LAST UPDATE: Friday, 01 January 2021, 18:39:18

FOOTBALLFIFA FUTSALAMF FUTSALBEACH SOCCERJORKYBALL
AUSTRALIAN FOOTBALLAMERICAN FOOTBALLFLAG FOOTBALLBEACH FLAG FOOTBALLRUGBY UNION
RUGBY SEVENSBEACH RUGBYSNOW RUGBYRUGBY XRUGBY LEAGUE
RUGBY LEAGUE NINESTOUCHICE HOCKEYBANDYFIELD HOCKEY
INDOOR HOCKEYFLOORBALLROLLER HOCKEYINLINE HOCKEYIIHF INLINE HOCKEY
SKATER HOCKEYBALL HOCKEYWBHF BALL HOCKEYSHINTYLACROSSE
BOX LACROSSEINTERCROSSERINGETTEWATER POLOBEACH WATER POLO
CANOE POLOCYCLEBALLCYCLE POLOCRICKETINDOOR CRICKET
BASEBALLBASEBALL5FASTPITCH SOFTBALLSLOWPITCH SOFTBALLPESÄPALLO
BASKETBALL3X3 BASKETBALLNETBALLFAST5 NETBALLINDOOR NETBALL
KORFBALLBEACH KORFBALLROLLBALLVOLLEYBALLFISTBALL
HANDBALLBEACH HANDBALLTCHOUKBALLBEACH TCHOUKBALLQUIDDITCH
ULTIMATEBEACH ULTIMATEGUTSCURLINGICE STOCK
SEPAK TAKRAWBEACH SEPAK TAKRAWFUTNETUNDERWATER HOCKEYUNDERWATER RUGBY
UNDERWATER ICE HOCKEYKABADDIINDOOR KABADDIBEACH KABADDIROLLER DERBY
PÉTANQUEPOLOPOLOCROSSEHORSEBALLSNOW POLO

WOMEN'S ICE HOCKEY - 2020 RESULTS

Results  MenWomen
Fixtures  MenWomen
Rankings  MenWomen

Men's Archive  20202019201820172016201520142013201220112010
Women's Archive  20202019201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
20.12 Villach Austria 1-2 Slovakia Friendly  
19.12 Villach Austria 3-1 Slovakia Friendly  
19.12 Litoměřice Czechia 5-0 Hungary Friendly  
18.12 Litoměřice Czechia 5-0 Hungary Friendly  
06.11 Härnösand (Sweden) Denmark 4-0 Norway Friendly Tournament  
05.11 Sundsvall Sweden 4-3 Denmark
After overtime
Friendly Tournament 
05.11 Budapest Hungary 2-6 Hungary U-16 (boys) Friendly 
04.11 Härnösand Sweden 6-0 Norway Friendly Tournament 
29.08 Budapest Hungary 3-4 Denmark Friendly 
29.08 Skövde Sweden 4-3 Sweden U-18 Friendly 
28.08 Skövde Sweden 3-0 Sweden U-18 Friendly 
27.08 Budapest Hungary 0-1 Denmark Friendly 
29.02 Akureyri (Iceland) Australia 7-1 New Zealand World Championship Division II, Group B
29.02 Akureyri Iceland 7-0 Ukraine World Championship Division II, Group B
29.02 Akureyri (Iceland) Turkey 5-2 Croatia World Championship Division II, Group B
27.02 Akureyri (Iceland) Australia 9-1 Ukraine World Championship Division II, Group B
27.02 Akureyri Iceland 7-0 Croatia World Championship Division II, Group B
27.02 Akureyri (Iceland) New Zealand 2-1 Turkey World Championship Division II, Group B
26.02Akureyri (Iceland)Australia 15-0 Croatia World ChampionshipDivision II, Group B
26.02 Akureyri Iceland 6-0 Turkey World Championship Division II, Group B
26.02 Akureyri (Iceland) New Zealand 5-3 Ukraine World Championship Division II, Group B
24.02 Akureyri (Iceland) Australia 2-1 Turkey World Championship Division II, Group B
24.02 Akureyri (Iceland) Croatia 2-1 Ukraine
After shootout
World Championship Division II, Group B
24.02 Akureyri Iceland 4-1 New Zealand World Championship Division II, Group B
23.02 Akureyri Iceland 1-6 Australia World Championship Division II, Group B
23.02Akureyri (Iceland)New Zealand 11-1 Croatia World ChampionshipDivision II, Group B
23.02Akureyri (Iceland)Turkey 3-2 Ukraine
After overtime
World ChampionshipDivision II, Group B
09.02 Gangneung (South Korea) Czechia U-18 2-1 Poland Legacy Cup  
09.02 Gangneung South Korea 1-0 Germany 'B' Legacy Cup  
08.02 Tranås (Sweden) Czechia 2-1 Germany 6 Nations Tournament 5th Place Match
08.02 Tranås (Sweden) Russia 3-1 Switzerland 6 Nations Tournament 3rd Place Match
08.02 Tranås Sweden 0-4 Finland 6 Nations Tournament Final
08.02Halden (Norway)France 2-0 Hungary 4 Nations Tournament 
08.02HaldenNorway 6-4 Slovakia 4 Nations Tournament 
08.02 Gangneung (South Korea) Germany 'B' 4-3 Poland
After overtime
Legacy Cup  
08.02 Gangneung South Korea 2-3 Czechia U-18
After overtime
Legacy Cup  
08.02TilburgNetherlands 6-2 Austria Friendly 
08.02 Anaheim USA 4-3 Canada
After overtime
Friendly 
07.02 Eksjö (Sweden) Finland 8-2 Switzerland 6 Nations Tournament Group A
07.02 Tranås (Sweden) Russia 5-1 Czechia 6 Nations Tournament Group B
07.02Halden (Norway)Hungary 2-1 Slovakia 4 Nations Tournament 
07.02 Halden Norway 0-3 France 4 Nations Tournament  
07.02 Gangneung (South Korea) Germany 'B' 5-3 Czechia U-18 Legacy Cup  
07.02 Gangneung South Korea 1-4 Poland Legacy Cup  
07.02 Tilburg Netherlands 2-3 Austria
After shootout
Friendly 
06.02 Eksjö (Sweden) Switzerland 2-1 Germany 6 Nations Tournament Group A
06.02 Tranås Sweden 1-2 Czechia
After shootout
6 Nations Tournament Group B
06.02Halden (Norway)France 4-2 Slovakia 4 Nations Tournament 
06.02HaldenNorway 6-1 Hungary 4 Nations Tournament 
05.02 Eksjö (Sweden) Finland 3-1 Germany 6 Nations Tournament Group A
05.02 Tranås Sweden 3-1 Russia 6 Nations Tournament Group B
05.02 Vancouver Canada 1-3 USA Friendly  
03.02 Victoria Canada 3-2 USA
After overtime
Friendly