ukraine European Championship II Pool B
17.01 Bern (Switzerland) Denmark 4-3 Slovakia European Championship II Pool B
17.01 Bern (Switzerland) France 4-4 Scotland European Championship II Pool A
17.01 Bern (Switzerland) Switzerland 3-1 Belarus European Championship II Pool A
17.01 Bern (Switzerland) Belgium 4-2 Slovakia European Championship II Pool B
17.01 Bern (Switzerland) Ukraine 8-4 Denmark European Championship II Pool B
17.01 Sveti Ivan Zelina Croatia 9-1 Finland European Championship III  
17.01 Sveti Ivan Zelina (Croatia) Portugal 9-3 Hungary European Championship III  
17.01 Sveti Ivan Zelina (Croatia) Wales 7-2 Turkey European Championship III  
17.01 Sveti Ivan Zelina Croatia 6-3 Turkey European Championship III  
17.01 Sveti Ivan Zelina (Croatia) Portugal 10-3 Finland European Championship III  
17.01 Sveti Ivan Zelina (Croatia) Wales 6-1 Hungary European Championship III