FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S INDOOR HOCKEY - 2010 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
15.08 Barquisimeto (Venezuela) Canada 6-3 USA Pan American Championship Final
15.08 Barquisimeto (Venezuela) Argentina 4-2 Trinidad & Tobago Pan American Championship 3rd Place Match
14.08 Barquisimeto Venezuela 3-2 Peru
After extra time
Pan American Championship 7th Place Match
14.08 Barquisimeto (Venezuela) USA 2-1 Argentina Pan American Championship Semi-Final
14.08 Barquisimeto (Venezuela) Canada 5-1 Trinidad & Tobago Pan American Championship Semi-Final
14.08 Barquisimeto (Venezuela) Guyana 2-1 Uruguay
After extra time
Pan American Championship 5th Place Match
14.08 Barquisimeto Venezuela 3-2 Mexico
After extra time
Pan American Championship 7th-9th Place Semi-Final
13.08 Barquisimeto (Venezuela) Trinidad & Tobago 2-0 Uruguay Pan American Championship Pool B
13.08 Barquisimeto Venezuela 1-10 Canada Pan American Championship Pool A
13.08 Barquisimeto (Venezuela) USA 12-0 Mexico Pan American Championship Pool B
13.08 Barquisimeto (Venezuela) Argentina 2-1 Peru Pan American Championship Pool A
12.08 Barquisimeto (Venezuela) Canada 4-1 Argentina Pan American Championship Pool A
12.08 Barquisimeto (Venezuela) Trinidad & Tobago 3-3 USA Pan American Championship Pool B
12.08 Barquisimeto (Venezuela) Guyana 4-2 Peru Pan American Championship Pool A
11.08 Barquisimeto Venezuela 6-8 Guyana Pan American Championship Pool A
11.08 Barquisimeto (Venezuela) Mexico 1-1 Uruguay Pan American Championship Pool B
11.08 Barquisimeto (Venezuela) Canada 8-2 Peru Pan American Championship Pool A
10.08 Barquisimeto Venezuela 1-8 Argentina Pan American Championship Pool A
10.08 Barquisimeto (Venezuela) Trinidad & Tobago 4-0 Mexico Pan American Championship Pool B
10.08 Barquisimeto (Venezuela) Canada 11-3 Guyana Pan American Championship Pool A
09.08 Barquisimeto (Venezuela) USA 5-1 Uruguay Pan American Championship Pool B
09.08 Barquisimeto Venezuela 1-5 Peru Pan American Championship Pool A
09.08 Barquisimeto (Venezuela) Argentina 2-0 Guyana Pan American Championship Pool A
11.07 Ipoh Malaysia 2-3 Iran Asian Cup Final
11.07 Ipoh (Malaysia) Uzbekistan 2-0 Pakistan Asian Cup 3rd Place Match
11.07 Ipoh (Malaysia) Thailand 7-0 Kazakhstan Asian Cup 5th Place Match
10.07 Ipoh Malaysia 4-3 Uzbekistan Asian Cup Group Stage
10.07 Ipoh (Malaysia) Pakistan 6-0 Kazakhstan Asian Cup Group Stage
10.07 Ipoh (Malaysia) Iran 10-0 Thailand Asian Cup Group Stage
09.07 Ipoh (Malaysia) Uzbekistan 7-4 Pakistan Asian Cup Group Stage
09.07 Ipoh Malaysia 1-6 Iran Asian Cup Group Stage
09.07 Ipoh (Malaysia) Thailand 4-1 Kazakhstan Asian Cup Group Stage
08.07 Ipoh (Malaysia) Iran 13-0 Uzbekistan Asian Cup Group Stage
08.07 Ipoh (Malaysia) Pakistan 6-0 Thailand Asian Cup Group Stage
08.07 Ipoh Malaysia 12-1 Kazakhstan Asian Cup Group Stage
07.07 Ipoh (Malaysia) Uzbekistan 9-0 Kazakhstan Asian Cup Group Stage
07.07 Ipoh Malaysia 9-1 Thailand Asian Cup Group Stage
07.07 Ipoh (Malaysia) Iran 6-2 Pakistan Asian Cup Group Stage
06.07 Ipoh (Malaysia) Uzbekistan 6-1 Thailand Asian Cup Group Stage
06.07 Ipoh Malaysia 8-3 Pakistan Asian Cup Group Stage
06.07 Ipoh (Malaysia) Iran 15-0 Kazakhstan Asian Cup Group Stage
17.01 Rouen France 5-1 Wales European Challenge II Final
17.01 Rouen (France) Finland 3-0 Norway European Challenge II 3rd Place Match
17.01 Alanya (Turkey) Ukraine 7-3 Croatia European Challenge I Final
17.01 Alanya Turkey 4-1 Hungary European Challenge I 3rd Place Match
17.01 Alanya Turkey 4-7 Ukraine European Challenge I Group Stage
17.01 Alanya (Turkey) Croatia 6-5 Hungary European Challenge I Group Stage
17.01 Poznań Poland 2-4 Switzerland European Trophy Pool C (1st-4th)
17.01 Poznań (Poland) England 6-2 Sweden European Trophy Pool C (1st-4th)
17.01 Poznań (Poland) Belarus 3-3 Slovakia European Trophy Pool D (5th-8th)
17.01 Poznań (Poland) Scotland 5-3 Portugal European Trophy Pool D (5th-8th)
17.01 Almere (Netherlands) Austria 4-3 Russia
After extra time
European Championship Final
17.01 Almere Netherlands 5-2 Spain European Championship 3rd Place Match
17.01 Almere (Netherlands) Germany 4-3 Italy European Championship Pool C (5th-8th)
17.01 Almere (Netherlands) Czech Republic 11-5 Denmark European Championship Pool C (5th-8th)
16.01 Rouen France 8-1 Finland European Challenge II Group Stage
16.01 Rouen (France) Wales 16-1 Norway European Challenge II Group Stage
16.01 Rouen (France) Wales 8-0 Finland European Challenge II Group Stage
16.01 Rouen France 15-2 Norway European Challenge II Group Stage
16.01 Alanya (Turkey) Croatia 7-2 Greece European Challenge I Group Stage
16.01 Alanya (Turkey) Ukraine 5-1 Hungary European Challenge I Group Stage
16.01 Alanya Turkey 3-1 Greece European Challenge I Group Stage
16.01 Alanya (Turkey) Ukraine 9-4 Croatia European Challenge I Group Stage
16.01 Poznań Poland 2-0 England European Trophy Pool C (1st-4th)
16.01 Poznań (Poland) Sweden 5-3 Switzerland European Trophy Pool C (1st-4th)
16.01 Poznań (Poland) Scotland 5-2 Belarus European Trophy Pool D (5th-8th)
16.01 Poznań (Poland) Portugal 2-2 Slovakia European Trophy Pool D (5th-8th)
16.01 Poznań (Poland) Belarus 4-3 Portugal European Trophy Pool A
16.01 Poznań (Poland) England 2-2 Switzerland European Trophy Pool A
16.01 Poznań Poland 5-5 Sweden European Trophy Pool B
16.01 Poznań (Poland) Scotland 4-4 Slovakia European Trophy Pool B
16.01 Almere (Netherlands) Austria 2-2 Spain
After extra time, 4-2 pens
European Championship Semi-Final
16.01 Almere Netherlands 3-6 Russia European Championship Semi-Final
16.01 Almere (Netherlands) Czech Republic 7-0 Italy European Championship Pool C (5th-8th)
16.01 Almere (Netherlands) Germany 9-0 Denmark European Championship Pool C (5th-8th)
16.01 Almere Netherlands 1-0 Germany European Championship Pool B
16.01 Almere (Netherlands) Czech Republic 5-1 Austria European Championship Pool B
16.01 Almere (Netherlands) Spain 6-1 Italy European Championship Pool A
16.01 Almere (Netherlands) Russia 6-3 Denmark European Championship Pool A
15.01 Rouen France 11-3 Wales European Challenge II Group Stage
15.01 Rouen (France) Finland 2-2 Norway European Challenge II Group Stage
15.01 Alanya Turkey 4-2 Hungary European Challenge I Group Stage
15.01 Alanya (Turkey) Ukraine 10-2 Greece European Challenge I Group Stage
15.01 Alanya Turkey 1-10 Croatia European Challenge I Group Stage
15.01 Alanya (Turkey) Hungary 9-2 Greece European Challenge I Group Stage
15.01 Poznań (Poland) Switzerland 7-1 Portugal European Trophy Pool A
15.01 Poznań (Poland) England 9-1 Belarus European Trophy Pool A
15.01 Poznań Poland 5-0 Slovakia European Trophy Pool B
15.01 Poznań (Poland) Scotland 3-2 Sweden European Trophy Pool B
15.01 Poznań (Poland) England 4-1 Portugal European Trophy Pool A
15.01 Poznań (Poland) Switzerland 2-1 Belarus European Trophy Pool A
15.01 Poznań Poland 5-2 Scotland European Trophy Pool B
15.01 Poznań (Poland) Sweden 6-3 Slovakia European Trophy Pool B
15.01 Almere Netherlands 5-4 Czech Republic European Championship Pool B
15.01 Almere (Netherlands) Austria 5-4 Germany European Championship Pool B
15.01 Almere (Netherlands) Russia 3-2 Spain European Championship Pool A
15.01 Almere (Netherlands) Denmark 2-2 Italy European Championship Pool A
15.01 Almere (Netherlands) Germany 2-1 Czech Republic European Championship Pool B
15.01 Almere Netherlands 2-6 Austria European Championship Pool B
15.01 Almere (Netherlands) Spain 5-3 Denmark European Championship Pool A
15.01 Almere (Netherlands) Italy 5-5 Russia European Championship Pool A